Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    A u nas chyba Tymuś będzie :) Tzn nie mówię oficjalnie bo porozmawiac konkretniej z moim mężem na temat imienia dla synka graniczy z cudem więc może sie zmienić ale wstęnie tak po cichu mu sie nawet podoba. Ignąś też otrzymał imię jak już leżał otulony po porodzie więc może i tym razem dopiero poród zmusi mojego małżonka do wyrazenia ostatecznej opinii :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Tymon czy Tymoteusz?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Tinamar: Tzn nie mówię oficjalnie bo porozmawiac konkretniej z moim mężem na temat imienia dla synka graniczy z cudem

    Jakbym czytała o moim mężu :confused:
    Ciśnienie z tegoż powodu mam juz podniesione do granic możliwości :angry:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Tymon.

    Ja na szczęście jakoś to ze spokojem przyjmuję :) Chyba już się przyzwyczaiłam a jakoś nie mam potrzeby, żeby już po imieniu do brzuszka mówić więc spoko. W innych kwestiach z moim mężem jest podobnie. Np ustalenie koncepcji pokoiku dla dzieciaków również totalnie nierealne jesli nie zaciągnę go siłą :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Tymon super, jedno z moich ulubionych ostatnio.
    Marion, a Wy to kurka mało czasu macie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    No mi też się podoba i pewnie nic lepszego nie wymyślę bo i z tym łatwo nie było :)

    Marion, a Henryka szybko wymyśliliście ? U nas przy Ignasiu dopiero poród zmotywował :) Tzn, właściwie ja bo twardo już powiedziałam "To jak, Ignacy czy Bartuś?" Musiał coś wybrac chociaż jakoś tak nieśmiało to Ignacy wymówił :)

    Treść doklejona: 28.01.16 20:53
    Podoba mi się jeszcze Antoni i Błażej - patrzyłam na imiona rodzeństwa Ignacego Paderewskiego i Krasickiego i ich drugie imiona...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    _Fragile_: Marion, a Wy to kurka mało czasu macie :devil:

    No mniej, niż więcej...
    A czas zapitala niemiłosiernie szybko.
    Tinamar: Marion, a Henryka szybko wymyśliliście ?

    No wypłynął jakoś po połowie ciąży. A teraz bryndza. Mężowi NIC się nie podoba z moich propozycji. Najczęściej z kimś negatywnie się kojarzy.
    A że krąg poszukiwań zawężony (imię nie może być z pierwszej 100-tki najczęściej nadawanych w ostatnich latach), to jest kłopot nie mały...
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    No mojemu też wszystko się z kimś kojarzyło :) M.in. Błażej tak odpadł :) No ale trochę to rozumiem, bo mi tez kilka imion totalnie źle się kojarzy więc nie nalegam :) no ale z Tymkiem jest szansa :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Marion, to będzie ten Fryderyk, czy nie?:)
    Mi oprócz Fryderyka bardzo podoba się też Włodek, Władek, ale tylko w tej formie…bo Władysław jeszcze by przeszło ale Włodzimierz już nie bardzo….
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    skapula: Marion, to będzie ten Fryderyk, czy nie?:)

    Synek nadal bezimienny...
    Szkoda mi Ludwika - mąż nie chce. Proponowałam też Feliksa - i też mąż odrzucił.
    skapula: Mi oprócz Fryderyka bardzo podoba się też Włodek, Władek, ale tylko w tej formie…bo Władysław jeszcze by przeszło ale Włodzimierz już nie bardzo….

    Mnie się nie podobają żadne imiona zakończone na -sław/-sława. A Włodek, to mój i męża znajomy, drobny pijaczek, więc odpada.
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    marion: Szkoda mi Ludwika - mąż nie chce. Proponowałam też Feliksa - i też mąż odrzucił.


    :-) marion a w ogóle mężowi jakie się imiona podobają? Bo Ty masz konkretne preferencje, nie chcesz żeby było popularne, wspominałaś o pochodzeniu germańskim imienia....
    A mąż jakieś konkrety przedstawia?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Anka80: A mąż jakieś konkrety przedstawia?

    Nie określił się wprost.
    O ile w pierwszej ciąży rzuciłam listą imion (ta długaśna, z Wikipedii) i chętnie przeczytał oraz zaznaczył, które mu pasują (mamy podobny gust - że retro, że mało popularne itp.), to teraz jak mu znów listę podsunęłam pod nos, to nawet nie zerknął :confused: Wciąż mówi na synka Ziuziu. Twierdzi, że oczywiście (!) imię będzie miał inne, ale dla niego będzie też zawsze Ziuziem. No to pytam "jakie proponujesz?". A on spokojnie "jeszcze jest czas". No kurwica mnie bierze! :devil: Jak go przyciskam, to mówi że będzie Geralt (czyli imię Wiedźmina Sapkowskiego).
    Ja z Heniem przyzwyczailiśmy się już do Ludwika lub Fryderyka. Ludwik raczej nie przejdzie, ale Fryderyka mąż nie raczył ani razu skomentować - zarówno negatywnie , jak i pozytywnie. Może więc przytaknie ostatecznie...

    Jak się coś wyklaruje, to dam znać :neutral:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ach Ci faceci :) Trzeba do wszystkiego zmuszać i cisnąć - nawet do imienia dla dziecka :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Marion, a może Roderyk albo Waldemar?
    Cedryk tez fajne, ale już nie germańskie...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Gustaw...

    Znam ten bol Marion, mojemu tez nic sie nie podobało. Oswoił sie z dwoma imionami, które cały czas powtarzałam będąc w ciąży. Po porodzie nastała konsternacja jak zwrócić sie do syna i wreszcie wybrał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    no to moj spolegliwy dosyc. Wybralam Marte, zapytalam jakie chce drugie imie, wybral po babci Rozalia.Zapytalam, czy moze chcialby zmienic na: Wiktorie, Natalie. Powiedzial, ze iktoria nie, natalia byc moze. ale ze natalia juz w bloku jest to zdecydowalam na marte. i tak zostanie marta. na szczescie do USC musimy jechac razem, wiec dopilnuje coby zostalo na Marcie, hehe
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Peppermill: Marion, a może Roderyk albo Waldemar?

    Waldemar nie, bo to "wujkowate", a u nas MUSI być retro.
    Roderyk - zbyt rzadkie.
    Gabcia_I: Gustaw...

    Gustek mi się podoba, ale jest w pierwszej setce najczęściej nadawanych w 2014 r. A ja wolałabym spoza setki...
    • CommentAuthoremmaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Do Gustka można zdrabniać jeszcze Augusta i Augustyna.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    marion: Gustek mi się podoba, ale jest w pierwszej setce najczęściej nadawanych w 2014 r. A ja wolałabym spoza setki...

    może wypadnie z setki z 2015r?
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Kurcze, ten Roderyk fajny :) Marion, a może Wilhelm? :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    U nas w szkole był Rodryg :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    bladykot: może wypadnie z setki z 2015r?

    Eee, nie. Śledzę temat i pnie się do góry.
    emmaa: Do Gustka można zdrabniać jeszcze Augusta i Augustyna.

    Tak wiem. Ale mąż będzie pewnie na NIE.
    madmad: Kurcze, ten Roderyk fajny :) Marion, a może Wilhelm? :)

    No fajny Roderyk, Wilhelm też. Ale mąż mi pewnie popuka w czoło...
    Nawet Alberta i Longina proponowałam, ale są u męża w rodzinie (a nie chcemy powtarzać). Wincenty też mu nie pasi.
    Franki, Staszki, Ignace, Leony itp. odpadają, bo za wysoko w rankingach.
    .
    .
    Muszę go przycisnąć na dniach, bo już mam dość :cry:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Wilhelm świetne.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    A Witold? Mnie się mega podoba.
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    alfaromeo166: A Witold? Mnie się mega podoba


    Mi też się podoba :)
    Co prawda raczej nie będę miała syna, ale jakbym miała, to akurat mam fazę na Wilhelma :D Potem Witolda. No i ten Roderyk mi się też spodobał.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Roderyk bardzo fajne, podobnie jak Radomir :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: A Witold? Mnie się mega podoba.

    Witold za powszechny - występuje w naszym pokoleniu, w pokoleniu naszych rodziców, a i teraz często nadawany. A imię nie może być w pierwszej setce najczęściej nadawanych :bigsmile: Przypominam więc zestawienie za 2014 r.

    http://28dni.pl/pictures/2564393.jpg
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Do mojej grupy przedszkolnej przychodzi Kordian:) też dość nietypowo :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Marion, a masz już zestawienie za 2015? Czy jeszcze za wcześnie?
    .
    Ja też znam jednego Kordiana, tylko Krasnal go z uporem maniaka nazywa "Klaudią"...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    _Fragile_: Marion, a masz już zestawienie za 2015? Czy jeszcze za wcześnie?

    Jeszcze nie mam. Jak się pojawi, to wrzucę.
    .

    Caro_line: Do mojej grupy przedszkolnej przychodzi Kordian:)

    Nie mój gust, ale zdecydowanie wolę takie, niż kolejny Jakub, Filip, Bartek, Szymon itp. Nic nie mam do tych imiona, ale jest ich totalny przesyt.

    U nas w przedszkolu są (lub byli) m.in. Olimpia, Samuel, Bruno, Jerzy, Iszam, Ignacy.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ale tak właściwie to Marion nie dziwie się, że macie problem. Ja na razie tylko w teorii mogę powiedzieć ale też miałabym spory problem z imieniem dla drugiego syna.
    Dla dziewczynek jakoś więcej imion mi się podoba:) z męskimi jakoś problem.

    Treść doklejona: 02.02.16 20:52
    Frag mi też się nie podoba...ani wszystkie imiona wymienione przez dziewczyny wyżej. No ale tak jak mówię...na tę chwilę sama nie miałabym też jakiś mocnych typów:) no ale.......mnie czas nie goni jak Marion:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Marion a Edward? Mi się mega podoba ;)
    Ja chce mieć jeszcze córkę za jakieś 2 lata i o ile M klepnie i trafi się akurat dziewczynka będzie Felicja lub Celina :))
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    W sumie Witold tez bardzo ładnie... hmmmm... zapytam męża i zobaczę reakcję :) Ale jakoś do Tymka się troszkę już przyzwyczaiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Albo Edmund..:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Ja też miałabym problem wybrać coś spoza pierwszej 100. W ogóle to chciałam znaleźć taki ranking wszystkich imiona z 2014 roku, żeby zobaczyć jakie imiona były poza 100. Oglądałam tylko dla Warszawy i tam szczerze mówiąc żadne mi nie przypadło do gustu. Dlatego pewnie bym celowała w imię poza pierwszą 30 czy 50.
    A Witka ja znam tylko jednego, po 50. Nie kojarzy mi sie to imię ani dziadkowo ani wujkowo, bo ten Witek to mój kolega, bardzo sympatyczny tancerz. I mimo wszystko nie uważam tego imienia za popularne, co zresztą ranking potwierdza.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Marion, a może Olgierd?
    U mojej Hani w przedszkolu jest chłopiec o tym imieniu i wyjątkowo mi sie ono podoba.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    No właśnie ja też znam tylko jednego Witka i też sympatyczny mądry chłopak. Ale np Ignacego nei znałam żadnego a jest wyżej na liście niż Witek :/ Ale fakt, że skupię się na tym żeby mi się podobało i tyle bo spoza 100 też nie bardzo mi się coś podobało... będzie po środku zatem :)

    Treść doklejona: 02.02.16 21:15
    Olgierd fajnie ale to pierwsza i nieszczęścliwa wielka miłośc mojej mamy więc odpada :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    w szpitalu na oddziale dzieciecym wlasnie jest 5 malych An, w wieku 1-4 a myslalam ze to imie na wymarciu bo od dorbych kilku lat nie spotkalam malej ANi zadnej
    na sali z mloda lezy Leszek, dawno nie slyszalam tego imienia (co do Witka to mam 1 w rodzinie a 2 wsrod znajomych, Ignacy uczy sie z moja corka i u koelzanki syn lat 3)
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Wiem, że temat top teraz to imiona dla chłopców, ale ja ostatnio spotkałam, niespełna roczną - Filomenę.... no zachwyciłam się. Naprawdę rzadko spotykane, a takie piękne! (wiem, kwestia gustu)
    Imię nadane po prababci dziewczynki - ale chyba od pokoleń nie jest to imię jakoś mega popularne?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Ja znam to imię tylko z fimu "Tajemnica Filomeny" - pięknego z resztą. Uważam że bardzo ładne :)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Byle nie przedobrzyć, to dziecko musi z tym imieniem żyć :wink: A dzieci czasami bywają okrutne w wymyślaniu złośliwości dot imienia

    Treść doklejona: 02.02.16 22:23
    PS. Tez mi sie Witek podoba (bo mam same pozytywne skojarzenia z osobami o tym imieniu)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    No cóż - Witek już odpadł: "A Witold, Witek ci się podoba?" - mój mąż skrzywiony "nie". i koniec :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    marion bądź tak uprzejma i wstaw zestawienie setki popularnych imion dla dziewczynek :)))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Ale tak właściwie to Marion nie dziwie się, że macie problem.

    A ja się dziwię.
    Bo ja problemu nie mam i jak same czytałyście powyżej, mam/miałam wiele typów. Wymagania są mocno zawężone (m.in. imię retro, spoza 100-tki, brak imiennika w rodzinie i najchętniej też w najbliższym otoczeniu), więc nie wybieramy spośród setek imion. Natomiast mąż nie wiem co myśli, bo cały czas żarty sobie stroi.
    Wczoraj wrócił po kilku dniach nieobecności. Gadaliśmy o wyprawce, co w międzyczasie dokupiłam, i mówię, że niby wszystko jest, ale nie ma najważniejszego. A on na to: "no przecież wózek jest!". "IMIENIA!!!" mówię. A mąż: "jak nie ma? Ziuziu przecież!" No i pogadaj z takim... Powiedziałam, że jak się nie określi w najbliższych dniach, to żebym była nie wiem jak zmęczona po porodzie, idę jak najszybciej do USC i rejestruję sama takie, jakie MNIE się podoba.
    flavia: Marion a Edward?

    °Agata°: Albo Edmund..:)

    No są gdzieś dalej na mojej liście. Ale wiecie - są inne, które okupują pierwsze pozycje i są najbliższe memu sercu i rozumowi. Przyzwyczaiłam się do nich, w myślach nazywałam nimi synka...
    flavia: Ja chce mieć jeszcze córkę za jakieś 2 lata i o ile M klepnie i trafi się akurat dziewczynka będzie Felicja lub Celina :))

    U mnie już trzeciego nie będzie - za stara dupa jestem (za 2 miesiące mam termin tydzień po 36.tych urodzinach). Jeśli już, to adoptowane, bo trzeciej ciąży "nie zniesę", heh.
    Liczyłam tym razem na córkę - a imiona rzecz jasna miałam. Męża opinii nie znam na ich temat, a były to - Felicja, Leokadia, Eleonora, Leonia, Ludwika, a gdzieś dalej Adela, Franciszka, Salomea, a nawet Tekla i Pelagia.
    a_net_a: Marion, a może Olgierd?

    Kiedyś kiedyś, przed obecną ciążą, miałam go na liście, ale spadł niżej w moim rankingu na rzecz innych imion, które pojawiły się w trakcie ciąży.
    Poza tym koleżanka z pracy ma synka o tym imieniu - wolałabym nie powtarzać. Wiem, ze to trochę głupota, bo imię mega rzadkie, no ale takie mam zboczenie.
    Anka80: ja ostatnio spotkałam, niespełna roczną - Filomenę

    Przepięknie!!!!
    Gabcia_I: Byle nie przedobrzyć, to dziecko musi z tym imieniem żyć :wink: A dzieci czasami bywają okrutne w wymyślaniu złośliwości dot imienia

    Przedobrzenie rzecz względna. Zależy od gustu. A dzieci trzeba sobie wychować na asertywne, żeby nie dały się poniżać, a celnie ripostowały na głupie hasła i przezywanie.
    Poza tym nie trzeba wydumanego imienia, żeby się ponabijać - wystarczy czasami bardzo popularne, by znaleźć ofiarę do drwin.
    salinos: marion bądź tak uprzejma i wstaw zestawienie setki popularnych imion dla dziewczynek :)))

    Proszę.

    http://28dni.pl/pictures/2498383.jpg
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    A ja lubię imię Radzio/Radosław ale koleżanka nadała swojemu synkowi i d...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Filomena. Ostatnio w grupie na zajęciach Kosmy była jedną dziewczynka która się tak nazywa <3 cudna włochata pyza!

    Marion Leokadia my love! Ale nie jestem na tyle odważna chyba... Felicja pasuje do Łucji może nawet za bardzo :) Ludwika ś p babcia mojego męża, mówiono na nią Lusia wiec teściowa szczęśliwa ze tak Łucje zdrabniamy... Podobno nawet z wyglądu bardzo do babci podobna.

    Z chłopcem miałabym problem. Bo też bym chciała spoza pierwszej setki...

    W ogóle gdyby była moda wybierania imienia po 'poznaniu' dziecka w sensie tak po pół roku to miałabym w domu Ryszarda i Luscynę. Młodemu to się zastanawiam czy na chrzcie go Kosma Ryszard nie ochrzcić:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    flavia: W ogóle gdyby była moda wybierania imienia po 'poznaniu' dziecka w sensie tak po pół roku to miałabym w domu Ryszarda i Luscynę.

    Mody nie ma, ale mozliwość zmiany imienia oczywiście jest (tylko niewielu o tym wie) - pod nadaniu jest pół roku na zmianę. I nie ma z tym problemów. Ostatnio, w ostatniej chwili, bo pół roku mijało, zrobiła to Środa - i jest mega zadowolona :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Ryszard dla mnie super, a na ktorym miejscu jest?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Ryszard dla mnie super, a na ktorym miejscu jest?

    W zeszłym roku, wsród imion męskich, na 96-tym - 205 nadań w skali kraju.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    To spoko. Ale pewnie mąż i tak by się nie zgodził:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.