Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    Dzięki Elfika.
    Michał praktycznie nic nie je od 4 dni i mówi, że okropnie go bolą rosnące ząbki.
    Moje wahanie bierze się stąd, że jednocześnie ma dziwny biały nalot na języku, który mógłby świadczyć o jakiejś infekcji.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    u nas w regionie panuje bezobjawowe zap. pluc, jedynie kaszel i nawet goraczki nie ma; dopiero na rtg wychodzi ze to zapalenie pluc :(
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny znowu wpadam do Was z zapytaniem...przepraszam raz jeszcze, że wtrącam się w rozmowę... Ale znowu spotkało nas coś nieoczekiwanego... Otóż po wizycie u laryngologa (w zw. z tymi przetokami przedusznymi) pani doktor stwierdziła, że Zu powinna mieć podcinane wędzidełko... Miało Wasze dziecko to robione? Jeśli tak, to kiedy? Zaraz po wyjściu jedynek? Czy od razu jak było to stwierdzone?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 17th 2012
     permalink
    no u nas chyba też wirus, na oddziale dzieciaki z płucami lub krtanią. Nie ma nawet biegunkowatych...
    Dzięki Szczypta! Zuza dobrze, o wyjściu jeszcze nic nie slychac ale w sumie to już tak na to nie czekam z niecierpliwością. Niech ją doleczą do końca jak trzeba, dobrze znosi szpital więc jest ok. Igi osluchowo czysty, wszystko siedzi mu w gardle. Do czwartku walczymy flegaminą, no i nie ma miec kontaktu z Zuzią. Więc do czwartku to raczej wykonalne...
    Ale jak oni za sobą tęsknią...:( dzis zadzwonił mąż żeby Zuzia porozmawiała z Igim to obydwoje chlipali do słuchawki..ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Jowitko, zdrowia! Ale wypowiedź Zuzi mnie powaliła:) ZDRÓWKA WSZYSTKIM
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Marta też znów chora - niby tylko gardło, ale niestaty antybiotyk. A od poprzedniego minęły tylko 2 tygodnie... Masakra, jak o tym myślę to chce mi się płakać.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    mojej Julce dawkuję miód prawdziwy gryczany ( innego nie mam ) z cytryną bo niestety też ciągnie nochalem jeszcze po wizycie u lekarza.

    :(
    brombap: Marta też znów chora - niby tylko gardło, ale niestaty antybiotyk
    Dlaczego lekarka zaraz aplikuje antybiotyk skoro to tylko gardło? u mojej Julci było tylko gardło ale na syropach się skończyło. Nasza lekarka podaje jak widzi już naprawdę powód do antybiotyku!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    a podawalyscie dzieciom kiedys pylek pszczeli? ostatnio jedna znajoma wspomniala ze wlasnie w ten sposob uodparnia dzieciaki bo czesto jej sie przeziebialy i ze widzi lepsze dzialanie niz w poprzednim sezonie przy podawaniu tranu
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Nie, podaję tran. Dobił mnie ostatnio jakiś pediatra- w wywiadzie w WO wskazał, że uodparnianie dzieci nie działa, że - o ile pamiętam - u maluchów 6 infekcji w okresie jesienno-zimowym to norma. Człowiek normalnie głupieje... A antybiotyk u Tuśki wkurza mnie niepomiernie - ale ostatnie dwie infekcje wyglądały tak - niby nic, gardło itd., leczenie objawowe, inhalacje nebulizatorem, a po półtorej tygodnia brak jakiejkolwiek poprawy i bactrim lub antybiotyk. Więc już nie wiem co lepsze...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Bromba a jakis antybiogram w tym okresie w ogole miala robiony? moze po prostu antybiotyki nie sa trafione badz o zbyt malym spektrum dzialania. Poza tym - na ile dni ona ten antybiotyk dostaje? byc moze kuracja jest zbyt krotka
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Tym razem dostała augmentin na 7 dni. Oczywiście bez antybiogramu. Ech, obiecałam sobie, że skoro już zaczęłm teraz, to muszę skończyć, ale na przyszłość poproszę o wymaz...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    zdaniem lekarki moich dzieciakow 7 dni to zdecydowanie za krotko, jak juz daje jakis standardowy typu augmentin to ZAWSZE na 10dni, zeby wyleczyc a nie tylko zaleczyc
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Hyde, pociesz mnie, że 2 tygodnie odstępu jej nie zamęczą...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Mrs pyłku nie ale też słyszałam przychylne opinie... mama właśnie wróciła z mazur ze świeżutkim miodem gryczanym więc mogę dalej młodej podawać :) łyżeczka miodu i dwie cytryny raz dziennie ...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    A Venere na szczescie nie choruje w ogòle, pewnie klimat inny ,mam nadzieje ze przez te ostatnie 3 dni nie przywlecze czegos z przedzkola...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Prezent od Julci przyszedł... zgadnij kto to :) ma stare od Ady i bardzo lubi więc zmieniłam jej wersję nieco na nowszą :)

    Poza tym oczywiście inne duperelki też będą :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dostałam dziś z przedszkola karteczkę, że u mojego Maksia logopeda stwierdziła dyslalię. WTF ?!! Wydaje mi się, że mówi całkiem w porządku, R wymawia i nie widzę, żeby miał jakieś problemy z wysławianiem się. Pójdę z nim do logopedy prywatnie ale o co w ogóle chodzi? Wspomóżcie doświadczeniem :wink:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej a my idziemy zaraz po raz pierwszy do teatru,mam nadzieje ze Venere bedzie sie podobalo i nie bedzie ciagla do wyjscia...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.12.12 19:37</span>
    http://www.smyk.com/hasbro-zgadnij-kto-to-ekstra-gra-rodzinna,prod7910072,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.12.12 19:38</span>
    LADY ,A NIE lepsza ta co link wstawilam? bo tez chce kupic i nie wiem na ktòra wersje sie zdecydowac?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ewa te gry sa chyba bardzo podobne, do tej co pokazala Lady (tez ja mamy) mozna dodrukowac plansze - adres strony podany na pudelku - wystarczy ciut grubszy papier i kolorowa drukarka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    wrzuce wam na chwilke mojego Krola Melchiora jak czytal zyczenia dla rodzicow

    usunieto
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Bystrzak :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    jem: Dostałam dziś z przedszkola karteczkę, że u mojego Maksia logopeda stwierdziła dyslalię. WTF ?!! Wydaje mi się, że mówi całkiem w porządku, R wymawia i nie widzę, żeby miał jakieś problemy z wysławianiem się. Pójdę z nim do logopedy prywatnie ale o co w ogóle chodzi? Wspomóżcie doświadczeniem


    az sie z googlem zaprzyjaznilam bo pierwszy raz o dyslalii slysze; Maksiu te wszystkie sz cz dz wymawia bez problemu? bo czasami to u 5latkow jest problemem
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ja też uruchomiłam google ale po hasłach typu "opóźnione wykształcenie się funkcji pewnych struktur mózgowych", "opóźniony rozwój psychomotoryczny i emocjonalny dziecka" szybko zamknęłam :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    a to ja sie skupilam na informacjach dot. wad wymowy ;)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    bo to chyba chodzi o wlasnie wady wymowy :)

    ja bym sie bardzo tym nie martwila. Idz do jakiegos innego logopedy dla spokoju, a nawet dwoch logopedow
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    poza tym Jem, jak Ty w ogole mozesz myslec o jakis opoznieniach, toc mlody to jest MEGA mozg
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Kochane jesteście, uwielbiam was :crush: Oczywiście, że jest mądry, bystry i nie mam się o co martwić, co na bank potwierdzi mi logopeda na wizycie :cool:

    Treść doklejona: 19.12.12 21:08
    A może nawet dwóch potwierdzi :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    wariatka :swingin:
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dyslalia to bardzo ogólna kategoria wad wymowy. Może być ich nawet kilkanaście rodzajów. Najlepiej udaj się do logopedy przedszkolnego po więcej informacji i zestaw ćwiczeń do domu z dzieckiem.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    dzięki hel :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    ewa74: LADY ,A NIE lepsza ta co link wstawilam? bo tez chce kupic i nie wiem na ktòra wersje sie zdecydowac?
    --


    Też myślałam o tej co pokazałaś ale wolę jednak mieć możliwość oddzielenia planszy bo to tak z obserwacji wg tej starej wersji jaką miała Ada a teraz Julka odziedziczyła ale zniszczyła jak była mniejsza.
    Fajnie jak i ona i drugi gracz mogą siedzieć w innych miejscach no i tamta jest ciężka a do tego za bardzo zmechanizowana i jej nie oddzielisz :)
    Myślałam, rozważałam... wybrałam
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    A ja myslalam,ze te mechanizmy to dodatkowa atrakcja hm,no to moze tez wezme ta co wy macie.Wròcilysmy z teatru ,podobalo sie jej ,ale szkoda ze tak pòzno bo biedne dziecko zaczelo mi usypiac i wyszlam z ostatniego baletu...orkiestra byla fajna ,prawdziwe instrumenty robia wrazenie...
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    jem tez sobie własnie zgoglowałam dyslalię i wychodzi na to że Zuza moja ma wieloraką...o! Od października chodzi w przedszkolu na zajęcia z logopeda bo właśnie nie wymawiala sz, cz. Jakoś tak nie mogla sobie ustawić odpowiednio języka. Teraz mówi lepiej, tzn jak sie zapomni to mówi na skroty po swojemu, ale jak jej przypominami to pilnuje się. Dostawała co tydzień kolejne ćwiczenia do domu i przed lustrem walczyłyśmy co wieczór.
    *
    My już w domu. Wczoraj dostałyśmy przepustkę, dojeżdzałysmy na dożylny antybiotyk. Dziś już mamy wypis :)) Ogólnie pochwała dla Zuzi za odwagę, za zaangażowanie w leczenie. Bo poprawa bardzo szybka. Już w srodę wieczorem osluchowo była czysta.
    Teraz mamy jeszcze Zinnat na 5 dni, inhalacje z Pulmicortu, flegaminę. No i od 1 stycznia mam przez 3 miesiące, po 10 dni w m-cu podawać jej lek uodparniający.
    Igi dziwny. Tzn w pełni sił, apetyt, humor. Ale pokasłuje i ma katar. A ja mam schizę oczywiście przy kazdym kaszlnięciu :( już nasłuchuję czy mokro, czy tylko odkrztusza z gardła, czy mu przypadkiem nie furczy w oskrzelach... teraz to chyba będę miała traume na długo..
    Inhaluje, daje syropy i oby wreszcie kaszel minął.
    Wczoraj jak sie zobaczyli to usciskom nie było końca. Zuza tak siedzi, patrzy na Igora i mówi:
    - Iguś jaki ty jesteś sliczny! No prawie zapomniałam...
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Byłam dziś z moim synkiem (5) u logopedy, która wysnuła wniosek, że na jego mocno powiększone migdałki ma wpływ duże spozycie nabiału przez dziecko. Zrobiłam wielkie oczy, bo żaden z laryngologów, do których uczęszczaliśmy nigdy o tym nie wpominał.
    Zetknęłyście się już z taką teorią?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ja jedynie wiem, że nabiał zaflegmia. Może to ma jakiś związek?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Monikha, logopeda zaleciła odstawienie mleka, serów i jogurtów, które mały uwielbia.
    Dla nas to działanie mocno radyklane, dlatego dobrze byłoby, aby gra warta była świeczki.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    baribal znalazłam takie coś: "Białka bydlęce wydają się być szczególnie silnymi stymulatorami limfatycznymi. Spożywanie mleka krowiego może wywołać uogólnione powiększenie węzłów chłonnych, powiększenie wątroby i śledziony oraz przerost gruczołów. Wyeliminowanie z diety produktów mlecznych powoduje zmniejszenie przerostu migdałków."
    ale fakt ze pierwszy raz o tym słysze...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    jowita: od 1 stycznia mam przez 3 miesiące, po 10 dni w m-cu podawać jej lek uodparniający.

    czym bedziesz ja uodparniac?

    jowita: Inhaluje, daje syropy i oby wreszcie kaszel minął.

    a probowalas inhalowav malego mucosolvanem czy on tez ma pulmicort?

    baribal: Byłam dziś z moim synkiem (5) u logopedy, która wysnuła wniosek, że na jego mocno powiększone migdałki ma wpływ duże spozycie nabiału przez dziecko. Zrobiłam wielkie oczy, bo żaden z laryngologów, do których uczęszczaliśmy nigdy o tym nie wpominał. Zetknęłyście się już z taką teorią?

    pierwsze slysze, w prawdzie do prywatnej kliniki trafilismy juz jak trzeba bylo migdaly ciachac ale wczesniej przerobilam z corka niezliczona ilosc laryngologow i zaden o nabiale nie wspomnial; moje dzieciaki jakby mi przyszlo odstawic im nabial to nie wiem co by w ogole jadly :confused:
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Aniu dostała Ismigen (musze tez popytać czy Igorowi można). A Igora inhaluje mucosolvanem o 15 a na wieczór pulmicortem. Poza tym 3x dziennie flegamine. I tak się zastanawiam czy nie za dużo wykrztuśnego :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    moje dzieciaki dostaja actifed+flavamed w przypadku zalegajacej wydzieliny w nosie i gardle ale oni z racji usznych atrakcji moga miec takie zalecenia; poczytaj ulotke actifedu jakie tam sa wskazania bo nasz laryngolog bardzo sobie ten syrop chwali

    Ismigenu nie znam, musze popatrzec bo moj mlody w tym roku ciagle sie fluka :/
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    w zeszłym roku Zuza brała tez w cyklach 10dni/m-c Broncho-Vaxom. Nawet coś dał...

    popatrzyłam i actifed jest od 7 lat więc odpada :/ daje mu jeszcze Fosidal ale miał go wczesniej, miała i Zuza przed szpitalem i chyba marnie na nich działa
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    wiesz co teraz Krzychu bral actifed przez 10dni ale w dawce 3mlx3 dziennie, no ale tak czy siak dla Igora odpada on dopiero 2,5roku ma
    a z lekow wykrztusnych to ja moim albo mucosolvan albo flavamed podaje
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Dzięki Jowito- udało Ci się odszukać to, o co prawdopodobnie chodziło logopedzie. Zastanawiam się jednak, dlaczego laryngolodzy w ogóle nie wspominają o takiej przyczynie przerostu migdałków jak nabiał. U synka są tak przerośnięte, że prawie nie ma pomiędzy nimi luzu.
    U nas też będzie problem z ograniczeniem nabiału, bo Misiek go wprost uwielbia pod każdą postacią.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Normalnie jestem w szoku... udało mi się zarejestrować Julkę na 7 stycznia do ortopedy... to, że ma problemy z nóżkami od momentu chodzenia to wiem ale w przedszkolu na badaniu wyszło jej dodatkowo płaskie plecy i płaskie stopy :(

    Okulista jeszcze Nas czeka w Nowym roku o ile terminy będą :(
  1.  permalink
    moja Hania jest już po 3 dawkach ismigenu. Na razie efektów zero
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    u mnie obeszło się bez przepisanych leków na gardło bo miód lipowo-gryczany ( nie gryczany jak pisałam kilka postów wcześniej ) z cytryną pomaga :)
  2.  permalink
    okazanie swiateczne :)
    vc
    kj
    '
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 26th 2012 zmieniony
     permalink
    swiateczne Hajdziaki :)

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeDec 26th 2012 zmieniony
     permalink
    E nie no,jaka elegancka czwórka! :)

    Moje dzieciaki. Igi dumny w krawacie chodzil przez jakies 15min...dopóki nie zasiadl za stolem i wylał na siebie kompot z suszu ;)
    --
  3.  permalink
    A ja Wam jeszcze pokażę kilka ozdób choinkowych, które zrobiła Hania.
    Superanckie, prawda? :D
    iy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.