Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    z serii pytan glupich...
    czy same obcinacie psu pazury czy u weterynarza? my cazki kupilismy ale jakos sie boje + nie wiem jak czesto psu pazury trzeba obcinac (na moje oko juz czas - Milka miala obcinane konczac 7 tyg a jutro konczy 12)
    kolejne pytanie - czy dupke ogolic maszynka (tak robila wlascicielka) czy lepiej podcinac nozyczkami??
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 27th 2015 zmieniony
     permalink
    co do dupki to sie nie wypowiem :tongue: bo nie wiem :tongue:
    natomiast pazury obcinalam sama, teraz nie ma potrzeby bo sciera.
    pazury obcina sie pod katem, o tak
    pazury
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFigowa_mama
    • CommentTimeMay 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja nie odważyłam się obciąć sama ale moje dziewczyny mają czarne pazury, co innego jak zwierz ma białe/przezroczyste tak, że widać miazgę :smile:

    Moja większa sucz (15kg) praktycznie nie potrzebuje przycinania a mniejsza (5 kg) potrzebuje i to średnio co 3-4 tygodnie, rosną jej pazury jak głupie a ona zupełnie nie ściera bo nie ma masy i mało utwardzonego terenu u nas, więc nie sugeruj się czy krótko czy długo, bo to kwestia indywidualna :smile: Ja na początku byłam w szoku, że tak często muszę z nią dylać na manicure.

    A tutaj chciałam się pochwalić moimi dziewczynkami :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Elfiko teoretycznie to ja wiem JAK sie obcina, chodzi raczej o techniczna strone zabiegu. Milka jest kruszyna i srednio lubi bieganie po kostce, raczej jednak trawka wiec nie ma opcji ze sis scieraly beda. wczoraj udalo mi sie obciac cale 3szt. my sie umotalismy a psina mocno nieszczesliwa byla

    ile tak pi razy oko ksztuje obcinanie u weta???
  1.  permalink
    10-20zł ? Ja zawsze obcinam przy okazji, więc naprawdę pi razy oko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaK77
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Może coś z tego co piszą tu lub tu będzie pomocne.

    Ja sama obcinam - fakt psiak nie jest najszczęśliwszy, ale nie daję mu wyboru. U weta zresztą szczęśliwszy by nie był :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    no ostatecznie obcielismy sami, Milka troche piskala na poczatku ale ostatnia lapka juz bez wyrywania sie
    wczoraj przy okazji ostatniego szczepienia na wirusowe mloda dostala kropelki p/kleszczowe - mysllaam o frontline bo najwiecej o nich czytalam ale tak sie skalda ze w lecznicy pracuje moja dawna uczennica i zaproponowala FIPREX - ta sama substancja czynna, taki sam czas dzialania a duzo tansze; na obroze typu foresto Milka jest ciagle zbyt mala gabarytowo



    btw czy przed kazdym szczepieniem macie odrobaczanie psa?? wczoraj mi tabletke sprzedali ze mam dac 1/4 na tydzien przed szczepionka na wscieklizne
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    tak. odrobaczanie przed szczepieniem jest standardowa procedura..

    co do forest to szalu nie ma. Logan nosi a i tak ze 2 sztuki z niego zdjelam. a niby ma zapobiegac zerowaniu...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    to ja się wypowiem jako wet na temat kleszczy ;)
    nie ma srodków 100 %
    kropelki działają już bardzo słabo, na pewno nie miesiąc jak zapowiada producent
    chyba rzeczywiście najlepsze sa w tej chwili bayerowskie obroze - zarówno foresto jak i kiltix
    no i tabletki Bravecto - choć te ostatnie drogie niemiłosiernie
    bardzo zabezpieczać powinna sciana wschodnia POlski bo tu kleszcze sa nosicielami chyba najgorzniejszego dla psów patogenu - pierwotniaka Babesia Canis
    jeśli chodzi o Borelioze to psy owszem chorują, ale stosunkowo rzadko no i sa szczepionki na to
    -- mama piątki :)
  2.  permalink
    mooniia: tabletki Bravecto

    może i drogie, ale póki co Bandzior na tym jeszcze ani jednego kleszcza nie złapał. (mamy od kwietnia)
    rok temu miał obrożę foresto+kropelki i ściągnęłam z niego kilka kleszczy, ale ogólnie było nieźle.

    a same krople to rzeczywiście o kant d... można sobie rozbić, a w sezonie działają wg moich obserwacji max 2tyg na kleszcze, pod koniec trzeciego już zaczyna się inwazja
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2015 zmieniony
     permalink
    a jeśli chodzi o odrobaczanie to wg parazytologów szczenięta do ukończenia 6 mca zycia powinno się odrobaczać co miesiąc a przy mamie powinny być odrobaczane co dwa tygodnie w 2,4 i 6 tygodniu zycia.
    i rzeczywiście standardem jest odrobaczanie ich przy szczepianiach bo dzięki temu możemy choć w części spełnić te normy
    potem standard wet. mówi minimum raz na 6 mcy, producenci ze raz na 3 m-ce.
    Ja robie tak - w sezonie wiosenno jesiennym gdy dużo jest spacerów czyli tak do października /listopada rzczywiscie zalecam raz na 3 m-ce, potem na zime można zrobić dłuzsza przerwę i odrobaczyć po-zimowo już w marcu po prostu
    przy czm jeśli chodzi o srodki to przy kotach polujących trzeba pamietac, ze musza to być srodki które działają na tasiemce koniecznie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    no to odrobaczanie tak jak ta babka mowila, ma 1tabletke -nazwy jie pamietam a na dol mi sie leciec nie chce- i mam podac 1/4.jesli idzie o czesyotliwosc odrobaczania to u nas tak jak Moonia napisala.
    a te tabletki brevecto to tylko u veta? bo jesli mzona online to bym poszukala. jak je podawac trzeba i czy nadaja sie dla szczeniaka?? Milka ma teraz 12tyg.waga 1.8kg i w sumie powiedzieli ze nawet kropelki to powyzej 2kg ale ze wiek ok to dostala. jak na raxie nic nie przytargala ale fakt tylko przy domu szaleje (na dzialce tylko 1choinka a reszta trawa) a wolalabym psine jak najlepiej zabezpieczyc bo my wlasnie sciana wschodnia

    Treść doklejona: 30.05.15 09:35
    na dogomanii sa jak dla mnie psrzeczne info z wiekiem. jedni pisza ze po 8tyg inni ze nie wolno w poerwszych 6miesiacach (roznica miedzy ulotkami producenta); u naszego veta nie zauwazylam tej nazwy wsrod pudelek i ulotek
    chcialabym dobrze Milke zabezpieczyc Ale tez boje sie o jakies przedobrzenie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2015 zmieniony
     permalink
    pokaze Wam jak blondyna rosnie :) zdjecia po lewej byly zrobione 23 kwietania w dniu jak Milka do nas trafila, te po prawej sa z dzisiaj

    fds

    fds
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    mooniia: najgorzniejszego dla psów patogenu - pierwotniaka Babesia Canis

    Moja Sara rok temu niestety nie przeżyła z tego powodu...
    Kilka lat wcześniej też miała babeszjozę, ale wtedy była młoda i silna, a teraz już niestety nie dała rady. Oczywiście i pierwszy i drugi raz po Frontline :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Zobaczcie co się do mnie przybłąkało... Szukam jego włascicieli.

    [IMG]http://i60.tinypic.com/2ez3gr9.jpg[/IMG]

    Image and video hosting by TinyPic

    Treść doklejona: 31.05.15 21:14
    Bosze jaka to bida!!! Tęskni za "starymi ludźmi". Czeka...
    Ma tatuaż, ale w punkcie przetrzymań mnie nie pocieszyli, bo pseudo hodowle też tatuują...

    Mam z nim malutki problemik. Nie trzyma moczu. Nie wiem czy to stres czy ki czort? Jutro straż miejska zabiera go na badania weterynaryjne, odczytania tatoo i wraca do mnie na tymczas... Będzie czekał na adopcję...

    A jesli tu ktos ma yorczki i zmagał się z siusianiem pod siebie to może mi udzielić rady co to może być??? jak sobie radzić???

    Ogólnie bardzo fajny piesek. Grzeczny. Nie skacze po meblach... Przyniosłam mu stary materac po Dawidku i tam sobie wyleguje... Mój syn jeszcze nie spi, bo piesek ;)
    --
  3.  permalink
    A wrzuciłaś info na mikropsach na facebooku ? Może się właściciel znajdzie?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Obecnie poszukiwaniem właściciela zajmuje się straż miejska mojego miasta i coś mówili, że go w stowarzyszeniu dla yorków będą też ogłaszać...
    Zaraz jedziemy zawieźć go do straży, tam go pospisują - w sensie ten tatuaż, poszukają czipa i zawiozą do weta.... Potem znowu na tymczas do mnie...
    Muszę iśc po jakąś smycz z szelkami, szampon dla yorków, bo trzeba go "dostać" z tego zaniedbania... Ciekawe co wet powie...
    --
    •  
      CommentAuthormalutka2105
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Znajomych york siusia z radości więc myślę że ten z emocji popuszcza.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    My juz po wetku... Pieska czekają badania. Wrócił do nas na DT... Dziś dużo w ogrodzie przebywa to nie jest źle z siusianiem, ale na bank do kastracji, bo znaczy teren. Jest to juz starszy jegomość ;). Jeszcze ze dwie, trzy kąpiele i będzie cacy ;)

    W złe łapska juz go nie oddamy. Będzie mega selekcja. Ale do adopcji najwcześniej za dwa tygodnie. Najpierw szukamy właściciela i obserwujemy jakie ma cechy charakteru. Wówczas będzie wiadomo czy ma byc jedynakiem czy może być w duecie z innym psem. Z kotem odpada, bo źle reaguje...

    Oto psiak po małym plum ;)

    Image and video hosting by TinyPic

    [IMG]http://i60.tinypic.com/538row.jpg[/IMG]

    Treść doklejona: 01.06.15 21:34
    Tak sobie wygląda piesełek - dla przyjaciół Hektor Benito :P :P :P
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    n

    nie mogłam się powstrzymać kiedy zobaczyłam to zdjęcie na fb
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Jadlabym :tongue::cool:

    Treść doklejona: 05.06.15 09:25
    Nie miala baba co robic to zostala dog sitterka ;)
    Od wczoraj na stanie czarno-brazowy lab, miesiac mlodszy od Logana. Istny szogun. A my myslelismy, ze Loganowy jest lobuzem, ale nieeee....
    az czlowiek docenia to co ma, a ma psa cudownego!
    Byle do niedzieli ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Elfi, nasza znajda york też szogunował całe dwa dni :P. Teraz już spokojnieje. Chyba to tak ze stresu, albo nie wiadomo z czego.... Ale już mamy większy spokój ;)
    --
    • CommentAuthorsandrusia93
    • CommentTimeJun 5th 2015 zmieniony
     permalink
    To i ja pokaże Wam naszego maluszka którego odbierzemy pod koniec czerwca - labradorek :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Monia, laby z reguly sa postrzelone. Akurat ten jest adhd z nadmiarem hormonow- wlascicielka czeka na odpowiedni moment i jajka do odstrzalu. Logana mi na okraglo chce ujezdzac. Ale szybko sie cblopak uczy ;) a jakby nie bylo jestem typem, ktory nie da sobie na glowe wejsc i jestem dosc stanowcza.oczywiscie pozostajac w nurcie pozytywnego szkolenia.
    taka ciekawostka. Za wlascicielka nie piszczal nawet przez sekunde. Jak ja znikam mu z pola widzenia fo jest lament :wink: moj maz to z podziwu nie moze wyjsc :tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Monia a Ty sobie nie chcesz zostawic tego psiaka? zdawalo mi sie ze kiedys pisalas ze chcialabys zeby Maly mial psa
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 5th 2015 zmieniony
     permalink
    My już mamy Benjego w domku. Przywiezlismy go 1 czerwca. od wczoraj zaczal szczekac:)(myslalm,ze nie umie,bo w ogole nie szczekal). Dla dzieci mega lagodny,cierpliwy. Cala noc wytrzymuje(wieczorem o 22 go wyprowadzam,a rano 6.30-7).Tylko ma jedna wade-skacze na nas jak oszalały. Nie wiem jak go tego oduczyć.
    W drodze do domu http://28dni.pl/pictures/2456753.jpg
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Monteniu, oduczenie psa skakania jest bardzo proste.
    w momencie gdy ktores z Was wchodzi do domu a Benji zaczyna skakac trzeba sie do niego odwrocic plecami. bez slowa. stoimy do niego plecami do momentu az sie uspokoi. w momencie gdy przestanie/usiadzie odrwacacie sie i wylewnie witacie. i tak do skutku- mysle, ze max tydzien:cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    HEEELP
    dziewczyny mam maly dylemat z karmieniem a wlasciwie dawkowaniem karmy
    Milka dostaje ACANA PUPPY SMALL BREED, na opakowaniu producenta informacja rozni sie od tej podawanej na stronach sklepow z karmami
    daje Milce te 40g jak zalecil producent (wazy niespelna 2kg, wczoraj 3miesiace skonczyla) ale mam wrazenie ze jest glodna, zwlaszcza jak sie pol dnia wygania po podworku; Piszczy koło miski zalac sie przeokrutnie, lapka w miske stuka i na przedpokoj ja wyciaga a jak dostala wczoraj porcje więcej (10g) to sie od razu na nia rzucila a po chwili sie uspokoiła i szczesliwa spac poszla. nie chcialabhm jej przekarmic ale nie mam pewnosci czy aby glodna nie jest.

    na stronach sklepoow internetowych sprzedajacych te karme tabelka jest taka
    sda

    natomiast na stronie producenta i na opakowaniu juz taka
    sad
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    MrsHyde: czy same obcinacie psu pazury czy u weterynarza? my cazki kupilismy ale jakos sie boje + nie wiem jak czesto psu pazury trzeba obcinac (na moje oko juz czas - Milka miala obcinane konczac 7 tyg a jutro konczy 12)
    kolejne pytanie - czy dupke ogolic maszynka (tak robila wlascicielka) czy lepiej podcin


    Hyde pazurki mojego obcina weterynarz bo nie chciałabym uszkodzić macierzy a to można zrobić bardzo szybko. Dupke wygalam maszynka. Pies to pies w każdej chwili się ruszy i równie bywa :)

    Hyde to masz teraz i na długo co robić :) Dalmatynczyk to b.wymagająca rasa choć piękna :) Uwielbiam te pieski za ich usposobienie i słodziutki pyszczek.

    Jako, że jestem posiadaczką białego psa wiem z czym się wiążą obowiązki, a u Ciebie dodatkowo częste czesanie ze względu na filcowanie się sierści....
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Ania, a ile ona bedzie docelowo wazyc? bo ilosc karmy jest dla wagi docelowej a nie obecnej.




    u nas wraz z pogoda ilosc schodzacej karmy spadla i zastawiam sie pojakim czasie zaczac sie martwic.
    poki co humor mlodemu dopisuje, rowno tarza sie z labem...:tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Elfika jej rodzice jedno 3 drugie 3,5kg czyli tu waga do 5kg powinna byc
    u nas w prawdzie goraco ale mloda apetyt ma, czasami zamiast suchego dostaje jakis frykas mokry (dolina noteci - puszka na 4dni, lub pasztecik animonda) ale staram sie w miare zachowac ilosciowke w karmieniu (czyli np jesli na puszce jest napisane ze dla 2kg szczeniaka puszka to calodobowy posilek to ja jej daje zamiast 1 dawki suchej karmy tak 1/4puszki)


    Ladybird76: Hyde to masz teraz i na długo co robić :) Dalmatynczyk to b.wymagająca rasa choć piękna :)

    znaczy chcialas napisac MALTANCZYK :D spoko, w rodzinie tez sie myla, moja chrzestna ostatnio mowila znjonej ze mamy dalmatynczyka taka slodka kuleczke puszysta i az znajoma zadzwonila do mnie zapytac co to za ewenement kupilismy :D

    btw jakiego szamponu uzywasz i jak czesto kapiesz swojego psa?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde b.dobra karma:) Jeśli chodzi o dawkowanie to u mnie sypie raz dziennie jedna miskę. Moja córa ma niedawno kupionego beagle i nie dawkuje mu tak jak na opakowaniu bo to ni jak ma się do psa i jego charakteru oraz skłonności do zadania ilości karmy. Ważne aby nauczył się nieprzejdania i ważne aby obserwować czy je lapczywie i zjada wszystko co mu nałożyćie czy potrafi się ograniczać. Pewnie jakaś miarkę macie i zapewne widzicie ile zjada (Nasza miarka jest miska pełną i jedna na dzien). Nie powinniście go dokarmić niczym innym... acana ma bogaty skład chyba, że weterynarz zaleci inaczej.



    Hyde to ne pomyłka to tablet wrrr sugeruje...



    Hyde szampon najlepszy dla mojego to bambi


    Testowałem wiele na białą sierść ale ten zachowuje się najlepiej... Przy pyszczku możesz używać typowego do białej sierści bo z czasem tam będzie się ona przebarwiała na zoltawy czy rdzawy kolor (może za kilka lat). Kapie wg uznania i wyglądu... U ciebie będzie ważna chyba jeszcze jakaś odzywka wspomagająca rozczesywanie...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Lady nasza miarka to taki pojemniczek ktory sprawdzilismy ze napelniony miesci 10g karmy
    wg zalecen i hodowcy i weterynarza nasza Milka ma dostawac jedzenie 3x dziennie (wczedniej 4x bylo, po 12tyg przeszlismy na 3)

    ja ludzkiego szamponu to jednak bym sie bala, ogolnie maltany lubia ponoc lapac alergie i lupiez wiec szampon na razie drogawy mamy ale ponoc dobry, sprayu na rozczesywanie na razie nie potrzebujemy, mloda jest czesana po 2razy dziennie wiec tu akurat problemu nie ma chociaz z czasem jak zarosnie to pewnie cos kupie ale bardziej pod katem nieelektyrzowania sie wlosow


    a odpowiadajac na twoje pytanie z ogrodow (wez je tam usun moze zeby nie balaganic)
    Ladybird76: Hyde obroza na kleszcze jest? Nie wiem jak u Was ale u mnie trawy choć malutko to kleszcze moje zwierzęta mają co chwile.
    Psy czy koty jedyne co podgryzają to trawę ale to u nich normalne. Mało kiedy liście innych roślin... Teraz czesanie jest fajne:)


    obrozy na kleszcze nie mamy, mloda za obroza nie przepada wiec sie nie zdecydowalismy i dostaje kropelki ale i tak dopiero teraz 1 dawke miala ze wzgledu na wiek i wage; ogolnie z tymi obrozami mocno sprzeczne sygnaly dostaje wiec nie do konca mam przekonanie w jaka zainwestowac i czy w ogole to obroza byc powinna; przegladamy ja codziennie, na razie czysto; wet i moj i kolezanki radzi krople bo przy obrozy raz ze sie siersc strasznie maltanom koltuni a dwa przy dlugiej siersci nie do konca spelnia swoja role z rzyleganiem do ciala
    tabletki sie obawia bo to jednak maly psiak i chyba ten sezon przetrzymamy na kropelkach
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    MrsHyde: ja ludzkiego szamponu to jednak bym sie bala, ogolnie maltany lubia ponoc lapac alergie i lupiez wiec szampon na razie drogawy mamy ale ponoc dobry, sprayu na rozczesywanie na razie nie potrzebujemy, mloda jest czesana po 2razy dziennie wiec tu akurat problemu nie ma chociaz z czasem jak zarosnie to pewnie cos kupie ale bardziej pod katem nieelektyrzowania sie wlosow


    Hyde z czasem się przekonasz, że te szampony dla dzieci są dobre dla zwierząt...
    Mam grooomera, który przygotowuje zwierzęta roznych ras i o roznej siersci na wystawach krajowych i międzynarodowych i to od niego czerpie informacje w temacie pielęgnacji... Trzeba próbować Wszystkiego i obserwować.

    Jeśli obroza to foresto i żadna inna...
    Myśmy ostatnio dali Naszemu kotu krople i myśleliśmy, że dostanie do głowy. Nie spodziewałam się, że kot się polize wrrr. Pies na szczęście jest inny :)

    Moja Ada Beaglowi podawała dwa razy dziennie i bez miarki ale obserwowała ile zjada. Obecnie daje 1 x dziennie pełną miskę. Pies ma 7 miesięcy.

    Treść doklejona: 06.06.15 10:13
    P.S. do obroży powinnaś przyzwyczajać jak do chodzenia na smyczy. To bardzo ważne wg mnie. Ważne jest tak samo to czy pies potrafi chodzić bez smyczy i przychodzi na wołanie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Lady no nie mam przekonania bo u nas bambi sie i przy dzieciach nie sprawdzal :P
    U nas o pelna miske to by latwo bylo bo mamy malutka miseczke taka 200ml (srednica 15cm)
    Milka nie wyzera wszystkiego co dostanie, poranna porcje ma na kilka podesc, dopiero wieczorna dawke wcina jednorazowo

    Treść doklejona: 06.06.15 10:25
    Lady ciezko przyzwyczajac do obrozy psa dla ktorego nawet obroze dla kota sa za duze :P
    no ale co jakis czas wychodzi na smyczy i daje rade, nie wyciaga lebka ale nie kocha tego jakos szczegolnie
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    co do tabelek to ja bym sie trzymala tej producenta... choc troche dziwna jest...

    i pamietaj o jednym. mala jest w okresie intensywnego wzrostu. jak jej raz na jakis czas dasz ciut wiecej kiedy Ci sygnalizuje, ze jeszcze, to sie nic nie stanie bo i tak to wybiega. uwazam, ze jezeli nie jest to niezdrowa zarlocznosc jak u labow/goldkow to nie ma co meczyc malucha glodem. z reszta sama widzialas jaka byla rekacja. zjadla i odpadla :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde z czasem będziesz experymentowala. Nie traktuj psa jak człowieka to chyba jedna z ważniejszych zasad. To zawsze czworonogi przyjaciel...

    Na kota kupiłam piękna obroże z chyba tritexa czy jak się ta firma tam nazywa i ma ja od malenkości. Do smyczy powinno być zwierzątko przyzwyczajone a nawet jak mu się nie podoba to się przyzwyczai, ważna stanowczość w postępowaniu.

    Elfika z jedzeniem dobrze napisała. Nie pozwol aby pies byl glodny ani nie przekarmiaj, bo potem będzie lapczywie jadł to co mu nasypiesz...

    Treść doklejona: 06.06.15 12:10
    Mój pies ma obroże 15 lat te sama. Zainwestowałam w skórzana z cyrkoniami. Jest jak na swoje lata w idealnym stanie... a też ładnie się prezentuje :)

    a to mój obciety na łyso, prawie łyso :) westik 15letni:)


    Treść doklejona: 06.06.15 12:17
    montenia: .Tylko ma jedna wade-skacze na nas jak oszalały. Nie wiem jak go tego oduczyć.
    W drodze do domu





    Po prostu jak skacze to nie glaszcz ale rozkazujacym glosem i odpowiednia komenda np. ZOSTAW lub NIE WOLNO ! upominaj go. Pewnie jakimiś słowami mu zabraniasz czy upominać z go...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Po prostu jak skacze to nie glaszcz ale rozkazujacym glosem i odpowiednia komenda np. ZOSTAW lub NIE WOLNO ! upominaj go. Pewnie jakimiś słowami mu zabraniasz czy upominać z go...

    zle zachownia nalezy wygaszac poprzez NIEWZMACNIANIE. w tym wypadku pies dostaje konkretny przekaz. skaczesz? nie witam sie z toba. kiedy pies sie uspokaja i dostaje wylewne przywitanie dostaje komunikat- jestes spokojny to mnie cieszy!- to jest nagroda inaczej pozywyne wzmocnienie. w konsekwencji pies bedzie dazyl do kolejnej nagrody- bedzie spokojnie czekal na przywitanie.
    komenda zarowno i nie wolno jak i zostaw nie wiadomo do czego sie odnosi. ponadto jest negatywnym wzmocnieniem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Elfika nie zgodzę się z tym co napisalas. Mój pies jest wytresowany zarówno na komendy słowne jak i na gest ręki. Nigdy jak szczekał czy skakał nie zwracałam na niego uwagi kiedy wchodziła do domu i jak zaczynał skakac lecz stanowczym głosem mówiłam do niego "nie wolno". Wiedział o co chodzi i nie skakał. Jak juz np ogarnelam się, weszłam do domu wtedy na spokojnie zniżalam się do niego i głaskalam chwalac.
    Psa musiałam mieć ułożonego pod wystawy. Tam nie mogła sobie pozwolić na jego nieposłuszeństwo. Na ulicy potrafi iść bez smyczy obok nogi. Zna komendy głosowe "stoj", "szybko"-jak ma iść przez przejście oraz inne jak "noga" "siad" "miejsce"... etc. "uf uf" odbiera jako zaczepki do zabawy...
    Poza nim wytresowalam dwa owczarki niemieckie... i uważam, że dużo i raczej najwięcej zależy od nas i naszego podejścia.... Obecnie pomagam córce w ułożeniu beagle i powiem szczerze, że to jedna z cięższych ras pod katem zachowania zaraz po samej córce :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    przepraszam, ze jako szkoleniowiec sie odezwalam.
    peryskop w dol. zostawiam pole do popisu dla Ciebie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Elfika Ja tylko wypowiadam się jako amatorka i nie muszę się zgodzić z tym co napisalas.... za zwierzętami jest prościej niż z dziećmi. Możesz dawać milion wskazówek jako szkoleniowiec ale jak właściciel psa nie będzie współpracował to nie zrobisz nic ale chyba wiesz to b. Dobrze i moje słowa są bez znaczenia.... Moja Ada zrezygnowała z zajęć pod opueka instr. ze swoim głupitkim beagle ale to ona miała problem, a nie on... przychodzi do mnie z nim i przy pomocy mojego pracujemy z jej psem...

    Treść doklejona: 06.06.15 15:56
    Poz ty jako amatorce udało mi się tez nauczyć psa nie znoszącego kotów do życia z nimi... :)
  4.  permalink
    elfika: zle zachownia nalezy wygaszac poprzez NIEWZMACNIANIE

    chyba, że to zachowanie samonagradzające.
    elfika: komenda zarowno i nie wolno jak i zostaw nie wiadomo do czego sie odnosi. ponadto jest negatywnym wzmocnieniem.

    albo niejasno napisałaś, albo się mylisz
    istnieje komenda "stop" "nie" czy jak tam właściciel chce, oznaczajaca "przestań" i pies, nauczony tej komendy (wiadomo, że uczysz w sesji treningowej, nie w sytuacji), zareaguje przerwaniem czynności. tak samo "zostaw"/ "Puść". więc pies (nauczony- komenda jest zgeneralizowana) i będzie wiedział czego od niego oczekujemy, i nie będzie wzmacniał niepożądanego zachowania.
    chyba, że chodziło Ci ogólnie o mówienie do psa w stylu "nie, Pimpusiu, nie wolno tak robić, o jaki Ty niegrzeczny piesek"- to się wtedy zgadzam, że

    elfika: nie wiadomo do czego sie odnosi. ponadto jest negatywnym wzmocnieniem.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Cerise ooo jak fajnie wyjaśniłas a Ja to tylko amatorka i nie potrafiłam nazywać rzeczy po imieniu :)

    Mój pies właśnie reaguje na krótkie komendy głosowe pojedyncze słowa z użyciem barwy glosu oraz gesty dłonią...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 7th 2015
     permalink
    A ja mam pytanko odnośnie psiego nosa. York jak do mnie się "włamał" to miał ten kichun mokry. Od wczoraj suchy. Nie jakiś tam przesuszony, ale inny ;). No i nie wiem czy tak ma być???? Pies choro nie wygląda. Nadal ma yorkowate zachowania :P...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia suchy nos to nie oznaka choroby :) to mit równoznaczny z tym, ze pies nie może jesc słodyczy bo będzie miał robaki ;) ( tak wciąż to słysze - a skad on niby ma miec robaki skoro nie je nic słodkiego ;) )
    na stwierdzenie moich pacjentów, ze ich pies jest chory bo ma suchy nos - zawsze odpowiadam, ze ja tez mam suchy ;)
    a na poważnie -przy goraczce wysokiej, przy odwodnieniu ten nos rzeczywiście jest suchy, ale suchy nos absolutnie nie jest oznaka choroby :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 7th 2015
     permalink
    Moooonia a podpowiesz jak z ta karma??
    czy to chlyt marketiingowy zeby sklepy wiecej sprzedawaly ?? acana mi na razie nie odpisala

    Treść doklejona: 07.06.15 11:36
    aa i jeszcze pytanie - Milce strasznie burczy dzisiaj w brzuchu, tak ze az slychac jak siedzimy obok; miala rzadsza kupe ale nic nowego nie jadla (trawy sie nazarla wczoraj na bank)
    mam ja przeglodzic czy jak?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2015
     permalink
    a o co chodzi z chwytem makrketingowym bo nie mogę się doszukać?

    Treść doklejona: 07.06.15 11:41
    jeśli chodzi o to, ze młoda głodna to ja bym jednak cos dodała i kontrolowała wage po prostu.
    zresztą ja osobiście nie jestem zwolennikiem karmienia maluchów tylko sucha karmą - dorosłe psy już szybciej.
    oczywiście sucha karma tak - jak najbardziej , ale jeden posiłek swoim własnym i tym co mam pod opieka zalecam jednak mokry
    widziałam już sporo szczeniąt z zaburzeniami wchłaniania na skutek uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego przez sucha karme.

    Treść doklejona: 07.06.15 11:44
    kiedyś był bum na te suche karmy teraz powoli się od tego odchodzi już.

    Treść doklejona: 07.06.15 11:46
    dodaj jej do wody probiotyk, taki jaki masz w domu i obserwuj. jedna lużna kupa niekoniecznie oznacza konieczność przegłodzenia .
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Moonia z tym chwytem to chodzilo o to ze sklep podaje o 25g wiecej karmy dziennie niz producent wiec sila rzeczy wiecej karmy sie sprzedaje
    Milka w prawdzie nie codziennie ale kilka razy w tygodniu dostaje karme morka (lubi doline noteci, jak kolezanka w prezencie jej przyniosla junior royal canin urban to tak wcianala ze az jej tylne lapki do gory szly), mniej wiecej puszke ma na 4x w pozostale dni karma sucha, jak gotuje zupe to dostaje kawalek marchewki (uwielbia)
    jakas kolejna mokra karme polecisz?

    mam dicoflor30, po prostu do miski wsypac czy z jakas mniejsza porcja wody wymieszac?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 7th 2015
     permalink
    po prostu wsyp do miski :)
    z mokrego najlepsze jest miesko :) a najlepiej wołowina :)
    a puszki jak z kazda inna karma - jak się po nich czuje ok to niech je :) nie ma co przesadzac :) moje generalnie jedza to co kupie :) czasem nawet pedigree pala i tez jest ok :)
    zdrowy rozsadek przede wszystkim
    a jak młody pies biegający ewidentnie jest głodny to ta dawke trzeba podnieść ( jeśli waga jest prawidłowa)
    przy biegunkach u psów swietnie się tez sprawdza nasz ludzki nifuroksazyd. a już ten w zawiesinie działa cuda u szczeniąt. Chyba nie miałam miotu który by nie zaliczył przynajmniej jednej kuracji tym syropem. ( zawsze się czegos już takie bąki nażrą w domu a to książeczka a to misiu itd. ;) )
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeJun 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Moja bratowa wczoraj przez przypadek zabiła Yorka. Chciała go podnieść i lekko uniosla . Pies jej się wyrwal z rąk i upadł na chodnik.

    Mój mąż wsiadł w auto by pojechać do weterynarza ale pies zdechł w trakcie drogi. Diagnoza złamany kręgosłup.

    Z tym że pies jej wypadł z odległości może mniej niż do kolan..
    szok i niedowierzanie. Pies był jej rodziców.
    -- [/url[/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.