Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   CommentAuthorTEORKA
  • CommentTimeApr 11th 2019 zmieniony
   permalink
  Chyba kupię tę obrożę. Chociaż jakoś mi jej szkoda, tzn suki mej, że jej będzie niewygodnie cały czas z czymś na szyi :sad:

  Nie da rady dłużej czekać. Dostała tę tabletkę ze dwa tygodnie temu, wtedy co tu się radziłam a mimo to dzisiaj już szóstego (!!!!!) kleszcza znalazłam :shamed:
  --
 1.  permalink
  Teo, ja ostatnio te foresto kupiłam dla naszej i dla rodziców (szczeniak - 4 miesiące). Nasza praktycznie po 10 minutach przestała ją zauważać, a normalną obrożę ma zakładaną tylko jak wychodzi na dwór. Przyzwyczai się, a jednak to chyba mniejsze zło, niż jakieś powikłania po kleszczu :sad: Nie wiem jak będzie z suczką rodziców, bo jeszcze nie ma założonej, ale myślę, że też się przyzwyczai, wyjścia nie ma, bo już dwa kleszcze złapała...
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeApr 11th 2019
   permalink
  Teo, bo ta tabletka nie powoduje odstraszania kleszczy tylko powoduje ich zgon po wygryzieniu.
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorTEORKA
  • CommentTimeApr 11th 2019
   permalink
  No tylko że teraz jej wisi na brzuchu i żyje franca, rusza nogami a ja go nie mogę wyciągać tak wżarty :sad:

  Caffe no pewnie nasza też w sekundę się przyzwyczai ale wiesz , ja matka panikuje :rolling:

  I jeszcze raz spytam - dla kotów i dzieci to bezpieczne? Nawet jak ją w te obrożę lizać będą albo coś ?
  W sensie koty :cool:
  --
 2.  permalink
  Teo, z tego co na obroży pisze (przynajmniej tej małej do 8kg), to foresto jest też dla kotów, więc raczej bezpieczne :wink:
  •  
   CommentAuthorMyAngel
  • CommentTimeApr 11th 2019 zmieniony
   permalink
  Kurcze A mi wet odradził obrożę. Bo teraz pies rośnie, znaczy kształtuje się układ nerwowy, i że te obroże to chemia, która działa na układ nerwowy kleszczy, więc i na psa :confused: Doradził kropelki do roku czasu.
  Mamy OND 13 tygodni :wink:
  --
 3.  permalink
  No proszę, wet szczeniaka moich rodziców nie miał nic przeciwko. Wiadomo, pilnować i poszerzać szerokość z czasem, ale nic przeciwko użytkowaniu jej nie miała. Może też dlatego, że u nas zatrzęsienie kleszczy, rodzice mieszkają w terenie górzystym, nawet w ogrodzie "mały lasek" do którego pies ma dostęp, a kropelki naprawdę są słabe.
  •  
   CommentAuthorTEORKA
  • CommentTimeApr 11th 2019
   permalink
  Nasza Dziewczyna już ok 8-10 mscy ma (i początek cieczki niestety do kompletu z kleszczami.......:cry:) więc już chyba aż tak układ nerwowy nie rośnie a i ona sama też nie....
  --
  •  
   CommentAuthordżasti
  • CommentTimeApr 11th 2019
   permalink
  Ja o mało co, naszego kota na tamten świat nie wysłałam przez obrożę p. kleszczom. Był jeszcze małym kotkiem, kupiłam mu bo chciałam kleszczy uniknąć i kot zaczął być apetyczny, potem już tylko leżał i gorączkę miał. Zawiezlismy go do szpitala dla zwierząt (najlepsza klinika w miescie) i jasno powiedzieli że te obronę są mega zle. Ze to chemia, która działa i na kleszcze i na koty. Ze go zatrulismy tą obroża. I żeby tego żadnym zwierzętom nie zakładać. Od tego czasu żadne nasze zwierzę nie dostało tej obroży.
  -- ,
  •  
   CommentAuthorMyAngel
  • CommentTimeApr 11th 2019
   permalink
  Ja się na tym nie znam, mówię co nam powiedział, że szkoda psa, a i my i dzieci głaszczemy go. Zaproponował obrożę za conajmniej rok.
  --
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeApr 12th 2019
   permalink
  TEO, a nie doradzali wam sterylizacji przed pierwszą cieczką? U nas w schroniskach coraz częściej sterylizują zanim wystąpi.
  --
  •  
   CommentAuthorTEORKA
  • CommentTimeApr 12th 2019
   permalink
  Karolcia ja mam w umowie zapis o obowiązku sterylizacji. Natomiast tam czekali bo ona była mega zarobaczona, miała non stop biegunki, wymioty etc.
  Jak ja ją wzięłam to od razu pojechałam na szczepienie, potem drugie i byłam umówiona na po świętach.
  No i nie zdążyliśmy.....

  Poza tym ona ma w książeczce zapis że w styczniu miała cieczkę. A po cieczce zaleca się dwa miesiące odczekać żeby ukrwienie macicy wróciło do stanu normalnego.
  Teraz wet powątpiewa czy to w styczniu to nie była jakaś pseudo cieczka bo aż tak często suka przecież nie powinna mieć.....

  Także jak teraz skończy to odczekujemy dwa miesiące i pod nóż.
  Myślałam żeby w ogóle od razu. Dzwoniłam wczoraj nawet do weta. Bo przecież kotki mi w rui ciął.

  Ale suk się nie powinno bo jednak u kota ruja bez krwi, u psa ukrwienie dużo większe i dużo więcej ryzyka więc trudno. Przeczekamy.
  Mimo że już całe pościele w krwi, podłogi etc :confused::cool:
  Chodzę i sprzątam non stop.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeApr 12th 2019
   permalink
  TEORKA: Chodzę i sprzątam non stop.

  Asia, są specjalne pieluchy dla suczek przy cieczce - ale pytanie, czy Wasza będzie chciała w nich chodzić...
  --
  • CommentAuthorAnecia84
  • CommentTimeApr 12th 2019
   permalink
  Ja przy poprzednim psie brałam majty dziecięce wycinalam dziurę na ogon i zwykłą podpaske zakładałam i tak moja sunia latała po domu. Z tym, że zrezygnowałam ogóle z zabezpieczania suni bo zauważyłam że wtedy cieczka się przyciągała, poza tym zapach był niemiły trzeba było psa podmywać codziennie. Odkąd zrezygnowałam z majtów podczas cieczki to trwała jakieś tydzień lub dwa krócej. Nie wiem czy to że sie sama wylizuje skraca wtedy ten czas. Mi się wydaje ze tak. Więc już wolałam z mopem latać i wycierac. Zresztą psa nauczyłam tak że zlizywała po sobie. Teraz przy tym psie planuje wysterylizować zanim cieczki dostanie.
  -- ;;;
  • CommentAuthorLima_89
  • CommentTimeApr 12th 2019
   permalink
  Wtrącę się :wink: w każdym zoologicznym są majtki dla suczek na cieczkę, rożne rozmiary...w środek platek kosmetyczny albo wkładka.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.