Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Else, kosztuje 50 funtów , w Polsce taniej, ok 130 zł, z tego co widziałam na jakiejś stronce. Wyniki Popcia bedą dopiero po ok 3 tyg, ale w moim przypadku próbki lecą do labu w stanach, wiec czasochłonne to dość.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Else pewnie, ze tak zawsze jest przykro , szczególnie jak odchodzi ostatni. Ale w końcu po to je mamy aby szły w świat no i nie oszukujemy się jest bardzo dużo pracy przy nich. Ja przez minimum 3 tyg spie z nimi (materac obok kojca, maja swój malutki pokoik) mało to przyjemne bo spie pod kwoką (lampą grzewczą ;) ) , trzeba je dokarmiać butelką , potem już karmienie normalne , wszędzie kupy itd. Ale też i radości i miłości ogrom ;) uwielbiam je takie jak sa teraz , 3-4 tygodniowe, mocno nieporadne a już próbują wychodzić z kojca, warcza wściekle na siebie, pierwsze szczekania :))
    Najlepsze sa rano jak otwieram im drzwi ( jak maja tak 5 tygodni wzwyż) a one mało co się nie pozabijają tak gnaja na wolność :)
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    Moonia cudne te Twoje kluchy :)))
    Ad sterylizacji to ja wiem... No ale raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie rozmnaża kotów bez sensu... A męczyć rują to nieludzkie

    Treść doklejona: 14.02.16 16:46
    Gucio, kot kastrowany może być też kotem wystawowym
  2.  permalink
    Ja nie dostałam rodowodu kota dopóki go nie wykastrowałam i nie przedstawiłam wpisu w książeczce. A co do wczesnej sterylizacji czy kastracji to tez słyszałam własnie że powinno sie później to robić i dlatego zastanawiamy się czy brać od nich...
    --
  3.  permalink
    a ja dostałam normalnie rodowód razem z kotem
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Margaretka a brak wydania rodowodu czy metryki jest niezgodny z prawem.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeFeb 17th 2016 zmieniony
     permalink
    A o tym nie wiedziałam...
    A co by było jakbyś nie wysterylizowała kotki?
    to mnie zastanawia co hodowca zrobiłby wtedy? bo cena kociaka do hodowli a na kolanka różni sie i to bardzo

    Treść doklejona: 19.02.16 19:10
    Wiecie jednak mimo piękności kociaków tajskich postanowiliśmy zostać przy MCO, i za miesiąc przyjedzie do nas koteczka srebrzysta szylkretka :) teraz zastanawiam sie jak nasz "jedynak" zareaguje na nią, no i musimy jej zrobić miejsce do spania...bo na duży drapak niestety nie wlezie.....
    Macie jakieś doświadczenia przy nabywaniu drugiego kota? czy jest jakiś sposób żeby ten zasiedziały już, nie atakował czy też może nie napastował tego mniejszego?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 19th 2016
     permalink
    monia - już wiadomo który szczeniak będzie największy :P
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Monia - słodkie psiaki :D
    Moje serce skradł szczeniaczek szarpiący maminego cycusia :tongue:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    moja, moja ;)
    c
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny a jak sobie radzicie z sierscia w kocich brzuchach ?
    Bo ja już siły nie mam. Praktycznie co ranek muszę z podłogi w całym mieszkaniu zbierać wyrzygane wałki zbitego futra :neutral:
    Wałki w takiej żółci jakiejś wymaziane całe, ble.

    Ostatnio jednego spod krzesła nie wzięłam (nie widziałam) i niewiele brakowało żeby Hug to zezarl - całe szczęście przyniósł i oddał matce.

    Jak sobie z tym radzić ?
    Karmę im daję specjalną od weterynarza, maltpastę wciskam siła (bo france nie chcą), trawę zbieram i przynosze (tzn obecnie nie ma więc nie) ale też nie chcą, wyczesuje regularnie a te i tak rzygaja aż miło :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    My tylko Maltem walczymy... Jest karma odkłaczająca - taką macie? Jak nie lubią, to może inną, niekoniecznie od weta?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Karmę mamy odkłaczającą. Od weta. I to jedzą chętnie, bez problemu. Ale dalej rzygaja, zwłaszcza jedna.
    Malt pasty nie chcą więc im siła wciskam.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    A mojego znowu w pęcherzu zatkało, po półtorej miesiącu:confused: Znów kilka wizyt i kupa kasy.
    Czy można podawać kotom tak zapobiegawczo wit C żeby zakwasić organizm?

    Treść doklejona: 29.02.16 21:02
    Moje też pasty nie chcą, siłą wciskamy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Rany, to moja kota taka dziwna, że jak słyszy dźwięk pasty odkładanej na blat to pędzi jak głupek...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Nasza fretka tak miała.
    Jak tylko słyszała że otwieram TĘ szafkę to chciala się zabić na zakręcie a potem wchodziła mi po nodze na biodro i piszczala.
    A te kozy nie chcą, wręcz mam wrażenie że się tego smrodu ( bo to wali trochę ) boją...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    MyAngel, niestety bez specjalistycznej karmy sie nie obędzie.
    Ja Ci mowie, ze to piasek, ktory czopuje mu ujście cewki moczowej.
    Wspolczuje Ci bardzo, bo to niestety lubi wracać... U nas wracało dosc czesto.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Matko, to moja kotka sierścią nie wymiotowała... Zdarzyło się raz góra dwa razy w roku.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Jaheira od tamtego czasu je tą specjalną weterynaryjną RC veterinary diet urinary SO34:cry: Może ze stresu się zatkał - wtedy po sylwestrze, a teraz po tym jak chomika do domu sprowadziliśmy.

    Treść doklejona: 29.02.16 21:33
    A u Was już nie wraca? Tylko po zmianie karmy czy jeszcze coś?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    to moze jakas lepsza karme kup niz RC ?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Weterynarz ją poleca. Druga to Hills.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Angel....Chciałabym bardzo napisac Ci, ze to stres, ale chyba jednak nie do konca tak jest...
    Moze moonia napisze, czy mozna profilaktycznie te wit.C, bo ona chyba tez nie jest taka całkiem obojętna dla organizmu.

    Niestety moj Baltazar odszedł, m.in. z tego powodu. To był moj jedyny kocur i powiedziałam, ze nigdy wiecej, ze jesli juz to kotka.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Oj współczuję.
    To mnie nie pocieszyłaś. No nic, zobaczymy do następnego razu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 29th 2016 zmieniony
     permalink
    MyAngel: Weterynarz ją poleca.

    i to jest wlasnie 'fenomen' RC; z tego co slysze to wiekszosc weterynarzy poleca te karmy - najwyrazniej tak jak lekarze od firm farmaceutycznych maja dobre prowizje od koncernu :devil:
    wiem ze co najmniej 2 wetow, ktorzy oficjalnie polecaja RC u mnie w miescie, swoich zwierzakow tym nie karmi :P
    jesli idzie o psia wersje RC to syf straszny
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Angel, ale u nas to byla troche bardziej skomplikowana sytuacja, bo to sie zbiegło z moja przeprowadzka do Wawy. Zostawiłam go, na czas mojego zorganizowania sie, pod opieka zaufanych ludzi, ktorzy przenieśli sie do mojego mieszkania, ale niestety...:cry: nie zareagowali w porę :cry:
    Tez potwierdzam, ze RC niekoniecznie sie sprawdza przy problemach urologicznych.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    A jak z Hills em? Na droższe nawet nie spojrzę, mam dwa koty, jeden 10kg więc i zje sporo, a nie będę im rozdzielać. No i ma być weterynaryjna na problemy z układem moczowym.
    --
  5.  permalink
    Myangel- a kociak jest tylko na suchej karmie?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Przede wszystkim, mokrą dostają raz dziennie wieczorem.
    --
  6.  permalink
    Ja czytałam o takich problemach u kotów i wniosek był taki- nalezy zmienic dietę, z suchego przejsc na mokre i dawac jak najwięcej wody ( zachecac fontanną np).
    Ponoc nie ma zadnych wiarygodnych badań potwierdzających skutecznośc tych karm urinary.
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Ja do mokrej karmy dolewam jeszcze odrobinę ciepłej wody, żeby ją przemycić. Robi się wtedy taki pachnący sosik.
  7.  permalink
    Angel- znalazłam ten wątek o którym mówiłam wyżej
  8.  permalink
    Patrze sobie jeszcze na skład tego RC i nie wiem mówiąc szczerze co tam ma być wyjątkowego w tej karmie... Nawet składu procentowo nie podają :/
    Zobacz
    RC
    Skład:
    ryż, kleik pszenny, mączka drobiowa, mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, kleik kukurydziany, składniki mineralne, białko zwierzęce (hydrolizowane), olej z ryb, olej sojowy, fruktooligosacharydy, jajka suszone, hydrolizat ze skorupiaków (źródło glukozaminy), mączka za kwiatów aksamitki (źródło luteiny).
    Składniki dodatkowe (na kg) :
    witamina A: 22200 j.m., witamina D3: 500 j.m., E1 (żelazo): 45 mg, E2 (jod): 3 mg, E4 (miedź): 7 mg, E5 (mangan): 59 mg, E6 (cynk): 192 mg - środki konserwujące - przeciwutleniacze.


    Dla porównania
    Applaws z kurczakiem i łososiem
    Skład:
    mączka z suszonego mięsa kurczaka (min. 47%), mączka z suszonego mięsa łososia (min. 19%), suszone ziemniaki (min. 4%), olej drobiowy (min. 8%, źródło omega 6), sos drobiowy (min. 4%), olej łososiowy (min. 3%, źródło omega 3), wysłodki buraczane (min. 3%), suszone całe jaja (min. 3%), suszone drożdże piwne, włókna celulozy, minerały, chlorek sodu, węglan wapnia, wodorosty/brunatnice, żurawina, DL-metionina, chlorek wapnia, wyciąg z juki, wyciąg cytrusowy, wyciąg z rozmarynu
    Dodatki:
    Dodatki dietetyczne:
    witamina A (octan retinu) 26,852 IU/kg, witamina D3 (cholekalcyferol) 1,852IU/kg, witamina E (octan alfa-tokoferolu) 593 mg/kg; Pierwiastki śladowe: selen z selenianu sodu 0,13 mg/kg, jod z bezwodnego jodanu wapnia 1,75 mg/kg, żelazo z jednowodnego siarczanu żelaza 61 mg, miedź z pięciowodnego siarczanu miedzi 9 mg/kg, magnez z jednowodnego siarczanu magnezu 26 mg/kg, cynk z jednowodnego siarczanu cynku 140 mg/kg


    Cena ta sama a karma zdaje sie bez porównania...
    Ale maszyna marketingowa działa....
  9.  permalink
    I jak juz jestem to moja Luluś :rainbow:
    k
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Dzięki,poczytam. Teraz też jakiś blog czytałam, że więcej tej mokrej powinny dostawać. A babka z hodowli tak zachwalała swoją metodę żywienia : dostępna sucha, raz dziennie mokra i jakąś przemrożoną surowiznę.

    Treść doklejona: 01.03.16 09:53
    Mój też w umywalce spał, jak się jeszcze mieścił he he.
    --
  10.  permalink
    pokaz go :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    z tym RC to jeszcze taki numer ze sklad wielka tajemnica (miesa to tam 4% w przypadku psow jest) a dawkowaniebilosciowo takie ze wychodzi drozej niz droga karma
    np innych marek dasz 50g i bedzie ok a RC trzeba ze 100g dawac
    po prostu trzeba usiasc i przekalkulowav a wtedy zobaczysz ze karma ktora na pozor jest droga w rzeczywistoaci sie bardziej oplaca
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Pokażę jak wejdę na kompa.
    Dzięki dziewczyny za wszelkie sugestie, poczytam, pomyślę.
    Martwi mnie tylko, że od wczoraj nie ma poprawy. To samo leczenie co poprzednio i jak na razie dupa. Wtedy tego samego dnia było o niebo lepiej.
    http://28dni.pl/pictures/2573138.jpg
    Z początku się mieściłem, później już nie, a po remoncie to już nie da rady, bo ni umywalka mniejsza.
    http://28dni.pl/pictures/2573143.jpg
    I żeby był komplet, to córa też miała przyjemność :bigsmile:
    http://28dni.pl/pictures/2573148.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Szczypta - a jaki charakterek ma ta Twoja Luluś?
  11.  permalink
    MyAngel- zakochałam sie w Twoim kocie :rainbow:
    Przecudowny:heartbounce:
    Lily- Lulus jeszcze mała jest , wiec trudno okreslic jej charakter... Ale ogólnie- bardzo grzeczna, towarzyska i biegająca za nami jak pies :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Szczypta, coraz ładniejsze Twoje futro :cool:

    MyAngel, cudo!


    u moich rodziców zostały dwie dziewczyny....
    Matylda odeszła 7 lat temu na mięsaka poszczepiennego, Molesław na niewydolność nerek z powodu cukrzycy :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Dzięki Szczypta :tongue:
    Teraz to już dostojny kocur
    http://28dni.pl/pictures/2573383.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    co do RC...
    jest sponsorem brutalnych zawodów na Ukrainie psy vs niedźwiedź na łańcuchu :angry:
    a skład to same śmieci...

    [wiem, że nie na temat, bo pies, ale] od hodowcy mieliśmy RC, ale jak tylko zaliczyliśmy pierwszą wizytę u weta od razu została ustalona zmiana karmy bo psy źle tolerują ją [info od weta]... no i u nas tak było...
    lecimy na Boschu Maxi Adoult kurczak chyba.... jedyna karma, po której nic się nie dzieje, nawet oczyska nie ropieją a to jest u nas klasyczny objaw złej [dla Logana] karmy.
    -- [/url]
  12.  permalink
    haha - jaka mina :) Cudowny sfochaniec :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Molesław - ciekawe imię :wink:
    Tak zwykle wygląda na sfochanego, ale to tylko wygląd, bo z charakteru to pieszczoch, przeciwieństwo młodszej. Czeka tylko aż ktoś usiądzie i pcha się na kolana, głośno mruczy, zaczepia by go tarmosić, całuje swoim mokrym nochem, gaduła straszna i bardzo nas kocha :heartbounce:
    --
  13.  permalink
    pokaż tez młodszą :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016 zmieniony
     permalink
    To młodsza o 2 lata Daisy.
    http://28dni.pl/pictures/2573403.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2573408.jpg
    --
  14.  permalink
    Slicznoty dwa :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    MyAngel, przepiękne, zakochalam się!
    A czy w klatce jest kocie jedzenie? :cool::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    _Fragile_: A czy w klatce jest kocie jedzenie?
    --

    He he, nie, ale koty tak myślą i tylko czekają aż chomik wystawi coś poza klatkę :devil:
    Ale one takie odważne gdy on jest w klatce, a jak wyjmę i podstawiam im pod nos to się odwracają albo odchodzą kawałek dalej i stamtąd obserwują:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Wiedzą, że z chomikami to nie ma żartów :)

    Treść doklejona: 01.03.16 19:18
    Ale mina kociaby mówi wszystko "patrzcie, co w klatce upolowałem" :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.