Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Mam kawiarke, ale to nie to samo co swiezo mielona kawa, ake chyba z kapsulek tez nie to samo.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    To zmiel na świeżo i hop do kawiarki.
    Ja do kapsułki zaglądałam btw, tam po prostu jest kawa zmielona, próżniowo zapakowana, także jest świeższa na pewno niż jak się kupi całe opakowanie zmielonej i trzyma otwartą, wiadomo.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    dobry mlynek pewnie tez by byl wazny, chociaz my mamy taki 13letni ktory na slub dostalismy i tez daje rade
    kawe mielemy przed kazdym parzeniem, mamy cisnieniowy PIANO zelmera , taki najzwyklejszy w sumie ale kawa pyszna wychodzi (ale mysle ze to tez trzeba umiec zrobic, mleko ubic, kawe ucisnad odpowiednio itp). W sumie dobra do tego stopnia ze jak moja psiapsiolka przchodzi to od progu wola o kawe mojego meza :wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Przekonalyscie mnie. Kupie mlynek po prostu. Mleko fez zawsze ubijam:wink:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    I ja też ubijam, ale z tymi ubijaczkami to u mnie ciężko. Zajeździłam na śmierć już i taką z Ikei za parę złotych, i taką z Duki chyba za 60 zł :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    My mamy Nespresso... kawa pyszna. Mleko się samo ubija - wszystko cudnie, tylko "niestety" kapsułki trzeba firmowe mieć.
    oprócz "przywiązania" do kapsułek, to cała reszta - super, polecam
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ulcia, a drogie?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Kurcze, aż sprawdzę, bo szczerze mówiąc nie wiem... w sensie, ze jak kupujemy to raz na 4 miesiące, i wtedy wydatek jest ok 250 zł.
    A dla mnie to najtrudniejsze w tym wszystkim jest przywiązanie do marki i sklepu - że trzeba jechać na Nowy Świat żeby kupic - gdzie indziej nie można... ale małżonek zakochan w Nespresso, więc co zrobić ;-)
    Ale nawet ja (miłośniczka kawy rozpuszczalnej, która kawą mianować się nie może) z rozkoszą smakuję trójkolorowe latte, które "samo" się robi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ale ile sztuk za te 250 zl? Bo ja duuuuuzo kawy pije:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    a_net_a: ja też ubijam, ale z tymi ubijaczkami to u mnie ciężko. Zajeździłam na śmierć już i taką z Ikei za parę złotych, i taką z Duki chyba za 60 zł

    a probowalas tej z kaufa? u nas juz dlugo sluzy
    my mamy opcje spieniania przy ekspresie ale nie lubie tego mycia, czyszczenia itp wiec zcesciej wyciagam ubijaczke z szafki
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    ja mam ekspres ciśnieniowy zelmer maestro i wielbię go miłością wielką, sama dozuję kawę, potem ubijam mleko i jest pyszna kawa, ja piję dwie kawy dziennie, mąż jedną w domu, jak kiedyś policzyłam koszt kapsułek to cena powaliła, to jest dobre rozwiązanie dla kogoś kto rzadko pije kawę.
    A co do kawy nie trzeba przecież kupować mielonej można kupić w ziarnkach i mielić taką ilość ile w danej chwili potrzeba.
    Jeszcze nie wiem czy macie takie samo doświadczenie jak ja ale te ekspresy lubią się psuć, tzn moja koleżanka kupiła sobie taki za 1200ł który sam mieli kawę i dozuje i wywala zużyte resztki, ja kupiłam taki za 400zł i powiem szczerze że po dwóch latach i jeden i drugi zaczął się psuć, a to jakaś pierdoła która kosztuje 50 zł a to 100 i nagle okazało się że nie opłaca mi się naprawiać go tylko kupić nowy, kupiłam kolejny za 400zł, moja koleżanka naprawiała swój bo szkoda jej było wywalić sprzęt za 1200 zł. Koniec końców po 7 latach ja mam już 3 łączna ich kwota 1300zł tylko że tym razem dopłaciłam i wydłużyłam gwarancję na chyba 5 lat, ona nadal ma swój, który nie działa bo żal jej kasę na naprawę a nowego nie kupiła. Jak patrzę na żywotność tych ekspresów to jest słaba, ale drugiej strony coś co chodzi co dziennie, nawet dwa albo 3 razy dziennie przez 2, 3 lata nic dziwnego że się tak eksploatuje
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    MrsHyde nie próbowałam, nie mam nigdzie w pobliżu Kauflandu (landa?). Dzięki za podpowiedź, może znajdę kiedyś przy okazji.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Frances weszłam na pierwszą lepszą stronę z kapsułkami do nesspreso za 10 kapsułek 11 zł to sporo
    Ja raz w m-cu jadę do sklepu tchibo i jak jest święto kawy to kupuję 2 a jedna jest gratis wtedy płacę za 3 po 250 gr 37 zł, więc jest fajny przelicznik bo wychodzi po 12,5 za jedną, więc nie ma porównania, dodam żę kawa ze sklepu tchibo to nie to samo co kawa tchibo kupiona w markecie, chociaż tam już też pojawiła się ich wersja, ale ja uwielbiam pearl bean i mielę na miejscu, więc widzę ę jest tam 100% kawy a w takich kupnych mielonych nie wiadomo czy czegoś nie dosypują
    sklep z kapsułkami
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Oj kachaw to chyba zalezy od konkretnego ekspresu. Moi za swoj wybulili cos kolo 4 tys z 6-8 lat temu i smiga jak nowy (mieli kawe, spienia mleko, ale to rzadziej bo tez czyszczenia nie lubimy). No ale masz racje musze koszt tych kapsulek przeliczyc bo ja dwie to min pije dziennie, a jak mi dzieci daja popalic to i 4:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Frances to twój ekspres za 4 tyś podchodzi już pod te profesjonalne, więc może takie za 4 koła chodzą i 15 lat, ale cena powala, mnie by osobiście nie było stać na taki koszt, zresztą piłam kawę z różnych i jeśli jest odpowiednia ilość barów to smak kawy jest porównywalny, zresztą kiedyś u kogoś piłam syfiastą kawę za 4 zł bodajże i nawet ekspres ciśnieniowy nie uratował smaku bo nie było co ratować :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    No wlasnie, wiec pewnie skoncze na mlynku i dobrej kawie. Jeszcze te nespresso mnie korci. Moze jutro Ulcia wrzuci jaki to model konkretnie i czym sie kierowac w wyborze kapsulek:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam Dolce Gusto krups na kapsułki i jestem bardzo zadowolona:) cappuccino faktycznie nie jest dobre (jak też rozpuszczalne kawy np. cortado) ale 100% kapsułka z arabiki parzona jest przepyszna. Moje ulubione to lungo. 16 kapsułek 20 zł dodaje zwykłe mleko. Nie kupuje tych z mlekiem w kapsułce, bo raz ...wydaje mi się mniej zdrowe, dwa wychodzi bardzo drogo bo 8 kapsulek z kawa i 8 z mlekiem. Wszyscy znajomi sa zachwyceni tą "lunga";) zawsze sie pytja czy mam kapsułki przez telefon, bo czasem gdy mi się znudzi kupuje zwykła rozpuszczalną, zalewam wodą.

    Dodam, że normalnie nie pije czarnej parzonej kawy zalewanej woda z czajnika, a te uwielbiam. Zapach unosi się po całej kuchni.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Hope, ale jak dodajesz mleko? Spienione? Czy ekspres sam spienia? Bo juz sie pogubilam w tych ekspresach, a ja espresso nie lubie. Musze miec latte:wink:
    Sorki Hyde, ze wczesniej watku nie widzialam:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja dodaję normalne mleko, bo właśnie nie lubię spienionego ;) kupuje kaw 16 bez dodatku mlecznych kapsułek.
    A spienia tylko to mleko z kapsułki. Gdzie jest 8 na 8 (8 kaw,8 mleczek)
    Coś takiego, ja jej nie piłam jeszcze, ale sa też inne rodzaje grunt tylko,żeby było właśnie 8/8 ;) czyli z kapsułkami z mlekiem.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Frances: Czy ekspres sam spienia? (...) Musze miec latte:wink:

    Swego czasu korzystałam w pracy z ekspresu na kapsułki, a ponieważ też wolę spienione mleko, to kombinowałam w taki sposób: najpierw podgrzewałam sobie mleko w mikrofali - już w moim "kawowym" kubeczku - a potem ten kubek podstawiałam pod ekspres. Kawa leci pod ciśnieniem i to mleko ładnie się wtedy podnosiło :-) Nie była to pianka jak z kawiarni, ale dawało radę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Fraces te ekspresy na kapsułki nie mają dyszy do spieniania mleka
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Mam ekspres Dolce Gusto już parę lat i wielbię go mocno :wink: Piję Cappucino albo Latte codziennie. Ale w tym roku Mikołaj przyszedł do mnie wcześniej i dostałam wymarzony automatyczny ekspres ciśnieniowy De Longhi. To dopiero jest miłość! Minimum dwie kawy z De Longhi i jedna z Dolce Gusto - tak wygląda mój dzień :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    O :) Odkopany zostal watek. Akurat zastanawiam sie nad kolejnym ekspresem cisnieniowym. Mamy w domu taki z raczka i sama robie kawe - espresso ;) najczesciej podwojne. Czasem spieniam mleko na kakao dla synka, albo do latte i cappucino. Kawe kupuje swiezo mielona w lokalnej niszowej kawiarni. Mieszanki wybieram sama, mam swoja ulubiona. Takze ja jestem zwolenniczka takiej kawy.
    Ostatnio z Mezem zastanawiamy sie czy nie kupic takiego ekspresu cisnieniowego by sam nam mielil ziarna i robil espresso (bez raczki, automatycznie). Czy warto? Jak tak to jaki?
    Zastanawialismy sie nad DeLonghi - taki mamy ten z raczka i juz 1,5roku dziala bez zarzutow.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Kinga delongi lepszy? Bo ten to mam i jak dla mnie szalu nie ma
    Madziuk, te co same miela kawe to sa rewelacyjne.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    widzialam w ktorejs gazetce (neonet, media expert albo saturn bo te do nas przynosza) promocje na dolce gusto za 79zl
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    No wlasnie bo te ekspresy tanie, tylko te kapsulki pozniej drogie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Frances odpusc sobie kapsle bo po przeliczeniu drogo wychodzi. .Ja mam automat cisnieniowy Jura ,sa dosyc drogie ale rewelacyjne.
    Kawe kupuje Dalmayr jest pyszna ,Lavazza Pienaroma . Sa tak delikatne ze bez mleka pije .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Ja dziś w Carrefourze widziałam przecenę ekspresu ciśnieniowego (chyba Delonghi o ile dobrze pamiętam) przeceniony z ok.2600 na 1890zł.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Quelle, ja to stwierdzam, ze na razie to sobie mlynek zakupie;p musze troche zaoszczedzic, bo na wakacjach planuje zrobic pokoj dla chlopakow o czym jeszcze maz nie wie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Frances: o czym jeszcze maz nie wie

    Jak wróci to się dowie, więcej wiedzieć nie musi :bigsmile:
    A co do ekspresu, to ja już tak się przyzwyczaiłam, że sama mielę kawę, dozuję, wywalam resztki, zresztą w większości kawiarni są takie ręczne ekspresy. Dla mnie kawa z takiego który sam dozuje jest za mocna, nawet jak się naciśnie na małą kawkę, a tak ja sama dozuję czy chcę małą kawę, podwójną czy nawet 1,5 w większym kubku. O wiele ważniejsze jest patrzenie na to ile barów ma eskpress, ale to się tyczy tych trochę tańszych poniżej 1000zł i czy odległość między podstawką a dyszą która leje kawę jest na tyle wysoka by zmieścił się duży kubek :bigsmile: jak tak mam, bo nie ma nic bardziej wnerwiającego niż miejsce tylko na np filiżankę

    Treść doklejona: 04.12.14 23:07
    Ps ja też lubię kawy włoskie (lavaza, segafredo, illy) niemieckie dalmayer, tchibo-oryginalna ze sklepu tchibo, nie mylić np z tchibo family
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Frances: Madziuk, te co same miela kawe to sa rewelacyjne.


    Moja Mama ma DeLonghi i czasem sie psuje. Niby ma funkcje robienia kawy ze zmielonej (kupilam w Londynie u nas w niszowej kawiarni, i nie wiedzialam, ze w domu w Polsce jest nowy ekspres - wczesniej byl z raczka cisnieniowy). I wsypalysmy zmielona, ustawilysmy na dana opcje i cos maszyna nie pobierala.
    Choc ja pewnie bede kupowac ziarna i niech nam na swiezo mieli :) Musze poczekac na styczniowe promocje - moze jakas maszyne upoluje.

    Treść doklejona: 05.12.14 00:11
    kachaw: Dla mnie kawa z takiego który sam dozuje jest za mocna

    W niektorych maszynach ustawia sie rowniez sposob mielenia kawy (czy drobno czy grubo), to tez wplywa na moc. Bo przez ta grubo zmielona szybciej woda przeplywa. Tak bynajmiej jest u mojej Mamy w Polsce na tym Delonghi - tam gdzie sie wsypuje ziarna, mozna ustawiac grubosc mielenia (w srodku maszyny). I jeszcze jest dodatkowe pokretlo na zewnatrz.
    Musze zerknac jakie sa teraz u nas ceny.

    Ja lubie mieszanki kaw z niszowych kawiarni. Mam jedna ulubiona w Londynie. Oni maja sporo roznych ziaren z roznych zakatkow. Ja aktualnie pije ich mieszanke "firmowa".
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    kachaw: O wiele ważniejsze jest patrzenie na to czy odległość między podstawką a dyszą która leje kawę jest na tyle wysoka by zmieścił się duży kubek

    Też zwracam na to uwagę :smile:
    W domu niestety ekspresu się jeszcze nie dorobiliśmy, mamy bardzo małą kuchnię i jakoś go tam nie widzimy. Ale teściu obchodził ostatnio 70. urodziny i kupiliśmy mu w prezencie ciśnieniowy, automatyczny (z młynkiem), w cenie poniżej 1500. Wysokość można regulować, więc nawet szklanka taka ikeowa wchodzi :-) Póki co użytkowany jest 2 tygodnie, więc na razie oczywiście sprawuje się super :-) Gdyby ktoś szukał natchnienia co do konkretnego modelu, to jest takie Saeco (Podrzucam link do strony producenta, żeby nie robić reklamy konkretnym sklepom :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Wlasnie pilam kawe (lavatzze) tego delonghi i jestem pewna, ze kupuje mlynek po prostu:wink: tak tu chodzi o swieze mielenie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Frances jesli lubisz mocny aromat kawy to Lavazza tylko 100% .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    znajoma czasami przywozi nam lavazze z wloch jak przyjezdza na swieta i co dziwne niby takie samo opakowanie jak te dostepne u nas a roznica smakowa ogromna

    od cioci ze stanow dostajemy kawe z serii EIGHT O"CLOCK ; kilogram kosztuje ok $35 ale jak ciocia dorwie promocje to obdarowuje cala rodzine :D sprawdzilismy juz chyba wiekszosc rodzajow i smakow i najmniej ze smakowym podeszla mi waniliowa a najbardziej orzechowa; jak bedziecie mialy okazje spprobowa to polecam
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Pilam.ta eight oclock wlasnie w stanach, ale chyba wtedy takim smakoszem kawy nie bylam, bo nie pamietam, zeby jakies mega wrazenie na mnie zrobila:wink:
    Widzicie ja nie mam dostepu do jakis.mega kaw. Po prostu wybieram z tego co jest w tesco:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Frances: Widzicie ja nie mam dostepu do jakis.mega kaw. Po prostu wybieram z tego co jest w tesco

    A nie ma u Ciebie w miescie niszowej kawiarni? Te kawy zazwyczaj sa troche drozsze, ale np. ja wole stawiac na jakosc i smak samej kawy. Lubie smakowac espresso ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Madziuk, jak ja mam jechac do kawiarni z ta dwojka (maz jest na rejsie, nie mam z kim ich zostawic) to juz wole wypic "siki z tesco":wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Frances - rozumiem :) Ja stety/niestety jezdze z Karolkiem na Borough Market i regularnie kupuje tam kawe w ulubionej kawiarni. Inne mi nie smakuja. ;) ale ja wybredna jestem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Madziauk A w Opolu jest taka niszowa kawiarnia,z której kawę byś poleciła ?? cy kupowałaś coś z kofeiny ??

    Treść doklejona: 05.12.14 21:25
    Jeszcze napiszę, że chyba z 2 lata temu miałam widzimiś i kupiłam sobie piękny kubek termiczny i drogi niestety, bo dałam 100zł, mąż pukała się po głowie, ja na to zwróci się zobaczysz i co zwróciła się bo zawsze jak szłam na 12 do pracy to po drodze wpadałam po kawę a wynos, teraz czy idę na rano czy na 12 robię sobie capuccino do kubka i już. Mogę w pracy zrobić sobie plujkę lub rozpuszczalną, ale żadna z nich mi nie odpowiada i piję jak tylko muszę
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Madziauk niektorzy mieszkaja w takich miejscowosciach (czyt. pipidowach) ze poza tesco/kauflandem nie ma innej opcji na zakup kawy ziarnistej

    czy ktoras z was kupowala w sieciowkach ziarnista kilogramowa Sagaefredo? ja mam jeszcze zapas kawy ale moja psiapsiola potrzebuje cos kupic i waha sie miedzy lavazza a ta (roznica w cenie ok 30zl na kg)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Madziuk z jednym to ja gory moglam przenosic:wink: z dwojka pewne rzeczy sa ponad moje sily:wink: wyobraz sobie pojsie na basen Ty i synek kontra Ty i dwa maluchy:wink: tak to czasem wyglada
    Brombap dzieks:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Mi bardziej odpowiada lavazza,ale segafredo też dobra, teraz u mnie leży lavazza espreso 1kg ziarnista, prezent od brata z Holandii, wie co kupić siostrze :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Ja mam ekspres ciśnieniowy marki jura - w nas w Polsce stał wtedy rzeczywiście po coś około 4 tys ale tak sam będąc na wakacjach w Niemczech kupiliśmy po 2,4 tys wiec różnica była kolosalna.
    Mieli i kawka płynie - jak, któraś z Was pisała że dla niej za mocna taka kawa - to powiem, ze jest opcja taka, ze ustawiasz sobie jaką mocną chcesz, na danym ustawieniu i taką masz - tak samo jakość mielenia - gruby , średni i zupełnie zmielona. U mnie spienianie mleka jest osobno i w większości przypadków podgrzewam w garnuszku i akie wlewam
    Co do kawy to ziarnista Tchibo, Dalmayer jest super i zakupy robimy kilka razy w roku ale za to po 8-10kg. Kupujemy jak jedziemy na wakacje do szwagierki - w Słubicach na targu babka ma w super cenie - bo nawet w sklepie w Niemczech nie ma - bo z tego co pamiętam to tam to 1kg po około 11-13 euro a ona sprzedaje - po 8euro więc cena rewelacyjna jak dla nas.....więc polecam jarmark Europa
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    kachaw: Madziauk A w Opolu jest taka niszowa kawiarnia,z której kawę byś poleciła ?? cy kupowałaś coś z kofeiny ??

    Ja kupowalam z Kofeiny podczas pobytu w Polsce. Moja Mama zamawia przez internet kawe.( ze strony swiezopalona ). I jest zadowolona. Takze to tez jest opcja dla tych co czasu nie maja i z malych miejscowosci. Bo rozumiem, ze nie wszedzie sa kawiarnie takie z prawdziwego zdarzenia.

    Treść doklejona: 06.12.14 00:47
    Frances: Madziuk z jednym to ja gory moglam przenosic:wink: z dwojka pewne rzeczy sa ponad moje sily:wink: wyobraz sobie pojsie na basen Ty i synek kontra Ty i dwa maluchy:wink: tak to czasem wyglada


    Podziwiam. Ja pewnie tez bym dala rade jakbym musiala ;) Ale na razie planow nie ma jezeli chodzi o powiekszanie rodziny.
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    O fajny widze wątek o kawach, wczesniej jakos go nie widziałam....
    My juz od wielu lat robimy kawe w domu. Powiem wam ze mamy juz chyba z 3 ekspres do kawy De Longhi i jestesmy z nich strasznie zadowoloni.
    Najlepszy z nich wszyskich to byl taki podstawowy, najtanszy... wkleje wam link z allegro... http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-de-longhi-ec155-i4856410542.html
    Niestety jak wysylalismy go do polski to nam do kurier złamała w pół i kupilismy nowy, wyzszy model i tez jesmy zadowoleni.
    Z tych kapsułowych jeszcze mi sie nie zdarzyło zeby mi jakos tak w 100% smakowała kawa.
    Poza tym to tak jak piszecie, najwazniejsza jest kawa. A dobra, dobrze zmielona kawe jest ciezko kupic w polsce. My zawsze przypozimy na urolp ze soba.
    Mi sie bardzo dobrze sprawdza taka kawa mielona w puszkach z Costy, nie wiem czy mozna ja kupic w kawiarniach Costy w polsce ale jak cos to zobaczcie bo jest naprawde smaczna D:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    Frances: Kinga delongi lepszy? Bo ten to mam i jak dla mnie szalu nie ma
    Madziuk, te co same miela kawe to sa rewelacyjne.

    No ja nie mam porównania do innych automatycznych. Dla mnie jest super ten, który mam - DeLonghi. Sam mieli kawę.
    kachaw: Dla mnie kawa z takiego który sam dozuje jest za mocna, nawet jak się naciśnie na małą kawkę, a tak ja sama dozuję czy chcę małą kawę, podwójną czy nawet 1,5 w większym kubku
    madziauk: W niektorych maszynach ustawia sie rowniez sposob mielenia kawy (czy drobno czy grubo)

    Tu sam nie dozuje, bo mam do wyboru 4 moce kawy i 3 wielkości. Do tego możliwość regulacji stopnia zmielenia. Tylko mleko spieniam ręcznie, tzn. podstawiam kubek pod dyszę, reszta w pełni automatyczna.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 6th 2014
     permalink
    A to Ty masz inny delonghi. Wlasnie w tym jest pies pogrzebany, w swiezym mieleniu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    My mamy ekspres z młynkiem Saeco Vienna i jestem bardzo zadowolona - chociaż to starszy, wysłużony już model. Ze 3 razy w przeciągu 7 czy 8 lat był serwisowany.
    Grubość mielenia można sobie dostosować na pokrętłach, tak samo jak i ilość wody. I to jest super, bo nie ma sytuacji, ze kawa jest za mocna, można sobie to dostosować do swoich preferencji.

    A kawę zamawiamy raz na kilka miesięcy ziarnistą Lavazzę z netu, różne rodzaje ale najbardziej mi smakuje Crema e Aroma. Piję czarną.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    A ja melduję że lavazza ekspreso jest pyszna, mielę sobie na bierząco czyli na kilka kaw i wtedy smakuje o niebo lepiej niż takawiadomo kupiona zmielona a mielenie w prlowskim młynku 4 porcji kawy trwa 30 sekund

    Treść doklejona: 12.12.14 21:52
    Manga gdzie zamawiasz kawę, dobrą mają ceną ?? porównywałaś z innymi ??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.