Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Ja lavazzę crema e aroma kupiłam jakiś miesiąc temu w lidlu, 1kg ziarnistej za ok 34 zł. ale smakowo nie podpasowała, może jakiś gorszy sort do lidla dają? wolę np niemiecką movenpick.

    ekspres mam de longhi kupiony chyba 3 lata temu, za jakieś 400 zł. przecieka pojemnik na wodę :devil: nie polecam. może znajdę jaki to model to podam.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Ally spróbuj lavazzę espreso jest pyszna a kawy movenpick nigdy nie piłam, muszę spróbować
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Kachaw a różnie, ostatnio na allegro, a wcześniej kupowaliśmy w sklepie Caffeworld.pl ale tam ceny dużo wyższe niż na all i tryb oszczędzania nam się włączył.

    Ally a miałaś tę niebieską Crema e Aroma? Bo ja o tych mówię.
    Generalnie to wg mnie kwestia gustu bardziej niż sortu.

    Dziewczyny a czy któraś z Was ma ekspres do kawy do zabudowy??? (ceny są okropne).
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Manga ja mam w złotym opakowaniu.
    Kachaw kup w niemieckim sklepie, oryginalną.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    dziewczyny jutro w Lidlu fajne ceny kaw za 1 kg ziarnistej lavazzy lub dalmayer około 35 zł, ja już nabyłam :bigsmile:

    Treść doklejona: 03.10.15 18:01
    Dziewczyny kiedyś pisałyście o kawie movenpick, o której konkretnie mówiłyście, bo skończyła mi się kawa, chcę zamówić, ale może spróbuję czegoś nowego, smakowo podchodzi mi lavazza qualita oro, lazzaro espresso, segafredo też pijała, jest fajna, illy ale to już cena powala, ktoś, coś jeszcze poleca ??

    jeszcze znalazłam kawę alvorada, pellini ale nic o nich nie wiem, coś polecacie ??
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Chciałam kupić kawiarkę na prezent pod choinkę. Na co zwrócić uwagę? Czy ta kawiarka będzie ok czy lepiej poszukać czegoś droższego,lepszego?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Bari, ja polecam Bialetti, czyli klasykę:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Bari my mamy takiego zwyklaka jak ten ktory pokazujesz, daje rade ale szalu nie ma :P
    wszystko zalezy jak czesto bedzie ta osoba taka kawe parzyla, u nas to od wielkiego dzwonu, jak maz ma urlop zima to pare razy zrobi bo tak to korzystamy z ekspresu jednak
    ale jak juz czeste uzytkowanie to polecany przez Brom Bialetti ma swietne opinie
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy wiecie która ziarnista kawa jest podobna do ziarnistej Jacobs Crema? Tej zielonej. Kupujemy ją w Lidlu, niestety rzadko ją rzucają do sklepu, a bardzo nam smakuje. I tak kupujemy 3-4kg, ale obawiam się czy starczy do następnego rzutu. Sami mielimy i pijemy z ekspresu, też mam Zelmer Maestro. Wczoraj coś zaczął szwankować, kawa nie przepuszcza wody, jakby sitko w kolbie zatykała drobno zielona kawa. Jak zmielę grubej, to leci i jest jak powinno. Możliwe to? A choruję na najnowszego automatycznego Krupsa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    MyAngel to ekspresów ciśnieniowych kawa musi być grubiej zmielona, jak się raz zagapiłam i zmieiłam za bardzo, to właśnie nie chciałoprzelecieć przez sitko, buczało i kawa wody nie chciała przepuścić, więc myśle że to nie wina ekspresu tylko kawy
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Tak właśnie myślałam, teraz mnie utwierdziłaś w tym.☺
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    zdecydowanie wina kawy
    kiedys przemielilam za bardzo bo tesc pija "gruntowa" a maz sie zagapil i ja uzyl i ostatecznie az nam wywalalo wode bokami; drugie podejscie tak samo
    dopiero za kilka dni bziuknelam kawe niedbale i juz bylo ok
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Uff:smile: już myślałam, że ekspres nam pada, a na nowy chwilowo nas nie stać, chcemy odłożyć na Krupsa lub saeco, w pełni automatyczny.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, a te kawiarki, które polecacie są ok co codziennego, częstego użytku? Pije duzo i często, zastanawiam się czy to się sprawdzi, no i jaka pojemność najlepiej kupić? Producent podaje liczbę expresso.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    my tez pijamy duzo kawy ale w tygodniu to i expres rzadko odpalamy bo na szybko czesto sie robi

    aaa i Skapula eSpresso - tam nie ma X w srodku :P
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    MrsHyde: [/quote][quote=MrsHyde]

    no nie ma, masz rację:)
    Chyba wezmę o pojemności 6
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    My też pijamy dużo kawy. Co do kawiarki to mamy na 1,2 i 3 espresso. Zależy ile osób chętnych na kawę. Taka na sześć to strasznie duża, jak nie wypijesz od razu to dużo kawy na zmarnowanie. Acha, i pamiętaj że kawiarke myjemy samą wodą, bez żadnych detergentów.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    mnbvc: Co do kawiarki to mamy na 1,2 i 3 espresso


    No właśnie ja nie wiem z jaką pojemnością zakupić. Jedna z kawiarki to 50 ml, a po polsku jedna kawa to 200-250 ml, czyli miarka i dużo wody. Widziałam największą 600ml.
    To ta z kawiarki to bardzo mocna wychodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Prawidłowo zrobiona kawa z kawiarki jest bardzo mocna
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    A czy w kawiarce na 6 espresso można zrobić np.3? Czy musi być tak jaka jest pojemność?

    Treść doklejona: 03.12.15 10:11
    Kurcze podoba mi się ta co robi cappuccino i latte, kawiarka mukka. Ale nie na mój budżet aktualnie:sad:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    a to dobrze, że zapytałam, bo planowałam kupić ta o pojemności 6
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    bari, ale super ta kawiarka! Chyba sobie zażyczę od Mikołaja :cool: Jeszcze młynek musze kupic koniecznie. Dostęp do dobrej kawy ziarnistej mam. A w czym trzyymacie kawę po otwarciu opakowania? Szklane zakręcane pudełko wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kawiarka Bialetti będzie dostępna w Lidlu od 12 grudnia, tak jak i młynek Silvercrest.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Kawa z kawiarki wychodzi dość mocna.
    Nie wiem czy można zrobić mniej kawy niż przewidziane. Wody leje się pod.zaworek. Nigdy nie próbowałam sypać mniej kawy niż trzeba. Kawy sypie się pełno z czubkiem ale nie ubija.

    Nie bardzo wiem jak kawiarka ma robić cappuccino czy latte. Moim zdaniem szkoda kasy. Latte akurat nie pijemy, ale cappuccio można zrobić łatwo ubijajacw mleko w takim garnku do mleka z tłokiem. Nie wiem jak to wytłumaczyć - Garnek wygląda jak kubek tylko ma przykrywką z tłokiem i jak się nim porusza góra dół to się fajnie szybko ubija. Można mleko ciepłe lub zimne.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.12.15 13:29</span>
    Kawę przechowuje w szklanym pojemniku z pokrywką szczelna w lodówce.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.12.15 13:34</span>
    Dodam jeszcze że osobiście uważam, że najlepsze są klasyczne kawiarki moka bialetti, te zaprojektowane w 1938 roku. Żadnych udziwnień. Łatwo.o części. Super kawa. No i są najtańsze.😀
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Tu jest filmik pokazany jak mukka robi cappuccino. Ale nie wiem czy to jest warte swojej ceny.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Mukka fajnie wygląda, zgodnie ze swoją nazwą. Chociaż ja osobiście wolę klasyczny srebrny kolor. Fajnie wygląda robienie cappuccino ale raczej nie dałabym tyle za to. To i tak nie będzie piana jak z ciśnieniowego, a podobny poziom spienienia uzyskuje w moim garnku lub takim mini mikserkiem.
  1.  permalink
    Ja mam mukkę, ale rzadko uzywamy
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Szczypta, a jeżeli już używasz, to jak to cappuccino się prezentuje wizualnie i smakowo?
    --
  2.  permalink
    Ja nie pijam kawy z mlekiem, więc robię tylko dla gości :) Wizualnie ładna ( jezeli zrobi sie z tłustego mleka ofc) , w smaku ponoc niezła
    Trzeba jedynie uwazać,żeby cisnienie nie wysadziło korka, u mnie juz malowanie sufitu było ;)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    szczypta_chilli: Trzeba jedynie uwazać,żeby cisnienie nie wysadziło korka, u mnie juz malowanie sufitu było ;)


    O żesz :shocked:, nie planuję remontu :wink:

    Treść doklejona: 04.12.15 08:55
    Szczypta, a w tej kawiarce mukka można robić także czarną kawę?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Dziewczyny orientujecie sie ile kofeiny zawieraja poszczegolne rodzaje kawy?
    Ciekawi mnie zwlaszcza ile jest w takiej standartowej kawie z ekspresu cisnieniowego. Zawsze rano taka pije, wychodzi jedna zwykla filizanka. Taka kawke to praktyczjie wciagam nosem w pol minuty i za chwile nie pamietam ze kawe pilam. Pobudza mnie lekko, ale zastanawiam sie ile takich kaw moge wypic, bo taka jedna filizanka, to na kilka lykow starcza :wink:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    kofeina
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf, ja umiem korzystac z google:wink:
    Jednakze dla mnie informacja ile kofeiny jest w filizance kawy rozpuszczalnej nic nie mowi, bo jeden robi kawe z jednej lyzeczki kawy, a inny z dwoch :wink:
    Mnie osobiscie bardziej "kopie" kawa rozpuszczalna niz z mojego ekspresu, a wedlug tych ogolnikowych miar w rozpuszczalnej jest mniej kofeiny. Dlatego mnie to zastanawia..
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Agatella, nie można dokładnie powiedzieć ile kofeiny jest w jakim rodzaju kawy, bo to zależy od gatunku, różne gatunki zawierają różne stężenia. Ale w standardowym espresso jest 30-50mg.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.12.15 08:16</span>
    Oczywiście mówiąc espresso mam na myśli z ekspresu ciśnieniowego.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Agatella, pytalas ile kofeiny jest w poszczegolnych rodzajach kaw. I ile jest w standardowej. Cokolwiek to znaczy. To ci wkleilam linka.
    Dokladnych danych nikt ci nie powie, tak jak mnbvc napisala, ze to zalezy od rodzaju kawy, od ilosci lyzeczek wlasnie, od ustawienia mocy ekspresu.
    ja mysle, ze zdrowo jest 1 filizanka kawy. Przesada w kazda zstrone jest niedobra.
    Poogladaj bosacka, miala odcinek o kawie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja też mam mukkę, od dopiero kilku tygodni, czarnej nie robiłam, ale może wystarczy nie lać mleka i będzie czarna.
    Ja czarną jak piję to tylko sypankę i to rzadko. A cappuccino z mukki jest naprawdę dobre, mleko bardzo mocno spienione (nie wierzyłam, że to w ogóle będzie działać).

    Szczypta, ale żeby korek wysadziło to chyba ktoś po prostu zapomnial go zakręcić i postawił kawiarkę na zbyt mocnym ogniu, co? bo jakoś sobie nie wyobrażam jak inaczej by to się mogło stać :)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Powoli do tej Mukki przekonuję się. Właściwie piję tylko cappuccino dwa razy dziennie. Nie wiem czy jest sens kupować ekspres ciśnieniowy, bo nie mam kasy na dobrej jakości, a tańszy nie będzie miał takich opcji jak chcę zapewne. Poza tym nie mam miejsca w kuchni, a w sypialni przy biurku stawiać go nie będę ;) Mam co miesiąc za free kilogram dobrej kawy, więc odpada też kapsułkowy... Chyba kupię dobry młynek i tę Mukkę.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Ja nad młynkiem myślałam, ale wolałabym nie kupować kolejnego sprzętu, bo mam małą kuchnię, sokowirówka i parowar zajmują 1/3 miejsca, a się ich nie pozbędę bo często korzystam.
    Mam maszynkę do mięsa/szatkownicę Zelmer Diana i słyszałam, że do maszynek można dokupić przystawki do mielenia ziaren, prawda to? czy lepiej kierować się zasadą, że co jest do wszystkiego to do niczego? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Elyanna, ja mam przystawkę Młynek żarnowy do Zelmera Diana. Mielę w nim kawę, zboża, mak (suchy). Można ustawić różną grubość mielenia. Jestem z niego zadowolona.
    Tutaj jest fajny artykuł o kawiarkach.
  3.  permalink
    Dziewczyny doradźcie mi taki prawdziwy ekspres do kawy. Firma, parametry itd. Nie mam pojęcia co jest ważne, a co nie. Nie jadę w tym roku na dłuższe wakacje wiec w sam raz mogę zainwestować w ekspres.
  4.  permalink
    Dziewczyny poważnie żadna nie może doradzić żadnego ekspresu? Teraz jest taki wybór ze nie wiem na co sie zdecydować...
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    caffe szukaj wśród ekspresów Jura - one sa niezawodne i chyba najlepsze na rynku. nie sa niestety tanie. Ja swoją Jurę mam już 7 lat. Użytkowana non stop - jest niezawodna i robi przepyszna kawe :)

    ja mam dokładnie taki
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Ja mam krups. Z jednej strony jest na kawę ciśnieniowa ( można robić dwie naraz) , z drugiej na filtrowana.
    Jest też spieniacz do mleka. Bardzo dobry sprzęt.
    --
  5.  permalink
    Jura to chyba jednak dla mnie zbyt wysoka półka cenowa. Ja tak do 2500 patrzę, chyba że mnie coś zachwyci to do 3000, ale to takie max. Ciężko się odnaleźć w tym wszystkim. Takie podobne, a takie różne.
    Moya, podasz model?
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Ekspres do kawy: Jura , Saeco, DeLonghi, Siemens, Ważne żeby miał nie mniej niż 15BAR i jak najwięcej W.
    Przerobiłam kilka ekspresów aż w końcu kupiłam Siemensa http://www.siemens-home.pl/lista-produktow/TK76K573
    drogi strasznie ale nie żałuję ani złotówki , kawa pyszna , obsługa prosta , nie zajmuje miejsca na blacie.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Zastanawiam sie nad kupnem expresu do kawy, nie na kapsulki, i taki ze spieniaczem co robi capuchino np... polecico sie ze sredniej polki?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Madzik ja kupiłam miesiąc temu taki Siemens EQ.5 TE515209RW
    Nie jestem smakoszem kawy, wręcz nie przepadam, więc moja opinia, to opinia kompletnego laika. Łatwy w obsłudze, machiato jestem w stanie wypić bez obrzydzenia. Mężowi smakuje, ale on pije espresso. Spieniam też w nim mleko dla Gosi do kakaa.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Mnie sie ten spodobal Philips Minuto HD8847/09
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Ja nie chciałam oddzielnego pojemnika na mleko, bo to dodatkowy element do mycia. Ten siemens ma tylko rurkę, która automatycznie się czyści. I siemens do końca stycznia ma promocję, że oddają pieniądze za zakup ich ekspresu (w przypadku naszego modelu 200zł).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  6.  permalink
    OO, no nie myslalam pod tym katem, ale racja, mniej czyszczenia. Ale oddaja za cos czy tak po prostu "do reki" ;)?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.