Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormikagon
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    a ja się melduję jako 30 (skończone w maju) :))) starajaca się o fasolinkę

    monika (login mikagon - to gon od nazwiska bo było zajęte samo mika ..ech)
    • CommentAuthorLipenka
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    no jestem, jestem, też 3 z przodu :bigsmile:
    tak sobie czytałam o różnych poglądach na temat "wychowanie dziecka a czas wolny kobiety" (uogólnienie)
    Szczerze mówiąc, ja zawsze do trzeciego roku życia dziecka, starałam się być w domu. Nie było to łatwe, ale dawaliśmy z mężem radę.
    Od początku mieliśmy plan. Po maturze małżeństo i studia - mąż, potem studia - ja. Pierwszą córę urodziłam w wieku 19-stu lat (po maturze), drugą po ukończeniu przez męża studiów a trzecią między pierwszyma drugim rokiem studiów. Bywało ciężko, bo czasu dla siebie nie miewałam, ale opłacało się. Po każdym porodzie musiałam rezygnować z muzyki, ale dziecko najważniejsze. Zresztą zawsze do tego wracałam, bo nie dałabym rady żyć bez grania czy śpiewania. Teraz mam więcej czasu dla siebie i myślę o czwartym dziecku. Czas po trzydziestce jest dla mnie czasem pierwszego oddechu od tego co między 20 a 30-stym rokiem życia, kiedy to człowiek stara się zbudować dom, rodzinę, a na to potrzeba wiele energii. Gdy powiedziałam przyjaciołom, że chciałabym jeszcze urodzić dziecko a nawet dwoje to... masakra! Ludzie mają tendencję do oceniania innych swoją miarką. Jeden, jedyny kolega (nie przyjaciel a kolega) stwierdził: "w sumie, dlaczego nie", i zapytał "a skąd pomysł, gdy masz już odchowane dzieci, dom, możesz więcej czasu poświęcić firmie i samej sobie...?". Odparłam: "mam świetne córy, uzdolnione, to dlaczego nie urodzić jeszcze jednej lub jednego?" NIestety większość reaguje: "a skąd ty kasę na to weźmiesz?" Dziwne, że traktują mnie jak jakąś ignorantkę. Przecież nie decydowałabym się na czwarte dziecko, gdyby nie było mnie na to stać, gdybym nie miała możliwości utrzymania i wykształcenia dziecka. Nie jestem nieodpowiedzialna i mam dwie ręce zdolne do pracy. Mąż jest za, dwie młodsze córy też. No dobra, trzynastolatka reaguje: "mama NIEEEE", ale to u nastolatek normalne. Chyba się boi, że będzie musiała pieluchy zmieniać czy coś.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Czy dobrze zauważyłam, że na Trójce nie ma listy przebojów Marka Niedźwieckiego? Lista przeniosła się na Złote Przeboje.
    --
  1.  permalink
    melduję się i ja! trzydziestolatka (skończone w czerwcu 2007), stan rodzinny: mąż (zwany żonem) i pies :wink:. staż małżeński: 8 miesięcy z hakiem. wcześniej staż narzeczeński: 6 miesięcy a zaręczyny po roku znajomości.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ama, jest lista przebojów, w sobotę o 19.00, tylko prowadzi Piotr Baron. Niedźwiedzki nie jest już frontmanem Trójki, niestety.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMammy_29
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Witam :cheer:
    Ja w tym roku w marcu skończę 30 lat a w lipcu urodzę pierwsze dziecko. :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ama, ale masz refleks :smile:. To już od kilku miesięcy :smile:.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Nie słuchałam już od lat niestety i nie wiedziałam o zmianach. :-(
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Tak, ja też żałowałam Niedźwieckiego. Wykopali porządnego człowieka. Już nawet Trójka pomału sie zeszmaca, zaraz zaczną puszczać muzę dla rozebranych (dekolt do pasa, spódnica w postaci paska) piszczących małolat, głupich jak stodoła, kipiących seksem.
    Ale ja jestem dzisiaj anty medialna i anty polityczna. Dobra idę spać.
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Bez zmian byloby nudno:wink: Nie denerwowac sie bo zlosc pieknosci szkodzi no a w naszym wieku, to juz lepiej nie prowokowac....:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    witam dziewczyny.Melduje się 36-o latka (jeszcze staraczka:sad:)pozdrawiam :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthordorgom1
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    JA TEŻ SIE MELDUJE:)MAM 36 LAT 14 LETNIEGO SYNA Z POPRZEDNIEGO ZWIAZKU....SUPERASTEGO SYNA , KTÓREGO URODZILAM W WIEKU 22 LAT ...OD POLTORAROKU JESTEM ZONA CUDOWNEGO FACETA , KTORY JEST MLODSZY ODE MNIE O 7 LAT.TEZ STARAMY SIE O DZIECKO :)
    •  
      CommentAuthorelajza
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Witam rowniez. Trzydziestolatka od kilku miesiecy, niestety wciaz bezdzietna, aczkolwiek usilnie starajaca. Maz jest ode mnie 9 lat starszy i tym bardziej chcielibysmy jak najszybciej male bebe.
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja również się melduję. W tym roku w lipcu będę miała 31 lat. Mam nadzieję , że ten rok będzie dla mnie i mojego męża szczęśliwy i w końcu zaciążymy ;):smile:
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    to i ja sie melduje,36 lat,maz jedno dziecko po ukinczeniu 35 rz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 15th 2008
     permalink
    I ja jestem...32 lata...narzeczony i sunia...staramy sie o dziecko.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Właśnie mi zaświtało, że powinnam się tu zameldować, bo to już :) Od paru dni 30 lat, mąż, córeczka, chwilowo odkładam (LAM, potem met. niemiecka).
    --
    • CommentAuthorzosia1234
    • CommentTimeFeb 16th 2008
     permalink
    Hej koleżanki.Ja także skończyłam już trzydziestkę, a dokładnie 31. Na koncie mam fajnego męża i trójkę super dzieci. Filipek w lipcu skończy 6 lat, Grześ w marcu cztery, a księżniczka Jagódka ma 13 miesięcy. Są bardzo bystre i rezolutne.Nie zamieniłabym ich na nic w świecie- choc czasem mam niezły kocioł.Ale za to dostaję kwiatki od trzech fajnych facetów.Pozdrawiam.:cheer:cheer::clap:
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    No hej, wlasnie dzis koncze 30 lat :/ i...nic na koncie :( moze oprocz malego pecha i 10 przeprowadzek.
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Adaja wszystkiego naj ,naj,
    zdrówka, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń:hugging::grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    dziekuje Jagodka, pozdrawiam Cie serdecznie.Wlasnie ogladalam wykresy Fiufiu, to bardzo ciekawe i pouczajace :) jak mi sie uda to tez wszystko opisze :))
    --
  2.  permalink
    Witam!! W listopadzie dołączę do trzydziestek... i jestem tym strasznie podekscytowana.
    Mam męża, córunię i się nie staram. I chyba już nie będę, niestety... :cry:
    •  
      CommentAuthormaarlenka
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Witajcie! Ja już też trzydziechę przekroczyłam, właściwie 31 juz stuknęło:shamed: Dzieciaczków jeszcze nie mam. Właśnie się staram:tongue:
  3.  permalink
    Witam, w tym roku bede miala 33 i tez zadnych dzieciaczkow na koncie..staram sie. To moj pierwszy cykl z obserwacja... :) powodzenia dziewczyny !
    •  
      CommentAuthormonitab
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    witam to i ja sie dolacze w pazdzierniku 30,na koncie maz,syn 3 latka,no i niestety aniolek z 10 tyg.ciazy,le za pare miesiecy wracam do staranek..
    --
    •  
      CommentAuthorMarta1705
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    No to i ja sie dopisze i zacznę swoja historie na forum - 30 za mną, fasolki nie widać, a tak długo o nią walczę;/
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Marta to chodz na STARAJACE SIE O DZIDZIE tam bedzie Ci razniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Hej... mi stuknie 30 w październiku...... dzidzi na razie brak, ale się uparcie stramy "aż" od stycznia 2008;) w narzeczeństwie od ponad roku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorrajdowka
    • CommentTimeMar 16th 2008
     permalink
    U mnie 3 z przodu od grudnia 2007, mezatka od sierpnia 2007 ;)

    Planujemy staranka w tym roku, pozdrawiam! :D
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    I ja powinnam się dopisać - 30stka stuknęła mi 2 tygodnie temu. 1 małżonek i 1 synek na koncie ;)
    •  
      CommentAuthordagaa
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    Witam ja już niedługo skończę 32, ale mam bardzo miłe wspomnienia z mojej trzydziestki. Świętowałam ją na poporodowym, ponieważ moja córcia urodziła się dwa dni przed moimi urodzinami. Najwspanialszy PREZENT.
    •  
      CommentAuthormonitab
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    dagaa naprawde super mialas prezent....witam was wszystkie
    --
    •  
      CommentAuthorSun
    • CommentTimeApr 10th 2008
     permalink
    To i mnie tu nie może zabraknąć. OD 5 kwietnia trójka z przodu. Staramy się od 2 lat i nic. A latka lecą ... :)))
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeApr 10th 2008
     permalink
    to i ja się dopiszę - 31 lat skończyłam w lutym.:wink:
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeApr 11th 2008
     permalink
    witam ja w VIII 31 zaznaczę:) ale nie czuję się staro:) wręcz przeciwnie czuję się znacznie lepiej niż parę lat temu dojrzalsza, wiem czego chcę, chociaż muszę powiedzieć że szaleństwo mi nie minęło:)
    pozdrawiam Was wszystkie trzydziestki:))):grouphug::grouphug:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeApr 11th 2008
     permalink
    Cześć Wszystkim!
    Ja od stycznia br jestem 31nką i mam nadzieję, że ta od tyłu jakby nie było 13tka będzie dla mnie szczęśliwa także w kwestii poczęcia :).

    Pozdrawiam
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    jeju muszę Was tutaj poczytać dokładnie... Coś przeleciało mi odnośnie hormonków hmmm może macie radę na ich ożywienie bo moje mi uciekły :(
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Dzień dobry!
    Czy przyjmiecie mnie do swojego grona?
    Jestem nowa na portalu i również raczkuję na forum. W sierpniu skończę 30 lat i na razie z mężem odkładamy poczęcie drugiego dziecka. Jestem mamą dwuletniego Olka. Pracuję zawodowo a moim synkiem zajmuje się mama.
    Po cichutku liczę na waszą pomoc, jako na badziej doświadczonych w obserwacjach cyklu.
    Oj! Zapomniałam się przedstawić: mam na imię Ola.
    Pozdrawiam!
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Skutecznych obserwacji i nauki.
    --
  4.  permalink
    Witam,
    Mam 32 lata, stuknie mi niezadługo 33. Staramy się z mężem o pierwszego dzidziusia, niestety na razie bez specjalnego powodzenia, ale nie tracę nadziei :smile:
    W sumie wróżka mi wywróżyła, że przynajmniej jedno będę miała...:wink:
    Qrczę, jak to jest, że tyle kobiet wcale się nie stara, czasem nawet nie chce i zachodzi w ciążę bez problemu. A jak się chce to ani dydy...
    No nic, trzeba robić swoje i mieć nadzieję.
    Przyjmiecie mnie do grona trzydziestolatek?
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 22nd 2008
     permalink
    Oczywiście, że przyjmiemy...Witaj wśród nas!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    a ja 30 lat kończę w czerwcu.. ślub zaplanowany na sierpień.. i chyba dobrze by było też od razu zaciążyć, przynajmniej tak bym chciała.
    hm
    w sumie to bym chciała już, ale mój niezwykle rozsądny mężczyzna z wrodzonym sobie poczuciem humoru powiedział: "no i jak? wina się na weselu nie napijesz?"
    :cool:

    więc jem folik i obserwuję cykl (pierwszy bezpigułkowy...)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    Hehhehe, mój też tak powiedział..."nie napijesz się ze mna, będziesz śpiąca, nie potańczymy ...poczekajmy"...;) No i czekamy...jeszcze 6 tygodni!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorlizzy78
    • CommentTimeApr 23rd 2008
     permalink
    witajcie:)
    mnie w lipcu stuknie trzydziestka... aczkolwiek nie widzę różnicy między sobą mającą 25 lat a prawie 30... zmarszczek jak nie było tak niema, doświadczenia wciąż przybywa ale nie wywiera to jakiegoś strasznego piętna na mnie...
    jak miałam 25 lat to myślałam że życie kończy się na 30tce;d teraz widać że dopiero się zaczyna....
    mam 4,5 letniego cudownego syna, jedno poronienie za sobą i rozmyślania nad drugim potomkiem (mąż chce dziewczynkę ja chyba wolałabym chłopca)... ale co będzie to będzie....
    na razie odstawiłam tabletki na których moje libido wzięło i umarło... teraz będę liczyć:))) i myśleć... czy tak czy nie...
    ponieważ synek urodził się z wadą stóp, a potem poroniłam rozważamy wykonanie badań kariotypu.....
    --
    •  
      CommentAuthormonitab
    • CommentTimeApr 24th 2008
     permalink
    No i ja witam wszystkie nowe 30.
    --
    •  
      CommentAuthormikagon
    • CommentTimeApr 24th 2008
     permalink
    alez nas tu przybywa ...super !!!
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    U mnie trzydziecha w sierpniu :bigsmile:
    Od września 2007 mężatka i staraczka (na razie bez powodzenia) - a miałam plan przed trzydziestką zostać mamą :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    AKSA, do sierpnia jeszcze trochę czasu...zdążysz być przyszłą mamą ;)) Powodzenia!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Kobieta w ciąży już jest matką, a nie przyszłą matką. :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.