Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Jestem już prawie 5 miesięcy po cc. Cały czas denerwuje mnie rana. Zagoila się szybko i bez kłopotu. Miejsce było tkliwe na tyle, ze do 3 miesiący nosilam siateczkowe majtochy i ciążowe spodnie, bo denerwowało mnie cokolwiek w okolicach rany. Teraz mam dni, w których po prostu wkurzam się. Czuję ranę nieprzyjemnie. Bawie się z dziećmi i boję się, że w szaleństwch uraza ją, br.... Czy tylko ją tak mam? Kiedy będzie normalnie?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Nana ja juz po 2 cc i z rana gra i buczy. Wlascuwie to juz po wyjeciu szwow niecodczuwalam zadnego dyskomfortu i nigdy jakos inaczej sie z nia nie obchodzilam. Teraz nawet dzwigam 13 kilogeamowego starszaka i gra, wiec moze to podswiadomie jakos? Po drugiej (i mam nadzieje ostatniej) cc najlejam plastry silikonowe sutricon i z czystm sumieniem polecal je kazdemu. Po bliznue.zostal tylko cieniutki bialy paseczek. Moze je sprobuj. Ponkc dzialaja tez na starsze bliznt.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Nana ja jestem juz sporo po cc a do dzisiaj czuje blizne i nadal mam jak dotykamtam brzuchato jakby nie moja skora.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Nie moją skórę to i ja odczuwam.ale nie powoduje to dyskomfortu,o blliznie najczesciej nie pamietam
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Ja nie czuje blizny. Ale mam brzydka :(

    Hanny - mowisz, ze te plastry dzialaja tez na takie stare blizny? Ciekawe czy cos da sie z nia zrobic :confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Madziuk ponoc. Ja zakladalam od razu. Mysle, ze na stare blizny efeky juz nie bedzie taki spektakularny
    ale nawet na ulotce pisze, ze dziala na stare tez. Tlko zastanawiam sie czy wyglad blizny nie pogorszy sie, gdy juz zdejme plastry. Nadal je naklejam.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Hanny: najlejam plastry silikonowe sutricon


    Hanny a na ile wystarczają ci te plastry? Cenowo są tak samo jak plastry z Hansaplastu których ja używam a moje wystarczają mi na 3 tygodnie...

    Quelle: jak dotykamtam brzuchato jakby nie moja skora


    Właśnie to uczucie...a w zasadzie brak czucia tylko takie smyranie dziwne przy dotyku...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Kurcze to ja nie mam i nie mialam nigdy takiego uczucia, a moze nie zwracalam na to uwagi!?!
    Bananowiec wedlug zalecen mego gina naklejam jeden plaster przez 3 dni (sciagam do kapieli i przewietrzenia w tym czasie), w opakowaniu jest 5 plastrow, czyli tak na 2-2,5 tygodnia. A jak z Twoimi?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Moja rana jest piękną linijka. Uczucie nie mojej skóry też mam, choć już coraz mniejsze. Przeszkadza mi to, że czuję jakby mnie coś klulo, lekko piekło jak krótko po cieciu. Często też swedzi. Goi się jeszcze?:shocked: Wszystko razem powoduje dyskomfort. Może to faktycznie w głowie siedzi... Zawsze się bałam, by dzieci nie urazily tego miejsca, wcześniej w czasie ciąży bałam się o to, by nie uderzyły mnie w brzuch. Może o to chodzi. Nie wiem. W piątek idę w końcu do gina. Może coś się rozjasni.
    Smarowalyscie ranę czymś? Znajoma natluszczala olejem arganowym chyba, żeby skóra w tym miejscu była bardziej elastyczna. Robiłyście coś w takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Tak czytam o tych plastrach,jak długo trzeba ich używac by był efekt?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Jejuu naskrobałam posta i minie wylogowało:devil:

    Hanny: A jak z Twoimi?


    U mnie jest 21 plastrów, każdy rozcinam na 3 paski. 2,5 paska zużywam na bliznę po cc, a 0,5 paska na stare blizny po laparoskopii. Plastry są lekko roziągliwe więc w zalezności od długości cięcia można zużyć 2 paski. Wg. ulotki noszę plastry po minimum 12h. U mnie chyba jeszcze za wcześnie na ocenę efektów wyglądu blizny...:wink:

    nana81: Smarowalyscie ranę czymś? Znajoma natluszczala olejem arganowym chyba, żeby skóra w tym miejscu była bardziej elastyczna. Robiłyście coś w takiego?


    Możesz smarować maciami na blizny. Ja skórę w koło blizny od zdjęcia szwu traktuję kremem z tołpy z serii dermo body mum, krem ujędrniający brzuch,uda, pośladki. Jestem bardzo zadowolona, po cc nad blizną zaczął mi się łuszczyć naskórek. Nie wiem czy to był efekt cc i nieodżywienia skóry przez jakiś czas w tym miejscu, czy może efekt rozciągniętej skóry po ciąży ale krem sobie szybko z tym poradził. Jest gładko i jędrnie. Ale mogę być nieobiektywna bo mam już na minusie 3,5kg w stosunku do wagi sprzed ciąży-więc lepszy stan skóry może być również tym spowodowany.....Samej blizny tym kremem nie smaruje.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Na blizny nawet stare bardzo dobry jest żel DERMATIX, jest to żel silikonowy. taki sam skład jak plastry Sutricon, a efekt lepszy będzie, bo trzeba smarować i masować chwilę. Ja używałam do świeżej blizny, a przy okazji tez smarowałam taką 10-letnią i ją wybieliło :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    ja nie stosuje nic,moja blizna jest jeszcze czerwona ale slicznie gładka
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Ally a to bez recepty?

    Kurcze ja niczym nie smarowalam i chyba mi troszke zgrubla :/

    Ale mam jeszcze szanse jak sie zdecyduje na kolejne dziecko to mogę miec pozniej lepsza.

    nana może to w glowie siedzi ale ja tez tak mam jak np siedze a Ninka stoi na mnie i sie wdpina jak mi tam wbije kopyta to mnie to boli/ razi.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Tak bez rp. najtaniej kupić w aptece internetowej, bo niestety tubka 15g ok. 100zł i masować, masować. Na bliznowce też jest dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    bananowiec: a moje wystarczają mi na 3 tygodnie...
    :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Bananowiec czyli na ile ci starczy takie opakowanie plastrów?Pierwsze efekty widać podobno po 4 tyg a najlepiej po 8 tyg.Muszę coś kupić bo ta moja blizna strasznie wypukła i nie równa
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 28th 2014
     permalink
    Ally a ta tubka żelu na jak długo starcza ci?Bo waham się czy kupić żel czy plastry
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Witam.
    Proszę powiedzcie mi ile trwa krwawienie po cc? Jestem 4 dni po cc ale mam bardzo bardzo skromne krwawienie wręcz tylko z rana np a potem tylko przy podcieraniu a na podpaskach nic :(
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Ja miałam 6 tygodni, czasem były przerwy dwu trzy dniowe. Po cc zazwyczaj jest skromne krwawienie, bo macica prawie oczyszczona. Za to 2 pierwsze miesiączki były mega mocne.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    tak,ja tez mialam skąpo,ale długo-pełne 6 tyg.bywały przerwy ale nagle potrafiło chlusnąć takkże nie było mowy by przejsć na same wkładki
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Magdzik to samo pytanie zadawalam kilka dni po cc :)
    Wydawalo mi sie ze to już koniec a wszystko trwalo jednak 50dni !
    Teraz zapewne mało chodzisz.. jak dojdziesz do siebie i wiecej czasu bedziesz w pozycji pionowej to krwawienie moze sie nasilic.

    co do @ po cc... uważam ze nie ma co straszyc , bo @ to juz kwestia indywidualna. Ja zawsze dosc lekko przechodze. Czasem 1-2 dni mnie brzuch mocniej boli... a po cc mislam juz dwa razy niezwykle lekkie , praktycznie ich nie odczulam.
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny
    Wystraszylam się bo gdzieś przeczytałam ze jeżeli nie ma krwawienia to macica może się nie obkurczac :( i jakieś tabletki trzeba brać
    Ehhhh
    Jutro przyjdzie środowiskowa to może rozwieje reszte watpliowosci
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    U mnie bylo przez okolo tydzien dosc mocne krwawienie, pozniej juz lzej - z przerwami tak jak u Dziewczyn. Tez kolo 6 tyg to trwalo.

    Miesiaczki mialam normalne takie jak wczesniej przed ciaza - czyli jak zwykle bardzo mocno bolesne i dosc obfite.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    U mnie krwawienie trwało 6 tygodni, ale to raczej skąpe plamienie było. Też mnie to niepokoiło i jeszcze w szpitalu w 3 dobie pytałam o to lekarza. Powiedział, że widocznie mnie dobrze wyczyścili i dużego krwawienia nie będzie. Okres dostałam szybko bo ok. 2 miesiące po, taki jak przed ciążą co do obfitości i czasu trwania, bezbolesny (ale mnie nigdy nie bolało). Następny dokładnie po 27 dniach jak przed ciążą. ćzyli chyba mi się cykl szybko unormował.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    co do @ po cc to akurat pojęcia jeszcze nie mam,do tej pory trwa cykl połogowy hehe :wink::wink:
    jednak po pierwszym cięciu moje cykle i miesiączki były normalne,takie jak przed ciążą
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Widze, ze wątek cesarkowy zamarł, ale moze jeszcze ktoś tu zagłada, bo mam problem.
    Po pierwszej CC zagoilam sie szybko i bez problemu.
    Teraz po drugiej tez sie tak zapowiadało, rana ładnie sie zagoiła, ale od poczatku po lewej stronie bolała bardziej. Jakies 2 tyg po zaczęłam odczuwać szczypanie wntym miejscu gdy dźwigarami lub spacerowałam, no i pojawiło sie takie stwardnienie powyżej i poniżej rany. Skóra była w tym miejscu tkliwa i zaczerwieniona. Ale takie twardnienia sa normalne, wiec pomyslałam, ze luz.
    2 dni temu to twarde miejsce przesunęło sie NA bliznę, teraz jakies 3 cm szwu jest wypukła i skóra jest zaczerwieniona, trochę jakby mi ktoś włożył cos pod ranę.
    No i dzisiaj na szwie zauważyłam bardziej białe miejsce. Nie jest to (jeszcze?) ropień, ale taki jaśniejszy punkt na szwie.
    Nie wiem czy cos z tym robić czy czekać? Nie mam gorączki, miejsce mnie szczypie, ale to takie szczypanie na powierzchni skory, w środku nic nie boli - a przy ropie chyba byłby taki charakterystyczny rwący kłujący ból, prawda?
    .
    Z dodatkowych poszlak dodam, ze w tym mcu po poprzedniej CC zrobił sie guzek endometriozy, ktory chyba ki teraz wycięli podczas CC.
    A druga sprawa, szew sciągał mi taki konował, ktory nie odciął supełka z drugiej strony i strasznie mi te ranę wyszarpał, najbardziej w tym miejscu, o którym teraz pisze. (Boże , to było chyba najbardziej traumatyczne przeżycie z całego porodu :sad: )
    .
    Możecie cos poradzić, Dziewczyny? Tzn, mialyscie cos podobnego, slyszalyscie o tym?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Magdalena,moze się zrobila jakas przetoka. idz do chirurga z tym.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Pewnie sie nie obejdzie, choc ostatnio tak zle trafiam na lekarzy, ze juz mi slabo na samą myśl :sad:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Magdalena, to zrob sobie prywatnie usg jamy brzusznej,to pewno będzie wiadomo co to jest.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    umowie sie w medicoverze, to mi dadzą skierowanie na pewno.
    Mam wrażenie, ze to jest cos powierzchniowego, bo szczypanie i ciągniecie jest na zewnątrz, w środku nic nie czuje.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Może jakiś fragment szwu?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Magdalena: A druga sprawa, szew sciągał mi taki konował, ktory nie odciął supełka z drugiej strony i strasznie mi te ranę wyszarpał,

    Jeeeżu i przeciągnął Ci tym supełkiem przez całą ranę??? :shocked:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    isiula:
    Jeeeżu i przeciągnął Ci tym supełkiem przez całą ranę???
    --

    Niezupełnie. Najpierw trzy razy mocno rwał mnie za szew, aż z tej strony supełek sie oderwał, wtedy sie kapnął, ze z drugiej tez jest supeł, przeszedł tam i pociągnął i poszło.
    Niejaki doktor KAMIŃSKI z przychodni rejonowej w Pruszkowie. Tam mnie skierowali ze szpitala. Nie myślałam, zeby iść gdzie indziej, bo poprzednio szew wyjmował mi stażysta i nic nie bolało.
    Czułam sie tak strasznie upokorzona po tym zdarzeniu, ze nie umiałam mu nawet nic powiedzieć. :sad:
    Stary dziad, darł sie na mnie w trakcie, ze mam odwrocić głowę i nie krzyczeć :sad:

    Treść doklejona: 26.03.15 11:52
    Opisałam w medicoverze jakie mam dolegliwości i mnie umówili na cito do gina jutro, wiec sie okaże co tam sie dzieje. Uff.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Całe szczęście.napisz koniecznie po wizycie,może się to kiedyś przydać innym.
    trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Nie wiem czy cos z tym robić czy czekać?

    No właśnie miałam pisać, żebyś jednak poleciała do gina / chirurga.
    Magdalena: umówili na cito

    Dobrze, niech to obejrzą :)
    .
    Magda, mnie się rana nie chciała goić. Zarazili mnie w szpitalu (lub gdzieś załapałam wcześniej i wdała się w ranę podczas szybkiego cięcia) e.coli.
    Po porodzie zauważyłam delikatny wysięk na papierowym ręczniczku. Lekarze to zlali, potem przyszła gorączka, zgrubienie, aż w końcu polała się ropa. Nie masz gorączki i u mnie już się lała ropa, to może coś innego niż zakażenie, ale niech w medicoverze posprawdzają. Mnie badała ginka (zrobiła też wymaz, bo w szpitalu nie raczyli), chirurg, tego samego dnia miałam USG jamy brzusznej, czy nie porobiły się w niej ropnie.
    Lepiej to sprawdzić... Trzymam kciuki!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Magda i dobrze,niech sprawdza. ja miałam po pierwszej cesarce gronkowca zlocisteo w ranie. w miejscu scianiecia szwu (tam gdzie ta kuleczka była) i drui w miejscu drenu,ktory milam zalozony.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Magdalena: Niezupełnie. Najpierw trzy razy mocno rwał mnie za szew, aż z tej strony supełek sie oderwał, wtedy sie kapnął, ze z drugiej tez jest supeł, przeszedł tam i pociągnął i poszło.

    Matko i córko, współczuję :(

    Mi mama szew zdjęła mega delikatnie, ale i tak bolało, bo się trochę zapiekł po tygodniu od cc to co Ty musiałaś przeżyć... Nie myślałaś o napisaniu skargi na gościa? Oby to nic poważnego było!
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Az mnie ciarki przeszly czytajac o zdejmowaniu szwu przez tego "lekarza".
    Ciesze sie, ze mialam rozpuszczalne i nie musialam nic takiego doswiadczac.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    To ja jeszcze tak dla rozrywki dodam... Może Cię to Magda pocieszy :sad:
    Jakiś tydzien po cięciu ( o ściągnięciu szwów nikt wtecy nie wspomniał z powodu ropiejącej rany) poczułam, że mam tylko jeden supełek. Ginka stwierdziła, że drugi mi wszedł pod skórę. Po dwóch tyg. inny lekarz próbował mi ściągnąć szew, ciągnąc za ten supełek, który został na wierzchu. Ten, który był pod skórą musiałby być przeciągnięty przez całą ranę. Oczywiście się nie udało, nić pękła. Dowiedziałam się tyle, że w ciągu 1,5 roku-2 lat nić powinna się rozpuścić.
    Taki pech...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Wysięk na ranie jest powierzchowny.
    Wlasnie wrocilam z IP, bo...
    Wieczorem z macicy przez szyjke wypadl mi, uwaga, kawalek bandaża/gazy wielkisci 6x3cm, zwiniety w rulon.
    .
    .
    .
    Jak juz zbierzecie szczeke z podlogi dodam, ze jakims cudem nie dostalam zakażenia. W szpitalu klinicznym na Karowej nie mogli uwierzyc...
    Ten wysięk na ranie i ten zostawiony w macicy gazik to dwoe niezalezne sprawy. Na szczescie crp w normie.
    Dostalam niestety antybiotyk na 10 dni, przy ktorym nie moge karmic :sad: mam nadzieje, ze Mały potem chwyci. :sad:
  1.  permalink
    Jeju Magda to nieprawdopodobne. W szoku jestem. Najpierw ten lekarz a teraz bandaż. Współczuję przeżyć i trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło. Co do karmienia to masz butelkę calme medeli? Poczytaj o niej.

    Ps. Spodziewam się bliźniaków i mimo wszystko marze o porodzie naturalnym. Żeby tylko dzieciaczki się ułożyly jak trzeba. Nie wyobrażam sobie opieki nad dwójką (trójką) po cc.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Magda! Ja pier... papier! Chyba nie zbiore szczeki z podlogi... To juz chyba pod prokurature podpada :-/
    XXI wiek. Tym razem cieli Cie planowo, prawda? I takie cos. Jezusicku, ale mialas szczescie ze bandaz wylecial, ze w ogole przez szyjke przeszedl o.O
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Magda, rany boskie! człowiek różnych rzeczy się boi, sle czegoś takiego nie przewidzi, szok! Zrobisz coś z tym, gdzieś zgłosisz?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Oszeszkur#$@
    Magda no masakra. Jak pomysle ze tez mialam cc to az ciarki mnie przechodzą. W dodatku pod narkoza...
    kolezanka mi mowila ze u nas dwie osoby licza wkladane gaziki a później te wyjmowane.

    karygodne tym bardziej ze to nie byla cc w pospiechu z ratowaniem zycia dziecka...

    zgłoś to koniecznie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Magda,jaki antybiotyk dostalas? Napisz mi nazwe to Ci sprawdze w leksykonie czy można karmic. bo często lekarze mowia,ze karmic nie można,bo tak pisze na ulotce. a rzadko którego antybiotyku brac nie można!
    To się nadaje do zgłoszenia do prokuratury!!!!
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Magda, ja pierdziele, ale mialas przygody... prokuratura zdecydowanie, dobrze, ze zakazenia wewnatrz nie dostalas... Duzo zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Monteria na karmiacych Magda podała nazwy

    Magda to straszne:( mam nadzieję, że sie wszystko dobrze zakończy!!!!:hugging:
    -- []
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    O kur** Magda współczuję :-((((( Co za szpital...
    Szczęście w nieszczęściu, że zakażenia nie ma :confused:
    Ps. Przy L2 można karmić - nie daj się!!
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Magdalena: Wieczorem z macicy przez szyjke wypadl mi, uwaga, kawalek bandaża/gazy wielkisci 6x3cm, zwiniety w rulon.


    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked: boże współczuję przeżyć!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.