Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Ja też podpisuję się pod tym co madziauk napisała. Ja właśnie miałam cc bo na nią nalegałam. Tzn. nie była to moja fanaberia, po protu powód dla którego chciałam mieć cc nie był do końca powodem dla lekarzy. Niektórzy lekarze zalecają przy tym cc, ale robią to"po cichu". A do tego mialam chyba "czuja" bo Maks był owinięty 3 razy pępowiną i nawet przy cc nie mogli go wyjąć. Wyjmowali go od pleców i dupki, potem odcieli pępowinę i dopiero wyjęli głowę. Musieli mi cięcie poszerzyć i normalnie wyszarpywali ze mnie Maksa. Na usg nie było tego okręcenia widać. Także nie chcę myśleć co by się stało, gdybym zaczęła rodzić w domu (bo ja już leżałam w szpitalu) i miałabym rodzić sn. Dla mnie cesarka - mimo olbrzymiego bólu, była najlepszym roxzwiązanie. I przy drugim dziecku też tylko ten rodzaj porodu biorę pod uwagę. Ja mogę cierpieć z bólu, ale wiem, że moje dziecko jest już na świecie i jest zdrowe.
    I też uważam, że kobieta powinna mieć wybór. Tylko cc jest droższa, widaomo!!! Ja byłam poinformowana o zargożeniach przy cc i przy sn, o zaletach jednego i drugiego też. Miałam długą pogadankę z moim lekarzem prowadzącym.
    Poza tym ostatnio, jak tak się popatrzy, to chyba większość porodów rozpoczętych sn kończy się cc. Więc się ma dwa porody w jednym, nieprzespane noce i do tego jeszcze kupoa komplikacji. Wśród moich przyjaciółek wiecej dziewczyn własnie miało poród zakończony cc, niż udało się naturalnie do końca urodzić.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Wśród moich znajomych zdecydowana większość to nagłe cesarki, dwie planowane (bliźniaki i ułożenie pośladkowe). Dwie znajome rodziły naturalnie, z czego jedna z nich przy kolejnym porodzie bierze pod uwagę tylko cesarkę na życzenie. Ta druga na dniach rodzi drugie dziecko, ale mimo wszystko moje prywatne statystyki są przerażające.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Cos jest z tymi cesarkami. Ale to czesciowo ich ilosc wzrasta poprzez ingerencje w porod. U mnie juz bylo sporo po terminie (43tydz i 6 dc), wiec skoro sprawa nie ruszala sama, to podali mi oksy. Pewnie jakbym byla blizej terminu to bym sie nie zgodzila. Bo chcialam rodzic naturalnie (nie wiedzialam co mnie czeka ;)). No ale mniejsza z tym, u mnie cesarka byla na cito. Ja z wysoka goraczka i zatruciem ciazowym + Karolkowi tetno skakalo. Wyjeli go w ostatniej chwili i podali tlen. Az stach myslec, co by bylo gdyby nie cc.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Zwiekszenie ilości cesarek spowodowane jest mega ingerencja w porod, stosowanie wspomagaczy i pospieszanie kobiety i nie pozwalanie dziecku odpowiednio się ulozyc w kanale rodnym. Calkiem naturalne porody chyba rzadko koncza się cesarka.
    Moja pierwsza corka była prawidłowo ustawiona,skurcze były ,odeszly wody. zaczeli pomgac oxy i meczona skurczami na oxy corka ustawila glowe w kanal rodny twarzyczkowo (mimo,ze była ustawiona prawidłowo). Każdy skurcz odginał jej glowe go tylu,dusil ja. I tez ciesze się,ze w końcu zakończyli cc bo zyje ona i ja,ale nie tak to miało wygladac. Jestem pewna,ze gdyby nie oxy porod zakonczyl by się naturalnie. Wszedzie popedzaja,nawet dziecku nie dadza się w spokoju urodzić...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Moja Ninka "dzięki" oksytocynie wycofała się z kanału rodnego, gdzie była pięknie wstawiona już jakiś czas i nie chciała zejść tam ponownie. No i musieli mnie ciąć bo jeszcze się bidulka zestresowała i tętno świrować zaczęło.
    Ale ponoć te skurcze po oxy tak właśnie na wiele dzieci działają.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    moje cc było okropne po 32 godzinach naturalnego małemu zaczęło spadać tetno tak gwałtownie że mimo już założonego cewnika w kręgosłupie (po 28 h wzięłam epi bo dalej było przeklete 4 cm) zasypiajac na stole słyszałam jak dwóch lekarzy kłóci się że dali mi za dużo narkozy bo nie mają pojęcia ile waze... potem zawzięcie próbowałam zerwać maskę z tlenem bo się pod nią dusilam kiedy w końcu za czwartym razem udało mi się obudzić jakoś m pokazał mi małego i zaraz przystawilam go do cyca i zabrali mnie na sale m nie mógł ze mną iść bo była noc do rana trzymalam małego na rękach bo nie mogłam dosięgnąć guzika żeby wezwać pielęgniarkę a bałam się że usne i mały mi wypadnie... ponoć małemu ciśnienie spadło przez oksy której dawkę podkrecala mi polozna co 15 min żeby w końcu rozwarcie ruszyło a kolejny prod mam mieć sn bo tak miałam zaznaczone w karcie po cc
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    A ja swoją pierwsza cc wspominam dobrze. Miałam zakładana blokadę do kręgosłupa i słyszałam pierwszy krzyk małej. Teraz też czekamy na poród przez cc bliźniaków i szczerze nie wyobrażam sobie rodzić ich sn w szczególności że teraz tyle sie słyszy co sie dzieje w szpitalach.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Ja bardzo chciałam rodzić sn, o 22 odeszły wody, ale akcji zero, zero skurczy, rano podali okse, lekkie skurcze, ja chodziłam cały czas próbowałam wywołać skurcze ale cisza.. leciutkie spinania.. o 12 przyszedł lekarz, czy robimy cc, bo zaczyna to być sytuacja niebezpieczna, tym bardziej, że dopiero koło 10 okazało się że GBS jednak dodatni, a w 36tc był ujemny niby.. no i bali się zakażenia wewnątrzmacicznego... Które i tak się wdało i tydzień spędziliśmy w szpitalu.. Rano o 6 pionizacja, szczerze myślałam, że będzie gorzej :D
    Poszłam się wykąpać tylko krzyczałam, żeby położne otwierały okna bo zaraz zemdleję :P ale podeszłam pooddychałam i było ok :) popołudniu już śmigałam :) A jakieś 4 dni po jak ściągneli szwy nie czułam, że miałam operację :)
    Na sali też mi pokazali synka, usłyszałam jego pierwsze kwilenia, łzy napłynęły do oczy, chociaż cały czas było mi przykro że to nie poród naturalny...
    No ale tak bywa :) Najważniejsze, ze mam całego, zdrowego syncia :*
    -- [/url]
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Witam mamusie :)) jestem w drugiej ciąży, pierwszy poród odbył się przez CC, syn ma 7 miesięcy, jak to będzie wyglądało przy drugim porodzie?? mogę rodzić SN czy zalecane jest CC??
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Madziauk wiem,ze rodzilas w UK dlatego ciebie sie pytam.Po jakim czasie podali ci maluszka do karmienia?
    • CommentAuthoragatekf
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    venus87 - po tak krótkim czasie nie sądzę żeby jakiś lekarz pozwolił Ci rodzić naturalnie. ja zaszłam w ciąże jak młody miał 9 miesięcy i druga też cesarka. chociaż co lekarz to pewnie inna opinia. ale według mnie bezpieczniejsza będzie niestety cesarka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Venus, na 99% zaleca cc,bo za maly odstep czasu miedzy cc a ciaza. Zreszta będą Ci kwalifikować do porodu,mierzyc blizne itp.
    Teraz tez będziesz rodzila w mswia?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Kurcze ja się własnie zastanawiam jak to jest.
    Bo mój lekarz mi kiedyś mówił, że nie odstęp czasu pomiędzy porodami ma znaczenie, a grubość i jakość blizny.
    Obecnie podobno 6 mscy wystarczy po CC odczekać i można zajść w ciążę z nadzieją na poród SN.
    Kiedyś ten okres wynosił ok 2 lat.
    Ale nie wiem czy to prawda.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    TEORKA: Bo mój lekarz mi kiedyś mówił, że nie odstęp czasu pomiędzy porodami ma znaczenie, a grubość i jakość blizny.

    Mój mówił to samo, choć nie jest to jedyne kryterium.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    montenia: Teraz tez będziesz rodzila w mswia?

    Właśnie nie wiem....tam wiem już co i jak, boję się nowego miejsca ale jak bym miała wybrać to chyba w 2! ale kuzynki rodziły i nie są zadowolone z 2.....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    sushka: Mój mówił to samo, choć nie jest to jedyne kryterium.


    No pewnie jeszcze waga dziecka ma znaczenie, wielkość, ułożenie [to bankowo] i wiele innych ale ciekawe czy jak blizna bardzo mocna, gruba itp to czy by pozwolili na próbę porodu naturalnego...
    Ty Suszka chyba takową podjęłaś co nie ?
    Czy źle kojarzę ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    TEORKA: Ty Suszka chyba takową podjęłaś co nie ?

    Do ostatniego dnia byłam przygotowana do porodu sn, ale spadające tętno Jurka i dystocja szyjkowa uniemożliwiły mi to.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Ale w sumie krótki okres pomiędzy porodami nie był przeciwwskazaniem co nie ?
    To zawsze jakieś pocieszenie dla tych, co nie chcą, aby pierwszy poród CC był i bezdyskusyjnym argumentem przemawiającym za kolejnym porodem przez cesarkę :wink:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    U Sushki to jest 1,5 roku różnicy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Jak zaszłam w ciążę, nie było 1,5 roku ;)
    Co mnie jeszcze zastanawia- wiele kobiet nie widzi problemu w uprawianiu sportu 3 miesiące po cc, a widzi go w porodzie 15 miesięcy po cc:tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    FullMoon: Madziauk wiem,ze rodzilas w UK dlatego ciebie sie pytam.Po jakim czasie podali ci maluszka do karmienia?


    Jak wyjezdzalam z sali operacyjnej mialam go w ramionach i od razu na poporodowej jak polozna zakladala mi skarpety uciskowe to go karmilam :) czyli tyle co korytarzem przejechalam po operacji :)
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    No to szybko bo tłumaczę teściowej ,ze tu jest inaczej niż w Polsce i nie zabieraja dzidzi ale jej sie nie da przekonać pielęgniarka jest i wie swoje:)
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    venus gratuluje :-) muszę że to będzie zależało od lekarza blizny i wagi dziecka więc trzymam kciuki za to żeby było po twojej myśli :-)

    Treść doklejona: 11.10.13 21:54
    mam pytanie czy zdarzało się wam krwawic tak zwaną brudną krwią ponad trzy miesiące po porodzie? dodam że boli mnie od jakiegoś czasu prawa strona brzucha przy naciskaniu nasila się to wieczorem a że niestety mieszkam w uk a tu opieka zdrowotna jest do du.. to mam czekać sześć tygodni na usg a trzy na badanie moczu i wymaz...tak więc sywierdzilam że was się poradzę :-)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Ew też tak miałam i poszłam do ginekologa, powiedziała mi, że to normalne bo macica się kurczy i boli w miejscu nacięcia i dlatego jest krew bo się oczyszcza, jeżeli się martwisz to skontaktuj się z ginekologiem, niech sprawdzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    ja nie jestem pewna czy krwawienie ponad 3 mies po porodzie jest normalne...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    FullMoon: No to szybko bo tłumaczę teściowej ,ze tu jest inaczej niż w Polsce i nie zabieraja dzidzi ale jej sie nie da przekonać pielęgniarka jest i wie swoje:)

    Jak matka i dziecko maja sie dobrze, to nie zabieraja. Masz planowana cc? :) W Polsce co szpital to inaczej jest. Tu raczej wszedzie to samo. Nie slyszalam by matce, ktora byla w dobrym stanie zdrowia po cc zabrali tu dziecko np. na noc. Wszystkie kobiety po cc, ktore widzialam na oddziale poporodowym mialy dzieci non stop przy sobie. Podczas naszej pierwszej nocy Karolek spal a ja nie, bo obok na tej samej sali kobieta miala dziecko, ktore karmila piersia (probowala) a pokarmu nie miala i dziecko glodne plakalo glosno cala noc. (rano dostalo mm ). Karolkowi to nie przeszkadzalo, ale ja sie nie wyspalam.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    a czy macica już nie powinna być obkurczona? ja nie wiem jak tam moja bo nikt mnie tu nie zbadał tylko blizne zewnętrzną obejrzeli...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    ew3ame, a nie możesz isc do gina prywatnie? Przeciez sa polscy ginekolodzy w UK.
    To plamienie jest caly czas od 3 m-cy? Może tam się krwiak lub torbiel gdzies zrobil i popuszcza. Po prawej stronie jest tez wyrostek,tez by trzeba to sparawdzic.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ew - ja też posdzłabym do gina prywatnie. Nie wiem jak jest w UK, ale w PL po porodzie przez CC podają w kroplówce oksy na obkurczanie macicy. I ta macica szybciutko si obkurcza. O wiele szybciej niż przy sn. Do tego (wg książek)) krwawić też się powinno krócej niż przy sn, ponieważ przy porodzie bardziej obczyszczają i ta podana oksy powoduje, że więcej wyleci od razu po porodzie. Ja pamiętam, że takie ostatnie różowe plamienie miałam 6 tyg po porodzie, ale to taki było delikatniutkie. U nas bynajmniej lekarz na wizycie robi usg dowcipne, żeby sprawdzić, czy jest zagojona macica, czy ładnie się zrosła, czy nie ma żadnych "opuszczonych" miejsc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    właśnie krwawic przestalam ok 6 tygodni po potem miałam częste i długie miesiaczki 6-7 dni @ na 15 dni cyklu ale z dwa tygodnie temu (ten cykl był dłuższy i raz po środku plamilam) zaczął mnie boleć brzuch właśnie coraz mocniej i do tego dziś jest czwarty dzień kiedy plamie lub krwawie brązową brzydka krwią gin prywatny jest ale wiąże się to z podróżą do innego miasta ale będę musiała iść... moja mama miała w zyciu kilka torbieli i endometrioze więc podejrzewamy którąś z tych opcji i tak najszybciej przyjmą mnie w poniedziałek ale jeżeli ból się nasili jadę do szpitala

    Treść doklejona: 12.10.13 10:35
    do tego bardzo szybko spadam na wadze w przeciagu trzech dni zeszło mi 1,3kg mimo że jem tak samo...
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Madziauk tak mam planowane C cięcie . Ew3ame a karmisz piersią może dlatego chudniesz to ponoć normalne przy K piersią ,ze szybciej sie z wagi leci .
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    FullMoon: karmisz piersią może dlatego chudniesz to ponoć normalne przy K piersią ,ze szybciej sie z wagi leci .


    yhyyyyyy karmię i karmię a waga stoi albo do góry

    Ewa skoro już miałaś miesiączki to nie powinnaś plamić poporodowo... skonsultuj to koniecznie, bo wg mnie normalne to nie jest a dodatkowo boli Cię brzuch.
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Yyyy Eveke pisze to co położna mi powiedziała bo sama z doswiadczenia jeszcze sie nie moge wypowiedzieć.

    Treść doklejona: 12.10.13 12:21
    Utrata wagi podczas karmienia piersią to rzecz całkowicie naturalna - organizm do produkcji mleka wykorzystuje tłuszcz nagromadzony w tym celu podczas ciazy Karmienie piersią może pomóc w zrzuceniu wagi, przynajmniej w ciągu 12 miesięcy po porodzie. Według specjalistów proces karmienia piersią zwalnia dużą liczbę hormonów z ciała kobiety co z kolei pozwala macicy do powrotu do stanu przed ciążą. Jednak nie licz na to, że karmienie piersią spowoduje natychmiastowy spadek wagi w okresie po porodowym. Bardzo często zdarza się, że waga spada dopiero po zaprzestaniu karmienia piersią.
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    w poniedziałek to zalatwie bo też mi się to dziwne wydaje...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    No ja nadal karmie piersią i już mam z 7 kg mniej niż przed ciaza :wink:. Ale mam koleznake,ktora podczas karmienia wlasnie przybierala. Zaczela chudnac(bez odchudzania) gdy zakonczyla karmienie.
    Ew3ame, zbadaj to jak najszybciej.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ja to właśnie panikowałam w drugą stronę, bo raptem po tygodniu już mało krwawiłam, po 2 tyg miałam suszę a teraz takie lekkie plamienie i to nie codziennie, ale właśnie położna środowiskowa mówiła, że to normalne, że jestem dobrze wyczyszczona po cc + oksa po cc i szybciej się wszystko kurczy i krwawi mniej..
    Także leć Kochana do gina !! Lepiej to sprawdzić :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ja karmię już ponad 7 miesięcy,a nie spadlam na wadze ani grama:devil:
    I nie obżeram się jakoś specjalnie:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    sushka to mnie trochę pokrzepiłaś
    w sensie , że to może nie jest tak iż ze mną jest coś nie teges...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ja też nie chudłam w czasie kp.
    Ani po jego skończeniu :tongue:
    Dopiero rok po porodzie waga zaczęła lecieć.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ev,biorąc pod uwagę,jak Ty wygladasz,a jak ja,nie masz doprawdy czym się martwić:cool:
    Teo,Tobie leciała,bo,zdaje mi się,na jakiejś diecie byłaś czy co...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Sushka zaiste miód na moje serce, ale niestety nie wiesz jak teraz wyglądam :devil:

    mało tego... nie mogę ćwiczyć i szlag mnie trafia , bo nawet była bym w stanie się zmobilizować, tak mocno nie akceptuję tego wyglądu
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    eveke: niestety nie wiesz jak teraz wyglądam

    Myślę jednak, że Ty i ja to inna kategoria:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    sushi ja sobie myślę, że najistotniejsze jest jednak samopoczucie... ja mam okropne z tego powodu także kategoria nie ma znaczenia
    aaa no i Ty masz 2 synów, a kto wie co mnie później czeka :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Sushka w sumie właśnie nie byłam na diecie bo jadłam porównywalnie do tego co wczesniej. Z jedynym wyjątkiem, że po 18 wodę tylko piłam.
    A mój gin mówił, że niektóre kobiece organizmy tak właśnie mają, że dopóki nie minie jakiś tam okres czasu to choćby baba cyckiem karmiła 100 razy na dobę i jadła tyle, co sikorka to i tak nie schudnie.
    Nie bo nie :tongue:

    Więc może i Ty do tej grupy należysz ?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    TEORKA: Więc może i Ty do tej grupy należysz ?

    Oby.. w mojej rodzinie wszystkie kobiety chudły strasznie po drugim dziecku. Moja siostra się wylaszyła, że hoho. Tylko ja się trzymam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Sushka a może ta tarczyca też nas "blokuje"? :tongue:

    ja od 4 mies nie biorę euthyroxu i teraz bedę szła sie badać i ciekawa jestem wyniku, a później włączam euthyrox i porównam
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, pytanie za 100 punktów!!! ;) Do dziewczyn, które rodziły przez cc a potem drugi raz (obojętnie czy cc czy sn). Otóż znalazłam w internecie informację, że aby ten drugi raz odbył się sn potrzebna jest zgoda pacjentki, która ma cc za sobą. Byłam dziś u nas w szpitalu i przede mną leżał wypis innej pacjentki (wiem, wiem nie powinnam czytać, ale to było silniejsze ode mnie;). Kobieta rodziła po raz drugi cc. Na wypisie notatka: "stan po cc" i wskazania do tego drugiego cc: "brak zgody na poród siłami i drogami natury" to i tylko to. Czyli, że kobieta nie wyraziła tej zgody, dobrze to rozumiem? Miała któraś taką sytuację? Jak to wygląda od strony formalnej? Przy przyjęciu pytają? Dają coś do podpisania? Nie chcę podejmować próby sn, ale też nie będę miała planowanej cc. Nie chce też żeby zmusili mnie co sn skoro przynajmniej w teorii muszę podpisać tą cholerną zgodę...Ktoś ma jakąś większą wiedzę na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Hanny,moze nie wyrazić zgody na porod sn. Ja bardzo chciałam rodzic sn,po pierwszej cc i robiono wszystko,aby mi to umozliwic, Niestety i tak skonczylo się cc.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Mi gin planuje drugą CC więc nie pomogę.U nas poprostu tak jest że jest wskazanie i tyle.pewnie jakbym sie nie stawiła w wyznaczonym terminie i czekała na rozpoczęcie porodu to wtedy bym musiała podpisać papierek że chcę SN
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    montenia, ale dali Ci do podpisania jakiś papierek, że wyrażasz zgodę na sn? Pytali o to? Chciałabym wiedzieć jak to wygląda od strony formalnie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.