Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Ja już milion razy słyszałam od tesciow ze nie należy do dziecka podchodzić od tyłu, żeby nie patrzylo w górę, bo mu tak zostanie.
    A metodę mycia na sucho tzn. namydlania na przewijaku i tylko wkladania do wody zeby splukac doradzila mi położna na wizycie patronazowej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    akirka: Ja już milion razy słyszałam od tesciow ze nie należy do dziecka podchodzić od tyłu, żeby nie patrzylo w górę, bo mu tak zostanie.


    Hmm, a nam to akurat okulistka mówiła - młoda kobieta. Tzn. nie mówiła, że tak zostanie ;) ale, że to niezdrowe dla młodych oczu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Nam tez tak lekarz mowil, z tymi oczaami. Bo te miesnie co trzymają sa bardzo slabe i cos tam się może stacmale nie pamiętam co dokładnie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Nas neurolożka też uczulała, żeby od tyłu do dziecka nie mówić i nie podchodzić.
    Także to akurat warto zapamiętać.

    Fretka_Flynn: Z opowiadań mojej rodzinki byłam od urodzenia uzależniona od nikotyny (mama paliła w ciąży) i zasypiałam tylko wtedy, gdy ktoś nade mną siedział i dmuchał mi dymem papierosowym do łóżeczka.


    Powaznie mówisz ?? :shocked::shocked::shocked::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    No to ciekawe. Przynajmniej teraz wiem dlaczego nie można od tyłu, a nie że tak zostanie;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    TEORKA: Nas neurolożka też uczulała, żeby od tyłu do dziecka nie mówić i nie podchodzić.

    a nas rehabilitant :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Ja dzis usłyszałam od babci tyrade "kiedyś to nie do pomyślenia było żeby dziecko bez becika nosić...nie owijać" a do chrztu to już wogóle musze mieć bo jakto tak i obowiązkowo oczywiscie poduszke obszyta koronką do wózka żeby ładnie wygladało.
    A i brak czerwonej kokardki w wózku to tez duże uchybienie z mojej strony.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Moja mama też miała pomysł żeby na chrzest Marceliny w lipcu zakupić poduche z koronkami i władować ją do wózka.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    Sony85: kiedyś to nie do pomyślenia było żeby dziecko bez becika nosić...nie owijać


    normalka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    SONY ja również sobie takiego maniuniego Maleństwa jak Twoja córcia bez rożka/becika nie wyobrażam. Ze strachu naturalnie :wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też przed porodem myślałam że będe małą nosiła w rożku bo tak wygodniej ale jadnak nosze ją normalnie, tylko jak lezy w wózku czy w łóżeczku to zamiast kocyka czy kołderki daje rożek.
    Ciekawe jakby te babcie wsadziły teraz takiego dzieciaka w beciku do fotelika samochodowego :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Sony85: Ciekawe jakby te babcie wsadziły teraz takiego dzieciaka w beciku do fotelika samochodowego :devil:


    No jak to jak? Wciśniesz w fotelik tak jakby na sztorc i tak do auta zapakujesz. A pasy? Zaraz, jakie pasy, to się jeszcze pasami przypina? - by moja mama (tak, tak, moja mama takie pomysły chciała mi sprzedać, jeszcze gdyby babcia, to bym zrozumieć mogła...:devil:)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    Dajcie spokój, ja nie powiem kto, ale znajoma przewiozła kilka razy swoje dziecko w gondoli nieprzypiętej nawet (chociaż w razie wypadku i tak nic by to nie dało). Jak jej powiedziałam, że oszalała to usłyszałam "daj spokój, za moich czasów nie było jeszcze fotelików i nic się nie działo". :shocked:
    --
  1.  permalink
    przewiozła kilka razy swoje dziecko w gondoli
    - .. mnie by chyba gondola na tyl nie wlazla ha ha:D
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    teściowa twierdzi, że przytulam dziecko na dziko, bo bez rożka :)))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 29th 2013
     permalink
    The_Fragile: "daj spokój, za moich czasów nie było jeszcze fotelików i nic się nie działo". :shocked:

    moja mama mówiła tak samo i jak Milka płakała to mówiła że robię jej krzywdę tym że jej nie wezmę na ręce.... nie muszę mówić że wydarłam się jak dzika powiedziałam że krzywdę to zrobiła bym jej w razie wypadku a jej argument za moich czasów do mnie nie przemawia bo mieli srylion aut mniej i wolniejsze!
    --
  2.  permalink
    TEORKA: Powaznie mówisz ??


    Poważnie. Jak ja wyrosłam na ludzi, to ja nie wiem. No i zastrzegam, że moja rodzina to nie żadna patologia. Takie "kwiatki" zrzucam na karb tych dzikich czasów, w których się chowaliśmy :confused:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 3rd 2013
     permalink
    Ostatnio moja córka prawdodobnie miała skok rozwojowy, przez co była bardziej płaczliwa. Moi teście oraz mój tato stwierdził, ze mam zły pokarm i mam dziecko od piersi odstawić :devil:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 3rd 2013
     permalink
    Mi moja ciotka też mówiła że mam słabe mleko, no i na chama jej wodę na czkawkę wlewała do buzi !! Nic się nie zdało moje stanowcze STOP. A dlaczego - bo mała wieczorami płakała, 7 tygodni, akurat skok, dużo nowych ludzi.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 3rd 2013
     permalink
    oj zrobiłabym krzywdę gdyby ktoś mi na siłę dziecku bez mojej zgody wodę dawał wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......

    Treść doklejona: 03.11.13 16:55
    na czkawkę najlepszy jest cyc:) sprawdzone..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    Nie które rady mogą naprawdę przyprawić o ból głowy.
    Ostatnio byłam na usg by podglądnąć maluszka. Mówię znajomej że mały waży 2600 a ona na to: no to teraz musisz jeść bardzo dużo żeby mały urósł, bo ja jadłam na końcówce bardzo dużo i dlatego mała ważyła 3800 :shocked:
    I to mówi dziewczyna która ma 30 lat :tooth:
    -- ,
  4.  permalink
    biedronka28: bo ja jadłam na końcówce bardzo dużo i dlatego mała ważyła 3800


    No popatrz...to ile ja musialam jesc, ze 4,5 kg klocka urodzilam...hmmmm :devil:
    --
  5.  permalink
    No popatrz...to ile ja musialam jesc, ze 4,5 kg klocka urodzilam...hmmmm
    - a ja mialam diete pod koniec i moj maly pewnie przez to ino 3630 wazyl :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2013
     permalink
    No popatrz...to ile ja musialam jesc, ze 4,5 kg klocka urodzilam...hmmmm


    Się wydało jak sobie dogadzałaś.

    Mi a pro po karmienia wszyscy mówili, że nie powinnam zbyt długo karmić, bo mi "cycki klapną"...
    A ja karmiłam i jakoś są jakie były ;)

    A z dopajaniem w trakcie karmienia to też wszyscy mi truli ( nawet położna i pediatra).

    Moja mama też ma dobre teksty...
    Np. mówi mi, że ona się zawsze bała, że Dawidek będzie miał krzywy kręgosłup, bo często zasypiał mi na rękach. Dziwne, bo on ma prościutki kręgosłupek.
    Mój synek pomimo swoich dwóch lat (ponad), jeszcze nie mówi ( ze względu na cechy autyzmu)... Często porozumiewa się za pomocą dźwięków "a-a", a moja mama wyskakuje z "dobrą radą dla mojego dziecka" - "Ale mów normalnie, nie możesz się zachowywać jak tarzan".
    --
  6.  permalink
    madziik1983: a ja mialam diete pod koniec


    No ja mialam diete cukrzycowa wiec tym bardziej szok :P


    Mi zawsze babcia mowi, zeby Matiemu na obiad tylko zupki robic, bo to mniej kaloryczne i nic innego poza zupkami ma nie jesc, aha, i najlepiej jakby w zupie nie bylo ziemniako bo te na drugi dzien sie twarde robia i zle gotuja.. najlepiej, wszystko zmiksowane wypapkowane....

    Treść doklejona: 04.11.13 10:20
    Monia502: Się wydało jak sobie dogadzałaś.


    :shamed::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    wiecie z tymi piersiami to różnie bywa, ale nie ukrywajmy że w większości przypadków zmieniają się na niekorzyść, ja miałam brzydsze, mniej pełne niż przed karmieniem, teraz też zamierzam karmić przynajmniej rok więc spodziewam się że będę miała dwa jamniki, ale cóż jeśli to jest cena za zdrowie synka to warto :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    No ja mialam diete cukrzycowa wiec tym bardziej szok :P


    To tak jak ja i mój koks 4040 ważył... Ale cicho, bo się wyda ile czekolad "na ostatnim zakręcie" zjadłysmy....

    ale nie ukrywajmy że w większości przypadków zmieniają się na niekorzyść,


    To też chyba zależy troszkę od genów i predyspozycji.... Ale tak czy siak, jakoś nie zrażała mnie perspektywa obwisłych cycków. Byłam miło zaskoczona, że nadal są O.K. ;)
    --
  7.  permalink
    "Ale mów normalnie, nie możesz się zachowywać jak tarzan".
    - he he, czlowiek z dzungli :P
    Ja tez mialam diete cukrzycowa, okropienstwo, bo w ciazy przeciez mozna sobie dogadzac i zwalic ze dzidzia chce he he ;)
    --
  8.  permalink
    No popatrz...to ile ja musialam jesc, ze 4,5 kg klocka urodzilam...hmmmm :devil:

    Ahaha, no musiałaś chyba w lodówce cały czas siedzieć :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Ale wiecie jak mi czasami przykro z powodu tekstów mojej mamy?
    Jak do mojej mamy dotarło, że mój syn ma cechy autyzmu to zaczęła głośno rozmyślać... "Ale jak.... U nas w rodzinie nie było autyzmu. Może u Dawida (ojca Dawidka)???" Mówię, że nie, że i tam autyzmu nie było, i że autyzm nie jest dziedziczny....
    Po czym ona dalej.... "Ale to na pewno ze strony Dawida przeszło, bo on jest debilem!!!!!!"

    A takich tekstów full od niej słyszę...:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Monia502: "Ale to na pewno ze strony Dawida przeszło, bo on jest debilem!!!!!!"

    OMG.....
    --
  9.  permalink
    biedronka28: Ahaha, no musiałaś chyba w lodówce cały czas siedzieć


    Wydalo sie :P

    Monia502: "Ale to na pewno ze strony Dawida przeszło, bo on jest debilem!!!!!!


    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Moja teściowa ostatnio kazała mi podczas nawału odciągać mleko i mrozić, żebym miała zapas. Po pierwsze chyba by mi cycki rozsadziło jak bym jeszcze zaczęła odciągać a po drugie to na co mi te zapasy mleczne ? Jak mi się cycki unormują mogę sobie odciągnąć jedną lub dwie porcie tak w razie czego ale po co więcej?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    śmiejcie się śmiejcie :)
    pisałam o dużym nosie ... dziś patrze NOS NA PÓŁ TWARZY :) także ponownie potwierdzam, że to nie zabobon :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.