Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, zakładam nowy watek :) O zdrowym odżywianiu, gdzie będziemy mogły się powymieniać informacjami na jego temat i przepisami :)

    Może i ja zacznę i wstawię raz jeszcze moje zdrowe smakołyki :)


    Jajecznica z czereśniami i bananem:

    Składniki:
    3 jajka
    1 dojrzały duży banan
    100g czereśni

    Z czereśni usunąć pestki, razem z jajkami i bananem usmażyć na patelni teflonowej (bez tłuszczu).



    Pizza a'la jajo:

    Składniki:
    3 jajka
    mieszanka ziół
    papryka czerwona w proszku
    pieprz
    ząbek czosnku
    8 pieczarek
    pól cebuli małej
    6 pomidorków suszonych
    10 oliwek zielonych
    parmezan

    Jajka przyprawić i roztrzepać w misce. Wlać na teflonową patelnie i usmażyć (bez tłuszczu) pod przykryciem.
    Na osobnej patelni smażymy pieczarki, cebulkę i dodajemy czosnek.
    Na gotowy placek układamy składniki. Posypujemy parmezanem.



    Kasza jaglana z jabłkiem i cynamonem:

    Składniki:

    100g kaszy jaglanej na wodzie bez soli (po ugotowaniu)
    1 duże słodkie jabłko (ja daję Gala)
    garść rodzynek
    8 orzechów włoskich / bądź migdałów
    cynamon
    olej rzepakowy

    Kaszę gotujemy na wodzie bez soli, po ugotowaniu odmierzamy 100g. Wrzucamy na patelnie teflonową (nie dajemy tłuszczu). Na to starte jabłko, rodzynki, orzechy i posypujemy cynamonem. Podgrzewamy tak by było ciepłe. Przekładamy do miseczki i polewamy olejem rzepakowym.




    Smacznego :)
    --
  1.  permalink
    Super pomysł z tym wątkiem i przepisy apetyczne:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Super wątek zaraz dodam do ulubionych, będę zaglądać
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Składniki:
    - 3 jajka
    - kawałek białej papryki
    - duży pomidor
    - 1,5 łyżki oliwy z oliwek
    - 1/2 białej cebuli
    - 1/2 łyżeczki słodkiej papryki
    - odrobina soli do smaku

    Cebulę drobno posiekać, paprykę oczyścić z nasion i pokroić w paseczki, sparzonego pomidora obrać ze skórki i pokroić.
    Na patelni rozgrzać oliwę, dodać posiekaną cebulę. Gdy zrobi się szklista zdjąć z ognia, wsypać paprykę w proszku, wymieszać.
    Dodać paseczki papryki, smażyć 2-3 minuty - dodać pomidory, dusić do miękkości (ok. 5 minut) na średnim ogniu.
    Wlać jajka (mogą być rozbełtane) i smażyć na wolnym ogniu mieszając, posolić.
    Podawać na ciepło z grzanką razową.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Quelle :) super. Mozesz kolejnym razem jak bedziesz robic, zrobic fotke (np. telefonem ) ? :) Fajnie by bylo ogladac jaki ma byc efekt koncowy. Ja wlasnie robie obiadek, wiec wstawie pozniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Madzia, aż mi szczęka opadła - jajecznica na słodko? Dobre to?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Ja też się jakoś boję tej słodkiej jajecznicy ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Madzia, aż mi szczęka opadła - jajecznica na słodko? Dobre to?

    Przepyszne. Tez nie bylam przekonana. Zamiast czeresni mozna dodac borowki. Jadlam z borowkami i bananem, ale z czeresniami i bananem wymiata :) polecam!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    CHociaż tak sobie pomyślałam, ze to w sumie jak omlet :D Ja sobie z borówkami zrobię, a co :D
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Jajka z owocami pychota i wspaniale na sniadanie :bigsmile:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    No i znów jestem głodna :( :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    To i ja się dorzucam:
    Dla bezglutenowców:
    Fasolka biała
    Płatki kukurydziane
    Migdały
    Fasolkę białą ugotować na parze. Odstawić
    Płatki z migdałami pokruszyć w blenderze lub czymś podobnym(można utłuc w moździerzu)
    Na patelni na łyżeczce oleju kokosowego lub masła 82% uprażyć migdały z płatkami (kilka chwil)
    Posypać gorącą fasolkę,posolić i obficie posypać kolorowym świeżo zmielonym pieprzem.
    Smaczne o każdej porze dnia.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Aga - wyglada apetycznie :)))

    My wlasnie wrocilismy ze spacerku. Zakupy w brazylijskim sklepie zrobione :) Kupilam mrozone owoce : gravioli, kakaowca, nerkowca i acai :)) Teraz musze znalezc jakies fajne przepisy na super smoothie yey!!!! Moze ktoras z Was zna jakies ?

    Treść doklejona: 14.08.13 21:20:

    Wklejam mój dzisiejszy podwieczorek.

    Sałatka z serem owczym i feta.

    Składniki:

    Mix liści rożnych salat :)
    Papryka żółta
    Zielone oliwki
    Kilka rzodkiewek
    Kilka pomidorków koktajlowych
    40g sera Feta
    40g sera owczego Ossau Iraty (polecam, bardzo dobry ser)
    Oliwa extra virgin

    Wszystkie składniki wymieszać na talerzu. Polać oliwa :)

    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Aga,ta fasolka wygląda baaardzo apetycznie. Chyba sobie taką zrobię w tygodniu :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    madziauk: Pizza a'la jajo:


    rewelacyjny przepis. Zmodyfikowałam nieco dodatki i wczoraj rodzinę raczyłam tą zdrową pizzą! Pełnia zachwytu:))))
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    apetyczny wątek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    mmmmm.... apetyczna sałatka! Madziu świetny temat! :clap: Zyskałaś kolejną stałą czytelniczkę, niektóre przepisy juz teraz sama wypróbuje, a juz na pewno na temat powrócę jak będę zrzucać kg po ciąży :-)
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    super ten wątek:bigsmile:ciekawe przepisy i z chęcią będę z nich korzystała:wink:mimo że jestem w ciąży nie zamierzam rezygnować z zdrowego odżywiania, jedynie co to teraz musze ograniczyć ćwiczenia:)

    Treść doklejona: 15.08.13 18:30
    Jutro na sniadanie chyba spróbuje jajecznicy Quelle,do tej pory u mnie na sniadanie była owsianka na mleku a teraz nie mogę się na nią patrzeć:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorzucam i ja słodkie śniadanie.Pyszne jem często i jeszcze mi się nie znudziło.
    Owoce wedle uznania.
    -3 jajka
    -10 g wiórek kokosowych
    -10 gram siemienia lnianego
    -pół łyżeczki cynamony
    -pół łyżeczki imbiru
    -pół łyżeczki oleju kokosowego
    Składniki wymieszać usmażyć omlet na oleju kokosowym.
    Podawać z owocami.U mnie z bananem zwykle.
    Wartość odżywcza: B-21 T-31 W-41 Kcal-549
    Sorki za nadgryzionego omleta ale zorientowałam się że miałam foto zrobić w trakcie jedzenia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    A tu co taka cisza? :) wrzucajcie jakieś pyszności :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Żabka221: A tu co taka cisza? :) wrzucajcie jakieś pyszności :)


    Moze Ty cos wrzucisz? Fajnie by bylo jakby wiecej dziewczyn powklejalo swoje zdrowe przepisy ;) mialabym z czego czerpac pomysly ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Mam parę zdjęć ostatnich,potraw ale niestety mam awarię komputera i korzystam tylko z telefonu a tu nie mam jak zdjęć wrzucać ;) :confused:
    --
  3.  permalink
    no to ja wrzuce ;)
    Salatka mega prosta:
    mix salat
    ogorek
    pomidor
    feta
    oliwki ciemne
    koniecznie prazone najlepiej solone pestki slonecznika
    ja daje do tego sos grecki z oliwa z oliwek, ale bez sosu i w zamian oregano bazylia i tez jest ok ;)

    Treść doklejona: 20.08.13 19:46
    Piers kurczaka z warzywami z worka
    piers w kostke- przyprawy wedle uznania. Ja daje pieprz, sol, ziola prowansalskie
    w kostke warzywa : marchew, cebulka, pomidory bez skorki, pietruszka, seler
    dwa cale obrane zabki czasnku
    Wszystko wrzucam do rekawa i dodaje lyzke masla i troche soli.
    Pieke okolo 1 h w 180 stopniach.

    sorki za literowki ale pisze z telefonu ;)
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Witam się kochane, myślę o diecie i będę stałym gościem tutaj :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Witam, również będę stałym gościem, świetny pomysł na wątek!:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a może zamiast jedynie przepisów, któraś z Was, która się zna na tym, napisałaby co to znaczy zdrowe odżywianie. Tzn. jak komponować posiłki pod względem zawartości tłuszczy, węglowodanów i białek. I o jakich porach co jeść najlepiej. Ja też mam problem z określeniem tego jakie produkty zawierają najwięcej ww. składników. Może ktoś ma jakąś tabelę przykładową?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a może zamiast jedynie przepisów, któraś z Was, która się zna na tym, napisałaby co to znaczy zdrowe odżywianie. Tzn. jak komponować posiłki pod względem zawartości tłuszczy, węglowodanów i białek. I o jakich porach co jeść najlepiej. Ja też mam problem z określeniem tego jakie produkty zawierają najwięcej ww. składników. Może ktoś ma jakąś tabelę przykładową?


    Ja niestety nie pomoge. Bo moja dietetyk nie jest zwolenniczka liczenia tluszczy, wegli i bialek ;) Mam po prostu napisane co moge jesc, co z czym laczyc i jem ile chce :) do syta ;) Ale chetnie poczytam.
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    akirka: Ja też mam problem z określeniem tego jakie produkty zawierają najwięcej ww. składników. Może ktoś ma jakąś tabelę przykładową?--


    ja też z chęcią skorzystam...przyda się na przyszłość
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Madziu to co z czym mozesz laczyc przykladowo? a czego nie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka : mieso moge laczyc z kasza. Warzywa do wszystkiego nieograniczona ilosc. Zero kukurydzy, ziemniakow, roslin straczkowych. Owoce przed poludniem. No chyba, ze do kaszy jaglanej to jem jablka wieczorem. Zero nabialu krowiego. Jak juz jem to owczy, kozi.(choc ostatnio po serze owczym mnie brzuch boli - a tak go uwielbiam, musze inny kupic, moze ten gatunek nie podpasil mi). Mleko kokosowe, olej kokosowy, olej rzepakowy badz oliwa z oliwek ( do salatek daje naprawde duzo, dodaje rzepakowy do kaszy jaglanej).Duzo kielkow jem, jaja, grzyby :)
    Ja jem tylko pelnowartosciowe, nieprzetworzone produkty (nie jem niczego light ). Kazdy posilek przyrzadzam sama w domu ;) Nie jem pieczywa, ogolnie glutenu. Jem orzechy/pestki. Sniadanie max 1godz po przebudzeniu, pozniej jem co 3-3,5 godziny (max) solidne porcje :) Takie, ze nie mam ochoty nic podjadac. Np. na obiad 150-200g miesa/ryby + warzywa (kaszy juz nie mieszcze). Posilkow 5 dziennie. Kolacja 2-3godziny przed pojsciem spac.
    Pije wode, herbatki roobios i zielona :) duzo wody :) z kawy tylko moge espresso :) Mam bardzo dobra kawe do ekspresu cisnieniowego - takze w domu pije (obok mamy eko market w soboty i tam jest kawiarnia, maja chyba z 15 mieszanek - miela na ziarna dostosowane do sposobu parzenia).

    Nie sole potraw (ja nigdy nie solilam, bo za sola nie przepadam). Czasem, uzywam soli morskiej do ryb/owocow morza.

    Zaznacze tylko moze jeszcze, ze dieta jest robiona pode mnie, po analizie wynikow zalecanych badan. Ja nie mam problemow z tarczyca, cukrzyca itd. Dla takich osob, wiem, ze dieta bylaby inna. U mnie problemem jest nietolerancja glutenu. I po nabiale czasem mnie brzuch boli ;) A! i ostatnio wyszlo, ze po czeresniach z rana tez :devil: a tak je lubie, zastapilam je juz borowkami i wcinam namietnie (razem z synkiem ;)).
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    powiem Wam , że przepisy ze zdjeciem zawsze motywują do zrobienia danej potrawy :bigsmile:
    ale smakowicie to wszystko wygląda a do tego jeszcze jest zdrowe!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    eveke: powiem Wam , że przepisy ze zdjeciem zawsze motywują do zrobienia danej potrawy :bigsmile:
    ale smakowicie to wszystko wygląda a do tego jeszcze jest zdrowe!

    Tez tak mysle, zawsze jak widze zdjecie to jak mi "przypasi" mam ochote i robie. Bez zdjecia to chyba mi sie jeszcze nie zdarzylo nic zrobic z przepisu znalezionego w necie ;)
    --
  4.  permalink
    też tak mam. jak nie ma zdjęcia dodanego do przepisu to jakoś się waham;)
    ale te wszystkie wyglądają super, aż się robię głodna od samego patrzenia.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Trafiłam na fajnego bloga (tak myślę) może zerkniecie i wyrazicie swoje zdanie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Bari - dla mnie to wyglada na pomieszanie z poplataniem, ale ja dietetykiem nie jestem.(sama nie zdecydowalabym sie na takie posilki, bo wiadomo, ze dieta to kwestia indywidualna) I znawca tez nie jestem, dopiero co zaglebiam sie w temat zdrowego odzywiania i ciagle sie ucze :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Jest taka strona www.ilewazy.pl .Na niej można prowadzić dziennik i liczyć kcal i wartości odżywcze.Jest podział i na gramy,kilogramy ale też na szklanki łyżki,kromki także bardzo pomocne.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Moj dzisiejszy obiad :

    Kurczak (piersi - male kawalki), stir fry warzywny i pomidorki koktailowe :)

    Skladniki:

    180g piersi z kurczaka (organic)
    100g pomidorkow koktailowych
    Stir fry: kilka pieczarek, kielki, marchew, cebula, kapusta
    pieprz, ziola prowansalskie, papryka slodka, cytryna

    Piersi przyprawiamy ziolami prowansalskimi,papryka, pieprzem, skrapiamy cytryna i grilujemy na grilu elektrycznym (6min).
    Skladniki stir fry'ja mieszamy na patelni, zalewamy woda i dusimy na duzym ogniu kilka minut. Podajemy z pomidorkami koktailowymi :)

    Smacznego :)

    --
  5.  permalink
    Dziewczyny a co sądzicie o tym, żeby wcinać na śniadanie płatki owsiane gotowane na mleku np. z borówkami lub malinkami? Dziś jadłam z borówkami i chyba polubię takie śniadanko :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    Co tu taka cisza? Dziewczyny, zadna z Was nic zdrowego nie gotuje?

    Na zachete wstawie przepis z bloga Delimammy ( polecam -www.delimamma.pl ), na zupe krem z groszku i cukinii z mlekiem kokosowym :) Zrobilam wczoraj i bardzo nam smakowala :)

    Zupa krem z groszku i cukinii z mlekiem kokosowym.

    Składniki dla 2-3- osób:

    1 czerwona cebula
    2 łyżki oliwy z oliwek + 1 łyżka
    220 g cukinii
    200 g ugotowanego groszku (ja użyłam mrożonego)
    100 ml mleka kokosowego
    100 ml wywaru, który powstał podczas gotowania groszku
    3 łyżki jogurtu naturalnego
    2 łyżki sera mascarpone
    Sól oraz pieprz



    Przygotowanie:
    Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki oliwy, dodajemy posiekaną cebulę i podsmażamy przez 2 minuty. Cukinię myjemy i bez obierania kroimy w plasterki, dodajemy do cebuli i dusimy pod przykryciem przez około 7 minut.

    W blenderze umieszczamy groszek, cebulę z cukinią, mleko kokosowe, wywar, jogurt oraz mascarpone. Miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodajemy 1 łyżkę oliwy, doprawiamy solą oraz pieprzem. Ponownie miksujemy przez kilka sekund. Podgrzewamy i posypujemy pestkami dyni lub innymi ulubionymi dodatkami.

    Zdjecie zupki z telefonu :


    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Wczoraj szukając przepis na kotleciki z kaszy gryczanej, trafiłam przypadkiem na kaszę jaglaną na słodko.
    Dziś na śniadanie zjadłam taką wersję i powiem szczerze że było pyszne.
    Kasza jaglana gotowana na mleku w proporcji 1:2
    Najpierw kaszę przelewam wodą a potem jeszcze wrzątkiem
    1/3 szklanki kaszy jaglanej, zalewamy 2/3 szklanki mleka i gotujemy powoli, dodałam trochę cynamonu. trzeba mieszać czasem bo mleko jak wiadomo lubi uciekać. Pokroiłam pół banana drobno i pod koniec gotowania kaszy jak już była prawie, prawie dodałam do niej banana i trochę płatków migdałowych i tak kasza zrobiła się taka ciapkowata, w konsystencji przypominała kaszkę dla dzieci. Po przełożeniu do miseczki dodałam pół łyżeczki oleju lnianego i maleńką łyżeczkę miodu. Wyszła przepyszna, lekko słodka, bananowa.
    Myślę że dziecku też by smakowała, ale myślę że zamiast banana jak ktoś nie lubi można by było dodać trochę kakao naturalnego, wtedy byłaby taka czekoladowa kaszka.
    Zdjęć nie mam, bo dopiero jak zjadłam, to pomyślałam, że podzielę się z Wami moimi uwagami.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Hej,

    Ostatnio ogladalam program dokumentalny na temat lososia. Okazuje sie, iz losos hodowlany wcale nie jest taki zdrowy jak nam sie wydaje.
    Ryby hodowlane karmione sa pasza bogata w antybiotyki i roznego rodzaju chemikalia. Podobno w Norwegii , kobiety w ciazy oraz dzieci sa przestrzegane przed spozywaniem lososia. Ile w tym prawdy to nie wiem. Czy jest tutaj ktos z Norwegii,aby potwierdzic ?
    No i jak pokazali jak robia sie paluszki rybne i inne tego rodzaju przetwory rybne ....az odechcialo sie jesc. Odpady z ryb ( glowa, osci, i resztki miesa) sa mielone, powstaje z tego papka, ktora nastepnie jest przetwarzana na roznego rodzaju paluszki rybne itp. Krecili to ukryta kamera, bo zadna wytwornia nie zgodzila sie na jawne filmowanie....

    Link do info ( niestety tylko po francusku )
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Oczywiście że nie jest.Żadna ryba hodowlana nie jest zdrowa .Ja jem tylko ryby morskie a nie te tuczone paszami.
    Żywność przrtworzona czy to paluszki czy inne np.pasztety zawsze jest syfem bez względu kto to robi.
    Ja nauczyłam się już że do mojego domu nie trafiają rzeczy przerobione.Tylko surowe w kawałku i z naturalnego źródła.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Aga19782, nasze morze Baltyckie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych morz na swiecie. We Fr np, przestrzegaja przed konsumpcja ryb pochodzacych z Baltyku.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Nie tylko w Bałtyku pływają ryby:smile:
    Wbrew pozorom ryby które wydaje nam się że są bałtyckie wyławiane są z Atlantyku np.
    Dziś nie trudno kupić dobre ryby ze sprawdzonych źródeł.
    Wystarczy poszukać.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Aga19782: Nie tylko w Bałtyku pływają ryby


    :wink: Zalozylam z gory, ze mowisz o Baltyku. Nie powinnam , faktycznie.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Wiesz u nas w okolicy jest taki super sklep rybny-znała go moja babcia jeszcze.
    Tam są etykiety typu"dorsz atlantycki".
    Ryby morskie świerze,wędzone i mrożone.Nie znajdziesz tam paluszków ani syfu typu panga:smile:
    Wiem że to sprawdzone pochodzeniem ryby.
    Dwa że wujek marynarz często przywozi prawdziwe rarytasy
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Madziauk jakie konkretnie mleko kokosowe stosujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Stokrotko jakiś strasznie tani ten tłuszcz kokosowy, a ma jakieś inne dodatki roślinne, bo na wątku wracamy do formy dziewczyny pisały o oleju kokosowym, żę bardzo zdrowy jest, ale taki 300ml kosztuje w sklepie ze zdrową żywnością 35zł, sprawdzałam bo sama zamierzam kupić.
    --
  6.  permalink
    Szczerze mówiąc nie orientuję się w cenach "produktów kokosowych". Chciałam zamówić, bo u tego samego sprzedawcy znalazłam też mleko kokosowe, więc doszłam do wniosku, że w sumie jeśli ten tłuszcz zdrowszy to można by go wypróbować (też ze względu na cenę - nie jest drogi, więc jeśli się nie sprawdzi nie żal będzie wyrzucić). Przyciągnęło mnie też to, że pisze "wyprodukowano (...) i bezsmakowego tłuszczu kokosowego". Nie ukrywam że nie przepadam za smakiem kokosu. Myślałam że spróbuję zastąpić nim tłuszcz do wypieków świątecznych. Natomiast składu nie mogę się doszukać.

    kachaw - znalazłam tańszy i większy (skład - tylko olej z miąższu kokosa) olej kokosowy: http://marketbio.pl/olej-kokosowy-ext-virgin-bio-400-ml-bio-planete.html?gclid=CLLGy6W9l7sCFUiN3godTm0AJQ ) może Ci się przyda:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.12.13 22:16</span>
    Jeszcze jedno pytanie - czy to mleko jest dobre - http://marketbio.pl/mleko-kokosowe-bio-400-ml-terrasana-duplikat-1.html (widzę że w składzie tylko woda i miąższ kokosowy)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Stokrotko jeśli chodzi o smak kokosa w tłuszczu to musisz patrzeć czy powstał z oleju rafinowanego czy nie, jeśli coś jest rafinowane, to znaczy dodatkowo oczyszczone, ale też pozbawione zapachu i tu nie będziesz czuć smaku kokosa
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.