Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja miałam mierzone na pierwszym USG genetycznym - w dokładnie skończonym 12 tygodniu:
    CRL, FHR, NT, BPD, AC, FL, kość nosową.
    Także ten... :wink:

    Maxiulko a jak się nazywa lekarz który wykonywał Ci to badanie i w której klinice robiłaś, tak z ciekawości?
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    maxiulka - będzie dobrze ! :)

    KatekMuc - tak, coraz bliżej ale ja się cieszę bo wyczekuję z niecierpliwością. Męczy mnie ciąża :( No ale trudno dam radę, już niewiele zostało :) U mnie też ciągle jakieś bóle podbrzusza... :/ Teraz jeszcze zaczęłam się zastawiać bo jak mały się intensywnie rusza to mnie wszystko u dołu boli... nie wiem czy to szyjka, czy pip, czy może pęcherz... oszaleć idzie :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Naszemu dziecku zmierzono teraz tylko CRL, BPD, NT no i FHR [ale to tętno po naszemu, więc do wymiarów nie zaliczam].
    I sprawdzono czy kość nosowa widoczna, ale już bez mierzenia [z Ninką chyba miałam jakieś podane wartości].
    Cała reszta będzie mierzona nie wcześniej jak w 18 - 20 tygodniu.


    Mangaa to trzymać kciukersy będę we wtorek :wink:
    A o której wizyta ?
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Maxiulka, ja też naczytałam się o PAPPA, że tak strasznie przekłamuje, że naprawdę nie wiem po co to lekarze zlecają.. Mnie też namawiała lekarka, ale powiedziałam, że ja dziękuję i poprzestanę na USG (które wyszło swoją drogą w porządku).
    A kość udowa nie jest żadnym markerem w pierwszym badaniu genetycznym! NT, kość nosowa, przepływy, akcja serda, ale nie kość udowa..
    Wszystko będzie dobrze:)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki :)
    11:40
    Trzymaj i nie puszczaj gdzieś do 13:00 :wink: bo u nas zawsze obsuwa w godzinach.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Magiczka :) a no faktycznie w 2 :) poza tym w 11 tygodniu to ona dopiero co zaczęła sie rozwijać ...

    Czekamy do poniedziałku ...


    Dziewczyny czy ja coś mogę brać na uspokojenie oprócz melisy. ?
    --
  1.  permalink
    Odnosnie testu PAPPA.

    W UK kazda ciezarna jesli wyraza chec, to razem z badaniem usg (okolo 13 tyg) ma wykonywany tez test krwi. Na kazdej ulotce ktora dostalam/czytalam wyraznie jest napisane, ze wyniki testu krwi same w sobie nie sa wynikiem miarodajnym i licza sie tylko razem z wynikiem ze skanu i wiekiem ciezarnej. Taki jakby test krzyzowy (czy jakkolwiek to nazwac).
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    No i po wizycie. Szyjka skrócona na 2 cm, przepuszcza 1 palec ale główka mocno ucieka w dół. Waga 3400 więc mogę rodzić:tongue:

    Jak chodzę to czuję, jakby ta główka już wychodziła. Niesamowity ucisk w dół powoduje, że ciężko jest mi przejść nawet krótki odcinek... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    maxiulka: Dziewczyny czy ja coś mogę brać na uspokojenie oprócz melisy. ?

    Wiem że w szpitalach podaje się ciężarnym relanium które działa rozkurczowo i uspokajająco. Mi lekarz też zapisał na wypadek gdybym miała bardzo silne bóle podbrzusza i no-spa forte nie pomagała.
    Ale relanium to już ostateczność. Może lepiej poszukaj informacji o sposobach radzenia sobie ze stresem i zdenerwowaniem w ciąży.
    Może są inne łagodniejsze leki?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Nie każdy lekarz potrafi dobrze zinterpretować test Pappa.
    Podobnie jak nie każdy lekarz potrafi prawidłowo wykonać usg genetyczne (w tym i mój prowadzący, przynajmniej taka moja opinia).
    Tak jak pisze Matylda, tylko wszystkie czynniki - wiek matki, wyniki badań krwi, dokładne usg oraz szeroki wywiad z ciężarną, pozwalają na prawidłowe określenie prawdopodobnieństwa nieprawidłowości.
    Ale to nadal tylko prawdopodobieństwo.
    Dopiero amniopunkcja daje odpowiedź.
    Ale przy takich wynikach jak u maxiulki nawet bym o niej nie pomyślała, za to zmieniłabym natychmiast lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Dii z taka szyjka i rozwarciem to mozesz chodzic ze hoho czego oczywiscie nie życzę
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    mkd: Dii z taka szyjka i rozwarciem to mozesz chodzic ze hoho czego oczywiscie nie życzę

    Nie strasz!!!:devil: Bo tego nie zniosę!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Jeśli chodzi o markery, które można zbadać na I genetycznym to min. NT, kość nosowa, przepływ przez zastawkę trójdzielną, przepływ przez przewód żylni - tzn. jeśli chodzi o wykluczenie ZD itp.
    Ja miałam jeszcze np. mierzone jakieś IT w główce ale co to jest to nie wiem, bo skoro lekarz stwierdził, że ok to znaczy że ok :p
    BPD czy FL nie mają raczej tu znaczenia diagnostycznego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziękuję za kciuki trzymającym je za moją szyjkę :)
    Maxiulka ja miałam te pomiary dopiero na połówkowym i kość udowa też była krótsza względem innych pomiarów:
    BPD – wymiar dwuciemienowy – 56mm = 21w3d
    FL – długość kości udowej – 33mm = 20w5d
    AC – obwód brzucha – 179mm = 22w5d
    HC – obwód głowy – 197mm = 21w3d
    HR – tętno = 147
    EFW – szacowana waga płodu = 520g

    P.s. Zobaczcie dziewczyny jakie tętno u chłopaka ;)

    Teraz za to mam stres ze względu na duże NT (średni pomiar 2,07), nie mam wpisanej kości nosowej (cięźko było odwrócić malucha ze względu na położenie łożyska)

    Dii ja mam taką szyjkę w 16tc
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    No i widocznie od takiej zaczynasz. Ja Miałam 3,6 w połowie ciąży a teraz 2.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    chce_byc_mama: (średni pomiar 2,07


    normalne NT.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny a możliwe, że mi się macica w 13 tygodniu stawia ? :shocked::shocked:
    Bo bez kitu, ale już któryś dzień czuję takie nieprzyjemne spinanie, stawianie.
    Takie jak z Niną po 30 tygodniu :confused:
    I jak to czuję to brzuch od razu się twardy robi.
    A że jest już spory to widzę to i czuje dokładnie.
    O co kaman ? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Tak, Dii, od początku. 3,6 szyjka jak marzenie :) jak chcesz szybko urodzić to chętnie przyjmę dodatkowe cm ;)
    Nad NT zastanawiałam się bo z pierwszym dzieckiem było 1.
    Teorka, u mnie to samo. Łykasz magnez? Poproś o sprawdzenie szyjki przy następnej wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Szyjkę mi sprawdzał w środę i było ok.
    Nic nie łykam, żadnych magnezów etc.
    Kurde już coś powinnam ? :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Tak, Dii, od początku. 3,6 szyjka jak marzenie :) jak chcesz szybko urodzić to chętnie przyjmę dodatkowe cm ;)

    To ja Ci chętnie oddam, ale w przyszłym tygodniu:tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.07.14 22:29</span>
    Teo ja magnez łykałam przez całą ciążę. Może z no-spą byś spróbowała... Coś za wcześnie na stawianie się w tym tygodniu:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny a możliwe, że mi się macica w 13 tygodniu stawia ? :shocked::shocked:

    TEO, nie strasząc- u mnie tak było. Weź sobie magnez, zaszkodzić nie zaszkodzić.


    chce_byc_mama: Nad NT zastanawiałam się bo z pierwszym dzieckiem było 1.


    Kochana, ale to było pierwsze, a teraz jest drugie :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Dii: To ja Ci chętnie oddam, ale w przyszłym tygodniu


    To ja cierpliwie zaczekam :)

    Annie, cenna uwaga :P Skupiam się na szyjce teraz :)

    Teo, ja łykam mg od początku. A szyjkę sprawdzić warto pod kątem tego, czy się nic nie zmienia. Może po prostu jesteś przemęczona, może już macica by się chciała mocniej rozciągnąć i nie może?
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    chce_byc_mama: Skupiam się na szyjce teraz :)


    Ja właśnie wchodzę w etap nie myślenia o szyjce. I może dla odmiany z następnej wizyty zamiast setnego zdjęcia szyjki przyniosę zdjęcie dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthordynamitka
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Ile przytyłyście w ciazy ? Wiem ze drażliwy temat ale ja ostatnio płacze nad waga mam 4,5 kilo do przodu 21 tydzień dużo to czy mało ?
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Annie u mnie tak naprawdę będzie pierwsze porównanie, a że startuję z tak krótką to stres jest niemożebny, choć niby na pessar wystarczy 0,5cm z tego co wyczytałam. Ty już zaszyta więc skup się na oszczędzaniu i oglądaniu dzidzia :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    dynamitka: Ile przytyłyście w ciazy ?

    Ja w tej ciąży na Twoim etapie miałam 2 kg do przodu za to w pierwszej ciąży to było już 7 kg!!!! :shocked: Więc myślę, że spoko:wink: Aktualnie mam 12 kg na +
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    chce_byc_mama: choć niby na pessar wystarczy 0,5cm z tego co wyczytałam.


    Ja bym się na pessar nie zdecydowała. Lubi sobie wypaść nagle.

    Z Lulem dowaliłam 16.

    Teraz od początku mam 2kg na plusie, ale raz w 2 tygodnie straciłam 2 kilosy. Potem je nadrobiłam. Teraz boję się wagi, bo tak nas ciężarne w szpitalu dobrze karmią, że niemalże tuczą. Chciałyśmy dziś pikietę pod kuchnią urządzić, że jednak łyżka dżemu i czerstwa bułka na śniadanie to stanowczo za dużo:devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny a możliwe, że mi się macica w 13 tygodniu stawia ?
    Bo bez kitu, ale już któryś dzień czuję takie nieprzyjemne spinanie, stawianie.


    Też tak mam. biorę doraźnie asmag. Mówiłam na wizycie lekarce, powiedziała, abym dalej doraźnie go brała.
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Annie ja pessar miałam w peirwszej ciąży od 30tc :)
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    chce_byc_mama: Annie ja pessar miałam w peirwszej ciąży od 30tc :)

    Cieszę się, że zadziałał. 30tc to już fajnie wysoka ciąża, która rokuje dobrze- jak to mówią tutaj w szpitalu :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    annie, nie strasz.
    Ja też miałam takie uczucia napinania macicy pod koniec I trymestru i na początku II, zwłaszcza po pracowitym dniu.
    O stanie szyjki nic lekarz nie mówił, więc chyba wszystko ok, ale...
    Ja na magnezie od początku ciąży a i tak takie jazdy były. Teraz się uspokoiło na szczęście.
    Za to czasem zdarza mi się takie spięcie brzucha, jak z Krysią przy kopniakach koło 30-tego tygodnia.
    W pierwszej ciąży jeszcze nospę brałam, w tej póki co nie sięgnęłam, nie czułam takiej potrzeby..
    W środę mam wizytę, podpytam lekarza o tę szyjkę jak nie zapomnę :)

    W jakim okresie ciąży najlepiej wykonać połówkowe? Między 18 a 22 tygodniem? Muszę się zapisać na prywatną wizytę do innego lekarza niż mój prowadzący.
    Wolałabym w tym późniejszym czasie, bo dzieć kilka dni młodszy, ale nie chciałabym, żeby było za późno...

    Ruchy bąbla nadal jakieś akie niemrawe i sporadyczne, lekarz stwierdził na ostatniej wizycie że istnieją albo leniwe dzieci albo nieczułe mamusie. A widząc fikołki na usg, podejrzewa to drugie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    annie128: Cieszę się, że zadziałał. 30tc to już fajnie wysoka ciąża, która rokuje dobrze- jak to mówią tutaj w szpitalu :)

    Tak, do tego był jeszcze dostępny Fenoterol który brałam codziennie..
    A teraz do tego 30tc jeszcze daleeeeeeeekooooo a sytuacja dużo bardziej poważna plus szogun na wychowaniu:devil:
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Teo, mnie też się macica stawiała od wczesnej ciąży, ja znałam to uczucie z poprzedniej ciąży - skurcz macicy = momentalne parcie na pęcherz i niedobrzee mi:/
    Najpierw czuję, że mi niedobrze, dotykam brzucha i twardy jak kamień. I miałam tak też pamiętam w pierwszym trymestrze.
    Teraz też tak mam, a szyjka u mnie 4,4 cały czas i twarda:/ Na początku to super, ale teraz, na tym etapie ciąży chętnie oddam przynajmniej z centymetr.. obawiam się że znowu będzie cesarka:/ Wiem, że to lepsze niż przedwczesne skracanie, ale nie dam się tym razem tyle czasu trzymać i czekać na poród sn..
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    karolciat: annie, nie strasz.


    Nie straszę. Nie bój się, to tylko szyjka (jakby to powiedział mój syn)

    karolciat: W środę mam wizytę, podpytam lekarza o tę szyjkę jak nie zapomnę :)


    Nie zapomnij.


    karolciat: W jakim okresie ciąży najlepiej wykonać połówkowe? Między 18 a 22 tygodniem?


    Celowałabym bliżej 22. Ja zrobiłam Julowi wcześniej i wyszły jakieś cudawianki z sercem.

    chce_byc_mama: Tak, do tego był jeszcze dostępny Fenoterol który brałam codziennie..


    Też z Julem wsuwałam. Teraz dostałam w kroplówce- dobrze targało.

    chce_byc_mama: A teraz do tego 30tc jeszcze daleeeeeeeekooooo a sytuacja dużo bardziej poważna plus szogun na wychowaniu


    Dostrzegam wspólne elementy, mam jednak szczerą nadzieję, że nie podzielisz mojego losu.

    Ja się muszę podzielić, że mam jakiś taki.... dziwny nie wiem spokój. I w ogóle z Julkiem szalałam, wkurza łam się, że muszę leżeć, że los zły, okrutny, że świat do bani, a teraz taka jakaś nie wiem... pokora. Dałabym sobie wszystko jeszcze raz nawet na żywca zrobić i ze spokojem i opanowaniem. Nie szaleję. Nie wkurzam się. Mam nadzieję za to, że wszyscy na około mnie zrobili co mogli. I że jakoś dotrwam. Łał... ja furiatka.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Teo a nie miałaś jakiejś ekstra aktywności lub np nie serduszkowaliście ostatnio więcej (nie żebym się interesowała jakoś szczególnie;)) ale może po prostu musisz odrobinę zwolnić/wyluzować.
    Magnez bier, nie zaszkodzi.

    Annie masz już swój bagaż doświadczeń, nie ma strachu przed nieznanym, wiesz, że zrobiliście wszystko co trzeba, teraz tylko spokojne odliczanie.
    No i git, tak trzymać. :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Wraz z północą wybiło u mnie magiczne 37+0.
    Ale mam nadzieję, że młode poczeka do terminu, czyli do sierpnia. =)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny a możliwe, że mi się macica w 13 tygodniu stawia ? :shocked::shocked:
    Bo bez kitu, ale już któryś dzień czuję takie nieprzyjemne spinanie, stawianie.
    Takie jak z Niną po 30 tygodniu :confused:
    I jak to czuję to brzuch od razu się twardy robi.
    A że jest już spory to widzę to i czuje dokładnie.
    O co kaman ? :sad:

    Teo ja mam to samo z Milką nic mi się takiego nie działo a w tej ciąży jakoś szybko mi się stawia ;/ teraz trochę mniej ale tak właśnie od 11 do 15 tyg bywało bardzo nieprzyjemnie
    a magnez biorę od początku... a jak się tak stawia to łykam nospę i się kładę
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Mamy wyniki …
    Wolne BhCg – 101,50 odpowiada 2,169 MoM – tutaj powinno być poniżej 2
    PAPP-A 1,140 odpowiada 0,508 MoM – tutaj powinno być powyżej 0,5 ….
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Hmmmm no to może to taka przypadłość drugiej ciąży ?
    Skoro wiele z Was tak ma, właśnie z kolejnym dzieckiem....
    Może ta macica już inaczej pracuje, bo jedną ciążę przeszła.
    U mnie się to dzieje zwykle wieczorem. W dzień nie zauważyłam.
    Więc może faktycznie zmęczenie.
    Seksu uprawiamy dużo [bardzo :tongue:], ale to nie że od wczoraj tylko cały czas. Także to chyba nie to.

    Tylko teraz nie wiem czy przyspieszać wizytę [mam dopiero za miesiąc], czy jednak spokojnie czekać i łykać ten magnez...? :neutral:



    Maxiulka no toż prawie w normach te wyniki są :wink:
    Delikatnie podwyższone jedynie, ale takie podwyższenie to chyba żaden problem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    TEO - i więcej pij, koniecznie. Mi gin mówił, że to "stawianie" to także przez odwodnienie. Niby nie czujesz, że chce Ci się pić, ale organizm ma przecież do obsłużenia dwa układy moczowe i krwionośne. Mi też się tak zaczęła stawiać, ale piję na siłę i zwiększyłam magnez do 3 tabletek (ChelaMag), tylko patrzyłam, czy nie przekraczam dziennej dawki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Oj no tak, przecież ja praktycznie nic nie pijam :shamed::shamed::shamed::shamed::sad:
    Dzięki za przypomnienie :*


    A Ty jak się czujesz Liwka ?
    Serio nie będziecie tej płci poznawać chcieć ? ?
    Bo rany kurczaki nie ogarniam jaką to trzeba mieć silną wolę i samozaparcie :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJul 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczyny.Mam pytanie czy ktoras z was miala krwiaka w macicy na tym etapie ciazy tzn 13 tc i czy jest duze ryzyko ze sie nie wchlonie?Bylam wczoraj na Ip bo zaczelam delikatnie plamic na brazowo i okazalo sie ze mam krwiaka.Dostalam wieksza dawke progesteronu no nakaz lezenia, do tego biore no-spe tylko tez nie wiem ile jej moge lykac bo ta doktorka na ip byla tak nieprzyjemna ze szkoda gadac,no i lykam magnez 1 tabletke.Wizyta dopiero w srode ktora przelozylam z konca miesiaca ale jestem klebkiem nerwow i nie wiem co moze byc pocieszeniem.

    Gratuluje rozpakowanym mamusiom.
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Mnie też sie stawia macica od wczesnej ciąży... teraz zaczynam mieć dosyć mocno stresujace skurcze przepowiadajace.na szczęście niebolesne, ale nieprzyjemne :( szyjka zawsze 3,6 ostatnio niby 2, 5 ale twarda i trzyma także różnie z tym stawianie się macicy.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Teo, ja też pierwsze twardnienia w drugiej ciąży odnotowałam szybko- jakoś w 12tyg :wink: . Potem miałam chwilę spokoju, a teraz od tygodnia macicę mam jak kamień. Myślałam, że to przepracowanie i jechałam na no-spie, ale od czw mam wolne, a skurcze dalej mnie męczą :confused:
    Co do wizyty u lekarza- chyba bym się pokazała, żeby sprawdzić szyjkę.
    Wpadłam tu z pytaniem o magnez. Na wizycie lekarka mówiła, że mogę brać (chyba 2x2), ale że nic mi się nie działo, to nie chciałam faszerować się chemią i zapomniałam, jaką dawkę zalecała.
    Hi hi, ale jeszcze pytania nie zadałam, a już znalazłam odp. Dzięki :smile:
    Livia: zwiększyłam magnez do 3 tabletek (ChelaMag)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Dzieki marzenka. Wiem ze lezenie to podstawa ale jestem sama w domu z 6 latkiem i sila rzeczy nie ma szans lezec caly czas bo to zakupy to obiad,ale staram sie wiecej lezec niz chodzic...:sad:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Kurcze OLA Ty też ?
    Może to faktycznie przypadłość drugiej [lub kolejnej] ciąży, skoro tyle z Was to dotyka ?
    I mnie też :tongue::wink:


    Pomijam już masakryczne, mega turbo combo bóle głowy, które mnie masakrują od tygodnia i na które Apap nie pomaga, a nic innego chyba nie wolno :neutral:
    --
  2.  permalink
    Maxiulka nie wydaje mi się żeby były to złe wyniki... ja mam wolne B hCG 0.810 MoM i PAPPA 0.990 MoM i lekarz mówił, że wynik super. Do tego po badaniu krwi prawdopodobieństwo jeszcze spadło, niż tylko po samym usg. Sam wynik PAPPA nie jest istotny, bo czesto jest błędny. Najważniejsze jest usg wykonane we właściwym momencie. Nie stresuj się kobieto, bo Msluszek tylko na tym cierpi, a na pewno wszystko jest ok! Aha ja na badaniu byłam w 12t+1d, CRL 55mm.
  3.  permalink
    Marta ja miałam krwiaka od 7tc leżałam plackiem przez 5 tygodni i się wchlonąl.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny zwalniam liste 9 lipca przyszla na swiat nasza corka Zuzia dluga 55cm waga 3300
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Wielkie gratulacje doti!!!!!!!:bigsmile:
    -- ;;;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.