Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Tak zrobię ! Beta i do szpitala podjadę .... lekarz dał akirko skierowanie do szpitala ale powiedział, że mam jechać tylko jakby bardzo bolało - tępy ból albo jakby się pojawił krwotok. W innym wypadku kazał czekać i obserwować a jak się nic takiego jw. nie wydarzy przyjść na kolejne USG w poniedziałek
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 7th 2015
     permalink
    no to właśnie dziwne, bo ten ból czy krwotok mógłby oznaczać, że jajowod stracony.
    W każdym razie trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło i wynik był dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Cześć.
    U mnie już bliżej niż dalej do końca ciąży ale poproszę o dopisanie do listy :)
    termin porodu 21.06.2015 będzie synek Bartosz
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Ale tu dzisiaj pustki :shocked:

    kredowatablica kciuki za bete trzymam :thumbup:

    Dziewczynki a myślicie, że jak mam jedną dziurę między zębami to może ona jakoś zaszkodzić? Bo jakoś kasy za bardzo nie mam na dentystę a w takiej sytuacji to pewnie policzy za dwa zęby. No chyba, że radzicie lepiej iść, sama już nie wiem :shamed:
    --
  2.  permalink
    Krew oddana czekam na wynik :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Misinka, ja bym jednak poszła do dentysty. A jak się wda jakaś infekcja albo stan zapalny dziąseł... lepiej nie ryzykować i udać się do dentysty.

    Kredowatablica, to trzymam kciuki. Kiedy będziesz miała wynik? Ja z podejrzeniem ciąży ektopowej od razu wylądowałam w szpitalu i przeleżałam tam 8 dni. Okazało się, że jest wszystko ok, ale po drodze pojawiły się inne problemy i gdyby nie ten szpital może nie byłabym teraz w 25 tyg. Wypuścili mnie gdy było już w miarę ok :)
    --
  3.  permalink
    a ja zaliczyłam dzisiaj objaw typowego odmóżdżenia ciążowego :) zostawiłam całą teczkę ciążową w punkcie lotto, a lotka nie wysłałam, bo kolejka była za długa....
    na szczęście zorientowałam się po ok. 30 min, punkt pod domem, a teczka leżała dokładnie tam gdzie ją położyłam...
    Gdybym sobie nie przypomniała zapewne znalazca by się ze mną skontaktował (wszystkie dane z nr. tel. na karcie) ale wiem, że zdarzają się też świnie.....
    --
  4.  permalink
    powiedziała 13.00 ale powiedziałam jej jaka jest sytuacja i powiedziała że wpisała że mają być na CITO i może o 12.00 będą
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    kredowatablica - a progesteronu przypadkiem nie dorzuciłaś do badania bety? Przydałby się.
    Na dobrą sprawę nie wiadomo kiedy u Ciebie była owulacja - być może do zapłodnienia doszło z tego ostatniego serducha. Jeśli tak, to dziś by był 16 dzień po owu, więc nie dziwne, że na USG nic jeszcze nie widać.
  5.  permalink
    Dorzuciłam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    kredowatablica: Dorzuciłam

    Git ! :thumbup:
  6.  permalink
    Nadal nie ma .... tykam jak bomba zegarowa :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzwoń do nich - powiedz, że to MEGA pilne! Mi przez telefon podawali!
  7.  permalink
    Są w trakcie wykonywania :neutral: co za ignorancja masakra
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Zatem musisz teraz spokojnie czekać na wynik. Wiem, że jest to trudne. Ja w szpitalu na wynik bety czekałam do wieczora. dopiero wtedy się nade mną zlitowali i pielęgniarka zerknęła do moich dokumentów. Masakra jakaś.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Mi w szpitalu też piguły nie chciały podawać wyniku i też jedna się zlitowała mówiąc że nie jest dobrze. W szpitalu diagnostyka trwa długo bo oznaczają betę co najmiej trzy razy jeśli usg jest niejednoznaczne. Oczekiwanie jest straszne,mnie na szczęście położyli na ginekologii bo było miejsce gdybym leżała na patologii to moje zdrowie psychiczne podupadło by jeszcze mocniej.

    Kredowa trzymam kciuki za dobre wieści :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Wpis "wynik jest wykonywany" oznacza tyle, że wynik już dawno jest, ale nie został zatwierdzony przez jakiegoś tam kierownika labu. Dopiero po zatwierdzeniu wrzucają wyniki do neta.
    Pytałam o to ostatnio w labie i tak mi odpowiedziano.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Dla mnie to w ogóle kosmos jakiś. Kredowatablica z podejrzeniem CP powinna leżeć w szpitalu i mieć te badania wykonywane tam.
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    bananowiec: Oczekiwanie jest straszne,mnie na szczęście położyli na ginekologii bo było miejsce gdybym leżała na patologii to moje zdrowie psychiczne podupadło by jeszcze mocniej.

    bananowiec, mnie też na ginekologii położyli. Całe szczęście, że okazało się, że wszystko idzie w dobrą stronę, ale nie byłam dobrym towarzystwem dla dziewczyn, którym właśnie wywoływano poronienie.
    --
  8.  permalink
    katka - kosmos to jest dla mnie też - do tego gadałam dziś z ginem innym przez tel - podpytywałam, czy ja nie powinnam się dziś udać do Szpitala skoro mam podejrzenie ciąży ektopowej - Gin stwierdził, że jeszcze jest za wcześnie by stwierdzić, że to ciąża pozamaciczna - że pęcherzyk jak jest to jest jeszcze bardzo mały i nigdzie go indziej nie znajdą !? To co teraz należy zrobić to obserwować przyrosty bety i jamę macicy czy czasem nie pojawi się on w macicy jeszcze. Ewentualnie jakby coś bolało udać się do lekarza.
    Tak mi powiedział :confused::confused:

    Treść doklejona: 08.04.15 14:35
    Marion u mnie jest - badanie niewykonane - tylko babka na info lini mówiła, że są w trakcie wykonywania .... zaraz pewnie będę dzwonić raz jeszcze bo już godzina minęła
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Elfika, przy złym przyroście bety, badanie usg jest bardzo potrzebne, aby stwierdzić, czy pęcherzyk znajduje się w macicy czy nie. Może trochę bez sensu jest robienie usg przy becie poniżej 1000-1500 bo i tak to jest najwcześniejszy moment, kiedy można zauważyć pęcherzyk na usg. Natomiast noszenie ciąży pozamacicznej do 8 tyg jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia kobiety.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    iris30: Natomiast noszenie ciąży pozamacicznej do 8 tyg jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia kobiety.

    dokładnie!!!
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    No, ale czy ciąża nie może rozwijać się prawidłowo ( w sensie mieć prawidłowy przyrost bety) poza macicą? No słyszałam, że może. Więc uważam, że w takiej sytuacji to beta betą, ale monitorowanie na usg.
    -- ,
  9.  permalink
    dziewczyny beta 58 :( spadła ze 152 z piątkowych badań.... czyli dupa. Napiszcie tylko proszę czy taki wynik wyklucza ciąże pozamaciczną, której się tak boję ?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Leć do szpitala, niech Ci zrobią USG.
    Przykro mi :((
    --
  10.  permalink
    Ul_cia ale co to USG da?
    Nie znajdą pęcherzyka nawet jeśli miałby być poza macicą, bo wartość bety jest na takim poziomie niskim, że jest to nie możliwe i wskazuje, że organizm oczyszcza się sam, a ciąża się zatrzymała i się nie rozwija.
    Wg mnie to typowa ciąża biochemiczna. Za dwa dni powtórka bety, aby się upewnić, że spadła do zera i czekać bo lada dzień przyjdzie @ :(
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Też myślę że biochemiczna i samooczyszczenie w takim przypadku jest najlepsze-nie trzeba po nim długo czekać że staraniami
    przykro mi
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    współczuje :(
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    No tak, ale jakos tak nie wyobrażam sobie żeby z tym wszystkim nie pojawić się na IP.....
    Żeby lekarz mnie obejrzał itp.... No nie wiem, tak jakos przy moich wszystkich poronieniach robiłam ...
    --
  11.  permalink
    no rozumiem, ale wizyta w szpitalu na dziale ginekologii wiąże się zazwyczaj z 3 dniowym leżeniem, w przypadku gdy tam sa kobiety w ciąży psychicznie wykańcza laski, które tracą swoje maleństwa. Czasem lepiej ten czas spędzić w zaciszu domowym, z mężem lub partnerem.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Kredowatablica - przykro mi..
    taki wynik raczej nie wskazuje na ciążę pozamaciczną, bo wtedy beta by jednak rosła. Ja bym odstawiła progesteron i czekała na @.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    subiektywna7: no rozumiem, ale wizyta w szpitalu na dziale ginekologii wiąże się zazwyczaj z 3 dniowym leżeniem,

    O! Ja nigdy nie leżałam.... Ale OK, nie upieram sie przecież ;-)
    Najważniejsze, żeby teraz Kredowatablica jak najszybciej doszla do siebie.... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Subiektywna również po swoich doświadczeniach wiem że czasem lepiej sie udać do szpitala/lekarza na USG bo często nie zdajemy sobie sprawy ze poronienie może zagrażać naszemu życiu. Wizyta na IP nie oznacza przyjęcia do szpitala. Przy ciąży poza macicznej tak jak Akira napisała beta rośnie czasem troszkę wolniej ale rośnie. Przykro mi :(
    --
  12.  permalink
    Ja przeszłam 5 ciąż biochemicznych i za każdym razem czekałam aż przyjdzie @, tak naprawdę to 2 razy przyszła @ jeszcze jak brałam Duphaston. Nie czekałam ze staraniami, ogólnie starałam się przechodzić do codzienności w miarę płynnie (oczywiście tak sobie wmawiałam a w psychę i tak waliło).... Nie wyobrażam sobie, że miałabym wtedy spędzać całą akcję w szpitalu....jednak zacisze domowe to zacisze domowe.

    Kredowa bardzo mi przykro, czasem po prostu tak się zdarza :( Trzymaj się ciepło i sprawdź za parę dni jeszcze raz betę.
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Kredowatablica... przykro mi :-(

    Z decyzją szpital czy nie, to chyba przede wszystkim zależy od osoby, oczywiście, jak się nic dramatycznego nie dzieje.
    Ja przy poronieniu dostałam skierowanie do szpitala i polecenie, że jak się krwawienie zacznie, to jechać. Miałam porobione też wszystkie badania typu krzepliwość krwi itd, które wyszły dobrze. Byłam spakowana w razie czego, ale nic szczególnie niepokojącego typu niebezpiecznie duże krwawienie, gorączka czy cokolwiek, się nie działo. Zostałam w domu i następnego dnia poszłam do lekarza, który po badaniu i USG stwierdził, że wizyta w szpitalu niepotrzebna. Miałam silne poczucie, że dam sobie radę, szpital nie pomoże, bo nie ma w czym, brak niepokojących objawów i męża u boku, który oceniał wszystko na trzeźwo i w razie wątpliwości bez pytania zawiózłby gdzie trzeba. Więc mogłam sobie pozwolić na zostanie w domu. Ale wydaje mi się, że nie każda kobieta w takiej sytuacji czuje się bezpiecznie i właśnie dla niektórych lepiej jest pojechać do szpitala i mieć poczucie, że się jest pod opieką.
    Tak samo, jak nie kazda wyobraza sobie poród w domu narodzin, czy w ogóle w domu...
    --
  13.  permalink
    bardzo Wam dziewczyny dziękuję, na prawdę bardzo szczerze - miło było przez chwilę pobyć z Wami i być z Waszymi rozmowami na temat przygotowań do przyjęcia swoich maluchów i trochę pomarzyć. Oczywiście pozostaję przy staraniach - walczę dalej ! NA pewno się nie poddam !
    Do pojawienia się okresu zostanę w domu - nie wyobrażam sobie teraz leżeć na szpitalnej Izbie. Skonsultowałam sprawę z dwoma lekarzami - zalecili to samo.
    Gdy tylko @ się pojawi mam jechać na IP ponieważ przez wspomnianego przeze mnie polipa może dojść do krwotoku - może też go uniknę ale nigdy nie wiadomo.
    Jestem gotowa... Jak na złość plamienia ustały, nawet samopoczucie się trochę poprawiło Czekam zatem
    Pozdrawiam Was i życzę przede wszystkim dużo zdrowia ! A Wasze kciuki na pewno przydadzą się w kolejnych cyklach
    Natalia
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Kredowatablica przykro mi:((((
    Z całego serca życzę Ci żebyś szybko do nas wróciła!
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Kredowatablica, przykro mi bardzo. Dodam tylko do tego, co Ty wiesz i co napisały tez dziewczyny, ze moja przyjaciółka za 3 mce rodzi, a ma za sobą 3 biochemiczne pod rząd.
    Dużo na ten temat gadałyśmy. I wiesz co pomyślałyśmy bodajże po drugiej biochemicznej? Ze to w sumie dobry znak: że zapłodnienie jest możliwe droga naturalna.
    A to, ze organizm sie oczyszcza z potencjalnie wadliwych komórek, to przecież troska natury tak naprWde.
    Moja teściowa-lekarz twierdzi, ze jej koledzy ginekolodzy mawiają, ze połowa tzw. spóźniających sie okresów to ciąże biochemiczne.
    Wiem, ze teraz cierpisz, ale za chwile sprobuj spojrzeć na to z tej perspektywy. :hugging:
  14.  permalink
    Magdalena to i ja się do tej teorii dołączam, bo przecież moje 5 biochemicznych też było pod rząd i za szóstym razem, bach! Tadek waży już ponad 600 g:) Często zdarzają się wady genetyczne stąd te wczesne poronienia.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Kredowa teraz powinnaś znowu betę wykonać za dwa dni żeby spr czy beta spadła całkowicie! To bardzo ważne! Mi nie spadła (całkowicie) a mimo to pojawił się okres a potem plamienia które nie chciały się skończyć. Zrobiłam betę i okazało się, że zatrzymało się :-/ z dwojga złego lepiej żeby to była ciąża biochemiczna. Podczas cp również beta może spadać bo taka ciąża też może się sama ronić. Lub może spadać i zatrzymać się a @ jak widać po moim przypadku niczego nie gwarantuje więc zbadaj betę koniecznie aż będzie 0.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny

    Kredowa przykro mi bardzo, nie poddawaj się....


    Coś flavia długo się utrzymuje jako liderka :)

    Ja proszę o dopisanie mnie do listy (30.10) blizniaki
    jutro mam usg Ahhh
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Kredowa tablica, bardzo mi przykro. Jak widzisz, dużo kobietek tez przez to przechodziło. Ja też pocieszałam się faktem, że natura wie co robi. Jeśli poronienie będzie zupełne i beta spadnie do 0 oraz psychika na to pozwoli, możecie zacząć starania od razu (wskazują na to ostatnie badania naukowe - 3 pierwsze miesiące od poronienia są najlepsze na zajście w ciąże). Oczywiście lekarze różnie mówią...

    Natalia, kciuki zaciśnięte :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Kredowa bardzo mi przykro ...

    ponawiam moją prośbę o dopisanie do listy
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Kredowa przykro mi....

    A u mnie wczoraj zaczął się problem hermoroidów :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Iris racja -sama po miesiącu od straty zaszlam z córcia-to było dla mnie najlepsze lekarstwo-swoją drogą to trochę brutalne ale natura wie co robi
    może moje pierwsze dziecko byłoby chore,miało pełno wad genetycznych i stracilabym je później jak już bym się mocno przywiazala-a tak we wczesnej ciąży jest naprawdę latwiej
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała problemy z niskim ciśnieniem w ciąży? Ja wczoraj byłam na wizycie u endokrynologa i jak powiedziałam o moim ciągłym osłabieniu, za każdym razem jak wstaję, to robi mi się ciemno przed oczami. W ogóle za dużo nie mogę ani stać, ani chodzić, bo mi się słabo robi. Endo mnie skierowała na badania potasu, wapnia i glukozy i do tego mam robić pomiary ciśnienia całą dobę, bo mówi, że to może sprawa hormonów nadnerczy. Wczoraj wieczorem jak zmierzyłam ciśnienie to miałam 82/48, mąż się pytał czy ja w ogóle żyję;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Ja mam skoki ciśnienia eh jutro odbieram wyniki. I zoba zymy co dalej
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Ja jestem raczej nisko ciśnieniowcem
    90/50 to u mnie standard
    Ale ja się przy tym czuje dobrze i biorąc pod uwagę ze moja mama i babcia leczą się na nadciśnienie to się ciesze

    Jutro mam usg o 8.30 idziemy podejrzeć młodego bo ostatnio byliśmy 2 mies temu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    Mi ciśnienie ostatnio skacze ale bardziej do góry :-/
    Flavia ciekawe jak tam mały przykoksował ;-)
    ja mam dzisiaj wizytę i już mnie ciekawość zżera :smile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 9th 2015
     permalink
    A u nas kolejne podglądanie dopierooo za 7 tygodni, bo idziemy na 4D i mam nadzieje, że Alutka się pokaże, nie tak jak Majka ;) Potem w 34tc usg w szpitalu i finito.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.