Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Mój poród nie był wywolywany a jape darlam przez prawie 6 godz (porod 11godz). Także calypso bądź dobrej myśli. Jesteś silna babka i wierzę że pójdzie szybko i sprawnie.Trzymam kciuki; )
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Kurcze, Dżasti, Calypso, trzymajcie się. Będzie dobrze, najważniejsze, żeby maluchy bezpiecznie wyszły na świat. Trzymam kciuki za jutro!
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny, ja za was tez mocno zaciskam kciuki. Dacie radę! Musi być dobrze!
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Rybcia, dajesz nadzieję :)))
    Dziewczyny, dzięki że jesteście :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    A mnie odchodzi czop :crazy:
    wiem, że to nic nie musi jeszcze znaczyć :wink:
    ale jak sobie pomyślę...
    że z Kacprem odszedł mi bez skurczy 6 godz przed porodem to :crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    bari no to nocka nieprzespana;)
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Bari - kciuki. Ale jaja :bigsmile: Jeszcze wszystkie trzy sie 19 maja rozpakujemy ;)
    --
  2.  permalink
    Bari kciuki ;) Mi odszedł czop po 16 00 a o 23 30 odeszły mi wody. Także coś czuję że to już tym bardziej że jesteś już prawie w 39 tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    A mnie czop odchodził pięć......................dni przed porodem.
    Także tak.
    Ale Bari z Kacprem błyskawicznie poszło, więc pewnie i teraz tak będzie.

    Kciuki dziewczyny !
    Caly, Dżasti, Bari !
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Ej no, ja się nie zgadzam. Sama zostanę ;) Niech któraś na mnie poczeka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Wiem Teo, że to jeszcze nic nie znaczy :wink: ale mimo wszystko się coś dzieje. Zwłaszcza, że już jakieś rozwarcie jest. Mam małą nadzieję, że do środy wytrzymam bo kosmetyczkę mam umówioną na pedicure :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny i ja trzymam za Was kciuki.
    Calypso ja też miałam wywoływany( niemal dwa tyg przed terminem) i wcale nie był aż taaak bolesny jak mi wszyscy mówili i wcale nie trwał długo, bo 3.50 rano poszłam na porodówkę, 4.20 mam zdjęcie w okularach na nosie, na łóżku porodowym, a 4.50 urodził się Kacperek:) Także myśl pozytywnie.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    To urodzicie w przeddzień drugich urodzin Marcelinki;)
    Mi czop odszedł w sobotę rano, a w nd rano dostałam skurczy. M urodziła się w poniedziałek po 10.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Matko, ja nawet nie wiem co to jest ten czop:shamed:
    Moja mała tak się rozpycha w brzusiu,że żadna pozycja do leżenia/spanie nie jest wygodna. A tu jeszcze tyle do porodu. Cały czas wsadza mi coś pod żebra.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    mi chyba odchodził partiami, ale tak jak u Teo, kilka dni a nie godzin przez narodzinami młodej.

    mdłości w II trymestrze wysyłają mnie do gastroenterologa... słabe to jest...
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Kurczę dziewczyny,ale sie stresuję, tutaj w ul nikt poziomu wód nie sprawdza,więc nic nie wiem,tylko czekam, taka niepewność. Powoli już swiruje.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    No i jest godz. 2 a ja od godziny nie spie... obudzilo mnie straszliwe pieczenie w zolodku i przelyku i ledwo dolefialam ro lazienki tak zaczelam wymiotowac. O 15 zjadlam salatke z majonezem i to chyba to mnie tak sponiwieralo. Ni moge juz nic jesc ani pic, no ale troche popilam po wymiotach. Cos strasznego, bo to byl sam kwas. Caly czas mnie meczy. Ale mam noc przed...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dżasti, trzymaj się. A nie możesz nawet kostki lodu possać? Ja też nic nie mogę już pić, ale lód mogę ssać. Założyli mi trn czopek z prostaglandynami i tak sobie leżę. U nas jest dopiero 22. Sześć godzin do tyłu.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Caly - moge nawilzac usta.i to robie. Ale mdli mnie strasznie. Wczoraj do godz 3 nie spałam. Jeszcze raz mnie zlapaly wymioty.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dżasti Współczuję :sad: ale juz nie długo i synka zobaczysz :smile:

    ja w nocy miałam skurcze, które mnie budziły ale bardzo nie regularne.

    Andzik, a Ty nic, a nic nie czujesz?
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy Wasze dzieci ruszały się coraz więcej i mocniej? Moja od jakiegoś czasu rusza się mało i tak delikatnie, jeszcze dwa tygodnie temu brzuch podskakiwał od jej kopniaczkow, teraz czuje się coś tam się rusza ale jest tego dużo mniej, ruchy są delikatniejsze.
    Takiego schiza załapałam dzisiaj, ze umówiłam się na USG ale dopiero na 15.20, a do tego czasu to chyba zwariuje... Nie mogę się opanować i płacze...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dobra dziewczyny!!! Witam sie ponownie po roku czasu :-D
    Nieśmiało ale można mnie zapisać na liście ;-) Jestesmy po pierwszym usg, kolejne 28 maja. Termin porodu 6.12.2015 :-)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Motylica a może się córcia obróciła jakoś ?
    Nie wiem, może teraz Cię do kręgosłupa kopie i dlatego brzuch nie skacze :wink:
    Oraz weź poprawkę na to, że im dziecko większe tym jednak ruchy są bardziej ograniczone, bo miejsca się mniej robi, a nie więcej.
    Dobrze, że jedziesz na USG, dla spokojności warto.
    Ale nie płacz, spróbuj opanować nerwy, bo to nic nie pomoże :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Motylica, ja w pierwszej ciąży, na szkole rodzenia pytałam się położnej czy to normalne, że dziecko raz rusza się mocno a raz prawie wcale nie czuję. Położna mi wytłumaczyła, że na tym etapie dziecko ma jeszcze tyle miejsca, że może odwrócić się nogami do Twojego kręgosłupa i wtedy mniej czujesz. Może zjedz coś słodkiego, aby pobudzić dziecko, ale na pewno wszystko jest ok!
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Ja po wczorajszej wizycie średnio zadowolona, bo po badaniu fizykalnym okazało się, że szyjka ma 1,5 cm długości, więc jak to lekarz stwierdził "jest nie za długa", ale na szczęście twarda i szczelnie zamknięta.

    Mam się mimo wszystko oszczędzać i pracować tylko palcem wskazującym, pokazując każdemu co ma robić :wink:

    Pytał o seks i jak mu pokazałam wykres to stwierdził, że szyjka mogła się skrócić od zbyt częstych orgazmów :shocked: , tylko tych z zabaw ręcznych i oralnych, a nie tych ze stosunków pełnych...
    Pytał, czy mam skurcze macicy przy orgazmach , no i mam, to stwierdził, że powinniśmy ograniczyć te zabawy do minimum, seks jako taki też w mniejszych ilościach, ponieważ sperma coś tam zawiera i może powodować zmiany w szyjce... :confused:


    Poza tym wody płodowe w normie, ruchy i napięcie małej również, serce też , bo sprawdzał- reszty nie, bo za cztery tygodnie będzie pełne USG.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    nie martw sie motylica,u mnie bylo tak dwa dni temu,czulam tylko takie lzejsze niz zwykle przesuwanie sie i wypychanie,ale jak sie wczulam to we flakach mi dzidziol gmeral,a dzis od nowa ma nuny z boku i napierdziela ze hej;)
    glowa do gory
    jak bys nic nie czula to rozumiem placz i nerwy,ale tak?
    no co ty!
    ja tam do mojego usg na wizycie czekam w czwarteczek po poludniu
    eja gratulacje!'
    --
  3.  permalink
    U mnie też kiepsko. Dzisiaj byłam badana na fotelu. Szyjka 1cm i rozwarcie na opuszek. Mam leżeć więc leżę :(
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny, na pewno macie rację i to tylko moja głowa tak głupio zapracowała... Czekam na to USG jak na zbawienie. Na początku tez byłam przekonana, ze mała się plecami odwróciła i daje w kręgosłup, tylko martwi mnie ze się nie odwraca, wcześniej po każdym jedzeniu była seria ruchów i kopniaczkow, teraz jest 11, a ja od rana naliczyłam z 9 ruchów i to takich jak z zza światów... Już nie płaczę ale taka jestem zestresowana, że aż mnie głowa ćmi, i jeszcze się denerwuję, że przewrażliwiona matka funduje takie emocje maleństwu. Chciałabym zasnąć i obudzić się koło 16 żeby już było po USG.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Motylica ale na tym etapie to się jeszcze chyba nie liczy ruchów.
    Mnie się zdaje, że dopiero po 28 tc mi gin zawsze kazał a i tak z Niną nigdy mi się nie udało 10 ruchów dziennie zarejestrować.
    Nie było szans.
    Taka była leniwa i potem po porodzie tak samo :wink:

    Nie denerwuj się, na pewno wszystko jest ok skoro się córcia rusza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormargoux
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    No to teraz na w zasadzie finiszu zamelduje się i ja :) Wlasnie trafilam na odział... A wszystko przez KTG... ktore wyszlo niebardzo... Przez to że na plecach lezalam i prawdopodobnie zespół żyły wrotnej... Się objawił :) Termin mam na jutro... ale chcialabym przeciągnąć do 28... zobaczymy jakie plany ma moją córka :)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    ja się witam po weekendzie spedzonym w szpitalu - znow trafilam na IP z bólami brzucha tak mocnymi, że mdlalam z bolu. Zrobili mi tym razem usg jamybrzusznej i wyszła zalegająca żółć, po badaniach podwyższone próby wątrobowe. Obserwowali mnie do wczoraj i wypuścili z zaleceniem diety wątrobowej. Tak więc koniec zachcianek ciążowych i trzymam dietę ;(
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Rodzące, trzymam kciuki!
    Cytrynka, ja się nie znam, ale nie mogą ci szwu czy czegoś założyć? wiem, że przy bliźniakach jest trochę inaczej, bo zwykle rodzą się szybciej, ale myślałam, że w razie W praktyki podobne?
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny, u nas się zaczyna. Same prostaglandyny zrobiły robotę, oksytocyna nie będzie raczej potrzebna. 20 min temu miałam 4 cm, a skurcze co 5 min. I bolą bardzo. Trzymajcie proszę kciuki za nas.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso-oby szybko poszło!!!
    kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    matko, ale tu się dzieje!
    Trzymam za Was kciuki! Cytrynko - leż! Libra - dietuj! ;-)
    Calypso - fajnie, ze oksy nie będzie potrzebne - zawsze łatwiej i szybciej - :cool:
    Dżasti - ciekawe co u Ciebie...
    Środa - no to już nie pofikasz z mężuchem za bardzo :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    motylica1: Moja od jakiegoś czasu rusza się mało i tak delikatnie, jeszcze dwa tygodnie temu brzuch podskakiwał od jej kopniaczkow, teraz czuje się coś tam się rusza ale jest tego dużo mniej, ruchy są delikatniejsze.


    Ja tak się schizowałam miesiąc temu, bo też czułam małą jakoś słabiej/inaczej. Na USG okazało się że mała się przekręciła i to dlatego. Tego i Tobie życzę, trzymam kciuki!
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Wody mi odeszły
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Jeszcze się oficjalnie nie witam na wątku, ale proszę o poradę. Zrobiłam dziś test, wyszedł pozytywny, jutro zrobię pewnie betę, ale mam dylemat, kiedy udać się na wizytę? 30.05 wyjeżdżam na 2 tyg. urlop i zastanawiam się, czy wizyta przed urlopem ma sens, serducha jeszcze nie będzie słychać, ilość usg w tej ciąży ( o ile coś z tego będzie) chciałabym ograniczyć do tych niezbędnych, z drugiej strony byłabym chyba spokojniejsza…gdybym zobaczył mnie lekarz…Sama nie wiem…Nie mogę się coś otrząsnąć, tak mnie to zaskoczyło...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Skaula po cichu trzymam kciuki!
    Jeśli dasz rade wytrzymać te 2 tygodnie to poczekaj. Ja w tej ciąży byłam u lekarza bardzo wcześnie, nie świadoma, że to ciąża bo wg lekarzy naturalna ciąża była u nas wykluczona. Lekarz zlecił betę, kazał ją powtórzyć za 2 dni i potem miałam się pokazać dopiero za 2 tygodnie.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Napiszę tylko, że u Dżasti wszystko ok, pewnie sama wpadnie niebawem :)
    -- [/url]
  4.  permalink
    Oj dziewczyny ale się rozpakowujecie jedna po drugiej!!!!!!!
    ja pewnie o terminu nie urodzę i albo będę wegetować w domu albo na patologii bo już moja lekarka mówiła ze ze względu na przebieg ciąży jeśłi do terminu nie urodzę to wystawia mi skierowanie na patologię! Ale już przed pierwszą ciążą leżałam i leżałam tam aż miałam dość wszystkiego.

    W końcu pierwsze prania poszły w ruch więc niedługo prasowanie, układanie i wszystko będzie gotowe :-):wink:
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    skapula, gratuluję i muszę się zapytać- a czemu ograniczasz usg?
    Z córą w ciąży miałam dosłownie 3 badania przez całą ciążę, teraz mam 16 tc, a ultrasonografów miałam... 6.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso powodzenia!


    A co u Perły? wie ktoś?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormargoux
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Calypso trzymam mocno kciuki żeby szybko i zdrowo :)
    Ja tymczasem po ktg się nuuuudzę ;)
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    O 8:06 rano urodził się nasz kochany Mateusz Jan (Matthew James), waga 3710g, 54cm. Jest cudowny, śliczny, cieplutki, różowiutki. Dostał 10 punktów. Wyparłam go w 6 minut na dwóch skurczach, nie pękłam, nie musieli mnie naciąć. Moja ginka posmarowała mnie olejem i to pomogło :) jestem mega szczęśliwa :bigsmile:
    Od razu pięknie zaczął ssać pierś :)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso gratuluje i bardzo się cieszę :)
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso gratuluję i zazdroszczę że ominęło Cie szycie-ja też tak chcę!!!
    :-D
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    calypso gratuluję ":) ale ekspresowy poród :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Caly gratuluję :clap:



    1. andzik81 - 13.05.2015 (chłopiec)
    2. migg - 25.05.2015 (chłopiec)
    3. bari_87 - 27.05.2015 (chłopiec)
    4. dinka24 - 10.06.2015 (dziewczynka), Hania89 - 10.06.2015 (chłopiec), pictbridge6 - 10.06.2015 (dziewczynka)
    5. lolita1983 16. 06. 2015 (chłopiec, chłopiec)

    6. Eliza_12 - 18.06.2015 (chłopiec)
    7. igni - 21.06.2015 (dziewczynka),
    8. serratia - 29.06.2015 (dziewczynka)
    9. manka73 - 7.07.2015 (chłopiec)
    10. karooo24 - 8.07.2015 (chłopiec)
    11. misinka26 - 09.07.2015 (chłopiec)
    12. puelka - 15.07.2015 (dziewczynka)
    13. Środa - 19.07.2015 (dziewczynka)
    14. Rybcia82 – 20.07.2015 (chłopiec)
    15. iris30 - 24.07.2015 (dziewczynka)
    16. Figowa_mama - 31.07.2015 (chłopiec)
    17. cytrynka251 - 10.08.2015r (chłopiec i dziewczynka)
    18. Malisiek - 12.08.2015 (dziewczynka)
    19. Basita – 14.08.2015 (dziewczynka)
    20. kolonialka - 16.08.2015 (chłopiec)
    21. Motylica1 - 17.08.2015 (dziewczynka)
    22. Tomira - 20.08.2015 (chłopiec)
    23. AgaDkaa - 21.08.2015 (dziewczynka)
    24. Ul_cia - 24.08.2015 (dziewczynka)
    25. I_ida - 25.08.2015 (dziewczynka)
    26. karolinka81 - 28.08.2015 (chłopiec)
    27. Kinga - 3.09.2015 (chłopiec)
    28. Libra1610 - 10.09.2015
    29. Ikaan - 24.09.2015 (dziewczynka), moncia83 - 24.09.2015
    30. akirka - 25.09.2015
    31. Ew3ame - 29.09.2015 (dziewczynka)
    32. subiektywna7 - 30.09.2015 (chłopiec)
    33. Żurawinka – 03.10.2015
    34. czajnik - 12.10.2015
    35. Srebrzynka - 16.10.2015
    36. Tosik - 21.10.2015
    37. magda_a - 27.10.2015
    38. meganr1- 12.11.2015
    39. MrsCreme - 15.11.2015
    40. cestmoi89 - 27.11.2015
    41. Juhasek87 - 03.12.2015
    42. Koteczek1 - 06.12.2015, eja86 - 06.12.2015
    43. Walka Trwa - 15.12.2015
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.