Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Calypso- gratulacje!!!
    Aleksik urodził się o 11.20. Dostał 10 pkt, ma długości 54 cm i waży 2830 g. Jest piękny, ma czarne włoski (w siostre moja). Wód było już dziś bardzo mało dlatego taki chudy jest. Jak dali mi go do policzka tuż po porodzie, to popłakałam się jak bóbr. Na sali poporodowej od razu ślicznie załapał pierś i tak już zostaliśmy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dżasti i Tobie gratuluję mocno :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dzasti Tobie tez gratuluje! Ale macie fajnie Dziewczyny ;) Aleks wcale nie taki chudy, waga mojej Lilki :)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dżasti, Tobie równiez ogromnie gratuluję! Niech zdrowo rośnie przy piersi Mamusi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormargoux
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Dżasti też gratulacje wieeelkie i dalszych sukcesów w cyckowaniu
    Calypso jak Ty to tak szybko zrobiłaś. :shocked:
    Też tak chce :bigsmile:
    Jutro mam termin ale czekam aż się akcja rozkręci.:wink:
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dżasti - gratuluję :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Calypso77 - gratuluję ;)
    Dżasti - Tobie też gratuluję, Mój Aleks urodził się podobnej wagi - 2820 g, ale był ciut mniejszy, bo 52 cm. ;)
    Pozostałym rozpakowanym gratuluję, nowym mamusią życzę spokojnych 9 miesięcy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Wielkie gratulacje dziewczyny! Niech chłopcy chowają się zdrowo.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dziewczyny! Niech się chłopaki zdrowo chowają!
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso i Dżasti ogromne gratulacje:clap: niech chłopaki rosna zdrowo!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Calypso i Dżasti - wielkie gratulacje!!
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Gratulacje dziewczyny!:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    gratuluje dziewczyny :) dużo zdrowia dla Was i dzieciaczków :)
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny Gratuluję; )
    Ja dzisiaj mam takiego dola że nie wyrabiam już. Strasznie Tęsknię za Niunia; ((( Nie będę jej widziała tyle czasu. Nie chcę żeby przyjezdzala do szpitala. Wg mnie to nie miejsce dla małych dzieci. U koleżanki z lozka obok było dziecko 1, 5roczne. Nawet pieluche zmieniała na łóżku szpitalnym. Ja niuni na zarazki narażać nie będę. No więc sobie leżę i płaczę ; ((
    19 latka co leży też obok wpadła na pomysł że jutro będzie rozmawiała z lekarzem żeby jej poród przyspieszyć:shocked: 30 tydzień! !! Leży bez wód i już chce urodzić. Ja jestem przerażona. Próbowałam z nią rozmawiać. Nie dociera nic do niej. Szkoda dziecka.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Cytrynka, trzymaj się! Wiem, co znaczy tęsknić za małą, choc u mnie było tylko kilka dni- a i tak schizy miałam...

    Dżasti, Calypso, gratuluję udanych porodów i zdrowych synków!
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Rozpakowanym gratuluje!:))))

    Cytrynko trzymaj się dzielnie!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Cytrynko trzymaj się.
    W w-chu jestes czy Scy?

    A to mozna tak bez wód?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    GRATULACJE dziewczyny!!!:flowers:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny dziękuję za polecenie szpitali. Bezpieczniej się czuje :bigsmile:
    Rozkoszuje się ostatnimi chwilami z dwójką urwisow :bigsmile: pogoda jest super, góry przepiękne ( szkoda tylko, że już boje się wyższych wycieczek:sad:) odkryłam za to sposób na moje puchnace stopy i łydki ( w poprzednich ciazach nie miałam takich problemów). Mocze nogi w lodowatych strumieniach i chodzę po 3godziny dziennie w opaskach kompresyjnych na lydki. Opaski do tej pory stosowałam po treningach biegowych w celu regeneracji a tu proszę, okazało się, że super sprawdzają ssię w ciąży:bigsmile:

    gratulacje dla rozpakowanych i kciuki za Cytrynke
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Cytrynko, trzymaj się!
    Sama pisałaś, że mała ma dobrą opiekę. Pewnie radzi sobie świetnie.
    Radzę odciąć się od historii dziewczyny z sali. Trzeba być w porządku wobec innych mam, ale nie można się angażować i co za tym idzie denerwować. Spokój teraz jest Twoim sprzymierzeńcem. Lekarze zapewne wybija ten wariacki pomysł mlodej mamusi.
    Może pomyśl, co mógłby przynieść z domu M, by umilić Ci oczekiwanie. Może jakaś fajna książka- już niedługo nie będzie na to czasu :) Bądź dobrą dla siebie.

    Gratulacje dla świeżo upieczonych mam!
    --
  4.  permalink
    Dziękuję dziewczyny.
    Ev jestem w Wałbrzychu. Teraz mi trochę lepiej. Nie mogę płakać bo dzieciaczki się denerwują. Przypomniałam sobie pobyt w szpitalu z Natalka dwa msce przed porodem. Szyjka w badaniu na fotelu 10 mm a za tydzień 25mm. Zależy jaki lekarz bada i jakie ma palce. Rozwarcie na opuszek to chyba tez nie tragedia bo przecież to druga ciąża i tak może być. Nie mniej jednak leżę i czekam na 36tc ;)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny melduję się, że po USG wszystko dobrze, mała obróciła się głowa do dołu i buzia do kręgosłupa... Dlatego w pachwinach czuje tylko "robaczki" bo rączkami mnie tam obmacuje... A nogi maja dużo miejsca i tez w stronę kręgosłupa są zwrócone wiec mam prawo o wiele mniej czuć. Dodatkowo mała nie jest mała bo wazy już 1160g, czyli 85 centyl... chyba za dużo witamin łykam.
    Dziękuję Wam za wsparcie, bardzo mi pomagały Wasze komentarze w przetrwaniu tego dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Motylica super wieści! Cieszę się że wszystko dobrze.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziękuję dziewczyny. Z karmieniem jest póki co ok. Pokarm mam, Aleks chętnie ssie ale i spi tez sporo. Tylko jeszcze nie jestem spionizowana a zostalam sama juz z Aleksiem na noc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny jakie są objawy rozejścia się spojenia łonowego?
    Odkąd wróciłam ze spaceru boli mnie krocze, ale to masakrycznie, nie mogę wstać, ledwo chodzę i to okrakiem :cry:
    Jakiś koszmar
    -- [url
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Cytrynka, Ty z okolic W-cha? Mój mąż wałbrzyszanin :) Trzymaj się tam mocno!
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Ogromne gratulacje Dziewczyny!! :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    MrsCreme mieszkam teraz w okolicach Świdnicy. Ale wcześniej do Wałbrzycha miałam około 15 km ;)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Dzasti calypso moje gratulacje oby chlopaki zdrowo rosli :)
    Cytrynko kciuki za was zaciskam :*
    Jak ta lista poleciala! Ja na 31 miejscu zaraz bede w 30 aaa chyba zaczynam miec cyka ;)
    Mam pytanie do innych przyszlych mamus tez tak macie ze po nocy bola was biodra? Bo ja mam wrazenie jakby sie zapadly albo zgniotly i wstaje jak babcia z reumatyzmem jak sie potem rozchodze to juz lepiej jest ale samo wstawanie masakra!
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    A ja mam właśnie odwrotnie i mnie bolą po całym dniu wieczorem. Rano wstaje i się czuje jak młody Bóg normalnie, jakbym w ciąży nie była, wieczorem to właśnie jak stara babcia się czuje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i gratulacje :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Ale dziewczyny "uciekają" z listy ;-) Gratulacje dla mamus!!! :-D zdrowka dla chłopaków!!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    ew3ame - ja tak mam często - generalnie już w nocy mnie te biodra bolą jak leżę. Śpisz z poduszką miedzy nogami? Trochę pomaga - bo wtedy biodra sa rozszerzone i chyba im tak lepiej ;-))))
    Calypso - jesteś niesamowita!
    Urodziłaś piorunem, od razu wstawiłaś zdjęcie i jesteś t z nami cały czas ;-)))
    Szacun!
    Opowiadaj zatem jak było, jak mały itp. ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Nie jestem jakiś vipem na tym forum, ale już drugi raz jak mam problem i to dość pilny to jestem olewana.
    -- [url
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    kolonialka: Nie jestem jakiś vipem na tym forum, ale już drugi raz jak mam problem i to dość pilny to jestem olewana.

    Wystarczy zapytać wujka Google...
    spojenie łonowe rozejście objawy
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    To mogę to powiedzieć każdej pytającej się o inne rzeczy osobie, żeby też sobie wpisała w wyszukiwarkę. Chyba nie o to chodzi na tym forum. Na innych wątkach można normalnie pisać i toczy się "dialog" a tu . . . lepiej po raz dziesiąty napisać gratulacje z powodu porodu. Ja tez się cieszę z każdego pomyslnego porodu czy badania, ale wstawiam wtedy ooo do wypowiedzi innej dziewczyny.
    Chodziło mi o Wasze doświadczenia, osobiste
    -- [url
  6.  permalink
    A może po prostu dziewczyny nie miały takich doświadczeń więc nie piszą.
    Ja pamiętam tylko jedną dziewczynę co miała problem ze spojeniem ale już dawno nie ma jej na forum.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Rozejscie się spojenia może stwierdzić tylko lekarz na pdst usg
    ja samą myślałam nieddawno że mi się rozchodzi bo ból był prawie nie do wytrzymania
    Ale po kilku dniach oszczędzania się lykania no spy i magnezu
    przeszło
    jak porobić więcej to ból się nasila że trampek nie wciagne
    a po odpoczynku -min 3 dni po 1 nic nie daje jest lepiej więc to na bank u mnie nie rozejscie
    ja skurczowa bardzo więc to też ma wpływ
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Ja śpię z rogalem od samego początku i rano nic mnie nie boli wiec proponuję poukładać sobie poduszki, płaską pod brzuch, a taka zwinięta w rulon pod plecy i jeszcze trzecia miedzy kolanami, nie za małą. Mnie to pomaga jak śpię poza domem bo rogala nie chce mi się wozić z sobą.

    Calypso, dżasti gratuluje zdrowych chłopaków, a chłopakom dzielnych mamuś, wczoraj jakoś nie miałam głowy do gratulacji.

    Ja też oatrzę na skracającą się listę ale jeszcze bez strachu, raczej z radoßcią, że szybko idzie i wkrótce przytulę córeczkę.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    kolonialka, wydaje mi się to normalne, ja tak mam od 20 tc - przez miesiąc ledwo chodziłam, teraz jak się bardziej sforsuję, np. ostatnio pieliłam na kolanach rabatkę i potem leeedwo chodziłam. Boli, ale jak się rozchodzisz to pomaga. Taki już urok ciąży niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Jak ja patrzę na listę to mobilizuje mnie to do zebrania wszystkiego dla malucha, jutro dokupie resztę gadżetów i przygotuje sobie torbę do szpitala, a co?niech czeka
    jutro usg -zobaczę się z malenstwem:-P
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Moja walizka też już czeka, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że to już...JUŻ :wink:

    Dziś na 15 kosmetyczka i później mogę rodzić:wink:

    Co do spojenia to mnie też bolało jakoś od 20 tc, raz bardziej raz w ogóle, później doczepiła się rwa kulszowa i teraz pod koniec znowu spojenie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    No ja spie z poduszka tak czy innaczej ale nie pomaga mi to specjalnie. Pewnie taka uroda tej ciazy z reszta przy nie spelna dwu latku czlowiek jest na wyzszych obrotach caly dzien to i moze kosci sie zastaja jak w koncu maja chwile wytchnienia :D ja na temat spojenia lonowego nie moge sie wypowiedziec bo mimo sporego zestawienia obiawow dziwnych z tym w ciazy nie mialam "przyjemnosci". Kiedys ogladalam vblog ciazowy i tam dziewczyna sie na to skarzyla wygladalo to strasznie bolesnie... mam pytanie w kwesti magnezu jaka jest max dawka dzienna bo wieczorami meczy mnie stawiajacy sie brzuch... a nospa nie chce sie za badzo faszerowac...
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    ew jak ja bylam w ciąży ginka polecila mi zamiast nospy która podobno mocno wplywa na ciśnienie, spasmoline (podobno dużo lepsza od nospy)
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dzięki za odp.chyba muszę więcej odpoczywać.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Co do dawki magnezu to w ciąży można przyjmować dodatkowo od 350 do 500 mg w dawkach podzielonych
    ja teraz przyjmuje 450 mg dziennie i jest ok
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    kolonialka rozejście spojenia można stwierdzić podczas badania usg. Chodzenie okrakiem nie jest wyznacznikiem rozejścia się spojenia- bardziej stawiam na rozciąganie się wiązadeł macicy- zwłaszcza tych dolnych. Jeśli sama chcesz sprawdzić czy rzeczywiście to spojenie, to spróbuj nacinać na kość łonową - ( jest na środku wzgórka łonowego)- jeśli będzie cię boleć przy dotyku to znaczy, ze za bardzo się rozchodzi. Jak sobie przypomnę ten ból to brrr W pierwszej ciąży minął dopiero po 18 m-ch od cc. Ciekawe kiedy teraz minie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    _mag_: jeśli będzie cię boleć przy dotyku to znaczy, ze za bardzo się rozchodzi


    Chyba też nie do końca, mnie boli przy nacisku, a lekarz nie stwierdził rozchodzenia. Może chodzi też o nacisk i umiejscowienie dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    nowa2012: nospy która podobno mocno wpluwa na ciśnienie


    Czy ktoś wie, jak wpływa? Bo ja niestety korzystam...
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme jeśli bierzesz ja okazjonalnie to nie masz się czym przejmować. Gin mi mowila ze jeśli przyjmuje się ja w większych ilościach lub dluzej wtedy warto jednak zamienic ja na Spasmoline, moja kuzynka pracujaca jako polozna tez to potwierdzila. Dlatego ja wolalam dmuchac na zimne i miałam w domu tylko spasmoline.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.