Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    kaamii: A czemu na cc? Nie będą wywoływać najpierw?

    Lopeziatko pisała, że pierwszy poród przez cc. To wywoływać nie można zdaje się.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Nie zaleca sie podawania oxy w drugiej ciąży jak pierwsza byla zakończona CC ze względu na większe prawdopodobieństwo rozejścia sie blizny. Chociaż czytałam historie VBAC, gdzie dziewczyny byly poddane oxy i było OK. W moim szpitalu raczej tego nie zrobią. Nawet masażu szyjki nie chca mi wykonać.
    Bliznę mialam sprawdzaną i wygląda dobrze. Tylko juz dwóch niezależnych ginów powiedziało, że to jak wróżenie z fusów. Mieli kilka przypadków, że blizna wyglądała dobrze a po otwarciu juz się rozchodziła. Oczywiście zdarzały sie przypadki odwrotne, że na USG licho wyglądało a w rzeczywistości bylo OK.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    No to wszystko tłumaczy.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Lopeziotko trzymam kciuki, żeby się samo zaczęło.

    Dziewczyny, czy któraś z Was walczy z anemią?
    W pierwszej ciąży nie miałam takiego problemu, a teraz co badanie to gorsze wyniki:(
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ja mam od 6 tygodni lekka anemie. Za tydzień robie morfologie to zobaczę czy się nic nie pogorszyła. biorę biofer.
    Jejku spać nie moge :/ obudziłam się do małej, teraz mnie dwa razy przeczyscilo, w dzień miałam sporo skurczy przepowiadajacych. Kurczę jutro prasuje ciuszki i pakuje walizke. Zawsze będę spokojniejsza :/
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Anetko, ja polecam kształt C. Leżąc na boku świetnie się sprawdzała, bo jeden koniec miałam pod głową a drugi między nogami. Ja uwielbiałam ten wynalazek :) Teraz śpi z tą poduchą Michasia i nie wyobraża sobie bez :) A przed porodem podkradał mi ją Przemek do spania :) Tez uwielbiał :))))
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Skapula ja niestety u mnie ani w pierwszej ciąży ani w drugiej ciąży nie ma problemu z anemią. Oczywiście teraz hemoglobina spadła, ale nadal jest w normie.
    --
  1.  permalink
    na słabe wyniki polecam tabletki Burak czerwony, tabletki, 120 szt. (Colfarm) w pierwszej ciąży bardzo mi pomogły przed porodem poprawić wyniki także polecam z czystym sumieniem :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    PaulinaMała dzięki za info. Piję sok z kiszonych buraków od kilku dni, o dziwo niezły jest, ale kupię sobie jeszcze te tabletki.
    Żelazo, które mi gin przepisuje ma znikomą przyswajalność i nie czuję się po nim najlepiej, wole naturalne metody.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Po dzisiejszym badaniu jest decyzja, ku uciesze mojego męża. W sobotę dadzą mi oksytocynę i jak ona nie ruszy to w tym samym dniu ciecie. Chcieli wywoływać jutro ale wyprosiłam, zeby poczekać do soboty, wtedy dyżur ma mój lekarz.
    Chcieli dzisiaj założyć balonik na rozwieranie szyjki, bo dalej długa i nieporodowa ale ze względu na GBS dodatni zrezygnowali. Dali tylko czopek Scopolan na rozluźnienie mięśni gładkich. Moze on zadziała na szyjkę, ale działa również na wyciszenie skurczy. Echhh
    -- ,
    •  
      CommentAuthoremillka
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Lopeziatko a może ktoś ci przyniesie piłkę do szpitala? chociażby taką małą z uszami co mają dzieci do skakania? Jak to słyszę to się zastanawiam czy nie spakować sobie własnej piłki i pompki.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Niestety nie znam nikogo, kto miałby taka piłkę pożyczyć. Zostaje mi tylko nabijanie km chodząc po korytarzu i robic co jakiś czas przysiady. No i oczywiście kręcenie sutków.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Lopeziotko przynajmniej jedna dobra wiadomość :) Przeraziłaś mnie tym scopolanem, bo ja teraz dostaje zamiast no spy, bo przy no spie tak czy tak brzuchol mi się spinał
    --
  2.  permalink
    A ja slyszalam ze skakanie na pilce jak nie ma skurczy nic nie daje, bo to jest do powiekszania rozwarcia przy skurczach.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Dziś robiłam to usg w 12 tygodniu i test papa. I wysłali nas na konsultację genetyczną.
    Wyszło wszystko ok poza noskiem malucha.
    Przy kość nosowa mam napisane: brak / hypoplastyczna.
    Nie wiem jak teraz doczekam do tego genetyka 12 maja wizyta.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    O kurcze acia... mam nadzieje ,ze wszystko bedzie ok :*

    Treść doklejona: 05.05.16 19:36
    Mozesz na wlasna reke zrobic sobie NIFTY tyle ze to koszt ok 2 tys
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 5th 2016 zmieniony
     permalink
    mooniia a orientujesz się może czy trisomia 21 ryzyko skorygowane: 1:83 to wynik którym się martwić czy jakoś doczekać do tego 12 maja. To na razie samo usg , dziś pobrali mi krew na test pappa.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Acia, ja sie spotkalam z opinia, ze wynik ponizej 1:300 to wynik kwalifikujacy do dalszej diagnostyki... harmony, nifty albo amniopunkcja. Ale spotkalam sie tez z wieloma historiami kiedy lekarz nie widzial kosci nosowej a na usg potwierdzajacym u innego lekarza okazywalo sie, ze kosc nosowa jest widoczna. Wspolczuje stresu ale na Twoim miejscu wybralabym sie najpierw na dodatkowe usg do innego lekarza a pozniej zastanawiala sie nad ewentualna dalsza diagnostyka. Pamietaj tez, ze to tylko statystyka. Glowa do gory i szukaj terminu na kolejne usg zebys sie wyrobila w zalecanym czasie. Zycze aby wszystko bylo z dzidzia w porzadku!!!
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Acia ryzyko wyszlo takie bo ta kosc nosowa niewidoczna. Nie wiem co to znaczy hypoblastyczna ale poczekaj na wynik z krwi, powinno sie ryzyko poprawic. Ale ja bym tez poszla na jeszcze jedno usg zeby jakis inny lekarz ocenil ta kosc.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Acia mnie przy ryzyku 1:250 na amniopunkcję wysyłali pomimo faktu, że wszystko było na swoim miejscu, tylko NT 2,4. Ostatecznie robiliśmy test Nifty. Drogi, ale bezpieczny.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    U nas tak było, że brak kości nosowej niby. Szukała, szukała i znaleźć nie mogła. Poleciałam do innego lekarza z lepszym sprzętem i od razu zobaczył, nawet szukać nie musiał. Także jeśli nie jesteś pewna, że sprzęt był dobry to może lepiej sprawdzić na innym ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 6th 2016 zmieniony
     permalink
    acia myślę, ze nie ma się co martwić na zapas bo i tak nic mądrego nie wymyślisz. Masz w przyszłym tygodniu spotkanie z genetykiem, jak dla mnie najlepsze rece. Ja bym tylko zamiast amniopunkcji którą pewnie Wam zaproponują zrobiła to NIFTY. Ale to tylko z powodu mojej obawy przed poronieniem. Dzis już 6 wiec do 12 niedaleko.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Pewnie się zdecydujemy na te NIFTY. Tylko one co do wyniku dają taką samą pewność jak te inwazyjne badania?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    acia tak, a sa zupełnie bezpieczne
    badaja kod genetyczny dzidziusia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Acia wejdź na stronę Nifty, tam wszystko jest opisane. Wykrywa podstawowe jednostki chorobowe.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Acia, mam nadzieję że to wina sprzętu i wszystko okaże się ok.q
    kiedy masz kolejne usg?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Na razie mam skierowanie na to 2 badanie co jest około 20 któregoś tygodnia.
    Wizytę u prowadzącego gin mam 20 maja on zawsze robi usg.
    Nie wiem czy na wizycie 12 maja genetycznej u genetyka robi się usg czy nie.

    Na razie przed 12 maja chyba nie chcę iść prywatnie na usg chyba chcę poczekać na wyniki z krwi.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    A ja bym dla własnego spokoju jeszcze raz spróbowała usg genetyczne u innego lekarza. Wyniki z krwi niczego nie wniosa do sprawy bo to nie usg więc nic nie wykryja.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Zapisałam się na jutro na usg tylko nie wiem czy mówić od razu z czym przychodzę. Czy poczekać co ten lekarz sam zobaczy na badaniu.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    nie mów aby nie sugerować, najwyżej pod koniec podpytaj i powiedz co i jak. Ale początkowo niech robi po swojemu bez sugestii
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Też jestem takiego zdania jak Mooniia.
    Ja robiłam Nifty poniewaz ryzyko chorób z Pappa (łącznie usg i krew) wyszło 1:70 - i dzieki Bogu poszłam na te badania, bo okazało się że wszystko jest OK, a ja byłam spokojna. Amniopunkcji bałam się bardzo ze wzgledu na ryzyko poronienia - wiadomo jak my, poronne, z trudem zachodzace w ciażę tego się boimy....
    3mam kciuki za jutrzejsze badanie
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Też bym nie sugerowała drugiemu lekarzowi, tylko poczekała na to co powie/zobaczy.
    Wyobrażam sobie co teraz przeżywasz. Ale na szybko przeczytałam trochę o podobnych do waszego przypadkach i prawie zawsze na strachu się kończyło. Często już drugie usg u innego lekarza rozwiewało wątpliwości.
    Długa noc przed wami a potem kolejnych kilka dni. Ale wierzę, że wszystko będzie OK.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Aciu, u mojej kumpeli tez nie uwidocznione na usg kości nosowej. Poszła na USG na lepszym sprzęcie i okazało się ze wsio ok. życzę aby i u Was tak było.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Na dzisiejszym usg już była widoczna kość nosowa.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    no widzisz :)))) super wieści :))) i wielkie ufffff :)))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    I na 99% dziewczynka.
    To teraz jak będę u genetyka to pokazać jedno i drugie usg.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Uff Acia mam nadzieję ze na strachu się skończyło :) i teraz wszystkie wyniki będą już super. Trzymam kciuki za Was :*
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    acia myslę, ze tak, pewnie genetyk będzie chciał zrobić jeszcze jedno żeby już wyjaśnić niepewnośc do końca
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    acia, jak dobrze:) Cholera te badania genetyczne to często niepotrzebny stres….
    -- [/url][/url]
  3.  permalink
    Acia co za ulga! Super wiesci i na pewno kamien z serca! ❤
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny wykreślam sie z listy. Dzisiaj o 17:40 na swiat przyszla Malgosia, 3920g, 56cm. No i po CC udalo się urodzić SN :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Super:)) gratulacje :)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Lapeziatko piękna waga :) gratulacje :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    Lapeziatko gratulacje!!! Zazdroszczę, tego sn…:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    1. emillka - 14.05.2015
    2. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)
    3. sara32 - 20.05.2016 (dziewczynka)
    4. marzenka1303 - 24.05.2016 (chłopiec)
    5. PaulinaMała1983 - 31.05.2016 (dziewczynka)



    6. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    7. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    8. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    9. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    10. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    11. mooniia - 31.07.2016 (dziewczynka)
    12. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopak)
    13. skapula - 01.09.2016, olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    14. moya212 - 05.09.2016(chłopiec)
    15. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    16. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    17. Daisy1991 - 14.09.2016, (dziewczynka)
    18. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    19. Yoasik08 - 08.10.2016
    20. agat233 - 12.10.2016
    21. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    22. KaiinA - 22.10.2016
    23. anateka - 7.11.2016
    24. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)


    Lopeziątko gratulacje!!!! :)))

    no to teraz czas na nasze majóweczki :)))

    i dopisujcie się dziewczyny podczytujące, dopisujcie :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    mooniia dopiszesz mi ze dziewczynka
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    zrobione :))
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    jacie ja już 5 kurcze :D
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Tym razem raczej wejdę do pierwszej piątki :) ostatnio się pospieszylam i chyba z 7 miejsca startowałam :)

    Paulina Ty masz cc zaplanowane? Bo patrzę na suwaczek i termin i mi się nie zgadza.

    Ja wczoraj prasowalam 7h :shocked: ale wyszłam z zaległości i ciuszki Małej wszystkie ogarnelam.
    Dziś z okazji wejścia 36 tydzien się spakuje,chociaż zmęczona jestem po tej nocy. Wstawalam co pół godziny na siku. identycznie jak na końcówce w poprzedniej ciazy :/
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    7h prasowania? :shocked: że ci się chciało to podziwiam.
    Nienawidzę prasować. A też zaległości się klaniaja.
    *********
    Ja też już po połowkowym. Miałam dwa tygodnie temu prawie.
    u mnie ewidentnie i bez żadnych wątpliwości drugi siusiak. Tak się wystawil, że
    elegancko było widać. Poza tym wszystko jest w porządku.
    *********
    Lopeziatko gratuluję!
    *********
    Acia, dobrze, że skończyło się na strachu. :)
    *********
    A mi kurcze wyskoczyła brązowa plama na czole. W pierwszej ciąży tego nie miałam,
    ale też byłam w ciąży zimą i było dużo mniej słońca.
    Podobno te plamy są trudne do usunięcia, a w ciąży nie można nic z nimi robić.
    Zostają mi tylko wysokie filtry i unikanie słońca. ..a sezon przed nami.
    Oby tylko gorzej nie było.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.