Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Mi na szczęście nikt nie kazał liczyć ruchów. Jeżeli tylko je regularnie czułam to ok. A na 2 tyg przed porodem mała się mega wyciszyła, więc już byłby niepotrzebny stres.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Kaamii, jak się czujesz? Pytam bo ja sama z nerkami walczyłam w ciąży. Maluch mógł Ci moczowod ucisnac.
    --
  1.  permalink
    laski od 2 nocek czuje że delikatnie łapie mnie skurcz łydki biore magnez z potasem 2x2 czy moge zwiększyć dawke?
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    katka wczoraj po nospie przeszlo, na noc wzięłam znowu bo cmilo mnie jak tylko sie polozylam. I o 3 przez sen na tą prawą stronę się przekrecilam i znowu ból. Ale nospa i prawy bok pomógł. Wstalam teraz i nie boli. Odebrałam wyniki moczu i wszystko w normie jedynie nablonki liczne.
    Jutro mam gina i modlę się żeby dotrwać do wizyty. Dzwoniłam to powiedział żeby brać nospe jeśli nie pomoże to jechać do szpitala.
    Więc się wstrzymuje jeszcze.
    I wydaje mi się, ze rzadziej siusiam za to w dużych ilościach. Bo przeważnie wstawiłam z 5 razy w nocy na parę kropel a dziś tylko dwa razy, ale pod dużym ciśnieniem.
    A i jeszcze mam takie kłucie czasem w pachwinie.
    Katka a lezalas w szpitalu czy leczenie jakieś w domu dostałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Witajcie, widzę ze temat ruchów się pojawił, akurat mam w tym temacie pytanie :wink: w zeszłym tygodniu poczułam pierwsze nieco mocniejsze ruchy Córy, przynajmniej byłam w stanie jednoznacznie stwierdzić że to to, czułam jakby się wierciła i zmieniała pozycję, lekkie kopniaczki. W kolejnych dniach już słabsze, tak jak wcześniej, bardziej smyranie czy jakby mnie rybka musnęła ogonem. Jedak w środę i wczoraj nic nie czułam, dziś póki co też. :sad: Czy to normalne na tym etapie? Od kiedy ruchy powinny być odczuwalne codziennie i w miarę regularne? To moja pierwsza ciąża, łożysko mam na przedniej ścianie. Nie wiem czy to że nie czuję Małej to powód do niepokoju czy może po prostu gdzieś się schowała w taki sposób że jej nie czuje? W końcu ma chyba jeszcze sporo miejsca.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Dopiero po 20-tym tygodniu chyba, czy nawet po 20tym którymś ruchy powinny być regularne. Nie pamiętam. Ale u mnie z drugą ciążą na podobnym etapie jak twój regularności jeszcze nie było, choć w pierwszej czułam od 16 tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Z tego co kojarzę nieregularne mogą być nawet do 22tc. Żeby sprowokowac malucha zjedz coś słodkiego i polez trochę. Powinien się niebawem odezwać :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Daisy, to całkiem normalne. Tak jak piszą dziewczyny, jeszcze czas na regularne codzienne ruchy.
    Nie martw się, już niedługo będziesz córeczkę czuć codziennie :)
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Też kojarzę, że to normalne :) poza tym to, że masz łożysko na przedniej ścianie też tłumi ruchy.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    To ja sie pochwale :)
    Wczoraj bylam na wizycie, bez planowanegp usg ale dr przylozyl na chwile sonde od usg do brzucha i nasz maluch ma 4,8 cm :) a dzis snilo mi sie, ze bedzie synek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Super anetaka :bigsmile:

    A ja dzisiaj byłam na KTG – brak skurczy !!!
    Szybkie USG – łożysko i wody płodowe – ok.
    Nie zdziwię się jak urodzę dopiero na początku maja :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    A ja patrze jeden komentarz i akurat od Ciebie i już myślałam że urodziłas :p nie śpieszy się Twojemu synkowi ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  2.  permalink
    A mi coraz bardziej dokucza ból jak na @. Domyślam się że to są skurcze, ale to na razie nieregularne. Podczas ruchów młody tak mi naciska w dole (w pochwie) jakbym miała zaraz urodzić. W sumie to jest najgorsze, ból nieziemski. Normalne to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    A ja dziś byłam na echo serca malutkiej - wszystko w porządku :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Renata, a Ty mimo cukrzycy ciążowej nie masz zaleceń wcześniejszej hospitalizacji przed porodem?
    Mam nadzieję, że nie jest to już standardem.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Wspominalam o cukrzycy ciazowej to gin. popatrzył na mnie jak na głupią i powiedział że skoro USG jest ok, KTG również, mnie nic specjalnie nie dolega to czekamy.

    Treść doklejona: 22.04.16 22:12
    Czarnulka, mam tak samo ... młody jak się wierci to napiera tak nisko jakby miał sobie zaraz wyjść :wink:
    --
  3.  permalink
    Czyli to nic związanego z porodem ;) a już miałam nadzieje ze moze się jakoś rozkręci ;)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    O jejku też tak w pierwszej ciąży miałam. Normalnie czułam nacisk na szyjke i mówiłam, że chyba już wychodzi ;)Szkoda że to tak bezboleśnie się nie da ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny za pomoc :wink: jak przeczytam, że Wy też tak miałyście / macie to zawsze jakaś spokojniejsza jestem :) dziś znów poczułam Małą więc pewnie jest wszystko dobrze, w czwartek wizyta - drugie genetyczne także czekamy :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    Renata_: A ja dzisiaj byłam na KTG – brak skurczy !!!
    - spokojnie, ja mialam ktg o 16 i nic a od 21 skurcze sie zaczynaly ;)

    skapula: Renata, a Ty mimo cukrzycy ciążowej nie masz zaleceń wcześniejszej hospitalizacji przed porodem?
    Mam nadzieję, że nie jest to już standardem.
    - to nie jest standard, ja z cukrzyca urodzilam 11 dni po terminie.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    A ja zmieniłam lekarza prowadzącego ciążę :) We wtorek lub czwartek będę miała wizytę. Ogólnie zdziwił się, że śmigam jeszcze do pracy pomimo stwierdzenia faktu skrócenia się szyjki. Na echo serca, zmierzył jeszcze długość szyjki. Na całe szczęście się już nie skróciła, ale młoda bardzo mocno napiera na nią głową, więc jest napięta. Kazał leżeć, nie przesilać się, by napór młodej i grawitacja nie przyczyniły się do rozwierania.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Kaamii, lezalam w szpitalu ale tylko 3dni. Podali kroplowki i wypuścili. Jeśli mogę pomóc, to staraj się nie jeść wzdymajacych rzeczy i jeść w miarę bezsolnie. Mi to bardzo pomagało. Bol nie wracał jeśli trzymalam zaleconą dietę (w szpitalu tak mi podpowiedzial lekarz-tzw. Dieta nerkowa).
    A i jeszcze jedno, moim zdaniem ważne. Zamiast nospy moja pani doktor kazała mi lykac buscopan. Podobne do nospy ale nie ma wpływu na napięcie mięśniowe dziecka.
    U mnie tez w moczu nic złego nie wychodziło.
    Trzymaj się zdrowo :)))
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Katka dzięki :smile: dietę mam cukrzycowa wiec raczej lekko jem, ale będę uważała na warzywa wzdymajace.
    Zaraz mam ginekologa to zobaczymy co powie.
    Dziś noc bardzo dobra. Nawet lezalalam bez bólu na tym prawym boku. Ale jak się zreflektowalam to szybko wróciłam na lewy. No przeraża mnie ponowny atak. Ból był chyba jak porodowy tylko krótszy.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Kaamii ja tez lezalam w pierwszej ciazy z kolka nerkowa w szpitalu 3 dni. Ale u mnie byla spowodowana ulozeniem dziecka i bol byl staly. A bolalo nieziemsko. Podawali Mg i rozkurczajace leki w kroplowce i na szczescie po 3 dniach cora sie troche przemiescila i odpuscilo. Gorzej ze bol spowodowal twardnienia macicy i prawie do konca ciazy bylam na buscopanie.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    No właśnie jak ja przepchnelismy wtedy na środek brzucha to też ból minął. Bo mąż mówił ze leżała jakby poza brzuchem :shocked: jakbym ciąże pod pacha miala :/
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Hejka
    Dawno nie wchodziłam na forum.
    Ale wracam bo mamy małą niespodziankę i będę teraz pewnie dużo czasu spędzać przed netem.

    Prawdopodobnie znów będę mieć dużo pytań itd.
    Najczęściej piszę z komórki a T9 niestety lubi sam wstawiać różne wyrazy.

    Przy okazji zaczynam od pytania.
    Mam 35 lat i do wykonania ten test papa.
    Czy wiecie może czy jak w mojej klinice nie mają terminów na nfz aby zrobić taki test.
    Nie dali mi informacji gdzie można się zgłosić na wykonanie tego testu.
    Gdzie w Warszawie można udać się na taki test na nfz???
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Z tego co wiem, to można iść do szpitala, państwowego albo prywatnego gdzie można rodzić też na nfz, u mnie w mieście jest to np. profamilia, gameta, salve. Idziesz ze skierowaniem od gin - może być prywatnego i robią od ręki czy tam przy umówieniu się na wizytę na konkretny dzień, bo USG powinno być tego samego dnia robione co test. Od 35roku życia jest refundowane i terminy nie są długie, bo trzeba się w konkretnym przedziale tc zmieścić. Niestety nie wiem jakie kliniki w warszawie mają umowę z nfz.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Acia GRATULACJE !!!!! :))))) myslalam ostatnio co u Was bo bardzo Ci kibicowalam . Ale cudnie !!!:))))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Acia w multimedzie na Waryńskiego zrobisz, tylko musisz mieć skierowanie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    acia20: Mam 35 lat i do wykonania ten test papa.
    Czy wiecie może czy jak w mojej klinice nie mają terminów na nfz aby zrobić taki test.

    Jeśli masz skończone 35 lat, to badania prenatalne masz za darmo. Wystarczy skierowanie od ginekologa i zrobisz w każdej placówce, która je wykonuje.
    skapula: Renata, a Ty mimo cukrzycy ciążowej nie masz zaleceń wcześniejszej hospitalizacji przed porodem?
    Mam nadzieję, że nie jest to już standardem.

    Ja mając cukrzycę z insuliną, dostałam od gina skierowanie do szpitala na 4 dni przed terminem. Chcieli odczekać do terminu i wywoływać (mimo że z łożyskiem, przepływani i wodami było OK), ale zaczęło się samo i urodziłam dzień po przyjściu do szpitala.
    Dziwne są te standardy i procedury - każdy szpital ma inne. Bezsens totalny.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Dzięki za odp. W pon pojadę może sprawdzić na Kasprzaka lub Żylazną.
    A na tym Waryńskiego mają dobry sprzęt bo to podobno ważne przy tym badaniu.

    Za gratulacje na razie nie dziękuję, podziękuję w listopadzie ;)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Marion, no dziwne te standardy, a może wcale ich nie ma. U mnie gin wcale się nie interesował moja cukrzycą, zwalił temat na diabetologa, a to diabetolog zaleciła hospitalizację na tydzień przed tp, gin przyjął ta informację do wiadomości i tyle. Terminu i tak nie doczekałam więc nie wiem jakby to było.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Acia, gratulacje! Na Warynskiego robią dobre badania (w sensie jakości) :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    skapula: Marion, no dziwne te standardy, a może wcale ich nie ma. U mnie gin wcale się nie interesował moja cukrzycą, zwalił temat na diabetologa, a to diabetolog zaleciła hospitalizację na tydzień przed tp, gin przyjął ta informację do wiadomości i tyle.

    U mnie było na odwrót!
    Diabetolog stwierdziła, że jeżeli stan łożyska, wskaźnik wód i przepływy będą OK, to nie widzi powodu do zewnętrznej ingerencji w skracanie długości ciąży. Tym bardziej, że waga dziecka była OK i nie wskazywała na nadmierny jego wzrost. I przekazałam tą informację ginowi, ale ten zadecydował o wywołaniu u siebie w szpitalu. Wywołaniu osobiście też byłam przeciwna, więc mimo iż dał mi skierowanie do szpitala, zgłosiłam się do innej placówki, gdzie jednak chcieli odczekać kilka dni. Ale na szczęście syn wyprzedził jakiekolwiek decyzje lekarskie i ewakuował się sam z brzucha dzień po przyjściu do szpitala :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoremillka
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Gdyby ktoś był ze Szczecina, to w przychodni widziałam ulotkę o darmowych badaniach prenatalnych dla kobiet poniżej 35 roku życia, na św. Wojciecha bodajże ale dokładnie nie pamiętam, refundowane z jakiegoś skandynawskiego funduszu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    USG musi byc tego samego dnia co pobranie krwi przy pappa??
    ja mialam zupelnie inaczej. krew jednego dnia, a jak juz byly wyniki krwi to wtedy usg i interpretacja calosci.
    dobrze ze ja juz Po bo bym zas stracha miala
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa, ja tez miałam w innych dniach i tak ponoć jest ok.
    Najlepiej zadzwonić do placówki, w której chce się wykonać te badania i zapytać.

    Kalafior ciążowymi się włączył. Oba badania i przy pierwszej i przy drugiej ciązy miałam tego samego dnia, ale teraz dzwoniłam do przychodni w której robili mi usg i powiedzieli mi, że na badanie z krwi można przyjść wcześniej, tak, żeby wynik był już gotowy w dniu usg i wtedy ustala się docelowe ryzyko chorób. Więc według tego jak najbardziej nie musi to być jednego dnia.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Ja miałam USG i pobraną krew jednego dnia (oba badania w szpitalu). Oczywiście wynik z krwi był później.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    też miałam w innych dniach , chyba to nie ma znaczenia ... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Zadzwoniłam w 8 miejsc w warszawie, według strony nfz tylko oni mają podpisaną umowę. I nigdzie już nie ma miejsca na ten test pappa.
    A prywatnie to minimum 600 zł . I teraz nie wiem co robić.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Test pappa 600? Chyba że z usg ale to i tak coś dużo liczysz. Druga sprawa zastanów się czy faktycznie chcesz ten test w ogóle robić..bo on tylko może namieszac niż coś dobrego wnieść. Zrób najpierw usg genetyczne a jakby coś wyszło nie tak to ewentualnie pomyśl o pappa.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Za krew mówią mi od 250 zł do 400 zł plus podobne ceny z usg.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    matko strasznie drogo...
    acia zrób dobre usg genetyczne - jeśli tu będzie cos nie tak to się szarpniesz na NIFTY
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Acia jestem tego samego zdania co dziewczyny. Ja na dzień dzisiejszy wiem, że nigdy więcej takich testów. U mnie PAPPA namieszał, że gdyby nie mój zdrowy rozsądek i mądry lekarz poddałabym się amniopunkcji.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    acia20, ja robiłam to badanie na nfz, ale rejestrowałam się z wyprzedzeniem ok. 4 tyg. gdybym chciałam z biegu, to pewnie też byłby problem, tylko tyle, ż mnie prowadzący skierował na to badanie z wyprzedzeniem i mogłam na nie poczekać.
    Jeśli Ci bardzo zależy, to może poszukaj jeszcze poza Warszawą i zawsze jest szansa, że ktoś zrezygnuje i zwolni miejsce...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Swoją drogą to śmieszne że nie ma miejsc na pobranie krwi...ja bym zrozumiała jakby to chodziło o usg ale krew?! Acia zrób usg a później zdecydujesz czy chcesz pappa bo prawda jest taka że to zwykła statystyka a najdokładniejsze jest usg a później nifty i amniopunkcja.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  5.  permalink
    jezu jakie ceny ja z testem z krwi płaciłam 350zl
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Ja nie robiłam pappa ani w pierwszej ciąży, ani w obecnej.
    USG wyszło dobre, wiec nie widziałam takiej potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    ale test Pappa robia w diagnostyce a alabie test Harmony - i nie sadze aby ta trzeba było czekać. Można zrobić i pokazac wynik ginowi
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Ja w prywatnej klinice w Łodzi robilam oba badania na nfz, bez problemu z terminami.Polecam Łodz.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.