Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Sewila nie daj się zbyć lekarzowi. On potem umyje ręce i tyle. Jeżeli jest konieczność nie wahaj się zmienić lekarza. Nie wyobrażam sobie poświęcić zdrowie swoje i dziecka w ręce kogoś komu nie ufam. A wysokie ciśnienie jak pisała agat może być bardzo niebezpieczne.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Muriah rodzi :) trzymajcie kciuki :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Sewila dzwon do poloznej. A lekarza ja bym zmienila skoro mu nie ufasz i do tego on taki olewajacy. Jeszcze sporo tygodni masz przed soba a przy koncu jeszcze moze wiele rzeczy Cie przeciez martwic. I jak najbardziej mierz to cisn. jak sie czujesz zle i jakby bylo wysokie to jedz na a IP. Ja wierzylam mojemu lekarzowi bo bardzo polecany a jego nie zmartwilo nawet jak zaczelam puchnac pod koniec. Mi sie to wydawalo normalne w ciazy a potem sie okazalo se to od cisnienia. Na ktg tez nie wyslal mnie ani razu a juz dluzej moglo byc kiepskie.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Dajcie spokój, co za lekarze :confused: Jak ja widzę podejście swojej dr to chyba ją wycaluje na kolejnej wizycie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    To się wybiła przed Renatę :) AAA znów lista ruszyła do przodu.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016 zmieniony
     permalink
    przeklejam listę, potem ją zmodyfikuje jak już Jurek będzie na świecie :)


    1. Renata_ - 20.04.2016 (chłopiec)
    2. czarnulka_91 - 25.04.2016 (chłopiec)
    3. Lopeziatko - 29.04.2016 (dziewczynka)
    4. emillka - 14.05.2015
    5. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)


    6. sara32 - 20.05.2016 (dziewczynka)
    7. marzenka1303 - 24.05.2016 (chłopiec)
    8. PaulinaMała1983 - 02.06.2016 (dziewczynka)
    9. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    10. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    11. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    12. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    13. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    14. mooniia - 31.07.2016 (dziewczynka)
    15. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopak)
    16. skapula - 01.09.2016, olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    17. moya212 - 05.09.2016(chłopiec)
    18. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    19. monii9797 - 12.09.2016
    20. Daisy1991 - 14.09.2016, (dziewczynka)
    21. jaisog - 17.09.2016
    22. Yoasik08 - 08.10.2016
    23. agat233 - 12.10.2016
    24. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    25. anateka - 7.11.2016
    --

    Treść doklejona: 19.04.16 09:09
    o suwaczek mi się zatrzymał :devil:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Mooniia to chyba nie jest ostatnia lista bo nr. 26 anateka gdzies wcielo.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Ok wroce do domu to poprawie :)
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    Monia na poprzedniej stronie wklejałam aktualną listę :)

    My po wizycie. Szyjka miękka, rozwarcie na pół opuszka. A tak mi gin mówiła że urodzę dużo przed terminem ;) jeśli nic się nie będzie działo to za tydzien kolejna wizyta.

    Muriah kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    poprawione :), nie zauważyłam jej wcześniej :)
    Muriah się nie odzywa aczkolwiek myslimy, ze już jest po bo dwa wcześniejsze porody miała błyskawiczne :) czekamy grzecznie na wieści :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Dzieki za kciuki. Przydaly sie. Jurek urodzil sie o 10:35 z waga 3,66 kg. Pozdrawiamy wszystkie oczekujace mamuski.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    GRATULACJE :)))

    Treść doklejona: 19.04.16 14:19
    lista zmodyfikowana :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Muriah gratuluję :D
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Muriah gratulacje ogromne :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Muriah gratuluje :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Swoją drogą jakie to fascynujące, jak sobie pomyślę 10 tygodni wstecz, jak niektóre narzekały na swój stan, że tam boli, siam boli, niewygodnie. To myślałam przesadzają. Haha zapomniał wół, jak cielęciem był i jak wygląda 27 tydzień. Tak i mogę chylić czoła, też czuje się już gorzej. Mała dokazuje codziennie od rana do wieczora, tak, że już wiem, gdzie moje poszczególne narządy się mieszczą, w nocy trudno się oddycha, bo obecnie mam katar. Wogóle dziwię się sobie, że jeszcze tako funkcjonuje z moim 3 latkiem :P I uświadamiam sobie, że wcale już łatwiej nie będzie i nawet poród mi tego nie zapewni.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Ja pamiętam, ze też ostatni miesiąc ciazy narzekalam. I teraz niestety też zaczynam. Tak to wszystko jest ok. Ale noce są okropne. Wstaje gorzej niewyspana niż się kładę. A biodra tak mi dają czasu ze hej :/ no ale jeszcze trochę i odetchne ze ssakiem przy cycu heh :devil:
    --
  2.  permalink
    Muriah serdeczne gratulacje :)))
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    kaamii no właśnie wstaje gorzej zmęczona niż kładę się spać. Obecnie nie wiem, ile mogę zgonić na ciążę, a ile na zapchany nos i zawalone zatoki
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Jejku dziewczyny mi się już niewygodnie śpi a gdzie to jeszcze do końca :shocked:
    Jakoś w poprzedniej ciąży dokuczalo mi tylko nocne wstawanie siusiu :shamed:
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    No siusiu to co dwie godziny w nocy robie :) a z boku na bok to hop na plecy, odpoczynek i hop na drugi boczek :) no jak slonica :)
    Za to jak mi córka zaplacze w drugim pokoju to wyskakuje jak z procy i dopiero u niej reflektuje się, ze tak mi sprawnie poszło :) aż się boję ze wody mi odejdą bo w pierwszej ciazy wlasnie przy wstawaniu na siku mi odeszły.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    w poniedziałek na ip wylądowałam, tak mnie bolało w boku ( 2,5 roku temu miałam bardzo poważne problemy z nerką ) i mimo, ze w ciązy co miesiąc jestem u urologa wilałam jechać sprawdzić ... z dzidziusiem w porządku ... pani dokładnie na usg pooglądała... także tyle ok . w póżniejszym etapie ciąży mozliwe że będę miała zabieg założenia takiego cewnika z nerki bezpośrednio do pęcherza- zapomniałam jak to się fachowo nazywa ... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Ale to co kolka nerkowa? Jeśli tak to próbuj naturalnie z tym walczyć, herbatka z pokrzywy, dużo wody i ruch ile jest to oczywiście możliwe :) polecam też ciepłe okłady na nerke :)

    Kamii nie odetchniesz z dzieciaczkiem przy cycu :D ja sie zawsze śmiałam jak ktoś mówił że do lazienki nie ma czasu iść...a teraz jak już urodziłam to wszystko to sama prawda. Tak samo jak kiedyś mówiłam że jak można mieć depresje po urodzeniu dzieciaczka...a teraz u mnie baby blues na całego i dosłownie w szoku jestem że takie coś jednak występuje :) jeszcze w ciąży cieszyłam się że w końcu położe sie na plecach i brzuchu..i póki co to jedyny zrealizowany plan od ponad tygodnia :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Coś mi się wydaje że trochę będę okupować to pierwsze miejsce na liście.
    Po wczorajszej wizycie - szyjka i łożysko nieporodowe. Jak nic się nie wydarzy to w piątek mam KTG.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Agata wiem ze nie odetchne. Tak zazartowalam. Pamiętam dokładnie to zmęczenie, ból przy karmieniu, kołki od 1 tygodnia życia i wieczny płacz mój zpomieszany z jej płaczem. Ale liczę ze teraz będzie lepiej i znajde chwilę dla mamusinej dwulatki.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Wydaje mi się że to wszystko kwestia dobrej organizacji czasu :) ale teraz sama widzę że plany planami a dziecko i tak samo wszystko zweryfikuje i będzie tak jak ono chce ;)

    Renia to obys do tego ktg nie dotrwała i niech się już zacznie :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    °Agata°: Ale to co kolka nerkowa? Jeśli tak to próbuj naturalnie z tym walczyć, herbatka z pokrzywy, dużo wody i ruch ile jest to oczywiście możliwe :) polecam też ciepłe okłady na nerke :)

    miałam problemy z moczowodem po pierwszej ciązy,,, 3 miesiące po cięciu cesarskim, (nigdy wcześniej od urodzenia ich nie miałam), olbrzymie wodonercze, zatkany moczowód... lekarze w lokalnym szpitalu dopatrzyli sie kamyka 13 mm... miałam go"urodzić" na ketonalu byłam z dwa tyg... ale ból taki że bóle porodowe to pestka. poszłam prywatnie do urologa.. który natychmiast skierował mnie na oddział urologiczny , nerka nie działała od dłuższego czasu moczowód kilka krotnie powiększony , jego pękniecie groziło sepsą i zakażeniem organizmu, doktor kamyka się nie dopatrzył, tak samo jak reszta doktorków z oddziału... podejrzewali zszycie moczowodu przy cc... skończyło sie nefrostomią przez 3 miesiące dochodziłam do siebie ... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    O matko to współczuję...ja miałam jedynie kolke nerkowa i po 4 dniach urodziłam kamienia. Ból przeszedł ale wiem że to będzie wracało. U mnie już chcieli rurki wkładać w nerke żeby ją odbarczyc ale całe szczęście kamień sam wyszedł i od razu ulzylo.:cool:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthoremillka
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    czarnulka_91: My po wizycie. Szyjka miękka, rozwarcie na pół opuszka. A tak mi gin mówiła że urodzę dużo przed terminem ;)

    Bo to dziecię decyduje kiedy chce przyjść na świat :)
    Mój gin przeżywał w poniedziałek, że już miękka szyjka i tak nisko (cały czas była tak wysoko że ciężko było zbadać), rozwarcie jest i na pewno już niedługo, zaglądam w kartę... a tam 0,5 cm rozwarcia- też mi coś, w pierwszej ciąży też to słyszałam i urodziłam tydzień po terminie.
    Muriah gratuluję, Jurki to fajne chłopaki są :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Ja w sumie od swojego słyszałam już w 37tc, że rozwarcie na 1,5cm i z takim wylądowałam w szpitalu w 39tc i po 12h i oksytocynie, z takim samym rozwarciem na stole operacyjnym.
    --
  3.  permalink
    Strasznie puchną mi stopy i dłonie. Powiedziałam o tym gince w poniedziałek. Zleciła badanie moczu i kwasu moczowego. Wyniki moczu są ok ale kwas moczowy wyszedł 6,1 (norma 2,6-6,0) niby tylko troszkę powyżej normy ale jednak. Do ginki będę dzwonić wieczorem bo teraz ma wizyty to ciężko się dodzwonić. Nie wiecie co to może być? Czy się martwić?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Czarnulka patrząc na Twój suwaczek, to normalny stan rzeczy, możesz zmierzyć sobie ciśnienie, jak będzie w normie to raczej nie widzę powodu do zmartwień. Pewnie gince bardziej chodziło o to czy jest białko w moczu. Z czego pamiętam po znajomych to pod koniec ciąży większość z nich była opuchnięta.

    Treść doklejona: 20.04.16 19:54
    Ja w pierwszej ciąży nie miałam problemów z puchnięciem nóg za to ręce miałam jak dwa serdelki :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Ja w 38tc mialam szyjke zgladzona, rowarcie na palec a moje dziecie gdyby nie wywolane musialo byc w 39 to pewnie by jescze ze 2 tygodnie w brzuchu posiedzialo.
    A ja zaczynam ruchy maluszka wyczuwac:) Dzisiaj calkiem niezlego mini kopniaczka mi sprzedal:)
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Zazdroszczę pierwszych ruchów :shamed:
    U mnie łożysko na tylnej ścianie i nic. No ale to pierwsza ciąża
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Agat jestem ciekawa Twoich odczuć odnośnie ruchów. Ja na podobnym etapie zaczęłam czuć ruchy i jak sobie porównuje obie ciążę to jednak w pierwszej ciąży pamiętam kopniaki, ale nie czułam jak się dziecko wierciło, teraz mam wrażenie że najmniejszy ruch czuje, obrót, przemieszczenie :bigsmile:

    Yoasik ja w pierwszej ciąży dopiero koło 20tc czułam a teraz od około 15tc
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny dziś w nocy spalam na prawym boku i obudził mnie straszny ból brzucha,prominiujacy do nogi. Nie mogłam się ruszyć bo robilo mi się słabo. Byłam cała mokra. Dostałam skurczy chyba ze stresu. Mąż przekrecil mnie w bólach na plecy ipopchnal mala na drugą stronę macicy i ból minął. Czy któraś tak miała? Co to moglo być?
    Gdybym była sama nie miała bym szans sama wstać czy się przekręcić bo ból paralizowal mnie strasznie. Trwało to ok 10 minut.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    może ucisk na jakiś nerw, może niedlotlenienie mieśni przez ucisniecie naczyń. Skoro przeszło po zmianie pozycji to jak nic przez ucisk.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Mówią ze lepiej spać na prawym boku zeby nie naciskać na ważna żyle ktora przebiega bardziej po prawej stronie.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    na lewym :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Ja zarowno w pierwszej ciazy jak i teraz poczulam pierwsze ruchy wlasnie w 16tc. Corka ogolnie malo sie ruszala (teraz nadrabia:)) wiec glownie czulam wypychanie i wiercenie, zadko kopala. Teraz poczulam na razie jednego kopniaczka a reszte ruchow to takie wibracje czuje ( ktos to kiedys okreslil jako skrzydelka motyla-ja raczej jako szamotanie:)).
    Yoasik a nie na lewym boku? Wlasnie ja spie glownie na prawym bo na lewym nie potrafie. Najwazniejsze chyba zeby nie spac na plecach.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Teraz jak chodze to ciagle czuje tepy bol w nerce. Kiedyś miałam atak kamicy nerkowej i rzeczywiście ból jak w nocy. Tylko czy przeszłoby przy zmianie pozycji.
    Kurczę boję się i nie wiem czy jechać na IP czy czekać czy się powtórzy.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Zadzwon do swojego lekarza i zapytaj.
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    Yoasik - ja w pierwszej i w drugiej kolo 20 tygodnia. Spokojnie, jeszcze bedziesz miala dosc tych kopniakow :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Tak, na lewym oczywiscie. Myslalam o lewym , napisalam o prawym :)
    Na pewno macie racje ze bede miec dosc kopniakow ale za to spokoj ducha ze z dzieckiem jest ok ;)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Gin nie odbiera akurat :/ a powiedzcie czy w takim przypadku IP ginekologiczna czy zwykła?
    --
  5.  permalink
    Chyba ginekologiczna - na zwyklej sie beda bali cos robic bos w ciazy. Jak mialam mega wymioty w ciazy to tez mnie wyslali do polozniczego.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Wazme nospe jak nie pomoże to zalatwiam opiekę nad młodą i jadę.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Yoasik czy ja wiem, jak zacznie się ruszać to też się będziesz stresować czy nie za często, czy nie za rzadko, za mocno, za słabo ech... Normalnie uroki ciąży. Chciałoby się powiedzieć, że po porodzie się uspokoi, ale dochodzą inne zmartwienia.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Yoasik potem jak trzeba liczyc ruchy to tez ciagle sie czlowiek zastanawia, martwi. Mnie strasznie denerwowalo to liczenie, kazdy mowil mi co innego. Lekarz moj, polozne w szpitalu inaczej kazali liczyc i ciagle sie zastanawialam czy jest ok. A ze moja cora slabo sie ruszala to bylam juz szczesliwa jak ja mialam po drugiej stronie.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Ja teraz poczułam ruchy podobnie jak w pierwszej ciąży. Ale tym razem czuje je już regularnie i codziennie.
    I rano i wieczorem.
    Kto wie, może i wcześniej bym wyczula, no ale nie za bardzo się nad tym zastanawiałam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.