Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    O Emilka jakbym moje otoczenie słyszała:)) że mam taki mały brzuch a tu 6 miesiąc się zaczyna...wieczorami zasypiam na stojąco a dziecko starsze woli zasypiac z mamą i teraz mu wytlumacz....Będzie jazda jak się maluch urodzi w lipcu.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Oczywiście ja się dziwię czemu kobiety w ciąży w ogóle od początku nie mają tak dużego brzucha jak w 9 miesiącu ciąży :tongue::bigsmile: Haha
    --
  1.  permalink
    Pola waży 1560g :D przepływy ok ale uparciucha tak sie odwrócona że buzi nie chciała pokazać doktor kombinował ale nie dało rady także nie mam foty no szkoda , kolejna wizyta 9 maja w naszą rocznice może coś pokaże ale wątpie bo 3 tygodnie temu też buzie miała schowaną a i szyjka prawie 4cm zamknięta także super :D
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    A zobaczcie na sierpień, tylko jedna mamusia.
    To dopiero będzie przestój.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Emilka ja w pierwszej ciazy tez ciagle slyszalam ze brzuch mam za maly, ze nie wiedza gdzie ja to dziecko chowam. Tak to juz ludzie gadaja, szkoda sie przejmowac:)
    A i melduje sie po wizycie u gina. Z dzidziusiem wsio ok. Rosnie ladnie. Szyjka dluga, zamknieta wiec super:))
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    U nas tez po wizycie, dzidzia rośnie :) ułożyła sie główka w dół.
    Na 90% bedzie baby boy :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    cieszcie sie z malych brzuchow, skora zbedna wam nie zostanie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Tak sobie myślę że może trochę lżej mi będzie na samej końcówce.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Ja tam za to słyszałam "ale ty wielka jesteś!" :bigsmile:
    Choć córkowy brzuch się pokazał dokładnie na połowie, natychmiast po oczepinach na naszym weselu :bigsmile:
    Wcześniej był nie bardzo widoczny, zwłaszcza że miałam skłonności do oponki, więc jak ktoś nie wiedział, to mógł nie zauważyć.
    Jak po północy "wyskoczył" myślałam, że to od ilości jedzenia. Ale już został i potem rósł i rósł, i rósł.
    Z Wojtkiem chyba pokazał się wcześniej, ale szedł tylko do przodu, więc do końca ciąży zostałam laską- jak się na mnie patrzyło z tyłu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Haha wy słyszycie od osób postronnych, a co ja mam powiedzieć, kiedy to mój własny mąż się dziś zdziwił. Od miesiąca ma tyle roboty, że ostatnio chyba widział mnie w całej swej okazałości na święta i jeszcze nie miałam takiego brzucha, jak teraz :)

    Treść doklejona: 14.04.16 09:25
    Pomijając, że dziś musiałam mu uświadomić, że zostało 100 dni do terminu porodu.
    --
  2.  permalink
    My też po wizycie. Młody waży 897 gram i leży w poprzek co matce średnio się podoba. Ale najważniejsze żeby jemu było dobrze.
    Co do wielkości brzucha to ja już słyszałam, że mam wielki brzuch. A gdzie tam koniec. A jak mówię że przytyłam tylko 5kg to każdy robi oczy, że mało...
    --
  3.  permalink
    Klementynaaa: A jak mówię że przytyłam tylko 5kg to każdy robi oczy, że mało...
    - ale mama nie musi tyc jak jest w ciąży. Ja na koniec miałam 5 kg na plusie. Maly wazyl 3400.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    madziik1983: ale mama nie musi tyc jak jest w ciąży. Ja na koniec miałam 5 kg na plusie. Maly wazyl 3400.

    Mam tu przyjaciółkę, która przybrała 1,5 kg, a syn urodzony z wagą ponad 4 kg. Czyli w ciąży schudła, bo dziecko duże, a gdzie jeszcze waga łożyska, wód płodowych.
  4.  permalink
    ja narazie z wagą nadal 1kg na minusie :D
    --
    •  
      CommentAuthorczarnulka_91
    • CommentTimeApr 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Mnie calkiem rozlozylo ;/ miesnie bola, masakryczny kaszel, nos calkowicie zatkany w nocy nie moge spac. Pije mleko z miodem i czosnkiem ale nic nie pomaga boje się że do porodu mi nie przejdzie :cry:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Moją koleżankę na końcówce ciąży tak rozłożyło, że trafiła do szpitala na antybiotyk w kroplówce, bo nic nie działało.
    Tobie życzę, żeby jednak zechciało ustąpić przed powitaniem małego człowieka.
    Zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    my też po wizycie ... na 1000% chłopak :wink: rośnie sobie ładnie ... a mnie już średnio ciekawie, bo mocz fatalny.. dostałam furaginę , jakieś tabletki na twardnienie i bóle brzucha dorażnie ,,,, jutro marsz do urologa i mam nadzieję, że to nie będzie powtórka z nerkami :cry:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Tejsha gratuluje drugiego syneczka:)
    a masz jakieś objawy twardnienia brzucha?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Gratulacje dla synkowych mamuś :) tak jak czytam i słucham to 2016 należy do płci męskiej ;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Yoasik08: to 2016 należy do płci męskiej

    tylko na mnie nie działa jak zwykle i na 5 dziewuchę czekam ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    [quote=mooniia][/quote] to tak dla równowagi ;)

    Na kiedy zapisać się na badania połówkowe? W którym tygodniu?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    najlepiej w 21 czyli skończony 20 :) ale generalnie chyba jest 18-23
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    mooniia: najlepiej w 21 czyli skończony 20 :) ale generalnie chyba jest 18-23

    Dokładnie.
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Mooniia u mnie tez raczej dziewczynka wiec nie sami chlopcy. Choc u mnie jeszcze wczesnie to nie przypuszczam zeby m nosila chlopca bo u mnie w rodzinie same dziewczeta sie rodza. W porywach jeden chlopak na pokolenie;)
    --
  5.  permalink
    No mój tata 3 corki i 3 wnukow ;) Wyrownalo się hi hi
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    skapula: a masz jakieś objawy twardnienia brzucha?
    po całym dniu mi się brzuch spina, nie zawsze ... ale jak jest taki intensywny dzień z pierworodnym na polu to tak bywa :D:sad:
    też mam wrażenie że na około sami chłopcy się rodzą :wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    tejsha, u mnie podobnie, tez mam takie dni, że czuje bardziej brzuch i lekki dyskomfort z powodu napięcia…ale gin nigdy ani w pierwszej ciąży (tez tak miewałam) ani teraz nie widział w tym problemu. Raz tylko jak byłam (pierwsza)ciąża u innego lekarza, to zauważył problem i przepisał scopolan, po przeczytaniu ulotki nie wzięłam go jednak...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Dziewczyny wyszedł mi niski ciężar moczu 1,009 (przy normie 1,015-1,030) - wymaga konsulatacji z lekarzem? Jaka może być tego przyczyna wg Was?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    zwiekszona podaż płynu lub cos co ma działanie moczopędne. Jeśli inne parametry są w normie to olać
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Trudno stwierdzić odnośnie moczu.

    U mnie też babeczka w brzuszku rośnie, a w domu lata płeć męska i hałasuje 😋

    Ja mam inny problem, zaczyna mi skakać ciśnienie. Na razie mam mierzyć 2 razy dziennie i zapisywać + jak będę czuć się słabo i mieć zawroty głowy również.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    skapula ja mam tabletki z magnezem nie żaden lek , wiec to chyba bezpiecznie :wink:
    no czasem dzień daje po dupie zwłaszcza jak sie ma prawie 3 latka w domu :D ale nie jest żle :wink:
    Sewila, kontroluj to ciśnienie , bo nadciśnienie niebezpieczne w ciąży ... :sad: ja za to w drugą stronę , u mnie ciśnienie ledwo zipie 100 nie przekracza nigdy :sad::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Yoasik08: Dziewczyny wyszedł mi niski ciężar moczu 1,009 (przy normie 1,015-1,030


    Ja w ciąży ciężar miałam 1,000. Lekarze uspokajali, a ginekolog endokrynolog kazał przyjść po porodzie dopiero. Nie poszłam, bo po porodzie do dziś ciężar mam w normie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    ja cala druga polowe ciazy mialam niski ciezar moczu. olac to
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Tejsha u mnie standardowo ciśnienie w granicach 90/60, maksymalnie 110/60. Nawet jak nie byłam w ciąży to nigdy tych wartości nie przekraczało. Mierzyć będę na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Sewila u mnie bardzo podobne ... w ciąży to jeszcze niższe mam ... masakra to /... no ale lepiej to niż nadciśnienie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Z mężem mamy konflikt serologiczny. To nasza pierwsza ciąża. Nie plamilam ani nie krwawiłam. Ok 8 tygodnia nie miałam przeciwciał. Wczoraj odebrałam wyniki i jest napisane "podejrzenie wystąpienia przeciwciał".
    Gin dał mi skierowanie do poradni hematologicznej. Boje sie
    Ktoś miał taki przypadek ?
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Mam do Was pytanie...
    Od kilku dni mam jakis bol, tak jakby w gornej czesci posladkow ale pod ledzwiami. Bol podobny do bolu po jakims uderzeniu, tak jakbym miala tam sporego siniaka. Szczegolnie sie daje we znaki jak schyle sie do zlewu myjac zeby czy do laptopa ktory stoi na stole i jak sie podnosze to czuje dosyc mocny bol. Nie wiem czy to normalne? Czy moze wynikac z jakis zmian ciala w ciazy… ale w sumie gdyby sie cos rozciagalo itp to chyba z przodu boli a nie z tylu? Spotkalyscie sie kiedys z czyms takim? Nie wiem czy umawiac sie do gina czy jeszcze poczekac… miala ktoras z Was cos takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Ja miałam takie bóle przez jakieś 2 tygodnie jakoś 8-10 tydzień. Mówili ze moze to byc cos w rodzaju rwy kulszowej. Ból przeszedł i póki co nie wrócił
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Dziewczyny macie sprawdzone sposoby na twardnienie brzucha? Poza magnezem i innymi przeciewskurczowyni? Leżeć ciężko bo w domu 1.5 roczna panna :/ A to dopiero 22 tydz.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Yoasik08: Ja miałam takie bóle przez jakieś 2 tygodnie jakoś 8-10 tydzień. Mówili ze moze to byc cos w rodzaju rwy kulszowej. Ból przeszedł i póki co nie wrócił
    ja miałam identycznie ,,,, potem ból zniknął i do tej pory nie ma śladu :wink:

    Yvoonne najlepszy to wiadomo odpoczynek ... szkoda ze nie zawsze się da :sad: a rozumiem bo u mnie w domu prawie 3 latek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Yvonne, odpoczynek....
    wiem, że nie ma jak, bo sama mam takiego malca.
    No ale nic innego nie doradzimy.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    No właśnie odpoczynek. W sumie lekko awykonalne, bo u mnie w domu również niespełna 3 latek.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Kurcze no właśnie z tym odpoczynkiem to same wiecie jak jest :/ Zabawa z małą, obiad, spacer... a tu jeszcze prawie drugie tyle przede mną. W poniedziałek mam wizytę, zobaczymy co dr powie. Ale zapewne właśnie zaleci więcej odpoczywać. A nie wyobrażam sobie leżeć w szpitalu i zostawić małą:(
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 15th 2016 zmieniony
     permalink
    A ja wróciłam z połówkowego, wszystko ok i będzie dziewczynka:smile:

    a rwa kulszowa dokucza mi już chyba od miesiąca...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Skapula a pierwsza to też dziewczynka??
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Nie, chłopak, więc będzie tak zwana (imho bez sensu) parka:)
    Kurczę, trochę się boje tych relacji matka-córka, wydaje mi się, że matka-syn jest łatwiejsza...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Yoasik odpisalam Ci na watku o konflikcie serologicznym
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    Skapula no to widzę, że stajesz przed takim samym wyzwaniem jak ja :)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    skapula: Kurczę, trochę się boje tych relacji matka-córka, wydaje mi się, że matka-syn jest łatwiejsza...

    Skapula , bo nie masz córki jeszcze :wink: urodzisz, i pewnie wyda ci się ta relacja taka sama naturalna jak z synem :wink:
    --
  6.  permalink
    No ja zawsze slyszalam ze synowie mamusiowi a córeczki tatusiowe.. No mój synek jak najbardziej za mna, na dworze nawet z tata za reke nie pojdzie jak jestem ja :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.