Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Ja ostatnio tez tak miałam , biegunka i wymioty - lekarz zalecił wegiel nawet kilka tabletek , smecte 3x1 saszetka i elektrolity .i to było wszystko na co mi pozwolono jak to w ciąży . Do tego jadłam kisiel , gotowana marchewke . po 2-3 dniach przeszło .
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Elfika jeśli będziesz bardzo wymiotować i mieć biegunę stulecia to niestety będziesz musiała iść do lekarza i kontrolować stan nawodnienia. Koleżanka moja w szpitalu własnie jest pod kroplówką.
    --
  1.  permalink
    Ja po calodziennych wymiotach sama poszlam do szpitala po poludniu bo sie balam odwodnienia. Nawet wode zwracalam.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Ja mam do karty ciąży dopiętą kartkę, że mam się zgłosić na IP gdy biegunka utrzymuje się dłużej niż 24h a wymioty są częstsze niż 3 razy na dobę. I to stoi obok skurczy, krwawień czy sączenia wód..
    Jak będzie źle to jedź.
    --
  2.  permalink
    Mati wczorajszej nocy tez wymiotowal, tak nim szarpalo, ze na dobre usnelismy jakos kolo 6 rano :/ wstal rzeski i wyspany po 9..w przeciwienstwie do mnie, matka jak zombie wygladala :P
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Współczuje jelitówki zwłaszcza w ciąży. Mnie ona ogólnie lubi ale mam nadzieję, że się jakoś z D. uchowamy na czas mojej ciaży :)
    Cały weekend spędziłam na uczelni i zmęczenie dopiero wyszło dziś....padam..troche ogarnęłam dom i siedze, zaraz się położe i coś pooglądam. Po 14 lecę po mlodego do przedszkola;)

    Biedronka powodzenia:)))!
    U mnie za 2 tygodnie półmetek :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję porady, moja Nataszka przywlokła z przedszkola ospę!

    Jest cała obsypana, czyli zaraża.

    Czy ja jestem zagrożona, pytałam mamę czy chorowałam na ospę ale powiedziała, że nie pamięta, że raczej tak ale nie daje mi gwarancji.

    Dodzwonić do pani ginekolog się nie mogę, nie wiem co robić...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Biedronka powodzenia.
    Ja kilka tyg temu tez przechodzilam jelitowke synek przyniosl z przedszkola.

    Dziewczyny kiedy mozna mowic o nadcisnieniu w ciazy?? Dzisiaj lekarza zaniepokoilo moje cisnienie. Kazala kontrolowac. W pierwszej ciazy nie mialam zadnego problemu, mialam praktycznie ksiazkowe cisnienie.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Rumba może zadzwoń na IP. Choć wydaje mi się, że nic nie da się zrobić. Podobno można się zaszczepić ileś tam godzin po kontakcie, ale nie wiem czy w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Rumbcia kurcze :( skonsultuj to z lekarzem, bo można też półpasiec załapać.
    Zdrówka dla Nataszki.
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    ospą zaraża się na 2 tygodnie od wysypania.
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Dodzwoniłam się! Ginekolog kazała zbadać poziom przeciwciał ochraniających przed ospą / na które czeka się 7 dni :(

    Jeśli nie miałam ospy a zachoruję podają immunoglobinę. Wg mnie i tak jest już za późno bo trzeba ją podać do 96h od kontaktu z chorą osobą.

    Dodatkowo dowiedziałam się, że w mojej karcie dziecka nie ma info, że ospa była przebyta.

    :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeNov 21st 2016 zmieniony
     permalink
    rumba z Poznania jesteś bo nasza Ania w piątek przyszła też z ospą?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Nie, z Krakowa. Chyba sezon na ospę się zaczął, córka przyjaciółki też chora.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 21st 2016 zmieniony
     permalink
    rumba, jaka dzielnica? Mam się bać wychodzić na pole? My na Podgórzu ;)
    Poza tym Rumba, w Twoim wieku ciąży to już nie jest nic niebezpiecznego, więc głowa do góry. Moja przyjaciółka miala ospe w 5 tygodniu, stresu było co nie miara ale wszystko dobrze sie skonczylo
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    stan podgorączkowy mam :(
    a jutro kontrola w IMiD, w środę u Roszkowskiego…
    i co teraz?
    -- [/url]
  3.  permalink
    Elfika cieple mleko z czosnkiem i miodem na noc :) wiem, ze bleeee ale stawia na nogi :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    uuu Kochana ale to nie przy jelitówkę...

    jestem po rozmowie z ginem. załatwia mi nawadnianie ambulatoryjne bo u nas to tylko na oddziale...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Rumba, ja w tej ciąży ok 20 tyg. złapałam wirusa ospy (półpasiec), nie byłam w ogóle leczona (miejscowo, ale nie antybiotykiem stricte na ospę, bo zbyt późno został zdiagnozowany i nie było sensu), wszyscy lekarze (ginekolodzy, interniści) uspokajali, że jest mniej niż 5% szans, żeby wpłynęło to na dziecko. Usg, echo serca, moje wyniki - wszystko jest zupełnie dobrze jak na razie (31 tydzien). Wiadomo, że nie będzie pewności ale... i bez ospy nigdy nie ma ;)
    --
  4.  permalink
    Aaaa no tak Elfika, pisalas rano, ze jelitowka Was dopadla :\ dobrze, ze zalatwilas sobie nawadnianie!

    Ciezarnym z wada wzroku, czy Wam tez przy ciazy dokuczaja bardziej oczy? Bardziej pieka, swedza, lzawia?
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Dziękuję dziewczyny troszkę mnie uspokoiłyście.

    Elyanna mi gin powiedziała, że w razie braku przeciwciał lub w razie zarażenia podadzą mi immunoglobinę, nie wiem zobaczymy.

    Życzę zdrowia dla Ciebie i maleństwa



    staraczka1986: Ciezarnym z wada wzroku, czy Wam tez przy ciazy dokuczaja bardziej oczy? Bardziej pieka, swedza, lzawia?



    Mnie nie pieką ale zauważyłam, że wzrok mi się nieco pogorszył :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    od ponad godzinki leżę sobie na sorze na obserwacyjnej z kroplówką. to była dobra decyzja by tu przyjechać bo mam strasznie niski potas. ktg już się spisało-nieco wysokie, czeka mnie jeszcze druga butla więc pogoniłam Małża bo do 12 to się spokojnie zejdzie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    ty to masz 'przygody' elfika w tej ciąży. Normalnie współczuję i trzymam kciuki żeby już nic was złego nie spotkało i żeby wszystko się dobrze zakończyło.
    U mnie na razie 'nudna' ciąża i mam nadzieję, że tak zostanie.
    Od kilku dni czuję w końcu konkretne ruchy, tzn delikatne pukanie ale nie muszę się zastanawiać czy to to czy nie to. Także jestem spokojniejsza.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    staraczka1986: iezarnym z wada wzroku, czy Wam tez przy ciazy dokuczaja bardziej oczy? Bardziej pieka, swedza, lzawia?

    to normalne. ja cala ciaze nosilam okulary, choc na codzien nosze soczewki. w ciazy nie dalam rady.
    -- ;
  5.  permalink
    Elfika dobrze, że Twój gin tak zadziałał. Ja zaś nie mogę zasnąć. Na dodatek źle się czuję, coś mi serducho wali mocno, katar do buzi skapuje, chociaż na polsiedzaco śpię... No masakra.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Rumba trzymam kciuki za twoje zdrówko!

    Elfika i jak po kroplówkach?

    Dziewczyny kiedy mozna mowic o nadcisnieniu w ciazy??

    Z tego co wiem wtedy gdy ciśnienie jest od 140/90.
    A ty ile masz?

    Ciezarnym z wada wzroku, czy Wam tez przy ciazy dokuczaja bardziej oczy? Bardziej pieka, swedza, lzawia?

    Mnie nic się nie dzieje, normalnie noszę soczewki. Zresztą w żadnej ciąży nie miałam z tym problemu.
    A wadę wzroku mam sporą.
    --
  6.  permalink
    Dzieki dziewczyny!
    A ja wlasnie mam odlot z oczami. Pieka i lzawia na potege. Ale spoko, dam rade ;)
  7.  permalink
    Elfika,zycze zdrowia, z tym sorem to na pewno była dobra decyzja.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    i jak Elfika dziś się miewasz
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    staraczka1986: A ja wlasnie mam odlot z oczami. Pieka i lzawia na potege. Ale spoko, dam rade ;)


    A długo tak masz? Może po prostu jakieś zapalenie spojówek Cię dopadło, chociaż nie życzę. Lepiej skontroluj u okulisty.
    --
  8.  permalink
    Od rana mam biegunkę, wymiotowalam. Jelitowka również mnie dopadła :-/ czuje się okropnie
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Laski, po kroplówkach jest zajebiście. co prawda jeszcze bolą mnie mięśnia w całym ciele ale np pierwszy raz od dawna nie miałam skurczy w nogach w nocy.

    w ogóle to jesteśmy już po kontroli w IMiD. niestety inna lekarka, bardziej zakręcona była, ale do przeżycia ;)
    cały wynik ogarnę jak wrócę do domu ale póki co komory lekko poszerzone, wciąż w granicach normy i na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby wcześniejszej ewakuacji Małej :) najwcześniej 39t0d :)
    -- [/url]
  9.  permalink
    To dobrze, niech Malutka siedzi w brzuszku jak najdłużej ;-)
    --
  10.  permalink
    [quote=hopefully][/quote]
    Wlasciwie to od poczatku ciazy :) zapalenie spojowek to nie jest. W tym mam wprawe bo dzieci w pracy czesto maja. Na szczescie jakos nigdy sie nie zarazilam (tfu tfu). :) Czytalam wlasnie, ze tak moze byc od podwyzszonego progesteronu i olrca sie zakrapianie oczu sztucznymi lzami.

    Elfika to super wiesci! Obyscie do konca mieli juz spokoj i zero stresu!
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    A ja jestem,zła jak nie wiem, bo lekarz dał mi skierowanie do szpitala na patologię ciąży trzy dni przed terminem porodu. Bo jestem przeziębiona i mam cukrzycę ciążową leczoną dietą. Jestem załamana. Zrobił mi ktg - ok, szyjka wysoko i zamknięta. Waham się, czy jechać i w razie czego odmówić pozostania na oddziale, czy w ogóle zignorować to skierowanie i lecieć już na urlopie rodzicielskim...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Justyna, spokojnie. to, że masz skierowanie to nie znaczy, że musisz z niego korzystać. rób regularne ktg, trzymaj dietę i naturalnie wywołuj poród ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    A ja się dziś poryczałam bo patrząc na lusie i jednocześnie czując kopniaczki uświadomiłam sobie, że naprawdę będę mieć drugie dziecko. I pomyślałam sobie, że teraz będę musiała dzielić tą miłość na dwoje małych ludzi. Nie wiem jak to zrobię, boję się że lusia będzie czuła się odrzucona albo coś :(( Może pomyśli że już jej nie kocham, że teraz mam inną dzidzie. Tak się martwię jak to będzie, co zrobię jeśli będę sama i obydwoje będą chcieli mojej uwagi. Ehh te hormony.. To sobie poryczałam...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Ikaan ja nie martwię się na zapas, za to moja tesciowa a i owszem :/ ciągle pyta co to będzie, aż mam dość. Wymyśliła,ze Natka do nich pojechalaby na tydzien. Totalna glupota, jeszcze gorzej byloby. skoro nigdy nie spędziła dnia/nocy bez nas, rodzicow.

    Elfika super uczucie po glukozie dozylnej jest,speed normalnie ;)

    U mnie mega katarzysko :(
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    No tak, nie pojadę na tę patologię, ale zostaję bez L4. Moze to też głupie i drobiazgowe z mojej strony, ale wolałabym wykorzystać macierzyński po porodzie i dłużej pobyć w domu z dzieckiem. Lekarz twierdził, że jeśli szpital mnie odeśle, to mam wrócić do niego po L4. Ta, ale już widzę, jak się pozbędą źródła zarobku. Swoją drogą ponoć u nas w,mieście lekarze i tak dają L4 do dnia porodu wyznaczonego w karcie ciąży. Wg mnie to nie fair. Co więcej, na dniach otwartych w szpitalu dowiedziałam sie, że "nikt już nie czeka dwóch tygodni po terminie porodu", czyli jadą z wywoływaniem.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Ally, to nie była glukoza. dostałam roztwór izotoniczny do infuzji [optilyte] z jakimiś dodatkami :)

    Justyna, to powiedz lekarzowi, że Cię zwrócili. przecież on tego nie sprawdzi...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Justyna, ale czemu bez L4? niech ci lekarz wypisze na nastepne 2 tygodnie, jak urodzisz to ci wystawia kartke do macierzynskiego. co to za praktyki dziwne tam u was?
    a w szpitalu tez powinni wypisac kartke do macierzynskiego z dnia urodzenia, a do tego czasu wystawic L4 normalnie. wszystko to w momencie opuszczania szpitala. ja tak mialam jak piotrka rodzilam. dostalam l4 wstecz, a macierzynski od dnia porodu, mimo ze lezalam kilka tygodni.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Ikaan- spokojnie. Jak drugie dziecko się rodzi to robi sie dodatkowe miejsce w sercu i miłość się mnoży a nie dzieli. Wiem, że teraz ciężko Ci to ogarnąć, ale jak dzidzia sie urodzi to poukladacie świat na nowo i bedzie dobrze :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Ikaan nie masz się czym martwić. Nie zapominaj że twoja córeczka jest jeszcze malutka i nie będzie analizować tego tak jak ty :) Oczywiście pierwsze momenty gdy dwójka potrzebuje uwagi są ciężkie ale szybko człowiek uczy się dostosować. Można czytać książeczkę starszemu dziecku gdy młodsze się karmi, można młodsze wsadzić w chustę i ze starszym się bawić. Nie będzie tak źle, głowa do góry.

    Justyna dokładnie tak jak pisze Ewasmerf. Niech gin wypisze ci L4 a jeśli urodzisz przed jego końcem to się jego bieg przerywa. Wystarczy zaświadczenie ze szpitala lub jak u mnie kopia wypisu z datą porodu.
    --
  11.  permalink
    Justyna - mi na tydzien po terminie dal jeszcze L4, ale pozniej juz nie i kazal sie zglosic do szpitala a tak juz nie dali L4 tylko macierzynski wypisali wiec w sumie niby jestem stratna 3 dni, ale zwazajac na termin porodu to do przodu 7 :P
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    dzięki, właśnie zamierzam kupić chustę. Chciałam już przy pierwszym ale jakoś nie wyszło. Teraz na pewno się przyda. Ja niby wiem, że dam radę i wszystko się ułoży ale kurcze mam takie dni, że zaczynam w to wątpić i muszę sobie poryczec. W pierwszej ciąży nie miałam takich humorów a teraz to masakra.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Ja miałam podobną sytuację, lekarka wystawiła zwolnienie do daty porodu wyznaczonego z kalendarza. Mimo że chodziłam cała ciążę prywatnie, nie chciała dać więcej! Ponoc nie może .
    Ja to rozwiązałam inaczej, poszlam do lekarza rodzinnego i mi wystawiła :) jeszcze na 2 tyg, z powodu grypy czy infekcji :) a urodzilam po tygodniu.

    A czy u was przy porodach dają płyn PWE ( wieloelektrolitowy) . U nas tak i myślę, że to fajne rozwiązanie :)
    Elfika a jakbyś super się czuła po glukozie, wow:))) miałam kilka razy i normalnie umarłego podnosi.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Justyna, zrób tak jak ally- skoro gin nie chce wypisać, niech ci wypisze rodzinny. Też może.
    --
  12.  permalink
    Dziewczyny my juz w domu! Wszystko przebieglo zgodnie z planem i w poniedzialek o 12 Julia byla juz z nami! Wazyla 3024 i dluga na 49 cm :) Zdrowiutka i glodna :devil:
    Pozdrawiamy!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    ikaan ja też mam takie myśli tylko że ja mam już starszego tego mojego brzdąca :) a co do kopniaków to kurcze albo ja już mam schizy albo serio nie czuje :( czasami wydaje mi się że cos czułam ale potem już wydaje mi się że to jednak nie było to... już zaczynam się denerwować... dobrze, że jutro mam wizytę i zobaczymy co tam u kruszyny słychać :)
    --
  13.  permalink
    Ja po usg, się nasiedziałam, niby miałam na 9.30, a weszłam po 13 do gabinetu ;/
    Co do samego usg, to maluch odpowiada 32w0d waży 1866g (+-272g), serducho biło 150, przepływy dobre, łożysko pierwszy stopień. Tylko martwi go to, że główkę ma dużą (komory nie poszerzone) , a nogi krótkie, stwierdził, że widocznie po nas będzie niski.
    Mówiłam mu, że boli mnie podbrzusze jak chodzę i stoję, to stwierdził, że to normalne, ale jak mnie boli, to mam iść do szpitala i mam leżeć... zmierzył mi szyjkę 29mm, 3 tyg temu miała 35mm powinnam się martwić?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.