Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    czekamy w kolejce do profesora. jest lekka obsuwa...
    stres milion!!!!
    -- [/url]
  1.  permalink
    Kciuki Kochana :)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Elfika powodzenia, wierzę, że będzie dobrze! :)
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    kciuki elfiko..
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Asiunia ja w zasadzie dopiero od kilku dni czuję kopniaki takie, że mogę na 100 % powiedzieć że to to. A w pierwszej ciąży czułam już na pewno od 16 tygodnia także tak to bywa chyba.
    Elfika kciuki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Trzymam Elfi i łączę się w bólu bo ja też w kolejce na prenatalne !:)
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odzew. Ostatecznie poszłam do lekarki rodzinnej i dostałam zwolnienie na tydzień. Co do ginekologa, to w życiu nie wypisałby mi zwolnienia na dwa tygodnie na tym,etapie -ostatnio chodziłam,do niego co tydzień, a nawet pół. Wiedziałby, że szpital mnie nie odesłał, gdyż na skierowaniu jest informacja dla lekarza kierującego, którą w przypadku odesłania powinnam mu pokazać. Co wiecej, skierowanie wystawił do prywatnego szpitala, z którym współpracuje... Dzwoniłam wczoraj na infolinię do ZUS-u i wiem już na 100%, że l4 przerywa poród, a wcześniej nie ma żadnych ograniczeń terminem porodu wbrew panującej u nas tradycji.
    elfika - niezła pora na wizyty lekarskie, ja już jestem na tym etapie, że dla mnie to głucha i ciemna noc 😉 Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Justyna, do 16 pan profesor jest w CZD...

    sama wizyta... w porządku. profesor na początku sprawiał wrażenie mocno zdystansowanego ale tak naprawdę to bardzo miły człowiek z fajnym poczuciem humoru :)
    obejrzał MRI, pokręcił nosem, że znowu laski z IMiDu spieprzyły badanie... a zdjęcia usg kiepskiej jakości..
    w każdym razie mamy w końcu oficjalną zmianę klasyfikacji z przepukliny mózgowej na oponową!!!
    niestety statystyka mówi również o 80% szans na wady kory mózgowej, móżdżku, ciała modzelowatego itp. ale to dopiero wstępnie będzie można ocenić po porodzie.
    mamy również 60% szans na wodoglowie, które leczy się operacyjnie poprzez wszczepienie zastawki.
    czyli jesteśmy w punkcie wyjścia... aczkolwiek wizyta nie miała negatywnego wydźwięku.
    termin porodu w dalszym ciągu uzależniony od ewentualnych zmian zachodzących w mózgu, np poszerzenie komór. jeśli nic się nie zmieni czekamy do możliwie jak najbliżej terminu.
    jutro wysyłam skany badań do Łodzi na wstępną konsultację z drugim profesorem, z ramienia Fundacji Gajusz...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    elfika mam nadzieję, że dobrze wyczytałam, bo dla mnie to brzmi (tak z perspektywy z boku) jak dobre wieści... szczególnie ta szansa, że doczekasz do terminu (lub możliwie blisko)
    Trzymam nadal za was mocno kciuki.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    helva: elfika mam nadzieję, że dobrze wyczytałam, bo dla mnie to brzmi (tak z perspektywy z boku) jak dobre wieści...

    biorąc pod uwagę całokształt wizyty, to nie zauważyłam żeby profesor położył na nas krzyżyk...
    natomiast jeśli wziąć wycinek o tym, że jest 80% szans na niedorozwój kory mózgowej, która jest odpowiedzialna ... za wszystkie funkcje poznawcze oraz emocjonalne.... albo 80% szans na niedorozwój móżdżku, który jest odpowiedzialny za ruch, przesył impulsów itp... o ciele modzelowatym to już nawet nie chcę myśleć...

    Treść doklejona: 23.11.16 22:55
    z drugiej strony, jak mówi moja przyjaciółka, mamy 20% szans, że nic z tego nie będzie miało miejsca.
    i kurcze ma rację.
    ja miałam 30% szans na uratowanie ręki przed amputacją powyżej łokcia. innymi słowy 70% szans na to, że mi ją upier. utną powyżej łokcia. a rękę mam. i to w całkiem niezłym stanie jak na ten rodzaj uszkodzenia nerwu...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    elfika: z drugiej strony, jak mówi moja przyjaciółka, mamy 20% szans, że nic z tego nie będzie miało miejsca.
    i kurcze ma rację.
    j

    Wlasnie od razu tez tak pomyslalam, ze przeciez ktos jest w tych 20%. Dlaczego nie Wy? :wink
    Tobie udalo sie wyjsc ze statystyk medycznych obronna reka :wink: to i Klarce sie uda :wink:.
    Teraz bedziecie miały jakies czestsze kontrole glowki?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    raczej nie. 12.12 jesteśmy u Roszkowskiego, który raczej nie wyznaczy nam wizyty między świętami a nowym rokiem, to już chyba zrobię u swojego gina. co jak co ale ocenę komór ogarnie.... a potem cc w pierwszym tygodniu stycznia. tak myślę...

    obudziłem się z bolącym gardłem i cieknący nosem... zajebiście...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika musisz myśleć o tej szczęśliwszej stronie procentów. Ja wierzę że wszystko będzie ok!
    Zdrowia

    Stokotko jak po prenatalnych?

    Tylkonadzis jak na moje oko 29mm szyjki w 30tc to całkiem ok. Ja na twoim etapie miałam już krótszą, niewiele ale jednak.
    A lekarz coś więcej o szyjce mówił? Jakieś zalecenia?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Ja od dwóch dni męczę sie z zatkanym nosem i katarem. Nie mogę spać bo nie ma nic gorszego jak zatkany nos. Jak siedzę za długo to boli kręgosłup ba tylko wtedy w miarę mogę oddychać. Żyć nie umierać. Łapie chyba wszystko co można bo miałam tydzień przerwy i znowu przeziębienie. Zaraz wychodze na wizytę do gina.. Dam znać jak wrócę.
    -- ;;;;
  2.  permalink
    zygzakowa: Tylkonadzis jak na moje oko 29mm szyjki w 30tc to całkiem ok. Ja na twoim etapie miałam już krótszą, niewiele ale jednak.
    A lekarz coś więcej o szyjce mówił? Jakieś zalecenia?


    Mówił, że jak na ten tydzień i, że to moja druga ciąża, to szyjka jest ok, ujście jest zamknięte.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Ja po wizycie. Wszystko ok. Mam utrzymać leczenie. Za tydzień kontrola szyjki i zobaczymy czy przedłużamy leczenie czy powoli odstawiamy leki. A tak czy inaczej tryb oszczędny mam conajmniej do końca roku.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Mi na katar (3tygodnie się meczylam) pomogło calcium z wit C za radą pediatry Antkowego
    -- [*] 19.03.2016
  3.  permalink
    Moge piatke przybic ze wszystkimi zakatarzonymi, kaszlacymi i chorymi :( niestety mleko z czosnkiem i miodem nie dalo rady, dziec nie toleruje tego smkaku. Jutro lece do lekarza i mam nadzieje ze dostane zwolnienie na wygrzanie sie w wyrku.
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też melduje się po wizycie u gina. Wszystko jest ok, z tymi ruchami mówił że spokojnie ;) Przyglądał się, i przyglądał i nie widział jajeczek :D chociaż to na 100% dowiem się pewnie na prenatalnych w styczniu ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Zakatarzone przyszłe mamusie, na katar jest rewelacyjny czosnek ALE nie do jedzenia,
    tylko do wachania. Na noc należy rozgniesc kilka ząbków czosnku i położyć obok łóżka.
    Fakt, że będzie trochę śmierdziec, ale warto. Zdrówka!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Kiedy zaczęłyście prać/prasować ubranka/pieluchy dla dziecka? Jakoś cały czas mi się wydaje, że jeszcze mnóstwo czasu (31 tydzień), a i wózek stoi od 2,5 roku w piwnicy, też wyprać pokrycie by trzeba było, koła sprawdzić...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Ja narazie wszystko zbieram i segreguje. Ale nie zamierzam długo zwlekać bo za jakieś 1,5 miesiąca to mało co zrobie, bo ból pleców już teraz mi doskwiera. Więc ja już powoli wszystko przygotowuje i dokupuje brakujące rzeczy. A za prasowanie i ukladanie ubranek to sie pewnie wezme po nowym roku czyli koło 32 tygodnia bo mam prowadzić oszczędny teyb życia. Chociaż prasowanie raczej mi nie grozi bo mam suszarke wiec tylko poskladam i powkladam do komody. Ja w poprzednich ciążach na miesiąc przed terminem już się do niczego nie nadawałam więc ja będę robić tak żeby na koniec stycznia wszystko już było gotowe. A rodze na początku marca.
    -- ;;;;
  4.  permalink
    Ely, ja jeszcze nic nie zrobilam. Nie mam ciuszkow przyszykowanych, popranych ani poprasowanych. Torba do szpitala nie spakowana :P no nic kompletnie nie zrobione.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Ja pod koniec ciąży też byłam mega zakatarzona i pomogły inhalacje. Robiłam z tego co miałam w domu a co czytałam, że może przy katarze pomóc. Przygotowywałam na zmianę: lawendę z szałwią, majeranek z miętą + kilka kropli amolu. Po 3 dniach (2-3 inhalacje dziennie) było już super więc polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Anecia84 ale szyjka się nie skraca?
    Oszczędzaj się!

    Asiunia892 to wstępnie gratuluję córeczki :bigsmile:

    Elyanna z synem zaczęłam prać ciuszki ok 34tc. Z córeczką wcześniej bo ok 30tc ale to ze względu na ryzyko że będą ją wcześniej wyciągać z brzucha.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Szyjka narazie na tym poziomie co ostatnio. Za tydzień znowu kontrola. Oszczędzam się jak mogę. A ostatnio to tylko jak męża nie ma to odbieram dzieciaki z przedszkola ale jeżdżę po nich autem. Wychodzi dwa razy w tygodniu. Bo zaprowadza i odbiera w pozostałe dni mąż. A jak się nie czuje na siłach odebrać to moja mama albo tata odbierają i mi ich przyprowadzają. Jakoś daję radę. :bigsmile:
    Jedynie co to będę musiała sobie odpuścić świąteczne gotowanie bez którego nie wyobrażałam sobie świat. Ale cóż siła wyższa. Pierniczki z dziećmi mąż zrobi. Ja będę nadzorować z łóżka ;)
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Ja od początku ciazy nie rozstaje sie z Prenalen katar - stale mam zatkany nos.
    U mnie pierwsza ciaza, wiec w euforii juz mam wszystko poprane i kompletuje reszte wyprawki i co jakis czas prasuje sterte małych ciuszków (dobijam do 30 tc).
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Ja w ogole nic nie mam ruszonego z wyprawki. Jeszcze duuzo czasu. No a po pierwsze prawwie wszystko mam wiec zakupy beda tylko jakies dla przyjemnosci a po drugie juz mnie to nie 'bawi". Zrobie wszystko po nowym roku :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    1. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    2. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    3. hopefully - 07.01.2017
    4. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )

    5. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    6. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    7. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    8. Elyanna - 03.02.2017
    9. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    10. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    11. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    12. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    15. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    16. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    17. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    18. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    19. ikaan - 21.04.2017
    20. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    21. asieksz - 30.04.2017
    22. Asiunia892 - 03.05.2017
    23. Lina88 - 14.05.2017
    24. staraczka1986 - 04.06.2017
    25. Stokotka - 06.06.2017

    Treść doklejona: 25.11.16 19:12
    Przeklejam listę. Pewnie jutro urodzę, więc niedługo ją zwolnię 😊
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    13 i 14 zaginęło. =)
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeNov 26th 2016 zmieniony
     permalink

    1. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    2. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    3. hopefully - 07.01.2017
    4. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    5. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)

    6. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    7. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    8. Elyanna - 03.02.2017
    9. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    10. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    11. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    12. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    13. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    14. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    15. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    16. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    17. ikaan - 21.04.2017
    18. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    19. asieksz - 30.04.2017
    20. Asiunia892 - 03.05.2017
    21. Lina88 - 14.05.2017
    22. staraczka1986 - 04.06.2017
    23. Stokotka - 06.06.2017

    Poprawione ;)
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    Dalej ostatnia :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    No widzisz, nikt sie nie chce dopisywac. Lista krociutka strasznie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    no ja myślę, że jeszcze ktoś wpadnie... przeraża mnie, że tak wysoko jestem z terminem na kolejny rok :P
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    Ach, jednak nie dało mi się ukryć, żem lewa w internetowych sprawach 😉 Dzięki za poprawienie.
    Wczoraj byłam na ktg, zapis super, ale lekarz chciał mnie zostawić na patologii ciąży. Ostatecznie kazał przyjść w niedzielę i zostać na oddziale, żeby monitorować przepływy itd. Czy ja żyję w jakimś innym świecie, czy coś się pozmieniało? Jutro będą przecież zaledwie dwa dni po terminie. W ogóle problem, żeby zrobili ktg, jeśli nie jestem pacjentką któregoś z lekarzy pracujacych w szpitalu. Jakoś przy pierwszej ciąży wszystko było łatwiejsze. Na domiar złego mam za sobą nieprzespaną noc, bo dusiłam się od kataru i kaszlu. I wcale nie mam ochoty na rodzenie.
    Aha, ja torbę spakowałam tydzień temu. Jak widać i tak za wcześnie.
  7.  permalink
    Macica mi się zaczyna juz stawiać. Pojedyncze skurcze ale nieprzyjemne uczucie.
    Łącze się również w bólu z zakatarzonymi, ja mam tak sucho w domu, że mi nosa cały czas zatyka. Nawilżanie nie pomaga.. Męczy mnie to strasznie
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    Powiem Wam, ze mnie na koniec ciąży przytkało na amen i pozwoliłam sobie (za zgoda lekarza) na noc Nasivin dla dzieci, a w dzien wodę do nosa. Straszna mi to przyniosło ulgę bo w nocy spac nie mogłam i ciagle zmęczona z niedotlenienia byłam.
    --
  8.  permalink
    Ja mam prenalen spray, ale zbytnio nie pomaga. W nocy to śpię w pozycji pollezacej, ulga dla nosa, ale nie dla karku :-P
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny spróbujcie calcium z witaminą C i syrop prawoslazowy. Poleciła mi pediatra i ginekolog potwierdził. Ulga po 2 dniach A 3 tygodnie mnie trzymało
    -- [*] 19.03.2016
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Ja przeziębiona jestem od trzech tygodni. Co mi trochę przejdzie, to potem od nowa się zaczyna. Wczoraj było najgorzej, więc powróciłam do kuracji:czosnek do jedzenia, soki z bzu i malin do picia, witamina C, inhalowanie wodą morską, moczenie stóp w soli boheńskiej i naświetlanie zatok lampą solux. Dzisiaj cała noc przespana, wstałam raz na siku. Co prawda w zatokach mam pełno, ale nie ścieka,mi to do gardła i nie dusi.
    Za to porodu ani widu, ani słychu...
    Kuleczka_69 mówiąc o stawianiu macicy myślisz o skurczach Braxtona? Mi też się one zaczeły na tym etapie, na którym Ty jesteś teraz.
  9.  permalink
    Ja dzis witam sie oficjalnie w II trymestrze :) 17go grudnia idziemy podgladac dzidka i juz nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze Kruszyna trzyma sie tam dzielnie :)
  10.  permalink
    Justyna tak, mam na myśli B-H. Dobrze, że to tylko pojedyncze skurcze. W ciąży z Matim mnie tak szybko nie brały, pewnie od leków.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    czy macie robione usg na każdej, comiesięcznej wizycie?
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Ja nie miałam.
  11.  permalink
    Ja mialam, lekarz ma sprzet w gabinecie. Ale w pierwszej ciazy u innego lekarza nie. 3 przepisowe byly.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Elyanna rozumiem że chodzisz do gina na nfz?
    Ja każdą ciążę prywatnie, wizyty co 3 tygodnie (lub częściej jak trzeba było) i usg na każdej wizycie. Przezbrzuszne i dopochwowe do oceny szyjki.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Elyanna ja tez mam na kazdej wizycie (medicover).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Elyanna: czy macie robione usg na każdej, comiesięcznej wizycie?

    tak, plus zawsze ocena szyjki palpacyjnie i endowaginalnie. poradnia nfz, sprzęt mocno podstawowy ale jest ;)
    -- [/url]
  12.  permalink
    Ja tez na każdej wizycie mam robione usg, prywatnie, bo na nfz sie zrazilam do lekarzy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.