Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Akirka - pamieta Cie ktos, pamieta. Co slychac? Ide zobaczyc na zdjecia.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    madziauk a juz myślałam ,ze ponownie tu zagościsz?? :)
    Ja planuje po nowym roku , kto do mnie dołącza ???
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Anula ja planuje tylko mi nie wychodzi:devil:
    Nie wiem czy mnie pamiętasz z okresu ciąży :wink:
    Akirka pozdrowienia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    Żabka221 napewno wyjdzie tylko odpuść wrzuć na luz te starania . Ja mam tak w życiu ,ze zawsze jak cos planuje to nie wychodzi , a ze spontana zawsze. Starać sie będę na wiosnę a co bedzie to bedzie.
    --
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeNov 4th 2017 zmieniony
     permalink
    hej jutro mam 8 dobe po terminie i mam sie zglosic do szpitala. pewnie beda wywolywac. trzymajcie kciuki


    1. WalkaTrwa - 29.10.2017 ( dziewczynka )
    2. flavia - 30.11.2017 ( chłopiec )
    3. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    4. figowa mama - 12.01.2018 ( dziewczynka )
    5. Vestin - 13.01.2018 ( dziewczynka )

    6. AgaMama- 14.02.2018 (chłopiec )
    7. marzycielka7 - 23.02.2018 ( dziewczynka )
    8. werisa - 28.02.2018 ( chłopiec )
    9. Salinos - 07.03.2018
    10. Ratownik - 15.03.2018 ( chłopiec )
    11. mangaa - 05.04.2018 ( chłopiec i dziewczynka )
    12. Sabakuma - 13.05.2018
    13. momigj - 15.05.2018
    14 .justyna883- 22.05.1018
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Anula - na razie nie myslimy o kolejnym dziecku, ale nigdy nie mow nigdy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeNov 4th 2017 zmieniony
     permalink
    WalkaTrwa trzymam kciuki
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 4th 2017 zmieniony
     permalink
    WalkaTrwa: pewnie beda wywolywac. trzymajcie kciuki


    Powodzenia oby poszło szybko i w miarę bezbolesnie :wink::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Co można stosować na zapalenie dziąseł w ciąży.? Spuchły mi po jednej stronie :(.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    szałwię. zrób napar i płucz nim jamę ustną.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    A szałwia nie powoduje poronień?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    jeżynka: A szałwia nie powoduje poronień?

    Ma płukać a nie pić ;) I żeby poronić trzeba wyduldać cysternę - nie przesadzajmy ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeNov 5th 2017 zmieniony
     permalink
    WalkaTrwa już rozpakowana?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  1.  permalink
    Ja szałwię omijam. Niby trzebaby wypić nie wypić ale po co ryzykować? Ja bym zrobiła płukankę z sody oczyszczonej.:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Już prawie samo zeszło. Ewentualnie przejde sie jutro do stomatologa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Figowa, ale o jakim Ty w ogóle ryzyku mówisz?
    przecież płukanie nie równa się połykanie!
    jak byłam z Klarką w ciąży to jak mnie trafił stan zapalny jamy ustnej, zęba i gardła działa tylko szałwia. żadne tabletki, psiukacze. tylko i wyłącznie szałwia. do płukania.
    -- [/url]
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 5th 2017
     permalink
    Ja multum razy wyleczyłam sobie zapalenia dziąsła płukankami z sody oczyszczonej, woda w temperaturze ciut cieplejszej niż temperatura ciała. Sposób od dentysty - dla mnie działał genialnie. Jak zaniedbałam to parę razy skończyło się na parszywym bólu i laserach.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 6th 2017 zmieniony
     permalink
    Figowa_mama: Ja szałwię omijam. Niby trzebaby wypić nie wypić ale po co ryzykować?

    To tak jak z naparem z liści malin - że niby poród wywołuje i powinno się go pić 2 tyg. przed terminem. Guzik prawda! On jest na wzmocnienie macicy pod kątem porodu.
    Ja w obu ciążach piłam 2-3 szklanki dziennie - w pierwszej ciąży od 32 tc, w drugiej od 29 tc. I porodu to nie przyspieszyło - dwukrotnie urodziłam w 40 tc.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was stosowała jakąś maść przeciwzapalną typu Voltaren miejscowo na ból naderwanego mięśnia? Czy jest to dozwolone w II trymestrze?

    Boli mnie mięsień pod pośladkiem, prawdopodobnie naciągnięty/naderwany (początkowo myślałam, że to biodro), ale mąż mi to masował wczoraj i dziś i stwierdził, że to przy przyczepie mięśnia.
    Nie mogę spać od dwóch dni, wczoraj musiałam wziąć ibuprofen w nocy, połowę dawki, bo wyłam z bólu, paracetamol wcześniej ledwo zadziałał.

    I teraz myślę czy nie lepiej maść miejscowo od czasu do czasu. Ibuprofen w II trymestrze niby można sporadycznie, ale są różne doniesienia i miałam straszne wyrzuty sumienia jak wzięłam.
    Z kolei miejsce uszkodzenia mięśnia jest dosyć blisko macicy bo pod pośladkiem więc też ryzyko, że miejscowo się trochę maści wchłonie.

    Na razie nie mogę się skontaktować z lekarzem, co myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Ja przy Ninie smarowałam kostkę jak sobie przykręciłam, też byłam w II trymestrze.
    Lekarz mi wtedy powiedział, że w I i w III absolutnie nie wolno, ale w II jak trzeba to żeby trochę posmarować.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Mangaa, a to nie przypadkiem rwa kulszowa?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Też stawiam na rwę :(
    Voltaren nie pomoże, niestety :( Witaminy z grupy B trochę pomagają.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 7th 2017 zmieniony
     permalink
    Nie, to nie jest rwa bo to nie od kręgosłupa, poza tym test na rwę negatywny - przy kaszlu mnie nie boli, a akurat jestem chora, więc mam okazję testować ;)
    To naciągnięty/naderwany mięsień w miejscu przyczepu, w górnej części uda, tuż pod pośladkiem.
    Mój M. wyczuł tam zgrubienie i rozmasowanie tego miejsca pomaga.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 7th 2017
     permalink
    Ja też stawiam na rwe, przerabiałam w drugiej ciąży - masakra. Mnie właśnie tak bardziej biodro /pośladek bolał rozmasowanie pomaga (chodziłam do fizjo) no i apap brałam jak już było źle że nawet kroku zrobić nie mogłam.
    Nie przeforsowałaś się przypadkiem. Najgorsze ataki miałam jak poprzedniego dnia dużo po schodach chodziłam albo byłam wyjątkowo aktywna
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Wiem o co chodzi ale wg mnie to nie rwa bo ona chyba od ucisku na kręgosłup pochodzi? Nawet wiem kiedy mogłam sobie naciągnąć ten mięsie. Tak jak mówię u mnie też test na rwę wychodzi negatywnie i generalnie chodzenie przynosi ulgę. Natomiast gdy mięsień nie jest naciagniety i się kurczy - boli. Teraz też już nie śpię bo apap i voltaren słabo działa. Może też podejdę do jakiegoś fizjo by to zobaczyl.

    Przerąbane. Flavia jak długo to u Ciebie trwało?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    mangaa, jak słyszysz tętent kopyt to myślisz, że to konie a nie żyrafy ;) W ciąży rwa to właśnie te konie. A że boli pośladek? Cóż, mnie bolała łydka ;) Idź do lekarza, bo masaż robiony przez męża może nie być wskazany (chyba, że mąż jest fizjo) :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Manga mnie pod koniec ciazy mloda robila ucisk i mialam takie uczucie jakby mi ktos w miesien posladka trafiał z pięścią. A zeby bylo smieszniej to nie caly a od polowy w dół. Potrafi bolec stopa lydka itd. Ucisk na nerw i bol zlokalizowany w roznych partiach
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Dziewczyny, jakich kosmetyków używałyście w początkach ciąży? Dlaczego większość kosmetyków jest od 13 tc.?
    Co piłyście oprócz wody? Jakie herbatki ziołowe? Mi bardzo smakuje melisa z gruszką , a wiem, że nie można przesadzać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Laski oprócz rwy są jeszcze inne kontuzje w ciąży, naprawdę. :tooth:
    Uparciuchy jedne.
    Pisałam wyżej dlaczego to nie rwa.

    U mnie pomaga rozćwiczenie/rozchodzenie mięśnia, to jak taki punktowy zakwas, po prostu za wysoko podniosłam nogę równocześnie kierując ją w prawo bo chciałam sobie wyłożyć nóżkę na mojego M. jak sobie popijaliśmy kawkę. :tooth:
    Najgorzej jest jak nie używam mięśnia, siedzę lub leżę.

    Ten na szczęście potrafi masować i w 100% mu ufam.
    --
    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Nie zastanawiałam się, czy jakis kosmetyk można w ciąży czy nie. Ogólnie staram się nie stosować tych z fenoksyetanolem i innymi dodatkami tego typu, wolę naturalne sklady, mydlo z Aleppo, itp. Ale włosy i paznokcie malowalam/farbowalam jak zawsze, pilam to, co lubię, czyli roiboosa, herbaty owocowe itp. Nie ma co dać się zwariować.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Jeżynko, z herbat ziołowych jeśli pijasz to ogranicz zieloną herbatę gdyż albowiem wypłukuje kwas foliowy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    mangaa: test na rwę negatywny - przy kaszlu mnie nie boli


    jeśli to test na rwę jedyny jaki istnieje to ja też w takim razie nie miałam... ale fizjo ( byłam u dwóch w ciąży) zajmujący się kobietami w ciąży postawił taka diagnozę
    nigdy poza tym o tym nie słyszałam. ból mi np sprawiało na wyprostowanej nodze przekręcałam stopę w prawo/ odchylałam do zewnątrz i to już powodowało że pośladek dokuczał

    trwało to miej więcej od połowy ciąży ( może chwile przed) do porodu, na kilka godzin przed urodzeniem Kosmy byłam na ostatniej wizycie u fizjo
    bałam się że mnie ból w czasie porodu sparaliżuje i nie będę w stanie przeć ;/
    jak wcześniej pisałam najgorzej było jak poprzedniego dnia przegięłam z aktywnością np ubierałam trzy choinki wchodząc na drabinę... następnego dnia przez kilka godzin nie byłam w stanie nawet do toalety wstać z łóżka ale na codzień tez mnie często "podcinało"


    Jeżynko nie wiem o jakich kosmetykach piszesz, ale ja nigdy nie sprawdzałam ... nawet nie wiedziałam że są takie co w pierwszym trymestrze nie wolno
    fakt że za wielu też nie używam ...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    To się nacierpiałaś :(

    Wierzę M., że u mnie tego nie ma i że się nie myli bo tak się bujać do końca ciąży z takim bólem to masakra...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 8th 2017
     permalink
    Trzymam kciuki by Ci szybko przeszło!
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 9th 2017
     permalink
    Ze wzgedu na to, że chodze prywatnie do ginekologa i płace sporo kasy to zapisałam sie dodatkowo do ginekologa w enel med gdzie mam abonament w celu oszczędności na badaniach.
    I pojawił sie problem. Byłam dzisiaj i dostałam recepty na Provag i Pimafucin. Czy ktoś to brał.? Nie wiem co mam zrobic, czy brać czy nie. W sumie oprócz biało - żółtych upławów i niekiedy troche ciemniejszych nic mi nie dolega. Wtniki czystości pochwy dopiero za tydzień. Była to pierwsza wizyta wiec nie mam jeszcze zaufania do tego lekarza.:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 9th 2017
     permalink
    brałam pimafucin, w obu ciążach. skoro przepisał to znaczy, że trzeba. no chyba, że chcesz aby rozwinęła się infekcja.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 9th 2017
     permalink
    pimafucin jest na infekcje, bralam w ciązy. Pytałam, czy mogę pimafucort (bo miałam w domu)ale powiedział że nie, bo jest ze sterydem. A pimafucin jest bezpieczny. Lepiej wziąć, bo rozwijająca się infekcja nie pomaga dziecku ani tobie.
    A provag to kwas mlekowy, który ma naprawić florę bakteryjną po leczeniu i zapobiec kolejnym infekcjom.
    --
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    hej dziewczyny we wtorek o 17.40 urodziłam Ulcię. Młoda waży 3795 i ma 59cm. Udało się szybciej niż za pierwszym razem. Poród indukowany, bo 10 dni po terminie. Dzisiaj wróciłyśmy do domku :D
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Gratuluje.
    Dziś zobaczyłam ile wydałam już kasy od poczatku ciąży. Wyszło mi już 3000 zl, a to dopiero początek. :shocked:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 10th 2017 zmieniony
     permalink
    WalkaTrwa gratuluję ! 'wysoka' dziewczyna :)))

    jeżynka: Wyszło mi już 3000 zl, a to dopiero początek


    wow! :shocked: ja też ciążę prywatnie prowadzę no i tyle to za całą mniej więcej wychodzi...

    ile mogą trwać przepowiadające skurcze... ? noc ze śr na czw nieprzespana, bolesne minutowe skurcze co 5-7 min
    gdyby nie położna do której przed drugą w nocy dzwoniłam to byśmy na IP wylądowali na falstarcie
    w poprzednich ciążach jak już boleć zaczęło to było TO, jak mnie ma tak do połowy grudnia męczyć to ja dziękuję

    w czwartek miałam wizytę i szyjka skrócona, przepuszcza palec, dwa- na siłę
    ale podobno u pierworódki to już by było coś a ja mogę sie tak bujać do terminu



    1. flavia - 30.11.2017 ( chłopiec )
    2. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    3. figowa mama - 12.01.2018 ( dziewczynka )
    4. Vestin - 13.01.2018 ( dziewczynka )
    5. AgaMama- 14.02.2018 (chłopiec )


    6. marzycielka7 - 23.02.2018 ( dziewczynka )
    7. werisa - 28.02.2018 ( chłopiec )
    8. Salinos - 07.03.2018
    9. Ratownik - 15.03.2018 ( chłopiec )
    10. mangaa - 05.04.2018 ( chłopiec i dziewczynka )
    11. Sabakuma - 13.05.2018
    12. momigj - 15.05.2018
    13 .justyna883- 22.05.1018



    lista chyba nigdy nie byłą tak krótka :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Flavia u mnie szyjka na palec przepuszczala z tym ze byla odwrócona do krzyza i dopiero na porodowce mialam przyjemność w obracaniu jej do przodu.
    Zreszta jak polozna otwierala mi szyjke po cm co jakis czas tez bylo fajnie:wink: od 5cm jak wsadzila reke to liczyla .. mamy 6 mamy 7 mamy 8 cm. Wyjela reke a tu nagle 10 i parte :devil:
    A co do skurczy to w trzeciej ciazy zdecydowanie czesto i wlasnie "mylące " te skurcze przepowiadajace mialam. Tez juz myslalam ze juz a wstawalam rano i cisza.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 10th 2017 zmieniony
     permalink
    WalkaTrwa gratulacje! :)))

    Flavia ja przepowiadające tak bolesne miałam tuż przed porodem (w obu przypadkach 1-3 dni przed) i czop mi wtedy odchodził, więc nie wiem...

    A teraz zupełnie ustało?
    --
  2.  permalink
    Walka Trwa Gratulacje :)!:clap:
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    No właśnie cisza :) położna mi powiedziała że mogę teraz częściej takie akcje mieć.. Cała noc może męczyć i nad ranem się wyciszyć, wkurzające i stresujące. Najbardziej boję się urodzić w samochodzie :tooth:

    Bonim weź mi nie przypominaj, cieszę się że mi na siłę nie masowali szyjki, ale badania rozwarcia na skurczu wspominam najgorzej.. Gdyby mi tam gmerali i rozciagali to bym chyba noga położnej przykopała 😫🙈

    Treść doklejona: 10.11.17 22:06
    Manga a jak Twoje bóle pośladkowe? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    WalkaTrwa gratulacje!

    Lista króciutka i stresujaca:wink: Mam termin na luty,a już w pierwszej piątce :shocked:
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    WalkaTrwa gratulacje! Piękne imię wybraliście!
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Ha ha ha :D
    Mój mąż cały czas wspomina z badania szyjki podczas porodu, ze kazałam mu i położnej trzymać mi nogi bo ostrzegałem, ze jak przywale to będzie odruch bezwarunkowy :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Żeby rozwiać Wasze wątpliwości wstawiam tu filmiki , gdzie kolega dokładnie tłumaczy jak rozpoznać skąd pochodzi ból pośladka.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZO8_ytMkT5M

    https://www.youtube.com/watch?v=ZO8_ytMkT5M

    https://www.youtube.com/watch?v=XODEsrcBiCo

    P.s. jeżeli okaże się, że to jednak mięśień, to ja polecam nie 30 sekund rozciągania, a 2-3 minuty - tkanka łączna lepiej reaguje na takie dłuższe rozciaganie, pod warunkiem, że nie ma objawów drętwienia i promieniowania wzdłuż nerwu. Wcześniej można zrobic łagodne ciepło ( czyli najlepiej po kapieli lub prysznicu rozciagać).
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    Hehe Asiu dalabys czadu kopiac polozna.
    Mnie na badania szyjki nikt nie trzymal i nawet to reczne rozwieranie mi nie przeszkadzalo bo wiedzialam ze wtedy szybciej sie skonczy.

    Flawia u mnie porody szybkie i wpisane mam ze ostatnie fazy z synem 13 min
    Z kolejna 10 min
    A z ta kluską 5 min
    Tez sie balam ze urodze w aucie. Ale jednak musi to potrwac. To rozwieranie i rozpedzanie skurczy. O 15 odeszly wody a dopiero o 18 mialam pierwsze bole. Pozniej przeszly w nieregularnie skurcze. Mialam tez 1 czy 2 skurcze 100 % ktore sa znosne. Bo po podaniu oxy skurcz 100 % zdecydowanie sie rozni od naturalnego. Niby chcialam naturalnie ale tego dnia i pare dni wcześniej wstawalam o 4 i spac nie moglam wiec na sama mysl ze to moze trwac pare godz zdecydowalam sie na oxy. Bol jak skór.. ale u mnie kazdy porod na oxy wiec dalam rade. Ciesze się ze poznalam roznice bolu naturalnego. Ale ciesxe sie tez ze szybko poszlo
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    Zaczełam kuracje Pimafucin i Provag. Jejku jak ja sie boje brać jakiekolwiek leki. Ktoś brał Provag.?
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.