Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    napisałam do mojej położnej ale chyba po nocce jest bo się nie odezwała; mam w domu maść hascovir - jak pozwoli to posmaruję, a jak nie to plasterki compeed i cebula i jakoś pzretrwam

    Treść doklejona: 25.01.19 09:30
    odpisała, że mogę smarować hascovirem czy jakąkolwiek inną maścią ale tabletki to byłaby ostateczność gdyby się dziadostwo rozprzestrzeniło (miałam już tak, że mi przeszło na nos i brodę); także teraz na gębę maziaja a potem zakleję compeed żeby nie roznosić
    butelkę z wodą już podpisałam, że tylko moja żeby komuś nie przyszło do głowy dzioba zamoczyć (swoją drogą też tak macie, że wypijacie więcej wody pijąc z butelki niż ze szklanki???)
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Cafe Latte gratuluje :)
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    MrsHyde, a plasterki Compeed na opryszczkę? Wg mnie dobrze działają.
    Poza tym, nie wiem jak to jest w ciąży, ale u mnie najlepiej działa olejek z drzewa herbacianego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Iwonka a na mnie compeed nie działa, stosowałam dotychczas tylko ze wzgl na makijaż i teraz np założyłam wychodząc z domu bo chciałam usta posmarować na wyjście ( u mnie -9 plus śnieżyca od rana); myślę że to też kwestia podłoża na jakim się to dziadostwo robi
    olejek z drzewa herbacianego jest tak śmierdzący, że nawet bez ciąży nie dawałam rady go stosować


    właśnie sobie zdałam sprawę, że dokładnie na tym etapie ciąży (tydz i dzień) miałam 12lat temu cc z K, który urodził się 2950 i 49cm długości :)
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Dla mnie znośny jest tylko olejek z Oriflame.
    Te kupione w aptece maja w składzie miętę czy inne g...i tez nie ogarniam.
    Natomiast ten z Oriflame nie raz uratował moje dziąsła czy gardło.

    Treść doklejona: 25.01.19 14:24
    Mojej koleżanki córka urodzona o czasie, dokładnie co do terminu, miała 50cm i 3020g.
    Duży chłopak! Dał radę!
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 25th 2019 zmieniony
     permalink
    IwonkaLA: Mojej koleżanki córka urodzona o czasie, dokładnie co do terminu, miała 50cm i 3020g.

    Mój starszak urodzony 39t i 6d - 50 cm i 3060 g. I cukrzycę ciążową miałam - gin mówił, że urodzę wielkie, spuchnięte dziecko. A tu skóra i kości były.
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Moja miała być mała. A urodziła się 3830g i 59cm. Syn miał być duży, No bo drugie dziecko to zazwyczaj większe...urodził skę 3520g 53cm.
    Nie ma reguły.
    A moja babcia urodziła dzieci 2300g, 4500g, 5200g i 6100g. Metr piędziesiątych w kapeluszu, i raczej bez cukrzycy, bo nawet teraz mając 83 lata jej nie ma.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2019 zmieniony
     permalink
    Iwonka; mam ten z oriflame bo od koleżanki dostałam na Opryszczkę właśnie; jak te apteczne sa gorsze to ja mawet myslec nie chce jakie musza być okropne
    właśnie zaczynam czuć mrowienie na dolnej wardze, wygląda na to że będzie combo góra-dół; booooosko

    A co do wagi K to on był gigant przy tej swojej wadzie (z reguły dzieci się rodzą max dl 2,5kg) ; ale fakt od 30tc miałam zaleconą dietę wysokobiałkowa żeby go maksymalnie podtuczyć bo każdy gram był na wagę złota dla późniejszej rekonwalescencji a ja ryczałam a jadłam tak jak mi chirurg w CZD zaleciła; i całe szczęście, że nie zabrakło mi samozaparcia bo młody po operacji spadł momentalnie na 2300 będąc na odżywianiu pozajelitowym i wychodził do domu po 2tyg zaledwie ok 2400
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Iwonka - babcia dała czadu z dzieciakami :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Macie coś sprawdzonego na duszący kaszel? Od wczoraj mnie męczy a nie pomyślałam że dziś piątek i może warto iść do lekarza :/
    Męczy mnie tylko przy zasypianiu, a czytałam już ze ten prenalen kaszel to o kant pupy :/ może coś bralyscie i było lepiej?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Mój synek się urodził w 32+5 hbd i ważył 1430 g i miał całe 42 cm. Najniższa waga spadkowa 1220 g. A teraz nie potrafię sobie wyobrazić jak on był taki malutki ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    obe: Mój synek się urodził w 32+5 hbd i ważył 1430 g i miał całe 42 cm. Najniższa waga spadkowa 1220 g. A teraz nie potrafię sobie wyobrazić jak on był taki malutki ;)

    O rany ale maleństwo :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Aneciu spróbuj syrop z cebuli na kaszel. Pokrój cebule w plastry zasyp cukrem i poczekaj kilka godzin. Może pomoże chociaż trochę. A najlepiej to do lekarza żeby osłuchowo Cię sprawdzil.
    -- ;;;;
  1.  permalink
    Obe mojej koleżanki syn urodzil się równo w 33 tygodniu i miał 1700 więc był.dość duży jak na ten okres :-) ale oczywiście wszystkim to było takie chude maleństwo!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    U mnie i tym razem się "większy okaz" szykuje bo też wykraczamy z wymiarami z czego nie jestem zbytnio zadowolona bo ja wąską i drobna i ciężko mi ten brzuch później dźwigać. Urodziłam w 37+2- 3750 ,55cm I dziękowałam mojemu dziecku że chciało wyjść szybciej bo ledwo wyszła...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Żabka221: U mnie i tym razem się "większy okaz" szykuje bo też wykraczamy z wymiarami z czego nie jestem zbytnio zadowolona bo ja wąską i drobna i ciężko mi ten brzuch później dźwigać. Urodziłam w 37+2- 3750 ,55cm I dziękowałam mojemu dziecku że chciało wyjść szybciej bo ledwo wyszła...

    No to niezła waga jak na ten tc :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    _Aneta_: Macie coś sprawdzonego na duszący kaszel? Od wczoraj mnie męczy a nie pomyślałam że dziś piątek i może warto iść do lekarza :/
    Męczy mnie tylko przy zasypianiu, a czytałam już ze ten prenalen kaszel to o kant pupy :/ może coś bralyscie i było lepiej?

    Ja dostałam z marszu steryd jakiś, na tym etapie ciąży :(
    Te wszystkie ziołolecznicze są do kitu :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Aneta, jeśli męczy Cię tylko przy zasypianiu to może być od refluksu. Połóż się spać w głową wysoko (wyższa poduszka?) i przed spaniem nie jedz min 2h wcześniej żeby się pokarm nie cofal. Spróbuj wypić przed snem gaviscon i zobacz czy będzie lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Nawet na siedząca próbowałam ale lipa i tak kaszle. Pójdę w poniedziałek do lekarza jak się nic nie zmieni
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2019
     permalink
    Zrob inhalacje nawet z samej soli fizjologicznej, przyniosą odrobine ulgi
    A ten kaszel masz duszący taki dudniący czy szczekający?
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    ja urodzilam hanke i majke w 29t3d ;D hanka wazyla 1330g 40cm a Majka 1000g i 39cm :) kurczaki...
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    MrsHyde: Zrob inhalacje nawet z samej soli fizjologicznej, przyniosą odrobine ulgi
    A ten kaszel masz duszący taki dudniący czy szczekający?


    Dziękuję :)
    Nie wiem jaki to kaszel, czuję jakby coś mi wysuszało to gardło a przy okazji coś po nim spływało, tak tak wiem jak to brzmi...nijak
    Nawilżyłam wczoraj gardło właśnie inhalacją i włączyłam nawilżacz na noc i przespałam noc bez kaszlu, ale dziś się czuję typowo przeziębieniowo więc to pewnie wszystko w jedno się łączy.
    Kuruję się więc naturalnie i liczę na polepszenie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    jak masz wysuszone gardło to polecam tabletki ISLA medic hydro+, można je przyjmować w ciąży
    Poza tym coś co mi zawsze pomaga przy uczuciu suchości w gardle to kisiel, taki niezbyt gęsty i raczej dający się pić. Mimo że nie przepadam to jadłam kilka razy dziennie

    Treść doklejona: 26.01.19 12:55
    a do inhalacji oprócz soli fizjologicznej ja używam jeszcze zabłocką mgiełkę solankową
    wydaje mi się skuteczniejsza nawet a kosztuje duuuuża butla ok 10zł

    sad
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    MrsHyde: jak masz wysuszone gardło to polecam tabletki ISLA medic hydro+, można je przyjmować w ciąży

    to te z solą? ech nie dam rady ich wsadzić do buzi :)
    Kisiel super pomysł, uwielbiam :)
    a taką mgiełkę solankową chyba nawet mam, muszę przejrzeć apteczkę


    Dziękuję za pomoc :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    ta isla jest wiśniowa, nie jest za pyszna ale wg mnie jakoś ujdzie
    a ta porzeczkowa - isla cassis ? akurat tę wersję to ja baaaaardzo lubię i jak cukierki bym jadła
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    MrsHyde: ta isla jest wiśniowa, nie jest za pyszna ale wg mnie jakoś ujdzie
    a ta porzeczkowa - isla cassis ? akurat tę wersję to ja baaaaardzo lubię i jak cukierki bym jadła

    miałam jakąś i nawet bez ciąży nie mogłam jej zdzierżyć :D
    Będę przeglądać leki to zerknę co tam jeszcze mam u siebie :)
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    na gardło ja kupilam prenalen (chyba nazwy nie myle) do ssania i powiem wam ze ostatnio jak mnie pieklo possalam :P i przeszlo - dzis znowu mnie piecze ;/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2019
     permalink
    Czy to możliwe ze tylko 1 stopa mi spuchła? Zastanawiam se czy źle leżałam/siedzialam że moze jakiś ucisk dziwny był ale jakieś dziwne mi sie to wydaje.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    Hyde no powiem Ci że dziwne ,zeszło trochę?
    A u mnie młoda kicha i ciąga nosem od rana ... Fajny początek ferii się szykuje. Podaje od dłuższego czasu probiotyk i rutinoscorbin ale jak widać nie uchronił :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    trochę zeszło ale jednak lewa stopa "pulchniejsza" niż prawa
    piję sporo wody, często sikam więc to raczej nie kwestia zatrzymania wody w organiźmie; leżę głównie na lewym boku chociaż wczoraj ten lewy bok sprawiał mi wieczorem dyskomfprt taki ogólnie więc może to jakiś ucisk jest
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 27th 2019 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jakiś sposób na mdłości? Od kilku dni męczą mnie cały dzień. O tyle dziwne, że jem normalnie, albo nawet więcej, bo czując lekki głód jeszcze bardziej się nasilają. Kawę odstawiłam, bo też je nasilała, piję tylko wodę/zieloną herbatę.
  2.  permalink
    Ja musiałam często coś jeść. Po trochu ale bardzo bardzo często bo jak nie jadłam to czułam się okropnie. Co prawda całkiem nudności mi nie przechodziły ale były zdecydowanie łagodniejszego. Ale na każdą co innego działa
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorKlementynaaa
    • CommentTimeJan 27th 2019 zmieniony
     permalink
    Obe twój to naprawdę kurczaczek. Mój 32+5hbd i ważył 2280g i miał 50cm
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    Caffe_latte: Dziewczyny, jakiś sposób na mdłości?

    ja nie znalazłam żadnego, ani na mdłości ani na wymioty i o ile mdłości przeszły tak ok 20tc to wymioty trwały dłużej
    na mdłości działanie chwilowe i zależnie od dnia miały migdały, jabłka, winogrona, cola i winterfresh miętowe; nawet na chwilę nie pomógł imbir (potęgował) czy tabletki prevomit (łyknęłam jedną i było tragicznie)
    mdłości od kilku dni znowu wróciły więc też kombinuję co by tu zadziałało
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    Współczuje mdłości i wymiotów ... ciężko znaleźć na to złoty środek.
    --
  3.  permalink
    Dzięki MrsHyde, będę próbować migdałów i gum miętowych. Nie spodziewam się, że aż tak mnie zmiecie od samego początku. Cóż, mam nadzieję, że to świadczy tylko o tym, że dziecko rozwija się i rośnie prawidłowo :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    mnie mdłości dopadły jeszcze przed terminem @ a kawa odrzuciła w 5tc, od 7tc haftowałam - normalnie mam wrażenie jakby to było wczoraj a tu zaczął się 9 miesiąc
    chyba trzeba na wszelki wypadek torbę spakować
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    Dziewczyny, w prawdzie ja już dawno po ciąży, ale dopiero przy trzeciej odkryłam, że na mdłości pomogła mi herbata z plasterkiem świeżego imbiru. Porządnie go wygnieść łyżeczką jak cytrynę. Nawet smaczna była:wink: Może komuś pomoże.
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeJan 27th 2019
     permalink
    Cafe Latte to trzeba chyba przetrwac... ja w tej ciazy mialam mdlosci od rana do wieczora... nic nie pomagalo, horror ...

    dziweczyny co na rwe kulszowa, chyba skonam...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 28th 2019
     permalink
    Caffe_latte, ogromne gratulacje :) spokojnych 8 miesięcy życzę :)
    No i z tego, co kojarzę, to herbaty zielonej nie można pić w ciąży.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 28th 2019
     permalink
    Hydzia, jak twoja opryszczka? mnie dopadła teraz w weekend. Miałam pod nosem, myślałam, że zasuszyłam pastą cynkową, ale przerzuciło mi na dolną wargę. Jako że byłam na szkoleniu i kiepsko się z cynkiem na twarzy prezentowałam, to kupiłam plasterki compeed. ale to masakra była. Podobno do 12 godzin... a ja tu obiad jadłam i zlazło. Podobnie z piciem kawy... Ale przy mrozach też nie widziałam innego wyjścia. za to szukając po necie czegoś podobnego trafiłam na te. Tańsze i z olejkiem herbacianym. niestety stacjonarnie nie mieli. Ale jak mnie znowu dopadnie to wypróbuję.
    A jeżeli o herbaciany z oriflame- dla mnie za mocno perfumiasty… Ale też się nim ratowałam. Mówicie że "apteczny" jeszcze gorszy??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2019
     permalink
    ależ mnie dzisiaj skurcz konkretny złapał, trzymał z 30 sekund i to był pierwszy skurcz tego typu jaki kiedykolwiek miałam i wiem już, że skurczy się z niczym pomylić nie da hahaha (już pisałam, że z porodu córki niewiele pamiętam, właściwie tylko parte); wcześniejsze spinanie brzucha i skurcze to była bajka a ten dzisiaj to ekhm, do przyjemnych nie należał bo i ból całego brzucha i ciągnięcie konkretne w kroczu aż; odchodził stosunkowo długo promieniując jeszcze w podbrzuszu przez jakiś czas
    ehhhh żeby ten mój glutek chciał się chociaż przekręcić... paciorkowca nie mam to do ostatniej chwili mogłabym w domu być a tak w jego ułożeniu to nie daj panie się skurcze nasilą to natychmiast szpital bo za duże ryzyko powikłań jest jakbym rodzić nagle zaczęła


    nataliaaa_: dziweczyny co na rwe kulszowa, chyba skonam...

    na rwę kulszową to niestety zadziałają tylko silne prochy lub zastrzyki. nie ma co czekać tylko do lekarza leć
    ja jak miałam problemy z krzyżem to dostałam zgodę od lekarza na maść z goździkiem NEUROTERAPIA ; ogólnie to ją bardzo polecam bo i mnie i mojego partnera wielokrotnie postawiła na nogi

    karolciat: Hydzia, jak twoja opryszczka?

    na dzień plasterki compeed na noc hascovir i dzisiaj prawie znaku nie ma, nawet strupek się nie zrobił więc odetchnęłam
  4.  permalink
    Dziewczyny ale w nocy była u mnie zamieć. Tyle śniegu spadło w jedną noc :shocked:
    Jak prowadziłam dziewczyny do przedszkola to ledwo doszłam bo jeszcze mało co odsniezone. Dla mnie teraz po tych zapach iść to takie wyzwanie jak wspinaczka na Mont Everest!!!!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2019 zmieniony
     permalink
    a ja kocham śnieg!!! u nas też konkretnie napadało, mimo odśnieżania wieczornego było do kostek na chodniku ale ja nawet mojemu chłopu nie pozwoliłam odśnieżać tylko sama rano z łopatą poleciałam żeby mi nikt śniegu sprzed nosa nie sprzątnął :D jak młody jest w domu to jest afera kto odśnieża bo i on i ja to uwielbiamy (ale fakt, mam super łopatę i wcale nie jest to jakieś męczące)

    Pict a Ty masz problemy z chodzeniem bo kości miednicy się rozchodzą czy jak? ja w tej ciąży to poza kilkoma dniami kiedy mnie ciągnęło jak łaziłam to w ogóle nie mam jakiś konieczności ograniczania się. W prawdzie jak na 4 piętro idę do mamy to tylko do 3p wchodzę normalnie bo potem to się już ledwie telepię ale tak to i bez siadania się ubiorę i buty zawiążę na stojąco i nawet sex w każdej jednej pozycji jest dalej ok
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 29th 2019
     permalink
    Hyde zazdro :wink:
    --
  5.  permalink
    Hyde ja w zimę też lubię śnieg i wolę śnieg niż lód ale chodzenie po tych zaspach jest jednak męczące!!! Tak mi się te kości czy wiązadła czy coś tam rozchodzi (mam wrażenie że ja cała się rozchodzę) w dodatku po takim spacerze brzuch dość mocno mi się spinał jak już dodarłam do przedszkola więc musiałam na tych mini ławeczkach trochę odpocząć a co lepsze moje są niby w jednym przedszkolu, ale w różnych budynkach które znajdują się z zupelnie przeciwne strony od miejsca zamieszkania więc najpierw jedną zaprowadzić potem wracać i do drugiego budynku drugą prowadzić. Potem jeszcze z psem do lasu a w lesie wiadomo jakie zaspy :-(
    -- `` ``
  6.  permalink
    Hej. Ja po wizycie u ginekologa. Dziecko ma 2cm i dokładnie odpowiada wiekowi ciąży. Jutro jadę do RCKiK w Katowicach na pobranie krwi i pod koniec tygodnia powinnam wiedzieć jakie jest miano przeciwciał. Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Jutro będę się umawiać na wizytę. Kolejna u mojego gina 21.02.
    --
  7.  permalink
    Gratulacje Klementynaaa :)
    U mnie też wieści dobre. Ciąża prawidłowo umiejscowiona, wielkosc odpowiada ostatniej miesiączkę, co prawda serduszka jeszcze nie widać, ale to kwestia szybkiej wizyty z uwagi na potrzebę kolejnej recepty. Progesteron baaardzo powoli, ale jednak się podnosi. Jutro jeszcze tylko endokrynolog, bo znów moje idealne bez ciąży Tsh, w ciazy wzroslo. Kolejna wizyta 12.02 i wtedy już serduszko musi bić :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2019
     permalink
    Żabka221: Hyde zazdro

    Żabko ja to mówię, że to nagroda za poprzednie 2 ciążę bo wtedy oprócz mega haftowania w pierwszej od początku były powikłania do porodu włącznie, w drugą najpierw przez lata nie mogłam zajść a potem na połówkowym dowiedziałam się o wadzie wrodzonej małego. Zawsze marzyła mi się trójka dzieci ale były mąż nie chciał o dziecku słyszeć więc jak teraz zaczęliśmy rozmawiać o dziecku to stwierdziłam, że jeśli się uda to będzie wszystko ok... i jest :)
    teraz tylko bym chciała, żeby udał się też mój zamysł porodu sn i wtedy byłabym już całkowicie spełniona
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJan 29th 2019
     permalink
    Hyde napawasz mnie nadzieją że ta ciąża może być zupełnie inna niż poprzednia bo cholernie boję się powtórki!

    Cafe,Klementyna-szczere gratulacje :)) podajcie terminy porodu to ktoś was dopisze do listy :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.