Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Jagoda ponoć ćwiczyć można zacząć dopiero po porodzie...
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMay 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Ja właśnie też czytalam, ze jakiekolwiek działania można zacząć dopiero po porodzie, a też mi sie chyba ten mięsień rozchodzi.
    Co do tejpow to mnie fizjo okleila na brzuchu ostatnio, ze wzgledu na bolacy nieduzy obszar pod prawa piersią (piecze, dretwieje i boli przy jakimmkolwiek ruchu), mowila ze nie ma przeciwwskazan :- no ale tez nie jest oklejony caly brzuch tylko trochę jedna strona. :confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.05.19 10:15</span>
    I nie wiem czy te taśmy mają aż takie dzialanie, żeby blokować całkiem mięsień. Maja trochę wspomóc "trzymanie" ale wydaje mi się, ze nie az tak, że mięsień nie bedzie w stanie sie rozciągnąć przez co utrudni np dziecku ruchy.
  1.  permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was robiła OGGT (obciążenie glukozą) ciut wcześniej? W przyszły piątek będzie 23t1d i wtedy muszę zrobić, wizytę mam we wtorek 23t5d i mam już ze sobą mieć wyniki. Niby to badanie robi się między 24 a 28tc dlatego zastanawiam się, czy ten niecały tydzień może mieć jakiś wpływ? W domu i tak mierzę glukometrem codziennie na czczo i sporadycznie godzinę po posiłku ze względu na cukrzycę mojego taty wolę się kontrolować i kontroluję od samego początku.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Ja robilam w 22t3d, gin tak mi zleciła, sama s zastanawialam czy nie za wcześnie, ale dr nic nie mówiła. Myślę, ze ten niecały tydzień u Ciebie niewiele zmieni, tym bardziej że sprawdzasz na bieżąco
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Tamara ja też myślę że te plastry aż tak nie zablokują mięśni ale co jeśli gin ma rację? Wolę nie ryzykować wcześniejszym porodem ...
    U mnie kwestia rozmiaru brzucha jest trudna bo jestem z tych drobnych a dziewczyny rosną jak szalone i ewidentnie młodsza tez sie nie mieści.Nie wiem czemu tak jest że niektóre kobiety które mają predyspozycje "figurowe "do noszenia większych dzieci często rodzą poniżej 3 kg -znam wiele takich kobiet o szerokich biodrach gdzie było sporo miejsca a dzidzia malutka...
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Nam ostatnio położna na szkole rodzenia mówiła, ze z tymi szerokimi biodrami to mit. Ze mozna miec szerokie a budowa macicy i w srodku cala okolica spojenia, kolcow biodrowych wcale nie musi byc duza czy szeroka.
    Co do taśm to przydalby siw dobry fizjo, ktoryze zna temat i ewentualnie mozesz zasięgnąć jeszcze jego opinii.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Żabko, gin niech się zajmie ginekologią bo pieprzy takie farmazony, że wg mojej mojej kumpeli, która jest fizjo, pan nadaje się pod sąd...
    badania naukowe nie potwierdzają jakiegokolwiek działania tejpów

    Treść doklejona: 23.05.19 14:08
    a nie, przepraszam, działają na limfę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    23t1d to jest dwudziesty czwarty tydzień, więc spoko :)


    Ja miałam nieprawidłową krzywą cukrową w listopadzie i teraz mi nakazano zrobić glukozę na czczo. Jak wynik będzie powyżej 90 to mam od razu robić krzywą... a to 7 tc.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    23t1d to 23 tydzień. Liczy się skończone a nie rozpoczęte.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Mam też dobrą znajomą która jest międzynarodowym fizjioterapeutą z wieloma tytułami ale nie tyka kobiet w ciąży.
    Powiedziała mi z góry ,że mi nie pomoże bo zwyczajnie się boi bo ciąża rządzi się swoimi prawami . Kazała mi tylko robić chłodne okłady i delikatnie masować te miejsce i rzeczywiście dzisiaj już nie boli.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Obe, sorry, ale to przeczy logice/matematyce... Tak jak drugi rok życia jest od dnia 1 roku i 1 dnia aż do 2 urodzin, tak samo liczy się tygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłam - czy 23t1d czy 23t6d to wiek ciąży to 23 tygodnie. Wiek ciąży liczy się w skończonych tygodniach. Dlatego rodząc w 32t5d urodziłam w 32tc a nie w 33tc. Nic Ci na to nie poradzę, że takie są zasady liczenia wieku ciąży.
    Jeśli dziecko ma skończone 14 miesięcy to ma rok i dwa miesiące a nie dwa lata ;) Owszem, zaczęło drugi rok życia ale nie ma dwóch lat.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Sa różne szkoły, metody jeśli chodzi o liczenie wieku ciąży. Wg jednej 23t2d to juz 24tc a wg innej dalej 23. Lekarze zawsze biora pod uwage skończone tygodnie.
    Ja mam zainstalowane dwie aplikacje ciążowe i jedna pokazuje mi teraz 27 a druga 28tc, bo licza wg roznych metod:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    No u nas zawsze lekarze liczyli jako skończone tygodnie, a propo rozejscia mięśnia prostego to pytałam tu kiedyś, ja 6 ciąż donoszonych i dopiero teraz po porodzie okazało się że mam rozejscia, ewidentnie brzuch mi nie wracał do swojej pozycji i dokucza kręgosłup, nawet już w ciąży, ale wtedy nikt mi. Ie mierzył i nie sprawdził... Dostałam parę ćwiczeń od położnej, ale najlepiej znaleźć znajacego temat fizjoterapeuty, bo samemu można sobie czasem tylko pogorszyć, niestety mi póki co się nie udało, a czasu na ćwiczenia też ciężko znaleźć. Położna mówiła że czasem kobiet nikt nie diagnozuje, myślą że po prostu brzucha po ciąży nie umieją zgubić, a to z tym rozejsciem jest problem...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Żabko, bo w fizjoterapii też są specjalizacje i np moja kumpela specjalizuje się w pacjentach udarowych wiec niemałego ciężarnych tylko pacjentów spastyczności np, ona mi poleciła mojego fizjo specjalizującego się w kręgosłupach, i on mi w ciąży brzucha nie kleił tylko plecy. Od ciąży, spojenia łonowego, miednicy mniejsze, rozejścia mięśni w wyniku ciąży itd są fizjoterapeutki uroginekologiczne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 23rd 2019
     permalink
    Wiem że są specjalizacje,wiem :wink:
    Muszę pogadać ze znajomą która ma bliźniaki i z tego co pamiętam to się oklejala ale z jakiego powodu to nie pamiętam. Może da mi jakiś namiar.
    Teraz te objawy przeszły więc jakoś dałam na luz i tak myślę że to wina przelatania całej komuni na szpilkach-inna postawa i dużo stania i później bolało...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Obe, przepraszam mylisz pojęcia. Jakby Ci to ktoś przeczytał, powiedział słownie, to byłoby, że dziecko miało w łonie skończone tygodnie. Tak samo jak wiek pacjenta starszego wpisuje się w kartę, podając lata skończone.
    Ale jeśli mówimy o tym, ze robimy badanie pomiędzy dwudziestym czwartym a dwudziestym ósmym tygodniem ciąży, to według wszelkiej logiki mówimy o okresie 23t1d - 28t

    Szczepienie w pierwszej dobie dziecka odbywa się w przeciągu 24 od narodzin, a nie pomiędzy 25 a 48 godziną. Tak samo badanie w kierunku fenyloketonurii...
    Na pytanie- ile tygodni ciąży? odpowiedz powinna być konkretna dotycząca skończonych tygodni, ale w którym tygodniu - chodzi o ten matematyczny wiek :)

    Dziecko 1 rok 2 miesiące ma rok, ale jest w drugim roku życia.
    ciąża 23t1d - ma 23 tygodnie, jest w dwudziestym czwartym tygodniu ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 24th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja często chodzę po lekarzach z Fryckiem - zawsze robią wywiad i pytają o dokładny wiek ciąży w momencie porodu. Odpowiadam, że urodzony w 40 tyg. ciąży - a urodził się w 39 t 6 d. Czyli w 6-tym dniu 40-go tygodnia. Czyli po pełnych 39-ciu tygodniach i 5 dniach.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 24th 2019
     permalink
    doszłam do wniosku że w nocy się zbytnio zmóżdżyłam, ale nie ma żadnych eee, to może jednak zostawię powyższy post :P
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 24th 2019
     permalink
    Oo w końcu jakaś aktywność;)
    U mnie np jak jestem.w 36t6d to wg lekarza jestem w 36tygodnou na 37. Taram tadam jesteśmy donoszeni...jestem szczęśliwa, cieszę się że los oddał mi to co zabrał...
    A obciążenie glukozom chcieli mi robić jakos8-9tyg już nie pamiętam... Ale ich zaskoczyłam i nie dali mi wypic glukozy bo cukier naczczo miałam 127!! A do 125 obciążają... ;) Jezu dziewczyny u mnie ostatnią prostą... jestem już chociaż na pierwszej pozycji? Czy znowu mnie też zaszczyt nie trafi :p
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 25th 2019
     permalink
    Ja się melduję po wizycie na IP, lo dwóch dniach intensywnego sprzątania, szorowania, noszenia, przenoszenia etc. wczoraj na wieczór tak mnie bolało podbrzusze, że mój mąż wpakował mnie w samochód i zawiózł do szpitala.
    Zrobili mi morfologię i betę, potem badanie USG transvsginalne i badanie ginekologiczne.
    Beta 6232, USG potwierdzające ciążę, jeden pęcherzyki z jednym zarodkiem, bicia serca jeszcze nie uwidoczniono- obraz USG całkowicie prawidłowy.
    Badanie ginekologiczne bez zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu.
    Lekarz kazał się oszczędzać i nie forsować, natomiast orzekł, że takie pobolewania podbrzusza zdarzają się na początku ciąży i jest to fizjologia.

    Poniezialkową wizytę zatem w tej sytuacji odwołam, a umówię się na 8 tc., żeby sprawdzić czy już jest serduszko i czy bije.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 26th 2019
     permalink
    Jejku ja już 2 tygodnie kibluje w tym szpitalu, a jeszcze z dea posiedzę. Za dwa tygodnie ciąża będzie donoszona, więc pewnie będą rozwiązywać bo mały się zapowiada duży. Ciągnie mi się to strasznie. Ale już bliżej niż dalej.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeMay 26th 2019
     permalink
    Dziewczyny sorry że dopiero teraz, ale brak kompa dokładnie zniechęca do zaglądania, bo z telefonu z pękniętym wyświetlaczem to jakiś dramat jest :wink:
    12.05.2019 o 13:32 urodziłam drugą córę :wink: Klara z wagą 3670 g i 57 cm przyszła na świat siłami natury po pierwszym cięciu :bigsmile: Karmimy się, tulimy, siostrzana miłość wielka, wszystko gra. Chociaż pękłam i miałam krwotok, więc dość długo byłyśmy w szpitalu, bo morfologia tragiczna, ale teraz już jest dobrze wszystko.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 26th 2019
     permalink
    Gratulacje!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 26th 2019
     permalink
    Gratulacje:):bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 26th 2019 zmieniony
     permalink

    Moje szczęście ukryte w kilku zdjęciach :heart:
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Gratuluję!!
    Zabka:shamed: anioł!!! Piękne zdjęcia;)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Gratuluję!!!

    żabka, piękna sesja!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Ja dzisiaj miałam ponowne usg, mały waży 2,5 kg wiec nie jest jakiś wielki, od przyjęcia przybrał 300 g nie dużo ale narazie ok. Jutro mam mieć powtórkę badań, nie ma narazie podstaw do rozwiązania ciąży. Łożysko przy splocie pępowiny ma 6,5 cm. Narazie rośniemy dalej i czekamy na odpowiednią chwilę, ale chyba przedłuży się mój pobyt bo raczej będą czekać aż mały trochę więcej podrośnie i przed 38 tygodniem nie będą rozwiązywać.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Daisy, gratulacje! cieszę się, że i u Ciebie udał się vbac, mam nadzieję że kiedyś znajdziesz chwilkę i opiszesz poród w stosownym wątku

    Anecia trzymam więc kciuki żeby mały posiedział jak najdłużej i ładnie rósł. Czy jakby się akcja porodowa sama zaczęła to dopuszczają sn czy i tak cięcie?
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Jeszcze mi nie powiedzieli czy sn czy cc. Na obecną chwile jakby się zaczęło coś dziać to niby cc. Ale liczę na tp że poród siłami natury jeszcze wchodzi w gre.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Daisy1991 gratulacje :bigsmile:
    zabka sesja bomba
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 27th 2019
     permalink
    Anecia powodzenia! Aby było wszystko dobrze ;) ja czekam już jak na szpilkach ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Żabko, a byłaś w ogóle na konsultacji u fizjo? Ja miałam takie bóle za mostkiem i okazało się, że to przepona. Brzuch rośnie i przepona się mocno napięła. Bolało mnie najbardziej przy schylaniu, czasem nie mogłam złapać oddechu i wtedy kłucie w plecach. Fizjo powiedziałą, że to objawy od przepony, rozmasowała mi i założyła taśmy. Od wczoraj mam brzuch oklejony, i w końcu mogę normalnie oddychać.

    Co do brzucha to właśnie zaczął się wyraźnie już rysować, mam już problem z zakładaniem butów;) a to dopiero połowa. Do gina idę w przyszłym tygodniu, a badanie połówkowe mam dopiero 23t1d czyli wg mnie w 24 tygodniu ciąży. Lekarz ponoć specjalnie prosi umawiać pacjentki tak późno, aby wszystko było dokładnie widać.

    Dzieć się sporo rusza, a wczoraj nawet miał pierwszą wyczuwalną czkawkę.
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    A ja wybieram się wlasni3 na izbę... piecze.mnie blizna.. mam się spakować jak do Porodu...trzymajcie kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Akirka nie byłam u fizjo bo tam gdzie dzwoniłam i prosiłam o konsultacje i ewentualnie założenie tejpów wpisali mnie jakby od razu na to :shocked: odmówiłam później jak gin zakazał A jak sytuacja się powtórzy i będzie znów boleć to poszukam w większym mieście specjalisty dla ciężarnych.
    Natalia kciuki!!!
    Ogólnie jestem w szoku bo wczoraj przejrzałam kartę ciąży z Olą i nie dość że waga mniejsza o 5kg pomimo wyższej startowej to brzusio 5cm ma mniej w obwodzie, tak po cichu liczę że może ta moja gwiazda mniejsza od siostry będzie :wink:
    Dziękuję za wszystkie komplementy oczywiście :bigsmile:
    --
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Dziewczyny mam cieci3 po 19 :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Powodzenia :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Daj znać co u was Natalia :)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMay 29th 2019 zmieniony
     permalink
    Trzymamy kciuki chociaż już pewnie po wszystkim :)
    U nas też połowa brzuszek już widoczny czasami mam wrażenie e to już około 8miesiaca A to dopiero połowa hehe w piątek 31 05. mamy prenatalne ciekawe co tam u małej księżniczki słychać:) ruchy już ładnie czuje tańczy tam chyba breakdance :)
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Kochane ja już po 22.15 jutro napisze wi3cej , jestem szczęśliwa!!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Wielkie gratulacje Natalia :)
    -- ;;;;
  2.  permalink
    Ogromne Gratulacje Natalia :)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Brawo Natalia! Ogromne Gratulacje!!:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Gratulacje:)
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Ja mam szansę na poród naturalny, jeżeli test oksytocynowy wyjdzie dobrze, a test będą mi robić po skonczonym 37 tygodniu ciąży. Narazie leżę i czekam do 9 czerwca.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Gratulacje!
    --
  3.  permalink
    A ja właśnie po wypiciu glukozy o smaku coli :) nawet całkiem gładko weszła, spodziewałam się gorszej mojej reakcji, teraz czekać godzinę i dwie na kolejne pobrania.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 31st 2019
     permalink
    Caffe_latte: glukozy o smaku coli

    Kiedyś, bodajże na wątku cukrzycowym, pisałyśmy, że picie glukozy smakowej czy zagryzanie cytryną, może dawać wypaczone wyniki.

    W składzie zwykłego opakowania glukozy (proszek do rozpuszczania) jest tylko glukoza. Natomiast skład Twojej (już rozpuszczonej i gotowej do wypicia :shocked:) to: woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik E150d, naturalny aromat coli, substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu. Dla mnie porażka...
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 31st 2019
     permalink
    A my byliśmy wczoraj na echo serca. Z serduszkiem małej ok, ale ma przerośnięte lewe nadnercze. Lekarz kazał który mnie badał powiedział ze nie mamy się przejmować ale jest to doobserwacji pod katem wylewu. Także pewnie będę do giną teraz częściej chodzić.oczywiscie naczytałam się już w necie.... i przestałam czytać. Nie będę się stresować. Jakoś ta ciąża jest z emocjami.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.