Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 14th 2019
     permalink
    Sali czy ja dobrze pamiętam że ty wcześniej rodzilas w 37tc ?
    Jak teraz twoja szyjka?

    Treść doklejona: 14.06.19 12:15
    My po wizycie , rozwarcie bez zmian a szyjka lepiej trzyma :bigsmile: jest lekka poprawa . Pobrał mi GBS i kolejna wizyta 26.06 do tego czasu nadal mam się oszczędzać a później jak to powiedział daje mi spokój :wink:
    Bardzo się cieszę bo już miałam w głowie postępujące rozwarcie i czułam się jak tykająca bomba. Pytał czy się kontroluje z jedzeniem bo tylko 0,2kg w 8 dni :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 14th 2019
     permalink
    Dwie pierwsze córki są ze skończonego 37 tc, trzecia jest ze skończonego 40 TC a teraz póki co cisza. Rozwarcia brak, skurcze się wyciszyły. Czekamy cierpliwie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.06.19 12:25</span>
    Nie wiem czy to ma znaczenie czy nie ale w dwóch pierwszych ciążach miałam niedobór witaminy dno którym nie wiedziałam. Od trzeciej ciąży suplementuje i mam na wysokim poziomie aż do teraz.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.06.19 12:27</span>
    Czytałam że od niedoboru d 3 może być poród przedwczesny.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 14th 2019 zmieniony
     permalink
    Widzisz ja w tej ciąży też suplementuje ale też lecze niedoczynność i Hashimoto i ciąża dużo mniej problemowa a ja o wiele lepiej się czuje . Kostki mam tak szczupłe jak przed ciążą pomimo tych upałów, w ogóle nie puchne i też nie mam problemów ze snem(w 1 ciąży tragedia) , nie boli mnie kręgosłup ani biodra (ból bioder najgorzej wspominam) ogólnie gdyby nie brzuch to nie czułabym ,że w ciąży jestem .
    Pytanie tylko czy i poród będzie lżejszy :wink:
    --
  1.  permalink
    Czas zacząć się więcej udzielać. ;-)
    U mnie też nie ma tragedii w te upały. Faktem jak się lepie z potu to średnio przyjemnie się czuję, ale ciśnienie mam rewelacyjne i nie puchne. I wygląda na to że pierwszy raz uda mi się donosic ciążę do końca.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 14th 2019
     permalink
    Wczoraj byliśmy na USG. Mam w brzuchu calineczkę :P bo maleństwo miało 2,59 mm, już widać zawiazki rączek i nóżek. Termin sie zgadza wg tego USG dzisiaj 9t 4d.
    --
  2.  permalink
    Anecia gratulacje!!! Widać dobrze poród zniosłaś i ból chyba nie szczególnie bolesny?
    Niedawno narzekałam że już mam dość i chce rodzic a tu wczoraj moja gwiazda dwa miesiące skończyła. Czas tak szybko leci że za minie chwila a ona będzie miała 2-3 lata!!
    Żabko trzymaj się. Oby na spokojnie udało się wytrwać do terminu
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 15th 2019
     permalink
    Odliczamy dni do lipca :wink: Oby dotrwać te parę dni , do terminu to nie ma szans że donoszę a jak donoszę to tylko Cc bo młoda duża więc wolę pierwszą opcję :wink:
    --
  3.  permalink
    No to kciuki za lipiec :wink:
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 16th 2019 zmieniony
     permalink
    Poród mało bolesny miałam. Mam wpisane pierwsza faza 2h30 min drugą faza 2 minuty. Na 9 cm rozwarcia jeszcze normalnie chodziłam i tylko na skurczu lekko przystawałam. Najbardziej bolały parte ale jak widać długo nie trwały. Łożysko bardzo brzydkie poszarpane, dużo z niego zostało w macicy i miałam łyżeczkownaie, ale mnie to nie bolało. Gadałam sobie z panią doktor która mnie szyła i czyściła. Lekko pękła więc stąd szycie. No i ten węzeł prawdziwy na pepowinie. EDZIO to prawdziwy cud biorąc pod uwagę okoliczności. Wszystkim dziewczynom życzę szybkich i malobolesnych porodów, ja tutaj będę zaglądać, ale raczej z ciekawości bo już nie planujemy więcej dzieciątko. Pozdrawiam.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 16th 2019
     permalink
    Anecia, mojego Tomka bratowa rodziła pod koniec marca i też miała węzeł na pępowinie. Malutka okaz zdrowia.
    Gratulacje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2019
     permalink
    Anecia a już w domu jesteście czy zostaliście na obserwacji?
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Od piątku już w domku jesteśmy:) :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Anecia gratulacje bo już nie wiem czy złożyłam hehe
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    My nadal w dwupaku cierpliwie czekamy😉
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Gratulacje Anecia!
    Ja jestem po usg połówkowym - będzie dziewczynka:) Waży dokładnie 500gr i ma długie ręce i nogi. Wszystko ok.
    Mi za to wyszły okropne żylaki na nodze, czasem bardzo silny ból. Smaruje Lotion1000 i biorę cyklo3fort zgodnie z zaleceniami gin, ale nie wiem czy coś to daje.
    Czy któraś z Was miała żylaki w ciąży i po niej one ustapiły? Zostały Wam pajączki?
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Akirko gratulacje córci :wink: Mąż pewnie oszalał :wink:
    Sali jakieś oznaki zbliżającego się porodu czy nic?
    Anecia jak się czujesz ? Jak malutki ?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Boli brzuch jak na okres, co jakiś czas skurcze i na tym koniec. Nie nasilają się.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Akirka do czterech razy sztuka, tak jak u Sali.
    W końcu traficie chłopaka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Teo, no, ale niekoniecznie za czwartym razem :)

    znam młodą rodzinę, pięciu chłopaków :) inna - cztery dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    1. Dorotta_a - 09.06. (chłopiec)
    2. Salinos – 21.06. (chłopiec)
    3. Żabka221 – 27.07. (dziewczynka)


    4. Tamara6 - 18.08. (chłopiec)
    5. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    6. Sisi1992 - 09.09.
    7. Caffe_latte - 27.09. (chłopiec)
    8. Dżasti - 09.10. (dziewczynka)
    9. akirka - 15.10. (dziewczynka)
    10. gosik88j - 16.10. (dziewczynka)
    11. sucharek83 - 05.12.
    12. MrsCreme - 14.01.2020
    13. Środa - 23.01.2020

    Akirka, dopisalam dziewczynkę :-)
    Ktos wie może co z naszą liderka?
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 17th 2019
     permalink
    Dzisiaj pełnia więc Salinos może akurat ruszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Na ulicach cichosza, na chodnikach cichosza😁😁😁 czekamy wciąż 😘
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 18th 2019 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Akirka do czterech razy sztuka, tak jak u Sali.W końcu traficie chłopaka


    Teo, rzecz w tym, że my wcale chłopaka nie chcemy;) a wszyscy nam go teraz wmawiają ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 18th 2019 zmieniony
     permalink
    akirka: Teo, rzecz w tym, że my wcale chłopaka nie chcemy;) a wszyscy nam go teraz wmawiają ;)


    Ja też marzę o trzeciej dziewczynce, mąż za to bardzo chciałby syna.
    Jaśmina chce siostrę, a Kalina brata - zobaczymy kto będzie "górą" w tym obstawianiu :wink:

    Generalnie wszyscy życzą nam syna,. bo już dwie córki mamy... :devil:

    akirko, zatem gratulacje za to spełnione pragnienie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Widzę przewagę dziewczynek hehe
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 18th 2019 zmieniony
     permalink
    U nas to samo , każdy że trzeci będzie chłopak no ale po co?:bigsmile:
    Dziewczyny są ekstra, fakt więcej czasu trzeba im poświęcić(mycie włosów,czesanie itd)+te wszystkie kiecki :heartbounce: U nas 2 szafy 80 pękają w szwach A mąż się śmieje ,że będzie musiał w nocy pracować żeby nas ubrać :whorship:
    nie zamieniłabym córek na syna za żadne skarby świata bo mamy super kontakt i pomoc :bigsmile:
    No i nie rozumiem tego jak ludzie mogą uważać że trzeba mieć syna i córkę żeby być spełnionym rodzicem...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    U nas z praktycznego względu przydałby się chłopak - najpewniej jakiś czas będzie mieszkał z 4 lata starszym bratem w jednym pokoju, to będzie łatwiej dwóm chłopakom :)

    Ale ja mam nadzieję, że to jednak dziewczynka będzie.
    U nas parka, a w całym naszym otoczeniu teraz rodzą się chłopaki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    U nas też wszędzie chłopaki prócz szwagierki. Zaś jak leżałam w szpitalu to wszystkie miały córcie w brzuchu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    U mnie praktycznie tez wszystkie koleżanki w ciąży z chłopakami.
    Ja za to mimo, że dwóch chłopców mam, to liczę, że jeśli 3 ciąża jest nam pisana to będzie to dziewczynka.
    I to nie ze względu na kucyki, warkoczyki, sukieneczki, ale dlatego ze synów wychowujemy tak naprawdę dla innej kobiety... myśle ze relacje z córkami są głębsze, ale może tylko mi się wydaje.. ja miałam zawsze super relacje z moją mamą, nadal mam i tez bym chciała mieć kiedyś taką przyjaciółkę..
    Żałuje ze nie zrobiliśmy badania dziecka po ciąży pozamacicznej, bo może już mamy jedną córeczkę tylko nie po ten stronie świata..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Ja znam przynajmniej 2 bliskie mi mamy, ktore przechodzili przez cos co juz fachowo specjalisci okreslaja jako gender disappointment i sa to mamy chlopcow. Ja osobiscie moglabym byc w ciazy jutro gdyby mi ktos powjedzial, ze bede miec dziewczynke, a tak to do drugiego chlopaka mi sie az tak nie spieszy. U nas w rodzinie dominacja chlopakow, na 11 wnukow, moi rodzice maja tylko 3 wnuczki no ale moze jednak poprawie kiedys statystyki :) choc wiadomo, ze jak juz sie jest w ciazy to zdrowia malucha i tak ma najwieksze znaczenie.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Nam też każdy powtarza że może i lepiej że druga córka bo jednak od córki szybciej pomoc się otrzyma i wsparcie no i relacje bliższe... Nie mówiąc już o tym że teściowa z zięciem zawsze dobrze żyje i jest dla niej jak syn(wiem jak moja mama czy wśród znajomych jest) a jednak te relacje teściowa -synowa rzadko kiedy są fajne.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Oj A ja powiem, że córki są super, kocham moja Michasię ponad wszystko ale relacja mama-syn... coś cudownego :) ja tam zakochana jestem w synku po uszy, z wzajemnością :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    A ja mam dobre relacje ze swoje teściowa :p
    Ja tez mam nadzieje ze kiedyś będę taką dla moich synowych :p
    Chcoiaz póki co Adam jest na etapie ze się ożeni ze mną wiec :p
    Relacje mamy cudowną z chłopakami, ale właśnie chciałabym zaznać tez z drugiej strony tej miłości do córki :p
    Mój stary za to mówi ze on by chciał 3 chłopaka :D
    Dobrze ze chociaż Adam mnie popiera i chce siostrę chociaż zaraz dodaje ze najlepiej jakby były dwie bo będzie nas po równo :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Akirka a widzisz, nie doczytałam :wink:

    Ja strasznie chciałam drugą córkę.
    Teraz, gdybym miała się decydować na trzecie dziecko to tylko pod warunkiem, że byłaby Dziewczynka.

    U nas syn jest mega tatusiowy, Nineczka jest moja.
    W ogóle Hugo tak dawał po dupie, i czasami się mu jeszcze zdarza, że ja jednak nie jestem chłopakami zachwycona :crazy::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 18th 2019
     permalink
    Mi młoda też dawała popalić,miała takie pomysły :devil::devil: ale tak po 4rż wszystko się zmieniło i relacje mamy super, pogadamy sobie,pogotujemy,pieczemy ciacha i smażymy naleśniki :bigsmile: do tego gratis mam make up i manicure :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Żabka221: teściowa z zięciem zawsze dobrze żyje i jest dla niej jak syn

    Moja mama nie lubi mojego męża (delikatnie mówiąc).
    Żabka221: relacje teściowa -synowa rzadko kiedy są fajne

    Ja mam bardzo dobrą relację z teściową - o wiele lepszą niż z moją mamą, z którą od zawsze nie mogłam się dogadać.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 19th 2019
     permalink
    Marion ja wiem że jest różnie ale jak widzę wśród znajomych to zazwyczaj te relacje tak wyglądają.
    Ja z moją mamą też nigdy nie miałam dobrych relacji , dla mnie jest wręcz jak młodsza siostra taki ma charakter ,zaś mój mąż przez to nie ma do niej takiego dystansu i przez to dobrze się dogadują/na luzie. Ona do niego synuś, on do niej mamusia(trochę żartobliwie :wink:)
    Ja mam teściową mega upartą,zawsze mądzejszą i wpatrzoną w synów,do tego stopnia że jak X lat temu tam przejściowo mieszkaliśmy to jak mój mąż wracał z pracy to ona już w drzwiach czekała żeby się rozebrał i leciała wstawiać te rzeczy do prania,podawała czyste i nakładała obiadek pod nos . Ja nie mogłam nic ugotować bo stała i mówiła to wstaw w tym garnku a to wymieszaj tą łyżką. Córkę zaś ma idealną i np. Nie mogła przeboleć czemu mała nosi pampersy Dada jak Justynki(córki) syn nosił Pampersa. Takich sytuacji mam multum ale my mamy do tego dystans i niezły ubaw :crazy: Nie wchodzimy w głębsze relacje , częste odwiedziny i jest nam dobrze :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Żabka221: Nie wchodzimy w głębsze relacje , częste odwiedziny i jest nam dobrze :thumbup:

    Ja mam do teściów 150 km, a do rodziców 650 km. Mieszkamy sami i bardzo sobie chwalimy :bigsmile:
    Wprawdzie cały czas mamy dzieciaki na głowie i nie ma nikogo, kto by nas choć na chwilę odciążył, ale wolę to, niż ciągłe wojny i uwagi oraz życie pod dyktando innych.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 19th 2019
     permalink
    Otóż To! Też wolę brak pomocy w trudnych chwilach i święty spokój. Na samą myśl o tych wszystkich odwiedzinach po porodzie i dzwonieniu co chwilę już mnie trzęsie :angry:
    I te złote rady :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Żabka221: Na samą myśl o tych wszystkich odwiedzinach po porodzie i dzwonieniu co chwilę już mnie trzęsie

    U mnie w szpitalu przy starszaku był tylko mąż w odwiedzinach, a przy młodszym nawet męża nie było, bo starszy chorował - przyjechał mnie tylko odebrać. Po porodach zero odwiedzin rodziny. Bajka :tooth:
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 19th 2019
     permalink
    Idealnie :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 19th 2019 zmieniony
     permalink
    To słuchajcie co moja teściowa odpie***liła w dzień mojego cc. Byliśmy już ugadani z nią od połowy ciąży jakoś, że zajmie się Michasią w dzień, kiedy będę miała cc. Mój Tomek rano dowiózł Michasie do niej i umowili się, że jak będzie wieczorem ode mnie wracał, to po nią przyjedzie. Cc miałam o 8. Po cc zwieziono mnie na salę obserwacji, przyszedł Tomek, przywieźli synka, po czym dzwoni tesciowa, by Tomek przyjechal po Michasie, bo ona musi pojechać gdzieś z mężem :/ Tomek się oburzyl i mówi, że jak on ma mnie teraz samą zostawić po cc, na co tesciowa: "No nie przesadzaj, przecież nie umiera". Tomek musiał jechać po Michasie i organizować jej opieke :/ moich rodziców nie było, gdyż mieszkamy 300km od siebie i przyjechać mieli po tygodniu dopiero, na 2 tygodnie. Także tak.... żal mam do niej ogromny.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 19th 2019
     permalink
    Kasia, śmiem twierdzić, że ona zrobiła to specjalnie :/

    .

    tak z perspektywy czasu to Wam powiem, że goście proszeni/nieproszeni/chmara/etc * niepotrzebne skreślić to i tak jest pikuś w porównaniu z brakiem kogokolwiek u swojego boku kiedy dziecko zabierają czy to na inny oddział czy do innego szpitala...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 19th 2019
     permalink
    Ja tam lubię odwiedziny w szpitalu :)

    i mamę, i teściową mam na bezpieczną odległość weekendową - ok 100 km od nas. I chwała Bogu! :P
    --
  4.  permalink
    A ja, szczerze, sama nie wiem czy chce odwiedzin w szpitalu. Pewnie wszystko będzie zależało od tego jak będę się czuła.. W domu na pewno się wszyscy pojawia dość szybko, bo pierwsze dziecko w rodzinie, więc teściowa posprasza (do siebie) ciotki i wujkow, a niby przy okazji podejda do nas. Tego niestety nie zmienie, choćbym nie wiem jak chciała. Zresztą mąż też bardzo towarzyski, więc nasz dom zawsze pełen ludzi i o ile się będę czuła w miarę ok, to problemu nie ma. Gorzej jak będę obolala i zmęczona. Wtedy pokaże rogi i wyjdę na wredna egoistke, co się szczesciem podzielić nie chce :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 20th 2019
     permalink
    Elfika, jasne, że tak. Gdyby Michasia była jej prawdziwą wnuczką, pewnie nie byłoby problemu. Ale niestety, jest inaczej traktowana niż Tymon.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Dziewczyny, proszę usuńcie mnie z listy :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Środa, strasznie mi przykro :cry::cry::cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    :cry::sad:
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Przykro mi :sad:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.