Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Marion, z jakiegoś powodu jest dopuszczona i często używana, a lekarz nie miał nic przeciwko takiej formie. Nie bądźmy tacy drobiazgowi, gorsze jest wciskanie niewiadomej ilości cytryny do glukozy co jest nagminne.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 1st 2019
     permalink
    No dotrwałam do czerwca, jakby się teraz coś zaczęło już nie będą powstrzymywać porodu. Ja myślę że za tydzień to będę szykować się do wywołania porodu, o ile wcześniej się nic nie zacznie bo brzuch mi się stawia tak raz dwa razy na godzinę.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 1st 2019
     permalink
    Podziwiam jak ty w tym szpitalu wytrzymujesz :wink:
    Ale już niebawem :wink:
    Jak dzieci znoszą rozłąke?
    Caffe ja piłam pomaranczową i o wiele lepiej weszła niż ta obrzydliwa zwykła fuuuj...
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 1st 2019
     permalink
    No dzieciaki szaleją, ciągle pytają czy już urodziłam, ale myślę że nie najgorzej znoszą rozłąke. Ja staram się myśleć pozytywnie, leżę po to by urodzić zdrowe dziecko i tego się trzymam.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJun 1st 2019
     permalink
    Hej my wczoraj po prenatalnym będzie córka już raczej na 100% cała i zdrowa waży 416g
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 2nd 2019
     permalink
    Natalia daj znać co u was :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Hej kochane, wczoraj wyszliśmy do domu. Byłam.ledwo żywą... trafiłam do szpitala we środę ok 15 bo pieczenie było już bardzo znacznie odczuwane... po usg pani doktor stwierdziła że nie ma co ryzykować że jest to wskazanie do szybszego rozwiązania ciąży, do tego ciąża donoszona 37t4d, mniejsza ilość wód, i to pieczenie którego oni się boją. Miałam mieć cięcie po 19 ale porodu naturalne które się odbywały musiały być skończone cieciami więc czekałam na swoją kolej 21.55 byłam już na sali operacyjnej i o 22.14 Leon opuścił mój brzuch ,płakał A ja razem znnim że szczęścia... 3230g 54cm i 10pkt... cieszę się że los oddał mi to co zabrał, po przecięciu brzucha doktor mówiła że ta blizna po poprzednim cc była już przezroczysta... nawet jej nie wyciela bo się bała ruszac...naci3la wewnątrz wyżej... szycie troch3 potrwalo...boleć boli, ale wytrzymam...Dla takich widoków jaki3 mam dziś warto było, teraz korona na łeb cycki do przodu i trzeba stawić czoła aby wychować dzieci na dobrych ludzi ;* dziękuję ze mogłam tutaj z Wami być po raz kolejny, stanowczo ostatni ;* pamiętajcie aby żadnego bólu ni3 bagatelizować;*
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    nataliaaa_, przyjemnie się czyta takie wieści :heart:
    --
  3.  permalink
    Piękne przeżycie, którego mogłam raz jeszcze doświadczyć! Nie zamienilabym tego na nic innego choć nie raz będzie pod górę i piachem w oczy... będę dumna... bo jestem mamą, a nie każdy ma tyle szczęścia... trzymam za Was kciuki, będę zaglądała w miarę możliwości, a teraz... idę się spełniać, spełniać w roli mamy czwórki wspaniałych dzieci Całusy;*
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    Nieśmiało dopisuję się do wątku
    Dzisiaj zobaczyliśmy bijące serduszko, trzy ostatnie ciąże nie mieliśmy tej szansy...

    Termin 14.01.20
    --
    •  
      CommentAuthormarysia_23
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    No to ten.
    4czerwca 2019 godz. 10.30
    Przyszedł na świat przez cc Bartuś
    3kg szczęścia reszty pomiarów jeszcze nie znamy. Ale 10punktow dostaliśmy 😁
    . Dochodzimy do siebie oboje:)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    Gratuluję serdecznie rozpakowanym i nowym pojawiającym się mamusiom. My już ledwo, ledwo. skurcze męczą od dawna. W nocy jest ok ale w dzień dosyc mocno dokuczają. Wczoraj byłam na szybkiej wizycie gin. Szyjka zgładzona, dzieć waży 3100 gram, łożysko 2/3 st. Wody w normie. W każdej chwili mogę urodzić, lekarz daje nam max tydzień :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    Gratuluję wszystkim rozpakowanym. Na poniedziałek wstepnie zaplanowano u mnie indukcje porodu. Więc zsczynam mieć powoli stresa.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    Super się czyta te wszystkie dobre wiadomości :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJun 4th 2019
     permalink
    Marysia gratulacje 😘
    Jestem ciekawa jak wygląda teraz lista.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 5th 2019 zmieniony
     permalink
    gosik88j: Jestem ciekawa jak wygląda teraz lista.

    Pilnujcie listy - znalazłam ją 5 stron wstecz.

    1. Dorotta_a - 09.06. (chłopiec)
    2. Salinos – 21.06. (chłopiec)
    3. Anecia84 – 30.06. (chłopiec)


    4. Żabka221 – 27.07. (dziewczynka)
    5. Tamara6 - 18.08. (chłopiec)
    6. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    7. Sisi1992 - 09.09.
    8. Caffe_latte - 27.09. (chłopiec)
    9. Dżasti - 09.10. (dziewczynka)
    10. akirka - 15.10.
    11. gosik88j - 16.10. (dziewczynka)
    12. sucharek83 - 05.12.
    13. MrsCreme - 14.01.2020
    14. Środa - 01.2020
    Środa: Beta 6232, USG potwierdzające ciążę, jeden pęcherzyki z jednym zarodkiem, bicia serca jeszcze nie uwidoczniono- obraz USG całkowicie prawidłowy.

    Masz już termin?
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 5th 2019 zmieniony
     permalink
    marion, idę jutro do swojego ginekologa na USG i tam wszystko uzgodnimy - według OM termin mi wypada 23.01.2020 r.

    Treść doklejona: 05.06.19 12:44
    [quote=MrsCreme][/quote], bardzo, bardzo się cieszę i jeszcze mocniej zaciskam kciuki, obyśmy razem doczekały do stycznia :P

    Treść doklejona: 05.06.19 12:56
    Ja jeszcze się wstrzymam z wpisywaniem na listę, przynajmniej do jutrzejszego wieczoru.

    1. Dorotta_a - 09.06.2019 (chłopiec)
    2. Salinos – 21.06.2019 (chłopiec)
    3. Anecia84 – 30.06.2019 (chłopiec)

    4. Żabka221 – 27.07.2019 (dziewczynka)
    5. Tamara6 - 18.08.2019 (chłopiec)
    6. Klementynaaa – 05.09.2019 (chłopiec)
    7. Sisi1992 - 09.09.2019
    8. Caffe_latte - 27.09. (chłopiec)
    9. Dżasti - 09.10. (dziewczynka)
    10. akirka - 15.10.2019
    11. gosik88j - 16.10.2019 (dziewczynka)
    12. sucharek83 - 05.12.2019
    13. MrsCreme - 14.01.2020
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 5th 2019
     permalink
    No i niestety nie unikniemy wizyty w szpitalu :cry:
    Rozwarcie na 1,5cm jutro idę na oddział..
    --
  4.  permalink
    Żabka trzymam kciuki, oby Mała jeszcze trochę poczekała.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 5th 2019
     permalink
    Żabka współczuję i przytulam.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 5th 2019
     permalink
    Ojej, Żabko współczuję! A miałaś jakieś objawy skręcającej się szyjki? W szpitalu będziesz pod dobrą opieką także spokojnie. Który jesteś TC?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Sali ja czuje się super ,jedynie od kilku dni jakby kość łonowa czasem mnie zapiekła a tak to nic . Ja mam bardzo wysoki próg bólu przez endometrioze i może być tak że mam jakieś skurcze ale zwyczajnie nie zwracam na nie uwagi ..
    Dzisiaj 32+5 mała waży 2300
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Żabko, super waga córeczki. Mój synek na tym etapie ważył 1430g :)
    Zadbaj, żeby Wam podali sterydy na rozwój płuc. Lepiej dmuchać na zimne :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Żabko moze tylko Cie przebadają i do domu puszcza. Z tego co slyszalam rozwarcie na 1palec (czyli ok2cm) na przełomie 33/34tc nie jest niczym dziwnym zwłaszcza u wieloródki i jeśli nie ma innych objawów a rozwarcie nie postępuje to nawet nic sie z tym nie robi a jedynie duzo odpoczynku i leżenia zaleca.
    Kciuki zeby mała jeszcze sie nie pchała ma swiat
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Żabko, powodzenia.
    Biorąc po uwagę ze Krysia 2420 osiągnęła w 37+3 to niezłe parametry :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Hej dziewczyny.
    Dawno nie zaglądałam, bo po prostu mało mam czasu na to.
    Gratuluję wszystkim rozpakowanym!!!
    Żabko zdjęcia przepiękne. No i powodzenia!
    My wczoraj byłyśmy na wizycie z Julcia to waży już 4600! Ale ma przepukline do obserwacji i słabe napięcie mięśniowe. Za tydzień kontrola jak nie będzie poprawy to fizjoterapeuta
    -- `` ``
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Mi się codziennie skurcze piszą na ktg takie już pod 60, ale nie są jakieś regularne. Byle do poniedziałku wytrzymać. Mam nadzieję że nie potrwa to wszystko długo i w piątek za tydzień z paluszkiem będę mogła w końcu wyjść do domu.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Cześć dziewczyny. Zgłaszam się na przyszłych. Termin na 24 stycznia :bigsmile::crazy:
    Do listy dopiszę się po prenatalnych :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Mu już na oddziale i sytuacja wygląda następująco.
    Kto bez skurczy, rozwarcie 1,5 cm wewn i zewn. , szyjka przy badaniu 1-1,5cm zaś przy usg 2cm.
    Z dzieckiem wszystko dobrze . Głowa w kanale.
    Pobrali mi GBS będę dostawać aspargin,luteine także bez szału.
    Czekam na mojego gina bo operuje teraz bo on mówił i zastrzykach na płucka tak jak Obe pisze muszą mi podać i w zasadzie po to tu przyszłam bo resztę zaleceń mogę stosować w domu od leków przez leżenie.
    Gorąco tu jak diabli chyba powiem mężowi żeby strój kąpielowy mi przywiózł i mini basen :crazy:
    Jeśli chodzi o wagę to u mnie te dziewczyny jak na drożdżach rosną a już myślałam że druga troszkę mniejsza od siostry będzie ale jednak idzie w jej ślady :thumbup: choć przy zagrożeniu przedwczesnym porodem to akurat super że tak przybiera .
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Ciśnij, Żabko o te sterydy. Im wcześniej tym lepiej. Mój synek był wydolny oddechowo a cc miałam 12 godzin po podani drugiej dawki :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Wczoraj gin mi wyraźnie powiedział ,że chodzi o te sterydy bo chciałam go wyprosic o jeszcze kontrolę za tydzień bo wiem że w szpitalu wielkie G zrobią i będzie luteina+magnez i tyle . Mówił że poda mi te sterydy + poobsrwuje czy to rozwarcie nie postępuje i jak będzie bez zmian to w poniedziałek wypuści mnie na własne rządanie do domu .
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 6th 2019 zmieniony
     permalink
    No żabko w szpitalu to noe będziesz miała córki do opieki, nic nie będzie kusić żeby coś robić a to już naprawdę dużo. Ja leżę już 24 dzień i się już naogladałam dużo sytuacji. Kobiety nie zdają sobie sprawy jak ważne jest leżenie przy skracajacej się szyjce. Nie siedzenie leżenie. Także ja bym nie pisała że w szpitalu G zrobią bo to nieprawda. Czasami mam wrażenie że lekarzom bardziej zależy niż niektórym ciężarnym.

    Dzisiaj miałam usg mały waży 3165 g +- 400 g. Przepływy w porządku i łożysko bez zmian. Tyle że wyszedł mi zastój w prawej nerce. Na ktg piszą się porodowe skurcze ale nic regularnego. Dalej czekamy do poniedziałku :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Anecia mi zależy ale to że oni mi dadzą luteine I magnez to nic mi nie da bo mogę to brać w domu . Tutaj też chodzę i siedzę bo wyleżeć nie idzie .. taki upał.
    Myślę że stres związany ze szpitalem jest gorszy niż robienie pewnych drobnych rzeczy w domu tym bardziej że ja już nie muszę się dzieckiem opiekować bo dziewczyna wszystko sama ogarnia :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Anecia to synek ładnie waży! :wink:
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 6th 2019
     permalink
    Dotarł w końcu mój lekarz ,zlecił sterydy,od razu podali :bigsmile: Za 12h druga dawka . Od razu mi lżej...
    Teraz oby nic nie postępowało i będzie super :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Po 12 godzinach druga dawka? A nie po 24?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Po 24 jednak.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 7th 2019 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, możecie mnie dopisać do listy.

    Po wczorajszym USG wszystko jest tak, jak być powinno.

    Serducho bije jak dzwon :heartbounce:, młode wiekiem z USG idealnie odpowiada wiekowi z OM, tj. 7 tc + 2 dni :heartsabove:

    Termin porodu wyznaczony na 23.01.2020r. :heart:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Środa: Termin porodu wyznaczony na 23.04.2020r. :heart:

    A nie styczeń? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Styczeń, styczeń - już poprawiam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    1. Dorotta_a - 09.06. (chłopiec)
    2. Salinos – 21.06. (chłopiec)
    3. Anecia84 – 30.06. (chłopiec)

    4. Żabka221 – 27.07. (dziewczynka)
    5. Tamara6 - 18.08. (chłopiec)
    6. Klementynaaa – 05.09. (chłopiec)
    7. Sisi1992 - 09.09.
    8. Caffe_latte - 27.09. (chłopiec)
    9. Dżasti - 09.10. (dziewczynka)
    10. akirka - 15.10.
    11. gosik88j - 16.10. (dziewczynka)
    12. sucharek83 - 05.12.
    13. MrsCreme - 14.01.2020
    14. Środa - 23.01.2020
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Środa gratki :heartbounce:
    Aneta jak u was ? Coś się dzieje ?
    Sali dalej w dwupaku?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    U nas standard. Skurcze pojedyńcze na ktg się piszą. Zostałam wpisana na lewatywe na poniedziałek z rana, a później na porodówkę. Dzisiaj w nocy myślałam że już się zaczęło bo takie bóle miałam, ale przeszły po pół godziny. Wszystko się szykuje do porodu. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Może akurat coś samo ruszy w weekend :wink:
    Jak dostalyscie sterydy na płucka to byłyście bardziej pobudzone? Nie mogłyście zasnąć? Mała zaś dzisiaj cały dzień śpi rano trochę potanczyla a tak to bardzoo spokojna.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Mnie głowa bolała po sterydach i cukry mi szalały, a tak to nie zauważyłam jakiegoś większego pobudzenia. W zachowaniu małego też nie widziałam różnicy.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Chciałaś lewatywę czy taka procedura w szpitalu i musisz?
    Ja miałam raz w życiu - przed cc i wspominam to koszmarnie :/
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 7th 2019
     permalink
    Hej my nadal w dwupaku, cierpliwie czekamy :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 8th 2019
     permalink
    Pytali się czy wyrażam zgodę na lewatywe. Przy Fryderyku pomimo czopka niestety poszło co nie trzeba więc teraz wolę lewatywe sobie zrobić niż później mieć niespodziankę. Tutaj przed cc jest czopek glicerynowy, żeby lewatywa nie wywołała dodatkowych skurcze bo też się tak może zdarzyć.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 8th 2019
     permalink
    Żabko, po sterydzie (co dostałaś?) mogą się dziać różne rzeczy. Mnie szalały cukry, ciśnienie i miałam mega ból głowy. Synek się wyciszył ale to ze względu na stan łożyska (w usg wszystko cudownie a w czasie cc wyszły rzeczy, że włos się jeży na głowie).
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeJun 8th 2019
     permalink
    Nie mówili co dostałam a ja jakoś nie spytałam. Dzisiaj już czuje się lepiej ale malutka jest dużo spokojniejsza niż w domu i cały czas śpi .
    Dostaje teraz litr płynów A po tym kolejne ktg bo rano jakiś skurcz koło 70 się zapisał A dla mnie to nie odczuwalne, w domu gorszych bóli miałam więcej ale byłam pewna że to mała się wypina i wbija . Ponoc za mało pije (2l wody) powinno być min.3l i niby przez to też macica może się stawiać.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.