Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2019
     permalink
    Elfika dobrze kojarzę, że Twój mąż pracuje w spedycji? może jakby puścił maila pocztą wewnętrzną to by coś dało
    u wielu naszych znajomych tak to funkcjonuje jeśli zbierają 1% lub na turnus
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    dobrze kojarzysz. powiem tak. szef gdzieś przepierdolił pieniądze, że jeszcze wypłat nie ma. mamy znajomego, u którego wcześniej Hubert pracował, utrzymują kontakt i w ogóle. wie o Klarze od samego początku. a mimo to dzwonił po udostępnieniu zbiórki zapytać o co chodzi .... i to by było na tyle. kolejny znajomy - radiowiec. udostępnienie bez słowa dodatkowego np, że zna i to żadna ściema. Ostrołęka to kurpie....
    a ludzie tylko klikają lubię to i udostępnij.... ale puszkę prezydenta uzupełnili w weekend o prawie 16 mln.
    przepraszam, nie zrozumcie mnie źle... ale to jest tak przykre, że czasami mam ochotę zamknąć to wszystko w pizdu i zastukać do lichwiarza... bo akurat tak się złożyło w tym roku, że na kredyt gotówkowy nie mamy szans... ale nawet jeśli to dziś bym go wzięła i spłacała kolejne 2....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    Z pfronu mozna sie starac tez o dofinansowanie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Ewa, wczoraj złożyłam wniosek. na dofinansowanie kwietnia nie mam co liczyć bo się nie wyrobią. w zeszłym roku najwcześniejsze dofinansowanie poszło 26go kwietnia. ponadto wniosów jest ponad 200. w zeszłym roku zapotrzebowania było na ok 300 tyś zł, kasy do podziału dostali 180 tyś zł. mi pani powiedziała, że maksymalna kwota dofinansowania to 1084zł.

Treść doklejona: 07.02.19 15:57
    ja niestety za późno wszystko zaczęłam robić. w grudniu byłam święcie przekonana, że nie ma miejsc na ten rok więc czekałam na informację o zapisach na przyszły rok, a tu się okazało, że jeszcze miejsca są. ofc poza sezonem letnim, który i tak u mnie odpada bo przecież jeszcze jest Bianka...o dofinansowaniu zaczęłam myśleć dopiero po zapisaniu Klary, a lekarza miałam dopiero 30go. wiem, że może być skierowanie od rodzinnego, tylko nieoficjalnie wiem, że pieczątka rodzinnego gówno znaczy. u nas nawet potrafią z tego powodu uwalić wniosek o niepełnosprawność...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    Elfika u mnie na turnus rehabilitacyjny 2 lata temu i teraz juz drugi raz maz skladal o dofinansowanie w PCPR.
    Oni przepisowo maja 1 miesiac od zlozenia wniosku na wydanie/podjecie decyzji.
    No chyba, ze mowimy o innych wnioskach.
    W zaleznosci od stopnia niepelnosprawnosci jest dal wszystkich taka sama kwota.
    Dla niepelnosprawnosci do 16 rz . 2 lata Temù bylo ponad 1000 zl.
    Dla opiekuna jesli jest niezbedny mniej (to musi wpisac lekarz we wniosku, jesli chodzi o male dziecko to oczywiste).
    Na ten rok nie wiem ile jest bo to zalezy od wysokosci przecietnego wynagrodzenia i nie wiem czy tez te % kwot sie nie zmienily.
    Caly czas mam na mysli wniosek o dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    ask28: Elfika u mnie na turnus rehabilitacyjny 2 lata temu i teraz juz drugi raz maz skladal o dofinansowanie w PCPR.

ja właśnie nie wiem jak to w końcu jest. niby PFROn ale w miejskim ośrodku pomocy rodzinie. i pani mi wczoraj tłumaczyła, że najpierw rozsyłają decyzje a potem informują, że jeszcze rozwleka się w czasie bo coś tam... no i kolejność składania wniosków...
    ask28: Dla opiekuna jesli jest niezbedny mniej (to musi wpisac lekarz we wniosku, jesli chodzi o male dziecko to oczywiste).

jestem wpisana na szczęście.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime18 godzin temu
     permalink
    Wczoraj byliśmy z Fryckiem w Poznaniu w Poradni Chorób Metabolicznej.

Spodziewaliśmy się badań, ale nie robią od ręki (był tylko wywiad). Dostaliśmy skierowanie do stawienia się na oddział na jeden dzień (w godz. 8:00-15:00) i wtedy porobią badania. Termin nam podadzą telefonicznie w ciągu 2-3 tyg. (bo muszą najpierw papierologię załatwić z NFZ), ale lekarz mówił, że będzie to termin przed Wielkanocą.

Lekarz pytał między innymi, czy stosujemy jakąś dietę eliminacyjną - odparłam, że nie. On na to, że bardzo dobrze, bo bez badań potwierdzających nietoleracje i choroby, nie można tego robić.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.