Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Manga nie strasz z tą boleriozą, ja żyję w przekonaniu że tylko kleszcze ją przenoszę
    U nas dziś już śladu po wysypce nie ma, młody ma lepszy humor, zęby jeszcze się nie przebiły, ale już widać białe.

    Chciałam się pochwalić, że mój osobisty, uroczy syn zrobił dziś dwa "kroczki" na czworaka, resztę dystansu pełzając przebył, ale widzę że z dnia na dzień na raczkach czuje się coraz pewniej więc myślę, że już za chwilkę będzie czwrakował jak szalony
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Nie no nie mam zamiaru straszyć.;)
    Pytam Was, bo nie wiem skąd się to wzięło, że niektórzy także meszki zaliczają do owadów przenoszących b
    Muszę podpytać swojej lekarki na przyszłej wizycie czy coś się nie zmieniło w tym zakresie.
    U nas tego naprawdę dużo. :(

    Gratuluję czworakowania, u nas Mała przy mebelkach śmiga od chyba już 1,5 miesiąca ale samodzielnie jeszcze nie chce kroku stawiać.

    A tak w ogóle to dobiła mnie właśnie inofrmacja w TV, że prawdopodobnie ten chłopiec w USA, którego ojciec zostawił w samochodzie na 7h był tam celowo pozostawiony przez rodziców, bo wcześniej szukali w necie info dot. śmierci w ten sposób...
    Pokazali zdjęcie tego Aniołka i jakoś nie mogę tego przetrawić w żaden sposób. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJun 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny mój tato choruje na boleriozę i uwierzcie mi, ta choroba potrafi zniszczyć życie. Co kilka miesięcy musi poddawać się leczeniu w szpitalu, bolesne kroplówki po których pękają mu żyły... Ta choroba jest częstsza niż kiedykolwiek mi się wydawało. Atakuje po kolei narządy. Masakra. Uważajmy po prostu na te małe cholery.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    O meszkach i o muchach konskich słyszałam ze przenosza bolerioze. Panicznie się tego boję. Szkoda że nie ma opryskow na te wszystkie owady. Niektóre miasta robią ale mniejszosc
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Mk (jak już klonami jesteśmy to w 100%! :P) mój tata też choruje na to ***** ! :( jemu wystarczają na razie antybiotyki co pół roku, ale pamiętam sesje antybiotykowe, kiedy wymiotował całe dnie, nic nie mógł przełknąć, blady, potem siny... dlatego ja mam fobię na tę chorobę. Jak z małą na kocyku siedzimy, ona wyłazi na trawę i dotyka rączkami to potem oglądam ją całą modląc się, żeby się nic nie wgryzło w to różowe delikatne ciałko...

    U nas ostatnie noce cudowne, mała zasypia ok 19-20stej, jedna pobudka na pierś ok 1 w nocy i pobudka ok 7. (oby tak zostało!) a drugiego zębola jak było tak nie ma ;]
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Dzisiaj na wp.pl artykuł o meszkach...co do wiarygodności to oczywiście ciężko stwierdzić :wink:
    meszki
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    kachaw: Chciałam się pochwalić, że mój osobisty, uroczy syn zrobił dziś dwa "kroczki" na czworaka

    Gratulacje dla Dominika!
    Moja Kluśka to chyb nigdy nie zacznie raczkować :cry:
    Naczytałam się jakie to ważne dla rozwoju m.in. mózgu i się martwię, bo on naprawdę ani myśli. Leży niemal całymi dniami na brzuchu, obraca się wokół własnej osi, pełza do tyłu, podnosi pupę od dawna, ale ani myśli stanąć na kolanach. Boję się, że zacznie wstawać (bo się podnosi już trochę jak ma się czego złapać) i chodzić od razu...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Kinga może zapisz się gdzies na rehabilitację, żeby pokazali ci jak z młodym ćwiczyć żeby go zachęcić? Ja nie żałuję, że chodzimy na reha z Olą choć bez niej podobno by się obeszło, ale widzę postępy i się tak nie zamartwiam :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    bananowiec: Kinga może zapisz się gdzies na rehabilitację, żeby pokazali ci jak z młodym ćwiczyć żeby go zachęcić?

    Taki jest plan, szukam już jakiegoś dobrego reha u nas tylko nie wiem czy zdążymy przed pierwszym wakacyjnym wyjazdem.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Służę namiarem na reha poleconą przez neurolog, którą Ty nam poleciłaś :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny piszecie o boreliozie u swoich ojców... Bardzo im współczuję, bo wiem jaka to dokuczliwa choroba :sad:- moja ciocia z tym walczy, jest zaangażowana w stowarzyszenie dla chorych na boreliozę.

    I Wam powiem, że my mieliśmy nadzieję (tak, nadzieję), że u mojego taty to borelioza powoduje początkowe objawy typu drżenie mięśni, zanik, problemy z mową, przełykaniem. Nawet leczył się przez 8 miesięcy antybiotykami wg ILADS, włącznie z wlewami...Także wiem o czym piszecie. :sad:
    Niestety leczenie nie pomogło, choroba postępuje i obecnie ma postawioną dużo gorszą diagnozę, bez jakiejkolwiek nadziei na wyleczenie.

    Patrzcie jakie życie jest przewrotne - dla jednych borelioza to koniec świata, a dla wielu ludzi to światełko w tunelu.
    Bo z tego co widzę to jest tak, że przez złożoność i różnorodność objawów w boreliozie mnóstwo ludzi próbuje podciągnąć swoje nieuleczalne schorzenia pod tą chorobę.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Najgorsze mangaa że lekarze średnio wiedzą jak podejść do tematu, przynajmniej w naszym szpitalu. Działają bardzo schematycznie.
    Dużo sił dla taty. My też mamy problem z tatą męża, rak bez szans. Jakoś tak ciężko się zrobiło :(
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Z rakiem ciężko wygrać.
    mój tato przegrał rok temu,mama cztery lata w tył.
    Mangaa a jaką diagnozę postawili Twojemu tacie?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 1st 2014 zmieniony
     permalink
    :hugging:

    No lekarze nie wiedzą... kompletnie. Moja ciotka właśnie coś tam działa by zmienić schemat leczenia itd ale to nie jest proste.
    To leczenie standardowe czyli miesiąc wlewów ceftriaxonem i do domu jest zupełnie niewystarczające w bardzo wielu przypadkach.
    A ceftriaxon strasznie wyżera żyły, mój tata to samo miał z pękaniem, zrobiły mu się zrosty, nie mieli gdzie wkłuwać wenflonu już później.

    Treść doklejona: 01.07.14 18:40
    Uś: stwardnienie zanikowe boczne
    JEju, Uśku ogromnie Ci wspólczuję
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 1st 2014
     permalink
    Straszne...takie leczenie przecież wykancza z innej strony :sad:
    Eh aż zaczęłam bać sie tych gnojowatych owadów
    --
    •  
      CommentAuthor13guzia
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja leczylam wczesną postać boreliozy 16 mcy wg standardow ILADS. Lekarze nie wiedzą i nie chcą zmieniac podejscia do leczenia tej choroby, bo z reguly twierdzs ze borelioza nie jest tak grozna jak ją malują. U mnie akurat rzucilo sie od razu na stawy , ale licze na to ze wygralam. Objawy od 4 lat nie wrqcają.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Ja widziałam ludzi z bolerioza. Od wykrzywionej twarzy po kończyny. Oczywiście wcześniej nie zdiagnozowana.

    Z innej beczki. Moja mala jak widzi ze ktoś coś je to tez chce. Czy dajecie takim maluchom juz naprawdę wszystko? Dziś zobaczyla u mnie pomidora i ogórka malosolnego i się trzesla i otwierala buzię.
    Chcialam kupic kissone ale nie mam zaufania do sklepowych a moich juz nie ma.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Współczuję chorobsk u rodziców.:(
    Ją też mam przeciwciała pw boleriozie, nievwiadomo czy chorowałam.
    Lekarz z zakaznego uznał że nie potrzeba leczenia.
    Wlasnie-mialam sprawdzić u córki czy nie ma też przeciwciał?
    Pozale się Wam że mamy szczekajacy kaszel- to chyba krtan :((
    dziś jedziemy do lekarza a jestem na pierwszym wyjeździe z aga :(((
    Na Mazurach.
    Kurcze taki pech.tyle czekałam na wakacje a teraz noce z biedną corenką
    Gratki dla Dominika !!!
    u nas nici z ćwiczeń jak cora chora nie.będę.jej trenować..
    Mamy 10 mści!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, nie bolerioza tylko borelioza :wink:
    Mnie 3 tygodnie temu wgryzły się 3 kleszcze (2 w nogę, jeden w rękę) na festynie dla dzieci, na wsi. Były maciupeńkie, gdyby nie mały bąbelek, który się pod nimi zrobiła, nie zauważyłabym ich. Ja mam uraz do tego cholerstwa. Antybiotyku mi nie podano zapobiegawczo. Ja prawie co roku "zbieram" kleszcza. Lubią mnie chyba te małe potworki ;) Jak do tej pory boreliozy chyba nie załapałam.

    Treść doklejona: 02.07.14 09:25
    a ile w ogóle kosztuje badanie na boreliozę?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Nie wiem ile kosztuje. Cos ok 100 mniej lub więcej. BORELIOZA fakt brzmi lepiej :devil:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Katka ale jak chcesz badać to test Western-Blot, a nie ilościowy bo ten często wychodzi fałszywie negatywnie. Zresztą czasami i W-B pozytywny nie jest, znam przypadki osób które pamiętały ugryzienie kleszcza, rumień, mają objawy a dopiero po prowokacji antybiotykiem pojawiają się przeciwciała we krwi.

    No problem z boreliozą jest taki, że lekarze wierzą, że jak nie ma rumienia i początkowych objawów grypopodobnych to na 100% nie ma boreliozy i nie wysyłają na podstawowe badania. A to, z tego co się orientowałam bardzo częsty błąd, bo nie zawsze te objawy książkowo się pojawiają. A choroba często wyłazi po latach i jest wtedy bardzo ciężka do leczenia. Wiem też, że jest borelioza seronegatywna, za to z pełnym spektrum objawów.
    Strasznie przebiegłe to choróbsko.

    Treść doklejona: 02.07.14 11:10
    Bonim ja daje M spróbować wielu rzeczy, bo ona jak widzi, ze cos jmy to zaraz przychodzi i robi oczy kota ze szreka. Nawet gdy jest najedzona. Oczywiście nie daję rzeczy max słonych czy słodkich. I daję spróbować po odrobince. Choć ostatnio 1/3 kotleta mi wtryniła w ten sposób.
    a pomidory to wcina niemal od początku. Uwielbia.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    ja daje małej popróbować.ogórka małosolnego ciumkala i ciasto takie z galaretki i smietany.ileż tego do brzuszka dojdzie jak tylko poliże.smak poczuje
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Fakt Borelioza-dzięki dziewczyny,ją czasem tak przekrecam nazwy:shamed:
    prostujcie, prostujcie! :)
    Ją robiłam badanie na niż w związku z migrenami
    ale diagnoza zatrzymała się na zakazniku który
    orzekł że choroba dawno przebyta i już nie ma co leczyć
    wiem że są specjaliści prywatni u których można pociągnąć temat
    ale dałam spokój.
    Katka i mnie tak lubią kleszcze :(
    W niektórych rejonach Polski od razu dają antybiotyki prewencyjnie.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny czy dziąsła mogą zacząć swędzieć zanim spuchną? Szukam przyczyny niespokojnego zachowania Oli.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Bananowcu nie wiem czy mogą swędzieć, ale pamiętam jak moja Ninka ząbkowała, to ją najbardziej bolało, swędziało właśnie wtedy gdy zęby schodziły na dół, tzn jeszcze się nie przebijały, ta druga faza była dla niej bezbolesna, a ta pierwsza właśnie tak
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Kurcze bo dziąsła ma śliczniutkie, szoruje o nie palcami i czym się da plus ślinotok ale to wszystko normalne w jej wieku. A od dwóch dni jest mega maruda,sama nie poleży tylko z kimś a i to ją szybko drażni, na rączkach jest lepiej ale ma problemy z zaśnięciem w dzień. Słabo je w dzień, każde karmienie trwało ok 10min a teraz odrywa się od cycka, szarpie się już po 4 minutach. Stęka jak się budzi-to raczej nie brzuszek, gada z cyckami jak je. W nocy śpi niespokojnie wodaje dźwięki. Mam wrażenie, że coś ją drażni ale właśnie nie boli a może swędzi? Dlatego tak o te dziąsła pytam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 2nd 2014
     permalink
    Bananowcu u nas są podobne objawy choć wiek inny. Ja też szukam przyczyny w zębach.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Może ząbki a może skok?
    U nas po zastrzyku że sterydu kaszel prawie minął uff
    nocka przespana obie byłyśmy wykończone
    zapowiada się ładny dzien :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    A u nas wczoraj wyszła już ta górna prawa jedynka, jeszcze jedna i będzie chwilowo spokój, jest radosny, ładnie je i bawi się i wczoraj pierwszy raz sam zrobił tosi tosi łapki, ale piąstkami, wasze też robią piąstkami czy otwartymi dłońmi ??
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    kachaw: wasze też robią piąstkami czy otwartymi dłońmi ?


    moja wcale nie robi :P ale też specjalnie jakos jej tego nie uczymy. Za to udaje, ze kicha, kiedy ja (alergiczko-astmatyczka :P) kicham. Jest wtedy przesłodka :D
    A my nadal z 1 zębem :D
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny czy to normalne że 9 miesięcy po porodzie nie mam jeszcze okresu?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Mk28dni: Dziewczyny czy to normalne że 9 miesięcy po porodzie nie mam jeszcze okresu?


    zupełnie normalne :) Jeszcze chyba sporo karmisz, więc tym bardziej. Montenia nie miała znacznie dłużej niż Ty, z tego co pamiętam.
    Ja miałam 2 cykle dopiero, ale ten okres to w sumie nie okres... takie 2-3 dniowe mocniejsze plamienie póki co. Organizm potrzebuje czasu, żeby się ustabilizować.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    kachaw: wasze też robią piąstkami czy otwartymi dłońmi ??

    Mój robi otwartymi dłońmi tylko, że u nas to jest brawo :wink:
    Kasiu, Jasiowi dziś druga jedynka się przebiła, więc obie mamy święto :smile:
    Teraz pewnie chwila spokoju i dwójki.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    poradźcie mi mamusie - do kiedy mozna robić usg stawów bioderkowych żeby było miarodajne? i kiedy jest najoptymalniej?
    Moja córcia już skonczyla 11 tygodni, ale z przychodni nam sie nie należy skierowanie bo nie mamy zameldowania w mieście, wiec musimy robić prywatnie i nam schodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Mk ja też jeszcze nie miałam @ :)
    A zmieniając temat to mam problem, nawet duży i to ze sobą, bo jestem strasznie przywiązana do Dominiki. W zasadzie ufam tylko mężowi, i tylko z nim jestem w stanie zostawić Dominikę. Nie potrafię zostawić jej np. z teściową - boję się, że coś wykombinuje ( w sensie kogel mogel albo mleko prosto od krówki), nie potrafię zostawić z własną mamą. Głównie dlatego, że nie rozumieją rodzicielstwa bliskości i uważają, ze dziecko musi się wypłakać. Teraz mąż poszedł z Dominiką do naszej babci, czyli Dominisi prababci a ja po prostu wariuje, czy wszystko jest ok. Nie umiem sobie z tym poradzić. Czy jestem zaborcza? jak mam sobie pomóc? Zgłosić się do psychologa?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    mangaa: wtedy bardzo ciężka do leczenia

    Mangaa, czyli jest to całkowicie wyleczalne, jeśli wykryte szybko?
    Dorit: Katka i mnie tak lubią kleszcze :(

    Doritku, ja już około 7 w swoim życiu miałam :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Sali z tego co piszesz o tescuach i rodzicach to masz racjonalne przesłanki by się obawiać.
    Wcale Ci się nie dziwie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Salinos z jednej strony nie dziwię Ci się że nie możesz zaufać teściowe, ale nie możesz pogadać z właśną mamą jak ty widzisz wychowanie Dominiki i że Tobie zależy aby ona robiła jak ty chcesz. Moja mama na początku przy Nince też wyskakiwała z radami typu dopajać wodą z glukozą, dawać manne w 4 m-cy życia, że mam chudy pokarm bo coś tam, ale rozmawiałam z nią, mówiłam, że czasy się zmieniły, że teraz robi się inaczej i ona to zrozumiała. Nadal jest tak że coś Nince wciśnie, słodycz w dniu w którym nie je słodyczy, ale ja też nauczyłam się przymykać trochę oko na to, bo babcia ma rozpieszczać. Teściowej nie zostawiła bym bo ona pali papierosy a nie wyobrażam sobie że moje dzieci mieszkają w miejscu gdzie się pali. Jak do niej jedziemy i ona przy mnie nie pali, to mimo to jak wracamy wszystkie nasze ciuchy capią fajkami, nawet majtki i nawet te które nie były wyciągnięte z torby, więc rzadko tam jeździmy.
    A jeszcze jedno będziesz szła do pracy ?? komu zostawisz Dominikę mamie, opiekunce, w żłobku, nie masz 100% pewności że zajmą się nią tak jakbyś chciała, a na pewno tylko ty i mąż zajmecie się nią najlepiej. Myślę że z czasem ci trochę minie, ja to bym się najbardziej bała zostawić z opiekunką, mam wizję, że moje dziecko cały dzień siedzi w kącie zapłakane i zasmarkane :cry:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.07.14 22:00</span>
    MK ja też nie mam jeszcze @ i mi do niego nie śpieszno
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Dorit: Może ząbki a może skok
    Dziąsła wyglądają ładnie, ale jutro coś kupię do smarowania i zobaczę czy coś jej ulży. Wg rozpiski to nie skok ale przecież dziecko to nie wykres :tooth:

    kachaw: wczoraj wyszła już ta górna prawa jedynka,

    kachaw: wczoraj pierwszy raz sam zrobił tosi tosi łapki

    Elyanna: Za to udaje, ze kicha, kiedy ja

    _K_i_n_g_a_: , Jasiowi dziś druga jedynka się przebiła


    Gratuluję hurtem :crazy:

    Libra1610: do kiedy mozna robić usg stawów bioderkowych

    Ja byłam na powtórnej kontroli w wieku 3 miesięcy wg. zaleceń więc na bank jeszcze możecie iść :wink:

    salinos: ie potrafię zostawić z własną mamą. Głównie dlatego, że nie rozumieją rodzicielstwa bliskości i uważają, ze dziecko musi się wypłakać.


    Ale serio myślisz, że Twoja mama by rady nie dała? może tylko tak gada...moja tak ma. Ciągle słyszę, że za dużo Olę noszę ale wierzę, że gdyby sama z nią została i Ola by kwękała to też by ją wzięła i tuliła bo to babcia przecież....Bo teściowej to ja z zasady nie ufam :shades:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Salinos mnie sie wydaje, ze to ciagla potrzeba kontroliwania... dzieci nam niestety dorastaja i nie beda ciagle wiaiec na cycku. Kiedys nawet pojda do przedszkola, szkoly, w swiat;) nigdy nie bedzie tak, ze wszystko bedzie tak jak aobie wymarzylas dla swojego dziecka. Wazne by od Was dostalo tyle milodci, cierpliwosci, zrozumienia. Nawet jesli raz na ruski rok zostawisz dziecko z osobami, ktore nie do konca zajmuja sie Twoim dzuexkiem jak bys sobue zyczyla (oczywiscie pod warunkiem, ze w zaden sposib jej nie krzywdza) to nie znaczy, ze cos nue tak, ze wyrosnue na zakompleksiona osobe. Ona tez yczy sie swiata i pewnych zasad. Ja wyznaje zasade, ze dzuecko powinno jak najwiecej doswiadczac. Doswiadczac zycia nawet pokazanego w inny sposob niz mama by chciala. Sprobuj ja zostawic, gdzues gdzue jest bezpieczna, czuje sue dobrze. Po malutky, na ciraz dluzej. I Ty do tego dojrzejesz. Nic na sile;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Wracam do pracy od września ale mam taką pracę, że spokojnie z Mężem zajmiemy się małą. Będziemy się wymieniać. Z moimi rodzicami trudno się dogadać, bo rzucają tekstami typu: "jak nie będziesz widziała to jej damy w końcu ten jogurt!". Na samym początku mama obraziła się na mnie, ze kazałam jej ręce umyć, gdy chciała dotykać Dominikę ( co jest po prostu dla mnie oczywiste). Trudny charakter i nie do zmiany. Do tego ja tez mam trudny charakter :)

    Treść doklejona: 03.07.14 22:35
    Hanny: I Ty do tego dojrzejesz.

    No właśnie na ten moment jeszcze nie dojrzałam. Ostatnio ktoś mi powiedział z uśmiechem, że jestem zaborczą matką. Niby nic, a jednak zabolało. Długo staraliśmy się z mężem o dzidzię, może stąd teraz moje przywiązanie do Dominiki. Chcę dla niej jak najlepiej. Maksimum miłości. Ostatnio jak byliśmy u moich rodziców Dominika celowo zrzuciła zabawkę (chciała się pobawić) a moja mama do niej z pretensjami po co zrzuciła. Chyba będę tą nadopiekuńczą matką.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie salions. Kazda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej i powoli, jak dziecko bedIe starsze bedziesz odpuszczac coraz wiecej. Choc jesli mama mowi i postepuje tak celowo to baaaaardzi nieladnie:/
    Jak masz.taka potrzebe to sprobuj ja zostawic z kims innym na pol godzinki np, ale jak nie masz i potrzeby i musu to bym nie zostawiala. Sama zobaczysz, ze starsze dziecko latwiej sie zostawia (no bo kiedys w koncu ten moment nastapi nie?). Ja mojego mlodszego dopiero wczoraj zostawilam pierwszy raz na dwie godzinki z moimi rodzicami, ale mam do nich pelne zaufanie. Sluchaj siebie a obydwie na tym dobrze wyjdziecie:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    MK, u wielu matek na 28dni 1. cykl poporodowy trwał rok i zakończył się spodziewaną @. Tzn. było wiadomo, że po okresie płodnym i zwykłej lub krótszej lutealnej przyjdzie @. U samoobserwatorek nie było zaskoczenia.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, kiedy to wiszenie na raczkach sie konczy..? Maly ma 6 tygodni i jest wrzask przy kazdej probie odlozenia gdziekolwiek...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    Mk28dni: Dziewczyny czy to normalne że 9 miesięcy po porodzie nie mam jeszcze okresu?

    Zupełnie normalne, ja pierwszy dostałam dopiero miesiąc temu....
    -- •••
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    CiastoMiłości: Maly ma 6 tygodni i jest wrzask przy kazdej probie odlozenia gdziekolwiek...

    u mnie się długo nie skończyło :) Dopiero jak zaczęła raczkować, to było więcej spokoju :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    katka_81: Mangaa, czyli jest to całkowicie wyleczalne, jeśli wykryte szybko?

    Z tego co się orientuję to niestety nie ma 100% pewności, ale na pewno jest dużo większa szansa, bo borelia później się jakoś gdzieś odkłada w różnych narządach (formy przetrwalnikowe) i np wg lekarzy ILADS najważniejszy jest ten pierwszy okres kilku tygodni by zaatakować antybiotykami (kilkoma) i skutecznie wybić te syfy.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    Ok, więc czekam cierpliwie na powrót @.
    dziewczyny mam mały problem z małą, powiedzcie czy spotkałyście się z takim zjawiskiem :) od dłuższego czasu wypadło nam karmienie o 22. Mała często wybudza się o tej porze, czasami trzeba jej podać smoczka i śpi dalej. Ale czasami (a ostatnio się to nasiliło) punkt 22 jest ryk i tylko ja jestem w stanie ją wyciszyć. Muszę ją wziąć na ręce, przytulić, zasypia i odkładam ją do łóżeczka. O co kaman??? Druga pobudka jest o 24. Wtedy ją karmię choć zaczynam się zastanawiać czy to potrzebne. Kolejna jest ok. 4-5. Następna ok. 7. Często je...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    Basiu u nas podobnie z pobudkami więc nie pomogę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    Mk, u nas taki placz pojawial sie jak moja corka chciala siusiac. Wybudzala sie,ja masowalam jej brzuszek,bo myslalam ze bol brzucha ma i po chcwili byl spokoj, a ona wtedy wypelniala pieluszke :). Dopiero po jakims czasie zorientowala sie,ze to o to chodzi. I do dzisiaj( choc odpieluchowana) w okolicach godziny 22 sie budzi na siusiu i tak samo ten placz wyglada.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.