Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    Monteniu, szok :) muszę to sprawdzić ale do głowy by mi to nie przyszło...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 4th 2014
     permalink
    A u nas taki płacz nie wynikał z potrzeby siku, tylko po prostu Ninka zaczęła w pewnym momencie przeżywać [we śnie chyba] to, co się działo w ciągu dnia.
    No i się budziła z histerią przez jakiś czas często właśnie mniej więcej tyle samo godzin po zaśnięciu.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Też mi się czasami wydaje że budzi się ze względu na sen. No nic, trzeba przecierpieć :/ 9 miesięcy nam strzeliło. Kiedy, jak... Do pracy już bliżej niż dalej. Zaczynam odczuwać skurcze żołądka :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Basiu ją też zaczynam stresować się powrotem do pracy
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    a po Was zaraz ja :neutral: a tak fajnie jest nam w domu.przerażają mnie te rozstania
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Mk tez nie mam @ i wcale mi się nie spieszy.

    Salions ja mam to samo. Mam fisia na punkcie dzieci:cool:
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    bonim: Mam fisia na punkcie dzieci

    ja tez :confused: tzn jesli o najmłodsze chodzi
    wczoraj teściowa przyniosla....uwaga uwaga... !!!!!!!!!!!!!! => lizaka :neutral:
    nie no nie chciała źle,widziałam ze jej sie głupio zrobiło jak zabroniłam....
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Us no ja tez bym nie dala. Moj syn takie rzeczy późno zaczynal

    Ja z moja mama nie mam problemów ale z rodziną m:confused:
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    kurcze nie zebym całkiem nie chciała jej dac.dam jak sama poprosi...
    ledwo zaczeła warzywa jeść a ta juz z cukrem wyskoczyla.pociumkała w papierku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja już nie raz pisałam, ze z teściową nieciekawie jesli chodzi o opieke nad małą. Cale szczescie, ze daleko mieszka, 1 weekend na miesiac jakos daję radę, ale bez nerwów sie nie obejdzie (głównie tych niewypowiedzianych, przełkniętych przez ściśnięte gardło :confused: ).
    Dzis znów ruszamy... Mam nadzieje, ze jak wroce to napisze Wam: Bylo cudownie! Żadnych kolorowych żelków, czekoladek czy kotletów wołowych z patelni wpychanych do buzi! Na szczescie mała już siada, raczkuje, wstaje, więc chociaż odpadły niepokoje o kręgosłup.

    Uś, u nas też cukier... ostatnio próbowałam ją karmić warzywkami, mała niechętnie jadła, a teściowa: "fu, warzywka, widać, że jej nie smakują, masz tu kochanie wafelka, o! widzisz jak jej smakuje? a nie tam zupka!" - ręce, nogi opadają...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny u nas też problem, młody nie umie od kilku dni zasnąć w dzień, zasypia przy piersi, ale potem jak go przekładam do bujaka to oczy jak pięć złotych i mimo śpiewania i lulania nie zaśnie, tak samo w łóżeczku darł się dziś mimo mojego głaskania, brania co chwilkę na ręce i tulenia. Oczywiście skończyło się na tym że nie śpi tylko pełza. Wiem że za chwilkę będzie taki zmęczony, że bez kija nie podchodź. Nie wiem czy to ten długi skok idzie, czy przez te problemy z zębami i trzydniówkę mu się coś poprzestawiało. Dodam że warunki w pokoju jak zawsze, przyciemniony, mikrouchył by nie było słychać ulicy i wentylator włączony by było chłodniej. Mam nadzieję że to przejściowe.
    Ale dodam, że młody naśladuje moje kichanie i jeszcze podpełza wszędzie, łapie się czegoś, podciąga i na kolankach "stoi" ale po chwili jest ryk, bo nie wie co dalej zrobić, nie umie zejść na dół

    Treść doklejona: 05.07.14 12:10
    Ps właśnie przed chwilką młody pierwszy raz stanął na nogach :bigsmile: nie wiem chyba muszę mu antypoślizgi kupić, albo będzie miał bose stopy, bo oczywiście musiałam go złapać, bo zaraz się poślizgnął
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    kachaw: Ale dodam, że młody naśladuje moje kichanie i jeszcze podpełza wszędzie, łapie się czegoś, podciąga i na kolankach "stoi" ale po chwili jest ryk, bo nie wie co dalej zrobić, nie umie zejść na dół


    u nas dokładnie to samo :) tylko teraz z kolanek juz na nogi wstaje, postoi troche i za chwile krzyczy bo chce wejsc na kanape, stół czy co tam ma przed sobą ;]
    usypianie w dzien jako tako, niekoniecznie przy piersi, jak nie zasnie przy niej podczas pory karmienia to siedzi u mnie na kolanach oparta pleckami, bujamy sie (fotel bujany) cicho jej spiewam, ona sobie patrzy na pokoj, na okno, na tv w oddali w pokoju obok i w koncu zasypia, odkladam, czasem smok i spi 1-2 h.
    Wieczorem gorzej, bo walczy, ale to juz męża rola, więc ma jakies swoje sposoby :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Moja mala zajada się brokulami kalafiorem owocami i wszystko co u mnie widzi :bigsmile: tfu tfu żeby się nie odmienilo:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    A moja ciągle pełza i nie raczkuje :( nawet sama nie siada. Prześcigacie mnie, musze z nią poważnie pogadać :)
    Dzisiaj przemyciłam jej MM w kaszce. Jest dobrze, zjadła :) Jutro większa dawka. Mam wrażenie (obym się nie myliła) że z tym odstawieniem nie będzie tak źle. W dzień, bo nie wiem jak wieczorem przy zasypianiu.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Mk to zależy od dziecka. Moj syn na roczek za rękę zrobil kroki. A mala wszystko wcześnie. Siadla na 6 miesięcy gibala na 7 a na 8 staje na kolanko i pierwsze kroki na czterech. Od 3 dni raczkuje ale po trochu. Staje przy łóżku. A syn wszystko dużo później. Juz nie pamiętam. Aaa i mloda malo pelzala. Nie chciala i miala nerwy.


    To samo z jedzeniem warzyw i owoców. Z dnia na dzień ze smakowania przeszla na pozeranie. Pomogl nam silikonowy gryzak a teraz mieli sama w buzi. I mówią ze jak papki to nie będzie chciała kawałków. Na początku owszem nie chciala ale dzięki gryzakowi w ciągu 2 tyg nauczyla się smaków i gryzienia. Teraz malego brokula mamy na pól :smile:
    Zeby moj syn tez chciał ale niestety :neutral:

    Kachaw u nas tez o odkladaniu nie ma mowy bo się budzi. Dlatego karmie na leżąco i tak ja zostawiam
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    U nas też karmienie na lezaco i nie ruszam...
    inaczej nie zasnie
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Coś wisi w powietrzu czy co... z wszystkimi dzieciakami naokoło problemy.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    MK moja też nie raczkuje ani samodzielnie nie siada, ale staje na czterech i się kołysze przód-tył :))))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Sali gratulacje gibbonowania :)
    U nas od paru dni próby staniecia na czterech:)na trawie.
    Pozdrawiam słoneczne z jezior.moja cora spi tylko godz w dzien już!
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny ile dni może dziecko nie robić kupy karmione piersią? dziś już 4 dzień jak nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Do tygodnia spokojnie, ale spotkałam się z opinią, że nawet 10 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    bonim: Kachaw u nas tez o odkladaniu nie ma mowy bo się budzi. Dlatego karmie na leżąco i tak ja zostawiam

    uś: U nas też karmienie na lezaco i nie ruszam...
    inaczej nie zasnie


    Okey w nocy tak zostawiam, zaśnie układam z kołder i koców i poduszek przeszkody ale jest ciemno, więc jak się obudzi to nie boję się że spadnie, ale w dzień nawet przy zasłoniętych roletach jest dosyć jasno,boję się, że się obudzi wdrapie na przeszkodę i spadnie z łóżka, mój syn za wszelką cenę chce zejść głową w dół :sad: nie boicie się ??

    Mój z pozycji raczków już siada ale podpiera się jedną ręką, jeszcze nie usiadł tak że siedział prosto bez podparcia z boku
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Rzadko udaje mi się odessac ssaka i tak leżę byleby pospala. A jak się uda wstac to jestem w tym samym pomieszczeniu i pilnuje.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    A to u mnie nie przejdzie, syn śpi w sypialni w pokoju obok jest córka która ma teraz wakacje od przedszkola, jest ze mną. Zawsze gdy zasypiał miałam czas dla niej lub by ugotować obiad, posprzątać a teraz co będę przy nim siedzieć i pilnować by nie spadł?? to wolę iść z nimi na spacer przynajmniej i on pośpi i córka się wybiega
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Moja cora robi kupe 2 razy na tydzien, czasem nawet ci 4-5 dni ;) ale brzuszek jej nie boli i nie wije sie wiec sie nie stresuje. Tylko pod koniec juz te smierdzace pierdzioszki zwiastuja kupe :P
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink
    Ech, a u nas wciąż kupa kilka razy dziennie :-) Ciekawe od czego to zależy...
    Czytam sobie Wasze wypowiedzi na temat problemów z usypianiem. U nas w dzień Brunon potrafi zasnąć sam w wózeczku, ale wieczorem i w nocy nie ma szans. Wtedy śpi w swoim łóżeczku, w którym śpi od powrotu ze szpitala, bo nigdy nie spał z nami. Nie wiem o co chodzi. Jeszcze chyba jesteśmy w trakcie skoku, bo znów budzimy się 3 razy, ok. 2.00, 04.00, 06.00. A już mieliśmy na koncie kilka nocek bez pobudki...
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    Jak nie ma szans na spanie w domu to tez chodzimy na spacer.
    Co do kup to moja robila na samym cycu kilksa dziennie az pewnego dnia zaczęły się zielone cuchnace kupki a później zaparcia i kupa raz na 5 dni. Jak się okazalo ktos przywlekl lamblie. Po odrobaczeniu kupki raz na 2 dni.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    karolajnas: Ech, a u nas wciąż kupa kilka razy dziennie :-)

    U nas też, spoko wafla:crazy:

    Za to zaczęła mi córka stękać przy niektórych kupach. Nie wiem czemu bo kupy są niezmiennie takie same.

    Olcia zasypia w naszej sypialni czasem przy cycku choć miała etap że tylko kołysanie ją usypiało. Ja ją tak zostawiam no ale Olcia nie jest jeszcze tak mobilna jak 8-9miesięczne dzieci. Śpi w dzień 2X 2godziny przeważnie :wink: a pomiędzy marudzi okropnie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    bonim: Rzadko udaje mi się odessac ssaka i tak leżę byleby pospala
    chyba masz moje dziecko :cool:
    Kasia ja tak jeszce sie nie boje bo moja nie raczkuje.ewentualnie obroty ale przeszkoda z poduszki smiało wystarcza
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    Doritku, dziękujemy :grouphug:

    co do kupki, to moja córeczka czasem po 3 dni nie robi, ale później jak zrobi to jest normalnie mega giga kupa :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    No tak, mojego dopóki ie był tak mobilny można było zostawić na łóżku ale teraz boję się a leżeć z nim całą godzinę a córka obok w pokoju sama jak palec, co będzie bajki oglądać ??
    Dziś byliśmy na działce u kuzynki spał w wózeczku 2 godziny dzieci latały, krzyczały, czasem otworzył oczy i dalej kima
    Aha i znów mamy katar, już czekałam aby po tej 3-dniówce iść się szczepić a tu katar, nie wiem czy organizm osłabiony bo ta druga górna jedynka idzie czy jakaś infekcja się przyplątała bo mąż zapalenie gardła i krtani ma.
    I jeszcze pojawia się u nas na tapecie opcja żłobka lub opiekunki, bo moja mama bardzo podupadła na zdrowiu i teraz mamy mętlik w głowie i musimy myśleć. Do pracy wracam w grudniu, niby jeszcze 5 m-cy, ale ten czas przeleci nawet nie wiem kiedy. A jeśli będzie w żłobku to na co go jeszcze szczepić pneumo, minigo - czy darować sobie ??, szybciej ospę, czy szczepić MMR wg kalendarza - bo miałam plan by długo odwlekać ??
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy zauważyłyście u maluchów takie delikatne chrupotanie/przeskakiwanie w stawach? Wrzuciłam hasło w google jest tego niby cała masa ale nigdzie nie znalazłam przyczyny, większość twierdzi że to normalne. Chcę to skonsultować z lekarzem. Spotkałyście się z takim objawem?
    I jeszcze jedno. Pobudki w nocy nieregularnie, nawet co godzinę, potrzeba przytulenia, podania smoczka - to mogą być zęby? czy one naprawdę mogą iść tak długo? nic nie widać ale dziecko czasami nie to.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Mk u mnie takie noce trwaly od skonczonego 2 mies. Raz na tydzień przespana noc. A teraz juz chyba drugi tydzień pomimo zabkowania noce sa cudowne. Tylko z 3 pobudki czasem 4/5 ale nie 10 . Mala zaczęła naprawde dużo jeść w ddzień. Ciągle coś podjada. Owoc warzywo kaszka cyc. Nie wiem czy to jest zbieg okoliczności czy nasycenie jedzeniem w dzień powoduje mniejsze potrzeby w nocy. Zobaczymy za jakiś czas. Na razie zbieglo się w czasie

    Treść doklejona: 07.07.14 09:24
    Us nasze male przyssawki:bigsmile:
    Właśnie leżę z przyssawką :devil:
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Bonimku ale ona nie chce jeść. Potrzebuje się przytulić. Czasami jest jakby wystraszona. Kurcze, a może sny się zaczęły?
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    MK moja od jakiegoś czasu również często przebudza się w nocy. Z początku myślałam że głodna, robiłam butle ale mała nie jadła, teraz zazwyczaj wystarczy jak podam smoczka czy przytulę, ewentualnie biorę do siebie do łóżka wtedy śpi spokojniej. I zauważyłam że częstsze pobudki są jak dzień pełen wrażeń, np goście cały dzień czy jakiś większy wypad.
    Mam pytanie do mam dzieciaczków w podobnym wieku do mojej, ile Wasze dzieciaczki śpią w dzień ? Bo moja równe pół godziny 2 X dziennie. I nie ma znaczenia czy na spacerze czy w domu, mija pół godziny i wstaje. Czy to oby nie za mało ? Czastem, od wielkiego dzwonu zdarza się że pośpi ciągiem godzinę czy półtorej ale to b. rzadko
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Moja zawsze spała mało więc lepiej się nie wypowiadam :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 7th 2014 zmieniony
     permalink
    moja, gdy budzila sie ok 6 rano to spała zawsze 2 razy po 1-3h nawet w dzień. Teraz czesto budzi się po 7dmej, wtedy jest tylko 1 drzemka miedzy 11-14 (właśnie teraz padła, ale była tak zmęczona ze przed zasnieciem darła się wniebogłosy - moja wina, bo po spacerze musialam skoczyc do sklepu zamiast dac jej sie zdrzemnąćć i to ją umęczyło totalnie). Nie znoszę monotonii, bo wariuję, ale każde zaburzenie świętego rytmu dnia małej wywraca nasz dzień do góry nogami, ona zmęczona, marudząca, ja zmęczona, w domu bałagan, obiad z zamrażalki, bo nie ma jak zrobić... a niedługo zacznie chodzić to dopiero będzie ;]

    Ale wracajac do snu: znam dzieci, które zdrzemną się pół godziny na spacerze i koniec aż do wieczora, więc skoro Amandzie tak pasuje to wszystko jest w porządku, nie wszystkie potrzebują tyle snu.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Mk moja tez nie je co godzinę a chce cycka jako smoczka bo smoczka nie używamy.
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Nooo, z tą monotonią to i ja mam problem. To mnie wręcz zżera. Zaczęły się wyprzedaże, miałam już 3 podejścia by sobie coś kupić. Zawsze łapię się na tym że za późno wyjechałam z domu i tak właściwie zrobiła się 19 i trzeba wracać. Rany, dla mnie wyprzedaże trwały zawsze do 21. Z kawą, lodami itp. A tu dupa :) Parę razy przeciągnęłam młodą, usypiałam ją wtedy z hukiem do 22, sama nie wiem czy było warto. Chociaż ?.... :devil:

    Treść doklejona: 07.07.14 14:27
    Dziewczyny a jak wasze piersi po karmieniu? moje się kończą w połowie brzucha i "wymdlewają" z biustonosza :) Jak się wyprostuję jest trochę lepiej, ale jędrne bułeczki to już historia którą mogę oddać do antykwariatu. Tia...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 7th 2014 zmieniony
     permalink
    bonim: Us nasze male przyssawki
    Właśnie leżę z przyssawką
    ja do usypiania tez muszę mieć telefon w ręce,bo bym chyba tam zeszła z nudy :tongue:
    a tak to młod cycuje a sie relaksuje hahaha

    no ale KAsiu(Kachaw) powiem Ci ze można próbować zmienić może te nawyki?że jednak uspiać dziecko i odkładać.może trzeba cierpliwości raz drugi trzeci.faktycznie potem staje sie to niebezpieczne.
    sa dzieci które sa ostrożne i nie ryzykują zejścia główką w dół,ale odważniaki w takiej sytuacji są niebezpieczne
    nie wiem co Ci radzić.jak coś wymyślisz to kolejnie nam napisz,będzie gotowe rozwiązanie dla młodszych dzieci hehe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Moja też usypia się przy cycku, muszę z nią leżeć dopóki nie uśnie dobrze. na początku swego życia jakoś sama się usypiała.
    aaa w końcu poszła kupa 5dnia, na godzinę przed chrztem :swingin: dobrze, że w domu, ale działoby się w kościele, bo kupa full gigant :tooth: dziecko do kąpania :)

    Treść doklejona: 07.07.14 19:33
    [quote=Mk28dni][/quote]
    Mk nie strasz :devil: a śpisz w biustonoszu?

    wracając do snu, to u nas w dzień mizerne 2 drzemki po pół godziny, ale nocki super, całe przesypia, budzi się około 5 na jedzonko i dalej śpi do 8-9 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Ally1381: na początku swego życia jakoś sama się usypiała.

    moja to pięknie zasypiała w łóżeczku do końca 5mż...nie wiem co jej sie nagle odwidziało :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny w Biedronce są w promocji (19,90 zł z 39,00) fajne torby dla matki z dzieckiem.
    Dużo kieszonek, przegródek, miejsce na butelki, mata do przewijania, rożne wzory i kolory :wink:
    Jakby któraś chciała zanabyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Ally, no szału to ni ma :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Wstyd się przyznać ale ja też karmię z telefonem w ręku. Po pierwsze dlatego, że mam apkę, w której klikam tylko start i stop i czas karmienia liczy i zapisuje się sam:wink: Po drugie jak Mała była faktycznie mała (jakby teraz duża była:rolling:) to te karmienia były długie i co chwilę, więc przynajmniej miałam chwilę na ogarnięcie "sieci" :tooth: A teraz to uważam to za paskudne przyzwyczajenie :devil: oczywiście nie karmienie a przeglądanie sieci podczas gdy moja koza się tak do mnie tuli:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    bananowiec: przeglądanie sieci podczas gdy moja koza się tak do mnie tuli
    hehehehe paskudny nałóg ;p
    ja wyrzuty mam małe bo u nas tulenie i karmienie to jest raptem 10min,potem zapada w sen.płytki sen i muszę czekać na ten głębszy by jej wyrwać sutka hahaha
    azwyczaj po 15min tego płytkiego snu to następuje.mam zatem 15 min dla siebie pozniej bo moja młoda spi po 30 min aż

    Treść doklejona: 08.07.14 00:15
    Teo dzięki za info,zerknę co to tam fajnego jest.mam wprawdzi torbe ale nudna juz jest ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, który gryzak lepszy do podawania pokarmów z siateczką czy silikonowy?? Silikonowy nie jest za twardy? Nie utrudnia dziecku poznawania kształtów i twardości jedzonka?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 8th 2014
     permalink
    Ja podaję siateczkowy - dla mnie rewelacja.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a czemu nie chcecie podawac siedzacym juz dzieciom normalnie jedzenia. Do raczki, a nie przez jakies tam gryzaki. Dzieci pieknie sobie radza z odksztuszaniem (jesli stabilnie siedza) i nie udusza sie tylko wypluja za duzy kawalek. Smiem twierdzic, ze lepiej sobie radza z odksztuszeniem niz dorosli. Poza tym musza sie tez tego nauczyc, nie? Moj starszak zaksztusil sie dwa razy. Raz myslalam, ze na zawal zejde, ale dalam mu chwilke i poradzil sobie sam. Drugiraz spokojnie czekalam. Moim zdaniem im szybciej dziecko nauczy sie odksztuszac (powtarzam-siedzace juz) tym lepiej-bezpieczniej dla niego. A te siateczki to chyba jednak uposledzaja ten proces nie.
    A mi sie Mi pochorowal. A wlasciwie nie wyzdrowial po tych homeopatycznych lekach. Dalej kaszle i ma katar, wiec dostal normalne leki. I tak sie zastanawiam czy to nie moja wina. Starszaka zaszczepilam od razu na pneumokoki i tylko raz w zyciu mial katar (4 mce temu dopiero). Mlodszemu odpuscilam i prosze - taki malutki meczy sie z katarem i kaszlem.
    Trzymajcie prosze kciuki, zeby szybciutko wyzdrowial.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 8th 2014
     permalink
    Robię Oleńce ekspozycję na gluten, póki co nic się nie dzieje...5 dni mamy za sobą :wink::wink::wink: Jak myślicie po jakim czasie mogę zacząć eksperymentować z warzywkami? Szczerze? Gdybym mogła to karmiłabym Olkę tylko cycem już forever :heartsabove::heartsabove: Nie idzie mi nawet myślenie o rozszerzaniu diety :devil::devil: Na razie przygotowuję się psychicznie i technicznie :tooth:

    Aaaa wiem, że to pewnie indywidualna sprawa ale jak długo wasze dzieci wypychały łyżeczkę językiem? Bo przy podawaniu tego glutenu to normalnie armagedon jakiś, taka mała porcja a dziecko całe umazane :crazy:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.