Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny Ninka ma bostonke.
    Na szczęście szybka reakcja, lekarz i leki mamy.
    Natomiast o co zapomniałam dopytac, czy my możemy wychodzic na spacer?
    Może ktoś tu też ma to paskudztwo za sobą?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Eveke,jakie leki macie?
    My mialysmy we trojke bostonke,chyba wychodzilysmy chociaż na troche(już nie pamiętam dokladnie) . A lekow zadnych nie mialysmy, a ni ja ani dziewczynki.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Eveke, z tego, co kojarzę to Terokowa Nina to przechodziła.
    Mk28dni: trzydniówkę przechodzi się dwa razy czy o co kaman?

    Są dwa różne wirusy, więc można przechodzić dwa razy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Kinga tak pamiętam, właśnie to Teorkowa Ninka ukazała mi się przed oczami dzis rano, a własciwie zdjęcie jej paluszka i skojarzyłam fakty.

    Monteniu mamy syrop groprinosin, masc triderm, kąpac w nadmanganianie potasu no i możemy gardełko psikac unibenem jak się uda.

    a tak w ogóle pomyliłam wątek , byłam pewna , że pisze na maluchach 1-3 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Eveke mogę być z małą, ale spałam na krześle a dzisiaj mąż mi kupił materac piankowy składany i jest rewelacyjnie:smile: Niezostawiłabym jej w życiu samej! Dziwię się matkom, które tak robią, że zostawiają dziecko pos opieką pielęgniarek!

    No i zdrówka dla Ninci.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Wiesz Dii różnie jest, może niektóre matki mają w domu trójkę małych dzieci, których nie mają z kim zostawic... ehh no życie bywa brutalne....
    Fajnie , że możesz byc przy Madzi no i fajnie ze z tym materacem jakos sie dało :)
    Niech zdrowieje malutka!
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    też sie dziwi-obce miejsce,obcy ludzie i jeszcze choroba...domyślam się co takie maluszki czują.
    moich 8-latków nawet bym nie zostawiła
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 6th 2014 zmieniony
     permalink
    [[quote=montenia][/quote]

    Montenia,
    Femaltiker piłam, zużyłam kilka opakowań i właśnie w broszurce reklamowo/informacyjnej tego preparatu, napisali, że zdarzają się sytuację, kiedy laktacje pobudza się farmakologicznie, kiedy nic już nie działa, choć lekarze niechętnie to robią.
    Jestem z Wrocławia, korzystałam z porady p. Doroty Fortunko i Krystyny Matkowskiej, ta druga jest moją położna środowiskową, obie mają certyfikat.
    Szukając info o relaktacji, znalazłam informację o laktacji indukowanej, kobiety indukują u siebie laktację pobudzając piersi, żeby mieć większy biust:shocked:
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    eveke: Wiesz Dii różnie jest, może niektóre matki mają w domu trójkę małych dzieci, których nie mają z kim zostawic... ehh no życie bywa brutalne....

    Nie no pewnie. Są wyjątki, ale miałam namyśli te bez instynktu macierzyńskiego. Ja bym nocy nie przetrwała bez małej i to jeszcze w obcych rękach! A widziałam jak te pielęgniarki się "przejmują" tymi maluchami!!! Pół godziny płaczu i żadna nie podejdzie! Ehh

    Treść doklejona: 07.09.14 14:53
    Dziewczyny powiedzciemi czy te krople esputicon i dicoflor jak i Debridat można przerwać w podawaniu i dać po kilku dniach znowu? Dzisiaj na obchodzie lekarki pytałam, czy coś jeszcze jest nie tak że mała czasem się z tym brzuszkiem męczy mimo podawania tego wszystkiego to ona powiedziała, e u nich nie powinnam nic swojego dawać i lepiej poczekać żeby sprawdzić najpierw działanie ich leków. No ale oni nic tu na brzuszek nie podają. Jest antybiotyk, paracetamol i pribiotyk jako osłona antybiotyku... No i nie wiem co zrobić. Poprzednia lekarka przy przyjęciu powiedziała, że mogę dawać...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    Dii trzymajcie sie !! dobrze ze jestes z coreczką!
    scapula a dziecko chce łapac piers? na pobudzenie laktacji lekarze przepisuja metocloparamid, dostalam recepte nawet
    ale nie skorzystalam, bo mleko mialam ale corka nie chciala juz zlapac
    warto znalezc takiego doradce ktory juz zajmowal sie relaktacja i to z powodzeniem- to dosc rzadkie
    no i potrzeba naprawde porzadnego wsparcia i czestego kontaktu z takim doradcą...temat nie jest łatwy
    ale jak bardzo Ci zalezy- jest to mozliwe!

    zdrowka dla Martynki i Ninki!!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    A u nas to chyba trzydniówka z infekcją gratis i ząbkowaniem. Koszmar. Noce totalnie bezsenne. Wczoraj i dziś wysypka była a teraz w kąpieli już ledwo ją widać. Tylko katar się pojawił, cieknący z noska + kichanie, no i płaczliwość, brak apetytu nadal. Ale ciężkie są dni z takim maluszkiem, i jak jemu jest ciężko...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    Dii, można spokojnie przerwać branie tych kropelek i za kilka dni znowu podawać. Skoro jednak dostaje probotyk to może zostaw tylko espumicon. Jeśli widziałaś że kropelki małej pomagały to bym podawała nadal bo po co ma się bardziej męczyć. Trzymam kciuki za was :-*

    elayna, ciężko tak patrzeć na maluszka jak niewiele można zrobić :| trzymajcie się dzielnie :-*

    Treść doklejona: 07.09.14 21:16
    Dziewczyny, mam pytanie z innej beczki :) mój Ignaś kończy zaraz 5 miesięcy. Na razie jest na piersi ale zastanawiam się czy niedługo nie wprowadzać już warzywek i zupek zmiksowanych. Z okazji chrzcin ma dostać taki parowar-blender Philips Avent - jest to nieduże urządzenie do gotowania na parze i od razu miksuje więc spora oszczędność czasu i garnków:) mam pytanko co o czymś takim myślicie ? Nie chcę kolejnego zbędnego sprzętu w kuchni a jeszcze nie za wiele wiem o żywieniu takiego maluszka :/
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 7th 2014
     permalink
    brzmi fajnie :bigsmile: mi by długo nie posłużył bo mała jest niejadkiem,więc papki dostawała krótko,teraz juz raczej w fomie BLW,ale kazde dziecko jest inne:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    No właśnie tego się obawiam :/ zastanawiam się nad blw ale wydaje mi się że Ignaś później będzie siadał i jakoś wydaje mi się późno żeby nowe rzeczy wprowadzać Np. dopiero w 8 miesiącu i stąd myślę nad papkami i zupkami i kaszkami.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dii trzymajcie się dzielnie. Dużo zdrówka dla Madzi! szok, że stosowana jest separacja z rodzicem przy tak małym niemowlaku. Rozumiem, że tylko na noc nie możesz tam być czy w dzień też? no straszne to jest po prostu..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Salinos ale Dii może być z małą .
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Salinos ale Dii może być z małą .


    Dokładnie, ale są szpitale gdzie nadal matka na noc musi iść do domu. Sama to przeszłam. Serce mi się kruszyło, ryczałam, ale wyjść trzeba było, bo takie przepisy. Wychodziłam późnym wieczorem, wracałam o 8 rano (bo wcześniej nie wolno).

    A ogólnie to tak jak Dii pisze. Warunki dla rodziców pozostających na noc przy dziecku bywają koszmarne. Czasami trzeba spac na "łysej podłodze" jak na oddziale zakaźnym w Bydgoszczy lub na takim drewnianym krześle. Sa też fajne szpitale ;).
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Monia ja wiem ze są takie szpitale tyko Sali pisała o Dii.
    I jak wygląda spanie i egzystowania na oddziale u dziecka doskonale wiem ... Intensywna terapia i siedzenie/spanie na krześle - ale tu nie narzekam bo nie wyobrażam sobie blokowania dostępu na takim oddziale do dziecka ...a potem odział zwykły i spanie na fotelu z ikea (to był luksus) ;) bo tam karmiat i leżaków rozkładanych nie wolno było mieć
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    czerwinka: Salinos ale Dii może być z małą .

    Tak tak :) Jestem z nią tylko pisałam, że nie ma gdzie spać w sensie na czym i że pielęgniarka pytała się czy zostaję z małą czy nie, bo podobno mam wybór. Ale ja oczywiście jestem z nią cały czas tym bardziej, że karmię piersią :smile:
    Warunki do spania okropne, ale mąż mi kupił ekstra materac i jest ok :smile:

    Treść doklejona: 08.09.14 09:22
    Dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne, żeby Madzia przybierała na wadze 90 gram na dobę? Bo jak narazie tak to wychodzi i jestem w szoku!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Na intensywnej terapii to rozumiem, ale na innych oddziałach chociażby leżaki spokojnie powinny być. Nie zajmuja sporo miejsca, bo mozna złożyć. Ja z moim małym dość często muszę leżeć i przyznam, że mam czasami dość braku warunków dla rodzica. Tym bardziej, że czasami to nie ma uzasadnienia. Po prostu "nie bo nie"...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Tinamar: wydaje mi się późno żeby nowe rzeczy wprowadzać Np. dopiero w 8 miesiącu i stąd myślę nad papkami i zupkami i kaszkami.

    No my tak zaczelismy,bo Kamila nie chciała nic nowego próbować.było podawanie papek w różnych konsystencjach,własne i sloiczkowe a i tak tylko cyca chciała.
    dopiero teraz zaczyna jadac normalnie
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Przyszłam sie przywitać na tym wątku :bigsmile: 03.09 urodził sie mój synek Adaś :rainbow: na razie uczymy sie siebie, ale pewnie za chwile będę miała masę pytań do Was :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dii, 90 g to bardzo dużo. Norma jest jakoś do 50. Na pewno dobrze policzyłaś ?

    uś, czyli u Ciebie na początku by się sprawdziło takie urządzenie ?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    No tak, dobrze.
    Ważona jest tutaj codziennie i tak:
    5.09. 4460g (przy przyjęciu wieczorem)
    7.09. 4650g
    8.09. 4740g
    Lekarka powiedziała, że skoro tyle jej proponuję do jedzenia to ona tyle je, ale jak ja miałabym inaczej karmić? Tylko na żądanie! A mi tak szybko ten pokarm leci, że Magda się krztusi i w bardzo krótkim czasie najada. A potem "smoczkuje"...

    Treść doklejona: 08.09.14 11:22
    A i z nowości tutaj... Z morfologii wyszło, że ma niedokrwistość no i zrobią dzisiaj posiew moczu. Jak będzie ok to jutro powtórka i pewnie wypis a jak wyjdzie źle to jeszcze min, 7 dni bo tyle antybiotyk dożylnie się podaje...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Pewnie że karm na żądanie i tyle ile chce. To że ma apetyt to akurat trzeba się cieszyć. Skąd Ci lekarze się biorą z takimi tekstami ? Kurcze, faktycznie sporo przybiera :) gdyby nie trzy pomiary to pomyślałabym że Np jeden pomiar był przed siusiu a drugi po ale tak to naprawdę dużo. Może ja coś pomyliłam z tą normą ? Ale jak Ignaś przybierał 47g to pamiętam że to było na granicy. Żarłoczek Ci się trafił :) a jak policzysz średni od narodzin ?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    No żarłoczek :) Ehh... Ja też kojarzę że przyrost w normie to ok 30-50g na dobę... Urodziła się z wagą 3500, przy wypisie miała 3270g... Od urodzenia wychodzi 1240g a ma 7 tygodni. Kacper mi chyba wolniej przybierał... :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Osinku witaj a mamusinowym wątku
    Dii a pamiętasz jak chciałaś z butlą szaleć bo Madzia za mało przybierała, dobrze, że cię wtedy dziewczyny stopowały, bo mogłoby być już po kp
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dii Norma dla tego wieku przybierania na wadze jest ok 25-30g na dobę... moja najpierw przybierała połowę tego i było niedobrze... potem mieliśmy ten plan naprawczy karmienia i byliśmy na karmieniu mieszanym to zaczęła przybierać nawet 50g na dobę, wtedy nam doradca laktacyjny powiedziała, że możemy zacząć odstawiać MM, bo najwyraźniej małej wystarczy moje mleko... no i teraz po kontroli wagi przybiera już prawidłowo tzn. wg norm....
    Co jest prawidłowe dla którego dziecka to oczywiście nie będę się wymądrzać bo tego nie wiem. Myślę, że w tym wieku :-) to jeszcze nie ma mowy o czymś takim jak tycie :-)
    A czy nie jest u Was jeszcze tak że Madzia wyrównuje wagę właśnie? Masz wiedzę ile przybierała wcześniej? Może na początku przyrost był poniżej normy i teraz jest to wyrównanie? Nam lekarka powiedziała, że może tak być.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    No właśnie Dii, z tego co piszesz to średnia dobowa od narodzin wynosi tylko 25g więc chyba wszystko jest git :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dziecko na piersi może się,,przekarmiać,, i nie grozi to otyloscia u dziecka. Zreguly te przyrosty większe sa skokowe,nie trwaja caly czas :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Kachaw właśnie! Jak sobie przypomnę to śmiać mi się chcę z samej siebie.
    No i faktycznie wychodzi 25g i możliwe, że teraz nadrabia, ale oby mi pucia nie wyrosła!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii na piersi dziecka nie utuczysz bo to samo dobro :) i tak jak kolezanka pisze,ze to moze byc skok bo dzieci maaj takowe:)
    1. Skok pierwszy, około 5 tygodnia życia
    2. Skok drugi, 7-9 tydzień
    3. Skok trzeci, 11-12 tydzień
    4. Skok czwarty, czwarty/piąty miesiąc
    5. Skok piąty, szósty/siódmy miesiąc
    6. Skok szósty, 8/9 miesiąc
    7. Skok siódmy, 11/12 miesiąc
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    A jeszcze mam pytanie. Co mam robić w sytuacji, kiedy Magda wcina piąstki? Ostatnio coraz częściej je wcina i trafia sobie kciukiem do buzi. A jak sobie ciumka cyca do snu i jej wypadnie to od razu piąstki w ruch. I co to z tym robić? Jedni radzą, żeby wtedy włączyć smoczek a mi to się raczej nie uśmiecha... Kacper nie wcinal piąstek ale miał przez chwilę smoka...

    Treść doklejona: 08.09.14 14:58
    Ladybird może być i skok, bo skończyliśmy 7 tydzień...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Ignaś też je piąstki, czasem całe wkłada do buzi! I palce non stop,vtak głęboko że czasem ma odruch wymiotny :) ale ja nic z tym nie robię bo tak sobie chyba bada swoją buzię i ba razie to mu najłatwiej włożyć. Pewnie zaraz zacznie wkładać wszystko inne :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanie, bo zamiast się cieszyć to się zmartwiłam. Czy dziecko w wieku mojego (6tygodni, za 3 dni skończy 7) powinno się już przekręcać samo z brzuszka na plecy? No bo właśnie u nas się to dziś wydarzyło i to dwa razy pod rząd - bo się spodobało. W ogóle mała jest bardzo silna, leżąc na brzuszku utrzymuje już bardzo wysoko główkę w górze, ale czy to wszystko nie jest szkodliwe dla takiego szkraba?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Anka80 jesli chodzi o glowke to moja kiedy skonczyla tydzien potrafila chwile utrzymac glowke w pionie, kiedy miala 6tygodni to juz dlugo potrafila utrzymac ja w gorze i przekrecic na prawo badz lewo, niektorzy mi wmawiali, ze to wzmozone napiecie miesniowe ale pytalam lekarza i stwierdzil, ze nic jej nie jest, poprostu silna z niej dziewczynka:)
    Jesli chodzi o przewracanie sie to nie pomoge, bo moja zaczela pozniej, choc raz czy dwa udalo jej sie przekrecic w wieku 2miesiecy ale to nie bylo kontrolowane i zamierzone.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar: uś, czyli u Ciebie na początku by się sprawdziło takie urządzenie ?
    nie ma opcji,szkoda brudzić urządzenie :tongue:
    poddałam sie z wymyślaniem jedzenia dla małej i dałam jej czas.teraz zaada to co my,tylko nie doprawiam jej i odkładam wcześniej porcyjki
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Tinamar ale ja jej nie bronię badać piąstki tylko że ona jak złapie kciuka to go bardzo mocno ssie że czasem ciężko rozdzielić... I tu widzę problem...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Moja też uwielbia palce...no i daję smoka, potem będziemy walczyć z jego odstawieniem ale lepiej smoczka niż paluszki-ich przecież nie zabiorę:devil::wink::wink:

    Treść doklejona: 08.09.14 19:33
    Anka generalnie umiejętność świadomego przekręcania się występuje u niemowląt zdecydowanie starszych:wink: albo to był przypadek albo jest mega silna :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Moja córa to się dopiero od 2 tygodni przekręca i to niezbyt często, więc Anka, Twoja córa jest silna :)
    --
  1.  permalink
    Anka moj maly sie przekrecal jak mial ponad 5 miesiecy a glowke trzymal po skonczonym 3 miesiacu.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Anka80: W ogóle mała jest bardzo silna, leżąc na brzuszku utrzymuje już bardzo wysoko główkę w górze, ale czy to wszystko nie jest szkodliwe dla takiego szkraba?


    Anulka, nasz Brunon od około 5 tygodnia trzymał głowę, naczytałam się o wzmożonym napięciu, ale u neurologa zostało to wykluczone. Po prostu silny z niego chłopak :) Pewnie Emilka też należy do grupy tych sprytniejszych Bąbelków ;) To przekręcanie się mogło być przypadkowe. Takie świadome to chyba jednak później występuje. Brunon miał coś około 4,5 miesiąca.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dii, Ignaś na razie nie ssie kciuka ale właśnie tego się obawiam :/ a smoczka nie chce więc też będę miała problem więc nie zabardzo potrafię pomóc i też chętnie posłucham rad :/
    --
  2.  permalink
    Ale uwazacie, ze smoczek jest taki straszny bo?? Krzywy zgryz?? Wada wymowy?? Moj byl taki ssam ze mi po 2 h wisial w nocy na cycu a ja wtedy na siedzaco bo na lezaco nie umialam go za chiny przystawic, wiec masakra. Spal z 10 minut i znow placz... wiec dalam smoka. Teraz ma go tylko do spania ale i na to przyjdzie pora.. No ale jak kto woli :) Zeby nie bylo, nie zachecam tu czy cos. Mnie po prostu bylo "latwiej".
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    madziik1983: smoczek jest taki straszn

    Wiadomo, że jak jest w użyciu niemal 24h/dobę to może szkodzić, ale tak doraźnie to chyba krzywdy nie wyrządzi... Też tak gdybam.
    Nasz Jaś czasami dostaje w nocy jak się przebudzi. Czasami mu zabieramy jak zaśnie, czasami sam wypluwa, a czasami wcale go nie chce.
    W dzień za to uwielbia się nim bawić, gryźć go z każdej strony i rzucać nim, ale go nie ciąga.
    Myślę więc, że szkody z tytułu użytkowania smoka przez naszego Jasia nie będzie.
    Ale - żeby nie było :wink: - też nie namawiam :wink:

    Treść doklejona: 08.09.14 22:24
    Dodam tylko jeszcze, że długo Jasia do smoka uczyliśmy, a po to, żeby się ode mnie odkleił w nocy choć na chwilę, bo ja z tych, co nie umieją spać z podłączonym ssakiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny dziś pierwszy raz dałam spróbować Dominikowi rooibosa i jak zassał to byłam w szoku, tak mu smakowała letnia herbatka i teraz mam pytanie ile może takiej herbatki wypić gość w wieku Mińka 150ml jest okey ??, czy podawać zamiennie z wodą ?? czasem ma tak że wypije 60 ml wody przez całą dobę a czasem 200ml
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 9th 2014
     permalink
    Kinga, a jak uczyliście tego smoka ? Ja uważam że jak smok niepotrzebny bo dziecko "grzeczne" to nie ma co dawać. Ale jak ma pomóc mu się uspokoć bo nic nie pomaga albo trochę mamie ulżyć oderwaniem od cyca to chyba warto. No ale próbowaliśmy nauczyć długo ale nie potrafi zassać :/
    --
  3.  permalink
    U nas tez na poczatku nie chcial i wisial na mnie, nawet juz myslalam, ze On smoczka niechce a tu przyszla lekarka a ja mowie ze on tylko placze i placze i juz niewiem co mu jest a ona wziela smoczka, ryp mu do buzi i mlody jak zassal to az widzialam szczescie w jego oczach ha ha. Ale juz wole smoczka, ktorego chyba latwiej oduczyc niz kciuka, rogu poduszki czy jakiego rogu w ulubionym kocyku...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 9th 2014
     permalink
    Jak dla mnie to ona może mi leżeć przy cycu całą noc. Dla mnie to najlepsza pozycja:smile: ale ssanie paluchów mnie niepokoi. Zauważyłam też, że te paluchy czy piąstki idą w ruch jak ją męczą gazy lub kupka bo wczoraj co piąstkę złapała to gazy. Z zaśnięciem nie mamy problemu. Może czasem na wieczór ale to sporadycznie. Więc sama nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 9th 2014
     permalink
    Witam się na wątku po raz drugi, tym razem z synem Januszem ur. 3 września.
    Jesteśmy po żółtaczce, naświetlenia dzielnie zniósł. Teraz to tylko je, śpi i czasem jest aktywny. Jesteśmy na piersi i w ostatniej dobie w szpitalu przybrał ok. 100g :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.