Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Dii: suszarką brzuszek jej rozgrzewałam, i nosiłam na ręku i wszystko. W końcu usnęła na mnie. Ale cyca też nie chciała choć piąchy wkładała do buzi. Co jej dałam to ona się wyrywała i wielka awantura, jakby ją cycek parzył chociaż głodna jest... No ale teraz chwila wytchnienia i mam nadzieję że już pośpi trochę... Choć pewnie do wyłączenia suszarki

    u nas dokładnie to samo :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam:) Chciałam się pochwalić że moja córeczka zaczęła się dzisiaj bez pomocy na brzuszek przekręcać:D

    Dii my też kolki przerabialiśmy niestety:( Podawaliśmy espumisan 100 i delicol i taki lek na receptę Debridat i chyba on najbardziej pomagał. Choć po każdym specyfiku było troszkę lepiej. Jak Madzia dużo bączków puszcza to może ma nietolerancję laktozy i delicol małej pomoże. My próbowaliśmy suszarki ale jak tylko wyłączałam to mała się budziła:( Podawaliśmy te wszystkie kropelki do końca 4 miesiąca bo wcześniej nie dało się odstawić.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Agat, gratuluję obracania na brzuszek :) nasz jeszcze potrzebuje pomocy- pupa już się przekręca ale rączka zawadza :)

    a co do windu- czasem stosujemy i faktycznie pomaga ale mu stosujemy jak Np. Ostatnio miał jakby zaparcie i bardzo się męczył bo nie mógł kupki zrobić i się budził, zasnąć nie mógł, spinał się bidulek. A rurka pomogła szybciutko choć i ja na tym ucierpiałam :) ale na początku się stresowałam bo myślałam że to dla niego nie przyjemne a on się przy rurce uspakaja migiem i zaczyna słodko gaworzyć :)

    Treść doklejona: 28.08.14 10:31
    Agat, chyba mamy dzieciaczki w tym samym wieku :) mała jest z 12 kwietnia?
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar, Amelka jest z 10 kwietnia. Jeszcze wczoraj małej przeszkadzała i pupa i rączka a dzisiaj już nie:)

    ja tego windu chyba stosować nie umiem bo mam wrażenie że te gazy nie wylatują? Ostatnio mała puszczała bączki strasznie więc chciałam jej pomóc i przyśpieszyć wypuszczanie gazów bo wyglądało że ją to boli ale nić nie wyleciało przy zastosowaniu a mała potem dalej puszczała

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    A podkulałaś jej mocno nóżki do brzuszka i wcześniej zrobiłaś masaż brzuszka ? Ale fakt że u nas to bardziej na te zaparcia i kupkę pomaga niż na bączki bo nawet jak coś przez rurkę syknie to potem nadal były bąki. Na razie jesze podaję Sab ale chyba powinnam odstawiać powoli.

    zatem Amelka jest starsza o 2 dni od Ignasia :) to może i mój się niedługo obróci chociaż mu wszystko sporo później przychodzi więc cierpliwie poczekam :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, chciałabym również dołączyć do wątku. Mój maluszek skończył 6 tygodni.
    Tez stosujemy sab simplex na problemy brzuszkowe u mojego maleństwa, ale odkąd się dowiedziałam, że w składzie ma benzoesan sodu i sacharynę, to mam duże opory w stosowaniu tego preparatu.

    Pytanie do doświadczonych mam, jak wygląda biegunka u takiego maluszka, co może niepokoić?
    Od wczoraj mały robi dużo kup, są dosyć wodniste i słyszę jak mu bulgocze w jelitach, wczoraj było 7 a dzisiaj już 5, martwię się, czy to jeszcze norma, czy nie:(
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar robiłam masaż brzuszka tak jak pisze w instrukcji nawet dłuższy dużo choć mała nie lubi i nic to nie dało. Na wypróżnienie pewnie rzeczywiście lepiej działa bo zawsze po nim coś wylatuje. A z tym obracaniem to wcale jeszcze nie tak późno, ma jeszcze Ignaś czas. Ale jak coś kombinuje w tym kierunku to na pewno niedługo się przewróci:) Wiadomo mama chciałaby już:)
    Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie. Czy Ignaś jak leży to ciągnie głowę jakby chciał siadać?? Moja tak robi od jakichś dwóch tygodni i prostuje przy tym nóżki. Trochę się martwię tym bo na siadanie to jeszcze za wcześnie zdecydowanie przecież więc nie wiem czy to nie za bardzo dobrze dla Amelki kręgosłupa:(

    Skapula co do biegunki to nie pomogę ale jeśli chodzi o to bulgotanie to może od tego sabu? Mojej też tak bulgotało jak espumisan stosowaliśmy. Jak zakończyliśmy stosowanie to już tak nie bulgota.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    agat233: Jak Madzia dużo bączków puszcza to może ma nietolerancję laktozy i delicol małej pomoże.


    A po czym rozpoznać że to to? Tylko po tych bączkach? Bo ona ma je nie non stop tylko jak zaczyna się spinać, prężyć, potem krzyczeć, płakać i wtedy. Albo są same bączki albo z kupką:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Dii nie wiem dokładnie jak to poznać:( Nam pediatra powiedziała że jak mała puszcza dużo bączków (nasza puszczała bardzo dużo, szczególnie po jedzeniu) to może mieć tą nietolerancję i kazała delicol podawać. I rzeczywiście po nim było ich mniej. Możesz też spróbować z tym debridatem na receptę bo on jelitka rozluźnia i gazy łatwiej wychodzą. Nasza płakała przy bączkach strasznie i spinała się, a po nim chyba mniej ją bolało.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    A ok :) Pewnie musiałabym jeszcze z pediatrą to skonsultować, szczególnie jeśli chodzi o Debridat. Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Ely a jak to zrobiliście? Już mało jadła Mała?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Dii: agat233: Jak Madzia dużo bączków puszcza to może ma nietolerancję laktozy i delicol małej pomoże.


    A po czym rozpoznać że to to? Tylko po tych bączkach?


    Dii spróbuj przed karmieniem odciągnąć laktatorem pierwszą fazę mleczka - tę wodnistą.- Jeśli ma rzeczywiście nietolerancję laktozy to po tym powinno przejść. Możesz spróbować przez 2 -3 dni- jeśli nie bezie poprawy to wrócisz do normalnego karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Agat, Ignaś nie robi czegoś takiego jeszcze. Ale przecież Amelka sama tak nie usiądzie więc na pewno nic to nie szkodzi dla jej kręgosłupa. Dopiero jakbyś jej pomagała siadać i by w takiej pozycji była dłużej to by to obciążało kręgosłup a takie spinanie pewnie tylko wzmacnia mięśnie :)

    skapula, a co sacharyna i ten benzoesan powodują ? Kurcze, my już długo dość stosujemy i nie chcę żeby coś mu szkodziło :/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Asiula - tak, czasem wcale nie chciała jak proponowałam, a jak już się udało to tylko się napiła szybko i głowę odwracała, tylko wieczorem zawsze chętnie ssała, więc ostatni tydzień karmiłam tylko wieczorem, mleczka zatem coraz mniej i mniej, w końcu całkiem miękkie stały się piersi, raz wieczorem zasnęła przy mężu zanim przyszłam ją przystawić... i tak już zostało do dziś. Bardzo płynnie, powoli i jakoś tak... naturalnie się to stało :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar no ja mam nadzieję że tak ćwiczy te mięśnie:) Ona by chciała pewnie posiedzieć sobie już bo jak się jej palce podaje to głowę ciągnie i się spina jakby chciała usiąść. I się złości że się jej nie sadza. A tu tylko leżenie i leżenie;)

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    No właśnie nudno tak :) Ignaś dlatego uwielbia swój leżaczek bo tak jakby wtedy siedzi i lepiej widzi co się dzieje a jeszcze bujając się obkręca więc w ogóle przeszczęśliwy :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Elly kurcze ale zazdroszczę takiego bezstresowgo odstawienia!
    moja jest totalnie cycowa,nie odmówi nigdy.no i tez mało co je,tylko pierś i pierś... :sad:
    a ja bym chciała tak w okolicy roku odstawić jednak
    czuje że będę ją karmić do 18rż
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    agat233: Ona by chciała pewnie posiedzieć sobie już bo jak się jej palce podaje to głowę ciągnie i się spina jakby chciała usiąść.


    agat moja córa ma 7 tygodni i mamy identycznie. wystarczy potrzymać ją za dłonie, a ona sama się podciąga. a głowe trzyma sztywno jak dużo starsze dziecko. trochę mnie to martwi, bo jest za młoda! będę musiała z pediatrą to skonsultować zapewne.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    uś, ja też myślałam, że będę karmić wiecznie, bo mała nigdy piersi nie odmawiała, traktowała ją z wielkim uwielbieniem, ale nagle jej się odmieniło. Fajnie, że tak się ułożyło, bo zawsze planowałam karmić dziecko do roku, dłużej mi to jakoś... nie pasowało (pomimo dobroczynnego wpływu pokarmu matki na organizm dziecka bez ograniczeń wieku) ale jakby mała wyrażała potrzebę dalszego karmienia to oczywiście byłam gotowa plany swoje dostosować do niej.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Dii - u nas na takie "kolki" jak u Twojej Madzi pomógł zestaw - Latopic plus kropelki espumisan / sab simplex.
    Tylko kropelki dawaliśmy w bardzo duzych ilościach. Z początku nawet do 15 - 20 kropelek. Ilość kroplek stopniowo zmniejszaliśmy.
    Ale i tak podejrzewam, że te środki jedynie łagodziły jej bóle spowodowane niedojrzałym układem trawiennym.
    Ale u nas było coś jeszcze. Te ataki płaczu występowały zwykle po południu, wieczorem. I tak doszlismy do przekonania, że to wrażliwy mózg Kai przepełniał się w dzień wrażeniami, które potem moje dziecko tak odreagowywało.
    Miała też problem z drzemkami popołudniowymi, więc oprócz problemów z brzuszkiem były ataki płaczu ze zmęczenia i przeciążenia mózgu.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar no nudno, nudno:) A mi się jeszcze trafiło dziecię co szybko się nudzi i potrzebuje ciągłego zainteresowania.

    Karoolka moja mała też tak trzymała sztywno główkę prawie od samego początku. Nie wiem ale tak sobie myślę że może mieć to związek ze wzmożonym napięciem mięśniowym które mała ma zdiagnozowane.

    Addictive no właśnie ja też mam wrażenie że Amelka ma problemy ze spaniem właśnie przez nadmiar wrażeń w dzień. Rano drzemka ok., jakieś 1,5 godziny. a popołudniu to już najwyżej 30 min. z bólem się zdrzemnie mimo że jest bardzo śpiąca, trze oczka, ziewa i płacze. A jak ją chce uśpić to oddycha tak szybko i ciężko jakby się bała usnąć:). A pamiętasz kiedy się to u Was skończyło? Bo czasem to już wieczorem nie wyrabiam jak mała tak jęczy i jęczy ze zmęczenia.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Addictive: Latopic plus kropelki espumisan / sab simplex.

    Ok, dzięki. Poczytam o nich:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Uśku! Tylko do 8rz potem podobno zanika odruch ssania :d ja u nas czekam póki co na jakieś ruchy Adasia. Może za jakiś czas się przestawi bo bym chciała takiego odstawienia jak Ty Elyanna:)
    Ale póki co planuje karmić jeszcze max z rok ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Ta... odstawienie poszło szybciej i łatwiej niż sądziłam, fakt. Ale mam inne zmartwienie: mała od niedawna stała się strasznie przytulaśna, no przesłodka i kochana! jak gotuję to siedzi przy mojej nodze albo prosi, żeby wziąć na ręce, jak się bawimy to staje przy mnie i się tuli, całuje po eskimosku, jak gdzieś odchodzę to krzyczy, jak jest obcy w domu to stoi trzymając mnie na nogę, rękę... no przyklejka niesamowita... a niestety od pon. idzie do żłobka :((( co prawda będę na urlopie jeszcze 3 m-ce ale miejsce mamy od września i chcemy małymi kroczkami ją przyzwyczajać, choćby po 2-4 godzinki. Jestem przerażona co to będzie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Ely u nas ostatnio też był taki sam etap.. No identyko.. Ratowala nas tula :)
    Teraz zostaje czasami z babcia czy coś i jest ok..
    Do sąsiadki go zaprowadzam i nawet się nie odwraca nawet. Spokojnie!! Dacie rade. My też od 1.09 do żłobka i będzie dobrze :) musi!! Przecież po żłobku wytulicie się za wszystkie czasy :) nie będzie Mamy i zobaczysz jak Mała szybko się zaaklimatyzuje :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Na pocieszenie Wam napiszę, że mój Jurek mógł pretendować do tytułu Maminsynka Roku :wink: Cała rodzina drżała, jak to będzie, jak Młody pójdzie do żłobka. Byłam nastawiona na scenariusz, że ryczy non stop pierwszy tydzień co najmniej. Co się okazało? Przez pierwszy tydzień płakał trochę przy pożegnaniu, przez drugi lekka podkówka, teraz jest trzeci tydzień i nie nadążam, żeby buty na kapcie mu zmienić, bo tak szybko leci do sali. :bigsmile:
    Co więcej- okazało się, że potrafi zasnąć bez cycka :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    U nas dokładnie ten sam etap. Tulenie i mama, mama, mama...
    Ely, odstawienie poszło u ciebie tak samo jak u mnie widzę :) Fajnie tak bezstresowo nie? :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.08.14 20:39</span>
    A, młoda już staje gdzie popadnie. Nie sądziłam że tak nagle się to wszystko wydarzy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Słowa Sushky - miód na moje serce ;)
    Basiu a zobaczysz jak lada moment Będzie latać. Adaś w poniedziałek stawiał pierwsze kroki a teraz to już całkiem nieźle chodzi a w sumie prawie biega jak lekko pijany ale się udaje ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    No właśnie my też będziemy się za chwilkę odstawiać, planowałam do roku go karmić, ale zobaczymy co z tego będzie, z tym że mój nie chce mm za chiny ludowe, a ma uczulenie na mleko więc jogurty naturalne i twaróg odpada, więc muszę mu jakoś to zapotrzebowanie na mleko uzupełniać, kaszkę na mm je raz dziennie ale tam dodaję tylko 4 miarki, bo wody jest gdzieś ze 120 ml to z owocami i kaszką wychodzi gdzieś 160 ml, więcej kaszki nie zje i co tu robić ??
    Najgorsze jest to że jak zasypia koło 21 to obudzi się koło 24 a potem to mam wrażenie że co godzinę i najgorsze że budzi się z wrzaskiem, jakby mu się coś śniło, dostaje pierś popije trochę, obróci się do mnie tyłem pośpi trochę i znów wrzask i tak do rana, rano pije pierś, ale po 1,5 godzinie jest tak głodny że rzuca się na kaszkę lub chleb jakby nie jadł 3 dni więc się zastanawiam ile ja mam tego mleka, czy może on się czasem nie budzi głodny, no już nie wiem.
    A co do tulenia to mam to samo, łazi za mną wszędzie, nawet jak mąż się z nim bawi, to dopóki mnie nie widzi to jest okey, mogę coś gotować w kuchni, ale jak przejdę koło niego to już ciągnie do mnie, wspina się i tuli. Zaczął się bać obcych, jak w sklepie jakaś starsza Pani zaglądnie do wózka i coś zacznie do niego mówić, to zaraz podkówka i wrzask.
    Mój też już wszędzie wstaje i chodzi krokiem dostawnym, super już się potrafi zasekurować, więc nie upada i jedyne wyjście aby nie wspinał się gdzie popadnie, to jak Ninka go zajmie zabawą, potrafi siedzieć koło niej na podłodze, ona coś ta konikami się bawi, pokazuje mu a on patrzy na nią, coś jej rozwala i jest w siódmym niebie.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Elyanna: a, a co sacharyna i ten benzoesan powo 00dują ? Kurcze, my już długo dość stosujemy i nie chcę żeby coś mu szkodziło :/

    Benzoesan to konserwant, a sacharyna substancja słodzącą o działaniu rakotwórczym (choć nie wiem, czy to potwierdzone).
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    y... to nie ja pytałam o sacharynę, ale nie szkodzi :P

    Kachaw, u nas przy karmieniu piersią tez były pobudki po 4-5 godzinach snu. Teraz mała zasypia 19-20 i wstaje o 6-7 rano. Raz na kilka nocy przebudzi się raz czy dwa wtedy ją kołyszę nie wyciągając z łóżeczka albo daję smoczka i pada od razu. Ale już 3 noce z rzędu śpi litym snem.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Moja też nie zje więcej kaszki- dostaje ją 2 razy dziennie, a czasami w nocy 3-cią- ale moja kaszkę zje ino z butli, więc mam na noc ułatwione. Z talerza się nie tknie :shocked: ( pewnie ma po tatusiu :devil:) A gdybyś dawała mu na noc jeszcze raz taką kaszkę to może przespałby całą noc? Wtedy wyszłaby również ta przysłowiowa szklaka mleka dziennie. Moja tez nie może mleka krowiego i BJ w dodatku. Ja czekam aż jej przejdzie AZS może wtedy będzie mogła jeść więcej rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Muszę go chyba nauczyć pić z butelki, pije tylko wodę, nie chce mleka, soczku. Dziś np wstał po nocy z uśmiechem na ustach, coś nad ranem pierś ciumkał, ale po 1,5 godzinie był tak głodny, wrzask że zjadł całą porcję kaszki, więc on głodny jest po nocy. Muszę spróbować na głodniaka na wieczór zamiast piersi dać mleko mm i może jak będzie głodny to zje. w styczniu jak byłam na pogrzebie to zjadł mm od mojej mamy ale teraz ma bebilon pepti a on ponoć paskudny w smaku jest chyba że dodam trochę kaszki smakowej by było smacziejsze
    Pytanie, we wtorek byłam na szczepienie wzw i na nóżce jest zgrubienie, boli go jak dotykam smaruje altacetem junior, co jeszcze dawać a tą nóżkę
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Kachaw nasza pediatra zawsze w takich sytuacjach poleca sode oczyszczona (oklady).
    Kurcze, jak czytam o Twoim Dominiku to jakbym mojego widziala-no wypisz wymaluj. Tez chcialabym juz go odstawic wlasnie dlatego, ze nie daje mi zyc w nocy, ale on ani smoczka, ani butli:( dostal juz nawet drugie imie od eMka-"Cycu";)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    kachaw: teraz ma bebilon pepti a on ponoć paskudny w smaku jest chyba że dodam trochę kaszki smakowej by było smacziejsze


    My mamy jeszcze gorsze bo nutramigen- Pepti jest z kwasami dha z dorsza, a nasza dorsza nie może. Mieszamy właśnie ze smakową kaszką. Tydzień się przyzwyczajała do smaku. Może próbuj od małych ilości i zwiększaj co jakiś czas.

    Treść doklejona: 29.08.14 12:48
    Hanny: ani smoczka
    Hanny ciesz się ze nie chce smoka- moja po próbie odstawienia "jojo" bo tak nazywa smoczek zaczęła domagać się w tez w dzień. Aby go podoić kładzie się na 20 min w łóżeczku i udaje, ze śpi, bo wie, ze on tylko do spania.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Mag moj starszak smoczkowy i wlasnie kiedys czytalam, ze ponic latwo odstawic dziecku smoczka do ok 18 mcy, potem ciraz ciezej. Poszlam tym tropem i starszak plakal jeden wieczor, ale nastepnego dnia juz bylo z glowy...ponic im pozniej tym ciezej:/
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Próbowaliśmy, wcześniej, ale nasza się zawiesza przy płaczu- poczekamy- coraz rzadziej woła już w dzień, przecież do 18 nie bedzie doić smoka :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Kachaw, okłady rob z sody. lyzeczka sody na pol szklanki wody letniej przegotowanej.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Dzięki za info o tej sodzie, mam więc zrobię.
    Wiecie co ja nawet nie am butelek smoczków, tzn ma jedną małą z TT ale tam jest smoczek od urodzenia, pije niej wodę, ale nie wiem czy go nie będzie wnęrwiało że tak pomalutku leci, kupię jakąś większą.
    Co do smoczka, to Dominiś czasem sporadycznie złapie, ale nawet teraz jak np na spacerze kwęczy i nie potrafi zasnąć, to dam mu smoczka i za chwilkę widzę że go trzyma w ręce a potem zasypia, więc go raczej nie potrzebuje, ale nie wiem jak to będzie wyglądały gdy nie będzie piersi do zasypiania
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Kacw haw, Hanny no u nas nocki identyko od pewnego czasu.. Ale stwierdziłam,że przed żłobkiem nie będę mu dokładać odstawieniem.. Jeszcze zimę pewnie pociagniemy z cycem a potem Będziemy myśleć ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    No u mnie od pierwszego dnia na MM młoda przesypia całą noc. Budzi się na kilka sekund kiedy coś się jej przyśni lub wypadnie jej smoczek a tak to luz. Ostatnio śpi do 7.30 a nawet 8. Z zasypianiem jest ciężko ale odpada ostatecznie ok. 20.00. Pomijając jakieś dziwne wyjątki.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Basiu no nie...jestem zielona z zazdrosci.:tongue:
    ale macie fajowo!!!
    przyslij mi tu Martynke niech zarazi Agatke, bo my na mm budzimy sie non stop:)
    ja juz jak zombiak chodze w dodatku w ciąży wiecej potrzeba mi snu
    ale u nas to zadrabia niejedzenie w dzien no i moze zębiska???

    kurcze czy ktores dziecię na forum nie mialo ząbków koncząc roczek???
    nasza pediatra nie alermuje, dajemy wit D i czekamy
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 29th 2014
     permalink
    Dorit mam znajoma ktorej pierwszy wyszedl na roczek.
    a zas kolezanki znajomej dziecie mialo na 16mies!
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Pochwaliłam się a dziś mieliśmy noc wrażeń :( Mała wczoraj zwymiotowała, bardzo dużo, po męczarniach 2 h wcześniej. Nie chcę pamiętać tej nocy Okazało się że nie mam nic w apteczce na takie sytuacje. Mała do tej pory była w 100% zdrowa. Poradźcie mi proszę co powinnam mieć pod ręką dla takiego malca. Czego nie powinno zabraknąć w apteczce tak małego dziecka? Pierwszy raz naprawdę się bałam o małą a to były tylko wymioty.
    Mam też pytanie o przekąski i biszkopty. Jakie kupujecie? ostatnio przeczytałam skład zwykłych biszkoptów i mnie zamurowało ile tam jest chemii. Do tej pory kupowałam biszkopty i krążki ryżowe z Hippa ale są bardzo drogie.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    MK na pewno elektrolity - ors200 lub orsalit- ten drugi jest smakowy. Maluchy też mogą smektę- ja swojej podawałam przy biegunkach i pomogło.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Oj bidulka się wymęczyła :( dobrze że już lepiej. Ja byłam przerażona jak Ignaś zakrztusił się takim syropem lekkim. Nigdy tego nie zapomnę. Strasznie długo nie mógł złapać oddechu i nawet płakać nie mógł. Mojej mamie nogi się ugięły bo poza klepaniem z główką w dół nie miałyśmy pojęcia co robić. Ja się potem po prostu poryczałam. Powinno się raz na jakiś czas jakieś kursy przechodzić jak pomagać w takich sytuacjach. Miałam na szkole rodzenia ale to za mało. Oby Martynka szybciutko wróciła do zdrówka - moja imienniczka :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Jeśli chodzi o przekąski to biszkopty kupne baaardzoo rzadko, bo to sama chemia. Sama jej robię, tylko jajka, mąka, mleko i trochę cukru. Można zrobić więcej i zamrozić. Prócz tego chrupki kukurydziane i... chleb - to najbardziej lubi :) No i z rzadka batoniki babydream - same owoce albo owoce ze zbożami, skład mają ok :)

    Współczuję Basiu wymiotów! Biedna... jak wtedy "zmusić" dziecko do picia wody, żeby się nie odwodniło... No na pewno się i nam kiedyś zdarzą takie akcje, ale oby jak najpóźniej...
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Wszystko wskazuje na to że to był jednorazowy incydent. Cały dzień był spokój ale powiem wam że z biciem serca patrzyłam na nią kiedy tylko jej się odbiło. Bogu dziękuję że coś mnie tknęło i wzięłam ją do łóżka bo zwymiotowała akurat w momencie gdy leżała na plecach takim wielkim gęstym chlustem, zaczęła się dławić. Przerzuciłam ją szybko na brzuch. Masakra. Pierwszy raz się to zdarzyło. Kiedyś tam delikatnie ulewała. Apteczkę już mam uzupełnioną. Powiedziałam babce żeby mnie wyposażyła na takie sytuacje i mam komplet - Smecta, EnteroAcidolac, Nurofen, Acidolit.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Dorit mojej kumpeli wyszedl pierwszy zab po roku. Dzis ma cudne, zdrowe zeby plus jest dentstka;) spoko, ponoc im pozniej wyjda, tym pozniej wypadna:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Jeśli chodzi o przekąski to u nas tylko chrupki kukurydziane (to najlepsza nagroda dla niego) i chleb, nie daję mu żadnych słodyczy, nawet zdrowych, z tego powodu nie pije również soków. Może też chodzi o to mleko, którego nie może. Postanowiłam że na roczek oprócz torta dla Dominika, którego nie będzie mógł zjeść upiekę mu jakieś ciasto bez masła i na mleku roślinnym, by mógł chłopak legalnie i bez ryzyka zjeść kawałek ciacha

    Treść doklejona: 30.08.14 23:34
    Ps od kiedy można dziecku dawać rooibosa ??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.