Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Witam się dziewczyny na wątku. Jak widzę z opóźnieniem do Was trafiłam, bo moja córka właśnie dziś kończy miesiąc :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    O ta Adasiowi kiedy zakraplałam mleko do noska katar minął migusiem :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Tym mlekiem spróbuję w takim razie... Inhalacja zrobiona, nosek wyczyszczony, ale co z tego jak i tak cały czas ją drażni katarek i kicha bez przerwy? Jak mi jej szkoda...:sad:
    Anka witaj! Jak ten czas leci, nie?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Witajcie nowe mamy :bigsmile:

    Jak ja przeczytałam ostatnio do czego stosuje sie mleko kobiece!to sie zdziwiłam :cool:
    do oczu-apalenie spojówek
    do ucha-zapalenie ucha
    do noska-katar
    100 zastosowań mleka

    Treść doklejona: 24.08.14 00:12
    Dii dziewczyny polecały tu "katarek".posiadasz może?nie powiem czy działa bo nie mieliśmy takiego kataru ale jest zachwalany wśród mam

    Treść doklejona: 24.08.14 00:13
    AAAaaaaaaaaaaaaaaaa Asiula-gratulacje :bigsmile: Adaśko przetupta roczek :cool: suuuper
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    uś: Dii dziewczyny polecały tu "katarek".posiadasz może?

    Maaam :) Ale dla takiego noska to i Fridą dajemy radę ;P Nie kręci się a wręcz przeciwnie, uspokaja :) Pamiętam, że Kacper jak był trochę starszy od Madzi to się strasznie wyrywał i wtedy Katarek był niezastąpiony :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii: Ale dla takiego noska to i Fridą dajemy radę ;P

    Dii, ja bym jednak odciągała katarkiem, gdyż on daje radę odciągnąć wydzielinę z dalszych części noska. Fridą tak nie odciągniesz i będzie spływało, zalegało, nie daj Boże pójdzie na uszy/płucka/oskrzela, bo przecież taki malec to tylko na wznak leży a co za tym idzie łatwiej o coś "grubszego".
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    A ten katarek naprawdę do odkurzacza się podłącza ?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Naprawdę :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Ale naprawdę ciagnie tyle ile powinien - mój mąż na pocozątku jak zaproponowałam zakup katarka to sie w głowę pukał, i powiedział, że za żadne skarby swiata nie podłączy dziecka do odkurzacza :devil: ale jak Martynia była już tak zatkana, ze spać biduka nie mogła, Frida doprowadzała ją tylko do histerii to sie złamal - najpierw spróbował na sobie... i teraz jest fanem Katarka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Ul_cia: to sie w głowę pukał

    ja też się pukałam, kiedy jeszcze go nie miałam a czytałam o nim tu, na forum :) Niemniej nasza pediatra jest zdania, że pewnie nie raz dzięki katarkowi uniknęłyśmy zapalenia płuc u Misi.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 24th 2014 zmieniony
     permalink
    mój gdy był mniejszy i nie świadomy co się z nim dzieje to nie bał się ani fridy ani katarka, teraz nie lubi odciągania kataru bez względu na to czym to robię, drze się jak opętany, z tym że cała operacja katarkiem trwa parę sekund a fridą wszystko zawsze trwało parę minut, więc to jest kolejny plus katarka
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Doritku i Asiulka gratulacje dla Waszych pociech!! :))))))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Ciekawe jak ktoś wpadł na to żeby odkurzaczem nosek czyścić he he :) ale w takim razie się w niego zaopatrzę :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    katka_81: Dii, ja bym jednak odciągała katarkiem, gdyż on daje radę odciągnąć wydzielinę z dalszych części noska.

    A to o tym nie pomyślałam. Bo faktycznie jak się jej odciągnie Fridą to chwila moment i nosek znowu załadowany i bąble wyskakują, ale jakieś miałam dziwne odczucie, że Katarkiem to jej tam wszystko za mocno wysuszy i będzie ją bolało potem mimo nawilżenia solą fizjologiczną... Nie wiem... Jakoś tak mam. A powiedzcie mi, bo mam nowy odkurzać bezworkowy, na jaką moc muszę max ustawić, żeby nie przesadzić?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Dii na katarku jest napisane jaką moc możesz stosować, ja mam odkurzacz 2100 w i daję na połowę, niby można więcej ale nie ma potrzeby
    Tinamar katarek jest chyba podglądnięty ze szpitali tam mają takie urządzenia do odciągania kataru na prąd właśnie
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 25th 2014 zmieniony
     permalink
    aaaa jeszcze mi sie przypomnialo - wyższość katarka nad fridą ;-)
    ZAWSZE po używaniu fridy - byłam chora - zawsze! tak jakby "wciaganie" tych bakterii nie do końca działało na mnie dobrze :devil: a po katarku nigdy jeszcze nie zauważyłam objawów chorobowych u odkurzacza - wiec luz :crazy::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Melduję że Kamila zaczęła raczkować :crazy::swingin::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    My nauczyliśmy P samą przystawiać do noska i robi to w formie zabawy. Ale P jest starsza od Madzi Dii. Ja bardzo polecam katarek.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ulcia potwierdzam. Mąż zawsze po tym jest chory...:wink:

    A powiedzcie ile może trwać ten katar? W sensie kiedy należy udać się do lekarza żeby sprawdził uszka i osłuchał?

    Uś brawa dla Kamilki:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Dii, z takim maluchem, to ja bym chyba od razu poszła. Moja Misia miała zapalenie płuc bez objawów, kiedy chorowała po porodzie. Zero gorączki, kataru... Kiedy pojawiły się zaburzenia oddychania,to już było tak groźnie, że sepsa szła.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Tak też właśnie pomyślałam katka, dlatego wróciłam właśnie od lekarza. Nic poza katarem się nie dzieje na szczęście, ale mam obserwować:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Zdrówka dla Madzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny nie wiem co już zrobić. Może mi poradzicie. Magda w zasadzie od 11 nie śpi. Piszę w zasadzie, bo chodzi mi o te dłuższe drzemki, w sensie minimum 2 godziny. Tak to zdarzyło się jej kilka razy po 10 minut i raz 30 minut zdrzemnąć... Męczy ją na pewno ten katar ale jeszcze do tego dochodzi brzuszek... Podaję cały czas kropelki zalecane przez pediatrę (esputicon i dicoflor). Cyca już nie chce, wyrywa się strasznie, i tak zawsze mi robi jak ma coś z brzuszkiem. Gazy ma co jakiś czas, kupkę dzisiaj robiła 2 razy chyba. Chcę jej jakoś ulżyć, bo widzę, że się męczy. Czy podczas tego jej bólu mogę jej robić masaż brzuszka czy rowerek nóżkami?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 25th 2014 zmieniony
     permalink
    uś: Melduję że Kamila zaczęła raczkować


    Uśku!!!! No co z TY mówisz? :crazy: Sssuper! :)
    Rewelacja! :clap::clap::clap:
    Kamilka świetnie sobie radzi. Szybko usiadła, a teraz proszę jak świetnie ruszyła z kopyta . Elegancko! Aż mi się buzia sama śmieję, bo wiem, jak ja będę przeżywać i piszczeć z radości, jak nasza ruszy przed siebie :)
    Buziaki i uściski gratulacyjne dla Kamilki!


    Dii: A powiedzcie ile może trwać ten katar? W sensie kiedy należy udać się do lekarza żeby sprawdził uszka i osłuchał?


    Moja jak miała katar, a malutka była (to był nasz jeden jedyny katar do tej pory [tfuuuu, tfuuu]), to poszłam na drugi dzień do lekarki, aby właśnie mi Małą osłuchała czy nic złego się nie dzieje i potwierdziła, że to tylko katar jest.
    Wtedy oczywiście pokochałam katarek [ aaaaa tak się bałam go zakupić. Przerażała mnie ta myśl podłączania go do odkurzacza] i nasz elektroniczny poszedł w kąt, bo nic się nie sprawdził.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Dii, myślę, że nie tylko możesz, ale jest to wręcz wskazane. U nas takie masaże świetnie pomagały uwolnić brzuszek od gazów i Brunon odczuwał ulgę. Choć zawsze na początku masażu protestował :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Dii u nas espumisan nie zdał egzaminu, dopiero sabsimplex do pary z dicoflorem, a tak to młody darł się jak opętany, wiadomo trzeba przeczekać aż układ młodej dojrzeje
    Ja robiłam rowerki i masaże brzuszka, często kładłam na brzuszek chociaż młody tego nie znosił, nie jadłam rzeczy smażonych by dodatkowo nie obciążać układu trawiennego
    A tak niestety jest, że jak się ma dwoje dzieci w domu to choroby częściej się pojawiają. Jak była tylko Ninka to do skończonego roczku nie miała ani teraz kataru, a młody miał już chyba z 4 razy, ale wiadomo ona przyniesie a on przechoruje, taka karma młodszego rodzeństwa
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Ufff... Noc przetrwana... Magda krzyczała do 23. Nawet suszarka nie pomagała... W końcu jakoś cudem poszły gazy i zasnęła. Czytałam gdzieś, ze podczas ataku kolki nie można robić rowerków ani masażu... Ale nie wiedziałam ile w tym prawdy... Czyli jednak można, tak?

    kachaw mamy esputicon, ale to raczej to samo co espumisan. Może faktycznie kupię ten sabsimplex... Ale straszne jest dawkowanie! 15 kropli? I to przy każdym karmieniu?
    Aha, a jak długo można stosować takie preparaty? Dicoflor mi się kończy i nie wiem czy mam dokupić?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Dii, sab simplex ma tę samą substancję czynną co espumicon tylko w mniejszym stężeniu i dlatego więcej kropelek się podaje. Sama nie wiem czemu jest skuteczniejszy niż espumicon ale u nas też lepiej działa. No i u nas Ignaś je bardzo często więc przed niektórymi karmieniami nie podawałam albo mniejszą dawkę.

    Treść doklejona: 26.08.14 11:59
    A dicoflor to probiotyk więc można go stosować bardzo długo :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    A ok :) Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Dii,kazdy masaz w czasie kolki przynosi dziecku ulge, czy to kolankami czy ruchami okrężnymi od pepka na zewnątrz( w prawa storne tylko masujemy,zeby ulatwic gazom ujście). Fajna pozycja jest te na tygryska.dziecko ma glowe w zgięciu lokciowym rodzica (twarz do dolu), a brzuszek jest oparty na reku. Mojej corce taka pozycja bardzo pomagala przy kolkach i potem tez bardzo ja lubila.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    ja również polecam katarek :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 26th 2014 zmieniony
     permalink
    I faktycznie masaż pomógł:bigsmile: Troszkę na początku płakała, ale po chwili się uspokoiła. Na nie długo ale chociaż trochę :smile: Potem masaż nie pomagał, ale w końcu chyba zgłodniała i zasnęła:bigsmile:

    EDIT: Było dobrze 5 minut... Ale ale! Co ja słyszę :) W końcu gazy! Mnóstwo gazów i kupka :) Masaż jest suuuper :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Ja też polecam Sab,sprawdził sie u nas


    Kissku a niedawno jeczalam że mloda nie chce nawet na brzuszku leżeć.dopiero jak skończyła 5 mies to zaczęła bawić sie w tej pozycji.w miarę sprawnie jej to idzie,już sie podciąga i staje przy meblach.to czworakowanie tez nie jest super książkowe technicznie ale pracuje nad tym ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny a jak to jest z tą dietą bezmleczną? Jak jest napisane, że produkt może zawierać mleko, śladowe ilości, to też nie jeść faktycznie czy bez przesady? W sumie jak lekarka mówiła o tej diecie to wspomniala tylko o mleku i przetworach...
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny trochę śmierdzącego tematu. Martwią mnie kupki małej. Jakie kupy powinno robić 10 miesięczne dziecko? Czy nie powinny być już twarde? My ciągle mamy konsystencję papek słoiczkowych. Ostatnio te papki dosyć często mają kolor zgniłej zieleni. Dzisiaj jedna z kup mnie zaskoczyła, baaardzo rzadka i w kolorze zieleni. Czy powinnam z tym pójść do lekarza? Nie zmieniłyśmy jedzenia, młoda je mniej więcej to samo cały czas. Ostatnio je sporo jeżyn i malin, czasami śliwkę i inne owoce. Normalne czy powinnam się niepokoić?
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Dii gdy lekarz kazał mi stosować dietę bezmleczną to czytałam etykiety i nie jadłam nic a nic co zawierało mleko.
    No ale niestety to nie pomogło, byłam 6 tygodni na diecie a poprawy nie było.
    Też polecam sab simplex. Wypróbowaliśmy chyba wszystko i tylko te kropelki dawały radę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    To jak skończy mi się esputicon to chyba kupię... A Biogaja? Jakieś opinie?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Mk moj starszak robil takie kupy "na zeby". Nie kroi jej sie cos tam? Nie, nie musi miec dziecko kup doroslego, bo mniemam, ze dalej podstawa jest mleko, a takie zielonkawo-szarawe to moze zelazo z mm? Moj starszak jeszcze takie ma, bo mm uwielbia;p
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Dii, biogaja super jest. My z reguly biogaje używamy nawet teraz. Czasem acidolac.Dicloflor u nas się nie sprawdza.
    Mk, normalne sa te kupy. Obserwuj tylko czy nie pojawia się sluz.
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeAug 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii: A Biogaja? Jakieś opinie?

    U nas ta BioGaia raczej nie zadziałała. Przedwczoraj skończyła mi się buteleczka -nowej nie kupowałam. Teraz Delicol jest w fazie testów. Moja Dziewczyna strasznie się zapowietrza; dzisiaj podczas jednego karmienia podnosiłam ją pięć razy do odbicia... Te kolki to podejrzewam w dużej mierze pochodna gazów :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    A po czym poznać w zasadzie, ze kropelki działają? Kolki są nadal, choć dzisiaj na razie spokój, ładnie zasnęła odziwo, ale ogólnie to po podaniu kropelek czy to dicoflor czy esputicon, za pare chwil czuć u Madzi w brzuszku bulgotki i potem petarda!!! Z reguły mało kupki z tego wychodzi, ale zawsze coś, za to bardzo dużo gazów się uwalnia. Jednak to wszystko cały czas nawraca. Często ma takie sesje chwilowego płaczu i potem nawału gazów... Mi pani w aptece powiedziała, że dicoflor ma lepsze działanie niż biogaja,a le czy tego używa się zamiennie czy raczej zamiast esputiconu?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Mk, pewnie dlatego, że mała je dużo owoców, bo one rozrzedzają mocno kupkę. U nas przełom w jedzeniu nastąpił po wykluciu się górnego zęba i odkąd moja je więcej warzyw/mięsa to kupki robi nieróżniące się od dorosłego (wyglądem i wielkością [szok] ) i to niemal codziennie! Ale za czasów niejedzenia to też pływały w pieluszce.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Ely a jak z mlekiem u Małej? Karmisz ja jeszcze czy nie?
    Super, że i ona przekonała się do jedzenia. U nas po owocach tez kupy wodniste
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Dii, espumicon i Sab simplex podaje się niezależnie od probiotyków takich jak biogaja czy dicoflor bo to na różne rzeczy działa. Więc spokojnie możesz i to i to podawać :)

    ja zamówiłam teraz dicoflor bo lekarz uznał że biogaja przereklamowana. Ale podejrzewam że działanie i tak jest podobne.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Asia, już nie karmię kilka dni.
    Myślałam, że będę musiała jeszcze od czasu do czasu, w trudnych momentach (jej potrzeba, moja potrzeba). Ale nie ma takowych, jest ok :)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Biogaję też stosowaliśmy, ale dodatkowo do sab simplex.
    U mnie poprawa polegała na tym, że Mała bez sab simplex płakała ciągiem nawet do 16 godzin (no nie płakała jak była przy cycu), a po podaniu tego cudownego leku zasnęła spokojnym snem. Podawałam jej przed każdym cycusiem 15 kropelek i owszem zdarzały się kolki, ale były nieporównywalnie lżejsze niż bez leku. Do dziś jak widzę, że spina jej się brzuszek podaję jej kilka kropelek i po chwili puszcza bączki :)
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    dii a co do tych gazów próbowałąś kateter raktalny windi? nam baaaaardzo to pomogło a Filipek też miał problemy i jak czytam o Twojej Madzi to jakbym o nim czytała. My stosowaliśmy biogaje i sabsimplex i jeszcze rureczki szły do pomocy:) nie wspominając o masażu i ogrzewaniu brzuszka i szumie suszarki :D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Aj masaż był, suszarka chodzi cały czas... Oczywiście dodam, ze wtedy co pisałam, ze cudem ładnie zasnęła to niestety moja radość nie trwałą długo. Dopiero teraz się uspokoiła. Ale tak to i suszarką brzuszek jej rozgrzewałam, i nosiłam na ręku i wszystko. W końcu usnęła na mnie. Ale cyca też nie chciała choć piąchy wkładała do buzi. Co jej dałam to ona się wyrywała i wielka awantura, jakby ją cycek parzył chociaż głodna jest... No ale teraz chwila wytchnienia i mam nadzieję że już pośpi trochę... Choć pewnie do wyłączenia suszarki:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Chyba faktycznie to będzie wina owoców... No ale jak mam je ograniczyć. Dzisiaj jak zobaczyła krzak malin to się trzęsła. Nie dała mi ich donieść do domu do mycia, szarpała sama z krzaka i zabierała mi z miseczki.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Mk,ale czemu masz ograniczać owoce. Niech je na zdrowie;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.