Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii ja też obstawiam nabiał - mój młody miał też coś takiego i zaczęło mu się ok 4 tygodnia życia. Jeśli aż tak bardzo nie możesz się obejść bez nabiału to przejdź na MM na recepte. Ale szkoda by było... Ja bym spróbowała na Twoim miejscu jednak wyeliminować ten nabiał. Uważaj też na różne rzeczy w których składzie może być mleko, śmietana, masło - mój nawet na to reagował. Teraz na rynku jest ogromna ilość zamienników - chociaż mleka sojowego to Ci nie polecam pić (mój alergolog powiedział że tj mleko dla ubogich :/ W Biedronce można kupić podobno mleko bez laktozy, w Lidlu w puszcze jest dobre mleko kokosowe - super smakuje do kawy, masło klarowane zamiast zwykłego, samemu można zrobić mleko migdałowe lub owsiane. Moja siostra jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej więc mogę podpatrzeć co jeszcze czym zastępuje. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Wiem bo mój młody aktualnie od trzech miesięcy jest też na diecie bezglutenowej i też sobie tego nie mogłam napoczątku wyobrazić...
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Kissku piękna pościel dla pięknej panny twojej:):). JEśli możesz to daj linka do sklepu gdzie zamawiałaś i podaj cenę :).

    Dii - wiele dzieci przechodzi ten etap bardzo wrażliwej skóry. Moja też miała problemy, z tym, że u niej bardziej się wszystko zlewało w plamy i była łuszcząca się skóra na twarzy, aż włoski się wycierały na głowie. Moim zdaniem to wszystko wynik podrażnień tej delikatnej skóry pościelą, naszymi ubraniami itp. Do tego pewnie w jakimś stopniu nietolerancja laktozy, skaza.
    U nas skończyło się na bebilonie pepti i kąpaniu Kai w emolientach, smarowaniu maścią apteczną. A po jakimś czasie wszystko się zagoiło a gdy zrezygnowaliśmy z pepti już nie było śladu po tych problemach.

    Co do krzesełka do karmienia - ja też jestem zwolenniczką ikeowskiego Antilopa. Jest to małe krzesełko, w razie czego nóżki można odczepic do przechowywania i podróży, tackę też można zdemontować i dokupić wkład z poduszeczki dla mniejszego dziecka.
    Czysci się to całkowicie bezproblemowo, nie ma zakamarków, w które mogloby dostać się jedzenie. Bez dwóch zdań jeden z lepszych zakupów wyprawkowych :).

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.08.14 16:03</span>
    acha - no i ta cena - 50 zł :):)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dii - juz Ci pisalam. Moj mial identycznie, ale warto skknsultowac dla Twojego spokoju.
    Co do ochraniacza na cale lozeczko -wyglada slicznie, ale kiedys czyralam, ze znacznie obniza cyrkulacje powietrza, co jest niezdrowe po prostu. Warto zainwestowac w lozeczko turystyczne (z siateczka) badz od razu zamiast tego szczebelkowego ustrojstwa (tez mialam!) kupic. Nie jest takie ladne, ale bardzo praktyczne - dziecko sie nie obija i nie wykreca nozek. Polecam:)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Kissku gdzie to kupowalas bo nie ejstem w temacie, wpsdnij do mnie z linkiem:smile: Anielka cudasna:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dzięki za porady co do krzesełka :) czyli wygląda na to że wygrywa ikeowska antylopa :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ja wolę zrezygnować z nabiału niż zacząć podawać mm! Dopiero co walczyłam o naturalne kp bez dokarmiania mm mimo zaleceń lekarza. Poczekam na wizytę w poniedziałek. Ale czekam jeszcze na info od monteni:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Elyanna fajne,co nie?
    ja nowe kolekcje tez omijam :wink: ale kumpela tam pracuje i mi daje zawsze cynka na wyprzedaz :wink:
    troszke sie zaopatrzyłam :cool:

    Treść doklejona: 14.08.14 20:38
    Dziewczyny ile powinno minimum przybrać ośmiomiesięczne dziecko karmione piersią?
    moja w miesiąc przybrała tylko 200g :shocked: chyba maławo,co?
    (ważona na mojej wade łazienkowej ale sprawdziłam i pi razy oko zgadza się z tą u pediatry)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii, mam info. Ze zdjęć to wygląda na nadkazone (grzybem i bakteria) potówki. Pytala mnie czy nie macie z dzieckiem czasami grzybicy -powiedziałam,ze obecnie leczycie. I teraz tak,mozesz sprobowac takiej terapii :kupic szampon nizoral w saszetkach i 1/3 saszetki (2ml) wlac do wody w wanience i w tym wykapac mala. Taka kapiel robic co drugi dzień,jakbdzie poprawa to co 3 dzien.Kuracja powinna być 2 tygodniowa. Jeśli po tym ni będzie poprawy to możesz sprobowac z ta dieta eliminacyjna. Wtedy ez masz dermatologa prawad? Te kapiele stosuja tez w szpitalu na neonatologii, takze nie obawiaj się.

    Usia, ja bym nie panikowala z ta wagą :wink:. Po 1. Kamilka zrobila się teraz mocno mobilna, nie lezy na wznak już w lozeczku, po 2 .wazenie na wadze łazienkowej jest niemiarodajne.
    Przyrost sredni dla dziecka 9-12m-cy to 9g na dobe.
    Skontroluj to na wadze w rzychodni i potem po 2 tygodniach ponow wazenie.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dii, jakby co to ja kąpałam kasie w takim czymś jak napisała montenia . Przeszło jak ręką odjął. Och, ta p.Małgosia jest niezastąpiona :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    moja mała na samej piersi rosła jak na drożdżach, ale odkąd ma rozszerzoną dietę to baaardzo słabo waga wzrasta, ostatnio w miesiąc przybrała niecałe 200 gr. Jeszcze poprzednio spadła odrobinkę. Ale jest właśnie bardzo mobilna, nie usiedzi 5 minut w 1 miejscu, jako-tako je, nie martwię się póki co.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Mamokasi, ah zebys wiedziała :wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    A ja chcialam sie pochwalic, ze moj maly czworakuje:bigsmile: najpierw niesmialo i na prostych nogach wygladal hak pajak-tak my sie trzesly, a.wieczorkiem ruszyl z kopyta juz normalnie na czorakach po calym domu:bigsmile: a jaka starszak ma radoche, ze ma "pieska" w domu (piesek nazywa sie Ebo:wink: nie Mi:wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dzięki monteniu za info. Dermatologa udało się przełożyć na wcześniej ale myślę, że się zastosuję do twojej rady. Ale rąk myślę, czy nie wystarczy wodą z tym izraelem przemywać jej tych miejsc? No i skoro to mogą być zmiany podkażone, jak pisałaś to czy nie powinnam czegoś małej podawać? I wydaje mi się, że ten clotrimazolum nie pomaga... Nic mniej nie boli a mała męczy i męczy... Boli jak cholera!:cry:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Hanny brawo!a tak na niego psioczyłaś że fizol nie jest :devil::cool:
    to masz teraz,dobrze ci tak :tongue:
    moja ciągle tylko brzuch-dupa-brzuch-dupa.odkąd nauczyła sie siadać to tylko te pozycje wchodza w grę :cool:

    Monti niby niemiarodajna ta waga ale zgadzało mi sie ostatnio jak zważyłam w domu a tego samego dnia tez u pediatry...
    no nic,wybiorę sie na wagę do przychodni.dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Hanny: Co do ochraniacza na cale lozeczko -wyglada slicznie, ale kiedys czyralam, ze znacznie obniza cyrkulacje powietrza, co jest niezdrowe po prostu.


    Bez przesady z tą cyrkulacją :) Ochraniacz sięga połowy łóżeczka, w sypialni cały dzień okno jest otwarte, na noc drzwi do salonu zostają otwarte i okno w salonie otwarte. Lubimy świeże powietrze. Poza tym gdyby Małej przeszkadzało, że brak cyrkulacji powietrza jest, to zapewne dałaby mi znać poprzez płacz lub denerwowanie się, gdy wkładana jest do łóżeczka. W łóżeczku jest czyściutko, pachnie świeża pościelą i piżamką (wiem, bo jak ją wkładam do czuję, bo nachylam się aż po sam materac :p). Poza tym (nie wiem czy tak macie), ale ja kilka razy chodzę i sprawdzam, jak Mała śpi, czy wszystko z Nią okej jest. Nachylam się do Niej i normalnie czuję zapach "świeżości" :) [uwielbiam niemiecki proszek i płyn do płukania]. Nie ma żadnych znaków, które miałby wskazywać, że Małej przeszkadza wspomniany "brak cyrkulacji powietrza".


    Dziewczyny, ochraniacz i kocyk kupowałam na Nietuzinkowo.pl
    kocyk = 58zł
    ochraniacz = 55zł (ale ja brałam podwójny, żeby na całe łóżeczko był, więc 55zł x2)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    OneKiss:
    Dziewczyny, ochraniacz i kocyk kupowałam na Nietuzinkowo.pl
    kocyk = 58zł
    ochraniacz = 55zł (ale ja brałam podwójny, żeby na całe łóżeczko był, więc 55zł x2)


    e, to nie tak źle! Byłam przygotowana na większy cios obuchem w głowę :P
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    OneKiss: Bez przesady z tą cyrkulacją :)


    Z tą cyrkulacją to chyba bardziej chodzi o dzieci alergiczne...:cool:
    Ale ochraniacz pierwsza klasa :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Dalej bede twierdzic, ze cyrkulacja powietrza jest po prostu mniejsza, gdy dziecko szczelnie opatulone ze wszystkich stron niz gdy otula.je siateczka;) i zdecydowanie nie chodzi mi o zapach niemieckich detergentow;p
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Dii, noworodki kapia cale w wanience z nizoralem. Nie zaszkodzi ,nie boj się.
    Idz do pediatry powiedz ze bylas u doradcy i stwierdzil grzybice, ktora nawraca(bo lecza Ciebie tylko itp.) i niech przepisze Nystatyne, ale tak żeby wystarczylo Wam na 2 tygodnie. I smaruj sobie brodawki i sutki i malej w buzi co 4h (ja smarowałam po karmieniu lub przed 30 minut). Malej w buzce wystarczy,ze azikim nasaconym nystatyna.
    Możesz tez Ty i mala brac wit.c(najlepiej taka naturalna np.citrospet,acerola itp.), a malj na jezyk 1-2 krople cebion lub juvit c.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Hanny, a twierdź co chcesz. Masz pełne prawo do tego :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Dzięki montenia. W poniedziałek pójdę do pediatry. Nie wiem jak to smarowania u mnie wyjdzie... Wolałabym coś na to łykać... Bo mała cały czas wisi mi na cycu i nie mam kiedy smarnąć... Dzisiaj mi się jeszcze nie udało! Nie wiem co jest, ale ona je i je z małymi przerwami ale cały czas szuka cyca i w brzuszku jej coś latal, do tego bączki. Kupkę zrobiła 4 godziny temu ale dalej jest coś nie tak. Sutki mi odpadają! Teraz mąż wziął ją na dwór to może zaśnie ale słyszę że cały czas płacze. Nie śpi od 11. Czy to możliwe, że ja coś zjadłam i boli ją brzuch?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Dii,niech Twój maz rozbierze się od pasa w gore (jak już nakarmisz mala) i polozy sobie Madze na piersi i przykryje kocykiem lekkim czy koszulka swoja. Albo Ty w chuste weź mala i nos. Być może ma duza potrzebe bliskości, a piers to tez taki znieczulac jest,koi dzieciatko i ona ssac zaspokaja blisksc..
    Może tez być ,ze cos zzjadlas,moze być,ze swędzi ja ta skora.
    Co smarowani nystatyna,to zebys chociaż co 6h smarowala to jest takie minimum. Jak nakarmisz to posmaruj brodawki i sutki i malej w buzi i oddaj dziecie na 30 minut tacie,babci itp.,weź na spacer w wozku.
    A na czym myjescie Madzie? Na jakiejsc gąbce,albo jakimiś myjkami,gabkami itp. Bo one sa często siedliskiem grzyba i bakterii.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Nie. Na ręku ją trzymam podczas mycia, choć gąbkę kupiłam żeby było mi lżej bo tak Kacper był kąpany. Ale jeszcze jej nie użyłam. Mała w końcu zasnęła na mężu ale pod wpływem suszarki:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Witam się
    Wróciliśmy już znad morza, było fajnie, ale nie wiem czy zmiana klimatu czy osłabienie przez zęby, bo znów ma katar, prawda jest taka że Ninka miała lekki katar i zaraz jej przeszedł a młody od niej złapał i gorzej to nosi. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i jej mówię że Ninka to przez pierwszy rok życia nie miała ani razu kataru a ten mały zbój już chyba 4 raz ma na co mnie oświeciła, że to normalka jak się ma przedszkolniaka w domu, który wszystko przynosi sam nie chorując i zaraża.
    U nas młody wstaje i chodzi krokiem dostawnym, sprowadzam go na dół by jeszcze trochę poraczkował, ale w tym wstawaniu i chodzie dostawny jest lepszy z dnia na dzień. Potrafi iść sobie przy ścianie obrócić robić krok i złapać się mebli i dalej iść, mąż teraz na urlopie w końcu chyba zrozumiał co miałam na myśli że nie mogę zostawić ani na chwilkę bez nadzoru tego drania kochanego
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Kasiu jakie masz wymiary kołderki? zastanawiam się na ile wystarczy kołderka 75/100?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.08.14 20:39</span>
    10,5 mca po porodzie, 3 tygodnie po ograniczeniu karmienia, tydzień po zupełnym odstawieniu nadszedł okres....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Mk, wcześniej zauważyłaś okres płodny?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Amazonko, zdecydowanie tak. Któregoś dnia pojawił mi się bardzo ładny śluz, w ślad za tym ochota na seks ( a to nowość :)). Później czułam klasyczny ból owulacyjny, jak zawsze. Pomyślałam wtedy, jeśli za ok. 2 tygodnie dostanę okres tzn. że miałam owu. Później czułam że wzrosła mi temperatura, biegałam nawet w swetrze a był upał. Wszystko jak za starych czasów. Okres totalnie bezbolesny na szczęście.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    MK czyli juz przy ograniczeniu karmienia wróciła płodność?
    ja ciągle czekam,ale cycujemy sie na maksa
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    A ja ostatnio u siebie zauważyłam oznaki płodności, śluz jak białko, uczucie naoliwienia, bóle jajnika i strasznie wrażliwe sutki, bolesne, co oczywiście utrudnia mi bardzo karmienie, bo boli okrutnie, teraz śluz już niepłodny ale ja jestem nerwowa jak przy klasyczny PMSie, krzyczę na męża a dzieci mam ochotę zjeść, przeżuć i wypluć, wszystko mnie drażni, a tak miała ale zdecydowanie później gdzieś na kilka dni przed okresem, więc tak jakby mi się pomieszało owulacja z kocówką cyklu, ale też powiedziałam do męża aby zapamiętał sobie czy gdzieś za 2 tyg nie przyjdzie małpa, zobaczymy, karmień nie ograniczyłam jakoś znacząco czy coś, raczej jak dawniej
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    U nas miałam niby juz 3@ a Adaś bardzo cyckowy ale sądzę, że dwie pierwsze @ to plamienia międzycykliczne bo krótkie, delikatne a ostatnia @ jak z kranu, bolesna no masakra i akurat jakoś od czerwca ograniczamy karmienia także by się zgadzało..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Asiula, decydujący i tak jest skok PTC co do @.
    Mam pytanie do posiadaczek tekstyliów z minky: czy ten materiał w kolorze czerwonym nie farbuje? Można prać z innymi kolorami czy to jest raczej ryzykowne?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Amazonko mam minky z firmy la milou i nie farbuje kocyk- piore w 30 stopniach.
    chociaz w pierwszym praniu wyprałam osobno, zazwyczaj tak robie z nowymi rzeczami.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Ja mam dwa kocyki z minky ale jeden w kolorze zielonym, drugi w morskim żaden nie farbuje
    --
  1.  permalink
    Amazonko, czerwony pierwsze kilka prań może minimalnie farbować. Mam sporo rzeczy z tego materiału i czerwony to chyba był jedyny kolor, który minimalnie farbował- miałam takie pieluszki białe w czerwone serduszka, więc było widać. Ale idealnie sprawdzały się takie chusteczki wyłapujące kolor- wtedy nie było problemu z farbowaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Dzięki. Dostałam taką chusteczkę jako gratis, więc akurat się przyda.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z was miała podobny problem z siusiaczkiem? Ignaś ma 4 miesiące. Byliśmy u pediatry który wydaje mi się że za mocno pociągnął i jakoś uszkodził bo następnego dnia był ten czubeczek cały czerwony i spuchnięty i przy siusiu bardzo go bolało. Lekarz kazał przemywać gencjaną i rivanolem. Po kilku dniach było jeszcze gorzej a jak zmyłam gencjanę to zobaczyłam tam stan ropny i cały czerwony krwawiący :( od wczoraj wieczora smaruję mu to antybiotykami ale na razie jest nadal czerwone spuchnięte, jest ropa i czasem jak odciągnę skórkę żeby wymyć i posmarować to trochę krwawi :( już nie mogę na to patrzeć tak mi go szkoda. Myślicie że już dzisiaj powinna byc poprawa ? Gorączki na szczęście nie ma. Ale cały czas te pieluchy i mało mam czasu żeby to wietrzyć. Zastanawiam się czy Np do chirurga nie powinnam iść... Może ktoś miał podobny problem u takiego maluszka ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    U nas lekarze w ogóle nie odciągnąja napletka ale ja chyba bym poszła do chirurga z tym.. Co by się coś gorszego nie zrobiło..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    U nas lekarz odciągnął, sprawdzał ale bardzo delikatnie, ja młodemu lekko tylko otwieram ale zawsze w wodzie podczas kąpieli, nigdy na sucho by wypłukać resztki moczu i brudki gdyby ewentualnie się tam zebrały, tak mi radziła położna i pediatra i cieszę się, ostatnio rozmawiałam z koleżanką, mamą 6 letniego chłopca i zapytała się mnie czy odciągam napletek tzn otwieram bo ona zna już 3 koleżanki których synkowie mieli zabieg bo one bały się ruszać siusiaczka.
    --
    • CommentAuthorTomek28
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Oj biedne dzieciaczki :// Słyszałam, że jak dziecko nie może sikać to jest nadcinany napletek. Później i tak nie widać tego nacięcia, ale za to chłopiec może normalnie sikać. Są też inne problemy dotykające dzieci. Ostatnio właśnie widziałam blog matki poświęcony przetoce odbytu http://swiadodbytu.pl/przetoka-odbytu/ :/
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy mogę pić melisę przy kp? Tak sobie myślę że może mi dałaby coś a dwa mała nie irytowałaby się odrazu na potęgę....
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Szpilko ja pije melisę i mam wrażenie, ze od tego czasu Mira jest spokojniejsza .
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Można pić:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    ja piłam i piję przez całe kp, ale wrażenia to na dziecku nie robi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Kurcze, właśnie chyba ten lekarz na sucho za bardzo odciągnął bo ja w wodzie przy kąpieli też myłam lekko naciągając skórkę tak jak położna mi radziła. Ale może zbyt delikatnie ? On miał taką bardzo wąską rureczkę jakby więc żołędzi nigdy przy odciąganiu tej skórki nie było widać. Czy tak jest normalnie u takiego malucha? Umówiłam się na środę do chirurga dziecięcego. Niestety nie ufam lekarzom i boję się że będzie mało delikatny i będzie go bardzo bolało :|:| ale może trzeba to jakoś w środku oczyścić :/

    Treść doklejona: 18.08.14 19:56
    A melisę też piję i też niestety na Ignasiu nie robi to wrażenia...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    U Adasia tez nie bylo widac na poczatku. Ja leciutko odciagam do mycia ale teraz kiedy widać, że mu ten siusiak staje to już wysuwa się ci raz więcej także to chyba naturalne:)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    No na razie to nawet jak mu stawał to nie było nic widać ale pewnie czasu potrzebuje :) lekarze mówili żeby tym wąskim ujściem się na razie w ogóle nie przejmować. Ale ja to dopiero się uczę na Ignasiu jak ten malutki siusiaczek skonstruowany jest :) oj oby mu przeszło to zapalenie bez żadnych chirurgicznych pomocy. Dzisiaj znowu nocka ze wstawaniem co 3 godziny na smarowanie antybiotykiem...

    ale z dobrych wieści to Ignaś usnął dziś o 20:30 a wczoraj o 21ej i mam nadzieję że w końcu przestawi się właśnie na taką wcześniejszą porę :) szkoda że teraz ja go muszę budzić w nocy bo ciekawa jestem ile by pospał...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny czym usunąć plamy na ubrankach po kremie z filtrem?? :devil::devil::devil: No odplamiacz nie daje rady :cry::devil:

    A i z jakiej firmy macie prześcieradełka do łóżeczek? Nosz kurczaki...u mnie materac 140/70, prześcieradła tego samego rozmiaru ale są za płytkie i "zwijają" materac :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    bananowiec, co prawda nie wiem jak z filtrem, ale na plamy odplamiaczoodporne (np kupska w kolorze wściekłej musztardy) stosuję mydło w kostce biały jeleń (niekoniecznie zapierane "na świeżo") :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Ja kupiłam w świecie dziecka, nei pamiętam firmy - i jest idealne na łóżko 140x70:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Ok, dzięki. Jak na Klarze nie zrobi wrażenia to może choć na mnie ;)
    Ja mam prześcieradła z Glucka a materac nie od nich i też super pasuje.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.