Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Jeju ja wczoraj chyba byłam wykończona bo przeczytałam, że masz N25 a nie N225 no to rzeczywiście musisz pamiętać. Ja mam dawkę N175 ale coś czuję, że po wizycie u endokrynologa dobiję do wyższej bo nasilają mi się objawy niedoczynnoścu :(
  1.  permalink
    Ja tez przed ciążą miałam N175, ale niestety musiał mi gin zwiększyć ;/ czuje się dobrze, tylko muszę często puls i ciśnienie kontrolować bo ostatnio na wizycie miałam za wysoki.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    w ciazy zazwyczaj zwieksza sie dawke o 25 mcg czasem wiecej a Tobie leki zleca gin a nie endokrynolog?
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    hej :)

    odebralam nowe wyniki : ,
    TSH - 3,7 ( norma od 0,15 do 5 )
    T4L - 8,35 ( norma 7,1 do 18 )
    czy to oznacza ze sa w normie ? dodam ze ostatnio robilam TSH i bylo 4,5, nie biore zadnych lekow jeszcze, to skad taka roznica ? tyle ze w innym labie robilam teraz...
    dzieki za odpowiedzi. milego dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    TSH masz w normie klinicznej ale nadal wskazuje na niedoczynnośc bo jako staraczka powinnaś mieć 1-1,5 maksymalnie a badałaś przeciwciała ?
  2.  permalink
    Czesc! Moge sie dolaczc??? ;)
  3.  permalink
    abortaW: w ciazy zazwyczaj zwieksza sie dawke o 25 mcg czasem wiecej a Tobie leki zleca gin a nie endokrynolog?


    On jest i ginekologiem i endokrynologiem
    --
    • CommentAuthormarzem8219
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Cześć. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Ginekolog przepisał mi witaminy femibion natal 1, nie wiem tylko czy mogę je brać jak mam niedoczynność tarczycy + hashimoto? Te tabletki mają jod w sobie. Wiecie może czy są jakieś przeciwwskazania przy braniu tych witamin przy niedoczynności?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Marzem, też mam niedoczynność z Hashi - brałam za zaleceniem endo Natal 1, teraz Natal 2, powiedziała, że jod jest wskazany, bo w ciąży zapotrzebowanie rośnie. Wyniki jak do tej pory super :) Życzę Ci szczęśliwych 9 miesięcy :)
    --
    • CommentAuthormarzem8219
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    No to fajnie :bigsmile: Dziękuje bardzo za odpowiedź :smile:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Dziewczyny czy znacie naturalne sposoby wyrównania poziomów ft3 i ft4? Ja mam duży rozrzut między nimi ft3 - 35%, ft4 - 83%, moja endo nie wdraża leczenia, bo stwierdziła, że jeszcze bardziej mi to rozreguluje. Kazała mi zrobić badania za 3 miesiące, bo tarczyca może pójść w nadczynność lub niedoczynność. ( Mam stwierdzoną wczesną fazę Hashimoto), ale ja nie chcę tak długo czekać. Czytałam o wit b12, selenie i orzechach brazylijskich. Co polecacie?
    --
  4.  permalink
    Stralicja123- jesli masz niedoczynnosc tarczycy to napewno ci miesza w starankach. Ja tez mam zdjagnozowana niedo. wlasnie z powodu problemu zajscia w ciaze.
    TSH itd mam podobne do twojego i endo powiedzial ze z takim TSH itd to moge pomazyc o ciazy. TEraz od stycznia bbiore euthyrox n 75-pol tab. i nie mam przerywac staran....

    Juz myslalam ze sie udalo -opoznienie 5 dni i kicha @ przyszla - takie opoznienie malo tego wrecz mnie zalewa... ;( a wczesniej regularnie co 28-30 dni - mam nadzieje ze to jednorazowo. Slyszalam ze kobitki zachodza sredn. przy 2,3 cyklu po euthyroxie... mam nadzieje ze i mi sie wkrotce uda :)
  5.  permalink
    Strelicja123- no ja tez mam taka cicha nadzieje ze uda mi sie za 2,3 razem.
    Teraz juz sie cieszylam-myslalam ze mi sie udalo a tu porazka... najpierw takie rozowe plamienie ale tylko jak sie pocieralam po siusiu-2 dni na na 3 dostalam okres ;(
    Juz sie cieszylismy po malu jakies plany itd i co?
    Serce mi sie krajalo jak moj M przyszedl mi powiedziec ze to moze jego wina ze nam sie nie udaje ;( ehhh...
    Szczescie w nieszczesciu- bo tak zle tak nie dobrze- ze niektore zachodza ale traca dziecko ;(-wiedza jednak ze moga zajsc a ja nie wiem czy mi sie uda-nigdy nie bylam. Przepraszam ze tak brzydko napisalam ale sama nie wiem co juz mam o tym myslec 1,5 roku i nic ;( Dobrze ze poszlam do endo bo ginek. powiedzial ze hormony mam w normie i dalej sie starac.... ;(
  6.  permalink
    No mam nadzieje ze nam sie wkoncu uda. A testy czasami podaja mylnie. A kiedy masz wogole dostac okres'? Moze jednak nie przyjdzie? :)
  7.  permalink
    Strelicja123- tak sobie tezz mysle ze duzo dziewczyn na forach pisze ze muza brac duphaston,itd i ciagle biegaja do lekarzy a to ni jest powiedziane ze tak ma byc a moze sie uda i....
    -Zrobisz test- bediesz w ciazy i wszystko ladnie sie ulozy.... bez komplikacji itd.
    Swoja droga nasze pra pra babki nie mialy taakiej pomocy lekarskiej jak my mamy teraz no nie ? A rodzily zzdrowe dzieciaczki.

    p.s czemu bralas duphaston?
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Hej dziewczyny :) mam pytanko do tych kobiet które maja niedoczynność i hashimoto... jak długo starały sie o dziecko i jakie było zastosowane leczenie.. bo mam ten sam problem tylko ze ja juz po 5 mieś starań i nic :cry:
  8.  permalink
    Maja 1988- a leczysz sie? Jakie masz leki? No ja niestety ci nie pomoge bo sama jeste troszke zdezorientowana.... Jestem 1 mc na euthyroxie i mam nadzieje ze za 1,2 mc uda mi sie zajsc w ciaze.
    P.S a staram sie juz 17 mc ;(
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Letrox tylko
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    no i od gin mam clo i luteine
  9.  permalink
    Maja1988- i jak dlugo juz sie leczysz?
    Jakie masz TSH ? Ja mialam ponad 3 a najlepiej miec ok 1 :(
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    TSH 2.097 (n. 0.38-4.31)
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    doktorka mówi że dobre żeby zajść w ciąże a mimo to sie nie udaje nam
  10.  permalink
    Maja1988- jaka doktorka ci tak mowi?
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    moja endokrynolog
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    wizyte teraz mam 7 lutego to zapewne da mi na ponowne badania tsh
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJan 31st 2012 zmieniony
     permalink
    A badałaś fT 3 i fT4? Jak te są w normach to raczej się nie leczy. Przy TSH 2 można jak najbardziej zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko, przy 3 też ;)
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    pierwsze wyniki : TSH - 14.388(n. 0.38- 4.31)
    FT4 - 11.76 ( n. 10.6 - 21.0 )
    TPO: 45.7 (n.o - 35 )
  11.  permalink
    Ja mam 3 z czyms i lekarz powiedzial ze moge pomarzyc a nawet jesli mi sie uda to moze sie zle skonczyc....
    Kuzynka tak miala i stracila dziecko przez niedouczonego a w jej wypadku ginka-konowala. Zreszta ja sama do niego chodzilam i wiem ze teraz musze zmienic-zalecenie endo.

    Od razu napisze ze lekarz jest sprawdzony ze swietna opinia.
    Co prawda ja nie mam az takiego zlego wyniku i biore tylko pol 75 euthyr. mam nadieje ze wkrotce mi sie uda.
  12.  permalink
    O matko- z czym ty wyskakujesz! Mysle ze z takim to napewno bys nie zaszla ;(
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    no tak tyle że nie wiedziałam ze mam problem z tarczycą ostatni badania to
    TPO 45,7 U ml. (n. 0-35) no i jak ecześniej napisałam TSH 2.097 (n. 0.38-4.31)
    • CommentAuthorMaja1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    no te moje TPO mnie martwi bo skoro norma jest 35 a ja mam 45.7
    Powiem szczerze ze juz nie wiem gdzie mam sie udac. :cry: poczekam do nastepnej wizyty zobacze cz cos konkretnego mi powie
  13.  permalink
    Moje wyniki:
    1.04.2011-

    TSH-3,43 n. 0,270-4,200
    ft4- 15,66 n. 10,60-22,70


    18.04.2011- Szwecja

    TSH- 2,7 n. 0,4-4,0
    ft4 -13,2 n. 9-19
    ft3- 4,1 n. 2,5-6,0


    23.12.2011

    TSH - 3,570 n. 0270- 4,200
    ft3 - 4,52 n. 3,40-6,80
    ft4 - 14,65 n.10,60-22,70

    prolaktyna- 297,60 n. 72-511



    odp endo. Z tkimi wynikami jak pani to za chiny pani w ciaze nie zajdzie!
    Czemu pani wczesniej nie przyszla?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    moje wyniki anty TPO 12,16 IU/ml 0,00-34,00
    anty TG 30,28 IU/ml 0,00-115,00
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Euthyrox poprawia czytelność objawów płodności, więc jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Amazonko, czy wszystkie leki jak Euthyrox mają takie samo działanie (chodzi o czytelność objawów)?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Mnie nic a nic nie poprawił Euthyrox jeśli chodzi o czytelność. Wręcz nawet "osłabił" objaw śluzu, więc różnie to bywa;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy wszystkie. Opis działania leków na cykl jest w podręczniku Kippleyów - tam sprawdź.
    Euthyrox sprawdziłam u siebie. U mnie też wysuszył śluz, wtedy kiedy to było biologicznie uzasadnione. W okresie płodnym śluz się zjawił na swoim miejscu i właściwej jakości.
    --
    •  
      CommentAuthornikola_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Hanny, to tak samo jak u mnie, Euthyrox spowodował znaczne pogorszenie tego objawu ;)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    U mnie w okresie płodnym było go znacznie mniej i nie był taki typowo Bj jak wcześniej;) W okresie niepłodnym zawsze miałam mało śluzu, więc chyba zostało porównywalnie;)
    --
  14.  permalink
    Maja1988: Hej dziewczyny :) mam pytanko do tych kobiet które maja niedoczynność i hashimoto... jak długo starały sie o dziecko i jakie było zastosowane leczenie.. bo mam ten sam problem tylko ze ja juz po 5 mieś starań i nic


    Ja sie starałam 9 miesięcy. Ostatnie 2 cykle z Clostilbegytem. Co do TSH, dobre do zachodzenia w ciąże powinno być do 1,5.
    --
    • CommentAuthorOla_30
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    U mnie zaczęło się od nadciśnienia tętniczego i wysokiego pulsu, które wzięły się nagle i nie wiadomo skąd.
    Rozbiłam TSH wyszło mi 7,03. Mam dociekliwą Panią doktor rodzinną, zasugerowała, że to może być choroba autoimmunologiczna np toczeń,
    bo mam jeszcze za niski poziom leukocytów. Teraz po wizytach u endokrynologa wyszło, że mam Hashimoto, bo mam poziom ATPO 564 (norma 0-34) i
    biorę Euthyrox dawka na razie N50 dziennie. Na toczeń niedługo będą robić mi badania i boję się, ale mam nadzieję, że go nie mam. Znalazłam wasze forum, bo ostatnio sporo sobie czytałam na temat mojej choroby (Hashimoto). Stwierdziłam, że najlepiej pogadać z kimś kto też na to choruje, dlatego piszę.
    Mam już 30 lat, nie mam dzieci, a tu przeczytałam, że teraz mogę mieć problem z zajściem w ciążę. Pocieszam się, że jak mam tylko Hashimoto to nie będzie ogólnie źle, gorzej gdyby wyszedł mi toczeń. Powiedzcie proszę czy was leczą tylko Euthyroxem czy są inne leki na Hashimoto? I jakie problemy sprawia ta choroba (poza tym, że niszczy tarczycę i powoduje jej niedoczynność)?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Bardzo dużo dziewczyn na Hashi bierze selen jeszcze, by obniżyć poziom przeciwciał.
    --
  15.  permalink
    JA sie przyznam bez bicia, ze nie biore selenu, sam euthyrox biore...jak narazie mam dawke N225 i ciekawa jestem czy mi lekarz jeszcze nie zwiekszy..
    --
    •  
      CommentAuthorSzklania79
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    dziewczyny zrobiłam kalkulację procentową moich ft3 i ft 4 wyszło tak:
    FT4 44.53% [wynik 17.5, norma (11.8 - 24.6)]

    FT3 58.14% [wynik 5.3, norma (2.8 - 7.1)]

    czy te proporcje sa dobre, czy tez należałoby je wyrównać
    mam hashimoto anty TPO 160(norma do 35) a ostatnie tsh to 1,60, zaszłam szybko w ciąże, ale po 7 tyg ja straciłam, mimowolnie szukam powodów:(
    biorę euthyrox w dawce 37,5
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    Szklarnia ładnie to wygląda a wahania są niewielkie więc nie ma co się martwić, a czy coś poza euthyroxem w ciąży Ci wdrożono z powodu hasimoto? zbadałaś przeciwciała przeciwkokardiolipinie ? Przy hashimoto często one występują i wtedy należy brać leki przeciwzakrzepowe
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Hej, ja też dołączam do grona Hashimotek potwierdzonych diagnozą lekarską. Wczoraj byłam właśnie u endokrynologa, który stwierdził, że mam trochę małą tarczycę i przepisał Euthyrox 25 na dobry początek. O selenie nie wspominał, ale na wszelki wypadek sama go sobie wezmę. Potem pewnie zwiększymy dawkę. Powiedział mi też, że moja zawyżona prolaktyna powinna się zmniejszyć samoistnie dzięki lekowi i kazał odłożyć Bromergon. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi żołądka, ale siła wyższa... Poza tym choroby autoimmunologiczne są u mnie dziedziczne, bo moja mama ma Gravesa-Basedova (czy jakoś tak).
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Efia witamy w tym malo zaszczytnym gronie, moja mama tez ma gravesa-basedowa co do prolaktyny bylabym ostrozna bo zalezy co jest podlozem hiperprlaktynemii wcale wyregulowanie tarczycy nie musi oznaczac unormowania prolaktyny czego ja jestem np przykladem. Co do selenu on czasem pomaga na przeciwciala wiec warto go brac, a co do euthyroxu to zaczynasz z malutka dawka ale pamietaj by kontrolowac hormony co 6 tygodni w czasie staran
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeFeb 5th 2012 zmieniony
     permalink
    witam:)

    Dziewczyny 2 tygodnie temu byłam u endo. Zdiagnozowała u mnie niedoczynność utajoną.
    Jestem po 2 poronieniach i odbylismy z Mężem swoisty rajd po lekarzch i badaniach.
    Moje wyniki to:
    tsh 6,549
    ft3 3,49
    ft4 1,25
    anty tpo 13
    dhea-s 173,40
    sgbg 68,3
    testosteron 0,46

    Biorę euthyrox 25 raz dziennie. W czwartek miałam dostać okres i do dziś nic. Czy ten lek może przesunąć cykl? Zawsze miałam cykl regularny, w ciążę też zachodziłam bez problemów.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    przy takim TSH nie nazwałabym niedoczynności utajoną, a w którym dc badałaś shbg, testosteron i dheas ? i jakie masz normy do wyników?

    Euthyrox nie opóźnia sam w sobie cykli może wpływać na owulację ale to też pytanie w którym dc miałaś owulację i ile dni trwa faza lutealna ? robiłaś test ? obserwujesz się ?
    • CommentAuthorBYou
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    badania robiłam w 22dc
    ja dopiero raczkuję w temacie:) powtarzam to co powiedziała lekarka.
    Nie obserwowałam się do tej pory. Zaczęłam w styczniu ale byłam chora, miałam gorączkę i trochę bezsennych nocy więc przestałam.
    Testu nie robiłam ale raczej to nie ciąża, bo zabezpieczamy się i jeszcze traz Mąż jest w delegacji. Ostatnią miesiączkę dostałam 05.01.2012-to było 5 tyg. i 4 dni po stracie.

    shgb normy: 26,1-110
    testost.: 0,084-0,480
    dhea-s 98,8-340
    tsh 0,4-4
    ft3 2,0-4,4
    ft4 0,93-1,7
    anty tpo <34

    dodatkowo tego dnia robiłam też
    progesteron 2,18
    i prolaktynę 33,02
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.