Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dzieki sucharku :) Pojde do endokrynologa z hormonami znalazlam jednego co robi usg,biposje takie tam.tez mi wlosy garsciami wypadaly,poszlam skrocilam troszke i lepiej ale rozczesac jest masakra bo ledwo szczotke w nie wbije :)
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Może też warto prolaktynę, anty tpo i anty tg
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    aTPO i aTG, jeśli to rodzinne to pewnie o podłożu autoimmunologicznym, czyli Hashimoto
    --
  2.  permalink
    Dzieki dziewczyny.
    Wlasnie tak podejrzewam Hashimoto.Zrobie wszystkie te hormony co napisalyscie.
    I umuwie sie do endokrynologa.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    mandarynnka: Dzieki sucharku :)


    Nie ma za co:bigsmile:

    Ciekawe co mój endokrynolog powie jakie dalsze leczenie mnie czeka?az się boję.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    Mandarynnka, masz na myśli cykle już po porodzie? Zrobiły się regularne, a potem utraciły regularność?
    --
  3.  permalink
    Hej Amazonka dokladnie tak jak piszesz.
    Od pierwaszej @ po porodzie byly tak jak przed 28-32 dni a teraz dostalam po 50 prawie nie wiadomo co :(
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 4th 2014
     permalink
    o..to może warto i progesteron zbadać w II fazie?
  4.  permalink
    W drugiej fazie tez zauwazylam ze cos nie gra,pierwszy raz mialam plamienie w 21 dniu i straszny dwudniowy bol brzucha,w 30 dniu mialam nadal plodny sluz.
    Przestawilam sie cala.Pytalam mamy ma niedoczynnosc,wczesniej miala nadczynnosc,babcia nieskalsyfikowana z swa tarczyca.
    Ciotka niedoczynnosc.Zaluje ze nie wrocilam po porodzie do mierzenia temp.Probowalam pare razy.Zaczynalam mierzyc po paru dniach
    znow przestawalam wtedy z wykresu by mozna bylo cos wywnioskowac.Z ciekwaosci przez dwa dni w tym cyklu zmierzylam i w 37 i 38 dniu mialam 36,9.
    Dziwne to wszystko czekam jak przestane plamic i zaczynam pomiary i tym razem nie odpuszcze :)
    Test ciazowy negatywny.
    Ginekolog tez sie klania.
    Dziekuje dziewczyny za wszystkie rady :)
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    hej dziewczyny :) Mam wyniki tarczycy. Moje wyjściowe TSH było 3,38 po 6 tygodniach brania euthyroxu 25 spadło do 1,78 wydaje mi się, że to ładny wynik co myślicie? Moje obecne ft4 to 16.8 pmol/L (normy 12.0 - 22.0).
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Dominam, wynik bardzo w porządku :) A jak się przy nim czujesz? Widzisz różnicę?
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeMar 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Kurcze Isia właśnie nie czuje za bardzo różnicy ;P W pierwszym cyklu brania bolała mnie głowa i nie wiedziałam na co to zwalić, więc może od tego ale już w tym cyklu nie boli i czuje się ok. Włosy mi się tylko przerzedziły i straciłam ciąże a o kolejną staramy się już ponad rok, więc podejrzenie padło na tarczycę i lekarz postanowił obniżyć. Teraz się czuję psychicznie dużo bezpieczniej wiedząc, że mój wynik jest korzystny dla staraczek i dla utrzymania ciąży :)
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Wynik bardzo ladny. Gratuluję. A robilas po stracie ciazy anty-tg i anty-tpo oraz ewentualnie TRAK?
    Pytam bo mi nic tez poza tsh nie dolegalo. Po czym robilam badania na wlasna reke ale antyTG ominelam bo rzadziej sie robi. A okazalo sie dopiero w drugiej ciazy ze to tu właśnie lezala przyczyna. Miko leczenia u endokrynologa nikt porzadnie mnie nie przebadal, dopiero jak trafilam do mojego obecnego gina przypadkiem w dniu rozpoznania ciazy, to wyszlo co wyszlo. Teraz po czasie wiem ze u mnie to raczej nie TSH 3,5 bylo przyczyna a to antyTG czyli Hashimoto.
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Ramatha anty TPO wyszło mi ujemnie ale właśnie zrobiłam dzisiaj też badanie na anty TG, więc czekam na wyniki. Jeśli masz hasimoto Twoje leczenie tarczycy różniło się bardzo od leczenia klasycznej niedoczynności tarczycy?
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    A skoro mi wyszło TSH dobrze,to mam robić inne badania?
  5.  permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi czy jak miałyście niedoczyność występowały u was zaparcia ??
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    Margaret przy niedoczynnosci zaparcia sa normalne i trzeba odpowiednia diete stosowac.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    Hmmm ja zaparc w niedoczynnosci nie mialam, ale tez nigdy nie mialam z nimi problemu.
    ... O do leczenia Hashimoto roznilo sie tym ze mialam dodatkowo dostawac selen. Mowie ze mialam bo u mjie Hashimoto wyszlo w ciazy a w ciazy selenu w Polsce sie nie zaleca. Generalnie sie nie zaleca poza Italia chyba.
    ...
    Po ciazy, po powrocie plldnosci, rozwinelo mi sie Graves-Basedowa., ktora obecnie lecze.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.03.14 20:27</span>
    Sucharku... Widzisz gdybys miala w normie Tsh to nie bylo by sensu robic tych dodatkowych badan chyba, ale z tego co widzialam Twoje TSH wynosi ok 3, prawda? To nie jest norma. Tzn jest tak napisane ale wiekszosc spoleczenstwa ma ok 1. Zgodnie z tym co wiem bo przerobilam na sobie to wydaje mi sie ze Tobie te dodatkowe badania by sie przydaly.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    Ja zanim zaczęłam chorować miałam TSH około 2,5. Moja zdrowa siostra ma podobnie.
    Przy niedoczynności zaparcia, mały apetyt i tycie są normalne. Przy nadczynności na odwrót: biegunki, wielki apetyt i chudnięcie.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    ale za to przy hashi objawy lubią być niedoczynności i nadczynności na raz :) Ja na zaparcia nie cierpię, ale ja jestem uzależniona od karotki ;p
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    Oooo to nie wiedzialam, wlasnie bo ja nawet teraz (tzn mam na mysli zmiane z niedoczynnosci na nadczynnosc) mam zupelnie wlasne objawy, niezgodne z typowymi objawami. Jedynym typowem jest niemoznosc przytycia, ale z tym tez zawsze mialam problem. Moja siostra ma niedoczynnosc i tez nigdy przytyc nie mogla.
    U mnie najważniejszym objawem odchylen od normy w obie strony jest nerwowosc, roztrzesienie i rozdygotanie, zaleznie od wielkosci odchylenia.
    Ale dzieki Bogu Tsh trzyma sie w granicy 1,5-2 obecnie i trwa na tym poziomie juz jakis czas.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 7th 2014
     permalink
    ramatha: Sucharku... Widzisz gdybys miala w normie Tsh to nie bylo by sensu robic tych dodatkowych badan chyba, ale z tego co widzialam Twoje TSH wynosi ok 3, prawda? To nie jest norma.

    Nie,teraz wynosi 1,82,mam tego guza na tarczycy i ciąglę się zastanawiam,czy on może coś robić z organizmem tzn. czy może wywoływać jakieś objawy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2014
     permalink
    Mandarynnko, otóż to. Szkoda marnować konta na 28dni, obecności ekspertów itp. na brak obserwacji, zwłaszcza w czasie odkładania.
    Raz na jakiś czas nie wiadomo co może się trafić, ale jak się powtarza, to trzeba się temu przyjrzeć.
    Co Ci przeszkadza w pomiarze? Może zmiana godziny by pomogła? Masz chociaż obserwacje śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 8th 2014
     permalink
    Amazonka a co ma piernik do wiatraka?
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 8th 2014
     permalink
    Hmmm moj niczego nie wywoluje. Tzn niczego o czym powiedziałby mi endo. W zasadzie on sie nim w ogole nie przejmuje, bagatelizowal go, chociaz oczywiście zawsze mierzy i zawsze odpowiada mi na wszystkie moje pytania.
    Fajnie ze masz teraz ladne tsh. Moze jakas infekcja podwyzszyla Ci tsh. Ponoc nawet okres moze zaburz yc tsh.
    Nie wiem co Ci doradzic. Jesli nie szkoda Ci kasy to ja bym na Twoim miejscu zrobila antyTG i anty TPO, bo szukalabym przyczyny czemu wtedy bylo wysokie.
    Jak Ci szkoda to powtorzylabym Tsh po 6 tygodniach lub 3 miesiacach od ostatniego badania zwracajac uwage by nie byc po chorobie ani przed lub w trakcie miesiaczki i w zależności od wyniku zrobila je lub nie.
    To tak z obserwacji tego co lekarz zalecal mojej rodzinie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.03.14 22:11</span>
    Matko co za nadużycie skrotu "tsh". Do gazety bym sie nie nadawala. Przepraszam, ale nie edytuje bo pisze z komorki i mam z tym problem.
    --
  6.  permalink
    Do wszystkich, kto ma problemy jakiekolwiek z tarczycą przeczytajcie to http://www.tlustezycie.pl/2014/01/euthyrox-eltroxin-czego-nie-wiesz-o.html
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Świetny portal i mnóstwo informacji na temat zdrowia.
  7.  permalink
    Amazonka ja z tym mierzeniem bylam po porodzie na poczatku wykonczona nocnym wstawaniem i bieganiem z butelkami i odpuscilam do czasu kiedy nie bede musiala wstawac,potem moja Amelka zrobila sie bardzo absorbujaca wczesnie zaczela chodzic i zaczelo sie szarpanie mame za nogawke jak probowalam cokolwiek w domu zrobic,wiec wszystko zostawialam na noc konczylo sie ze o 3 w nocy szlam spac a rano nie bylam w stanie wstac do dziecka a co dopiero pamietac ze termometr mam kolo poduszki.Teraz wkoncu przejrzalam na oczy i dociera do mnie ze wykanczam siebie powoli.Nie wiem czy pare miesiecy nie wyspania moglo wplymac na zaburzenia hormonalne ? nie mam pojecia.mam pierwsza temp,plamienie sie skonczylo,jutro na hormony.Mam usg tarczycy,ogolnie bez guzow,nie powiekszona ale o niejednorodnym rozkladzie i echogenicznosc miazszu obnizona.Wzmozone unaczynienie miazszu.
    Dodatkowo angina,antybiotyk,powiekszone wezly.Nie wiem jak sie maja leki do temp,narazie mierze i nie przestane :)
    A sluz tez mi zwariowal,koncem cyklu jest przejrzysty rozciagliwy,wogole ponad polowe cyklu mam taki.
    Krotko po @ sie pojawia jest ok 10 dni,konczy sie przejrzysty za pare dni wraca potem znow brak i pojawia sie koncem cyklu.
    dziwne,mam juz endokrynologa na 17 zobaczymy czego sie dowiem :)
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Powiem Ci ze ja tez na koniec cyklu miewam rozciagliwy sluz. To tak na marginesie bo nie wiem co jest tego przyczyna.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Ramcia, szyjka się otwiera i oddaje to, co nie zdążyło z niej wylecieć w trakcie owulacji.
    Sucharku, moim zdaniem guzek w sam w sobie raczej żadnych objawów nie daje. W moim przypadku objawy dawało nieuregulowane TSH. Teraz jest już ok, a guzka mam nadal, objawów żadnych.
    Ms Fuggy, ja kiedy byłam w nadczynności miałam już Hashi, potem była niedoczynność i także Hashi. Także u mnie objawy wynikały raczej z poziomu TSH a nie z choroby, którą zdiagnozowano i na pewno nie z powodu guzka.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Isia, to się nie wyklucza. Ja mam cały czas niedoczynność,a objawy mieszane. W każdym źródle,w którym czytałam o hashi było wspomniane o tym, że objawy są niedoczynnosci i nadczynności.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Mandarynnka, dobry śluz tuż przed @ jest normalny. Też tak miewałam. Taki może być koniec cyklu i zwiastun @.
    Brałam Euthyrox i wtedy objawy płodności były jeszcze bardziej czytelne. Nie ma co się przejmować, trzeba się obserwować. Jeśli zauważasz dobry śluz, potem gorszy i znów dobry, to mogą być dodatkowe podejścia do owulacji, jedynie ostatnie z nich oznacza prawdziwą płodność.
    Bywa, że antybiotyk może opóźnić owulację, ale to trzeba za każdym razem sprawdzać. Gdybyś miała gorączkę, zapisz to.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Amazonko, a skąd płodny śluz np. w 6 czy 8 dniu fazy lutealnej?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Nie mylisz go z pn?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Nie, to na pewno nie pn.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny ACTH mam niskie o co chodzi mam 4,0 norma 7.0<66

    Treść doklejona: 11.03.14 12:19
    Moge prosić was o pomoc,nie wiem co to oznacza,do endokrynologa mam na 24,jestem strasznie zdenerwowana.
  8.  permalink
    Amazonka DZIEKUJE :)

    Treść doklejona: 11.03.14 18:02
    Dziewczyny siedze nad moim usg tarczycy i probowalam odszyfrowac ostatni wpis
    wn strumitis chron susp
    z tego co udalo mi sie odszyfrowac w google to cos o podejrzeniu zapalenia tarczycy
    endokrynologa mam dopiero na 17
    czy ktoras z was moze mi pomoc to rozszyfrowac bo wiem czy w dobrym kierunku zmierzam.
    Bede wdzieczna za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Sucharek przykro mi ja nie pomoge, nic na ten temat nie wiem.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Strumitis-zapalenie tarczycy
    Susp.-suspension-zawieszenie
    Chron.-chronic-chroniczny
    Wiec wyglada mi to na chroniczne zapalenie tarczycy. Trudno jest tlumaczyc dokumenty medyczne pisane jeszcze skrotami.

    Treść doklejona: 11.03.14 19:34
    Czyli inaczej prosto tlumaczac-przewlekle zapalenie tarczycy.
    Endokrynolodzy okreslaja je inaczej jako Hashimoto, ale to juz musi potwierdzic endokrynolog.

    Treść doklejona: 11.03.14 19:49
    Mandarynnka zeby Ci troszke to rozjasnic:czesto endokrynolodzy zapalenie tarczycy laduja do "jednego wora" okreslajac kazde zapalenie tarczycy choroba hashimoto. Ale zaleznie od przebiegu zapalenia tarczycy dzirlimy na:
    -przewlekle, I jest to najczestrza postac I mysle ze o te wlasnie chodzi w Twoim opisie
    -autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (typu Hashimoto)
    -podostre zapalenie
    -ostre bakteryjne zapalenie.

    Treść doklejona: 11.03.14 20:11
    Sucharek 83-a badalas poziom kortyzolu bo z nim interpretuje sie ACTH? ACTH jest to hormon wydzielany przez przedni plat przysadki mozgowej I kontroluje on kore nadnerczy I stymuluje ja do produkowania glikokortykosteroidow a glownie kortyzolu. Tak wiec wlasnie porownujac stezenie kortyzolu w surowicy krwi wraz z ACTH przy ich nieprawidlowych stezeniach wyroznia sie:
    Pierwotna nadczynnosc nadnerczy: ↑stezenie kortyzolu, ↓ACTH
    Wtorna nadczynnosc nadnerczy: ↑stezenie kortyzolu, ↑ACTH
    Pierwotna niedoczynnosc nadnerczy:↓stezenie kortyzolu, ↑ACTH
    Wtorna niedoczynnosc nadnerczy: ↓stezenie

    Treść doklejona: 11.03.14 20:21
    Wtorna niedoczynnosc nadnerczy:↓ stezenie kortyzolu,↓ ACTH
  9.  permalink
    bas28 Bardzo Ci dziekuje :)
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Mandarynnka-mam nadzieje tez ze te wyniki robilas jak najwczesniej rano-mozliwie zaraz po wstaniu z lozka bo potem wyniki mofga byc zafalszowane. Nie ma za co, ile moge to pomoge :)

    Treść doklejona: 11.03.14 20:29
    OJ sorki-mandarynnko ta "uwaga" o wynikach rano miala byc do sucharka83. :))
  10.  permalink
    Nie ma sprawy bas :) dobrze wiedziec bo i tak musze hormony zrobic a przez ta moja angine przesunelam :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 12th 2014 zmieniony
     permalink
    bas28: Sucharek 83-a badalas poziom kortyzolu bo z nim interpretuje sie ACTH?

    Chyba nie,kazano mi tylko to badanie zrobić i oto taki wynik,koło tego wyniku pisze "wskazana kontrola"
    Wyżej podałam opis badania usg i jakie badania jeszcze miałam.
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMar 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a ja z takim pytaniem- czy niedoczynność tarczycy jest przeciwwskazaniem do porodu domowego? Słyszę już różne opinie, z góry założyłam, że nie będzie mi dane urodzić w domu ze względu na tarczycę, a tu znajoma znajomej znajomej dostała zgodę bez problemu...
    --
    •  
      CommentAuthormandarynnka
    • CommentTimeMar 12th 2014 zmieniony
     permalink
    A ja dziewczyny czekam na wyniki moich hormonow,mam miec na internecie max o 16 i jestem przerazona.
    Moje tsh ktore robilam przed ciaza bylo 0,834 w normie 0,496-4,670 czyli juz bylo niskie.
    Odzyskalam haslo do labolatorium i sprawdzilam w archiwum.
    W tym cyklu co robilam wtedy tsh zaszlam w ciaze i podczas pierwszej wizyty ciazowej pokazalam badania i nic nie powiedziala ginekolog ze jest nie tak.
    A lekarka dzis na kontroli bo poszlam z angina spojrzala na wyniki usg i mowi " no tak hasimoto "
    czyli juz chyba wszystko przesadzane :(

    Treść doklejona: 12.03.14 15:59
    Dziewczyny mam wynik TSH 0,0045 norma 0,3500 do 4,940
    ft3 7,420 norma 1,710 do 3,710
    ft4 2,122 norma 0,700 do 1,480
    anty TPO 51,75 max 5,61
    Bardzo was prosze bo ja nie mam pojecia jak to interpretowac jak byscie mogly mi pomoc :)

    Treść doklejona: 12.03.14 19:15
    To znowu ja :) jednego nie rozumie jesli hormony wkazuja na nadczynnosc a opis z usg na niedoczynnosc i hasimoto ?
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    annie - z tego co wiem to jest przeciwskazaniem. Interesowalam sie tym tematem przed moim porodem i wiem ze to mi wykluczalo, ale potem doszly tez inne "wykluczenia" wiec w ogole odpuscilam temat. W rezultacie jestem zadowolona ze rodzilam w szpitalu, bo nie bylo tak zle jak to sobie wyobrazalam. Oczywicie nadal bym chetnie urodzila w domu, ale nie rozpaczam ze nie mam takiej mozliwosci. Poza tym u mojego dziecka stwierdzono bardzo niski poziom cukru po urodzeniu, a to by nie wyszlo w domu.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.03.14 09:06</span>
    mandarynnka: To znowu ja :) jednego nie rozumie jesli hormony wkazuja na nadczynnosc a opis z usg na niedoczynnosc i hasimoto ?

    Mndrynko ja wiem tyle co po moejje chorobie, ale faktuycznie wszystkie wyniki wskazuja nadczynnosc.
    Robilas teraz TRAB? to badanie wskazuje na to czy nie jest to Graves-Basedowa. Bo wtedy tez bedziesz miala i antyTPO i anty TG.
    Ale napewno sa tu dziewczyny u ktorych Hashimoo objawialo sie nadczynnoscia tez. Ba zreszta u mnie tez poczatkowo stwierdzono nadczynnosc, ale bylo to spowodowane ciaza (dokladniej wzrostem beta-HCG) i eutyroxem ktory przyjmowalam w za duzej dawce.
    --
  11.  permalink
    Ramantha dziekuje wlasnie poczytalam o TRAb troszke i dobrze bylo by zrobic ze faktycznie wykluczyc albo zdiagnozowac.
    Tylko czas oczekiwanie strasznie dlugi na wyniki 2 tygodnie.
    Czytyalam tez o objawach GB i ich objawach i raczej przewazaja u mnie objawy hasimoto.
    ciągłe uczucie zimna,
    zmęczenie
    sennosc
    depresja,
    zaburzenia pamięci,
    zaparcia,
    sucha skora,suche włosy,
    zaburzenia miesiączkowania,
    obnizenie temp ciala
    -meszek na twarzy
    z waga jestem bardzo szczupla w sumie malo jem bo mam problemy z psychika czesto ocieralam sie z waga o granice anoreksji,kazdy kg wiecej mnie przeraza ale jak troche popuszcze sobie z jedzeniem szybko nadrabiam,waga idzie w gore i jak znow sobie ukroce to szybko chudne,po ciazy w dwa miesiace schudlam 25 kg.Moja mama przy niedoczynnosci tez byla bardzo szczupla dopiero jak zmienila prace na siedzaca zaczela tyc.
    To moze mam hasimoto z nadczynnoscia :) nic sama nie wymysle pozostaje czekac na wizyte u endo :)
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    mandarynnka, często hashi przejawia się początkową nadczynnością, następnie dużą niedoczynnością tarczycy. często po zażyciu pierwszych miesiący euhyroxu jest okres tzw remisji i przeciwciała spadają, ale potem wracają do poprzedniego stanu, tyle wiem :)
  12.  permalink
    MsFuggy dziekuje :))))
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    Wiecie co ja podejrzewam u siebie "niedoczynność przysadki mózgowej" przez to ACTH,rezonans głowy miałam nic nie wykryto,usg nadnerczy też bez zmian.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.