Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hi
    proszę o pomoc w interpretacji wyników badania krwi
    TSH - 3,37
    P/ciała a-tyreoglobulinowe oraz P/ciała a-mikrosomalne
    anty TG - 26,47 (norma to 4,11 :shocked: )
    anty TPO - 0,72 (norma to 5,61 )
    co oznaczają te podwyższone ANTY TG i to aż o tyle ?
    Wizyta u endokrynologa dopiero za dwa tygodnie.
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Mysle ze to oznacza Hashimoto.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Ja też tak myślę. Warto zrobić jeszcze USG tarczycy.
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeMar 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzieki dziewczyny
    a wytlumaczycie mi jeszcze na czym to Hahsimoto polega? Usg zrobione bylo przed badaniem krwi, endokrynolożka mówiła, że tarczyca mniejsza niż powinna być i że generalnie może to wynikać z drobnej budowy ciala
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Hashimoto oznacza niedoczynność o podłożu autoimmunologicznym- czyli Twój organizm wytwarza przeciwciała, które atakują tarczycę i niszczą ją, przez co powstaje niedoczynność tego narządu. Mała tarczyca to potwierdza. U Ciebie prawdopodobnie choroba jest we wczesnym stadium, przeciwciał jest mało, TSH podniesione nieznacznie, czyli tarczyca działa jeszcze nieźle, ale zaczyna niedomagać.
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Kierownica31: endokrynolożka mówiła, że tarczyca mniejsza niż powinna być i że generalnie może to wynikać z drobnej budowy ciala
    :shocked:
    U mnie jest wymiarów 7 letniej dziewczynki, ale jeszcze nikt mi nie powiedział, że to może wynikać z drobnej budowy ciała :D Nie,nie to farmazony^^
  2.  permalink
    azniee dziekuje bardzo
    MsFuggy byc moze to farmazony nie twierdze ze nie. Endokrynolog dlatego dala mi skierowanie na badania krwi bo powiedziala "byc może " a nie na pewno. Pewnie na wizycie potwierdzi to co mówicie
    A jak wygląda leczenie?
    •  
      CommentAuthormandarynnka
    • CommentTimeMar 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczny.
    Czy ktoras z was co brala thyryzol 10 lub propranolol mogla by napisac jak sie czula po tych lekach ?
    I czy po nich sie tyje ? tzn po thyrazolu ?
    Bede bardzo wdzieczna :)
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Mandarynko ja bralam te leki i biorę nadal ale teraz 20 ..
    cóż czulam się po Nich dużo lepiej niż bez nich.. ;-) szczególnie jeśli chodzi o propranolol bo serce szalalo mi strasznie..
    jeśli chodzi o tycie to mnie akurat niestety to dopadlo, ale ile było w tym winy leków nie wiem ;-)
    jedno jest pewne , nie bój się nic i jeśli lekarz przepisał Ci te leki to bierz je bez wahania, bo na pewno Ci pomogą ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Ja brałam Thyrozol, póki jeszcze byłam w nadczynności to czułam się na nim dobrze. Dodatkowo brałam na serce Bisocard.
  3.  permalink
    Doti86,Isia dziekuje wam bardzo :)
  4.  permalink
    Dziewczyny jeszcze zapomnialam oczywiscie sie spytac endo czy biorac thyrazol mozna sie opalac ?
    Na necie strasza plamami,lekarka nic mi nie powiedziala chociaz widziala ze jestem opalona :)
    Nie chodzi mi o smarzenie co drugi dzien na solarium ale chociaz raz na tydzien.
    I jeszcze sie pytala czy cwicze ? i tez nie spytalam o co jej moze chodzic.
    Czy nie moge cwiczyc biorac te leki,nie mam pojecia o co chodzi ?
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    mandarynnka: Czy ktoras z was co brala thyryzol 10 lub propranolol mogla by napisac jak sie czula po tych lekach ?

    Ja biorę do tej pory thyrozol i propranolol, tylko teraz w mniejszych dawkach. Na początku miałam za wysoką dawkę thyrozolu 60mg/dzień i przytyłam w 2 m-ce 17kg. Ale to pewnie dlatego, że wpadłam w gigantyczną niedoczynność. Ważne, żebyś robiła często badania ft3 i ft4 i zmniejszała dawkę w razie potrzeby. Mój endo kazał mi zbadać dopiero po miesiącu od rozpoczęcia leczenia, niestety..
    mandarynnka: I jeszcze sie pytala czy cwicze ? i tez nie spytalam o co jej moze chodzic.

    Mi endo zabronił ćwiczyć, podobno przy nadczynności wysiłek nie jest wskazany, bo mięśnie są osłabione. Ja choruję na G-B i u mnie była jeszcze kwestia wytrzeszczu oczu, podobno od wysiłku może się pogłębić.
  5.  permalink
    Isiula bardzo Ci dziekuje :) Mi tez kazala lekarka zrobic badania przed wizyta czyli za 6 tygodni zrobie wczesniej bo tez juz doczytalam o dziewczynach co mialy tak samo z nadczynnosci w ogromna niedoczynnosc.Zrobie za 2 tygodnie bo dopiero biore drugi dzien.
    Teraz juz rozumie te cwiczenia a z szwagierka ktora w tym samym czasie zachorowala na niedoczynnosc chcialysmy isc na fitness :)))
    No to sobie odpuszcze ale widze ze faktycznie miesnie oslabione,bole miesni karku okropne i zbieglo sie to w tym samym czasie.Jak ponosze corke albo wysprzatam to masakra :)
    dziekuje :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    W poniedziałek wizyta u endo,ale mam stresa:shocked:
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Mandarynko ja również biore Tyrozol i bralam tez propranolol. W poczatkach brania Tyrozolu mysle ze to bylo po 2-4 tygodniach okropnie swedzialy mnie rece i nogi. OKROPNIE! Na ulotce jest napisane ze to bardzo czzesty skutek uboczny i ze to mija przy dluzszym stosowaniu. I tak tez bylo. Mysle ze trwalo to z tydzien, nie pamietam dokladnie.
    Poza tym nie przytylam nic.
    Po propranololu bylo mi lepiej. Poza tym wyrownuje on stosunej ft3 do ft4.
    Jesli chodzi o cwiczenia dostalam zakaz - a akurat zaczelam chodzic na zumbe :-). Chodzi rowniez o to by serducha nie przemeczac bo i tak potrafi walic jak oszalale.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.03.14 20:44</span>
    Sucharku cos o tym wiem ja mam w srode :-) a w poniedziałek wyniki.
    POWODZENIA :-)
    --
  6.  permalink
    Trzymam kciuki za wizyty dziewczyny :*
    Ramantha z tym sercem pare dni temu wracalam z cora z spaceru i dostalam okropnego bolu w mostku.
    Lepiej sie nie przemeczac jednak.
    Wracalam tepem zolwia bo sie wystraszylam.Narazie czuje sie dobrze chociaz rano jak sie budze to kolatanie jest moze po paru dniach brania lekow ustapi.
    Nie wiem czy to normalne dziewczyny ale zaczelo mi obsypywac plecy i szyje ?
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Takie bóle w mostku też często miałam, do tej pory nie wiem od czego. Mogłabym to porównać do bardzo bolesnego skurczu w stopie, aż mnie zatykało i nie mogłam złapać tchu. Ważne, że przeszło ;)

    I tak jak ramatha pisze okrutnie swędziały mnie dłonie i stopy, tylko tarcie nimi o dywan pomagało na krótką chwilę ;) Przeszło po zmniejszeniu dawki. Wysypki i jakieś pokrzywki to b.częste działania niepożądane z tego co pamiętam z ulotki. Mnie akurat nie dopadły.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Ja przeszłam z Thyrozolem podobną drogę jak Isiula, też się skończyło no ogromnej niedoczynności i tak już zostało. Początkowo brałam Thyrozol w dawce 30 mg i mnie akurat nic nie swędziało. Serce się uspokoiło zaraz po tym Bisocardzie, a tak to miałam ciągłe kołatania. W ogóle dopóki nie wpadłam w niedoczynność to czułam się świetnie i byłam zachwycona porównując moje samopoczucie na lekach do samopoczucia w nadczynności. Potem jak wpadłam w niedoczynność to tak jak isiula, przytyłam sporo i w bardzo krótkim czasie.
    A o nie przemęczaniu się nic mi lekarz nie mówił.
  7.  permalink
    Jej dziewczyny zrobie tsh za niedlugo i zobacze jak wyglada bo troche sie boje jak to bedzie.
    Moja mama na niedoczynnosc wpadla po operaci i tez porownujac mowi ze niedoczynnosc jest straszna.
    A powiedzcie mi czy przy takich wynikach mozna zajsc w ciaze tzn czy jest taka mozliwisc.
    Tzn nie planuje znaczy sie juz nie :( dopoki sie nie unormuje.
    Odladalam a jak pojawila sie nagle mysl ze tak chce drugie dziecko to pojawila sie choroba a teraz 30 na karku.
    U mnie kazdy jak pisalam ma z taczyca kazdy rodzil dzieci tylko raz byl przypadek ze ciotka w 6 miesiacu stracila dzidzie.
    Jesli by hormony sie unormowaly ile trzeba odczekac do staran ?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Ja przeszłam i przez ogromną niedoczynność i przez nadczynność (taką średnią) i w objawach nadczynność jest dużo gorsza i dolegliwa. Dla mnie bez porównania.
    Mandarynnko, sporą masz nadczynność i ja najpierw na Twoim miejscu doprowadziłabym swój organizm do porządku i pełni sił. Zajście w ciążę w nadczynności jest jak najbardziej możliwe, tylko niestety masz większe ryzyko wad płodu i poronienia. Nie mówiąc już o tym, że leki na nadczynność w dużej dawce szkodzą dziecku.
    Ile trzeba odczekać powie Ci lekarz. To zależy też od tego jaka jest diagnoza i jakie są przyczyny nadczynności. Ja miałam właśnie tak, że zaczęłam leczenie od nadczynności, to były początki Hashimoto i w sumie zeszło się jakieś 8 miesięcy. Ale ja miałam bardzo powoli i ostrożnie zwiększaną dawkę leku z powodu tej ogromnej niedoczynności wywołanej thyrozolem.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja miałam nadczynność z dużej niedoczynności i nawet nie zauważyłam objawów... Dziwna sprawa. Problemy zdradził jedynie zły wynik, bo różnicy w samopoczuciu nie poczułam. Doradzam częste badanie przynajmniej TSH.
    Starać można się cały czas, tak przynajmniej mówił mi lekarz. Jeśli są złe wyniki, to i tak prawdopodobnie organizm sam odrzuci ciążę i nie dojdzie do zapłodnienia.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Ja w nadczynności dostałam zakaz starań na co najmniej 6-8 miesięcy. Odblokowany został kiedy TSH spadło poniżej 3.
    Wiesz Efiaa, można się starać, zachodzić i tracić ciążę, tylko po co to kobiecie? Przecież to ból i cierpienie. A jak organizm nie odrzuci tej ciąży i urodzi się chore dziecko? Chodzi chyba o to, żeby urodzić zdrowe dziecko a nie o to, żeby zajść w ciążę.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Efia ja tez z niedoczynnosci wpadlam w nadczynnosc ale polekowa i zero jakichkolwieg objawow bo nawet wagowo bylo normalnie.U mnie ogolnie czuje sie dobrze jak TSH jest w granicy 1 i ponizej.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, chciałabym sobie zbadać tarczycę, jakie podstawowe badania zrobić?
    przed ciążą robiłam tsh wyszło 1,70 niby dobry wynik ale potem gdzieś czytałam, że on może być prawidłowy, a i tak może coś być nie halo.
    W zasadzie może coś być nie tak skoro cykle są normalne?
    Niepokoi mnie w zasadzie senność i zawroty głowy. Odkąd nie karmię co prawda rzadziej ale jednak są.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Hope, takie podstawowe to TSH, ft3 i ft4. Jakby coś wyszło nie tak to w następnej kolejności usg tarczycy i przeciwciała.
    hopelight: W zasadzie może coś być nie tak skoro cykle są normalne?

    Może być, ja będąc w lekkiej nadczynności miałam normalne cykle.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Isiula a czy miałaś jakieś objawy?

    dziękuje za odpowiedź, pierwszy raz jestem na wątku, nie znam się za bardzo. To jest w ogóle genetycznie uwarunkowane? moja babcia choruje. Miała już operacje.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.03.14 13:07</span>
    ok już wiem :)

    a czy lekarz rodzinny wypisuje skierowania na te badania?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Ja również miałam bardzo ładne i regularne cykle będąc w nadczynności. Z kolei niedoczynność powodowała u mnie skrócenie cykli, skrócenie fazy lutealnej i ich nieregularność.
    Hope, jeśli masz obciążenie rodzinne to niestety szanse na zachorowanie są większe. U mnie w rodzinie sporo osób choruje, w tym mama i siostra. Ale u każdej z nas choroba uaktywniła się w innym momencie życia, w moim przypadku choroba miała niestandardowy przebieg i było zupełnie tak jak u mojej mamy.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 20th 2014 zmieniony
     permalink
    hopelight: ziewczyny, chciałabym sobie zbadać tarczycę, jakie podstawowe badania zrobić?
    przed ciążą robiłam tsh wyszło 1,70 niby dobry wynik ale potem gdzieś czytałam, że on może być prawidłowy, a i tak może coś być nie halo.
    W zasadzie może coś być nie tak skoro cykle są normalne?


    U mnie z cyklami było podobnie jak u isi. Przy prawidłowej pracy tarczycy były nieregularne, ciut dłuższe, a jak się pojawiła niedoczynność, to były niemalże książkowe (28 dni ok.).Tsh miałam w normie, ft3 i ft4 też, a dopiero badanie przeciwciał anty TPO i anty TG pokazały, że jest coś nie tak - Hashimoto.
    Dopiero po euthyroxie zorientowałam się, że to, co uznawałam za normalne - zmęczenie (wiecie, praca, małe dziecko w domu, zarwane noce - wydawało mi się logiczne, że mogę czuć się wykończona przy takim trybie życia) - było objawem ze strony tarczycy i tsh w normie (powyżej 2) w moim przypadku było za duże.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    U mnie było tak, że w nadczynności i w czasie kiedy TSH mam w normie cykle były takie same - regularne, z zawsze równą fl natomiast w niedoczynności się skróciły i były nieregularne. Ale u każdej z nas może być przecież inaczej. Zresztą nadczynność raczej nie upośledza płodności a niedoczynność i owszem.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    a u mnie podczas leczenia hashimoto się rozregulowały, wydłużyły (30-40 dni) i same kłopoty.
  8.  permalink
    MsFuggy - a jak wyglada leczenie hashimoto ??
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi, mam w planach zbadać tą tarczycę i zobaczymy. Powinnam to już chyba zrobić dawno...cykle książkowe ale niestety poronienie w 7 tc i ciąża biochemiczna są za mną...po tym zrobiłam na zalecenie ginki tylko TSH i po tym wyniku stwierdziła, że jest ok, a z tego co tu piszecie powinna zlecić też inne badania tarczycy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    hope, jeżeli poroniłaś, to oprócz ft3 i ft4 zbadaj te przeciwciała antyTPO i antyTG. Podobno poronienie jest wskazaniem do takiej diagnostyki - tak przynajmniej twierdzi mój gin.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Agi myślę, że przed planowaniem kolejnej ciąży zrobię te badania o których piszesz, choć ciąża z Dominikiem rozwijała się prawidłowo bez plamień itp. co prawda później były problemy z szyjką, skurczami ale to już całkiem inna sprawa.

    W każdym bądź razie kolejnej ciąży nie planuje przez następne 5 lat o ile w ogóle się zdecydujemy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Kierownica31: MsFuggy - a jak wyglada leczenie hashimoto ??

    Lekarze normalnie przepisują euthyrox, tylko, że zauważyłam po sobie, że po 2-3 miesiącach nieustannie była podwyższona dawka. Dopiero gdy dowiedziałam się o tężyczce i zaczęłam brać duże dawki magnezu i d3, tarczyca działa świetnie.Myślę,że to nie tylko ze względu na tężyczkę, bo czytałam gdzies,że ta witamina d3 bardzo dobrze wpływa na tarczycę,także polecam,bo nigdy nie czułam sie tak dobrze,jak teraz.
  9.  permalink
    MsFuggy czy witaminy d3 i magnez wplywaja dobrze rowniez w nadczynnosci ?
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Mandarynnko nie mam pojęcia :p Do tej pory walczyłam tylko z niedoczynnością i tylko na jej temat czytałam, o samej nadczynności nic mi nie wiadomo :)
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Ja natomiast zarówno w nadczynnosci jak j niedoczynnosci mialam normalne cyjle, z tym ze w niedoczynnosci mialam duzy problem ze sluzem. Wyzsze Tsh moze poewodowac podwyzszenie prolaktyny Prolaktyne mialam podwyzszona nieznacznie jednak jej obnizenie zaowocowalo dobrym sluzem i ciaza w pierwszym cyklu z jej obnizaniem.
    ...
    Nie pisalam Wam dziewczyny bo balam sie ze naskoczycie na mnie ze glupio robie, ale teraz moge juz powiedziec ze jestem w 8 tygodniu ciazy. Obecnie lecze nadczynność w przebiegu Gravesa-Basedowa. Dawka Tyrozolu to 1,25 skrajnie niska dlatego wiem ze ryzyko dla ciazy jest niskie. Tsh z przelomu 5/6 tygodnia bylo 1,9. Nastepne robie w poniedziałek. W srode endo zobaczymy co powie.
    ...
    Graves wystapil u mnie 8 miesiecy temu. Poczatkowo ciezko go bylo opanowac, ale pozniej ladnie sie wyrownal i
    zeszlam na ta mozliwie najmniejsza dawke. Poczatkowo tez lekarz powiedzial ze ciaza zakazana. Natomiast po zejsciu na ta najmniejsza dawke powiexzial ze jesli Pani zajdzie to sobie poradzimy. Zagrozenia znam. Decyzja o staraniach byla swiadoma i mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.03.14 18:54</span>
    Mandarynko w nadczynnosvi rowniez mam przepisana d3
    --
  10.  permalink
    :) Dzieki MsFuggy cos poszukam w necie moze znajde :)
  11.  permalink
    MsFuggy dziękuję :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    ramatha - gratuluję i wierzę ze wszystko będzie dobrze ;) Na nadczynności się nie znam totalnie bo mam niedoczynnośc i Hashimoto ale podobno nadczynność jest mniej niebezpieczna w ciązy niż niedoczynność a u mnie niedoczynnośc w ciązy ni ebyła zadnym problemem jak się okazało - oczywiście pod stałą kontrolą mojej endo ;) Tak więc życzę wszystkiego dobrego i niech nasze tarczyce nam tutaj nie świrują tylko grzecznie się zachowują w ciązy ;)
    --
  12.  permalink
    Ramantha Gratuluje :)
    Duzo zdrowka dla Ciebie i malenstwa :*
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Dzięki mam nadzieje ze będzie zdrowe i tarcsyca nie da nam popalic.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.03.14 12:11</span>
    Mam wyniki:
    TSH – 1,45
    FT3 – 3,41 (2,0 – 4,4)
    FT4 – 1,27 (0,9 – 1,7)
    wiec super.
    ...
    Sucharek daj znac jak bedziesz po wizycie, co lekarz powiedzial.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    dziewczyny trzymajcie kciuki na 15:40 mam wizytę u endo,ale mam stresa:shocked:
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    napisz jak poszło!
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Jestem po wizycie.Tarczyca jest zdrowa tym guzkiem mam się nie przejmować,powiedziała że to normalne,mam skierowanie na badania jeśli chodzi o te ACTH,chce sprawdzić czy przypadkiem nie jest uszkodzona przysadka.Dostałam skierowanie na badania i tyle.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    to chyba dobrze, że sytuacja pod kontrolą :) Będzie git. A badałaś może tę witamine d? mi jej suplementacja w tarczxycy bardzo dużo pomogła
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Własnie nie badałam,musze porobić badania na własną rękę,ale mimo wszytko biorę wit D 3.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Sucharku, brzmi jak jakbyś była niezadowolona z tego, co usłyszałaś. To chyba dobrze, że guzek nie jest powodem do zmartwień.
    Ja także biorę witaminę D ale na receptę na zlecenie endokrynologa i dlatego, że miałam widoczne niedobory. A witamina D ma znaczenie nie tyle przy leczeniu chorób tarczycy ale przy leczeniu chorób autoimmunologicznych czyli np. Hashimoto.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.