Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 18th 2015 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy wszystkie z was wiedza - zmiana etatu powoduje wydluzenie urlopu.
    ja zmniejszylam etat od lipca na 7/8. z tego roku zostalo mi niewykorzystanych 21 dni urlopu. mnoze sie to przez 8 i dzieli przez 7. co daje 24 dni. tak wiec mam teraz zamiast 21 dni urlopu 8 godzinnych, 24 dni urlopu 7 godzinnych, a co za tym idzie zyskalam 3 dni urlopu. mysle, ze tak samo jest jak sie urlop nalezy po macierzynskim a ktos skraca urlop. fajna sprawa.
    dopytalam tez ksiegowej jak to jest z premiami - u nas nasza kwartalna okazuje sie ze wcale nie jest kwartalna tylko uznaniowa. tak jest i tak jest wykazywana i tak zus na kontroli tez zinterpretowal. co za tym idzie - wlicza mi sie do podstawy, a ze moja podstawa jest interesujaca po zmianie etatu - wyjde na tym korzystniej;-)
    tak wiec wszystko zalezy od tego jak cos w firmie fukcjonuje. a nie jak jak sobie pracownicy mowia miedzy soba i nazywaja swoje premie;-)

    Treść doklejona: 18.09.15 18:05
    edit - zmiana etatu z calego na 7/8 albo mniejszy.

    Treść doklejona: 25.09.15 09:11
    dziwczyny, ja nie rozumiem tego - ksiegowa mowila, ze jak otrzyma zwolnienie PO naliczeniu wynagordzen, chocby opiewalo na daty 30.09 to wtedy wchodzi do nastepnego miesiaca i nie liczy sie w moim przypadku z miesiecy lipiec i sierpien, tylko z lipiec, sierpien, wrzesien - jest tak?
    zawsze bylam pewna, ze nawet jak zostalo wyplacone wynagrodzenie to sie robi korekte po porstu i tyle
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Mądre głowy :)
    Jak to jest z wręczaniem wypowiedzenia... Załóżmy, ze człowiek jest zaproszony do szefa, wchodzi widzi, ze tez jest pańi z HR - rozmawiają, i dostaje wypowiedzenie... I po usłyszeniu co szef z hrówką maja do powiedzenia i podaniu mu tego wypowiedzenia ów człowiek wyciąga L4 z kieszeni (miał je od rana, bo był przygotowany na zaistniała sytuacje)...
    I teraz - czy wypowiedzenie jest skuteczne, czy nie? Czy powinien l4 dać przed wręczeniem wypowiedzenia itp
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Wg mnie przed.w wypadku jak po wypowiedzenie jest skuteczne.czytalam o tym gdzies.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Ula, wypowiedzenie jest skuteczne. Jak był chory nie powinien świadczyć pracy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeOct 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Obe a co z L4 wstecz? Np od psychiatry?
    I jak to dalej wygląda? Czy może chorować kolejne pół roku?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Kurcze - zaskoczyłyście mnie - bo byłam pewna, że nie....
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ula tu jest : "Najwięcej wątpliwości w kwestii udzielenia ochrony przed zwolnieniem z pracy wywoływała sytuacja, w której pracownik w czasie wręczenia mu wypowiedzenia świadczył pracę a następnie przedstawiał zaświadczenie lekarskie (ZUS ZLA), że w tym dniu był już niezdolny do pracy z powodu choroby. Rozstrzygnął je Sąd Najwyższy. W uchwale z 11 marca 1993 r. (I PZP 68/92, OSNC 1993/9/140) odstępując od wyrażanych poprzednio poglądów stwierdził, że wypowiedzenie umowy w takim przypadku nie narusza art. 41 kodeku pracy. Oznacza to, że doręczone pracownikowi w dniu wykonywania pracy wypowiedzenie jest skuteczne, a przedstawione później zaświadczenie lekarskie nie ma żadnego znaczenia. Zajęcie takiego stanowiska przez Sąd Najwyższy, powszechnie akceptowanego do chwili obecnej, wynika z tego, że wymieniony przepis kodeksu pracy łączy zakaz wypowiedzenia umowy o pracę z faktyczną nieobecnością pracownika w pracy. Zatem sama niezdolność do pracy z powodu choroby nie wystarcza do ochrony przed rozwiązaniem umowy."
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    No już wsteczne zwolnienie jest ewidentnym przykładem próby obejścia prawa. A chorować można do końca okresu wypowiedzenia a potem delikwenta przejmuje ZUS.
    Jeśli pracownik ma zwolnienie lekarskie a mimo to świadczy pracę i co więcej nie informuje nikogo o tym, że je ma to tak jakby go nie miał.

    Treść doklejona: 30.10.15 08:38
    Właśnie Czerwinko, z ust mi to wyjęłaś ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny, rozmawiałam z szefem, że po powrocie z zaległego urlopu chcę pół etatu. Zgodził się. W związku z tym, czy ja mam napisać jakiś wniosek czy coś o zmniejszenie etatu. A drugie, to kiedy powinnam dostać papier, aby zrobić badania lekarskie. Jeszcze na urlopie, czy w pierwszym dniu pracy? Jak to jest.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ula, można się jeszcze od zwolnienia wykręcić ciążą ale trzeba udowodnić, że było się w ciąży przed wręczeniem wypowiedzenia.
    Dagus, tak musisz napisać wniosek o zmniejszenie wymiaru czasu pracy i co więcej pracodawca musi się na to zgodzić, bez łaski. Oczywiście jeśli wracasz po rodzicielskim. Przez rok jesteś chroniona prze zwolnieniem z pracy.
    Skierowanie na badania okresowe powinnaś dostać w czasie urlopu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 2nd 2015
     permalink
    lekarz moze wystawic zwolnienie 3 dni wstecz, czyli w piatek wystawi mi od srody? czy od wtorku?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Witam.
    Jakie dokumenty trzeba złożyć u pracodawcy po urodzeniu dziecka, aby otrzymać urlop macierzyński?
    Składa się je już po porodzie czy wcześniej? I czy od razu trzeba określić jaki wymiar urlopu wybieramy?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny a jak to jest z tym becikowym teraz? Dochód ma znaczenie, czy każdy jeden się łapie bez wyjątku?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Teo ale jakie becikowe? To po urodzeniu od Państwa? Ono należy się bez względu na dochód. Mola po porodzie zanosi. Masz czas 14 dni i od razu określasz czy chcesz od razu roczny czy najpierw 100 a później 60.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    _mag_: To po urodzeniu od Państwa? Ono należy się bez względu na dochód.

    bzdura. trrzeba miec nie wiecej niz 1920 zl na osobe. poczytajcie sobie na necie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie my nie skladalismy na Huga bo bankowo dochód przekroczony, a brat mi wczoraj mówi, że jeden tysiąc należy się każdemu a jak ktoś ma niższe dochody to może dostać jeszcze drugi tysiąc. No i nie wiem, zglupialam.

    On ma córkę 4 msce od Huga starszą więc jakby na bieżąco chyba, no i się upierał ze jest tak właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    nie, nie jest tak. becikowe BYLO takie, ze nalezalo sie kazdemu za urodzenie dziecka jak psu buda, z automatu. Teraz trzeba doniesc kupe papierow, m.in te o dochodach.
    becikowe
    jest jeszcze becikowe samorzadowe, ale to juz kazda gmina osobno ustala. u nas nie ma wiec mnie nie interesi.
    przy czym dochod to:
    "Graniczna kwota to obecnie 1922,00 zł na osobę. Jest to kwota netto (dochód brutto (po odjęciu kosztów uzyskania przychodu) minus składki na ubezpieczenie społeczne, minus składki na ubezpieczenie zdrowotne (faktycznie wpłacone, a nie te z pit), minus podatek należny.

    Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3721790,becikowe-2015-poradnik-dokumenty-zasady,id,t.html"
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    A jeszcze głupie pytanie. W przypadku działalności gospodarczej dochody się bierze z PITa, nie z deklaracji ZUS co nie ? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    wg mnie trzeba poprosic US o zaswiadczenie o uzyskanych dochodach, zarowno w przypadku umowy o prace jak i w przypadku dzialalosci. na to sie chyba czeka do miesiaca. i trzeba zlozyc wniosek. niestety utrudnili niezle, ale bede miala na rodzicielskim kupe czasu wiec sie tym zajme.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Jak ze skarbówki to się i tak nie łapiemy, więc szkoda zachodu. Dzieki za info.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Teo ze skarbowki trzeba miec zaswiadczenie. Ja teraz musze wyliczyc ile u nas wyjdzie, bo do konca paxdziernika jakbym skladala to dochod bylby przekroczony. Moze teraz, jak jest nowy rok zasilkowy, to nie orzekroczymy.
    a w urzedzie na zaswiadcsenie czeka sie 7 dni (termin ustawowy) ale u nas w miescie jak sie ladnie poprosi t wydaja od reki ( w sensie mi wydali hehehe).

    Treść doklejona: 14.11.15 19:36
    Ps. Teo- dla niektorych dochod 1922 zl na osobe jest abstrakcja, wiec mysla, ze becikowe nalezy sie kazdemu. Jak mowie znajomym, ze my sie nie lapiemy to pytaja jak to, przeciez to kazdemu. Mowie ze jest limit dochodow, a oni, ze przeciez jest wysoki ten limit...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    To może wyśle męża do Us po takie zaświadczenie (a to jest zaświadczenie o dochodzie za rok poprzedzający miesiąc kiedy się urodził Hug czy kiedy składamy wniosek?) bo w sumie to my nie wiemy czy się łapiemy czy nie. Mąż ma działalność i zarabia przeroznie. A dochód się liczy na cztery osoby bo dzieci wliczamy oboje tak?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Jeśli składasz w tym roku, to za rok poprzedni, 2014. Z US. Byłam ostatnio pytać. Ale ponadto jest sporo dokumentów. 1922*4*12 to jest 92256 zł dochodu rocznie. I to jest dochód netto, mniej więcej ile na rękę. Bo to od przychodu różniste składki odejmują (papierki z zusu też trzeba) i im to wychodzi. Jak chcesz, to mogę Ci spisać listę dokumentów, jakie dostałam w naszym urzędzie miasta, które są konieczne do złożenia wniosku.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Dużo tych dokumentów?
    Bo jak dużo bardzo to chyba sobie darujemy :wink:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    1.Zaśw. z us o wys. dochodów za 2014 dla wszystkich pełnoletnich (nawet, jeśli osoba pełnoletnia nie uzyskała dochodu)
    2. Ośw lub zaśw o wysokości sk. na ubezpieczenie zdrowotne za 2014 pełnoletnich
    3. W przypadku prowadzenia dział. gosp. i rozliczania się na ryczałt lub kartę pod: ośw o dochodzie za 2014
    4. W przyp. posiadania gosp rolnego: nakaz płatniczy za 2014
    5:Ośw o dochodzie nieopodatkowanym: min alimenty, stypendia, świadczenia z funduszu alimentacyjnego za 2014
    6. Akty ur wszystkich dzieci
    7. Zaśw lek o pozostawaniu pod opieką gin od najwyżej 10 tc do dnia porodu
    8. Zaśw ze szkoły dzieci pow 16 rż
    9. Dowody os obojga rodziców
    10. Wszystkie pity wszystkich członków rodziny (36, 37, 38, 11...)
    11.Napiszę zbiorczo: decyzje o ustaniu zatrudnienia, zakończeniu dział gosp, utracie zasiłku dla bezrobotnych, zas macierzyńskiego, o utracie prawa do renty, etc (jeśli sytuacja się zmieniła obecnie).
    12. Dla uzyskania dochodu też zbiorczo napiszę: Ośw o niepozostawaniu w zatrudnieniu, zaśw o wys wynagrzodzenia netto za pierwszy pełny miesiąc po podjęciu zatr, ośw o wys uzyskanego dochodu z dział. gosp. za pierwszy pełny miesiąc, zaśw z urzędu pracy, zaśw z zus o wys macierzyńskiego, św rehabilitacyjnego, decyzja o uzyskaniu prawa do renty, emerytury, wpis do ew. dział. gosp., zaśw z zus o okresie urlopu macierzyńskiego, zaśw z zus o zgłoszeniu do ub. społ lub rmua, wyroki orzekające separację, alimenty, zaśw od komornika o bezskuteczności ściągania tychże, zaśw o tymczasowym pobycie w internacie.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Ejj to ja nic nie kumam to mozna dostac dwa becikowe? Od samorzadu i panstwa??
    Bo my w gminie zlozylismy 4 dokumenty i heja.

    To co cest napisalas to do teho panstwowego potrzebne?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    Tak, do panstwowego. Mozna dostac dwa a nawet trzy. Niektore samorzady maja swoje i jest jeszcze dodatek do zasilku rodzinnego z tytulu urodzenia dziecka, jesli sie jest dochodowo zakwalifikowanym.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    My tyle musieliśmy złożyć w MOPSie by dostać ten podstawowy 1000 zł.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    My tez skladalismy od groma przy Maksiu. Jeszcze dodatkowo ksero samego pitu, bo maz rez miala dzialalnosc i umowe o prace, a ze pozniej juz dzialanosci nie mial to odliczali dzialalnosc. No ze 3 razy donosilam rozne dokumenty.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Hmm ja donosiłam papiery za 2013 rok-załatwiane w czerwcu. A, że byłam wtedy (w 2013) na urlopie macierzyńskim/wypoczynkowym/wychowawczym to lista składek z ZUS składała się tylko z dwóch pozycji to pani w mopsie się to nie podobało i musiałam przynieść ksero swojej umowy o pracę i ksero pitu. Do tego eM zmienił pracę w 2013 i też musiałam donieść starą umowę, nową umowę i ksero pit-ów z obu miejsc pracy...chore
    A na miejscu w MOPsie wypełniałam jeszcze z 6 druków/oświadczeń... Komplet dokumentów dostarczyłam w 3 podejściach...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    O matko.
    No to my nawet nie podejmujemy działań bo szkoda nerwów :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    moze i nerwow szkoda ale bonusowe 1000 zl odebrac ze swoich podatkow? ja tam sie poleszcze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    No ale nas chyba i tak dochody nie puszczą. Tzn tak nam się wydaje, więc mąż stwierdził że nawet mu się do US nie chce po te zaświadczenia jakieś.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    to trzeba wziac pity za zeszly rok czy za ten (chyba zalezy kiedy sie sklada) i przeliczyc czy sie oplaci.
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Teorka, u nas przy Maksiu to na złotówki już szło. Chyba było 3 zł do tego limitu. I dostaliśmy a też myśleliśmy, że bankowo nie dostaniemy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Hmmm czyli wysłać męża do Skarbówki?
    Ale co w końcu ma wziąć? Pity czy jakieś zaświadczenie o dochodach, bo któraś wcześniej coś takiego pisała?
    I dopiero jak się okaże ze dochód puści to pójdziemy po ten cały pozostały stos papierów :/
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Teo, najpierw zanim wyślesz męża, to pójdź do mopsu czy gopsu. I tam się wywiedz. Choć zależy od tego jakie u Was są kolejki. A może wejdź na neta na wasz gops i tam będzie wypisana lista dokumentów. Na pewno najpierw muszą być zaświadczenia o dochodach i Twoich i męża (nawet jak Twoich nie było to i tak zaświadczenie musi być) oraz z ZUSu o odprowadzonych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. I z tym do gopsu. A potem to zależy co tam panienka w okienku sobie zażyczy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Asia my wszystkie dokumenty potrzebne do tego becikowego z MOPS-U za urodzenie Helen , np te z US musieliśmy miec za 2013 rok, Ty wtedy byłaś bezrobotna jeśli się nie mylę, więc może uda Wam się nie przekroczyć tego limitu 1922 zł. ..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Ło matko z córką :neutral:
    Już widzę jak mój mąż pędzi ochoczo uzerac się ze stosem dokumentów.
    Ej no ale na logikę. 1922 zł co nie ? Liczymy na cztery osoby (bo Huga się wlicza) czyli miesięcznie dochód nie może być większy niż ok 8 tys żeby potem ta średnia wyszła w dopuszczalnej granicy?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    sroda, ale jak teo byla bezrobotna a nie jest to musi napisac ze to sie zmienilo. kazdy by tak cwaniakowal.
    jak sie zyskalo albo stracilo dochod to trzeba to uwzglednic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    A czemu za 2013 skoro dzieci urodzone w 2015? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    W zaświadczeniu o dochodach z US jest napisane jakie były odprowadzone składki do ZUS -u, wiec my juz z ZUS- U nic nie musieliśmy przedstawiać.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    dokladnie Teo, dobrze liczysz.

    Treść doklejona: 16.11.15 20:43
    teo, bo to tak jakos durnowato jest. ze jak zlozysz do listopada o za 2013, a jak po to za 2014 czy jakos tak
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    ewasmerf, no tak, ale chodzi o dochód z tamtego roku. Teraz może pracować czy mieć działalność -mi chodzi o sam dochód, że jest większa szansa na to, że był niższy.

    A czemu za 2013 to nie mam pojęcia - sami byliśmy zaskoczeni.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Matko co za chore przepisy.
    Wzięli by dali każdemu tego tysiaka i z głowy. Toż to nie jest jakaś kwota kosmiczna żeby takie cyrki robić.
    Ehhhh no nic, mąż mówi że podejdzie do skarbówki ale jak mu przyjdzie stać w kolejce dłużej niż 10 minut to wychodzi buahaha :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Ja jak mi na przywiózł te dokumenty które dostał do wypełnienia to aż się zaśmiałam. .. Masakra!

    Nawet nasze umowy o pracę chcieli :shocked:
    A ja miałam podpisaną umowę na stałe w listopadzie 2013 roku i przez to jej nie uznał tylko musiał wieźć do nich jeszcze poprzednią, bo musiało być potwierdzenie, że wtedy pracowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    ja tez jestem zaskoczona tym kryterium dochodowym. ktore jest takie nijakie wlasciwie, ni to duzo ni to malo, podejzrewam, ze mega bogaci i tak nie skladali do mopsu o becikowe, a biedni i tak dostana nawet teraz.
    wlasciwie utrudnili klasie sredniej, ktora musi sie nafatygowac i jak zwykle zlotowki beda graly role czy dostana tego nedznego tysiaka czy nie.

    Treść doklejona: 16.11.15 20:54
    tyle dobrego, ze jak zlozysz to ci przeywa ten bieg roku, i wtedy to sobie mozesz w ichnich terminach donosic reszte dokumantow. nie ma juz stresu, ze rok przepadnie. bo zlozylas? zlozylas. a ze trzeba uzupelnic papiery to uzupelniasz i sie bujasz, chocby przez kolejny rok;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Dokładnie tam.

    Ale generalnie utrudnia wszystkim, bo tyle co trzeba przedstawić dokumentów to jakaś parodia...

    Przy Kali potrzebowali aktu urodzenia, zaświadczenia od ginekologa, naszych dowodów osobistych i wypełnionego wniosku. W piątek Łukasz złożył. , a w poniedziałek kasa była na koncie.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    No, ale jak się ma działalność, to na zaświadczeniu ze skarbówki nie ma info o składkach. U nas tak czy siak z ZUSu musiało być i już.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.