Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ewa dzieki. Właśnie wyszło troche ponad.1000 zl...

    Myślałam ze więcej wyjdzie. Coz. Trzeba się cieszyć z tego co jest :-)


    Dzieki wielkie:-)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    dżasti, albo jakaś inna mądra głowo... Jak wygląda kwestia formalna korekty czasu zatrudnienia, czy jest to możliwe, gdzie i w jakim terminie należy to zgłosić, odprowadzić skladki..?
    Chodzi mi o taką sytuację: pracodawca (księgowa konkretnie) poinformowała (ZUS?) o wygaśnięciu stosunku pracy. Czy można to jakoś odkręcić? W sensie wydłużyć ten stosunek np. o miesiąc? Jak to formalnie wygląda?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Montever - rozumiem, że kadrowa wysłała do ZUS dokument ZWUA wyrejestrowujący z ubezpieczeń w ZUS, tak? Jeżeli po tej umowie została podpisana nowa umowa to normalnie można zarejestrować ZUS ZUA od dnia wyrejestrowania. A jeżeli kadrowa się pomyliła i wyrejestrowała pracownika, mimo że umowa jeszcze trwała, to też trzeba wysłać ZUS ZUA i sobie tylko w aktach opisać, że wyrejestrowanie nastąpiło w wyniku pomyłki.
    Teoretycznie na wysłanie do ZUSu zgłoszenia o podleganiu do ubezpieczeń (ZUS ZUA, bądź ZZA) jest 7 dni od daty powstania tytułu ubezpieczeń czyli podpisania umowy o pracę. Ale jeżeli zrobi się to później no to nie ma w ZUSie za to żadnej kary. Przynajmniej przez tyle lat mojej pracy żadnej kary za to nie było. A bardzo często zdarzały się takie sytuacje, że pracodawca zatrudnił kogoś (czy podpisał zlecenie) i dopiero poinformował nas o tym po np. 2 mcach.
    Tylko jeżeli chodzi o osobę w ciąży, to trzeba się liczyć z tym, że po zaniesieniu ewentualnego zw. lek. do ZUSu, może być wszczęta kontrola, bądź pracodawca może zostać poproszony o wyjaśnienia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    Nazwijmy to pomyłką... Czyli jeżeli umowa miała trwać do 15 stycznia a kadrowa zgłosiła wyrejestrowanie z dniem 15 grudnia to wystarczy skorygować to wspomnianym drukiem, opłacić składkę i tyle?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    ZUS ZUA to nie jest korekta, to jest ponowne zarejestrowanie. W ZUSie nie ma korekty wyrejestrowania. Ale dobrze to po prostu w swoich dokumentach opisać w razie kontroli. A skorygować trzeba dokumenty rozliczeniowe do ZUSu czyli RCA i DRA za grudzień i dopłacić składki i tyle:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    dziwczyny, te ktore poszly w tym roku na macierzysnki i rodzicielski. macie jakies druki gotowe zeby podeslac na maila?
    bylabym wdzieczna..nic na necie nie moge znalezc po tych zmianach w 2016, a glowy nie mam do wyprodukowania samodzielnie...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    o ja też poproszę :-)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    W związku z urodzeniem dziecka… (data urodzenia: …), wnoszę o udzielenie mi podstawowej części urlopu macierzyńskiego w wymiarze 20 tygodni.
    Wnoszę również o udzielenie mi bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze wynikającym z art. 182 K. P.
    Urlop rodzicielski rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego i będzie trwał 32 tygodni.
    W sumie wnoszę o urlop w wymiarze 52 tygodni (od… do…) z wynagrodzeniem łącznym wynoszącym 80% podstawowego wynagrodzenia miesięcznego.
    Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka: … (pesel).
    Z wyrazami szacunku,


    Oczywiście przy warunkach:
    -80 proc wynagrodzenia,
    -ojciec dziecka nie korzysta z rodzicielskiego,
    -chcecie wykorzystać urlop rodzicielski w pełnym wymiarze (nie zamierzacie wtedy pracować na część etatu).
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    dzieki
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Ja bym tylko zmieniła zakończenie
    cestmoi89: Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka: … (pesel).Z wyrazami szacunku,


    no bo nie ma już dodatkowego urlopu macierzyńskiego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    wystarczy skasować słowo "dodatkowego".
    Cestmoi dzięki :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Dzięki, Dzasti. Przepisywalam ze swojego wniosku i nie zauwazylam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    i jeszcze pytania, do wniosku załączamy akt urodzenia dziecka ? czy coś jeszcze ? i mamy na to 21 dni ? od daty porodu ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    ponoc 21 dni od daty porodu. akt urodzenia dziecka. nie wiem czy jeszcze oswiadczenie drugiego rodzica. ja chyba doloze na wszelki
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Wpadam z pytaniem. Jeśli obecnie przebywam na L4 i w pewnym momencie na drugi dzień po skończeniu mojego dostaję L4 na dziecko, to czy liczy się to jako ciągłość niezdolności do pracy liczone jako max 6 m-cy czy jak wrócę an L4 na siebie to będzie się liczyło od początku? Jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 27th 2016 zmieniony
     permalink
    w świetle art. 9 ustawy zasiłkowej do okresu zasiłkowego wlicza się nie tylko okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy, ale i poprzedniej, spowodowanej tą samą chorobą, jeżeli przerwa pomiędzy nimi nie przekroczyła 60 dni.
    i wiec krotko mowiac - bylas chora na chorobe x - liczymy 6 miesiecy, L$ na dziecko to zasilek opiekunczy wiec inna choroba - tego jest 60 dni w roku bodajze o ile sie nie myle. w miedzyczasie lekarz pisze ci zas zwolnienie na ciebie - i tu zalezy jaka choroba. jak ta sama x co poprzednio, a od ostataniego zwolnienia minelo mniej niz 60 dni to nic ci sie nie nalezy (ewent. zasilek rehabilitacyjny czy renta - po wykorzystaniu 6 miesiecy, jesli mniej to oczywiscie sie nalezy zasilek dopoki nie stuknie 6 miesecy), a jezeli jest inna choroba to rozpoczyna sie nowy bieg 6 miesiecy. zus na bank wezwie lekarza na wyjasnienia.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Dzięki :smile: Choć chyba nie jestem do końca kumata...
    Powiem jak to wygląda. Dzieciaki wiecznie chorują naprzemian i mnie też to dopada. Więc raz jest L4 na nich a raz na mnie. A to rotawirus, a to przeziębienie... Zależy. Dzieciakom zwolnienia wypisuje dwóch lekarzy, zależy gdzie pójdę a mi jedna (ta sama co czasem dzieciakom), bo to lekarz rodzinny. A ja po macierzyńskim wykorzystałam cały urlop zaległy i bieżący, a że u nas w firmie zwolnienia grupowe i mój dział likwidowany to tylko przychodzę i dostaję wypowiedzenie (nie wiem tylko czy ze świadczenie pracy czy bez) I dlatego w tamtym roku od połowy października do końca grudnia wykorzystałam akurat 60 dni na dzieciaki (niekoniecznie ciągiem) i resztę na siebie - dodam, że to były słuszne zwolnienia, bo dzieciaki zaczęły mi chorować jak byłam jeszcze na wypoczynkowym. Teraz znowu jestem na dzieciaki na L4, bo jak wiesz, chorują. Ale jakbym na coś ja zachorowała po ich wyzdrowieniu (cokolwiek) to liczy się to od początku (max 6 m-cy) od połowy października (bo nie było napewno przerwy 60 dni między L4 na mnie, choć inne choroby)?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Dii: dzieciaki zaczęły mi chorować jak byłam jeszcze na wypoczynkowym.

    jak jestes na wypoczynkowym to zasilek opiekunczy sie nie nalezy i nie przerywa urlopu.

    Treść doklejona: 27.01.16 22:10
    wg mnie jak inne choroby to pracodawca placi pierwsze 33 dni w tym roku a potem zas zus 6 miesiecy. nie wiem jak sa trakotowane przeziebienia, anginy, rotawirusy, ale bez jaj - nie pociagniesz na tym 6 miesiecy. zus wpadnie na kontrole wg mnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Ewasmerf:
    jak jestes na wypoczynkowym to zasilek opiekunczy sie nie nalezy i nie przerywa urlopu.

    To wiem. Tylko wspomniałam..
    Ewasmerf: ale bez jaj - nie pociagniesz na tym 6 miesiecy. zus wpadnie na kontrole wg mnie

    nie nie. to nie o to chodzi:tongue: Poprostu nie wiem czy zaraz nie będzie sytuacji, że nie będzie mi się należał zasiłek na L4 od mniej więcej połowy kwietnia, gdyby tak wypadło. Bo pierwsze L4 miałam właśnie w połowie października, jak pisałam i zastanawiam się czy max. czas nie jest do połowy kwietnia w związku z tym. Chodzi mi tu o choroby a nie przeciągania na lewo:wink: Od listopada dzieciaki chorują na płuca, oskrzela i tym podobne a wcześniej rota i ja wtedy też... I jak tak dalej pójdzie to zastanawiam się czy podczas przykładowej choroby nie będę musiała poprostu iść do pracy (po wypowiedzenie, ale jak wspomniałam, nie wiem czy ze świadczeniem pracy czy bez...)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    ale to nie jest 6 miesiecy od pierszej choroby tylko 6 miesiecy choroby. czyli musialabys chorowac=byc na zwolnieniu 180 dni. chyba nie chorujesz ciurkiem?
    bardziej obrazowo.
    w pazdzierniku 2 tyg mialas zwolnienie na angine. potem 2 miesiace przerwy, potem zas tydzien angina, potem znowu 2 miesiace przerwy, potem znowu angina. to nie liczysz ze od pazdziernika do kwietnia, tylko liczysz dni choroby - 2 tyg+tydzien+tydzien. mozesz do 180 dni chorowac a chorowac....

    Treść doklejona: 27.01.16 23:31
    Dii: I jak tak dalej pójdzie to zastanawiam się czy podczas przykładowej choroby nie będę musiała poprostu iść do pracy

    podczas zwolnienia nie idziesz do pracy tak czy siak. tyle ze juz nie dostajesz kasy po przekroczeniu tych 180 dni. wg mnie zus to kotroluje, ale ja sie nie znam. musialaby dziewczyny sie wypowiedziec ktore siedza w placcach
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Ok, a jak np. ja mam tydzień anginy, dzieciaki 2 tyg. rota, potem ja tydzień anginy i potem dzieciaki 2 tyg. rota to tutaj też się tak liczy jak piszesz?
    A co do drugiego, faktycznie, poprostu nie dostaję kasy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dii, wg mnie do 180 dni sumuja sie okresy twojej choroby, a wiec tydzien anginy + tydzien anginy. a nie ze od pierwszej anginy leci pol roku chocbys chorowala tylko 5 razy po 7 dni.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dii, liczysz tylko dni swojej choroby. Najlepiej mieć różne zwolnienia, np. o d neurologa, od ginekologa. Ale nie takie po tydzień, tylko dłuższe. Od tego roku jest zwolnienie elektroniczne, więc ZUS kontroluje to na bieżąco. Np. żona posła Hofmana (czy jakiegoś innego) była 5 lat na zwolnieniu lekarskim ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Aha. Czyli jak choruję na anginę a po dzieciakach na rota to już od nowa się liczy, tak? Czyli nie mam co patrzeć na to, że od połowy kwietnia byłabym bez zasiłku chorobowego?

    Treść doklejona: 28.01.16 10:45
    U nas w przychodni nie ma jeszcze e-zwolnień a jak coś to podobno ZUS może coś działać dopiero jak otrzyma to L4 pracodawca.

    Kurcze gdybym wiedziała czy mój okres wypowiedzenia byłby ze świadczeniem pracy czy bez to było by mi łatwiej decydować... A tak to w firmie pewnie myślą, że przeciągam specjalnie, albo wcale się nie przejmują bo to duuuuża firma:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Przy grupówkach możesz mieć skrócony okres wypowiedzenia do 1 m-ca i też zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. Może po prostu pójdź do pracodawcy i się dopytaj. Nie wiem co myślą u Ciebie w pracy ale 4 m-ce na zwolnieniu na przeziębienia i rota to wygląda na unikanie ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    TO dzieciaki chorują głównie a że dwójka w domu to choróbska długo krążą... Nie moja wina...

    obe a czy ja muszę zgodzić się na skrócenie okresu wypowiedzenia do 1 czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Musisz. To pracodawca dyktuje warunki. Natomiast za dwa pozostałe miesiące (bo rozumiem, że masz 3-miesięczny okres wypowiedzenia) muszą Ci zapłacić.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    No tak, 3 m-ce :wink: Dobra, dzięki. A czy to samo jest przy zwolnieniach indywidualnych też z powodu likwidacji stanowiska? Bo jak teraz zwalniają to grupowe obejmują w okresie 1 m-ca min. 30 osób, a ja jak dostanę wypowiedzenie później, po tym okresie, to będę traktowana pewnie jako zwolniona indywidualnie... Dobrze myślę?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Tak, będziesz miała wypowiedzenie indywidualne ale z ustawy (z przyczyn nie dotyczących pracownika) i też możesz mieć skrócony okres do 1 m-ca (36[1] KP).
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2016
     permalink
    Dzięki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, ja to ciemna jestem w tych prawnych kwestiach ustawach i tym bardziej ich zmianach. Czy możecie mi w skrócie napisac co się zmieniło w 2016 roku jeśłi chodzi o urlop macierzyński/rodzicielski ? Z Ignasiem wykorzystywałam roczny i dostawałam 80% pensji. A teraz też jest rok, jesli chcę ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    jest dokladnie tak samo.
    tylko ze macierzynski jest 20 tyg, zamiast dodatkowego macierzysnkiego 6 tyg jest od razu rodzicielski 32 tyg.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    No nie jest tak samo. Może co do długości urlopu. Natomiast nowością jest, że urlop rodzicielski można wykorzystać do końca roku w którym dziecko kończy 6 lat. Dodatkowo można go podzielić na 4 części. Płatny jest tak samo - 20 tyg. macierzyńskiego i 6 tyg. rodzicielskiego po 100%, pozostała część 60%.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    co do dlugosi i co do platnosci.

    Treść doklejona: 02.02.16 09:12
    swoja droga ciekawa jestem kto bedzie dzielil swoj urlop, jak sporo mam boi sie ze po powrocie zostanie zwolniona i dodatkowo przez rok zmniejsza etat.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    dziewczyny może któraś się zna albo miała taka sytuacje
    chodze do dwóch ginów, żaden nie wie o drugim i nie chce aby się dowiedział
    mam ciaze problemowe wiec będę w końcu na L4 wystawionych przez obu...
    i co teraz?
    oczywiście do pracy zaniosę jeden druczek, ale zus dostanie kopie od dwóch lekarzy. Co z tym zrobi? będzie ich zawiadamial? czy mnie scignie do wyjaśnienia?
    oboje to prywatna praktyka
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    oba wplyna do zus. ja bym od jednego lekarza zwolnienia nie brala.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    ze oba wpłyną to ja wiem, pytanie co z tym zus zrobi skoro od pracodawcy będzie jeden i tylko z jednego zus będzie wypłacał. No właśnie z niebraniem mam problem bo oboje wiedza, ze pracuje, jak i gdzie i ze to L4 potrzebuje
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    powiedz jednemu ze nie potrezbujesz L4 bo cie pracodawca zwolnil z obowiazku swiadczenia pracy. no chyba ze osobiscie znaja twojego szefa.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    osobiście nie ale wiedza oboje, ze mam 3 dni zajec w szkole poza tym prowadze lecznice i tu nie ma zmiłuj. no nic cos będę wymyslać
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    a do dwoch prywatnie chodzisz?
    u mnie prywatny wie ze chodze do enel-medu. ten z enel-medu juz teraz pod koniec ciazy tez wie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Mooniia powiedz jednemu, że już masz zwolnienie od lekarza rodzinnego a drugiemu żeby Ci wystawił zwolnienie.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    do dwóch prywatnie.
    a rodzinny może wystawiać na ciąże?

    Treść doklejona: 02.02.16 13:39
    bo to jest myśl :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Tak z innej beczki... Czytałam gdzieś, że od 2016 zmienia się to, że np. jak jest się na wypowiedzeniu bez świadczenia pracy to już nie jest się do dyspozycji pracodawcy, tzn. można podjąć nową pracę na normalną umowę. Jest to? Tzn. weszło? I czy dobrze to zrozumiałam?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Dii, doprecyzuj, bo nie bardzo rozumiem o co pytasz. Zawsze możesz pracować na dwa albo 3 etaty u różnych pracodawców. Ważne, żeby to nie kolidowało ze sobą. Chodzi Ci o to, że jak jesteś zwolniona z obowiązku świadczenia pracy to, że pracodawca może go cofnąć? Nie ma takiej możliwości - to jest porozumienie stron i dla ważności wymagana jest zgoda obu stron. Pracodawca jednostronnie nie może się z tego wycofać :)
    O to pytałaś?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Powiedzmy ;)
    Coś czytałam, że jest się zwolnionym z obowiązku ale że też jest się do dyspozycji pracodawcy przez ten okres wypowiedzenia. Ale to do końca 2015 roku. Od 2016 już pracodawca nie może przywrócić obowiązku świadczenia... Jakoś tak...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    No właśnie nigdy nie mógł tego samemu cofnąć :) Skoro oboje się zgodziliście, że nie będziesz świadczyć pracy to oboje się musicie zgodzić, żebyś zaczęła ją świadczyć ponownie :) Po prostu powiesz mu, żeby się bujał ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Znalazłam :)

    "Od 2016 roku zostanie prawnie uregulowana kwestia zwalniania pracowników z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Pracodawca nie będzie mógł odwołać podwładnego z takiego zwolnienia, nie będzie też w więc przeszkód, aby dana osoba rozpoczęła zatrudnienie w kolejnej firmie."

    link

    To czyli jak? Albo ja coś źle rozumiem...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Trochę bzdury piszą w tym artykule. Ok, zgodzę się, że w dotychczasowych uregulowaniach nie było jasnych przepisów na temat zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy i teraz to uregulują jakimś konkretnym zapisem. Z tym, że do tej pory ze 20 profesorów stało na stanowisku, że zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy jest czynnością dwustronną i jego odwołanie nie może nastąpić jednostronnie. Nowy przepis to zmieni, niestety.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Mooniia lekarz rodzinny jak najbardziej wystawia zwolnienia ciężarnych z oznaczeniem B. Tylko musi wiedzieć co zaznaczyć aby poszło do zusu np. wymioty albo skurcze. Myślę że to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny - na te 500 zł na dziecko (co to ma byc i już tuz tuż ;-) to tylko wniosek się będzie składało? Bez aktów urodzenia dzieci?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.