Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    PELASIU, nie ma innych objawów. Je ładnie, przybiera na wadze OK ( wczoraj była na ważeniu), nie płacze specjalnie, śpi... Dzisiaj była jedna kupka SUPER RZADKA - akurat na przewijaku była i widziałam - lała się z niej :( KURDE! nie wiem...:( Podaję tek dicoflor i czekamy. Ale MAM STRESA.( tak - karmię piersią) :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    kako pisze żeby cie uspokoić....mój synek miał identycznie...kupki baaardzo rzadkie prawie przy kazdym karmieniu wodne..żółte,zielone,musztardowe, jak jajecznica ze szczypiorkiem strzelające strasznie do tego stopnia że wstyd mi było w gościach jak Gabrys sobie robił kupę :) Jeśli nie ma innych dolegliwosci nie ma co się martwić i ja bym nie dawała nic mój synek od urodzenia oprócz szczepionek i mucofluidu do noska nie wie co to lekarstwa...Jak byłam u pediatry akurat była kupa i po oględzinach lekarz stwierdził że wszystko ok..zmieni sie to jak wprowadzisz marchewkę np/// ja jadłam surowe jabłka i białko itd...strzelające kupy są od nietolerancji laktozy czego niestety nie unikniesz...moze takie dziecko mieć kolke ale nas tez to ominęło...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    Kupka noworodka i niemowlaka najczęściej jest rzadka i wodnista i leje sie z pupy z wiekiem zaczyna być bardziej plastelinkowa ale to tak w granicach 3-4m-cy jeśli dzieć jest na samym cucu -> cała moja 5tka takie robiła
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    dzięki dziewczyny! trochę mnie uspokoiłyście. tylko czemu położnej i lekarzowi jednak sie nie podoba ta kupka...?
    no i nie odwodni mi się maleństwo?
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    właśnie trzeba obserwować..dziwię się że lekarz nie chciał zobaczyć brudnej pieluszki..mój kazał przyniesć a jesli Twoja niunia równiez robi przy karmieniu albo tuż po to może wart ją nakarmić przy lekarzu albo przed wizytą zeby zobaczył...mojemu tak się lało że nie zdązyło wsiąkać i tyle razy wypłynęło górą że szok...raz był umazany po pachy ;) obserwuj i patrz czy gorączki nie ma..
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    wlasnie, wiec to wylewanie sie kupki w trakcie placzu jest normale? staram sie pupke dokladnie oczyszczac i osuszac, zasypac maka i bardzo czesto jest maly 'wyciek' od placzu i a piac od nowa...
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 29th 2009
     permalink
    czasami nóżki się wezmie do góry i brzuszek się rozlużnia i bęc kupka na nowo...ja mąki nie stosowałam....sudocrem albo penaten krem do pupy i super ;) ale może mąka też robi swoje ;) nie ma co się denerwować....mój maluch nawet sluz miał w kupce i naprawdę czasem pieniste kupy nic mu nie jest...teraz zaczynamy jesc owoce,warzywka i kaszki i dopiero rózne kupy...jeszcze zatesknicie za tymi wodnistymi ;) na piersi niestety kupy są zróznicowane nie ma co przesadzać trzeba obserwować dziecię ;))
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 30th 2009
     permalink
    dzieki AGNESS :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    hej dziewczyny. zastanawiam sie nad zakupem laktatora AVENT ISIS. Czy macie jakieś doświadczenia? Warto?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    osobiscie uwazam ,ze strata pieniedzy kupowac laktator,ja wypozyczalam taki profesionalny ...taniej mnie wyszlo...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    ewa74: ja wypozyczalam taki profesionalny ...taniej mnie wyszlo...
    Ewa to zależy jak długo chcesz go używać. Ja uzywam od blisko 3m-cy i też myślałam o wypożyczeniu ale pomijam to że nie mam tu wypożyczalni to wcale nie było by mi tak taniej :/ około 50zł końcówka osobista a potem 5-7zł doba czyli na dzień dzisiejszy juz by było około 400-450zł a za te pieniądze kupiłabym pompę medeli :devil:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    AND slusznie,no mnie wystarczyl wypozyczony...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    ja też przeliczyłam wypożyczenie - a poza tym nie mam u siebie wypożyczalni - więc zakupiłam Medele Swing i jestem bardzo zadowolona - ściągam nią więcej niż ręcznym i wygodniej mi przede wszystkim - a moja Julcia może więcej maminego mleka popić:) chociaż trudno tutaj mówić o wielkich ilościach - bo ściągam około 20 ml za każdym razem z obydwu piersi a właściwie z jednej bo druga dalej jest "prawie" pusta
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    ja mam tomme tippe ręczny i w sumie użyłam go parę razy..jestem na wychowawczym więc w większosci synek jest przy mnie..czasami jak gdzieś wychodziłam to ściagałam..zastanów się czy naprawdę jest ci potrzebny bo często sie okazuje ze elektryczny w szufladzie leży a ręczny spokojnie by dał radę te pare razy...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    rowniez mam Tommee Tippe, proba wyszla fajnie, zobaczymy jak bedzie przy czestrzym sciaganiu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    a ja dzisiaj spróbowałam jeszcze raz z moim baby ono... i okazało się, ze jest dużo lepiej! Może jak wczesniej próbowałam to nie miałam rozkręconej jeszcze po prostu laktacji. Więc chyba narazie pozostanę przy tym. DZIĘKI ZA UWAGI!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    mój przyczajony ssaczek




    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Kako... dziec fajny ale.... jaki jest sens w powielaniu TYCH SAMYCH postow w roznych tematach??? tylko balagan sie robi :devil:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 5th 2009
     permalink
    male pytanie:
    brodawka mojej prawej (mniejszej piersi) wydaje sie byc wieksza od lewej i boli przy karmieniu. Do tego, po naszym malym kryzysie laktacyjnym, jezeli prawa piers jest pelna leci mi z niej mleczko samoistnie doslownie ciurkiem.
    Czy to jest normalne?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 5th 2009
     permalink
    moze tak być mi też się leje tyle że z prawej bo lewą mam prawie pustą:(
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 6th 2009 zmieniony
     permalink
    lanie samoistne jak najbardziej normalne - potwierdzone przez mamusię czwórki dzieci. Mi też się zdarza:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    powiedzcie mi od czego moze byc bol tej mojej, juz tu wczesniej wspomnianej piersi- sutka? zaciskam zeby jak przykladam mala... potworny bol przechodzi dopiero po ok 20s. Naczytalam sie o zapaleniu piersi, ale nie boli mnie nic jak sama dotykam, czy odciagam laktatorem..., nie mam goraczki ani zadnego widocznego ropnia. Brodawka tej piersi jest wieksza od drugiej- czy mala nie moze sie przestawic na rozne wielkosci??
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    i nie jest popekana czy ze strupkiem jak na poczatku
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    Emka, nie wiem, ale ja też mam do tej pory ból straszliwy obu brodawek, przy pierwszych sekundach ssania. Potem mija. Wydaje mi sie, że to mała na pierwsze ssania źle łapie, ale nie mogę nic poradzić. Potem ssie już ładnie, książkowo. Cóz - narazie nei wiem co zaradzic i stopniowo przyjmuję do wiadomości, że tak ma być i już. Na penwo nie mam żadnych zapaleń, zastojów itp. TO kwestia dzioba małej:)
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    To ja dołączam do waszej dwojki i potwierdzam, ze mimo, iz strupki zeszly to gdy maly zaczyna ssac czuje bol zwlaszcza jak jest bardzo glodny, a potem juz mile ciagniecie z gilgotaniem wiec jest poprawnie :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    DZIEWCZYNY, POMOCY! Małgosia ma na usteczkach - na górnej wardze po środku takie twardsze, ciut jaśniejsze coś... Jakby pęcherz, ale nie pęcherz, bo nie wypełniony niczym tylko takie twardsze..Moze to od ssania... NIE WIEM... Zmartwiłam się - POWIEDZCIE, WASZE DZIECI TEŻ MOZE TAKIE COŚ MIAŁY??? HELP:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    Cyrylowi robił się taki pęcherzyk na środku górnej wargi, czasem trochę pękał, czasem był jakby z powietrzem, czasem jakby skóra trochę odstawała pod spodem, generalnie wyglądało to różnie i jest to normalne - to się właśnie robi od ssania.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    dzięki November. Trochę juz sie uspokoiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    pytanie: mala jest bardzo marudna w ciagu dnia, mysle, ze to przez moje mleko- jest go jakby mniej, i ciagle by wisiala przy cycusiu. Natomiast noce przesypia pieknie- czytalam, ze mleko jest wnocy wartosciowsze i widze po moich piersiach, ktore maja dluzsze przerwy miedzy karmieniem i sa pelniejsze niz w ciagu dnia.
    Czy moge ja dokarmic w dzien?
    Dodam, ze w dzien spi jedynie na spacerze...i jest bardzo zmeczona.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    Kako mam prośbę - nie dubluj pytań. Pytasz w kilku miejscach o to samo. Głupio sie wchodzi na kolejny wątek i czyta to samo pytanie i właściwie takie same odpowiedzi...

    Emka ja dokarmiam Glizdę wieczornym czy nocnym mlekiem w dzień... wg mnie nie ważne o której godzinie ściągane ale ważne jak przechowywane
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    Emka, może spórbuj dokarmiać w dzień,. bo zdecydowanie za mało snu, jeśli tylko na spacerze. SPrawdź - myślę, że jak napełni brzusio to zaśnie ładnie:)
    AND, przepraszam, moze faktycznie nie będę. Ale częsć z Was wchodzi tu, częsc gdzie indziej, stąd wstawiłam pytania w dwa miejsca. Ale obiecuję mneij szaleć :)
    MIŁEGO DNIA
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    Kako wystarczy ze napiszesz "zadaje mamuśki pytanie na rozpakowanych" np :) czasami mam wrażenie że mam deja vu i myślę że nie tylko ja
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    ok:) pokornie proszę o wybaczenie
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 15th 2009
     permalink
    dokarmilam sztucznym raz wczoraj i raz przedwczoraj:shamed: ... i spala jak zabita. ale w tym czasie nie odpuscilam piersiom- stymulowalam laktatorem. cos moje mleko siada.
    butelki tommee tippee prawdzily sie znakowicie- cycus jest dalej gora
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 15th 2009
     permalink
    u nas też raz na dobę tommee tipee - w nocy albo wieczorem. Cycusie nadal rządzą, więc nie wpłynęło na gorsze ssanie piersi :) My najpierw dajemy butlę, potem cycusia na dopieszczenie:) Zjada od 60ml do 90 :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2009
     permalink
    Emkaf przystawiaj mala jak najczesciej do piersi. zaden laktator tak nie pobudzi laktacji jak usta dziecka
    mam nadzieje ze nie wrzucilas programu odchudzanie i zjadasz sporo w ciagu dnia i nie zapominasz o cieplych posilkach (zupy w szczegolnosci!!!) no i popijasz herbatki laktacyjne oraz z 2l mineralki w siebie wlewasz...
    teraz moze pojawic sie kryzysz laktacyjny bo zapotrzebowanie malucha sie sporo zwieksza i jak odpuscisz to bedzie kiszka. wiele dziewczyn wlasnie w tym okresie (a pozniej po 3miesiacu) sie poddaje twierdzac ze nie wyrabiaja z pokarmem a to nic innego jak chwilowe klody pod nogi. powodzenia
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    EMECZKO, popieram apel ANIM. Walcz dzielnie i cycusiuj z małą jak najczęsciej. U nas ok - laktacja sie napędza, właśnie ściagnęłm 80ml w kilka minut:) kolejny rekordzik:) No i dobrze, bo wczoraj 60ml z butli było mało i cycusie wyssała po niej doszczętnie. WIec coraz wiecej potrzebuje ssaczek mój kochany. Mi najlepiej odciaga się własnie o tej portze - miedzy rankiem a południem. I skromny laktator baby ono za 17 zł wystarcza. Tak na niego pomstowałam, ale niesłusznie, bo to po prostu wtedy nie miałam rozkręconej laktacji.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    wszystkim mamusiom - krówkom mlecznym - na dobrą wróżbę - WYSPIAŃSKI :)
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    Z tym jedzeniemla to kiepsko, bo w ciagu dnia wisi na mnie Ola. W kuchni mam bardzo zimno, wiec nie moge jej tam zabrac. Jak sie wymkne na chwile i cos zlapie do jedzenia to jest super. Mineralka idzie litrami, bo mam zapas w pokoju:) Musze cos zrobic z tym spaniem malej w ciagu dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    a moze ona zasypia przy cycu a nie je? TO ją budź, zabieraj cyca, smyraj po policzku. Żeby JADŁA, a NIE SPAŁA
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    Emkaf, mysle, ze powinnas bardziej zadbac o to jedzenie, wydaje mi sie to dosyc istotne w karmieniu.
    Ja mam wlasnie dokladnie odwrotny problem - caly czas nawal pokarmu. najpierw miala powazne zgrubienia na lewej piersi,a kiedy udalo mi sie je zwalczyc (liscmi kapusty i herbatka szałwiową) to pojawily sie w prawej.. najgorzej jest wlasnie w nocy kiedy ten pokarm jest tlustszy i musze budzic malego do jedzenia choc widze ze moglby jeszcze spac.. czy myslicie ze bedzie konieczne rozmasowanie kazdego zgrubienia ( a dodam ze jest ich sporo) czy moj synek powinien za jakis czas zaczac wiecej jesc i wszystko rozejdzie sie po kosciach???
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    smieszka, podobno z rozmasywaniem trzeba ostrożnie bardzo... Można uszkodzić kanaliki! A moze po ciepłej kąpieli odciagaj laktatorem? Moze to typowy, przejściowy nawał i minie? Ja tak miałam. Teraz piersi ładne, mieciutkie, pełne mleczka. Czasem w nocy trochę mocniej tylko napompowane ale bez problemów. MOZE PRZEJDZIE
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    Ja odciagam sobie recznie - idzie mi szybciej ;) ale daje ulge tylko na krotki czas.. mam nadzieje ze to niedlugo sie ustabilizuje :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    Smieszko lepsze nawaly niz kryzysy. moze odciagaj i zamrazaj ? bedziesz miala gotowca jak zechcesz wyjsc na pare godzin z domu :)
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    AniuM zastanawialam si enad tym, ale nie chce w najblizszej przyszlosci stosowac butelki wiec jeszcze torche odczekam z tym mrozeniem. Na pewno pozniej bede chciala tak robic zeby sie troche wyrwac ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    Smieszko ale nie trzeba od razu podawac butelki. dziecko pod twoja niueobecnosc moze dostac twoje mleko z lyzeczki, strzykawki, tloczka do lekow (ja chwale sobie ten od nurofenu) pipeta czy tez np kubeczkiem medeli...
    ja gdyby nie to ze maz mogl nakarmic Krzysia wlasnie tloczkiem to chyba przez pierwsze pol roku bym z domu nei wyszla bo raz nie jadl 2 godziny a kiedy indziej po pol godz kwilil do cycka...
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    OO dzieki, ze napisalas o tych mozliwosciach. Przyznam, ze nie myslalam, ze moglabym z nich skorzystac, ale chyba zaczne je rozwazac :)
    -- smieszka
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    mysle,ze trzeba miec duzo cierpliwosci,moja VEVE PRZEZ PIERWSZE miesiace wisiala na cycu ciagle,juz nie moglam ,nie wiem do tej pory czemu tak bylo,ale nie dokarmialam...
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 16th 2009
     permalink
    NO wlasnie, mnie tez nei przyszlo to do glowy - moze dlatego ze zima za oknem i na razie nei planowalam jakichs kilkugodzinnych wyjsc, a na zakupy dwugodzinne to daje rade sie wyrwac :) potem moze tez juz bede miala troche dosyc takiego "przywiazania", ale na razie mi to nei przeszkadza :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    mamusie, co myślicie o zjedzeniu przez mamunię karmiacą FIXA DO POTRAW CHIŃSKICH? W składzie same naturalne rzeczy... JAK MYŚLICIE???

    skład: skrobia, marchew suszona, sól, sos sojowy suszony (w tym pszenica), aromaty, papryka, tłuszcz roślinny, seler suszony, ekstrakty drożdżowe suszone, maltodekstryna, grzyby chińskie, pędy bambusa suszone, por suszony, cukier, przyprawy: imbir, curry, papryka, kmin, pieprz cayenne.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.