Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 20th 2009
     permalink
    Nie wiem, jak te grzyby chińskie...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    HELP- walcze z moim bolaca brodawka- sciagam z tej piersi mleko i podaje malej. Wczoraj wieczorem po przerwie ok 3h niekarmienia zaczelam sciagac i mleko zawieralo krew ... (kolor rozowy i ewidentny zapach krwi). Po pierwszych paru sciagnieciach znow bylo biale.
    Co to moze byc? (nie moge isc dzisiaj do lekarza, musialabym jechac do szpitala na ratunkowe... (UK)) Milalyscie tak kiedys?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    tak mialam,to dlatego ze masz poranione brodawki,ale to bòl okropny...nie jedz na pogotyowie bez sensu..
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    nie mam poranionych brodawek
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 21st 2009
     permalink
    ojej..nie wiem co to moze być...LEPIEJ JEDŹ DO LEKARZA. Ta krew to brzmi źle... lepiej szybciej interweniuj
    TRZYMAM KCIUKI
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    narazie sciagam laktatorem z tej piersi i daje malej
    pytanie do sciagajacych Medela elektryczna- czy to ma byc tak, ze wogole nie czuje 'ciagniecia' brodawki? Laktator sobie bzyczy, niby po kilku minutach cos zaczyna leciec ale to raczej tylko skraplanie:/ O wiele szybciej sciagam moim recznym Tommee.
    Czy z ta Medela tak ma byc?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    ja tak mam jak za lekko przyłożę - musi być dociśnięty do cyca
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 22nd 2009
     permalink
    ok, jutro sprobuje porzadnie docisnac cholerstwo:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    dziewczyny, wczoraj byłam na kontroli u mojej ginki i po porodzie wszystko super, nie ma śladów że rodziłam:) Ale PH keipskie i trochę jakby stan zapalny. Wiec Pani dr przepisała mi PROVAG i... GYNALGIN DOPOCHWOWY. Wie, że karmię, sama powiedziała, ze za dużo nie ma mi czego przepisać, skoro karmię, ale Gynalgin przepisała. i czytam teraz w domu przed wzieciem ulotkę, że karmienie piersią jest przeciwskazaniem do brania Gynalginu... :( KTÓRAŚ BRAŁA? Nie wiem czy wziąć, co zrobić...
    :neutral:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    to nie powiedzialas ginie ,ze karmisz?? zadzwon do niej...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Kako!!!!!!!!!!!!
    prosilysmy zebys nie powielala postow w kilku watkach. robisz zamet. poczekaj na odpowiedz tam gdzie zapytalas a nie kopiuj wklej :devil::devil::devil:

    sorki ale robisz sie irytujaca :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Kako wg mnie gin wie co robi

    Aniu zgadzam się i nie tylko Ty o tym wspominasz by poczekać na odpowiedz w 1 watku:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    :( naprawdę dziwi was, ze pytam na dwóch tematach...? Na rozpakowanych - bo wiadomo,z e to pytanie do MAMUŚ a dotyczy też BEZPOSREDNIO karmienia piersią... :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    tak Kako dziwi... zwlaszcza ze na obydwa te tematy zagladaja (docelowo i w praktyce) te same osoby!!!
    apelowalysmy parenascie postow wczesniej zebys spokojnie zaczekala i nie powielala pytan. czy to tak trudno zrozumiec ze nie wiadomo gdzie ci odpowiadac,ze powtarzaja sie odpwiedzi i robi sie po prostu balagan?? :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Kako po prostu napisz - Karmicielki mam pytanie na rozpakowanych - to wystarczy i ktoś odpisze jak nie dziś to jutro. Sama wiesz że są pustki że nikt sie nie odezwie pół dnia - trzeba cierpliwie zaczekać.

    Możesz też wpisać pytanie w google i może tam znajdziesz odpowiedź - na innych forach czy blogach
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    ok:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Hej kobiełki, mam pytanie - czy mozliwe zeby dziecko mialo problemy brzuszkowe po ciemnym pieczywie takim z ziarnami?? staram sie zlokalizowac przyczyne meczarni mojego malca i przyszedl i do glowy wlasnie ten chleb, no chyba ze kompot jablkowy bo tez ostatnio wprowadzilam do diety.. jak myslicie??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Smieszko ja mialam zakaz jedzenia ciemnego pieczywa a wszelkie ziarniste odpadaly ale Krzysko mial problemy z jelitami.
    co do jablek to juz wiele razy pisalam ze u nas okazaly sie byc przyczyna uczulenia i pozniej nawet jak probowalam mu podawac tarte z wlasnego ogrodu jak mial pol roku to dalej go obsypywalo.
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Rozumiem AniuM, u nas nie ma wysypki tylko malego skreca w brzuszku - podejrzewam wlasnie ten chleb.
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 27th 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, mam do sprzedania świetną książkę o KARMIENIU piersią - mi w szpitalu umiliła czas - bardzo rpzyjemna lektura i POŻYTECZNA. Zapraszam na moją aukcję a przy okazji, zapraszam też na inne aukcje:) Będę wystawiać wkórtce kolejne ciuszki po małgosi, bo zaczyna nam wyrastać, a większosc w stanie idealnym pozostaje. POZDRAWIAM:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    moja krew w mleku okazala sie norma ciut wymietolonego sutka; na bolesnosc lekarka kazala poprostu sciagac przez jakis czas laktatorem i jak przejdzie znow podawac piers- czyli Ameryki nie odkryla
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    no wiedzialam..
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    dzięki AND! nie wiedziałam o bazarku :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    kurcze, od wczoraj prawie nie ma pokarmu...a miałam b. dużo..nie wiem co się stało. Wczorja an dodatek miałam gorączkę 38.2 - bez innych objawów. Dzisiaj nie ma po gorączce śladu. Po mleczku tez niewiele... :((( CO robić???
    W niedzielę wypiłams zklankę miety bo bolał mnie żołądek. A dzis przeczytałam, że mieta hamuje laktację... kurcze...wlewam w siebie herbatki, karmi, co sie da... Jejku..chcę bardzo karmić małą... a ona dzis takie zdziwione oczy robiła przy piersiach :(
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 11th 2009 zmieniony
     permalink
    już lepiej - pokarm wrócił, ale mniej niż było. kupiłam KOZIERADKĘ - nasionka. czy coś wiecie, jak stosować? Podobno super na laktację. Ja nie wiedząc jak, wsypałam łyżeczkę, zalałam szklanką wody i pogotowałam trochę. dało się wypić.
    ***
    zamówiłam też kozieradke w tabletkach to jasne, ale ciekawe, czy dobrze zażywać tak jak ja to wymyśliłam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2009
     permalink
    o kozieradce nigdy nie slyszalam. konusltowalas to z lekarzem? ja sobie wygooglowalam pierwzsa lepsza strone i nic o laktacji nie bylo ... ale z tym afrodyzjakiem to ciekawe :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2009 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 12th 2009 zmieniony
     permalink
    AniaM. Na twojej PIERWSZEJ LEPSZEJ STORNIE też jest - w działaniu - mlekopędne:) A dzisiaj już pełniutkie piersi Mam nadzieję, zę skoro na wielu stornach informacyjnych jest o mlekopędności i wpływie na laktacji, to musi to znaczyć, że MOŻNA W CZASIE LAKTACJI ZAZYWAĆ> A ma tak wiele innych pozytywnych działań, ze aż jestem w szoku. myślę, ze szklaneczka naparu dziennie nie zaszkodzi na pewno:) Mają mi przyjsc też tabletki, ale ja zachowam sobie na kryzys innyy ( oby go jednak nie było)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2009
     permalink
    Wprost 11 listopada 2007
    Afrodyzjak karmiącej matki

    Substancja zawarta w pocie matek karmiących piersią zwiększa popęd seksualny u kobiet.
    Uczeni z University of Chicago i Monell Chemical Senses obserwowali libido i nastrój kobiet, które 2x dziennie wąchały gąbkę nasączoną potem karmiących matek. Okazało się, że popęd seksualny kobiet, które miały u boku partnerów wzrósł o 24%. Samotne panie o 17% intensywniej snuły seksualne fantazje.
    Taka wrażliwość powonienia to wynik ewolucji. W okresach, gdy brakowało pożywienia, kobiety nie chciały być w ciąży ani karmić piersią, bo na to potrzeba dużo energii. Zapach karmiących kobiet był sygnałem, że czas płodzić potomstwo.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 20th 2009
     permalink
    Gdyby, któraś z Was miała problem podobny do mnie, czyli palące żywym ogniem brodawki uniemożliwiające karmienie, chętnie podam namiary na osobę, która może pomóc.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2009
     permalink
    informacja ze strony apteki Dbam o Zdrowie - Tydzień Promocji Karmienia Piersią - 01-05 czerwca
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 2nd 2009
     permalink
    kurka wodna dopiero teraz tu zajrzalam-wlasnie pieka mnie brodawki zywym ogniem....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2009
     permalink
    adaja tu zerknij
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Powtarzam pytanie z innego wątku: czy powinnam ściągać resztę pokarmu, skoro moje 6-dniowe dziecko nie zjada go do końca? Mam dużo pokarmu, a wieczorami twardnieją mi piersi. Nie miałam jeszcze zastoju, ale obawiam się go.
    Chciałabym kupić na razie ręczny laktator,bo może nie warto inwestować w drogi elektryczny? Polecacie jakieś marki?
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 9th 2009
     permalink
    Moim zdaniem ściąganie jest raczej niewskazane, jeszcze więcej pokarmu się wytworzy w ten sposób. Zresztą dopiero zaczęłaś karmić, pozwól piersiom na dostosowanie produkcji do potrzeb dziecka.
    Ja kupiłam laktator Avent, prawie go nie uzywałam. Wygodniej ściągało mi się ręcznie. Gdybym wiedziała wcześniej nie traciłabym kasy na to. Przydaje się mamom, które odciągają pokarm, by go podać butelką.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 5th 2009
     permalink
    ja całkiem dobrze radziłam sobie z laktatorem babyono za niecałe 20 zł (allegro). ale masz jeszcze czas - jeszcze sie laktacja unormuje, pozmienia się wiele. sama wiem to dobrze:) na początku laktator słabo ciągnął potem, jak już wszystko sie unormowało, radził sobie bdb:) cierpliwości życzę. Raczej nie odciagaj - będą się cyce pompowały jeszcze bardziej.
    powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Kiedy moge spodziewac sie @ jesli ostatni raz podalam piers dwa tygdnie temu? I to ze jesli karmi sie zadko i dokarmia butelka i przerwy w karmieniach sa duze (u mnie byly nawet 12 g.) to nie znaczy ze musi wrocic plodnosc, w moim przypadku to sie niesprawdzilo.Juz zaczynam sie niepokoic :// tak to jest, najpierw kobieta czeka zeby niedostac @ a pozniej czeka zeby dostac, poprostu wieczne czekanie od miesiaca do miesiaca :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Pierwsza @ przyjdzie po przynajmniej 3 dniach PTC na poziomie wyższym i szczycie śluzu. Szczyt i skok nie muszą być ze sobą idealnie skorelowane.
    Pierwsze krwawienie nie musi być @, lecz śródcyklicznym, które nie rozpoczyna nowego cyklu i może być okresem płodności. Jedno od drugiego odróżnisz dzięki samoobserwacji.
    Na wykresie wszystko widać i nie ma zaskoczeń. Nie udostępniasz go? Wolisz się niepokoić zamiast trzymać rękę na pulsie?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 23rd 2009
     permalink
    dziewczyny, zajrzyjcie na ROZPAKOWANE. Tam nasze rpzejścia cycusiowe... :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 27th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 2nd 2009
     permalink
    Od dzisiaj wielki przełom – rezygnujemy z cacusia. Mama długo analizowała za i przeciw, ale Małgosia właściwie podjęła decyzję sama – niezbyt zainteresowana cacusiami od jakiegoś czasu, właściwie brała tylko na życzenie mamy i to na chwilkę. Chciałam ją karmić chociaż ze dwa razy na dobę jeszcze, ale brzdąc nie chce. Wcale jej cacusiów nie brakuje;) Więc od dzisiaj – zaczynając jedenasty miesiąc, KOŃCZYMY KARMIENIE PIERSIĄ. Mam nadzieję, ze obie dobrze to zniesiemy do końca. Trochę mi szkoda, ale cóż – taka kolej…:)
    Dziękujemy losowi że pozwolił nam cieszyć się tym pięknym zjawiskiem przez 10 miesięcy:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 2nd 2009
     permalink
    Rozumiem Cię, mi też było szkoda. Fajnie, że udało się tak długo. Przechodzicie na krowie czy na modyfikowane?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 3rd 2009
     permalink
    na modyfikowanym jest mała. na Hippie. Krowie to chyba za wczesnie nie?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 2nd 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeFeb 2nd 2010
     permalink
    Dobrze, że nie 15-letniego syna;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2010
     permalink
  1.  permalink
    hej baby...dawno na forum nie zagladalam...ale mam pytanie ktore nie daje mi spokoju.... nie karmie Minika piersia od ponad roku...mimo to nadal przy scisnieciu brodawki wyplywa z niej mleko....czy to normalne???? ile czasu zanika laktacja....??? a moze to nie mleko??? spotkalyscie sie kiedys z czyms takim??? powinnam sie tym martwic czy raczej moge zaczac spac spokojnie????
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 9th 2010
     permalink
    Normalne, mleko w przypadkach ekstremalnych utrzymuje się do 4 lat.
    --
  2.  permalink
    uffff dzieki Fiu...:D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.