Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Image and video hosting by TinyPic
    --
  1.  permalink
    O jak ja Wam zazdroszcze tych spioszkow:) moj to jeszcze calej nocy nigdy nie przespal. Budzi sie co 2,3 godz. Już nawet wprowadziłam butelkę przed nocą i do tego pierś je. Dwie noce przespał z pobudka o 2, a teraz znów budzi sie już o 24 i potem co 2 godzinki. Co radzicie dziewczynki? Bo już powoli nie wyrabiam.
    -- [img]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Montenia, dziękuje bardzo. W nocy przystawiłam na 2 karmienia do tej piersi i nie ma już zgrubienia. A czy to mogło być od tego, że ostatnio M mi ten sutek poraniła zębami i może właśnie ten kanalik się przytkał?
    --
    •  
      CommentAuthorNattika
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    akirka: A czy to mogło być od tego, że ostatnio M mi ten sutek poraniła zębami i może właśnie ten kanalik się przytkał

    Owszem. Walczyłam ze strupkami na sutkach jeszcze przez miesiąc po zapaleniu piersi, aż całkiem zeszły. Jeden, który był do samego końca ciągle przytykał kanalik i jak po miesiącu zszedł dopiero poczułam ulgę w piersi i że grudki już nie ma.
    Duża ta ranka była? Jest strup?
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    bananowiec wiem o czym mówisz, bo mi doradca wróżyła karmienie tylko w kapturkach, na szczęście tak jak wspominałam mała powoli przerzuca się na samą pierś :bigsmile:
    Życzę powodzenia i wytrwałości:hugging:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Nattika: Duża ta ranka była? Jest strup?


    Strupek był, malutki. Teraz trochę mnie boli pierś w miejscu, gdzie było to zgrubienie. Zaraz jak M się obudzi to ją przystawię do tej piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorNattika
    • CommentTimeFeb 18th 2014 zmieniony
     permalink
    akirka: Teraz trochę mnie boli pierś w miejscu, gdzie było to zgrubienie.

    Bo mógł się tam już jakiś stan zapalny zrobić, jak kanalik był niedrożny, ale to szybciutko teraz przejdzie. A mały ssak na pewno Ci w tym dopomoże :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    karolajnas: poleciła nam koperkową HIPPa.


    Mam nadzieję, że zaparzaną ;) jako, że ta w granulkach to sama chemia i glukoza. No ale mniejsza z tym, bo tak jak napisały dziewczyny nie trzeba podawać wody ani herbatek.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Akirka, ale ibuprom bierz jeszcze chociaz z 3 dni. U mnie kanalik zatykal się najczeciej po tym jak przestalam zmie niac pozycje do karmienie tzn.karmilam tylko na lezaco. A zgrubienie(bez przytkanego kanalika) może pojawić się np.od ucisku przy spaniu na brzuchy,od lekkiego nawet kopniecia dziecka(przez przypadek) itp. A od ugruzienia tez,bo jak strupek jest na sutku,to mleko może nie mieć odpływu(jeśli akurat strupek jest ulokowany na ujściu kanalika mlecznego).

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.02.14 13:03</span>
    Akirka, a w tym miejscu gdzie było zgrubienie może bolec jeszcze (kanalik był ,,rozdęty,, od tego mleka nagromadzonego).
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    montenia: A zgrubienie(bez przytkanego kanalika) może pojawić się np.od ucisku przy spaniu na brzuchy,od lekkiego nawet kopniecia dziecka(przez przypadek)

    Dominika mnie kopnęła właśnie w cycusia i mam zgrubienie u góry piersi jakby guz taki większy tam się zrobił, boli mnie ta pierś. Biorę ibuprom, Czy jak zrobię okład z kapusty to mi złagodzi ból i pomoże usunąć zgrubienie? Co mogę jeszcze zrobić oprócz przystawiania małej, by pomóc chorej piersi? mogę ją masować? boli strasznie...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    hopelight: Mam nadzieję, że zaparzaną ;) jako, że ta w granulkach to sama chemia i glukoza.


    No właśnie tą w granulkach :confused: Ale za Waszą radą postanowiłam po prostu częściej Juniora przestawiać do piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Sushka dobre to ,usmielismy sie z mezem do lez :bigsmile:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Dzięki Monteniu. Ja wzięłam 2 małe tabletki ibuprom jednocześnie. Zanim tutaj zapytałam to trochę rozmasowałam sobie pierś, bo tak mnie rwało! i przystawiłam spod pachy, poczułam mega ulgę, guzek znikł. Ale ibuprom chyba nadal trzeba brać, prawda?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Salinos,ja bym brala. Chociaz 3 dni.(3 dawki co8h po 2 tabletki,potem po 1 tabletce co 6h).
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Bananowiec masz dalej tego guzka pod pachą? ja mam do dzisiaj :( jeden lekarz mówi że to dodatkowy kanalik, drugi puka się w głowę że coś takiego nie istnieje, mam zamiar wybrać się do poradni chorób piersi bo mnie to niepokoi. Jak zaczynałam karmic ten guzek był duży, widziałam go pod skórą, teraz ma jakiś centymetr i ... no właśnie. Ciągle jest.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Dziękuję Monteniu. Co ja bym bez Ciebie zrobiła?! Wspaniała pomoc w każdej chwili!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Mk,o tym dodatkowym kanaliku to nie slyszalam,ale może to być po prostu zatkany kanalik lub powiększony wezel chłonny. Ja miałam cos takiego na początku karmienia,potem to zaniklo. Jeśli Cie to niepokoi,to możesz zrobić sobie badanie usg piersi wraz z ocena wezlow chłonnych(powiesz lekarzowi wykonującemu usg o co chodzi,ze o guzek. Ja bym się tym nie przejmowala.
    Czy to jest bolesne,jest w pobliżu wezlow chłonnych?
    •  
      CommentAuthor13guzia
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny, moj synek skonczył 9 tygodni i odkilku dni gorzej je, a z lewej piersi wcale nie chce. Muszę się dobrze nagimnastykować, zeeby w ogole coś wyssał. Juz po 2 dniach zauwaźylam, ze w tej piersi mam mniej pokarmu. Czy to slawnykryzys laktacyjny, czy skok rozwojowy? Jak to przetrwać ? Pomóźcie...
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Odstaw obowiązki na dalszy plan, pozwól małemu ssać ile wlezie :wink: możesz podziałać laktatorem 7-5-3, więcej pić, nie stresować się :smile: Daj sobie i synowi ze dwa-trzy dni czasu, powinno się unormować.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Jeszcze raz proszę o radę, bo teraz już wyraźnie widzę biały punkcik na sutku. Czy to jest przytkany kanalik i czy nadal może powodować zastój? dziś już zgrubienia nie czułam, ale jak nacisnę brodawkę to mleko leci z innych kanalików, a z tego nie.
    --
    •  
      CommentAuthorNattika
    • CommentTimeFeb 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Akirka, spróbój gorących okładów przed karmieniem. Po karmieniu do piersi laktator i ciągnąc z 15-20 minut i obserwować. Jak miałam zatkane kanaliki, to było widać w niektórych miejscach właśnie białe kropki. Laktator wyciągał z tych miejsc biało-żółte "gluty". (Czasem przypominały takie nitki z białka od jajka, czasem cienkie białe gumki). Czasem zanim wyszły, to w czasie pompowania było widać jak się na ujściu kanalika zbiera przezroczysta kropelka płynu, a po wyjściu też trużka tej ropy leciała, ale nie zawsze.
    Jeśli masz poważne obawy i dobrą poradnię laktacyjną w okolicy, to możesz się wybrać. Mi raz babka-anioł w poradni udrożniała kanaliki.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Akirka, powinien sie ewakuowac ten zastoj,ten bialy punkcik moze zanikac powoli. Mozesz go tez nakluc jalowa igla kupiona w aptece.
    Laktatora bym nie uzywala. Zmieniaj pozycje w czasie karmienie,powinen sie oproznic ten kanalik.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Też bym laktatora nie używała - po co niepotrzebnie stymulować laktację, w dodatku 20 minut?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    A propos kryzysów laktacyjnych - u mnie trwał ponad tydzień (już dokładnie nie pamiętam). Więc warto uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać, gdy po 1-2 dniach nadal jest kiepsko....
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Moje kryzysy laktacyjne też kilkudniowe.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny:bigsmile:
    Czytam was z wielką przyjemnością i w końcu i ja się odezwę.Jestem mamą
    Lenki która za tydzień z haczykiem skończy 4 miesiące:smile: jest oczywiście na samym cycu
    a początki łatwe nie były bo po cc pokarm pojawił się na 4 dobe.Dzięki wsparcu Monti i mojej
    małej rozbujałam laktacje i cieszymy się z niej z moim małym ssakiem:smile:
    Widziałam że kilka z was pisało że właśnie ich dzieciaczki w tym wieku w nocy częściej piją.
    Moja od ok 2 tyg częściej się budzi do piersi i jedzenie jedzeniem-ona chce cyca jak smoka!
    a smoka nie używa wcale. Przeczytałam ten artykuł i polecam wam wszystkim bo jakoś mi lepiej
    na sercu:bigsmile: nie żebym narzekała ale na pewno milepiej i bardziej rozumiem moją niunie:wink:
    polecam. http://dziecisawazne.pl/dokarmianie-a-karmienia-piersia-cz-3-kiedy-przespi-cala-noc/
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Monteniu, to nie boli ani trochę, pierwszy raz wyczułam to w 7 miesiącu ciąży. Myślałam wtedy że to jakieś zapalenie po użyciu dezodorantu, zobaczyłam i wyczułam zgrubienie kiedy goliłam się pod pachami. Po porodzie urosło, było jakby nabrzmiałe. Teraz to takie jakby twarde malutkie żelowe kuleczki. Raz twarde, raz jakby ciut miękły. Dziwne jest to, że czasami jak karmię z drugiej piersi i czuję napływ mleka to wyraźnie czuję to w tym miejscu. Przejdę się do lekarza na pewno, może zaczekam jeszcze z miesiąc i sprawdzę cóż to takiego.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Mk mi to wyskoczyło dopiero podczas nawału. W poniedziałek była u mnie doradca wymacała mi te dwie kulki i powiedziała to co pisałam wcześniej, że to dodatkowy przewód mleczny i że niektóre kobiety tam mają trzeci sutek. A organizm za jakiś czas sam powinien się zorientować że nie ma odpływu w tym miejscu i powinno to zniknąć. Mnie to nie boli, jeśli za tydzień samo nie przejdzie to też się jeszcze skonsultuje z lekarzem.Póki co ufam doradcy bo na co dzień pracuje w szpitalu i pewnie nie jedno widziała ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorNattika
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    hydrozagadka: Też bym laktatora nie używała - po co niepotrzebnie stymulować laktację, w dodatku 20 minut

    Wyciągnięcie gluta laktatorem zajmowało czasem nawet do 30 mint. Jednorazowe użycie laktatora raczej laktacji nie rozhula.
    W poradni babka odtykała mi kanaliki właśnie igłą, ale sama w domu bym sobie igły nie wbijała w ujścia kanalików...:confused:
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Mk właśnie pod drugą pachą też wyczułam takie zgrubienie ale już nie tak duże, dzisiaj raz jeszcze pogadam o tym z doradcą ....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Nattika, igly się nie wbija w ujście kanalika. Podwaza się tylko ten bialy punkcik,potem podczas karmienia powoli się odtyka.
    Można tez sprobowac odetkać poprzez ,,zdojenie,, mleka.
    N o mnie nawet jednorazowe uzycie laktatora powodowalo już na drugi dziec jakby nawal w tej piersi, przy której był uzyty laktator. I to nie było używanie przez 30 minut, a max 15.
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    To nie bede malej budzic, jesli sama sie nie obudzi, jak mowicie ze u was tez tak sie zdarza. Bede korzystac, bo nie wiadomo jak to dlugo potrwa -- obie dolne jedynki pomalu wychodza;-)

    Znalazlam artykul w ktorym pisze ze kapturki moga zmniejszac laktacje. To nie ten o ktorym mowilam wczesniej, ale znalazlam przez przypadek to wklejam. Moze temat interesuje:
    http://dziecisawazne.pl/kapturki-laktacyjne/


    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Igłami to ja wolę nie kombinować. Mam nadzieję, że skoro nie robi się zgrubienie w piersi, to M da radę jakoś to odetkać. Choć teraz po kolejnym karmieniu nadal ten punkcik jest.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Akirka,ja odtykałam własnie sterylną igłą ( z polecenia doradcy)- niesamowita natychmiastowa ulga!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Akirka, ja tez odtykalam. To w zasadzie w ogole nie dotyka sutka,tylko ukluwasz w ten czop,robi się w nim dziurka i mleko powoli wychodzi. Ale tak tez powinno się oczyscic,bo widocznie nie jest zatkane już ujście w calosci,skoro zgrubienie się nie robi. A zadzwon do p.Malgosi, na pewno Ci doradzi co i jak.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Tylko ten biały punkcik nie jest wypukły więc musiałabym grzebać w sutku jakoś, żeby nakłuć. Więc może to co innego niż kanalik. Już sama nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    akirka: Tylko ten biały punkcik nie jest wypukły więc musiałabym grzebać w sutku jakoś, żeby nakłuć. Więc może to co innego niż kanalik. Już sama nie wiem.

    mam dokładnie to samo. biały punkcik na brodawce. Początkowo myślałam, że to zatkany kanalik ale dziecko opróżnia pierś do momentu cyc=flak a punkt zostaje. Poza tym sprawdzałam laktatorem i wszystkie kanaliki (mam ich 5) są drożne. Co to może być do tej pory się zastanawiam.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, mam dziwny problem:wink: Od kilku dni mała nie je w dzień w kapturkach, z czego bardzo się cieszę, ale bardzo sobie skróciła karmienia, dłużej je tylko przed drzemką, czyli ze 2-3 razy w ciągu dnia i wieczorem jak ją usypiam. Przy naszych małych przyrostach strasznie mnie to niepokoi, w poniedziałek idziemy do przychodni to ją zważę, ale niewiele mi to powie poza tym w jakim centylu jest, bo ostatnio ważyłam ją w grudniu...
    Wiem, że jedząc przez kapturki musiała ssać dłużej, ale teraz ssie po 2-3 minuty i chce siadać, jak za kilka minut proponuję jej pierś to znów to samo. Jak daję tylko wtedy kiedy chce to i po 4 godziny by nie jadła... Rozszerzanie diety raczej nie ma tu wpływu, bo stosujemy BLW, czyli nie najada się niczym innym.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeFeb 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Akirko, przez przypadek trafiłam na taki artykuł, być może Ci się przyda.

    Blog matki karmiącej-zatkany kanalik mleczny
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Babelasek, a w nocy nie nadrabia? W sensie ze jje czesto noca?
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    moly no w nocy tak co 2-3 godziny, czasem częściej, ale jak długo je to nie wiem, bo ja jestem tak zmęczona, że nie pamięta kiedy zasypiam :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Babelasek,to dobrze ze je w nocy. W nocy pokarm jest bardzo tłusty,wiec mysle ze nie powinno być problemów z przybieraniem. A jest tez możliwe,ze mala się tak szybko najada za dnia i trwa to tak krotko :wink:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    A my wczoraj byliśmy na wizycie kontrolnej i młody ma 67 cm i waży 6700, więc przez 6 tyg przybrał 900 gram, nie za mało trochę?? wiem że potem dziecię już nie będzie przybierało
    1 kg na m-c bo w wielu 12 miesięcy ważyłoby 15 kg :bigsmile: ale zastanawiam się czy jest okey, wagowo jest na 30 centylu a wzrostowo między 75 a 90 więc sporo.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Kachaw, przybiera 21g na dobe to ok. Norma dzienn to 17-18g na dobe(od 3-6m-cy)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Dzięki Monteniu policzyłam sobie właśnie prawie 22 dziennie wychodzi czyli okey, jestem spokojna

    Treść doklejona: 19.02.14 19:13
    Ps znalazłam jeszcze taki schemat:
    dziecko karmione wyłącznie piersią
    - Pierwsze trzy miesiące życia: przyrost wagi od 120 g do 250 g tygodniowo.
    - Między trzecim a szóstym miesiącem życia: przyrost wagi od 100 do 150 g
    tygodniowo.
    - W drugim półroczu życia: przyrost wagi około 100 g tygodniowo.
    Może być oczywiście więcej
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Lena32 fajny temat do poczytania.
    Moja mała od początku pieknie spala. Ale jak skonczyla 2 mies budzi się nawet co godzinę. Mam wrażenie że nie daje rady. Zmęczenie siega zenitu
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeFeb 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Bonim nasze dziewczynki blisko siebie są rodzone:bigsmile:
    ja byłam na liście za tobą,moja urodzona 29 pażdziernika.Też mam w domu syna
    tyle że mój 16 latek:wink: Moja tak żle śpi od 2 tygodni i faktycznie męczące to jest
    Dlatego lepiej na sercu się robi jak się poczyta coś mądrego:wink:
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    A ja mam pytanie do bardziej doświadczonych karmiących mam: nasze dziecko ma 2 lata i jeszcze szczątkowo ssie pierś, szczególnie popołudniami i wieczorem - ostatnio oduczyłam ją zasypiania przy piersi. Nie są to duże ilości, bo wiadomo, najada się zwykłym jedzeniem, a to bardziej z sentymentu. Ale dziś byłam u gina, jestem w 8 tygodniu z kolejnym dzidziusiem i gin poradził odstawić starszą całkiem, bo oksytocyna wydzelająca się przy karmieniu może powodować skurcze macicy, no a tu druga ciąża... Co Wy na to?
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    W fizjologicznej ciąży nie ma potrzeby odstawiać starszaka. Macica mamy karmiącej jest "przyzwyczajona" do działania oksytocyny.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Cestmoi na pewno?
    Gdzies to kiedys czytałam w przeciwwskazaniach do kp wlasnie kolejna ciaza tylko juz nie pamiętam czy cała czy 3 trymestr.
    ale mimo wszystko chyba i tak posłuchała bym lekarza.

    Monteniu bo tak często mnie to zastanawia. Ciagle sie powtarza że pokarm jest odpowiedni, ze nie ma mniej lub bardziej tresciwego, ze sa 3 fazy itd... to jak to się ma do tego bardziej tłustego w nocy?

    Dziewczyny czy Wasze dzieci tez tak potrafia jeść w przedziwnych pozycjach?
    Nina siedząc naprzeciw mnie , domaga sie cycka i tak sobie siedzi i je.
    lub jak lezymy przekreca sie na brzuch i je albo staje na czworaki i ciągnie. Cudak :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.