Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Hydrazine :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Hydrazine- minus za to straszenie - nikt tu nikogo nie straszy, ja mówiłam o swoim przypadku, a nawet zasugerowałam zmianę tematu na wspieranie
    ---
    Miłego wypoczynku na urlopie
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Zachęcona recenzją książki Gabielle Palmer Polityka karmienia piersią. Ideologia, biznes i szemrane interesy pędzę do księgarni.
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    HYDRAZINE! bravo,przynajmniej ktos mnie tu rozumie;
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Katy, ja bym nie szukala juz od razu mleka hypoalergicznego. Po co z gory zakladac, ze alergia moze sie pojawic. Jesli od razu dostanie taie mlekko to potem faktycznie moze zareagowac jakas alergia na mleko normalne.

    Zobacz jak mu podejdzie zwykle a potem jesli alergia sie potwierdzi, to wtedy dostaniesz chyba (nie mam pewnosci) na recepte mleko specjalne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011 zmieniony
     permalink
    hydrazine: o wszechobecnym "terrorze laktacyjnym" (którym wg Jaheiry okazało się moje stwierdzenie, że dziecku po urodzeniu wystarczy parę kropel mleka - doprawdy niezła przesada, biorąc pod uwagę, co naprawdę oznacza słowo "terror")


    Przepraszam, gdzie jest napisane,że moim celem jest straszenie? Na jakiej podstawie tak wnioskujesz? Ten post ma na celu wspieranie się w PROBLEMACH laktacyjnych...
    Ja taki mam, piszę o nim i czytam,ze straszę przyszłe mamusie...
    Hydrazine- bardzo Cię proszę o nie przypisywanie mi słów, których nie jestem autorką...
    Jeśli natomiast piszę tu to chyba nie dlatego,że chcę z karmienia zrezygnować... Bo mogłabym to zrobić już jakiś czas temu... Dzielę się swoimi problemami i nie ukrywam,że rzeczywiście trudno się czyta o ciągłym przystawianiu dziecka do piersi i o tym,że laktacja jest w głowie...
    No bo czy Wy myślicie,że moje dziecko pierś ogląda na obrazkach? Powtarzam jest przy piersi wtedy kiedy chce i tak długo jak chce...
    Laktacja jest w głowie? Owszem w mojej od zawsze. Bo od zawsze wiedziałam,że będę chciała karmić piersią... Było to dla mnie tak oczywiste jak to,że po niedzieli jest poniedziałek...

    A piszę o terrorze dlatego,że czytam tu o kobietach, które dla swojego usprawiedliwienia przejścia na MM wymyślają sobie problemy w stylu "mam mało mleka", albo "mam za chude mleko" i wiele innych... I nie ukrywam,że czuję się wrzucona do jednego wora z nimi. I nie jest to moje przewrażliwienie...
    Tak samo wczoraj u lekarza- pani próbowała mnie namówić na karmienie "na chama"(dosłownie)dziecka piersią co by wspomóc laktację.
    Zresztą o terrorze można sporo tu napisać i pewnie nie ja tylko mam takie odczucie

    I odpowiadając na info o przyroście min 120gr na tydz. dziecka karmionego piersią. Wojtuś w 3 tyg przybrał 280 gr... Więc chyba na tej podstawie mogłam przypuszczać,że miałaam za mało pokarmu...

    Reasumując- mam laktację w głowie, przystawiam dziecko, kiedy chce a mimo wszystko przyrost masy był jaki był... I naprawdę jestem ciekawa co na moim miejscu byście zrobiły? Nadal uparcie nie dokarmiały i siłowały się z dzieckiem przy piersi?
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Jaheira, mam tu w przyjaciolkach dziewczyne, ktora nie miala problemow z karmieniem piersia, pokarmu duzo a dziecko drobne i slabo przybierajace na wadze, jednak nie byla to wina karmienia. Moze zrob mu badania, jesli wszystko jest w porzadku, to moze taka "uroda" dziecka i bedzie drobniutkie a moze badania cos pokaza?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Tisha, dziękuję... Właśnie też się nad tym zastanawiałam... Tylko,że kurcze odkąd Wojtuś jest dokarmiany to przyrosty są o wiele lepsze...
    Wczoraj na wizycie pani pediatra też się zastanawiała nad skierowaniem na morfologię. Póki co jest ono chwilowo wstrzymane...
    --
  1.  permalink
    Jaheira, a ile dokarmiasz małego? I jak dokarmiasz, bo nie napisałaś w końcu...
    A może mały przysypia przy piersi/nie ssie aktywnie? Moja na początku była tak mała, że po 5 min przysypiała bo nie miała siły więcej ciągnąć...
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Jaheira, wiesz, zawsze mu mozesz zrobic sama podstawowe badania prywatnie, to chyba koszt cos ok 30zl lacznie. Moze znajdziesz u siebie laboratorium, w ktorym pobieraja z paluszka. To sekunda uklucia a dziecko sie nie meczy jak przy pobieraniu zylnym. Przy mieszankach, to chyba dzieci zawsze przybieraja na wadze, w ogole chyba sa bardziej zapychajace, ale tez nie znam sie.

    u tej przyjaciolki teraz okazalo sie, ze maluch ma anemie (ok roku ma), ale to nie jest wina ilosci jedzenia czy nie jedzenia absolutnie. Moja siostra na brak apetytu nie narzeka a niestety anemiczka jest od prawie zawsze. Raz lepiej raz gorzej.

    Ja przez kilka dni to myslalam, ze nie zbytnio pokarmu i jeszcze mlody nie umial ciagnac i dokarmialam w szpitalu mieszanka, ale w domu, jak juz nikt mi nie wisial nad glowa, to sie dotarlismy na luzie i jak juz sie dossal, to sutki mi odpadaly a skurcze macicy w trakcie karmienia byly turbo bolesne :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Ooo wlasnie, Ceri dobrze mowi, moze Wojtus tylko memla sobie a sprawia wrazenie, ze je. i jeszcze jesli przysypia przy piersi to moze faktycznie nie jesc. U mnie czasem tak bylo, ale jak juz slyszalam takie glosne przelykanie to mialam pewnosc, ze wsuwajak nalezy
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Fiufiu dziękuję za rady. Z lewą piersią wszystko się unormowało. Za to teraz mam kłopot z prawą. Od połowy dnia jest w niej coraz więcej pokarmu, jest twarda i bolesna. Ehh stale coś, ale walcze:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Rzeczywiście na samym początku Wojtuś przysypiał przy piersi. Ale to tak mniej więcej do 2 tyg. Wtedy jednak nie było problemu z przyrostem na masie, bo przybrał rewelacyjnie.
    Później zrobił się problem... Wojtuś na pewno nie memla, bo mam to odczucie opróżniania piersi. Zresztą on pierś ssie jak jest głodny i nie traktuje jej jako "pocieszacza". Do pocieszenia wystarczy go utulić i to przynosi dobre rezultaty.

    Ceri Wojtuś dostaje w ciągu dnia łącznie tak ok. 200 ml MM. Nie wiem czy to dużo czy mało...Dokarmiam go smoczkiem Medela Calma- nie chciałam używać tradycyjnego smoczka,żeby nie rozleniwić dziecka.
    Aaa i jeszcze jedno... Pracuję również laktatorem przy piersiach... To chyba jest ważne. No bo skoro Wojtuś ssie nie dość długo to w ten sposób chcę się stymulować.
    Myślę,że spróbuję sposobu z sondą, bo tego rzeczywiście jeszcze nie próbowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Karko piłaś to Karmi tak normalnie, tzn. piłaś i zaraz potem dawałaś małej pierś?
    Karmi Classic – ciemne piwo o zawartości 0,5% alkoholu - piłam wieczorem, tuż przed karmieniem Gosi - miałam wtedy względnie najdłuższą przerwę. jeszcze nie dotarło do krwi, a potem kilka godzin nie karmiłam. Dawka alkoholu minimalna. I piłam około pół butelki, bo smakowo nie cierpię i wiecej by mi chyba nosem wyszło ;)
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja też karmi piłam na wieczór- rano piersi ociekały mlekiem :wink:
    Jaheira, 200ml to właściwie tylko pewno 1,5-2 karmienia. Czyli głównie pierś :bigsmile: Naprawdę, spróbuj dokarmiać sondą. Jest taki zestaw SNS Medeli, służy właśnie do dokarmiania. Albo wariant tańszy- zwykła butla ze smokiem. Przez dziurkę smoka przewlekasz sondę (koszt ok 2pln), żeby ze smoczka wychodził ten wężyk. Wlewasz swoje ściągnięte mleko/mm do butelki, butelka smoczkiem do dołu i będzie mu leciutko skapywało. Tylko pamiętaj, żeby butelka była niżej niż synek- wtedy będzie musiał się pomęczyć, a nie będzie mu samo skapywało :wink: I podpinaj dopiero jak pierś będzie pusta- wtedy zyskasz dodatkowe cenne minuty ssania. Mi położne zwracały uwagę, żeby (przy problemach z laktacją) mała co najmniej 15min ssała aktywnie pierś- czyli ssała i przełykała, a nie tylko memlała.
    A skąd jesteś?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    a Karmi powoduje, że pokarmu więcej ? :wink:
    bo ja słyszałam, że bawarka albo te herbatki na laktację
    a o Karmi pierwsze czytam :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ceri ano tak jak Ty z Warszawy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Jaheira a jak dlugo maly ssie?

    Moj ssal na poczatku tylko 5- 7 minut a potem jeszcze krocej!!! Ale dziecko samo je tyle ile chce.

    no wlasnie przybieral na wadze na poacztku bedac tylko na cycu? Bo to chyba oznacza, ze to nie wina Twojego mleka. Tzn tak mi sie wydaje. Ja bym sprobowala tych badan, nic nie tracisz a wiele moga powiedziec.


    A co do piwa Karmi, to fakt i lekarze polecaja i w miesiecznikach rodzicielskich tez czytalam o tym, tylko trzebaa chyba pamietac zeby to bylo KARMI to normalne a nie np malinowe. Tak jak pisze KARKO, wieczorem najlepiej chyba przed nocnym karmieniem. Nie wiem czy t tez od tego, ale moje piersi byly gigantycznie obrzmiale i pelne mleka, potem sie unormowalo
    --
  2.  permalink
    Aaaaaaaaa, tak myślałam :)
    To słuchaj - na Okopowej jest centrum Bona Mater. Tam bez problemu dostaniesz te sondy do dokarmiania, bo w aptece czasem mogą nie mieć. Kosztują ok 2pln. Popatrz na ich stronie internetowej.
    Mi zawsze eM odbierał, ale z tego co kojarzę, to chyba jest możliwość dowozu na terenie Warszawy za dopłatą. Ja u nich też wypożyczałam ten laktator Lactinę Medeli, na rozkręcenie laktacji (miałam Lactaset, więc tylko podpinałam końcówkę).
    --
  3.  permalink
    Teo, świetna jest herbatka do zaparzania z Herbapolu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    cerisecerise: Teo, świetna jest herbatka do zaparzania z Herbapolu.


    a gdzie można kupić ?
    na All raczej czy w normalnym sklepie ? :wink::wink::wink:
    może sobie juz kupię hehe i zacznę pić parę dni przed porodem :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    dla mnie swietna byla herbatka na laktacje firmy HIPP :) i calkiem smaczna byla, pilam 2 razy dziennie plus KARMI = u mnie to byla eksplozja :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Mi eMek kupował w aptece, była raczej w każdej
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    a myślicie, że picie przed porodem ma sens czy nie bardzo ? :wink::wink::wink:
    --
  5.  permalink
    Ja zaczęłam pić w pierwszej/drugiej dobie po porodzie. Pojecia nie mam, czy jest sens- ale chyba nie (tak na moją logikę... ale mogę być nielogiczna :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    no bo chyba laktacja się dopiero wraz z hormonami wydzielanymi po porodzie rozpoczyna nie ? :wink:
    czyli faktycznie przed nie było by sensu raczej hmmm :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    mnie tez sie wydaje, ze chyba przed to nie, bo i tak na poczatku po porodzie to zazwyczaj siara sie wydziela tylko a potem dopiero sie mleko rozkkreca
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Ja się przyznam że jestem pełna obaw czy dam radę przy dwójce i jak czytam co i jak , kiedy odciągać itp to mam nadzieję że to wszystko przyjdzie naturalnie :-) ostatnio po prostu czuję się przytłoczona informacjami :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    mareza, wcale Ci sie nie dziwie. Ja mialam to odczucie przy jednym, a co dopiero mamy blizniat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Jaheira ja wypozyczalam na zelaznej pompe medeli, 4lata temu to bylo 5zl dziennie teraz pewnie troche wiecej ale uwazam ze warto. ona ma odpowiednie ssanie zeby rozbujac laktacje, te reczne laktatory tak nie pobudzaja piersi bo sila rzeczy ciezko zachowac systematyke ssania; w sumie dzieki tej pompie uratowalam pokarm, w nocy i w dzien, nie bylo opcji zeby sie nie doic. I tak jak dziewczyny pisza, sonde przyklej d piersi i niech maly ciagnie cyca az wyciagnie ze strzykawki cala mieszanke, znam dziewczyny ktore po tygodniu takiego kombinowania pozniej karmily dlugie miesiace, dzieki sondzie doklejonej przy sutku piers caly czas jest stymulowana.
    z herbatek mi tylek ratowal Fito Mix Fix IV z herbapolu, a Karmi to same pielegniarki kazaly popijac, pamietaj jak w CZD siedzialysmy z dziewczynami i sobie karmi caly dzien saczylysmy plus co 2 godziny do medeli sie podpinalysmy, czasamia smiejac sie przez lzy ze przyszedl czas dojenia w oborze :shamed:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Ja mam laktator Medela Swing... Będzie dobry?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    to elektryczny jest?
    mi sie wydaje ze w tych normalnych nie idzie tak idealnie sciagac, mialam avent i medela harmony ze soba w szpitalu, nie dawaly rady
    tu nawet nie chdozilo ze mi mleko bylo potrzebne bo i tak nie karmilam, chodzilo o wlasciwe pobudzenie piersi.
    Aha i ja tez nie mialam pokarmu nawet kropli 2 krotnie w pierwszych 2 tyg, najpierw ze wzgledu na stres operacji mlodego, drugi raz na bledna diagnoze w CZD, nawet kropelki nie szlo wycisnac. wtedy medela pomogla mi przywrocic te kilka kropli pokarmu. Zapakowanie sie do lozka to jest zloty srodek.

    Jaheira a jadasz zupy? tak, tak, zupy. cieple i plynne bardzo pomaga
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    MrsHyde: czasamia smiejac sie przez lzy ze przyszedl czas dojenia w oborze


    hehe dobre określenie :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Tak, Hyde ma racje, najwieksze ciagniecie ma Electric. Swing chyba jest reczny?

    Mnie reczny nie dawal rady pomimo sporej ilosci mleka
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Swing jest elektryczny...
    .
    A opcji z zupami nie próbowałam:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    oprocz Karmi i herbaki laktacyjnej, codziennie chociaz 2 talerze zupy, obowiazkowo min. 3l wody
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Trisha: dla mnie swietna byla herbatka na laktacje firmy HIPP :)
    u nas właśnie ta powodowała brzydkie zilone kupy u Gosi - wiec każda z nas, każde dziecko też może inaczej reagować.
    WODA to podstawa! mnie tak suszyło w okresie karmienia, że szok. Piłam non stop niemal. a podczas karmienia to musiałam - miałamw rażenie, jakby usychała dosłownie. W nocy piłam też ciągle;)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    KARKO chyba u malucha kupa moze byc tez zielona i jest w porzadku
    --
  6.  permalink
    W Bona Mater wypożyczenie kosztowało 6pln/dobę, więc nieźle. Nie wiem, czy Swinga można podpiąć pod to- ogólnie musisz mieć wężyk i końcówkę, nie wiem, czy Swinga da się tak rozmontować. Na pewno MiniElectric i Lactaset da się pod Lactinę podpiąć. I to profesjonalna dojarka, jest różnica między nią a np. Mini Electric. No i cichutko chodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    tak to wyglada

    ds
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    MrsHyde - może będę mieć głupie pytanie, ale tą maszynę można podpiąć od razu pod dwa cyce ?
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    TRISHA kupka moze byc zielona ale wtedy oznacza to ze cos alergicznie na dziecko zadzialalo,bardzo mozliwe ze ta herbatka;
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    przy karmieniu piersia obowiakozow minimum 3l wody,jak tak wlasnie mialam kryzys bo malo wody jakos pilam;
    moja mama mi zawsze mowila ze tyle ile wypijasz tyle bedziesz miala mleka,ale ile w tym prawdy to sama nie wiem???
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeJul 16th 2011 zmieniony
     permalink
    strasznie duza ta pompa sie wydaje;
    ja uzywam recznej z medeli,jest w porzadku jezeli nie trzeba duzo sciagac;
    tu u mnie w Usa te elektryczne sa takie mniejsze
    ale strasznie drogie:


    Uploaded with ImageShack.us
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    DUDZIANKA, ale w pierwszym miesiacu zycia dziecka zielona kupa nie jest oznaka alergii, tylko norma i tu sie nic nie dzieje.Kupa poznniej sie normuje
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    u nas dłuzej była zielona, szukaliśmy przyczyny i w końcu jedyną rzeczą, która została niewyeliminowana, była herbatka. Byłam zaskoczona, ale ewidentnie - jak odstawiałam, kupka była śliczna. Jak wypiłam, znowu zielona, ze śluzem - brzydka. Nietolerowała czegoś, co w niej było.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Mereza mozna podlaczyc 2 ciagi jednozesnie tylko wtedy trzeba kupic 2 zestawy osobise, mialam jeden komplet przystawek (to trzeba kupic samemu) i sciagalam naprzemiennie raz z jednego raz z drugiego, 2 godziny przerwy i znowu to samo.

    Dudzianku w USA takie duze pompy medeli tez funkcjonowaly, kilka lat temu moja siostra miala ze szpitala wypozyczona identyczna, te co ty pokazujesz sa po prostu do kopiunia a ta duza jest profesjonalna moze bardziej na zasadzie "do uzytku szpitalnego"
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    dudzianka: przy karmieniu piersia obowiakozow minimum 3l wody,


    o mamo !
    ja teraz wypijam 2 litry dziennie ale 3-ech to sobie nie wyobrażam :wink:
    zwłaszcza, ze urodzę późną jesienią to wtedy już chłodniej i pić się mniej chce...

    a to musi być woda czy może być na przykład herbata albo coś ? :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Tylko przy karmieniu Teorko to pić się chce jak pierun, ja tak miałam piłam na potęgę, nie wiem czy tak jest już przy karmieniu czy tylko u mnie tak było.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    aaaaaaaa no chyba, że tak :wink::wink::wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.