Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Lena, jaka dawke ibupromu wzielas? 400mg jednorazowo?
    Powinnas przystawić spod pachy najlepiej. możesz tak przez 2-3 karmienia rozpoczynać od tej chorej piersi.
    Przed karmieniem weź nachyla się nad wanna i popolewac te chor piers od zgrubienia do sutka. albo pod prysznic wejdź i polewj te chora piers. potem przystaw mala spod pachy.
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Monti pierwszą dawkę ibupromu wzięłam 200 ale przy drugiej się zorientowałam
    żeby przyjąć większą.W szoku jestem bo ok 12 w południe poczułam to zgrubienie
    i pomimo przystawienia małej ok 17 już łamało mnie w kościach a pierś jak kamień była:(
    mała mało co mi ulżyła pomimo że spod pachy ją przystawiłam.Rozmasowałam pierś delikatnie i laktatorem trochę odciągnęłam.Teraz jest miękka i ulga od razu.Zobaczymy jak będzie dalej.
    Ibuprom brać przez 3 dni na wszelki wypadek? ale się nastresowałam;/
    Mała w nocy budzi się sto razy to mi ulży też ale boje się żeby znowu nie zwiększyć tym produkcji.
    O jesoo cały rok karmienia obce mi były takie problemy a tu nagle takie coś;/
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a czy zdarza się Wam, że dziecko pijąc z piersi nie opróżnia jednej jej części? Szymuś jak pije z prawego cyca (swoją drogą, tego "lepszego") to choćbym go przystawiała w każdej możliwej pozycji i tak czuję, że ta "kwadra" piersi prawa zewnętrzna jest nadal twardsza niż reszta i wydaje się być nie ruszona:shocked:

    Raz próbowałam laktatorem po karmieniu odciągnąć i zeszło, ale niewiele, z 30 ml, no ale pierś była już miękka cała.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Magicka, a mozejakis kanalik zatkal się od tamtej strony. Sprobuj pozycji spod pachy.
    Lenko,tak z 3 dni pobierz. 34 dawki po 400mg, a potem co 6h 1 tabletke 200mg.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    Przyznaję się bez bicia że Kasia jest cycoholiczką :wink:
    Pozwalam jej na to bo mam taką możliwość (w sensie że nie wróciłam do pracy) . I widzę że ta relacja się rozwija. Dopiero niedawno zrozumiałam jak wazny jest dla niej cycuś i widzę ze im bardziej się spinałam i próbowałam układać karmienia tym bardziej ona okopywała sie na swoich pozycjach, z odmową normalnych posiłków włącznie. Dlatego zaufałam jej i pozwalam jej kierować tą relacją.
    Co nie znaczy że nie bywam zła , zmęczona czy sfrustrowana.

    Dla mnie jednak 1, 5 roczne dziecko to jeszcze maluszek i sporo brakuje jej do panienki . :wink:
    Widzę też że ona zaczyna odróżniać relację z cycem z tą ze mną. Przychodzi się przytulić, pocałować, przybiega gdy się uderzy, ale są sytuacje że chce piers i tylko pierś. Bez odmowy, dyskusji i odkładania.
    Myślę że skomplikowany charakter tej relacji znają tylko mamy co karmią dłużej.
    Pewnie że łatwiej jest odstawić takie powiedzmy roczne dziecko bo ono jeszcze mało rozumie. Tyle że nie wiadomo jaki to ma na nie wpływ , zwłaszcza gdy protestuje.
    Marzeniem dla mnie jest samoodstawienie, choćbym miała karmić te trzy lata... ale pożyjemy zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Mamokasi, ja karmiłam półtorej roku. Marta nocami praktycznie nie puszczała cyca. Zapewniam, że znam tę sytuację, tym bardziej, że w przeciwieństwie do Ciebie, w 9 msc życia dziecka wróciłam do pracy.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Brombap, ale to nie było personalnie do Ciebie.
    A sytuacja, że dziecko śpi z piersią w buzi nie jest normalna i trzeba szukać przyczyny. Tak mi się przynajmniej wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    mamakasi: Byle tylko upchać sutka do buzi, possać, polizać, pomiętosić. I to wszystko jak już zjadła czyli np po 15 min ssania. I często po normalnym posiłku.


    MamoKasi dla mnie ta sytuacja i ta którą opisała Brombap ()
    brombap: Marta nocami praktycznie nie puszczała cyca.
    niczym się nie różnią dziecko szuka bliskości.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Lena o rajuuuuu ale ci sie narobilo.nie sądziłam że takie cuda mogą sie dziać po roku karmienia prawie.
    moje piersi przeżyły dziś rozstanie z ssakiem na 10 h ale nie odbiło sie to na nich ani przepełnione nie były.
    Mala jak sie dopadła po powrocie to sie tak przejadla że ulewalo jej sie z tego przepelnienia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Magiczka ja dosłownie dzisiaj miałam właśnie takie uczucie jak by górny
    zewnętrzny kwadrat cyca był obrzmiały i twardy a reszta cyca miękka i opróżniona:shocked:
    do tego stopnia że pierś zaczęła się robić nieforemna:cry:mała za bardzo mi nie pomogła
    bo głodna nie była i pociumkała tylko pierś.Dopiero laktator ruszył sprawę.Teraz przed snem
    mała opróżniła ją elegancko:wink:
    Monti dzięki za pomoc jak zawsze:bigsmile:
    Ula no ja też zaskoczona byłam :confused:
    Kacha twoje rady odnośnie zasypiania w dzień też zastosuje bo moja roczek kończy pod koniec
    miesiąca i czas powoli odstawiać zanim wrócę do pracy.Zostały mi tylko karmienia do spania
    i noc właśnie.Nie wiem jak to będzie:confused:i żal mi:cry:
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Cestmoi89 ogromnie dziękuję za rady, już powoli wdrażam w życie!;)


    kachaw: W nocy pierś pije i mimo iż czasem próbuję jak płacze lulać go na podusi to w nocy jest krzyk przeokrutny i albo dopiero przy piersi zaśnie, albo jak jest głodny bo ssie pierś chyba z godzinę to idę mu zrobić mm 100ml i jak zje to idzie spać.

    No własnie Kachaw, ja zauważyłam że i u nas będzie największy problem z tym nocnym odstawieniem. W dzień do drzemek już od 2 dni udaje mi się Hanię uspać lulając i śpiewając, sądze że z czasem i te wieczorne zasypianie tak zamienię i widzę że raczej będzie ok, Hania nie popłakuje i zasypia. Natomiast noc- na razie masakra...jeśli się przebudza i zaczyna coś mruczeć lub lekko popłakiwać próbuję albo troszkę przedłużyć moment wstania z nadzieją że sama zaśnie, lub ululać Hanię na rękach( ja lub mąż) to niestety nie daje rady, bo się w końcu rozkręca taka syrena że tylko pierś ją uspokaja i zasypia. Nie bardzo wiem czym jej zastąpic tą piers w nocy, no nic, na razie zajme się tymi inymi karmieniami, a nocne zostawię na koniec i zobacymy;)

    Mangaa, Kachaw dajcie znać jak Wam się uda odstawić to nocne karmienie, jestem ciekawa jak pójdzie i oczywiście trzymam kciuki!
    :bigsmile:

    uś: Sheam mam chyba klona Twojej córci :wink:
    moja idento-zero smoczka,butelki,spanie tylko przy cycusiu...i tez niedługo będę stac przed tym dylematem co Ty,tylko nie z powodu ciąży of kors :wink::cool:


    No dokładnie Uś, trochę kiepsko, bo czasem nie wiadomo czym zastąpić tego cyca, no ale mam nadzieję że uda się w miarę bezboleśnie, i jak napisała Cestmoi89 ważne jest opanowanie i zdecydowanie;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    UŚku i jak Mąż dal rade :)?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Asiu mąż spisał się na medal!
    jednak Kamila nie ruszyła odciągniętego mleka.
    radzili sobie innym jedzeniem,kaszką,obiadkiem,chlebkiem.gdy ja wracam to jest pisk radości i minimum pół h wiszenia na cycku :heartsabove:
    odziwo moje piersi niewzruszone :shocked: ani twarde,ani nabrzmiałe nawet
    prawa pierś nie opróżniana od 6:00-20:00 i zeo przepełnienia.jestem w szoku
    teraz niespełna dwa tygodnie luzu mamy :bigsmile:

    dziękuję za troskę :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    sheam: Mangaa, Kachaw dajcie znać jak Wam się uda odstawić to nocne karmienie, jestem ciekawa jak pójdzie i oczywiście trzymam kciuki!
    :bigsmile:

    Dzięki. Dam znać, na pewno.
    U nas ten moment zbliża się wielkimi krokami, ale Mała jeszcze podziębiona więc czekam...
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    monteniu, ratuj! Dopadł mnie rozdzierająscy ból gardła, gorączki brak... Czym przy kp mogę się ratować? Czy cukierki eukaliptusowe (te jaki jedyne mipomagały) są ok? Małą mogę karmić mimo to, prawda? I czy to prawda, że gdy temp. przekroczy 38st. należałoby odstawić? Help...
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Montever absolutnie nie odstawiaj, nawet jak będziesz miała b.wysoką temp.Twoje mleko będzie zawierało przeciwciała
    Tantuum Verde chyba możesz, ja przynajmniej biorę jak mnie gardło boli..Ale chyba rzeczywiście Montenia wie na ten temat więcej...
    -- •••
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    kermitka82: nawet jak będziesz miała b.wysoką temp.Twoje mleko będzie zawierało przeciwciała
    dokładnie
    mi mówiono że nie mogę karmić przy temperaturze ponad 38°C bo mleko się waży :tongue: bzdura którą można między bajki włożyć :wink:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Montever, tantum verde jak najbardziej. Na gorączkę ibuprom. Pij herbaty z miodem, cytryną, sokiem malinowym. Bierz duze dawki wit C. Mi polecono do picia srebro kolonialne i faktycznie pomogło.
    I karm ! Karm!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Montever,juz w zasadzie dziewczyny napisaly wszystko:)
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    :)) dzieki!!
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Uspokójcie mnie dziewczyny... bo w bajce aktualnie żyje, a mną jakiś lęk ciąga, że coś "zepsuje". :D

    Nasza córa ma 7,5 tygodnia i od pierwszego dnia laktacja super się rozwinęła. Nie mamy problemów z karmieniem. Natomiast od 6. tygodnia młoda przesypia całe noce (zwykle ~22:00-6:30) Czy te nocne przerwy w karmieniu (7-9h) mają negatywny wpływ na laktacje? Na moje oko piersi się dostosowały i domyślam się, że jakby młoda nagle zmieniła zdanie i zaczęła się domagać jedzenia w środku nocy to produkcja znów wzrośnie?

    Dobrze myślę i mogę się przestać martwić, że coś będzie później nie tak? =)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Helva,bardzo dobrze myślisz :wink:. Spokoj i jeszcze raz spokoj. Ciesz się nocami przespanym,dopoki sa,bo to może zmnienic się z dnia na dzien.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Ech, dziewczyny, a ja znowu wpadam się pożalić :neutral:
    Jako że aktualnie jak co roku chodzę po lekarzach (w ramach profilaktyki) to gdzie nie pójdę tam słyszę jeszcze pani karmi, takie duże dziecko, po co, a ono posiłków normalnych nie je, próchnicy dostanie, pani osteoporozy.. No szlag mnie trafia. Pal licho, że takie bzdury dentysta czy ginekolog opowiada, choć nie wiem po co skoro w ogóle się na tym nie znają.
    Ale byłam wczoraj u alergologa, zaznaczam że też pediatry, bo Kasia od 2 mcy ma podejrzaną wysypkę. No i babsztyl mni pyta do kiedy dziecko było karmione piersią. Jezu, jak się zdziwiła, jeszcze? po co ? Bo ona słyszała że dzieci piersią to się karmi 6 mcy, max rok. Powiedziałam jej co o tym myślę i mój pediatra z resztą też, ale nie wdawałam się w dyskusję bo kasia i tak była wkurzona że ktoś ją ogląda. Pewnie wyczuła babę:devil:
    Ja rozumiem że ludzie mają małą wiedzę o kp, ale żeby lekarze, i to pediatrzy :shocked::shocked:
    Wróciłam wkurzona, pół nocy nie spałam, myśląc co by tu zrobić. Są przecież organizacje, fundacje zajmujące się promowaniem i propagowaniem kp. Ale jakoś tego mało. Za to z tv płynie inny przekaz o cudownym mm, takim jak mleko mamy, co najlepiej podać zaraz jak dziecko skończy 6 mcy.
    I się pytam gdzie jest to karmienie piersią ?! Czy to tylko jednorazowe akcje typu karmiące cyce na ulice, z których niestety czesto przekaz jest taki że kp jest dla zakręconych ekomaniaczek czy wariatek hipisek co epatują cycem w miejscach publicznych.
    Nie wiem, może jakiś list otwarty trzeba napisać, do min zdrowia, rzecznika praw dziecka i Bóg wie kogo świętego. Zebrać podpisy pod jakąś petycją.
    Coś kurcze powinno się w tym temacie ruszyć. Państwo, czyli my, dopłaca miliony do refundacji mm, płacimy za hospitalizacje dzeci, można przecież to zminimalizować.
    No i ogólnie zła jestem i musiałam to z siebie wyrzucić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Mamakasi, popieram Cie w 100 %.
    Jak masz jakiś pomysl,to pisz. Najlepiej,zeby to było profesjonalne pismo (prawnik najlepiej żeby napisał,wtedy można dzialac dalej)..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    To mm jest refundowane?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Czesc mm jest refundowana tzn.bebilon pepti,nutramigen i tym podobne. Refundacja opiewa na ok.90ml zl!!! rocznie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    90 mln?
    Czyli mleka dla dzieci o specjalnych potrzebach, na receptę itp.?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    tak na receptę.
    Tylko,ze duz czesctych dzieci wcale nie ma jakiś specjalnych potrzeb żywieniowych. Najlepiej matce zordynowac ,ze dziecko ma alergie na bialka mleka krowiego i kazac mu przejść na mm.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    taaaaaaaaaa dziecko ma kolki-bebilon pepti
    dziecko ma potówki-bebilon pepti
    dziecko nie przybiera na wadze zbyt szybko-bebilon pepti
    cudowny środek!
    jestem za!i chętnie apel podpiszę!
    O!
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Nie tylko takie na receptę, ale karmienie/dokarmianie w szpitalu jest darmowe przecież. Dla każdego dziecka i zawsze. A w poradni laktacyjnej wizyta za 150 zł i laktator jeden do wypożyczenia za własne pieniądze.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Popieram w 100% ! Tylko jak to napisać ? Ale fakt że to totalna porażka że lekarze nie są świadomi tego że who zaleca karmienie piersią minimum do 2rż. Szkoda słów :/
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja tez sie z tym spotykalam... JESZCZE pani karmi?

    W pon byliśmy u naszego pediatry i pierwszy raz mnie jakiś lekarz zaskoczył...
    wypisywal dla mnie antybiotyk i normalnie zapytał "karmi pani jeszcze"?

    dokładnie przykre jest to ze w naszym kraju kp jest postrzegane przez pryzmat akcji i jako cos dla eko maniaczek...
    a powinno byc normalne...

    jedyne co cieszy ze duzo przyszlych mam siedzi w sieci a tu jednak propaguje sie kp :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, błagam o pomoc!!! Brunon ma już 4 ząbki, wczoraj przebił się piąty a szósty już prześwituje. Niestety strasznie cierpią na tym moje brodawki :-( Coraz większy ból sprawia mi karmienie piersią. Czy są jakieś maści, kremy lub inne sposoby, które by mi pomogły jakoś wyleczyć brodawki? Pierwszy moment zassania sprawia mi taki ból, że gwiazdy widzę... Niby Brunon nie gryzie mnie, ale mam wrażenie, że masuje sobie obolałe dziąsełka. Kiedy ząbki nie wychodzą jest wszystko OK, ale teraz to potrwa, więc muszę się ratować.
    Bardzo Was proszę, pomóżcie.
    --
  1.  permalink
    musisz uważać, bo może ci bardzo podrażnić sutki, aż do krwi, może spróbuj z nakładką sylikonową, do czasu wygojenia ale przecież jak będzie nadal gryzł, to brodawki się nie zagoją....a może jakiś gryzak pomoże. Ja mam kupioną taka szczoteczkę do masowania dziąseł jak wychodzą ząbki. Co prawda moja ma 9,5 m-ca i żadnego ząbka a naturalnie nie karmie więc ciężko mi się wypowiedzieć...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Ma masę gryzaków i szczoteczkę również. Ładnie sobie nimi masuje dziąsła, ale w trakcie karmienia robi to samo, niestety :-( Nakładka będzie ostatecznością, bo Brunon jest totalnie bezsmoczkowy. Próbowałam go nauczyć, ale nic z tego.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Karolajnas, musisz go tego oduczyć. Próbuj, zabieraj pierś, krzycz ała, rozpłacz się. Karmienie z bólem to masakra.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Karolajnas, a próbowałaś takiej nakładki? Bo Ignaś też totalnie bezsmiczkowy ale kiedyś przy dużym bólu sutków zastosowałam je i sobie poradził. To chyba trochę inna zasada niż smoczek a pozwala na wygonenie.
    --
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Mnie też wkurza jak widzę zdziwienie u kobiet! że karmię jeszcze moją prawie
    roczną córeczkę;/ na szczęście pediatra ok:cool: ale sama w szoku jestem
    jakie zdziwienie wywołuje u innych mam mówiąc że karmię jeszcze:shocked:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Może faktycznie wypróbuję te osłonki ... Przeszło mi też przez myśl, że może to jakaś infekcja wywołana grzybami powoduje ten ból. Brodawki są takie zaróżowione ... Już sama nie wiem. Najgorsze, że dopiero w czwartek będę mogła odwiedzić poradnię laktacyjną, bo tam najpewniej otrzymałabym pomoc. Zastanawiam się czy mogłabym smarować brodawki Bepanthenem ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Karolajnas, jak zaróżowione,to prawdopodobnie grzybica. Samruj sobie clotrimazolem te brodawki w tych dłuższych przerwach miedzy karmieniami(trzeba zmyc przed karmieniem),zadbaj o witaminy na codzien,szczwgolnie wit.c. małemu tez możesz podawac cebion np.

    Treść doklejona: 10.10.14 20:49
    Od kilku dni zajmowałam się mama 2 tygodniowego chłopczyka tzn.wsparciem jej. Jest to moja kolezanka. Nabawila się zapalenia,zrobilo się kilka guzow w piersiach. Zalawtilam jej wizyte u Naszej(mojej i mamykasi :wink:) doradczyni. Dostala antybiotyk,codzien do niej jezdzilam,fajnie sobie radzila,dziecko pięknie ssalo. poszla do ginekologa po antybiotyk,wyszla z recepta na bromergon :sad:,bo pani doktor powiedziała,ze przy tym nie wlno karmic. Caly czas goraczkowala i po 3 dniach trzeba było zmienić antybiotyk,bo tworzyly się caly czas zapalenia. poszla do ogolnego i dostala amoksiklav tez pani doktor powiedziała,ze przy tak silnym leku nie wolno karmic :shocked: (a tolek powszechnie stosowany u kobiet kp),uwierzyla lekarce,zaczela brac bromergon i podala butelke... I co z tego,ze ja się dwoilam i troilam (jak tylko dzwonila jechałam,po to,zeby pocieszyć,ze tak się zdarza,ze to minie),pani Malgosia wciskala ja miedzy pacjentow,zeby jej pomoc.... a wystarczylo jedno slowo lekarza (nota bene tego,ktory powiedział,ze chyba zwariowałam,ze karmie ponad 2 letnie dziecko:wink:) i poddala się,wolala podac mm.
    Cholernie to przykre :cry:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Monteniu, dziękuję Ci bardzo !!! Strasznie na Ciebie liczyłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Monteniu strasznie to przykre co napisałaś ale spójrz tylko na mnie, ja nadal karmię piersią i śmiem twierdzić, że to dzięki TOBIE :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Monteniu ja myślę że w kimś musi być silne przekonanie że chce karmić piersią i że potrafi wykarmić, jeśli tego nie będzie to ty możesz stawać na rzęsach. Ja pamiętam z pierwszym dzieckiem nie miałam żadnego wsparcia, nie znałam tego forum, nie było doradcy w moim mieście, o zgrozo stolica województwa, ciągle słyszałam słowa mojej teściowej i ciotki, że moja córka wisi na piersi bo mam do d..py mleko, że jest głodna i że powinnam dokarmić, ile razy ryczałam to tylko ja wiem. Tylko jedna jedyna osoba, znajoma mojej mamy powiedziała że muszę się przemęczyć pierwsze 3 -ce a potem dostosujemy się z dzieckiem do siebie i będzie pięknie, tzn nie będę leżeć z cycem na wierzchu 24/7 i tak się stało, jak Ninka skończyła 3 m-ce moja laktacja się uregulowała, zgrałyśmy się i już było pięknie aż do roku gdy przestałam ją karmić.
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Mój maluch tez ćwiczy dziąsełka na sutkach. Ja smaruje purelanem z medeli. Jest niezawodny. Też mam zaróżowione sutki ale to od tego gryzienia a nie żadnej grzybicy. Zreszta zerknij do buźki malucha, czy ma jakieś naloty na języku, plesniawki itd
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Itlina, nie zawsze muszą być widoczne pleśniawki u dziecka przy grzybicy mamy.
    Monyeniu, tak jak kachaw pisze, niestety to zależy głownie od mamy karmiącej. Przykre że tak łatwo się poddała bo lekarze naprawdę niewiele wiedzą o kp. Ja jestem szczęśliwa że nie natrafiłam na osoby które by mi wmawiały że to że mały wisi non stop na cycu to oznacza jakiś problem. Wielu dziewczynom tu bardzo pomagasz i to się liczy :-*
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Monteniu, to przykre i zapewne frustrujące. Niestety nie wszystkim można pomóc mimo Twoich najszczerszych chęci.
    Trzeba też zrozumieć tą mamę i pewnie wiele innych. Karmienie piersią choć reklamowane jako naturalne moim zdaniem nie jest dla mięczaków:wink:
    Pamiętam jak dziś stałam o 5 rano pod prysznicem polewając bolącą, twardą pierś z zastojem i ryczałam po co mi to było. A bardzo chciałam karmić.
    A bólu przy zapaleniu piersi nawet nie chcę sobie wyobrażać . Łatwo można się złamać, a skoro mm jest wszędzie i jest PRAWIE jak mleko mamy ....
    Mama po porodzie, ból, zmęczenie, hormony i do tego durny lekarz, który nic nie wie o karmieniu piersią i niweczy wasze starania.
    Myślę że coś jest nie tak z naszym systemem zdrowia w tej dziedzinie.
    Zawziełam się i postanowiłam działać. Na razie nie zdradzam szczegółów bo nie wiem co z tego wyjdzie i czy nie rozbiję się ze swoimi pomyslami o urzędniczy mur.
    Projekt roboczo ma nazwę "Biała krew". Jak się trochę zorganizuje zapewne poproszę nieraz o pomysły i Waszą pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Mamakasi zaintrygowałaś mnie więc ściskam ogroooomneeeee kciuki!
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Uś, dzięki.
    Zapomniałam , że będę potrzebować krótkich historii nt karmienia piersią, przebojów, złych, dobrych, szczęśliwe zakończonych i porażek też, z naciskiem na :podawanie mm w szpitalu (w tym bez zgody), podejścia lekarzy, nie tylko pediatrów, nacisków na zakończenie kp.i podanie mm. Wszystko, ale wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Nie musicie podawać personaliow, wystarczy np mama hani itp i nazwa województwa.
    Mail biala.krew@wp.pl.
    Będę wdzięczna za każdą historię.
    Nacisk będę kładła na prawną stronę : braki w wykształceniu medycznym, złe diagnozy, podejście do pacjenta.

    No i zmusiłam się do Facebook a, którego tak nie lubię:wink:
    Strona Biała krew. Na razie w oplakanym stanie ale to dopiero początki więc wybaczcie.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    mamakasi - masz mojego like'a ;) Postaram się w wolnej chwili napisać parę słów od siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    mamakasi: będę potrzebować krótkich historii nt karmienia piersią

    mamakasi, jak krótkie mają być te historie? :-) pytam poważnie, bo chętnie podzielę się swoją historią, ale mam tendencje do "rozgadywania się", a nie wiem do jakich celów to potrzebujesz i w jakiej formie.... :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.