Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheiro, rozumiem Twoje obawy. I rozumiem, że anemia byłaby łatwa do oswojenia. A jak to wygląda na siatce centylowej?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    brombap: A jak to wygląda na siatce centylowej?

    No właśnie... Kolejna rzecz, która też zapala mi czerwoną lampkę.
    Ula po skończonym miesiącu była leciutko ponad 75centylem. Teraz jest w połowie drogi między 25 a 10...:cry:
    I wiem,że są inne siatki dla dzieci KP, ale nie zmienia to faktu,że średnie dzienne przyrosty odbiegają od minimum założonego dla dzieci KP.
    --
  1.  permalink
    Jah, dałas małej wszystko co najlepsze. Jeżeli przejdziecie teraz na mieszankę to przecież nic strasznego! Nie obwiniaj się i nie zamartwiaj. Zróbcie małej wszystkie badania ( moze usg brzuszka?) i jezeli będą ok to po prostu kup dobre mleko i tyle. Lada moment będziecie rozszerzać dietę, cycki i tak powoli by szły w odstawkę. Głowa do góry !
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jahe,pojdz na spotkanie z pania doktor. Tu trzeba szukac przyczyn czemu mala nie przybiera. To nie wina Twojego mleka i karmienia piersią.
    Wlasnie,a na siatkach jak wygląda?
    Moja corka np.nie potroila wagi urodzeniowej. jutro sprawdze wagi ,jak przybierala,ale majac rok wazyla ok.8kg(waga urodzeniowa 2880g),teraz wazy ok.12.5-12kg a ma 3.5 roku.
    A robiliście badanie moczu/kalu? Bo do października przybierala normalnie tak?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Kurczę mam nadzieję, że wizyta coś wyjaśni.
    Nie zamartwiaj się na zapas. Może jakieś dodatkowe badania?

    Treść doklejona: 18.11.14 22:17
    Właśnie, może to ukryty ZuM? BO wtedy chyba też się nie przybiera... Moja Marta miała zupełnie bezobjawowo - bez gorączki id.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jahe, mam nadzieje, ze u Was skoncY sie jak u nas. Moj starszak chyba jeszcze gorzej przybieral. Wlasnie w okolicy 4-5 miesiaca spadl mi nawet z 3 centyla, no widac bylo po nim, ze taki wychudzony, zadnej faldki, zadnego podwojenia wagi. Za namowa pediatry dalej kp plus na wieczor dawalam mu kaszke i w cuagu dnia zupke. Stopniowo wskoczyl nawet na 50 centyl, a teraz ma 100cm, wazy 14 kg i but 26:wink: w takiej sytuacji - trzymam kciuki by trzeba bylo ja tylko podkarmic, a moze speobuj z tym olejem co montenia pisala...mize bardziej tluste mleko bedzie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    To raczej nie jest kwestia mleka Szczypto. raczej cos się zadziało typu zap.ukladu moczowego /pasożyty? (starszy brat w przedszkolu tak?). Trzeba szukac,bo przejście na mm to nie rozwiązanie tego problemu.
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheira, chodzilam do Raczek-Pakuly z synem,pomogla mi przestawic go z butelki na piers. Bardzo polecam,slucha uwaznie,ma duze doswiadczenie i wiedze i na mnie dzialala bardzo uspokajająco:)
    Wspolczuje stresu,wiem doskonale jak to jest jak dziecko slabo przybiera...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014 zmieniony
     permalink
    JAhe, najłatwiej zbadać mocz - zdążysz już przed wizytą u lekarza- zrób ogólne badanie i już coś ewentualnie wykluczysz...
    a u dziewczynki w pieluszce o ZUM nietrudno
    --
  2.  permalink
    Monte, dlatego napisałam zeby zrobic najpierw badania
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheiro a jak często Ula się karmi, jak długo itd, czy widzisz, że jest najedzona? Macie jakieś problemy z samym karmieniem/ssaniem?
    Co Ci doradczyni poradziła?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Zobacz np. tu:
    http://zum.org.pl/objawy-zakae-ukadu-moczowego/
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheira, z tego co widzę córka była około 85 centyla a jest koło 50 centyla (siatki WHO). Tragedii nie ma ale sprawdzić trzeba. Doradczyni na pewno Ci pomoże.
    Twoje mleko jest najlepsze, nie możesz w to wątpić.
    Najważniejsze żeby córeczka była zdrowa, a nie przybierała wg jakiś tam tabelek. Robi siusiu i kupkę ile trzeba, jest aktywna, płacze ? Karmisz piersią 8-10 razy na dobę ? W tym ze dwa razy w nocy ? Mała ssie długo, aktywnie ? Może nie jest tak źle jak Ci się zdaje.

    Kasia zawsze przybierała poniżej normy , ja się zamartwiałam, drugi raz już bym tego błędu nie popełniła.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    mamakasi: Najważniejsze żeby córeczka była zdrowa, a nie przybierała wg jakiś tam tabelek.


    Też mi się tak zdaje.
    A ostatnio na zdjęciach w galerii dzieciaków widziałam Ulę i wyglądała jak zupełnie zdrowy i zadowolony z życia niemowlak.
    I w życiu bym nie powiedziała, że waży ponad 6 kg :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: Lada moment będziecie rozszerzać dietę, cycki i tak powoli by szły w odstawkę.

    Właśnie dla mnie to, że lada moment rozszerzenie diety byłoby argumentem by jednak powalczyć o KP.
    Nawet jeśli będzie to oznaczało czasowe ściąganie laktatorem i dokarmianie.
    Poza tym faktycznie, jak Frances pisze, można u Uli pomyśleć, oczywiście wraz z doradczynią nad rozszerzeniem diety, np podawniem swojego mleka zagęszczonego kaszką.

    Oczywiście najpierw wykluczenie przyczyn zdrowotnych.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny, dziękuje za odzew :whorship:

    Ula z miesiąca na miesiąc przybiera coraz słabiej. Ale te dwa ostatnie pomiary spędzają mi sen z powiek.
    Ona w żaden sposób nie wyglada na głodne dziecko- jest radosna, żywotna, swietnie sie rozwija motorycznie, nie jest ospala.

    Dobre pytanie o te częstotliwość karmienia(nie liczę na co dzien). W nocy je zazwyczaj 3 razy. A w dzien...srednio co 2 godziny. Czas spędzony przy piersi jest zależny od tego, czy je przed spaniem- wtedy potrafi i z pol godziny ssac aktywnie. W innych przypadkach rożnie bywa, ale średni czas to 5-6minut. Nie ma mowy o przedłużeniu tego czasu. Jak puści piers, to nie ma mocnych na przekonanie jej, ze fajnie by było jeszcze possac. Zazwyczaj takie próby kończą sie histeria.
    W każdym razie nie karmie jej z zegarkiem w ręku, co 3 godziny itd.

    Pojadę jutro z moczem do badania. Rozumiem, ze ogole badanie moczu wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Ogólne już coś powie - leukocyty itd. Ja zawsze robiłam z posiewem, ale na to trzeba czekać. Pamiętaj, by Małą dobrze wymyć przed pobraniem, najlepiej nie do woreczka tylko wprost do pojemniczka.
    Będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Aaaa i co ważne. Ula po pierwszym miesiącu miała anemię i była suplementowana żelazem.
    Wczorajsze wyniki morfologii pokazują, ze chyba pożegnaliśmy niedokrwistość.

    Ula "na żywo" tez nie sprawia wrażenia niedozywionej.
    Wiecie... Ja nie dążę do tego, by mieć dziecko-Buddę. Jednak zwyczajnie martwię sie, bo 9gram dziennie to jednak za mało, nawet jak na dziecko KP.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    A może to chwilowy taki przyrost mniejszy ?
    Pamiętam, że mi Ninka też w jednym miesiącu 300 gr przybrała [wychodziło 10 gr dziennie] i mnie pocieszałyście, że spoko, że przybiera się skokowo [ Ty mi polecałaś odpuszczenie ważenia :smile: ] i faktycznie w kolejnym miesiącu było dużo lepiej.
    Może się ostatnio rusza więcej ? Obraca ?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    No to wyglądałoby na to, że nawet sporo się karmi.
    A doradczyni sprawdzała czy Mała ssie efektywnie? Jak często słyszysz połykanie?
    U mnie to był pierwszy objaw problemów, że Mała ssała ssała, a połykanie słyszałam dosyć rzadko. Później doszło nerwowe zachowanie przy piersi po kilku minutach. Doszedł kryzys laktacyjny 3 miesiąca i również mieliśmy słabsze przyrosty przez kilka tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jahiera, ja wiem, ze to się łatwo nam mówi, ale mi sie wydaje, że ten przyrost nie jest zły..
    Adaś na początku super przybierał, potem co raz słabiej, teraz generalnie ma 14 miesięcy i przy urodzeniowej 3200g teraz waży z 9kg..
    Ubranka nosi z hm 68 nawet jeszcze, a wiekszosc 74..
    Ale po prostru jest mniejszy taki :P Ale nie że chudy, bo sadełko ma :P
    Ja bym zaufała też matczynej intuicji. Porobiła badania, co by się uspokoić i karmiła dalej :) Ewentualnie właśnie dodała jakąś kaszę do mleka czy coś :)
    __
    Ja za to mam przeciwny problem.. tzn. problem w sumie sama z sobą..
    Nie wiem co robić.. Adaś w dalszym ciągu zamęcza mnie przy tym cycku..
    W ciągu dnia wiecznie by go chciał, jak już dostanie na noc, to po ok. godzinie się budzi i nie przejdzie, ze pójdzie spać, musi znów być grany cyc..
    W weekend to takie cyrki odstawiał, budził się co chwile, dosłownie darł, piszczał.. Moja mama go brała, nie czuł mnie - minuta i spał..
    na prawdę czułam się zaszczuta przez własne dziecko.. że ono nic nie widzi we mnie tylko tego cycka..
    Nie chce mu zabierać czegoś ważnego, ale nie chcę też żeby moja frustracja całą sytuacja odbijała się na nim, bo co raz częściej się łapię, ze podniosę głos jak cyrlkuje przy cycku czy po raz enty wykręca mi sutek czy szczypie...
    I nie wiem teraz, czy się jakoś przetrzymać i pokarmić go jeszcze do lutego, bo do wtedy bym chciała...
    Czy jednak go odstawić...
    Ale mam tez w zwiazku z tym wiele dylematów..
    Bo nie chciałabym mu dawać teraz butelki, ani mm...
    Mam jakieś uprzedzenie i tyle..
    Ehh.. no strasznie podle sie czuje, jak jakaś gorsza matka, że miałabym mu coś zabierać, dla niego bardzo ważnego, ale nie wiem czy zaraz nie będzie jeszcze gorzej.
    :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Asia a Adaś nie zachowywał się tak przy piersi ostatnio z powodu choroby?

    Mnie się wydaje, że to chwilowe. Milka też miała takie momenty ale przychodziły one coraz rzadziej, aż w końcu karmiła się już rzadziej niż te 7-8 razy na dobę.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Asiu, gdyby to był jednorazowy słabszy przyrost, to tez zrzucilabym na to skokowe przybieranie. Ale taki zeskok na siatce centylowej powoduje u mnie zapalenie czerwonej lampki alarmowej.

    Mangaa, no wlasnie słyszę to przelykanie i stękanie przy piersi. Są chwile, ze ona sobie ciumka dla ciumkania, ale tego czasu nie liczę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Manga no właśnie chyba nie.. Bo kiedy miał gorączkę to zazwyczaj się przytuł i spał.. Nawet brał i pił wodę z bidonku i dalej sie wtulał i spał..
    A dziś już gorączki dzięki Bogu nie ma i znów skakanie po mnie, cyrki i tylko mama, mama dać, dać...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheira: dyby to był jednorazowy słabszy przyrost, to tez zrzucilabym na to skokowe przybieranie


    Aha czyli to nie jednorazowe hmmmm...
    No to warto jednak sprawdzić, faktycznie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Ale słyszysz tak co 1-2 pociągnięć piersi czy rzadziej?

    U nas było co 3-4 pociągnięcia i rzadziej i to już było słabo. Sprawdź to sobie co ile pociągnięć przełyka to też może być jakaś informacja dla doradczyni.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Jaheiro, uważam, że lepiej sprawdzić niż zlekceważyć. Ula jest rzeczywiście jeszcze maleńka, myślę, że ruchowo też jeszcze tak nie zaawansowana, by dużo spalać. Z pewnością okaże się, że to nic poważnego - ale lekarka, która jeszcze do tego jest doradcą, na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 18th 2014
     permalink
    Asia może ma taką fazę. Milka też tak miała właśnie. Fazowała i czasami co chwilę pokazywała na podusię i płakała, że chce, a dopiero co cyca schowałam. Też już miałam dosyć momentami. Ale wydaje mi się że chwilowe.
    _Asiula: Czy jednak go odstawić...
    Ale mam tez w zwiazku z tym wiele dylematów..

    Wiesz, jak go teraz odstawisz przy tej fazie to może to dosyć ciężko znieść.
    Ja bym jednak starała się odwracać jego uwagę i odstawiać stopniowo - jeśli koło lutego chcesz całkowicie zakończyć KP.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Jahe, a jak z oddawaniem moczu i stolca? ile razy robi kupke? ile pieluch moczy? Pozapisuj sobie te informacje i pokaz dr Pakule.
    wez wyniki krwi i moczu jesli juz bedziesz miala. Mala przybiera,mniej niz powinna,ale wazne ze przybiera. a zelazo dostaje caly czas?
    Tez mysle,ze warto sprawdzic,ale nie panikuj za mocno. Czasem tak jest,moja corka tez miala slabe przyrosty,ale przybierala. nie zxatrzymala sie w miejscu( a to byloby niepojace,ale tez nie jakies tragiczne,bo czasem zatrzymanie wagi wlasnie o jakiejs infekcji swiadczy badz nietolerancji itp.
    Spokojnie idz do dr Pakuły,zobaczymy co powie.
    •  
      CommentAuthorAgulkaQlka
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny. Moze i ja sprobuje zasięgnąć Waszej rady. Jesli moge.
    Moja malutka ma 2 miesiace i 2 tygodnie dokładnie dzisiaj. Na szczepieniu 24.10 miała 7 tydzien i ważyła 4415g, teraz w piatek 17.11 poszłam z nią na kontrole bo ja i maz chorowaliśmy na wirusowe zapalenie gardeł a mała była niespokojna dosc (w srode i czwartek) i pomyśleliśmy ze moze niech lekarz cos powie na to. Zważyły ja i okazało sie ze ma 4785g (10tydzien). Dodam ze mała nie spi w dzien. Jesli wsumie w dzien pośpi godzine to jest max. Za to w nocy spi od 21/22 do 4/5 rano. I ta niespokojnosc spowodowana była po prostu tym ze była mega zmęczona a nie chciała za Chiny ludowe zasnąć...
    Pediatra powiedziała ze mam ja dokarmiać mlekiem bebilon comfort (bo miała "chwilowe" problemy z kolkami to dlatego to mleko). Ale mam zapas porobiony w zamrażalniku i daje jej swoje mleko. Mała nie zawsz chce dodatkowe mleko. Nie wiem ile leci mi z cycków. Czasem lubi siedziec przy cycu 15 minut a czasem 40...a ostatnio siedziała 20 minut i wypiła dodatkowo 90ml z butli mojego mleka.
    Tyle tylko ze wyczytałam w necie ze dzieci moga przybierać od 120-225g na tydzien do 4mż. Nasza przybrała 123 g na tydzien. Czy faktycznie jest czym sie przejmować? Czy trzeba schizowac z tym dokarmianiem? Położna na pierwszych wizytach po porodzie powiedziała ze pediatrzy lubią robic z dzieci ludziki sumo.
    Idziemy w piatek na kontrole wagi i zastanawiam sie jak z tymi lekarzami gadać zeby ich nie zabić :P
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Jaheira, rozumiem, że mała spokojna, aktywna, nie płacze za bardzo? A jak ze snem? Dobrze śpi? Moja w tym wieku ssała tylko na śpiąco. Przed spaniem, w trakcie i jak się przebudziła. Może włącz dodatkowe karmienie gdzieś po drodze? Uda się? Jak masz czas, ochotę, to możesz ściągnąć trochę mleka i podać strzykawką, kubeczkiem po karmieniu. Jestem zdania, że jak dziecko marnie przybiera, to nie trzeba się bać dokarmiania, ale raczej zrobić to rozsądnie i bez smoczka. Myślę, że jak sprawdzisz wszystko i wyjdzie, że zdrowa, można Ulę troszkę podtuczyć :wink: u nas w trzecim miesiącu mała przybrała tylko 200 g przez dwa tygodnie i w ten sposób dokarmiałam.
    Asiulko, a co w tym złego, że podniesiesz głos na Adasia, jak Cię boli? Dla mnie to nic strasznego, nawet jak się dzieć popłacze ze strachu. No, musi się nauczyć, że piersi są do ssania, a nie do wyciągania w kosmos. A jakby Ci inne dziecko okładał, to też byś zareagowała gwałtowniej :wink: tu bym działała aż do skutku, bo skoro to nie mieści się w Twoim pojęciu karmienia, to trzeba to zmienić i koniec kropka. A z tym, że jesteś fatalną matką, to Ci powiem tylko tyle: każda z nas tu obecnych jest fantastyczna i niepowtarzalna i nasze dzieci mają ogromne szczęście, że nas mają :peace:
    Agulko, przede wszystkim, wyliczyłaś, że mała przybiera 123g tygodniowo. Super. Jak chcesz, to dokarmiaj, ale nie z butelki, a najlepiej po prostu włącz jakieś karmienie nocne, jak Ci się uda oczywiście. Zluzuj i spokojnie patrz, czego potrzeba małej (a sądzę, że większej ilości snu, a nie mleka). Może postaraj się częściej ją kłaść? Wycisz otoczenie, ponoś na rękach, weź w chustę, albo na spacerze w wózku by Ci zasnęła? Wcześniej trzeba jej pomóc zasnąć, skoro sama nie potrafi.
    --
    •  
      CommentAuthorAgulkaQlka
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Ona nie ma problemu czy je z cycka czy z butelki. Ja jestem osoba ktora nie karmi w miejscach publicznych i karmie przez kapturki. Klade ja bardzo czesto i zasłaniam w domu zasłony rolety a ta jak pośpi z 15 minut to jest luksus...
    W wózku spała ale teraz juz nie chce spac tylko patrzy sobie na mnie :) od dzisiaj w chuscie nosic zaczęłam i ja usypiać w ten sposob. Zobaczymy.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Matko jakaś plaga z tym małym przybieraniem.....moja Koza przez 3 tygodnie nic .....:cry::cry: Pediatra już mi nakręcała faz teraz siedzę i się martwię....badanie moczu zrobię w pt jeśli gorączka spadnie bo mamy podejrzenie 3dniówki...eeee...
    Kurde też walcząca byłam zawsze o kp a moje dziecko nie jest najlepszym przykładem, że to mleko mamy jest najlepsze...oczywiście wiem, że jest ale czemu tak jest, że dzieci na mleku mamy nie przybierają a na mm (obce gatunkowo) zaczynają koksować? :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Bananowiec ale na przybieranie Twojej Kozy to już chyba KP ma najmniejszy wpływ... Przecież dieta już dawno rozszerzona. Poszukałabym innej przyczyny niż Twoje mleko. :wink:
    Może po prostu za mało posiłków?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Mangaa oczywiście masz rację ale jednak w tym wieku mleko to nadal podstawa diety...:wink::wink: Za mało raczej nie, zwykle ładnie zjada i potem ciężko jej coś "podać" prócz piersi..a i to tylko na popitkę bo widać, że ma już pod korek..:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny, kp jest najlepsze. Na pewno. Czasem pojawiaja się kłopoty i trzeba fachowej pomocy, by je pokonać, wyjaśnić przyczyny. Gdyby małe przyrosty były argumentem przeciw kp, mój Mikołaj powinien być na mm :P Kompetencja doradcy, moja gotowość podjęcia wysiłku i jest cycozwis pierwszej klasy :)
    Cierpliwości i spokoju Wam życzę.

    Teraz sobie przypominam, że Miko też miał komplet badań w chwili, gdy waga nie chciała drgnac.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Bananowiec a ile posiłków pozamlecznych zjada Twoja Córka?
    Ma wprowadzony jakiś nabiał?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Bananowiec a może po prostu takie dziecko będziesz miała ? Drobne i niewielkie :wink:
    Nasza Nina na piersi przybierała średnio [tylko w pierwszym miesiącu przywaliła 1 kg] a po przejściu na MM nic się w tej kwestii nie zmieniło i w sumie do dzisiaj tak sobie przybiera mimo, że już trzylatka przecież i je normalnie.
    Jest niska [91 cm], mała i drobna ot co.
    MM absolutnie nie jest gwarancją na lepsze przybieranie. Ani wprowadzenie innych posiłków również nie.
    Jeśli dziecko jest zdrowe, pogodne i się normalnie rozwija to luz.
    Wiem, łatwo mi się mówi a sama się stresowałam podobnie jak Wy.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Mangaa kaszka, zupka, 2 danie to stale punkty+ w między czasie owoc, chrupki kukurydziane jeśli ma apetyt i of kors cyc kiedy chce....Nabiał jeszcze nie,...z krowim musimy ostrożnie, podobnie z żółtkiem bo na to 'niby" alergia jakaś wyszła...

    Teo prawdopodobnie tak właśnie będzie, mój mąż taki drobny mocno jest i zawsze najchudszy w klasie był...mam wrażenie, że Olka z metabolizmem wdała się w niego...Ja to wiem, ale wiesz jak idziesz do pediatry i ta już widzi wszystkie choroby świata to maszyna się nakręca i matka zaczyna świrować...

    Do tej pory tak było, że pomiędzy ważeniami czasem (nie zawsze) na siatce prawie płaska linia szła...i właśnie po owej siatce widać,że Koza rośnie raczej skokowo..
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    No to nie ma się czym przejmować. :D
    Ale na pewno Twoje mleko nie jest tu winowajcą. :P

    Ja w ogóle zarzuciłam ważenie Małej jakoś po rozszerzeniu diety. I w sumie dobrze mi z tym. Tzn ona przypadek odmienny więc pewnie było mi łatwiej niż mamom kruszynek. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    bananowiec: Ja to wiem, ale wiesz jak idziesz do pediatry i ta już widzi wszystkie choroby świata to maszyna się nakręca i matka zaczyna świrować...


    Dlatego my w pewnym momencie chodzić przestaliśmy........ :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Cudne .... aż mi tęskno do takiego małego ssaka ...
    http://www.latinospost.com/articles/38392/20140823/hungry-newborn-baby-sucks-babys-cheek.htm
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Jaheiro, jak tam? Jesteś spokojniejsza przed jutrzejszą wizytą?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Napisałam długiego posta, ale niestety nie dane mi było go opublikować...

    Dziewczyny, jeszcze raz dziękuję za odzew.
    Powtórzę się, nie zależy mi na tym,żeby Ula osiągałą jakieś spektakularne wyniki wagowe. Sądzę jednak,że każda osoba na moim miejscu, widząc taki wynik na siatce, byłaby zaniepokojona.


    Ula nie sprawia wrażenia chorej. Świetnie rozwija się motorycznie, sporo rzeczy potrafiła wcześniej niż pokazują tabelki. W ciągu dnia jest roześmiana, bawi się, obserwuje otoczenie- no normalne dziecko.
    Jeśli chodzi o siusiu i kupki- pieluchy zużywa aż miło.
    Zrobiłam jej dziś badanie moczu- wyniki w normie.

    Jeśli chodzi o jutrzejszą wizytę. Z jednej strony bardzo się stresuję. Z drugiej mam nadzieję,że pani doktor mnie uspokoi.

    Macierzyństwo jest piękne, ale kurcze jakie trudne przy okazji...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Te siatki sa dla dzieci karmionych mm! Jahe podeślij mi maila na priv lub szeptem,przesle Ci siatki dla dzieci kp wg who.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Monteniu wiem,że te siatki są dla dzieci MM. Mam też te dla dzieci KP.
    Nie zmienia to jednak faktu,że na obu siatkach Ula ma tendencję spadkową. No i nawet jeśli porównać średni dzienny przyrost Uli z tym, o czym pisze Nehring-Gugulska, to nie jest dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Jutro wizyta? Ciekawe co powie lekarka. A mocz zrobiliście?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Wyniki moczu w normie.
    Też jestem ciekawa jutrzejszej wizyty.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    A na tej siatce dla dzieci KP spadła o DWA centyle ?
    Bo ponoć wtedy można się niepokoić, jeśli spadek jest o dwa centyle lub więcej.
    Dwa centyle w sensie dwie te wartości kolejne.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 19th 2014
     permalink
    Teo, nawet o 2,5 centyla. Stad moj niepokój.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.