Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Aleś się nacierpiała, Biedactwo! Idę masować cyce.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    asiula jesteś wspaniała, podziwiam cię i będzie dobrze :thumbup:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Asiula najwazniejsze, ze teraz juz bedzie coraz lepiej i w koncu zajmiesz sie rozpieszczaniem swojego skarbusia:bigsmile: Trzymaj sie cieplo, jestes super dzielna kobita :thumbup::winkkiss:
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    JA RODZILAM W KILINICE ,gdzie kazali przystawiac do cyca od razu i dobrze,ale dzidzius cierpial strasznie ,bo przeciez pokarmu nie ma sie od razu.NA 3 DOBE mojej malej odbilo sie krwia,co mnie przestraszylo niemalo, zrobili jej sonde do zoladka i co sie okazalo ze to krew z brodawek poranionych a do tego dostala goraczki z placzu.Skonczylo sie na butelce. Ja teraz podgajam cyce i karmie 20 min jednym cycem a potem 20 drugim.BOLI Ale wytrzymam.Jak mala jest glodna ,dorabiam mleko.Jak tylko pokarm w cycu sie unormuje ,odstawie butle.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    Jak się czuje bambina?
    -- [/url]
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    ja tez mialam ten problem popekanego cyca plakalam i dalej ja karmilam wszyscy mowili ze mam 2 dni odpoczac ale ja bylam uparta teraz jest lepiej mam nadzieje ze jeszcze dlugo bede sie tym cieszyla pozdrawiam wszystkie mamy..
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    Jestem nowa na forum i mam nadzieje ze znajde tutaj przychylne mi osoby
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    DZIekuje ,bambina juz czuje sie ok,wystarczylo ze sie najadla.Cale szczescie ,ze ciagnie wszystko ,mleko w proszku,mleko odciagniete i cyca tez doi i to najchetniej ,ale jestem ostrozna bo najpierw chce podgoic sutki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Ewaroby jak idzie karmienie? z tym odstawianiem butli jak pokarm sie unormuje to nie do konca jest tak. jesli bedzie butla to pokarm nie ma szans na unormowanie sie bo organizm produkuje tyle na ile jest zapotrzebowanie malej. jesli dajesz jej butle to o tyle mniej potrzebuje z cyca no i kolo sie zamyka! doradca laktacyjny dziewczynom w szpitalu doradzala zeby zrobic sobie z dzieckiem lozkowy dzien - lezec z maluchem non stop w lozku z piersia na wierzchu tak zeby dziecko awet co pol godizny moglo possac. pobudza wtedy proces laktacji wiec mysle ze warto. w chwilach kryzysowych takie lezakowanie woda i karmi ida u nas w ruch i zawsze to dziala
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    ania m staram sie,mam odciagacz wypozycony elektryczny ,wiec tak tez pobudzam laktacje,i mala tez przystawiam do cyca bardzo czesto,teraz wisi naprawym cycu a ja pisze lewa reka w lòzku bo mam laptopa,karmienie jest ok,trzeba tylko miec cierpliwosc...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    ewa cierpliowść trzeba mieć tylko na początku, potem wszystko się normuje i nie karmi się ani tak często ani tak długo - potem to sama przyjemność :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Jemma a jak tam walka z gryzieniem i ciaganiem? u nas szczekoscisk calkowicie pokonany :D
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    AniuM jak dalas sobie rade z tym ciaganiem bo moja mala tak zaciaga mi piers ze az mam ponadrywane brodawki i w ten sposob zle nan sie karmi bo sprawia mi to ogromny bol:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Aniu jeszcze się zdarza ale rzadko
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    moja tesciowa mòwi ,ze przesadzam z tym trzymaniem na cycu,ze rozpieszczam ,ale moja dzidzia uwielbia cyca ,je ,purknie sobie ,beknie kupke zrobi i tak na okraglo...no ale butelke musze dac raz dziennie,bo widze ze glodna ,pokarmu coraz wiecej mam...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Mama_dusi - musisz konsekwentnie zabierac piers po kazdym takim zacisnieciu dziasel... mala sie nauczy ze tak nie mozna i przestanie trenowac zacisk :)
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    poklucilam sie z mezem,bo on jak dzidzia placze to od razu ,chce zebym dorobila mleka ,bo glodna...poplakac tez musi nie'? dorobilam mleka ,i teraz dzidzia zrobila az 3 kupki ,chyba jej zaszkodzilo,lepiej cycem karmic przynajmniej pewne ze jej nie zaszkodzi...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    noworodki często płaczą :wink:
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    moj robaczek caly dzien tez placze i nie mam pojecia dlaczego a jak wasze niunie??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    to normalne ze maluchy czesto placza - w ten sposob komunikuja sie przeciez ze swiatem. moze plakac z wielu powodow poza glodem. U nas akurat placzliwosc byla mala a nawet bardzo mala... podstawowym pyt. neonatolog jak maly byl przeziebionym bylo jaki to placz, czy taki na zasadzie zalenia sie czy krzyk - czasami dziecko moze miec zapalenie ucha i stad wlasnie marudnosc i krzyk tyle ze temu towarzyszy przerywane jedzenie z butli/piersi i niespokojnosc
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    dzieki Aniu bez ciebie to forum nie bylo by takie same
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    No uspilam bimbe i juz pisze. A wiec bylam u naetologa,i bimba przybiera na wadze ,butelke mam dac tylko na wieczòr,tak jak to robilam,bo pokarmu jescze malo ,ale jest coraz wiecej.W MOIM PRZYPADKU TO DOKARMIANIE SIE przydalo,bo podgoilam sutki.Venere caly czas wisi na cycu.Moj maz bardzo pomaga sprzata ,wiesza pranie ,robi zakupy,ale nie pozwala plakac còrci i to mnie wkurza ,wiec dobrze ze od jutra idzie do pracy.POZDROWIONKA:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Ewaroby mam nadzieje ze niedlugo bedziesz mogla schowac butle gleboko :)
    zauwazylas zaleznosc miedzy iloscia pokarmu a jedzeniem cieplego? zupa dziala cuda, zreszta herbata czy kawa inka tez :)
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ZROBILAM POMIDOROWA ZUPE ZE SWIERZYCH POMIDORòW......
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    dziewczyny pomozcie co mam zrobic by bylo troche wiecej mleka karmie mala juz 3 miesiace ale chce dluzej tyle tylko ze pokarmu mam mniej juz od tygodna w sumie narazie mala sie najada ale za chwile moze juz miec malo > slyszalam ze sa jakies granulki moze wiecie cos na ten temat jakie to sa i jak sie nazywaja:cry::cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Mama dusi nazwe granulek podalam na 1 stronie tego tematu nazywaja sie Riccinus Communis 5ch (zadna inna dawka bo bedzie dzialala na zahamowanie laktacji) przyjmuje sie je 3 razy dziennie po 5 granulek a pozniej juz na podtrzymanie raz dziennie 5granulek

    poza tym pij conajmniej 3l plynow dziennie, bardzo dobrze wplywa cieple wiec mozesz ipc nawet ciepla wode, jedz zupy i koniecznie zapomnij o ograniczaniu porcji jedzenia. no i KARMI (klasyczne) wplywa na rozzserzenie kanalikow mlecznych a co wazne - przystawiaj mala jak najczesciej do piersi bo nic tak nie pobudzi laktacji jak maly ssacz
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    przystawiam ja bardzo czesto na kazde zawolanie a karmi tez popijam tyle tylko ze nie umie pic tyle plynow moze dzienniewypijam ok 1'5 litra
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    no to moim zdaniem wypijasz za malo. ja samej mineralnej 2 butelki po 1.5l wypijam plus kawe inke ze 2 razy i jakis sok jeszcze plus zupe. ogolnie przez pare dni liczylam to wychodzilo mi ze pijam ponad 4l dziennie i na ilosc mleka nie narzekam :D
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    chyba bede musiala zaczac pic wiecej a moze tylko panikuje bo skoro mala przesypia 3 do 4 godzin to moze nie jest tak zle aw dzien moze wiecej potrzebuje byc przy piersi
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    a te granulki mozna tak kupic w aptece czy na recepte ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Mamo Dusi granulki do kupienia w aptece, jakby nie mieli to ci sprowadza.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Akcja Dziennika:
    UWAGA MAMY KARMIĄCE POSZUKIWANE
    Nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów po ciąży? Czujesz się nieatrakcyjna? Martwisz się, że już nigdy nie wbijesz się w spodnie nr 38, które nosiłaś przed ciążą? Spokojnie! Dla chcącego nic trudnego. Pod okiem naszych specjalistów dowiesz się, jak zrzucić zbędne kilogramy, nawet jeśli nadal karmisz piersią!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Amazonko swietny link :)
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    a moze byc piwo normalne typu bex... bo tu karmine nie ma..-.
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    bylam w aptece zamowilam te granulki mam nadzieje ze na jutro bedado odebrania .a sa jakies skutki uboczne tego leku? i jeszcze jedno czy to mleko bebiko omneo 1 jest dobre ?
    --
  1.  permalink
    mama dusi- a może Ci się tylko wydaje,że masz mniej pokarmu? Sama mówisz,że mala się najada... Ja ostatnio w akcie desperacji tez kupilam mieszankę,zeby dać Hani na noc- ale zrezygnowałam. MOże te 3 miesiące to jakiś skok rozwojowy....
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    oby tak bylo bo jestem natym punkcie przewrazliwiona narazie mieszanki nie bede jej podawala tylko cyca ale te granulki bede brala zobaczymy jaki efekt
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Mama dusi nie stresuj się za bardzo bo to również ma ogromny wpływ na laktację - mocno zaciskam kciuki, abyś karmieniem piersi cieszyła się jak najdłużej :wink:
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Izuniu dziekuje bardzo za te kciuki . Dzis moja niunia spala tylko poltorej godziny jest marudna a ja padam ze zmeczenia:sad:
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    witam wszystkich ja znow mam pytanie pewnie macie juz mnie dosc ale ja nie mam kogo spytac klaudusia wisi przy cycu tylko po 10 min czy to oby nie za malo > od dzis zaczynam brac granulki mam nadzieje ze pomoga:tongue::tongue:
    --
  2.  permalink
    Mamo Dusi- skoro ssie po 10 min to napewno nie mozna nazwac tego wiszeniem:bigsmile: Nie ma sztywnych reguł przez ile czasu ma jeść- widac tyle potzrebuje i wg mnie jest to wystarczający czas.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    Mamo_Dusi - spokojnie w 10min sie najada. Ja mierzylam Krzysiowi czas przez 3 dni pewnego razu no i jego jedzenie bylo od 3 do 7 minut jedynie na noc 10 bo wtedy sie usypia ;)
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    to dobrze bo juz sie martwilam czy oby sie najada
    --
    • CommentAuthorkaskaa
    • CommentTimeNov 9th 2007 zmieniony
     permalink
    BAN za reklamę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    kaskaa wiesz reklama dzwignia handlu ale jak chcesz sie reklamowac to wykup baner reklamowy :devil:
  3.  permalink
    a co jest jak po porodzie kobieta nie ma pokarmu.i przystawiaja jej no i nie ma trudno.To wtedy przynosza dziecku butelke?po jakim czasie?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    U nas w szpitalu wogóle nie było takiej opcji: nie było pokarmu więc trzeba było non stop przystawiać dziecko do piersi. Myslę, że podaliby butelkę dopiero na prośbę matki.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Ciacho u nas w szpitalu jest takie coś że jak bobo mocno płacze i nic nie pomaga cycuch dają butlę. Ale u nas jest syf w szpitalu - sorki że tak piszę ale na około 30 łóżek mam po porodzie z Bobasami koło siebie są 2 położne :devil: i tak naprawdę mama ląduje na sali sama z Bobo a położna na chwilę przed obchodem wpada i pyta co słychać
    --
  4.  permalink
    acha dzieki za odpowiedzi bo tak sie zastanawiam wlasnie co bedzie jak mi nie poleci nic...chociaz teraz mi juz wylatuja kropelki i nie wiem nawet kiedy ale kto to wie co bedzie po porodzie.a czy wasze dzieci od razu wiedziały"do czego to jest" jak je przystawiłyscie?


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Ciacho jesli po wielu probach pod okiem doradcy laktacyjnego kobieta nie nakarmi i dziecko ciagle placze to wtedy podaja odrobine mieszanki strzykawka. U nas nie ma mowy o butelce nawet na prosbe matki. podobnie w tym szpitalu w ktorym rodzilam w warszawie.

    a no i nie zakladaj od razu czarnych scenariuszy :) bedziesz miala pokarm siara juz jest wiec po prsotu uwierz.... karmienie w duuuuzej mierze (jesli nie calkowicie) zalezy od psychiki
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.