Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 5th 2008
     permalink
    z zasadnoscia wprowadzania nabialu (a tym samym i jogurtow) juz po 6 miesiacu bym polemizowala.
    moim zdaniem wystarczy ok 10 miesiaca wtedy ryzyko alergii maleje no a jesli dziecko miewa alergie na inne niekoniecznie nabialowe produkty to warto poczekac z podaniem jogurtow i serkow az skonczy rok
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2008
     permalink
    z nwoych doswiadczen smakowych - poziomki sa bleee ale duszona cukinia i fasolka szparagowa znikaja z talerza w mig.

    a propos cukinii - czy ktoras zna jakeis przepisy jak ja inaczej dziecku podac niz duszona? plackow a la ziemniaczanych robila nie bede bo nie daje Krzysiowi smazonego ale z checia jakas zupe krem bym zrobila
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 6th 2008
     permalink
    Ja cukinię dawałam Cyrylowi jak mu jeszcze miksowałam jedzenie - gotowałam na parze. Ostatnio pokroiłam w kostkę i ugotowałam z marchewką, fasolką i brokułem. I z mięskiem. Mnie nie smakowało w ogóle, ale Syn wciągał aż miło.

    O, a ja mam pytanie o bakłażana. W jakiej formie można dziecku dać? Bo ja chodzę koło tego w sklepie, a boję się dotknąć, bo nie wiem, co można z tego zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    ja nie wiem jak z dzieckiem ale znajomi jadaja z grilla i faszerowane - mi baklazany nie smakuja, tak jak patisony ale wiele osob sie nimi zajada
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008 zmieniony
     permalink
    NR ja szukam takiej zupy cukiniowej zeby i nam smakowala wiec przypuszczam ze krem bedzie odpowiedni

    a szukajac cukieniowych przepisow znalazlam chyba dosc cenne info Cukinia jest cennym warzywem bogatym w wapń, fosfor, żelazo, magnez, witaminę B1, B2, PP i C. Wpływa dodatnio na procesy trawienia, odkwasza organizm.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Dzisiaj końcu Natalka ma pozwolenie na zupke. Ostatnie 3 tygodnie była na samym mleku b pepti. Wczoraj jej ugotowałam najprostrzą z marchewką, ziemniakiem i indykiem. Ciekawe czy zje. Znacie jeszcze jakieś inne łatwe nieuczulające zupki albo obiadki??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    100krociu przejrzyj temat - podawalam przepisy na rozne zupy i dania "poczatkowe"
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    a czy kapusta biala nie jest ciezko strawna dla malucha co skonczyl 9 miesiecy? za miesiac jade do PL i mama pewnie bedzie gotowac,wiec nie wiem czy VEVE moze podiadac..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Ewa ja dawalam Krzysiowi golabki jak mial cos ok 10miesiecy tyle ze kapuche rozdrabnialam. jadl tez kapusniak (z kiszonej domowej) i bardzo mu smakowal a za sokiem z kiszonej kapuchy sie po prostu caly trząsł :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Dziewczyny jakie serki dajecie?
    Bo ja mam problem z nabialem ... Tola za nic nie chce mleka modyfikowanego ani kaszek co robić help!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Magg ja daje taki co mozna kupic w kaufie albo plusie, taki homo no.brzoskwinia.Danone Mata uczula.
    --
  1.  permalink
    magg-ja daję zwykły serek waniliowy Rolmlecz- o taki:
    http://www.rolmlecz.com.pl/?content=4_17

    Hani bardzo smakuje
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    No wiem jaki to , dzięki :) a jakie mleko dajesz Hani bo chcę powoli odstawiać cyca i szczerze nie mam pojęcia jak sie za to zabrać :cry:
    --
  2.  permalink
    Hania od czasów odstawienia cyckowego je nan activ- teraz już 3.Lubi je i chyba jej służy. Może spróbuj od jakiejś kaszki mleczno-ryżowej z dodatkiem owoców? One są słodkie, więc zazwyczaj dzieciaki chetnie je jedzą. Z nabiału młoda jeszcze je czasem serek capri i ser zółty. Na zółty moze jeszcze trochę za wczesnie- ale nic jej nie jest i uwielbia, więc daję :)
    A czemu chcesz odstawiać Tosię? Wydawało mi się,że mówiłaś o 2-letnim karmieniu? Wracasz do pracy?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Magg u nas Krzysko zajada takie serki tyle ze waniliowe
    ds


    pare razy mialam Darek ale on mi nie smakowal wiec dziecku tez nie dam :P

    aha wprowadzanie nabialu zaczelam od niewielkiej ilosci actimela a teraz wlasnie dostaje ten homoniewiadomo i ten capri, sera zoltego nie lubi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Magg a co do mleka to metoda prob i bledow szukalismy mleka dla Krzysia. po wszystkich bylo pawiowanie i jedynie ENFAMIL wypije bez oporow jak mnie nie ma wieczorem(ale max 140ml)
  3.  permalink
    [quote=aga1976
    "pozostawiam wybór mamom"- pani ekspert ;)





    Tak pozostawiam wybór ponieważ nie moim zamiarem jest narzucanie a jedynie zwrócenie uwagi na to ze jest taki nowy Misiowy Jogurcik który warto włączyc do codziennego menu naszym smykom zwlaszcza ze dzieci bardzo lubią zmieniać smaki ;-)

    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Beato - kolezance Adze chodzilo raczej o to ze nie pisze sie MAMĄ tylko mamom
  4.  permalink
    Beatko- ja nie o tym.
    Napisałaś "pozostawiam wybór mamą". Pozwoliłam sobie tylko napisać ,że rzeczowniki w liczbie mnogiej w celowniku( komu? czemu?) brzmią " mamom, dzieciom, dziewczynom" a nie "mamą, dziecią, dziewczyną"
    Bez urazy- mam nadzieję.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Nie Aga ja planowalam ją karmić do roku może 1,5 ale tak po wakacjach chce już skończyć więc szukam czegoś zastępczego... kaszka mleczno - ryżowa z truskawkami ble...
    szukam dalej....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Magg u nas sprawdzily sie tylko 2 kasze - sinlac i truskawkowo jogurtowa (mleczno ryzowa) z humany. po kazdej innej byl paw.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    No u nas pawia nie ma ale po prostu pluje i nie chce
    --
  5.  permalink
    [quote=aga1976][/quote]
    Beato - kolezance Adze chodzilo raczej o to ze nie pisze sie MAMĄ tylko mamom
    --


    Oczywiscie wszystko jasne, mala pomyłka ale juz poprawiona.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Dziewczyny, jak robiłam wczoraj wieczorem zupkę z ziemniakiem marchewką i indykiem, to moge dac ja jeszcze jutro Natalce? Przechowywałam w lodówce.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    ja zawsze podawalam tego dnia co gotowalam i nastepnego ale wiem ze niektore dziewczyny podaja i przez 3dni z rzedu
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Ja na początku tak robiłam, jak wyszło więcej niż na dwa dni (ten i następny), to zamrażałam, a teraz wydłużyłam o jeden dzień. Chyba, że są oznaki zepsucia, nawet pozorne, jak to mówi mój mąż. Wtedy on dojada ;)
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    to byłoby po 40 h.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    no to jesli to jest kwestia 40-48godzin to mysle ze spokojnie mozesz dac.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    ok, dam
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    Powiedzcie mi, czy też wekujecie słoiczki z jedzeniem? Myślę co zrobić w wakacjami. Na miejscu raczej nie będę gotowała, zamrożone odpada. Wytrzyma jedzenie 3 tyg zagotowane bez lodówki?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    nie wekowalam sloiczkow. chyba biorac pod uwage upaly zdecydowalabym sie na kupowanie na biezaco gerbera czy hippa bo nie wiadomo jak to domowe zawekowanie sie uda.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008 zmieniony
     permalink
    tylko na razie lekarka kazala nam gotowac, zeby uwazac na to co je Natalka. Trudno znalezc gotowe dania, bez składników uczulających :(
    W większości jest mleko, masło, seler czy pomidor. Takich bezpiecznych to mam risotto z marchewka i indykiem z hippa, ale na 3 tyg musze poszukac roznych rodzai. Narazie Natalka musi się troszkę podregenerować.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008 zmieniony
     permalink
    czy pietruszka uczula??? A kukurydza i groszek zielony?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    100 krociu cytujac za jedna z 'ulubionyhc' stron

    Produkty bezpieczne (produkty nieuczulające) - jakie pokarmy do nich zaliczamy?
    Wg. statystyki prowadzonej przez alergologów, do grupy: bezpieczne pokarmy nieuczulające (pokarmy niealergizujące) zalicza się przede wszystkim - jabłka, porzeczki, dynia, jagody. Wszystkie te owoce doskonale nadają się na soki, czy przeciery. Z warzyw zwykle bezpieczna jest marchew, zarówno w postaci soku (np. marchwiowo- jabłkowego), jak i przecieru. Nie wywołują zwykle także: ziemniak, burak, cebula, kalarepa, kalafior, zielony groszek.

    Jakie produkty powodują najczęściej alergie u niemowląt?
    Do owoców alergizujących należą: pomarańcze, cytryny, mandarynki, grejpfruty, banany, truskawki, poziomki, maliny, zaś z warzyw - pomidory, selery, pietruszka. Tych owoców i warzyw należy unikać przynajmniej do końca 1 roku życia.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    na stronir hippa sa dania dla alergikow i zadne nie ma groszku, inne danie proste: marchew, ziemniaki, indyk i groszek juz nie ma szymbolu A
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    100krociu niestety ci nie pomoge, Krzysko jedynie na jablko zle reaguje wiec tego unikalismy chociaz w zupach bobovity widzialam w skladzie sok jablkowy
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    Ja juz sie boje eksperymentowac, bo nie wiem do konca, czy klopoty natalki byly z alergii, czy z bakrerii/wirusow. Narazie musi troszke odpoczac i zaczac przybierac na wadze.

    Znalazlam takie jedzenia, ktore by jej smakowaly:

    GERBER
    Smakowite jarzynki z cielęciną PO 5 MIESIĄCU:
    marchew, woda (użyta do przyrządzenia), pietruszka, cielęcina (8%), ziemniaki, skrobia kukurydziana, olej rzepakowy niskoerukowy (jarzyny ogółem 68%)

    ZUPKA – Zupka jarzynowa z królikiem PO 6 MIESIĄCU:
    marchew, woda (użyta do przyrządzenia), pietruszka, mięso z królika (8%), ziemniaki, sok z białych winogron, skrobia kukurydziana, olej rzepakowy niskoerukowy, koperek (jarzyny ogółem 64,7%)

    DANIE – Bukiet jarzyn z cielęciną i kluseczkami PO 9 MIESIĄCU
    marchew, woda (użyta do przyrządzenia), pietruszka, kukurydza, cielęcina (8%), ziemniaki, makaron (2%), skrobia kukurydziana, olej rzepakowy niskoerukowy (warzywa ogółem 62%)

    DANIE – Jarzynki z delikatnym schabem i kluseczkami PO 9 MIESIĄCU
    woda (użyta do przyrządzenia), marchew, pietruszka, zielony groszek, schab (8%), ziemniaki, skrobia kukurydziana, olej rzepakowy niskoerukowy, makaron (1,5%) (warzywa ogółem 57%)

    MenuSmakosza
    DANIE – Schab z warzywami i suszonymi śliwkami PO 8 MIESIĄCU
    marchew (46,5%), woda (użyta do przyrządzenia), schab (10%), ziemniaki (10%), skrobia kukurydziana, olej rzepakowy niskoerukowy, śliwki suszone (0,6%)

    DANIE – Jagnięcinka w kremie marchwiowo-dyniowym PO 9 MIESIĄCU
    marchew (33%), woda (użyta do przyrządzenia), pietruszka, jagnięcina (10%), ziemniaki (8%), kukurydza, dynia (5%), groszek zielony, skrobia kukurydziana.
    --------------------------------------------------------------------
    HIPP - nie uczulajace:
    Puree jarzynowe z indykiem - po 5m
    Warzywa* 50,6% (ziemniaki* 26,6%, kukurydza* 24%), woda, mięso z indyka* 8,4%, olej kukurydziany, sól jodowana.

    Dynia z indykiem - po 5m
    Warzywa* 75% (dynia* 60%, ziemniaki*), woda, mięso z indyka* 8%, olej kukurydziany.

    Krem z marchwi i ryżu z cielęciną -5m
    Marchew* 40%, gotowany ryż* 29,6%, woda, mięso cielęce* 8,2%, olej kukurydziany, sól jodowana.

    Marchewka z dynią i cielęciną -7m
    Warzywa* 60% (marchew* 37%, ziemniaki* 15%, dynia* 8%), woda, gotowany ryż*, mięso cielęce* 8%, olej kukurydziany, sól jodowana

    Młode jarzynki z cielęciną - 7m
    Woda, warzywa* 31% (marchew* 22%, kalafior* 9%) gotowany ryż* 18,7%, mięso cielęce* 8,5%, olej kukurydziany, sól jodowana.

    Risotto z marchewką i indykiem 7m
    Woda, gotowany ryż 23,8%, marchew 15%, mięso z indyka* 8,4%, olej kukurydziany, sól jodowana.

    Zupka marchwiowa z ryżem - 4m:
    Warzywa* 48% (marchew* 40%, ziemniaki*), woda, sok winogronowy*, gotowany ryż* 10%, olej kukurydziany.


    Tylko, że gerber ma ta nieszczesna pietrusze wiec zostaje tylko ten hipp i z gerbera schab z suszonymi sliwkami
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    100krociu u znajomych coreczka ma uczulenie na dynie i ponoc to ostatnio zdarza sie dosc czesto tak jak i uczulenie na jablko :confused:
    mam nadziejeze uda wam sie znalezc niealergizujace dania,


    ps. a czy Mala w ogole bedzie chciala jest sloiczkowe jedzenie jesli dostanie je po tym ktore ty gotujesz? u nas odkad Krzys zaczal dostawac domowe drugie dania odpadly wsyzstkie sloikowe
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    nie mam pojecia, mam nadzieje, ze tak bo inaczej bedzie ciezko
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    no to moze sprobuj przed wyjazdem zeby sie w razie czego zabezpieczyla
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    ok
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    a mnie te dania sloikowe ,nie przekonuja,nie wiem czemu,chociaz pediatra miesko polecala...
  6.  permalink
    A jak czesto podajecie mięsko ? Co robicie kiedy wasze dziecko odwrac glówke i pluje ???
    Ja juz nie wiem jak mam temu zardzic.je duzo produktów mlecznych ale miesa wcale.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    moja pediatra powiedziala 5 razy mieso 2 rybe ,ale ja daje 3 razy mieso 2 rybe i same warzywa 2 razy,i fasole to zamiast miesa...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    moja VEVE pluje jak nie jest glodna,natomiast jak jest glodna ,to wcina...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    jak pluje,to jej nie zmuszam...
  7.  permalink
    no i nadszedl moment ze i ja musze na tym watku zawitac...Miniczek lada dzien skonczy 6 miesiecy i rozpoczniemy wprowadzanie pokarmow stalych...chcialabym zaczac od kleiku ryzowego....karmie piersia...czy kleik moge przyzadzic na mleku modyfikowanym??? mam przyslala mi z polski bebiko omneo 2... co o tym sadzicie??? od razu mowie ze odciaganie w ogole mi nie wychodzi...wiec przygotowanie kleiku na moim mleku chyba odpada...a poza tym czyalam ze ponoc podgrzewajac wlasne mleko traci ono czesc skladnikow odzwyczych...licze na wasza pomoc i czekam na wszystkie rady...":)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Patrcyja ja nie wprowadzilam do Krzysiowej diety w ogole kleiku ryzowego, nie widzialam takiej potrzeby. zreszta z tego co wiem rozszerzanie diety zaczyna sie od warzyw a pozniej taki kleik dosypuje sie ewentualnie do zupek.
    po co mu podawac mleko modyfikowane jak masz swojego pod dostatkiem, a i kleik mozna sobie odpuscic przeciez on super przybiera chlopa. a moze sprobuj po prostu z gotowana marchewka co?
  8.  permalink
    Aniu wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalam...szczerze mowiac nie mam pojecia od czego zaczac...:) znaczy sie teraz juz mam:)) zaczne od marchewki...:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    A ja dzisiaj chyba zrobię kaszę manną (mannę ? cholera nie wiem czy się to odmienia:shamed:) Jadła już zwykłe mleko - budyń i płatki kukurydziane, serki i sery - więc chyba bym mogła na zwykłym mleku z kartonu jej dać... Jadła raz na Nenie i smakowało jej
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.