Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Lady moze to przez katar? Krzys jak byl zaflukany tez kiepsko jadl... zreszta nawet dorosly nie ma apetytu jak jest przeziebiony
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Ania kataru nie miała a tak zaczęła jeść... wiem, że od pół miesiąca jej powinnam podnieść dawkę mleczka ale na razie tego nie robię!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    a i jeszcze cos mi sie przypomnialo - neonatolog mowila ze z mieska najlepiej podawac dziecku indyka. nawet jesli to jest skelpowy.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Indycze ogólnie jest bardziej zalecane od kurzego... a teraz jeszcze afera ponowna z kurczakami wrrr
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    No to bardzo blisko mnie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    wlasnie przegladalam oferte "sloiczkowa" roznych firm i tam gluten pojawia sie dopiero od 9 miesiaca... ejdnym slowem oferta rynkowa nie nadaza za medycznymi nowinkami :wink:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    ja dzisiaj z 30 min. stałam w sklepi i zastanawiałam się jakie jedzonko kupić niby dużo tych słoików a nie ma co wybrać.... w końcu kupiłam zupe krem jarzynowy HIPP bo mała już jadla marchewkę , dynię i ziemniak-całkiem dobra zjadła pół i drugą ze szpinakiem ciekawe jak ta będzie smakowała....
    Tosia też jakoś mniej ostatnio je ale u niej to może przez katar...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    a ja sie wkurzylam bo do najblizszego sklepu gdzie moge kupic sloikowe brokuly szpinak czy wlasnie dynie mam prawie 3km...poza tym nigdzie w poblizu nie maja HIPPa :devil: no coz przyjdzie mi sie na spacer smignac. oby tylko nie padalo
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    czytam z ciekawoscia ,bo juz sie nie moge doczekac kiedy dzidzia bedzie jesc cos poza moim cycem,zaczne juz po 4 miechu,moja to glodomor ...
  1.  permalink
    Zawsze mnie to zastanawiało, czemu mamy tak nie moga się doczekac tego podawania jedzenia ,innego niz mleko...
    Kozera- to ile waży ten Twój głodomor?:wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    ja jednak dopoki beda skladniki bede gotowala sama... poraza mnie cena sloiczkow - w najtanszym sklepie w okolicy 80g marchewki skoztuje 1,79 a sloiczki zupkowe sa po 2.79, deserki 2.49 dania sporo powyzej 3.50zl. na dobra sprawe na same jedzenie trzeba by liczyc ok 6zl dziennie. :devil:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Tosia na szczęście zjada tylko pół słoika na razie a jabłko daje jej surowe więc mnie to kosztuje tylko 1.5. Swoją mam tylko marchewkę a z tego co czytałam to te pierwsze zupki lepiej dawac kupne bo warzywa są badane a te z bazarku to nie wiadomo skąd....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Magg ja mam dzialkowe :)
    po dzisiejszej rozmowie z neonatolog odnosnie miesiwa dodawanego do mies bede gotowala sama dopoki starczy zapasow, wkladke miesna dopiero za miesiac mam wprowadzic i wtedy bede kupowala indyka i tez sama robila, co jakis czas kupie gotowy sloiczek z kurczakiem tylko. z owocami mam zerowy wybor bo wlasnych nie posiadam a na same jablka ktore moglabym dostac od znajomych Krzys zle reaguje. a co do pol sloika to w sumie Tosia zjada niewiele ale to juz pewnie niedlugo. Ja mam dawac Krzysiowi tyle na ile bedzie mial ochote :)
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    no właśnie ona na razie na tyle ma tylko ochotę więc nie zmuszam...
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    aga ona wazy normalnie ,ale na cycu wisi non stop i trawi tez szybko,wiec w kolo cyc ,kupa...moze jak zacznie jesc cos innego,to mi oszedzi cycuchy...ja tez bede gotowac,sloiki to w ostatecznosci i na wypady...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    a Ja dzisiaj gotowałam Julci zupkę na mięsku z indyczka z marchewką i niestety mała nie chciała jeść za to pies jakby mógł to by jej wyssał to co miała w buzi :))
    Skończyło się na marchewce z ziemniaczkami!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    Kozera "normalnie" to znaczy ile? moja "normalnie" waży mniej niż "normalnie" dzieci Forumkowe :)

    Dronko to tak jak dziś kot miał ochotę jeść na spółę z Weroniką :D Kilka razy ją spychałam z łóżka (kotę) a ta uparcie lazła mi do miski i do łyżeczki a na koniec do buzi małej wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    And hi hi hi na pocieszenie powiem, że mój Gadżet dopadł Julkę i oblizał to co jej wyciekło hi hi hi a ona miała nieziemski ubaw!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    dziewcyzny zastanawiam sie jak to jest z tym wpraowdzaniem np owocow. czemu jablko+gruszka w gerberze jest po 6miesiacu a w hipp juz po 4? baaa w hipp gruszka i brzoskwinia same sa po 4tym miesiacu a gerber ma to w ofercie po 6
    bobovita jbalko+brzoskwinia ma po 4, banany + gruszka po 6
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    Ania może zawartość jest inna tzn tu jest więcej jabłka a tu np gruszki i odwrotnie!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    Faktycznie ciekawe. Może jedne są juz na nowym schemacie a inne na starym?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    Aniu ja sama nad tym sie zastanawiam. Dawałam małej sok z malin jak zdechła mi lodówka rozmroził mi sie worek i wycisnęłam jej sok dolałam wody i baaardzo jej to smakowało. Szkoda ze nie mam więcej - mam słoiczki ale z cukrem :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    Lady w tych mieszanych to jeszcze rozumiem ale jak mzoe byc wiecej gruszki czy brzoskwini jesli sloiczek jest jednoskladnikowy? chyba sie kiedys zbiore i maila do hippa i gerbera z zapytaniem wysle :D
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    Ania porównaj jeszcze te słoiki co mają oprócz owoców
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    HIPP (po 4miesiacu)
    gruszki
    Składniki:gruszki, sok gruszkowy, grysik ryżowy, skrobia ryżowa, witamina C.

    jablka + gruszki
    jabłka, sok jabłkowy, gruszki, grysik ryżowy, skrobia ryżowa, węglan wapnia, witamina C.

    brzoskwinie
    brzoskwinie, woda, ubogi w kwasy koncentrat soku jabłkowego, grysik ryżowy, skrobia ryżowa, witamina C.

    GARBER
    jablka + gruszki (po 6m)
    jabłka (67%), gruszki (22,9%), sok gruszkowy (10%), witamina C.

    jablka+brzoskwienie
    jabłka (84,6%), brzoskwinie (15,4%), witamina C

    banany
    banany (84,6%), woda, kwas cytrynowy, witamina C

    (samej gruszki brak)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 11th 2007
     permalink
    czyli HIPP jest bogatszy skladnikowo - ma dodatkowo grysik i skrobie ryzowa... ciekawe czy to zmienia przyswajalnosc dla danego wieku czy jak
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 12th 2007
     permalink
    Aniu głupie pytanie ale nie wiem ... nie myślę już a może jeszcze - czy grysik ryżowy i skrobia ryżowa to gluten? mi się wydaje ze tak, czyli tym bardziej powinien być od 6... Ja zgłupiałam totalnie przy jedzonkach dla dzieci jak kupowałam szpinak i banana bo ta sama sytuacja - jedne od 4 drugie od 6.
    Osobiście mi bardziej smakują hippy bo mają smak a gerber jest bezpłciowy. Ale to mi - mała zjada wszystko i mały słoiczek jest dla niej za mały pomimo że wcześniej je cycucha.
    Dzisiaj może uda mi się kupić brokuły to zrobię jej z kurczakiem i ziemniakiem, a jak nie kupię to nie wiem jeszcze co dziecko zje :) Bardzo lubi banany ale cena mnie powala tym bardziej że nie mogę kupić tylko dla niej i muszę dla wszystkich dzieci kupować więc to przyjemność raz na tydzień. Zastanawiam się czy nie zetrzeć jej odrobiny gruszki do jabłka by zmienić smak, ale ciut się obawiam o brzuszek
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2007
     permalink
    ryż i kukurydza są bezglutenowe
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2007
     permalink
    gluten we wrzystkich sloiczkach pojawia sie dopiero od 9 miesiaca takze to nie to
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2007
     permalink
    przelazlam ponad 2 kilometry zeby kupic ten szpinak z hippa czy brokuly z gerbera... niestety zaden ze sklepow nie ma tego w asortymencie :( prosilam znajoma sklepowa zeby zrobila zamoenienie specjalne w hurtowni chociaz na brokuly Gerbera no i zobacyzmy....
    w Rossmanie wyjatkowo zadnej promocji nie bylo na sloiki ale i tak nakupilam tych z owocami bo juz po drodze bylo a troche zawsze taniej
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Moje chłopaki jadają tylko HIPP'a - mamy już szpinak za sobą, cielęcinkę i indyka - ostatnio zajadały się dynią z ziemniakami - dla mnie to śmierdzi bleee ... Uwielbiają deserki - jabłuszko, gruszka, brzoskwinia, jabłko+banan, same banany i marchewka+jabłko - wszystko wprowadzałam stopniowo i nie było żadnego uczulenia :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2007 zmieniony
     permalink
    No i oczywiście kaszki z NESTLE :shamed: [sypane]
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    AND PO miesiacu przytyla 700 g ,teraz mam wizyte 4 stycznia,wiec zobacze,còra ma dobra przemiane materi jak rodzice...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Kozera to przytyla w sumie niewiele jesli tylko te 700gram od urodzenia... wg naszej neonatolog maluchy w pierwszych 3 meisiacach zycia powinny tyc minimum 600 gram miesiecznie takze
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Izunia :thumbup: fajnie ze chlopcy tak dobrze reaguja na nowinki

    dzisiaj Krzys wtrabil 60ml zupy (marchew pietruszka ziemniak) a w ramach deseru dostal gruszke z HIPP. mialam skonczyc po 2 lyzeczkach ale tak pieknie jadl ze dalam mu wiecej... oby mu nie zaszkodzilo!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Ania trzymam kciuki aby ładnie się wszystko przyjęło - :clap: dla Krzysia !!

    A co do tych deserków to ja sama bym się nimi zajadała - szczególnie smakują i pachną mi banany z Hipp'a :tooth:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    No to Tosia zjada zaledwie 1/3 słoiczka i to też tak niezbyt chętnie... a z deserków to na razie tylko jablko skrobane :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Magg na Krzysiu sprawdzilam ze nie moze jesc przez 2godziny jak mu daje zupke. dzisiaj specjalnie wrzucilam to co gotowalam w sloiczek zeby zobaczyc ile zje...a ze wszamal pol sloiczka to szacuje ze to 60ml (sloik 125g) wczoraj zjadl polowe tego co dzisiaj a to dlatego ze cyckal godzine wczesniej a jak zobaczylam ze dzisiaj sie przez bluzke do mnie dobiera to od razu dalam mu zupe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Izunia no owoce pachna cudnie, sprobowalam tych gruszek williamsa i najchetniej bym sama je skonsumowala :rolling:

    Magg ja nie daje jabluszka bo Krzysia uczulilo i lekarka powiedziala zeby jeszcze ciut przeczekac i podawac pozniej tylko w polaczeniu z czyms a nie w czystej postaci
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Hehe Ania dokładnie :wink:

    Magg brawo dla TOSINDY - pomalutku polubi wszystkiego :bigsmile:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    ania ,mialam malo pokarmu w pierwszym miechu,teraz 4 stycznia bedziemy sie wazyc ,wiec sie zobaczy...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Jak działają poszczególne pokarmy na kupki - z książeczki Hippa (sorry za jakośc ale nie chce mi się tego przepisywać :wink:)

    OWOCE
    Image Hosted by ImageShack.us


    WARZYWA i ZUPKI
    Image Hosted by ImageShack.us


    OWOCE ZE ZBOŻAMII
    Image Hosted by ImageShack.us


    SOCZKI
    Image Hosted by ImageShack.us




    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Jemma a wiesz ze ja tez gdzies mam te ksiazeczki z HIPPa?? tylko teraz pytanie gdzie... dobrze ze to wrzucilas, przyda sie!!!



    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Mi własnie przyszły pocztą, zostały tylko książeczki bo koperta była otwarta :confused:



    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Tosinda zazwyczaj je po spaniu tak z godzinę więc raczej jest już wtedy głodn... no moze sie rozkręci :)



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    Jemma a mi nic nie przychodzi :( kolezanka mowila ze jej przyszla z hipp probka kremu i sloiczek jakiejs zupki + lyzeczka ale to w jakims kartoniku bylo



    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    ja też dostałam taką próbkę w kartoniku...



    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 13th 2007 zmieniony
     permalink
    u mniue zwykła koperta, kilka książeczek + próbka jakiejś herbatki, co jeszcze to wie tylko ten co mi tą kopertę przeszperał :devil:



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    najlepsza dzisiaj byla Gabrysia ktora mnie zapytala tak
    "Mamusiu skoro Krzys je juz zupki to moze w wigilie zje z nami barszczyku?" :tooth:



    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 13th 2007
     permalink
    teoretycznie takiego nieprzyprawionego by juz mógł :wink:



Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.