Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    może po prostu nie lubi i tyle zawsze resztę możesz sama zjeśc-ja tak robię :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    ooo nie szpinaku nie przelkne. juz samo karmienie to nie lada wyczyn :wink: smierdzi toto przeokrutnie :) dynia przy tym wg mnie aromat...

    a jesli idzie o sloiczki to Krzys nie chce jesc deserow jablka+owoce lesne i jablka+ czarne jagody, no i o ile na same jablko zle reaguje (czerwone placki na klatce piersiowej i policzkach) o tyle jablko z dzika roza jest ok.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    o ja nie próbowałam tych deserków owoce daje jej własne nie słoikowe...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Magg a kupujesz czy masz jakies "wiejskie"? ja z owocow to Krzysiowi daje banany (wczesniej parze) i mialam 3 gruszki od znajomej rodzicow... u nas sloiczek z deserem jest na 2dni. jak daje mu banana to wtedy nie daje juz sloiczka
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    a ja wlasnie porownalam 2 obiadki Gerber i Bobovita - cena praktycznie taka sama (Bobovita 4grosze u mnie tansza tylko) ale sklad odrobine rozny


    GERBER – Jarzynki z indykiem
    Składniki:
    marchew, woda (użyta do przyrządzenia), pietruszka, mięso z indyka (8%), jabłka, kukurydza, skrobia kukurydziana, masło (jarzyny ogółem 59%)

    BoboVita obiadek Warzywa z aromatycznym indykiem
    Skład: marchew 35%, woda, ziemniaki 16%, mięso z indyka (bez wywaru) 10%, groszek 3%, skrobia pszenna bezglutenowa, por 2%, olej sojowy.

    wzielam na sprobowanie bobovite bo od weekendu Krzys zaczyna wcinac miesko. w sobote kupie piers z indyka i juz sama zaczne do zupy dodawac
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    witam
    ostatnio kupowałam Matusiowi kaszke z nestle do picia i wiecie co odkryłam że na opakowaniu z kaszki pisze etap2 i od czy po (teraz nie pamiętam) 7 miesiąca, a na opakowaniu zbiorczym (gdzie jest kilka sztuk) pisze etap3 i po 10 miesiącu. Napisałam już do producenta co jest grane, bo różnica w podaniu wg mnie czegoś po 7 a po 10 miesiącu jest ogromna.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Myszorko czyzby zle zapakowali produkt? daj znac jak sie bedzie producent tlumaczyl..
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Zdaje się, że w tej po 10 miesiącu to już spora ilość glutenu może być! :shocked:
    Napisz co i jak odpowiedzieli - a może to nie te same kaszki (pojedyńcza i zbiorcza)???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Iwa pisalas gdzies ze Oliwka zajada skorke od chleba - nie probuje zjadac czesci wewnetrznej? pytam bo kuzynka dala Krzysiowi pietke ale on nie byl skorka zainteresowany tylko "miąższem"
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Weronika dostała już do rączki chlebek, ale za mocno się kruszył i bałam się, dałam jej biszkopta i wszamała aż miło. Tyle że ja mam niemieckie podłużne (znajoma przywozi je dla syna który jest bezglutenowcem a do tego cukrzykiem)
    Powoli zastanawiam sie nad zwykłymi biszkoptami.

    No i ciekawostka - obiadków gerbera czy bobovity Weronika nie chce jeść - pluje nimi, płacze i się pręży. Dostałam wczoraj niemieckie jedzonko Bebivita i zjadła cały z apetytem pomimo tego że był to duży słoik 190g. Wg mnie jest to "odpowiednik" naszej Bobowity
    http://www.rossmann.de/DesktopModules/WebShop/images/420/796446_1.jpg
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    wkleje wam dzis foto ze sklepowej półki, a czy dajecie już Żółtko?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja jeszcze nie.

    Mój M mnie uświadomił że jedynie przy Weronice tak "panikuję" z jedzeniem. Maluchy mając pół roku jadły z nami to co my, z tą różnicą że jak my mieliśmy smażone mięso dzieciakom gotowałam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Myszorko ja zoltko wprowadze Krzysiowi dopiero w lutym, jak skonczy 8 miesiecy. na razie od przyszlego tygodnia wprowadze mu do jedzenia indyka.

    ja mam z kolei takie pytanie - czy jesli gotujecie same zupy to dodajecie kasze manna lub kleik??
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    No więc tak - Oliwcia je skórki i miąż też tak przy okazji! :wink::bigsmile:
    Dałam jej ostatni biszkopta, takiego normalnego PETITKA i zjadła prawie całego, bo koncówki już nie mogła utrzymać więc jej zabrałam, a ona w płacz! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Co do żółtka, to byłam ostatnio u pediatry i od jutra zaczynamy połowę żółtaka do zupki 2 razy w tygodniu. Tylko powiedział, że lepiej by było gdyby nie dawać na twardo tylko np. jajeczniczkę i to z białkiem troszkę też! :bigsmile::wink:
    Tylko kazał troszkę z tym biszkoptem uważać, więc dałam jej jeszcze 2 razy z kiślem rano i tak będę dawać ze 2 razy w tygodniu - narazie!
    AniaM - moja mała to zjada wszystko co jej dasz - wszystko jej smakuje, nie mam możliwości, żeby coś było w raczce i nie zostało zjedzone!:bigsmile::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ja nie dodaję do zupki żadnych kleików, czy kaszek, żeby za bardzo nie tuczyć Oliwci,i tak dobrze wygląda!:wink:
    Pozatym jest najedzona zjada tak ok 100ml. Zagęszczam tylko mleczko na noc i to jedną łyżką kaszki ryżowej z bananami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Iwa a kisiel to robisz taki domowej roboty?? i rozumiem ze jajecznica na parze :wink:

    Krzys zupy zjada tez ok 100-130ml, nie lubi za to szpinaku ani deserow tych co pisalam wyzej z jagodami i owocami lesnymi.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jejku dziewczyny wy to macie fajny temat a ja to co musze czekac moja klaudia narazie cyc potem cyc i ciagle cyc :rolling: a z rzeczy do szamania to zjadla jak narazie kawalek oplatka na wigilie :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Jajecznica oczywiście na parze zrobię, chociaż mój nasz pediatra twierdzi że normalnie. :bigsmile: Nawet mówił że takie usmażone jajko zmiksować z zupką! Ma lata praktyki i wie co można, jak narazie to mu ufam, jest moim lekarzem od urodzenia , a teraz Oliwci.
    A kisiel już drugi miesiąc Oliwcia pije normalny z WINIARY - różne smaki, najczęściej taki do picia z butelki, a z biszkoptami to gęstrzy. Nie domowy , a jak to robicie? - tak z ciekawości pytam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamodusi a Ty wracasz do pracy czy zostajesz z Klaudia w domu? jesli w domu to do kiedy planujesz tylko na piersi mala utrzymac??
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Zostaje w domu a planuje cos wprowadzic jak dusia skonczy 5 miesiecy tylko nie wiem od czego zaczac od jabluszka czy marchewki
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja robilam przy Gabrysi z przepisu z babycook
    10g maki ziemniaczanej
    200ml wody
    20g cukru
    100g owocow

    owoce rozgniesc, wrzucic do gotujacej sie wody z dodatkiem cukru. po kilku minutach przetrzec przez sitko. make ziemniaczana rozprowadzica w nieiwelkiej ilosci wody. wlewac powolutku caly czas mieszajac. zagotowac i gotowe...

    Krzysiowi jeszcze nie robilam
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dziewczyny a od czego najlepiej zaczac posilki
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamodusi ja podalam Krzysiowi odrobine jablka ale mial uczulenie nawet po odrobinie. powazniejsze posilki zaczelismy od marchewki...

    jesli zostajesz w domu to ja bym spokojnie poczekala az Dusia skonczy 6miesiecy i dopiero wprowadzac cos zaczela. Ladnie rosnie i duza z niej dziewczynka i skoro masz taka mozliwosc to powinnas karmic jak najdluzej :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamadusi od jabłka chyba
    AniaM:
    ja mam z kolei takie pytanie - czy jesli gotujecie same zupy to dodajecie kasze manna lub kleik??

    Aniu ja nie daje nic tylko gotuję w niewielkiej ilości wody że do miksowania nie ma jej prawie wcale
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    wg nowego kalendarza zywienia i zalecen pediatrow teraz zaczyna sie od warzyw zeby dziecko tak od razu nie poznawalo slodkiego smaku bo pozniej jesc zupek nie chce :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    tak tez myslalam o 6 miesiacach ale balam sie zapytac czy to nie za dlugo zeby nie wyjsc na kompletna idiotke ze nie chce dziecku dac jesc albo cos dzieki za swiadomosc w takim razie poczekamy :jumping::jumping:jupi jupi
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    No właśnie Mamodusi, jest tak jak pisze Ania ale jeżeli podasz pierwsze jabłuszko to też będzie ok (jest łatwo strawne i wczesniej to od niego sie zaczynało)

    I ja też bym czekała do końca 6 miesiaca, gdybym nie musiała wrócic do pracy ...:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    MamoDusi ja czekalam 6miesiecy takze nie bedziesz jedyna :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    super dziewczyny mam nadzieje ze nie wezmie mnie nikt za wyrodna matke :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mamodusi w nowym schemacie żywienia jest napisane, że MOŻNA wprowadzić zupkę w 5 czy 6 miesiącu, więc to nie przymus :wink: Tu decydują rodzice :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    odpowiedz z nestle w sprawie kaszki
    Szanowna Pani,
    dziekujemy za wiadomosc i zainteresowanie naszymi produktami.
    W odpowiedzi na Pani pytanie pragniemy poinformowac, ze zgodnie z nowymi zaleceniami dotyczacymi wprawadzania glutenu do diety dziecka, kaszki do picia z herbatnikami to produkt, ktory moze byc podawany po 7 miesiacu. Natomiast na rynku sa dostepne zarowno nowe jak i jeszcze stare opakowania z napisem po 10 miesiacu. Z tego wzgledu informacje na stronie internetowej nie zostaly jeszcze uaktualnione. Bardzo przepraszamy za zaistniala sytuacje.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    OOOOOOOOOOOO!! Faktycznie , zapomniałam o tym, gluten podajemy teraz wcześniej, właśnie dlatego moja Oliwcia dostała przykaz od pediatry jedzenia biszkoptów i chlebka w małych ilościach na początek!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja z glutenem to chyba sie jeszcze troche wstrzymam. mysle ze jak Krzys bedzie mial 9 miesiecy to zaczne podawac. podobnie jak bylo przy Gabrysi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    dalam Krzysiowi zupe z indykiem z bobovity bo do sklepu po piers dotre dopiero jutro - nie byl zachwycony, zjadl tylko pol sloika.. mam andzieje ze jak sama bede mu gotowala to bardziej mu podejda
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    a moja Oliwcia wczoraj ze smakiem zjadła rosołek z kaszką kukurydzianą z BOBOVITY, a dzisiaj potrawkę z indyka z pomidorami - była zachwycona, mlaskała i wyciągała rączki po jeszcze. Naprawdę Oliwcia jest złota do jedzenia.

    Niestety , dzisiaj nadal ciężko jej oddychać, mam wrażenie, że kataru jest mniej, ale jest gęsty i zalega jej w środku, częściej odkasłuje. :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Maksiu tez ma wciąż katar, do tego strasznie gęsty i nie da sie go odciągnąć
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma to mzoe lekarz mu powinien jakies krople na rozrzedzenie przepisac. katar zalegajacy moze prowadzic do zapalenia ucha czy zapalenia oskrzeli
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ma receptę na krople do nosa ale ich nie wykupiliśmy. Napiszę coś na mamuśkach, żeby wątku nie zasmiecać ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    dziewcyzny czy jak bede gotowala poledwiczke z indyka 20min to bedzie ok? zastanawiam sie czy je mixowac czy drobno posiekac wystarczy...
  1.  permalink
    To wszystko zalezy jak duży kawałek masz zamiar gotować. jeżeli taki ok 2-3 cm to wystarczy. Ja na pierwszy raz bym zmiksowała, zeby się nie pojawiły wymioty
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    wlasnie gotuje poledwiczke z indyka Krzysiowi na obiak... lekki szok przezylam jak mi mama powiedziala ile to u nas kosztuje - 23zl/kg :shocked: dobrze ze tego tak duzo nie trzeba bo bym z torbami poszla :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Krzys mnie rozbraja - kupna zupa z indykiem plul za to domowej roboty wrabal caly sloik 130g. w sumie jest mi to na reke bo moje gotowanie zawsze wychodzi taniej niz kupienie sloiczkow :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    to chyba muszę zacząć gotować bo Tosia tymi kupnymi - już wszystkimi pluje na odległość ....
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Weronika zjadła dziś "prawie naszą zupę" wrzuciłam porcję rosołową warzywa mrożonkę ziemniaki i przed przyprawieniem odlałam jej do miseczki. Osobno porcję indyka jej ugotowałam i razem zmixowałam. Dawno tak pięknie nie jadła i smakowało jej to jak nie wiem co. Na kolację była flaszka ale i tak nie zasnęła, dopiero po 22 padła przy cycuchu
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    No ja mam dzisiaj debiut zupkowy aż jestem ciekawa :) a teściowa ma mi przywieść warzywka z działki !!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Magg daj znac jak Tosia zareagowala na domowe zupy.

    Krzys wciagnal dzisiaj kolejna porcje 130g zupy jarzynowej z indykiem w 5minut...pewnie gdybym miala i dala mu jeszcze to dalej by jadl :) porcjuje w sloiczki po deserach zeby widziec ile zjada ale za jakis czas chyba przerzuce sie na te po koncentracie pomidorowym 200gramowe :).

    kiedys pisalysmy tu o pasteryzowaniu zupek... ja wczoraj wyczytalam na jakims forum ze przelewa sie gorace do sloiczka zakreca i jeszcze 15min sie gotuje. dziewczyny z tamtego tematu robily tak zupy na caly tydzien. ja gotuje co drugi dzien.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ja przekładam do słoiczka po koncentracie ale z pokrywką nie z wypukłym wieczkiem, i chwilkę zagotowuje - czy to 15min nie wiem. Ogólnie gotuję jej 3 porcje - 1 na dziś + 2 lodówka
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    ja porcje ktora zostawiam na nastepny dzien po prostu studze i wkladam do lodowki
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    To tak jak ja AniuM, po prostu gotuję zupkę np. dziasiaj, studzę i wkładam do lodóweczki i będzie na poniedziałek i wtorek. Robię tak cały czas i wszystko jest ok!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    fajnie się macie, że Wasze pociechy jedza gotowane, Matuś by zjadł ale nasze, zresztą jak my coś jemy to on tak głośno mlaska, że mi go żal. Je słoiczkowe papu, i mu smakuje, ale musze znów coś spróbować mu ugotować.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.