Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Jemma ja uwazam ze super ze piszesz o tych sposobach - wiele dizewczyn z tego skorzystac moze!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Izunia - no to jest nas juz dwie. obie sie wahamy ... jak ta waga :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    And bo Weronika to prawdziwy aniołek - od urodzenia przesypia nocki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Hehehehe :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga ale o co chodzi - Hania nie może spać w nocy czy głodna ... Nie doczytałam :shamed:
  1.  permalink
    jemma- proszę- opowiedz mi krok po kroku jak uczylas Maksia, w jakim był wielu, ile to trwało itp
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Ok, na rozpakowanych
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2008 zmieniony
     permalink
    bym zapomniala... rozmawialam wczoraj z Zibi i mam pozwolenie na przekazanie pewnej informacji a wlasciwie ostrzezenia ktore ona dostala od kobiety z sanepidu - trzeba bardzo uwazac na te sloikowe zupy bo zdarza sie ze maluchy lapia salmonelle gdyz te zupki sa bez konserwantow - jesli dziecko nie zje calosci od razu nalezy reszte wyrzucic i nie trzymac otwartego sloiczka. poza tym trzeba uwazac na zupki z dodatkiem mleka bo firmy czesto dodaja je do zageszczenia takze warto jednak dokaldnie czytac etykietki
  2.  permalink
    Izunie- Hania zasypia i ok 1 budzi się, biorę ją do naszego łózka i spi z nami- podłaczona do mojego cycka. Musi mieć cyc w buzi bo jak jej wypadnie to zaraz jest krzyk :(
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Aga a dawałaś jej smoczek? bo może smok wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Domyślam się tylko, że to pewnie męczące ... Będzie dobrze Aga zobaczysz :wink:
  3.  permalink
    A no własnie ona w nocy za chinskiego boga nie chce smoczka- ona jest zainteresowana tylko moimi wymionami
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aniu ja kupuje w kaufie kaszke w słoiczku little bee, cena około 3,30więc jest dużo tansza od hippa. Matuś dostaje biszkopty i dobrze je toleruje. Co do spania to niestety też jest problem bo musi sie mnie trzymać za rękę.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Weronika z braku biszkoptów niemieckich dostała zwykłe. Nie te zwykłe najzwyklejsze, ale w Biedronce są takie podłużne po około 5zł. Te biszkopty nie kruszą sie tak jak zwykłe tylko rozpuszczają i ja je bardziej wolę od zwykłych. Cała trójka je jadła i nie miałam problemu z alergiami czy zachłyśnięciem się. No i jeszcze jeden plus - łatwiej je trzymać dziecku
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    And ja kupuje biszkopty LU z misiem na opakowaniu, a wczoraj kupiłam takie podłużne tylko bardzo się kruszą i na początku Matuś nie wiedział co z nim zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Moja Oliwcia też już je biszkopty PETITKI i wszystko jest ok. Daję jej samego żeby sobie chrupała i ssała, albo razem z kiślem - mięciuśkie!
    Jeżeli chodzi o spanie to współczuję - moja mała śpi sama w łóżeczku odkąd wróciliśmy ze szpitala. Przez pierwsze półtorej miesiąca budziła się 2 razy na jedzenie i kładłam ją do kosza wiklinowego w sypialni. A odkąd ma 1,5 miesiąca to przesypia całą noc bez jedzenia!
    Jak miała 2 miesiące z haczkiem to byliśmy z M na weselichu. Wykąpaliśmy małą i poszliśmy, a wróciliśmy nad ranem kiedy Oliwka się obudziła ok. 6! Nawet nie wiedziała, ąe została z nią babcia z dziadkiem, a rodzice szaleją!:bigsmile::wink:
    --
  4.  permalink
    Jak widac moje dziecko z tych mniej idealnych:confused:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aga mój Matuś budzi sie w nocy 3-4 razy i to jest ok, ale wstaje o 6 rano.W sobote i niedziele lepiej około 7-30 ale jak widzi że śpimy z M to nam oczy otwiera albo ciągnie za uszy i włosy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    u nas nie ma Kauflandu. co do biszkoptow to musze zobaczyc bo u mnie te podluzne to wlasnie masakrycznie sie krusza i nawet do ciasta ich nie uzywam... no nic kupie i moze w przyplywie natchnienia dam Krzysiowi - czasami on patrzy na nas takim wzrokiem jak jemy ze az mi go szkoda dlatego jakas przegryzka z ktora poradzi sobie sam by sie przydala
  5.  permalink
    Myszorko - budzi się i co? płacze, karmisz go, czy zasypia sam?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aga jak nie da sie pocyganic kołysaniem to do łóżka i karmienie, w miarę mozliwosci staram się go odkładac do łózeczka, ale czasem mi się zaśnie i wtedy śpi z nami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    dziewyczny ile zupy/dania na raz zjadaja wasze dzieci? ja do tej pory porcjowalam w sloiczki po deserach czyli po 130gram ale wczoraj gotujac wlalam jedna porcje w sloik po koncentracie pomidorowym takim 190g no i Krzys skonsumowal praktycznie wszytsko pozostawiajac moze lyzke stolowa... fakt mogl byc glodny bo bez cycka byl ok 2.5godz a jak na niego to duzo no i tak sie zastanawiam czy to nie zaduzy skok ilosciowy... Gabrysia byla srednim 'jadakiem' i taki zupkowy sloik to juz bylo dla niej cos :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    AniaM - ja też porcjuję w słoiczki po deserkach 130. Oliwcia zjada tak 3/4 słoiczka, bardzo rzadko zdarze się, że zje cały. Ale zupka/danie jest gęste nie takie jak zupki gotowe - wodniste! Jak zrobię jej kaszkę to też zje tylko ok. 100. A mleczka pije 210 ml. Deserek czasami zje cały, a czasami połowę!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Krzys deser zjada tak w 2/3 reszte dojada Gabrysia ;) co do zupki to caly sloik takiej gestej zjada. nie zageszczam kasza ani niczym innym po prsotu malo wody a duzo warzyw daje no i od tygodnia mieso tez jest skladnikiem. stwierdzilam tez ze chetniej zjada zupe jak jest burak w skladzie. jutro planuje zrobic mu cos a la danie - sam burak z indykiem zmixowany - zobaczymy jak mu pojdzie..
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    A ja jadam ostatnio kaszki dla dzieci i dałam Maksiowi spróbować na końcu łyżeczki ale się niesamowicie skrzywił ... Dziwne, bo przecież te kaszki są słodkie ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    aha ja zadnych kasz Krzysiowi nie daje. pare razy dalam mu ryzowa na wodzie robiona (bo swojego mleka nie odciagne) i jadl w miare chetnie tyle ze ja uwazam ze nie ma sensu tuczyc malucha i wole dac mu w to miejsce np brokuly czy dynie
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ja tez nie chcę mu podawać kasz, chciałam tylko sprawdzić jaka będzie reakcja :bigsmile: A swoja drogą polecam dietę na dziecięcych kaszkach - smaczne, pożywne i lekkostrawne :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Jemma ale kasze chyba sa tuczace??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    No to zależy w jakiej ilości, ale są przede wszystkim cennym źródłem węglowodanów złożonych. Ja schudłam już kilogram. Oczywiście nie jadam samych kasz, jedynie 1, góra 2 razy dziennie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Jemma bo mnie przekonasz na takie odchudzanie :) wyslij mi szeptem swoj plan jedzeniowy :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Haha, dobra
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    No ja też nie zagęszczam zupki kleikiem, ani kaszką - tylko tak jak mówisz AniuM - dużo warzyw, mało wody! Kaszkę daję jej góra raz w tygodniu np. w sobotę lub niedziele jak jestem w domku! To taki rarytas narazie!:bigsmile::wink:
    Dzisiaj pierwsza zupka z żółtkiem- zobaczymy jak będzie reakcja!??
    Od jutra zacznę na noc dawać do mleczka 2-3 g kaszki ale glutenowej, ustaliliśmy to z pediatrą wczoraj na wizycie! Tak 2-3 razy w tygodniu na początek.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ania moi chłopcy zjadają tych słoiczkowych jedzonek każde po 190g - niezależnie czy to zupka czy obiadek - teraz dostają już te po 7 m-cu bardziej zagęszczone i z malutkimi kawałkami mięska czy ryżu.
    A deserek mały słoiczek na pół :wink:
    Co tyczy się kaszki to wypijają mi 180-210 ml :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    "Do jadłospisu wprowadza się po raz pierwszy żółtko – ugotowane i zgniecione na papkę oraz dodane do zupki lub obiadku (dwa, trzy razy w tygodniu). Dla wzbogacenia wartości odżywczej posiłków można dodać do nich łyżeczkę masła lub oliwy z oliwek." 7-9 m-c BOBOWITA

    Czy któraś z mam już to stosuje ??
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Nie stosowałam przy żadnym dziecku. Weronika ma już za sobą "kawałek" jajka bo robiłam sobie szpinak z jajem no i mi się podłączyła pod niego. Smakowało jej bardzo i nic się nie działo. Dziś mój M się przyznał że we wtorek Mała jadła naszą zupę ale jak wyskoczyły te plamki to nic mi nie chciał już mówić Zjadłą jej całkiem sporo. Słoiczek ten mały deserkowy jest dla Weroniki od dawna za mało. Zjada taki po koncentracie i coraz częściej to też jej nie wystarcza, no i oczywiście po jedzeniu cycuch do popicia musi być
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia ja od jutra chyba jajo podam. Kuzynka przywiozla od swoich przyszlych tesciow dla Krzysia specjalnie wiec jajco pewnie jutro dostanie. ale raczej bedzie to rozdrobnione zoltko niz w zupie.
    maslo dodaje Krzysiowi od poczatku kariery zupowej, kupuje takie 82% tluszczu. jak zorbilam z oliwa z oliwek to nie chcial jesc wiec zrezygnowalam i poprzestalam na masle.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    dziewczyny czy ktoras wie od jakiego wieku sa MALINY???
    chcialabym zrobic kisiel Krzysiowi i mam raz ze mrozone maliny to i syrop malinowy dzialkowy... zastanawiam sie czy juz mozna.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    zobacz Aniu na te linki , które podałaś na 1 stronie - gdzieś było o malinach, na pewno wprowadza się je w miarę wcześnie - od 6 miesiąca ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Po 4. miesiącu
    OWOCE - jabłka, porzeczki, jagody, maliny, jeżyny, winogrona, owoce dzikiej róży
    WARZYWA - marchew, ziemniaki, dynia, kalarepka, pietruszka, seler*, por
    PRODUKTY ZBOŻOWE - ryż, kaszki i kleiki ryżowe, kukurydziane

    Po 5. miesiącu
    OWOCE - śliwki
    WARZYWA - brokuły, cukinia, kalafior, kabaczek
    MIĘSA - pierś z kurczaka, pierś z indyka, królik, cielęcina*, jagnięcina
    PRODUKTY ZBOŻOWE - kasza jaglana

    Po 6. miesiącu
    OWOCE - gruszki, żurawiny, morele, brzoskwinie
    WARZYWA - zielony groszek, pomidory*
    MIĘSA - wołowina*
    INNE - żółtko, wywar mięsny

    Po 8. miesiącu
    OWOCE - wiśnie, czereśnie
    PRODUKTY ZBOŻOWE - biszkopty, chrupki kukurydziane
    * ostrożnie ze względu na możliwość reakcji alergicznych



    czyli patrzac ze jest to dla dziecka karmionego mieszanka to maliny spokojnie moge juz podac.
    a no i widac ze tu jeszcze nie bylo zmian odnosnie produktow zbozowych... no nic trzeba samemu zmodyfikowac ;)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    BoboVita ma promocję: 2 słoiczki + 1 gratis. Dzisiaj kupiłam 3-packa marchewkowej z ryżem za 5 zł !
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    A ja to gapa jestem i kupiłam kaszke ryżowa a te się robi na mleku modyfikowanym ale Matuś nawet na wodzie zjadł, fakt że trwało to pół godziny a norma to 10 minut tych ze sloiczka. Ale całe szczescie że zaczął jeść te sypane.Aha i jeszcze dziś była próba z zupą własnej roboty i też zjadl no ale czas niestety też wydłużony.
    --
  6.  permalink
    jemma- a w jakim sklepie? Bpo w tesco i w realu niet promocji :(
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga w Markecie Chrobry , haha: to nasz tutejszy ;) ale to była promocja nie sklepowa a producenta bo słoiczki są zapakowane po 3 i oznakowane 2+1 gratis
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    w moich osiedlowych ani w rossmanie tez nie ma....

    Krzys wczoraj i dzisiaj jadl barszcz z indykiem, zajadal sie takze mam kolejne zelazopedne warzywo ktore mu smakuje :)
    przytargalam sok pomidorowy od mamy wiec planuje mu zrobic pomidorowke, chyba z ryzem sie skusze i zrobie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    pomidorowka z ryzem rzadzi. Mlody zjadl zawartosc sloiczka 190g i jeszcze chcial :)
    no coz u nas w domu to ulubiona zupa wsyzstkich jest :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko nasza pomidorowka wygladala tak
    1 srednia marchewka pokrojona w plasterki
    1/2 korzenia malej pietruszki tez w plasterki
    kawalek selera i odrobina pora (daje zielonego tyle co 2 listki gumy do zucia)
    jak zaczela sie woda gotowac dodalam 2 lyzki stolowe sypkiego ryzu i 1 lyzke masla
    po ok 20min dodalam 1/3 sloiczka domowego soku z pomidorow i pogotowalam jeszcze 5min.

    w drugim garnuszku przez 20min gotuje poledwioce z piersi indyka. wylawiam mieso i wszystko razem juz mixuje blenderem ale na zasadzie 2-3 bzykniecia zeby nie byla kompletna packa
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    AniaM - chyba też skorzystam z twojego przepisu!
    Czy mogę jeszcze prosić o barszczyk o którym pisałaś wcześniej?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2008 zmieniony
     permalink
    BARSZCZ CZERWONY
    1 duzy burak
    1 mniejsza pietruszka
    kawalek selera i pora (ilosciowo jak wyzej)
    1 sredniej wielkosci ziemniak
    1 lyzka stolowa masla 82%

    warzywa kroje w plasterki, gotuje ok 20min. z indykiem jak wyzej (kawalek ok 10dag)
    pozniej mixuje i gotowe

    aha ja nie daje do barszczu Krzysiowego tak jak do naszego marchwi bo nam taka wersja nie smakuje ;)

    a no i zupki robie na 2 czasami 3 dni
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Aniu super dziękuje spróbuje mu to zrobić, moze to zje.Wczoraj jadl z bobovity krupniczek z cielecinka i jadł aż mu się uszy trzesły.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Tosia najbardziej lubi GERBERA ale Ani przepisów też sprobuję :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.